Reklama

pondělí 31. října 2016

Hanba hanba sláva sláva


Jaromír Nohavica
31.10.2016  YouTube


Pánbůh ztratil vliv, svět není jako dřív,
Lidi nebaví opačné pohlaví. 
Chlap má chlapa rád a baba babě dává. 
Jedni křičí hanba hanba, druzí zase sláva sláva

Hned u vrat na Hrad stojí Pat a Mat. 
Na prezidenta jdou kandidovat. 
Rozlícený dav už vlaječkama mává. 
A jedni křičí hanba hanba, druzí zase sláva sláva

Když vlezeš do hoven a nevíš jak z toho ven, 
netoč se dokola, ať nejsi za vola. 
Hovno na trenkách se špatně dolů dává. 
A jedni křičí hanba hanba, druzí zase sláva sláva

U parlamentu spousta dementů, 
a uvnitř ještě víc, kurva to je hic. 
Večer na ČT bude to ve zprávách, 
jak jedni křičí hanba hanba, druzí zase sláva sláva. 
 
Pod sochou Václava, to se to nadává. 
A Václav na koni se trochu kaboní. 
Těm vlevo chutná rum, těm vpravo černá káva. 
Nadávají mi pospolu, já piju kofolu

34 komentářů :

 1. Jaromíre díky , jsem rád , že chápete .

  OdpovědětSmazat
 2. Ubohý Dvořáku, proč sem cpete toho odporného udavače, denuncianta, konfidenta, špicla, donašeče, práskače, zkrátka: svini? Protože jste sám bezpáteřní křivák a lokaj mdlého rozumu? Bernášek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O Nohavicovi víš prdlajs. To ho pošpinil ubohý Hutka, kterému to už dávno nezpívá, jestli vůbec někdy zpívalo. Na koncert Nohavici se není možné dostat, vyprodává sály hodně dopředu. I když tato písnička patří spíš k těm jeho slabším. Ale zase k těm lepším co k dnešní situaci od různých interpretů zazněly.

   Smazat
  2. Pane Bernášku, koho máte na mysli? Snad pana Bartošku - Narcise nebo pana Horáčka? Oba byli agenti StB. Jsou v seznamech a lehce si to ověříte. A nebyli tam sami. Skoro celá garda z 89 a devadesátých let byla nějak propojena s touto bohulibou organizací. O panu Nohavicovi to roztroubil pouze šumař Hutka, který nerozdýchal jeho popularitu a sám má máslo na hlavě.

   Smazat
  3. 11:55 Když nemáš co říct k obsahu, tak si alespoň plivneš na toho, kdo to říká. Bernášku, nejsi ty náhodou číšník mdlého rozumu z pražské kavárny?

   Smazat
  4. Bernášku, Bernášku, Vy špatně dopadnete s tím čílením. Že Vy jste se v té písni poznal? Tipuji Vás "do třetí sloky", nejen pro Váš slovník, hodící se k těm zaprděným trenýrkám.

   Smazat
  5. Bernášek - je to taky nějaké krycí jméno náležící do řady vedle narcise, plavce, valchaře a dalších?
   O Nohavicu nemějme obavy. Skvělý písničkář s nesporným darem, kterému se nezpronevěřil. Ty jeho písničky s nadhledem vystihovaly vždy danou realitu. A tahle není výjimkou. Nedělejme si vrásky ke komu patří. Patří k nám, kterým se jeho často vtipné písničky líbí. Kavárníci mají vkus jiný, ke Krylovi se hlásí jenom z vyčůranosti, stejně jako kníže k tomu jeho barevnému číru.

