Reklama

čtvrtek 27. října 2016

Hra zrádců a ochotníkůLenka Procházková
27.10.2016

Stát, který se hlásí k demokracii, nevyžaduje od svých občanů jednotné smýšlení, naopak podporuje různorodost názorů. Přesto ani stát, který má svobodu slova zaručenou ve své ústavě a deklaruje, že demokracie je dialog, nemůže tolerovat, aby v této „vnitřní debatě“ sílily monologické hlasy dirigované zvenčí. Lidem, kteří intrikují proti vlastnímu státu ve prospěch cizí moci, se říká pátá kolona. Před zavedením tohoto názvu měli jednoznačnější označení – zrádci.

Pokud útokům na prezidenta, vyvolaným intrikou ministra kultury a podpořeným skupinou politiků a veřejně známých osob sekundují i mainstreamová média včetně veřejnoprávních, lze mluvit o koordinovaném ataku vůči demokraticky zvolené hlavě státu. Můžeme se dohadovat, kdo je autorem námětu a jaká tvůrčí skupina zpracovala a za pochodu koriguje scénář, můžeme pevně věřit, že časem se zákulisí odhalí, momentálně však čas pracuje proti nám. Autoři a aktéři hry už v předstihu určili datum a rezervovali si i plac pro svůj tyátr.

Staroměstské náměstí v Praze posloužilo jako kulisa mnohým dějinným zvratům, zažilo stínání vzpurných hlav, střelbu, bourání soch i stavění pomníků, nesčetné demonstrace a volební mítinky, národní tryzny i pouťové a hokejové veselice. Je to ideální místo i pro policejní zásahy. Jako pamětnice vím, jak nepříjemným kotlem se tento rynek může stát, když ústupové ulice jsou náhle uzavřeny, zatímco z policejního megafonu drnčí hlas: Rozejděte se! Nikdy mi nevymizí obraz z 28. října roku 1988, kdy řada mužů a mladíků držících se vzájemně za ramena vydržela dlouhé minuty ve stoje odolávat proudům ledové vody v ústí zatarasené Železné ulice. Tehdy jsem své prožitky ze státního svátku zachytila pro samizdatové Lidové noviny v článku „My máme pravdu, vy máte psy!“

Dnešní Lidovky a další média dávají prostor politikům, akademikům a jiným mágům, kteří vyzývají občany, aby se v den státního svátku vypravili na Staroměstské náměstí a svou aktivní účastí podpořili demonstraci proti prezidentovi. Mohou však „neohrožení“ vyzyvatelé svým komparzistům zaručit bezpečné ústupové koridory, pokud se shromáždění „spontánně“ zvrhne v řádění „pražských“ majdanistů? Svolavatelům a dalším „rebelujícím“ řečníkům zřejmě úrazy nehrozí, mohou se i z kotle pod ochranou městské policie včas přemístit a schovat na radnici, ostatně krajan pan Jiří Brady dostal už v předstihu od primátorky klíč. Ale kdo v chaosu, který může vzniknout provokací, ochrání nepřipravený lid obecný? Česká policie? Nebo i spřátelená policie německá, která dle čerstvé smlouvy smí zasahovat při protestech a násilnostech na celém území NAŠÍ republiky?

Nechci malovat čerta na zeď, ale pokud je šedou eminencí tohoto pokusu o svržení prezidenta ministr, který nerespektuje státní smlouvy a ani dějiny národa, mají mé obavy opodstatnění. Proto si myslím, že bude rozumnější nechat páně Hermanovu hozenou rukavici ležet na dlažbě a ponechat ministrovy sympatizanty, ať si kolem ní cifrují sami. Televize nám ty tanečky v přímém přenosu beztak ukáže.

