Reklama

středa 26. října 2016

I Sudetští Němci se podíleli na vzniku tragédie pana Bradyho

Jaromír Petřík
26.10.2016          jaromirpetrik.blog
Pan Brady si možná neuvědomuje, že jeho synovec Daniel Herman, který je známý tím, jak podlézá odsunutým Sudetským Němcům, vlastně podlézá i spoluviníkům tragédie, která postihla nejen pana Bradyho, ale miliony lidí. Stalo se již téměř samozřejmostí zpochybňování nejen výsledků II. světové války, ale i viny jejich skutečných viníků.Že na počátku této tragédie stáli právě Sudetští Němci již z žádných našich mainstreamových médií neslyšíme. 

Naopak jsme masírování tím, že Sudetští Němci byli nevinnými oběťmi ruských bolševiků, kteří nás od německého nacismu neosvobodili, ale přijeli nás okupovat.

Pamětníci již prakticky vymřeli, jelikož události v Sudetech jsou staré téměř 80 let. Ale stačí si pustit staré filmové reportáže, jak Sudetští Němci prakticky jako jeden muž vítali a oslavovali Hitlera a vyžadovali svoje připojení k Německu.Možná, že právě toto bylo spouštěčem dalšího Hitlerova vydírání a následného rozpoutání II. světové války, když mu Sudety společně se Sudetskými Němci na stříbrném tácu darovali naši nejvěrnější spojenci Francouzi společně s Brity, kdy mimo jiné britská Sněmovna za tento čin aplaudovala Chamberleinovi vestoje.

Co by se asi stalo, kdyby Sudetší Němci tolik nětoužili stát se součástí Hitlerovy říše? Uvědomme si, že do té doby měli Němci obsazené pouze sporné Alsasko-Lotrinsko a Rakousko, což se u německy mluvícího obyvatelstva dalo pochopit, že se pokládají za součást Germánské říše. Ovšem Sudety byly trochu něco jiného, i když tam převládalo německy mluvící obyvatelstvo. Přece jen toto území historicky patřilo českému národu – tedy lidem mluvícím slovanským jazykem.

Nyní se nám někteří zastánci Sudetských Němců snaží namluvit, že nejsme žádní Slované ale Germáni mluvící slovanským jazykem, což pokládám za logický nesmysl.

To, že Mnichovská dohoda a to, co po ní následovalo, bylo startem II. světové války asi pochybňuje málokdo. Já vím, že mi Hermanovi zastánci a stoupenci KDU-ČSL a TOP09 budou tvrdit, že válku rozpoutal Hitler společně se Stalinem, ale na toto pouze odpovím, že Stalin jednal s Hitlerem na základě toho, do čeho byl tehdejším Západem dotlačený - musel hájit zájmy SSSR a ne Západu, který jej podrazil a chtěl poštvat Hitlera pouze proti SSSR. Jak to dopadlo, všichni víme. Nejdříve se Hitler obrátil proti Západu a poté i proti SSSR.

Ale to jsem připomínkou historie poněkud odbočil.Na začátku toho všeho totiž byla Mnichovská dohoda na základě vydírání nejen Hitlera, ale hlavně Sudetských Němců.

Po II. světové válce, aby se již nemohla opakovat podobná tragédie, byli Sudetší Němci odsunuti ne na základě rozhodnutí naší vlády, ale rozhodnutím vítězných mocností. I tehdejší západní politikové již nechtěli, aby se něco podobného opakovalo.

Jenže svět se za tu dobu změnil.Tak můžeme sledovat, jak se Daniel Herman jako vládní činitel jede podbízet Sudetským Němcům, kde byla odmítnuta kolektivní vina Sudetských Němců– cituji:„Přítomnost českého ministra kultury Daniela Hermana na sudetoněmeckém sjezdu v Norimberku znamená, že česká vláda odmítla princip kolektivní viny, který byl uplatněn při poválečném odsunu německé menšiny z Československa,“ řekl nejvyšší představitel Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernd Posselt. Hermanovu přítomnost na sjezdu označil za historický okamžik. ceskatelevize

A Hermanův strýc, pan Brady si neuvědomuje, jak posloužil politickým pletichám svého synovce, kterému jde o jeho vlastní zviditelnění a následné zrušení Benešových dekretů (pokud se totiž oficiálně zruší princip kolektivní viny, je potom možné zrušit i Benešovy dekrety, po kterých by následovaly i stamiliardové finanční nároky Sudetských Němců podobně jako v případě církevních restitucí, a o toto lidovci v čele s Hermanem hrají).