   Smazat
 3. Řekla bych, že Jaromír pendrek chápe! On totiž neví (alespoň v tom jeho výtvoru), jestli volat hanba, nebo volat sláva! Ale teď, milý Jaromíre, nazrál čas, abys dal jasně najevo, ke komu se přidáš a za koho budeš kopat. Chceš-li být chlapem, musíš se pochlapit! Tak to vidím já. VK

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, Jarek tomu dal. Ani ryba ani rak. Chybí nám tu Kryl, ten by se nebál. Ale jde do tuhého, kavárna a spol. si osobuje vnucovat národu své názory a začíná být za podpory medií i hlasitá. Tak si Jarku vyber, lidi nebo oni. TES

   Smazat
  2. Ale já už chápu taky pendrek. Kdo z vás na diskuzích, ať už na hovinkách, nebo na NR něco chápe? Nevěřím nikomu, kdo tady blafe, že chápe to, co se děje. Jedni blafou "hanba hanba" a druzí blafou "sláva sláva". Prostě blafou, a už nikdo z nás něvi, jestli je jalovej nebo březí. A přesně o to šlo a jde. Zblbnout dav natolik, že je tumpachovej z toho, co všechno je možný. A to se daří, a podaří. Všichni budou dezorientovaní, nikdo neví, kde je pravda. Pořád platí, že media jsou osvědčené zbraně hromadného ničení. Proč nadávat Nohavicovi? Jako písničkách je skvělej, a tamty bláboly okolo... nenávistný... a nadávky panu Dvořákovi za zveřejnění písničky... nenávistný ... proč? Abychom předvedli, co jsme za havěť? Český tchoř si o svátcích nakoupí v obchoďáku, a pak půjde s účtenkou práskat na ČOI, že tam a tam měli otevřeno... o čem to je? Že z nás vychovají národ práskačů, anebo to jsme odjakživa? Prskat, práskat, nadávat. Vyzvonili jsme si kapitalizmus - jen my a nikdo jinej, a věděli jsme, že se reforem zase chopí jenom komunistický kurvy - aparátčíci - a jejich navždy zkurvený potomstvo. Co jsme si mysleli, že přijde? Prostě přišla křívárna na druhou stranu, ještě křivější než to, co tady bylo, a zas ječíme a nadáváme, a přezdíváme tomu "svoboda slova" přitom je to trapárna. Zbytečná a hloupá - těm, co články píšou, jde jen o počet diskuzí, z nichž mají prachy, nepíšou to pro info, ale pro prachy. Vydělat na lidským strachu a nasranosti - o čem to je? O ubohosti!

   Smazat
  3. Jarek tomu "nedal" anonyme 12.19 -to my tomu všemu dáváme mohutně na frak. Správně, ani ryba, ani rak -to přesně jsou dnešní češi. Jedněm se daří jako praseti v žitě v současném chlívu, a to jsou ti, co volají sláva - jiným se nedaří a tenhle chlív je navíc sere, ti volají hanba. A ať voláme cokoliv, je nám to prd platné, protože jen hnojník shora se pěkně rozlévá, a vše zasmraďuje. Jarek to vystihl dost přesně.

   Smazat
  4. 12:32 - ano vy jste tuto písničku jako jeden z mála pochopil. Jarek není politik, je písničkář a vyjádřil dnešní situaci písní. Myslím, že v poslední větě je jasně řečeno, že když dva se perou, třetí se směje.

   Smazat
  5. pro 12:28
   Myslím, že vím, co se tady děje, proto se účastním diskuze. V orientaci mi velmi pomáhá nejen hledání alternativních vysvětlení, ale také intuice, tj. co mi napovídá zkušenost a srdce.
   Co se týká J. Nohavici, mám jeho tvorbu velice ráda, ale tato z posledních písniček ve mě vzbuzuje rozpaky. Jakoby autor skutečně stál někde mimo všech těch sporů. Folkař by měl přece vědět, kam se zařadit a přinejmenším by mu mělo vadit, když jeho krajanům někdo říká lůza, burani, nevzdělaní a tupí vidláci atd. VK