V jiném šotu televizní kamery povinně zaznamenají i slavnostní projev prezidenta ve Vladislavském sále, během něhož se objektivy výmluvně zaměří především na prázdná křesla, určená zadkům těch, jejichž srdce jsou okoralá a rozum zatemněný. Je správné, že tyto neosobnosti, pro které bylo ukradení a zničení prezidentské standarty smysluplným činem, nebudou 28. října na Hradě zaclánět. Ale pokud se místo toho chystají na Staroměstském náměstí řečnit do mikrofonu, nevypínejme znechuceně televizi. Je dobré vědět, koho a proč v příštích volbách zbavíme imunity a pak „oceníme“ podle zásluh. Přímá volba prezidenta ukázala, že většina českých občanů stále umí kriticky přemýšlet. A že balení Lži do katechismu Pravdy a Lásky ještě nedokázalo zničit naši schopnost vnímat realitu.

Pevně věřím, že 28. října si zachováme rozvahu, že oslavíme výročí v kruhu přátel a že ponecháme Staroměstský rynek jen politickým kšeftařům, gardistům z neziskovek a dalším marionetám navázaným na Tržiště. (V pražské ulici Tržiště je sídlo ambasády USA.) Bez naší účasti se plánovaný majdan scvrkne na zaznamenané svědectví o spiklencích a jejich ambicích. Chystané drama se změní ve frašku, která nejenže osvěží naše silvestrovské večírky, až si ji budeme ze záznamu pouštět, ale především se stane důvodem pro úklid naší politické scény, odkud vymeteme jak pátou kolonu, tak i hlupácké ochotníky a další nesvéprávné škůdce národních zájmů. Vedlejším přínosem pak může být i obrodný proces v médiích. O tom, zda si odvolaný ministr kultury odjede lízat rány za krajany do Kanady, nebo za bližšími krajany do Bavorska, případně zda se uchytí jako ministr (pro cokoliv) na Ukrajině, mě teď, v předvečer státního svátku, nebaví přemýšlet.

Možná vám připadá, milí čtenáři, že jsem příliš optimistická. Pokud máte ten pocit, přečtěte si, prosím, můj článek znovu. Pak rozeznáte, že je psán sice s humorem a mnohomluvně, ale s jedinou touhou: Praha se nesmí stát Kyjevem!


- - -

34 komentářů :

 1. Paní Lenko, ta pátá kolona mě napadla také. Ale to nás neznají. Tím spíše Zemana budeme i s výhradami volit. Ta sešlost u Krause jsou už většinou známé postavy Ruml, Šiklová,.., bývalí chartisté, že. Ale to je prozrazuje, fuj. Za koho kopou asi dnes? Za nás asi ne. Jdete proti národu milánkové s kýmsi, tedy jste pátá kolona. TES

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uz si chudaci odbourali i Televizi ,coz se ani komunistum nepodarilo ,vcetne Rudyho Prava...
   Rozdavani klicu kdekomu pak a jine akty jsou ucinne ZNEHODNOCOVANY a stavaji se tercem vysmechu proti tem "rozdavajicim " ubohym kasparum a sluzebnym klaunum , kteri se stale klani az k zemi. Za co. Za par petek ,savle stara. Stale nam dokazuji ,ze nemaji ani uctu a respekt sami k sobe a tak logicky nemuzou je ocekavat ani od nas..
   Mas klic? Uz nemas klic. Proc ?. Protoze ti vzali Zamek. A o to si pan Schw. a jini denne koleduji...
   At uz jdou zase ti Herr nacisti, jawohl sluzky a sieg heil posluhove ke vsem certum...

   Smazat
 2. Pěkně napsáno.Tak slušný bych nýt nedokázal.Mám takovovou možná až příliš naivní představu, že ta operace Brady skončí jako kauza Peroutka.Odkopou a zdiskreditují
  se sami.Jsou chytří, dobře placení ale nepoučitelni.

  OdpovědětSmazat
 3. Paní Lenko, mám Vás ráda a vážím si Vás. Doufejme, že pan prezident ustojí i tuhle situaci, i když pražská kavárna dělá všechno, aby ho odstranila. Musím říct, že na tohle je potřeba mít opravdu pevné nervy. Nemám tušení, jak velká část občanů bude tomuhle hnusu přikyvovat, sama mám co dělat ve vlastní rodině (už mě ani neposlouchají a argumenty nechtějí slyšet). Lituji, ale musím říct, že mladí jsou tak, tak snadno manipulovatelní, nemají základní znalosti historie, přidávají se k davu, vždy mně to zkazí náladu. Ach jo. Zdravím Vás Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějak se nám to, jak jsme zbourali práci a úsilí našich rodičů asi vrátit musí.