Ale bohužel si pan Brady neuvědomuje, že se jeho synovec Daniel Herman podbízí těm, kteří se spolupodíleli nejen na celé židovské tragédii, ale i vzniku II. světové války.

Pokud by byl pan Brady skutečný formát, tak svému synovci Danielu Hermanovi vynadá, práskne dveřmi a nebude se chovat jako malý kluk, že od Zemana medaili nechce a nebude škemrat, že chce medaili od Bohuslava Sobotky a dalších zástupců „Pražské kavárny“.

Měl by mít více vlastní hrdosti a nenechat se vláčet médii, které slouží zájmům lidí, kterým jde o zrušení Benešových dekretů a kteří se na něm chtějí zviditelnit ve svém nenávistném tažení proti prezidentovi Miloši Zemanovi.

30 komentářů :

 1. Ten děda už nejspíš neví , které bije ! A prakticky tu nikdy nežil a vždy se choval k k rodné zemi nepřátelsky !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, jen upozorňuji, že poválečný odsun se týkal sudetoněmeckých nacistů, nikoliv všech Němců!!! To by v textech o odsunu mělo být vždy zdůrazňováno. V šedesátých letech 20. století emigrovala z ČSR pak i nemalá část Němců, kteří zůstali, zejména jejich děti, z ekonomických důvodů. I po válce u nás např. fungovalo německé divadlo, jen se Němci rozčilovali, že vyvěšené plakáty musí obsahovat i český překlad.
   Otázka německé menšiny V Čechách a na Moravě je i zajímavá z dnešního pohledu tím, že se za velkou řadu století, co u nás pobývali, nikdy neintegrovali, ale naopak důrazně germanizovali českou většinu. To a i skutečnost, že se za 7 století nepodařilo integrovat ani romskou komunitu, svědčí pro to, že nejsme zaslíbenou zemí pro žádnou cizí kolonizaci.

   Smazat
  2. A to jsi četl kde,
   že se vyhnání německého obyvatelstva týkalo
   sudetoněmeckých nacistů, nikoliv všech Němců ?!

   Viděl jsi někdy film.dokumenty o těch, kteří byli rádi, že si mohli vzít 50 kg a nestali se obětmi českých "vlastenců"?!

   A co je vidět na těch zmíněných film.dokumentech :
   převážně jen a jen staří občané, ženy a děti...
   Protože němečtí muži buď padli na frontě, nebo byli v zajetí.
   Jsi tak blbý, nebo jsi za ty lži placen !

   A podívej se na realitu dneška, kde je Německo dnes a jakou roli hraje bezvýznamná ČR...

   Smazat
  3. 19:48-nevím, jak jste starý ale víte kolik jsem již viděl "cinklých" dokumentů? Časem se budete stydět, čemu vše jste věřil. Tedy, pokud jste mladý, ne-li, je to diagnoza.

   Smazat
  4. V 50. letech promítali v Rakousku filmové záběry z letadla, kde bylo vidět, jak vyhánějí Češi Němce pěšky do Rakouska.
   Pak to prasklo. Šlo o záběry z US výzvědného letadla, které snímalo jeden z nacistických pochodů smrti.

   Smazat
  5. Tak hele, Povolný 20:02 ,
   na těch dokumentech není nic "cinknutého."

   V těch "odsunech" nebyli žádní muži vojnou povinní,
   neboť, jak jsem uvedl, byli buď v zajetí, nebo padli.
   Popuzuje mě, když někdo píše takové lži, že se odsun týkal pouze sudetoněmeckých nacistů, nikoliv všech Němců.
   Tak si nechej tvou diagnózu pro tvou starou...

   Smazat
  6. 21:25 Pan Povolný nepsal o mužích vojnou povinných.
   Odsunutí byli sudetoněmečtí nacisti. Tedy Němci, kteří kolaborovali s fašisty.
   Ale máte pravdu, že se pan Povolný mýlí v tom, že stydět se nebudete, toho nejste schopen, protože tento pocit mívají jen lidé se svědomím.