   Smazat
  6. A proč by se měl folkař "zařadit"? 13.23 - proč se kurva všichni zase už musíme někam zařadit? Skládám a zpívám si písně - co bych se zařazoval? Spisovatelé musí psát angažovaně ( to už tady bylo) muzikanti hrát angažovaně, všichni se chovat korektně - tak kdy můžeme být sami sebou? Kam byste se zařadila vy, kdybyste byla folkař - nalevo, aby na vás plivali ti zprava, nebo napravo, aby na vás plivali ti zleva? A Češi, jak známo, umí jen jásat, chválit a velebit na straně jedné, nebo plivat a házet hovny na straně druhé. Nic jiného nám není vrozeno. Úplně stačí, když se konečně zařadili ti herečtí sajrajti, pardon umělci. Bartoška, který odehrál spoustu filmů podle komunistického scénáře, totéž Donutil - to jsou ti praví! Od těch to obzvlášť dřepí. A to bezvýznamné trdlo Čvančarová, která má veškerý herecký um schovaný ve výstřihu - a další takoví? Naopak -umělec - musí být nestranný, stejně jako soudce, a protože tomu tak není, je u nás takový svinčík. Soudce i umělce zneužívají hlavy pomazané a prasečí elity.

   Smazat
  7. 13:59
   Já zařazená jsem a plivali na mě ti vpravo. Teď už na mě plivají i ti vlevo, když jsem k nim kritická. Ale proč to tak hrotíte? Prostě nechci knížete na hradě (dokonce ani osvíceného ne), ani nikoho z těch, co mu lezli do zadku a jsou přesvědčeni o své dokonalosti. protože jsem se narodila v podhradí, stejně tak rodiče, prarodiče.....atd. Takže naprosto přesně vím, kam patřím. Ale chudoba cti netratí, jak známo, a dokonce ani rozumu. Jsem hrdá na ty, z nichž jsem vzešla a budu vždy solidární k jim podobným. Zdraví VK

   Smazat
  8. 12:29 + 13:59 Je vidět, že jste zmatený. Pokusím se vám poradit. Nejprve si ujasněte, jestli žijete z vlastní práce nebo se přiživujete na práci. Pak se podívejte, čí zájmy DOOPRAVDY prosazuje ten či onen politik. Pokud činy neprosazuje vaše zájmy, tak nevěřte ani tomu, co říká o té druhé skupině. Pokud se tím budete řídit, bude i vaše rozhodování o tom, kterou stranu ve svém zájmu podporovat, o mnoho snažší.

   Smazat
  9. Umělci všeho druhu se musí posuzovat děleně! Jejich profesionalitu, vlastní lidské hodnoty a politický postoj. Málo kterým se podaří proplout životem bez "ztráty kytičky". Většina nespojí ani dvě z těchto tří kriterií. Profesionálům jsem schopen hodně prominout(Kačer např.), neprofesionálům závislým na protekci(Kraus) nikoliv. Smutné v jejich "branži" je závislost na mocných v zákulisí a je jedno, je-li to ministr kultury, ředitel divadla nebo sponzor. Suďme tedy umělce uměřeně,zvlášť když se nám kdysi líbili a hledejme, kdo je nutí podepisovat různé "anticharty". PS. Jarek je profesionál, kterému nemusím nic odpouštět,zatím. Kvalita písniček má také tři kriteria- hlas interpreta, text a melodie. Tato píseň je jako jiné Jarkovy(Krylovy) závislá na pochopení textu. V lidových písních je také moudrost v jednoduchém textu aby to i "Bernášek" pochopil.