   Smazat
 4. jasne nemaj podporu lidu a to je hlavni maji jen penize od sorose kdybych byl prazak sel bych podporit presidenta pred hrad

  OdpovědětSmazat
 5. Paní Lenko Procházková, děkuji za optimistická slova. Snad máte pravdu, snad ta taškařice nemá v plánu ještě pochod "na Hrad". Protože pokud ano, měli by o tom vědět bezpečnostní složky. V každém případě věřím tomu, že pořád existuje převážná většina občan, kteří v případě nutnosti přijedou do Prahy svého prezidenta bránit. Jen aby se neobjevil nějaký "zvací dopis 99 Pragohavláků", na záchranu "evropských hovnot". Bratrská internacionální pomoc vojsk NATO včele s armádou USA a Bundeswehru by se mnohým zrádcům hodila. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...a nejenom hodila. Byla by to dobrá záminka tady zůstat a vybudovat si tu základny...už se na to třepou...

   Smazat
 6. V základní škole při výuce zoologie se učitelka ptá:
  „Děti jak se říká výkalu koně?“ Maruška odpovídá – kobylinec.
  „A výkalu krávy?“ Frantík říká – kravinec.
  Pak se Pepíček se přihlásí s dotazem: „Paní učitelko, a u lidí se tomu říká lidovec?“

  OdpovědětSmazat
 7. Vážená paní Procházková, mluvíte mi z duše, sice jsem Miloše Zemana nevolila (bohužel), ale jak běží čas a v Evropě se dějí strašlivé věci, je náš pan prezident jeden z mála státníků, který bojuje za svůj národ, hanba všem, kteří ho urážejí a napadají, všichni normální slušní lidé to vidí a myslí, že je na čase dát všem vlastizrádcům najevo, že prezidenta budeme volit a bránit třeba tím, že také půjdeme do ulic. JB.

  OdpovědětSmazat
 8. Vážená paní Procházková, mluvíte mi z duše, sice jsem Miloše Zemana nevolila (bohužel), ale jak běží čas a v Evropě se dějí strašlivé věci, je náš pan prezident jeden z mála státníků, který bojuje za svůj národ, hanba všem, kteří ho urážejí a napadají, všichni normální slušní lidé to vidí a myslí, že je na čase dát všem vlastizrádcům najevo, že prezidenta budeme volit a bránit třeba tím, že také půjdeme do ulic. JB.

  OdpovědětSmazat
 9. Vážená paní Lenko Procházková. Jsem rád, že se v naší společnosti ještě vyskytují lidé jako vy. Ten Váš článek mohu s klidným svědomím podepsat. Při oslavě státního svátku 28.10.2016 na hradě se uvidí kdo to s Českou republikou myslí ještě dobře a kdo již splétá pavučinu intrik nejen proti prezidentu Miloši Zamanovi, ale také proti naší těžce vydobyté demokracii. I když se o ni snažíme již více jak 20 let, tak je bohužel stále ještě v plenkách a o to více si ji musíme chránit. Zárukou ochrany naší demokracie by měla být naše politická elita včele s prezidentem. Bohužel prezident na to zůstal skoro sám a proto je třeba ho podporovat vždy a všude, ale především u voleb, pokud tedy bude kandidovat, pokud ale ne, tak to bude oříšek, druhý takový Zeman mi není znám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych o kandidátovi věděl,jak už sem se tady jednou zmínil,paní Lenka Procházková.Zdeněk.