   Smazat
  7. 18:50 Nemáte pravdu!Ne všichni němci byli nacisti.Rodiče mé matky byli sedláci a Němci.Nejhorší bylo,že před nástupem Hitlera Češi a Němci žili pospolu a v klidu.Ale pak běda!Moji matku chtěli zabít,jelikož byla Němka a vzala si Čecha.Ve vysokém stupni těhotenství se dostali do sběrného tábora v Praze,kde se na zemi,bez prostředků narodila moje sestra.Pak sehnali místo na statku v Brnkách,otec byl nasazen v Praze.A pak přišly nálety amerických vojáků na Prahu.Moje nejstarší sestra ležela po operaci na dětské klinice,která dostala také zásah,zdravotní sestra si na ní lehla,jelikož jí nestačili odnést,ležela u okna.Tak jí sestra zachránila život a sama prý podlehla zranění.To byla hrdinka!Píši to proto,že sice pamětníků - přímých už není moc,ale jejich děti povětšinou žiji.A dříve,když nebyla televize se vyprávělo.A lidé s těmito osudy si prožitky nenechávali pro sebe,ale předávají se dál.A tam,kde se s dětmi dnes nemluví,je nebezpečí vymývání mozků,což se děje!A pak jsou zneužity takovými hajzlíky,jako Hermanové,Putnové,Zimové,Kalouskové ,Horáčkové,a další zmrdi.

   Smazat
  8. 22:21-máte pravdu, nejsem tak starý, abych si pamatoval 1.republiku ale jako narozený v pohraničí, s kamarády a příbuznými německé národnosti jsem vyrůstal. Odsun byl selektivní, nikoliv totální.

   Smazat
  9. Je pravda, že byly odsunuty všechny rodiny, které kolaborovaly s nacisty. Byly rodiny čistě německé které mohly zůstat a byly rodiny smíšené, které se mohly samy rozhodnout zda chtějí odejít nebo ne. Je rovněž pravda, že si rodiny kolaborantů a nacistů mohly vzít opravdu jen 50kg věcí na osobu, ale to neplatilo pro ty, kteří odcházeli dobrovolně. Ono byli Němci a Němci. Ne všichni souhlasili s Hitlerem a ne všichni ho podporovali. Je rovněž pravda, že v některých místech v pohraničí řádily české gardy, které i některé němce zavraždili. To ale neměly žádnou oporu v zákonu, byly to bandy sprostých vrahů a zlatokopů. Bohužel i takoví se našli, ale naštěstí jich byla menšina.

   Smazat
  10. to 22:21 Prosím můžete mi laskavě sdělit, o kterou dětskou kliniku se jednalo? Jestli tomu dobře rozumím, jednalo se o nemocnici v Praze. Obávám se, že tento fakt je utajován, (že byla spojenci bombardována i dětská klinika), nebo alespoň já to slyším poprvé.

   Smazat
  11. 22:56 Můžu potvrdit. Matka a prarodiče mého kamaráda byli Němci a odsunuti také nebyli. Ale většina jejich příbuzných, aktivních členů SdP a NSDAP, odsunuta byla.

   Smazat
  12. Kdyz jsem prijel do Usti n/L v r.1960 , uzasl jsem , protoze se v tramvajich , v kramech a na verejnosti mluvilo nemecky a hodne. /Kristepane napadlo mne, to jsem v Raichu ?/ Potom jsem mel hodne sudetskych kamaradu....Na celym severu bylo jich, nemcu , nebo nemecky mluvicich lidi dost a dost...
   Z moji zkusenosti jsou nemci v poradku , do te chvile ,kdyz se nezacnou pod nejakym urvanym psychopatem srocovat...To je myslim jejich narodni problem c.1...

   Smazat
  13. 6:52
   To množství Němců jste mohl najít všude, kde potřebovali kvalifikované dělníky , a to podél celé hranice s Německem, v oblasti, která se dodnes nezalidnila.(100 metrů za čárou v Německu jsou první stavení). Naposledy jsem mluvil s Němkou v Chotíkově u Plzně, která ,když viděla chaos let 90. pravila: Ja néfim, esli já tobše udělat, že tady zůstala.Ale co se dalo dělat , bylo jí 90 pryč...
   Mimochodem, z Plzně byl též odsunut Němec, pozdější nositel Nobelovy ceny za fyziku -Peter Grünberg.Jeho otec zemřel na skvrnitý tyf v internaci německých obyvatel,určených k prověrce.

   Smazat
 2. Herman udělal pár špatných kroků, je čas udělat i dobrý. Nový ministr by se jistě našel...

  http://miloslavhavelka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=562595

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. her man měl udělat jeden krok a to vzit dědka na sraz landsmačaftu kde povedany sinoveček vedl hrdiske řeči za narod třeba by mu metal dali taky a u nas to mělo skončit tim jak v ty pohadce hnali toho černoprdelniho kazimira na hrad jmenem mirov

   Smazat
 3. Nevím zda si někdo všiml, jak na blogu Jaromír Petřík o tomto tématu pražská kavárna exceluje, to je skutečně požitek číst názory těchto retardovaných imbecilů to se našinec jenž něco pamatuje pobaví, když vidí na jakém stupni IQ tato sebranka je, inteligence houpacího koně je skutečně na vyšší úrovni.