   Smazat
 4. Řekla bych, že tato píseň je reakce Jaromíra na to, jak jej nějteří lidé nálepkují. Ještě lépe to vystihuje jeho píseň Jezevčík. Pan Nohavica je jeden z našich nejlepších textařů a zpěváků, poslechněte si například na youtube jeho koncert z letní Strážnice. Vynikající. Marie

  OdpovědětSmazat
 5. Jarek Nohavica, dlouhodobě náš nejlepší folkový umělec. Ani Kryl na něj nemá, protože ten měl velice uzoučký repertoár a než jej stačil rozšířit, tak umřel. Jarku díky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no,no, na Kryla nemá snad nikdo a co do textů tak třeba Pepa Nos: https://www.youtube.com/watch?v=OfMbmwUIYVs&ab_channel=MrKral7

   Smazat
  2. 15:52- Nohavica, Kryl, Pepa Nos a hodně nás máme společné jedno: byli jsme podvedeni! Kým? No přece "předvojem dělnické třídy", lidmi vzešlých z KSČ, kteří se během roku přetransformovali do všech barev, politických kurev. O nich zpívají ti tři. Hodně z nás podvedených zpívat neumí ale potrestat podvod a zradu ještě svedeme, "zpívat" budou jiní.

   Smazat
 6. Ano, Jarek prostě přesně vyjádřil názorovou rozpolcenost lidí, aniž by se přiklonil na některou stranu. Myslím však, že svoje názory dlouhodobě vyjadřuje, i když nesvolává demonstrace. Například názor na EURO vyjádřil ve svém Euročardáši. Je velkou autoritou a proto vadí, proto proti němu rozpoutali štvavou kampaň, především neschopný Hutka, od kterého si v Holandsku asi pěkně oddechli. Jarek je básník a vyjadřuje nálady lidí, se kterými se setkává. Jednou bude v učebnicích, když za nic jiného, tak za Divné století. Má písničky srandovní i závažné, prostě takové, jaký je život. Obdivuji ho a myslím, že nemá sobě rovného. Díky Jarku, a buď zdráv. Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli zobrazuje jen rozpolcenost lidí, tak je to smutné a je to málo. Já myslel, že většina Čechů má jasno, kdo jsou ti, co nám tu škodí. S migranty se odkopali. A jsou dnes bohužel už i zleva, natož zprava. TES

   Smazat
 7. Naprostý souhlas,Hutka Nohavicu pošpinil a kdyby to tak nebylo,myslíte,že by se s Nohavicou Kryl sešel a zpívali by spolu?Kryl jednou o Hutkovi řekl,že je to jen taková parodie na zpěváka a že to byl jen vyžírka na různých akcích,které pořádali Češi v cizině.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Meli byste jse vic zajimat a pamatovat si. Nohavica prave napraskal p.Karla Kryla.
   A kdyz jsme u angazovane hudby - poslechnete si Ortel.
   Slavek

   Smazat
  2. Opravuji: ne jse ale se.

   Smazat
  3. Hutka se zmiňoval o Havlovi né Krylovi.

   Smazat
 8. Prostě RADOST POSLOUCHAT A SMÁT SE - co víc si přát??? Mně to stačí - DÍKY JARKU ! ! ! :-)

  OdpovědětSmazat
 9. Práskači maji žně.Je ubohě se zastávat udavačů.Hohavicu i Hutku znám přes 30let a blbečkové na NR znají hovno o tomto hudebním žánru před rokem 89

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatímco ty jsi o tomto hudebním žánru hovořil již před válkou se svým okresním hejtmanem.

   Smazat
 10. doktor - Nohavica jasně sděluje, že jsou tři skupiny- sláva - hamba a kofolisti,co jenom "pijí kofolu" a teda drží hubu a krok.

  OdpovědětSmazat
 11. O Nohavicu nemějme obavy. Skvělý písničkář s nesporným darem, kterému se nezpronevěřil. Ty jeho písničky s nadhledem vystihovaly vždy danou realitu. A tahle není výjimkou. Nedělejme si vrásky ke komu patří. Patří k nám, kterým se jeho často vtipné písničky líbí. Kavárníci mají vkus jiný, ke Krylovi se hlásí jenom z vyčůranosti, stejně jako kníže k tomu jeho barevnému číru.

  OdpovědětSmazat
 12. Voni delaj Slavu Hanbe a my zase Hanbu Slave /ty jejich/...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.