   Smazat
 10. Proti Zemanovi mám mnoho výhrad(EU+NATO),ale je to demokraticky zvolený prezident.Takže protesty proti
  němu nevedou demokraté,ale nedemokraté,jako jsou na
  Ukrajině banderovci.Jen se neodváží vystoupit se
  zbraní v ruce.Havloidi nikdy demokraté nebyli.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte,že byl demokraticky zvolen a proto si může dělat co chce? Nemůže. Byl zvolen lidem Česka aby ho zastupoval v rámci Ústavy Česka. Nebyl zvolen k tomu,aby zrazoval lid Česka,respektive jednal proti jeho vůli. K tomu mandát vykonávat funkci prezidenta Česka skutečně nezískal,pro to ho lid Česka nevolil a nezvolil. On je vázán demokratickou Ústavou jako každý občan Česka a to znamená jediné: Vládu vůle většiny lidu Česka,které on se musí podřídit a plně ji respektovat.

   Smazat
  2. My jsme ho volili právě proto, aby takovým Her-manům stál v cestě, aby je utíral kde to jen jde. Aby si se Sralbotkama vytíral pozadí a aby ty ubožáky ponižoval k všeobecnému i našemu obveselení. Zemana zvolila většina, ne veškerý "lid" jak hloupě píšete. Pražská lumpenkavárna se prostřednictvím "politického kýče", který vynesl nahoru Havla, snaží dostat k moci. Hovno, hovno, to se nestane!

   Smazat
  3. Tak,já jsem tedy údajně napsal "veškerý lid"? No,to se tedy podívejme. Kdy a na jakém serveru ,odborníku?

   Smazat
  4. Podstata je v tom, že pan prezident Zeman dělá přesně to, proč jsme ho zvolili. Brání Českou státnost, snaží se o politiku suverénní země, která si může spolupracovat s kým uzná za vhodné, nikoliv pouze s tím, koho nám povolí americký velvyslanec. Tato politika, někdy i kupodivu, je shodná s politikou vlády, a odpovídá zájmům a potřebám země.Tak, jak ji chápeme my, čeští vlastenci. Před nikým se nepovyšovat, a před nikým se neponižovat. Že se to nelíbí některým zrádcům a vlezdoprdelkům, kteří jsou ochotni, někteří i za mrzký peníz, útočit proti zájmům své země, je bohužel skutečnost. Ovšem ani omylem se nejedná o "vůli většiny lidu Česka". To si ti parchanti snad ani nemyslí, ale snaží se ostatním tuto sviňárnu vnutit a nalhat. Někdo vyhrožuje, někdo vede "intelektuální" kecy vůči plebsu. Zatím s nevalným výsledkem. Ale takový měl Hitler (nejen) ze začátku taky.Takže nelze nic podcenit. Zrádné svině pod záminkou ochrany lidských práv hned tak nepřestanou. J.B.

   Smazat
  5. Petře Majevský na to aby havloidi a všechna ta svoloč vystoupili veřejně, na to nemají koule. Když to vzmeme dokola kolem jsou posraní i za ušima.

   Smazat
  6. To je fakt - veškrnův lid ho fakt nevolil!:))))

   Smazat
 11. Hezký článek.
  Děkuji, paní Lenko Procházková.

  OdpovědětSmazat
 12. Karty jsou rozdány a osud je zpečetěn. nevěřím, že se to dá ustát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že ještě není nic rozhodnuto. Záleží jen na tom, jestli lidi sednou na vějičku jako v r. 1989. Tehdy taky "revolucionáři" vsadili na umělce a mládež a povedlo se jim to. Nedokážu odhadnout, jak to dopadne teď. Hodně lidí je apolitických a nechají se zmást tím, že proti Zemanovi stojí známé osobnosti.

   Smazat
 13. Je to spolčení hlupců...