  OdpovědětSmazat
 4. Ehmm

  http://www.lidovky.cz/podle-vetsiny-cechu-by-mel-zeman-dat-bradymu-vyznamenani-pej-/zpravy-domov.aspx?c=A161026_182919_ln_domov_ele

  Tož co včíl, soudruzi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hehe,
   kdopak asi vlastní lidovky?

   Tož pověz, fláterníku?

   Smazat
  2. 18:40- dnes jsem slyšel větší pitomosti od agentury a mluvčího, nějakého Fišera.

   Smazat
  3. podle me urcite ne ten pan je jen zneuzitej k spinavym cilum kavarny

   Smazat
 5. Když smícháte jablka a hrušky, bývá z toho výbušná směs.

  OdpovědětSmazat
 6. V pátek přijdou dvě stovky dobroserů svrhnout Zemana. Karel byl na zkušené u ukrajinských soudruhů. Tak to tam omrknul, jak se dělá ta správná demokracie.

  OdpovědětSmazat
 7. Vazeny pane presidente Zemane !
  V pripade, ze se nebudete branit, tak za mesic, t.zv. kavarna prijde s necim jinym.

  Vase cesta do Ciny a navazani pratelstvi s Cinou, byl statnicky uspech - strategicky dulezity.
  Pozvani Dalejlami za Vasimi zady do Prahy byl PODRAZ ! Jak vuci Cine, tak vuci Vam a Vasemu usili, a to od
  ministra Vasi vlady. Zbavte se ho ! Tim, ze nemysli Vam udela velkou skodu.
  (Uz vlastne udelal.)
  nick honolulu


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdravím pane Nicku,ono to bylo vše plánované.V Praze bylo Fórum 2000 a Dalajláma na něm byl.Je zajímavé,že jsme se nikde nedozvěděli průběh tohoto fóra.Prosáklo se,že to byly ostřejší názory na EU a....Havla!

   Smazat
  2. 18:49 Největší legrace je, že dohoda s Čínou, kterou ministr Herman svým pozváním dalajlámy porušil, není Zemanovým dílem. Ta smlouva platí už od roku 1999 a byla potvrzena roku 2005 a 2014. Zeman jen potvrdil, že tato dohoda je stále platná.

   Smazat
 8. kdyby nebyl sralbotka černoprdelnik tak to nemohl nechat dojit až tak daleko kde z každeho jeho prohlašeni smrdi nenavisti k miloušovi ostatně historicky jsou komunisti a černoprdelnici jedna svoloč dobra akoarat tak k vojebani voveček a k jejich řadnemu podojeni a proč tomu tak je je prace havluje sacheru rumlu štětinu šiklu džinsbiru bendlu pikhartu a dalšich a dalšich až k estebakovi a komunistovi jako nejvyššim o soudcich a policii netřeba vubec pochybovat tam je prošpikovano skrz nazkrz takže neni proč se divit že jsme tam kde jsme

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. sralbotka není černoprdelník. To je od Bouše, přes Dienstbiera, Pitharta, Kalouska, kozom rda ze Suché Loze, až po Krnáčovou, vobřezaná holota.
   Proto jediným řešením je naložit a prvním letem do palestiny.

   Smazat
  2. 19:06 svým článkem komunisty urážíš. Ti si vždy stáli za svým názorem, ktežto černoprdelníci byli odjakživa přelétaví, kam vítr, tam plášť. Divím se, že si je vždycky vítězná strana po volbách vezmě do koalice. To, že jako stát jsme v prdeli není nic nového. Tam jsme vždycky byli a pokud se nezměmí myšlení a jednání našich politických představitelů, tak tam vždycky budeme.

   Smazat
 9. Herman je dokonce předsedou katolické části Sudetoněmeckého Landsmannschaftu v ČR:
  http://www.ackermann-gemeinde.cz/predsednictvo/

  Landsmannschaft zastřešuje katolickou část Ackermann Gemeinde, sociálně-demokratickou část Selinger gemeinde a Witikobund:
  https://www.historisches-lexikon-bayerns.de/Lexikon/Sudetendeutsche_Landsmannschaft

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.