  OdpovědětSmazat
 14. Cesky je to UTOKU.
  Ale scenar vymalovany nam p. autorkou a nekonecne nabadani /uz tradicni/ k rozvaze nevede k nicemu prinejmensim jenom k pasivite a "turistickemu "prihlizeni udalostem. Dnes je treba jednat. Rozvahu si muzeme uplatnit treba na toaletach. V prvni rade /protoze se utoku stale stupnuji/ , je treba chranit a branit pana presidenta vsude a za kazdych okolnosti ! Protoze je prvni na rade. A jsem si jist,ze chystaji dalsi pokusy a atentaty na jeho osobu at uz vytrznostmi , nebo dalsimi fyzickymi napadenimi. Ubranime-li pana presidenta , UBRANIME SAMI SEBE predevsim. A to prece jde.
  Sedet za peci muzeme az potom...i s tou rozvahou...
  Zaplava slov a inflace jejich vyznamu , ktere dnes temer vzdy SCHAZI je dnes nekonecna , ale vysvetlit prave pouzivane slovo ROZVAHA a co to vlastne znamena uz chybi. Proc ? A k cemu ma ta rozvaha tolik propagovana , ma vlastne slouzit ? Proc nekteri autori lehkomyslne , bezmyslenkovite hazi slova a nedbaji , nebo nejsou schopni ani domyslet jejich nasledky a dopady /impact/ s jejich tunelovym videnim veci na udalosti a na nas vsechny ?.

  OdpovědětSmazat
 15. Milí přátelé, potvrďte mi prosím informaci, zda se koná dnes 28. října 2016 ve čtrnáct hodin na pražském Hradčanském náměstí demonstrace na podporu NAŠEHO pana prezidenta ČR Ing. Miloše Zemana. Moc děkuji! Václav Urbánek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bohuželnevím, a to bydlím za rohem. Ale pro jistotu tam půjdu!!! Tím nic nezkazím.

   Smazat
 16. pražskej pepik v evropě tež přezdivany čumil to nevydrži stejně tak jako turista z činy sice nebudou vědět o co krači ale lumprkavarna bude mit obecenstvo a jak je u nas ustalena geblsova praxe tak z toho už lze udělat tisice i desetitisice nespokojenych avoto gou

  OdpovědětSmazat
 17. Nestačí být jen tupé stádo u netu které maximálně názorem vyjádří podporu prezidentovi(komukoliv hájícímu naše zájmy).
  Pokud se nějak hlasitě neprojevíme- neukážeme sílu i my obyčejní človíčkové z HorníDolní, nemáme naději- ta banda nás přejede- jednomu by se chtělo ty Krause a Němcové, Dienstbiery už i střílet- je neuvěřitelné co se to dnes děje oni už ani nesnaží zakrývat svoje cíle a choutky.

  OdpovědětSmazat
 18. Cíle a choutky jsou projeveny.Umělci a Kavárna odložila masku.Zlo podporované a krmené ze SS útočí.Postup stále stejný zajistit na svou stranu pár kolaborantů a zrádců a je Puč.
  Velká chyba, že 25 let jsou naši studenti masírováni falešnými informacemi.
  A neznalost panuje v lidch kolem nás.
  Paní Lenko jste naděje pro nás.
  Horníci nešli volit pí.Vitaskovou, která chtěla bojavat za ukradené byty a horníky.Bylo za těžko jít dát hlas do urny a to je realita.PFV

  OdpovědětSmazat
 19. Už se ozývají nenápadné výzvy, abychom přišli na staromák a ukázali jim, jak s nimi nesouhlasíme. No to určitě. Už vědí, že tam bude takovcýh maximálně 6 tisíc lidí, tak si myslejí, že tímto nějaké ty opozičníky tam dostanou, aby jim dělali stafáž. Kdo tam jde, jde to podpořit, nikdo tam nebude proti nim prostestovat, ani kdyby si vzal heslo na tyči.

  OdpovědětSmazat
 20. Tak dnes poznají naši havloidi a chátristi od Krause, jak to je s našim národem. Ten nikdo na Staromák jen tak nedostane - hezký víkend, dušičky a v televizi Kameňák.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
 21. Tedy kuci a holky Cessti,to koukam jak vejr!To bych jsi nemyslil,ze se i v Cechach muze zkroutit v Majdan ! Jsou tam na fotce pekne na kopicce,prisluhovaci Sapira ! Celej ten spolek,kolem vzestupu Lahvace Veskrnu.

  OdpovědětSmazat
 22. www.rouming.cz/upload/vsetko_najlepsie_ceskoslovensko.jpg

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.