Reklama

pondělí 24. října 2016

Inflace antizemanovské hysterie

Radim Valenčík
24. 10. 2016      RadimValenčíkPíše
Tak se mně zdá, že zažíváme standardní vlnu antizemanovské hysterie. Jako vždy, když se blíží výročí vzniku republiky a hned po něm Listopadu.
Nejdříve kauza pozdního příjezdu Zemana na Kováčův pohřeb. Média systematicky vytvářela dojem, že za to může Zeman, patrně protože, že se zpozdil, snad v důsledku opilosti. Desítky komentářů se silnou rétorikou, ale obsahově prázdných. K tomu jsem poznamenal před pár dny: "Sledoval jsem skoro všechna média - opravdu do této chvíle nevím, co bylo příčinou zpoždění Zemana na Kováčově pohřbu. Dokonce nevím (sleduji objektivně), zda to byla vina Zemana (1), shoda okolností (2), diskreditační akce - sviňská a připravená (3). Máme "svobodná média", část si platíme, vášně jsou vyvolány, ale víme to?! Já se snažím informace objektivně posuzovat a pořád nevím. Je to normální?!"
Později se kontury "hrozného zločinu", které se Zeman dopustil, začaly rozplizávat. Ostatně tak, jako v jiných případech, viz např.:
A tak nakonec z celé kauzy zbylo toto:
"Podle ministra důvodem zpoždění je, že protokol prezidenta, který připravuje časový plán, zřejmě nezapočítal, že na Ruzyni je zcela jiný provoz. "Ve Kbelích se dostanete na hlavní ranvej v jednotkách sekund, ale na Ruzyni jedete 4,3 kilometru a musíte samozřejmě jet po letišti, které se opravuje,” řekl Ťok."
Když bylo zřejmé, že kauza vyšumí, resp. že platí lidové "z pilin bič neupleteš", byl fakt toho, jakou hru pod cizí taktovkou rozehrála "naše" mainstreamová média okamžitě překryt další kauzou. Jako hlavní aktér v ní vystoupil kdo jiný než Daniel Herman. K tomu viz např.:
"Kauzu neudělení vyznamenání Jiřímu Bradymu zaznamenala i řada zahraničních médií - například agentura Reuters, izraelský list The Jerusalem Post, americký deník The New York Times, dánský server Denmark News.Net či asijská informační síť Channel NewsAsie.
Mimo jiné pod titulkem "Zeman kvůli dalajlamovi vyřadil z vyznamenávaných muže, který přežil holokaust" popisují celý příběh, citují ministra kultury Daniela Hermana a samotného Bradyho a informují o tom, že Zemanův mluvčí odmítl komentovat Bradyho jméno v souvislosti se seznamem osob, které má prezident 28. října vyznamenat.
Herman v pátek vznesl obvinění proti prezidentu Miloši Zemanu, který mu prý sdělil, že pokud nezruší schůzku s dalajlamou, jeho strýc Brady vyznamenání nedostane. Mělo k tomu dojít na slovenském velvyslanectví při společenském setkání a před svědky. Podle ministra prezidentovi velmi záleželo na tom, aby se s dalajlamou nesetkal.
Neudělení vyznamenání vyvolalo kritiku i z řad domácích politiků. Například poslankyně a bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) uvedla, že pokud se slova Hermana prokážou, měla by na to demokratická společnost reagovat. Zároveň vyzvala poslance, aby Bradyho ocenili na slavnostním zasedání Sněmovny.
Předseda STAN Petr Gazdík kvůli chování Hradu kolem vyznamenání Bradyho svolal na 28. října shromáždění na Staroměstské náměstí. Přijde Herman, Marian Jurečka či Petr Pithart, řekl.
Že Brady oceněn nebude, potvrdil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). V prohlášení zaslaném ČTK uvedl, že mezi návrhy, které mu Zeman zaslal ke spolupodepsání, jeho jméno nebylo. "Vzhledem k ústavní tradici nezbývá, než rozhodnutí prezidenta respektovat, je to pouze on, kdo návrhy na vyznamenané ke kontrasignaci předsedovi vlády předkládá," uvedl Sobotka s tím, že životní osud Bradyho je opravdu mimořádný.
Jiří Brady přežil Terezín, Osvětim i pochod smrti. Jeho třináctiletá sestra Hana zemřela v plynové komoře, v Osvětimi zemřeli i oba rodiče. V roce 1949 emigroval do Rakouska, odkud se dostal v roce 1951 do Kanady. Pomáhal zde dalším emigrantům, s jedním založil úspěšnou instalatérskou firmu. Obhajoval také lidská práva a vydával svědectví o hrůzách holocaustu."
Stejná skvadra, stejná rozplizlost informací, stejné vyvolávání tlaku ze zahraničí... Taková inflace antizemanovství, která přestává být účinná. Mj. docela by mě zajímalo, zda Herman přesně citoval Zemanova slova a stojí si za tím.
Jinak – doposud jsem se domníval, že kulturní politik, zvláště ve vyhrocené době, se na osobní rozhovor nedovolává. To je jaksi pod úroveň. Ale co chtít po těch, kteří se propadli do světa založeného na posuzování věcí dvojím metrem a z toho vyplývající duševní zapouzdřenosti.
Je to jejich osud, naše většinová společnost má schopnost uvažovat z nadhledu. Nemá jednoduchou roli. Někdy musí volit dilema mezi Zemanovým křupanstvím a slizounstvím globálních slouhů, kteří se pod taktovkou zvenku dokážou dobře organizovat k nátlakovým akcím. Ale dnes už jsou tyto akce v důsledku jejich inflace jen užitečnou vakcinací.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3937-inflace-antizemanovske-hysterie.html

64 komentářů :

 1. zase budu volit zemana at se kavarnici a svati treba navzajem kopou do zadku spiny ceskeho naroda

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ono je to nakonec dobře, že vznikají takové aféry. Pohlouplí kavárníci si myslí, jak nemají navrch, ale opak je pravdou. Ten hňup, co se jezdí klaňet k sudetským pohrobkům je toho jasným důkazem. Kde byl tento slizský blb, když odhalovali nedávno pomník v Plzni, vyhnaným Čechům z pohraničí v roce 1938. Koho tento kretén vlastně zastupuje ? Takovému dacanovi může věřit pouze stejný darebák. Slušný člověk si udělá úsudek sám a ví koho půjde volit a koho určitě ne !!!

   Smazat
  2. fašisti mi v Kunovicích popravili strýce oběšením na lípě,spolu s dalšími partyzány.Nikdy mně nenapadlo,že bych měl pro něj žádat vyznamenání.Takových hrdinů,jako byl můj strýc,byly desetitisíce.Kdo si zaslouží vyznamenání více,ten,kdo přežil,nebo ten,co byl popraven? Co,her Herrmann?

   Smazat
  3. Pane to neni zadna inflace,to je primy utok pomoci vsech moznych a tech nejspinavejsich a podlych prostredku a umele vylhanych podvodu za UCELEM VYVOLANI KRIZE A OBCANSKE VALKY !!

   Smazat
 2. Vyznamenání uděluje Prezident, a Miloš Zeman je známý svojí tvrdohlavostí. Jakmile něco formálně může, anebo nemusí, pak to udělá anebo neudělá. Vyznamenání si není možno nárokovat, za žádných podmínek.

  Druhá otázka je, jak se ve vlastním historickém kontextu stavět k otázce samostatnosti Tibetu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zrušení udělení vyznamenání T. G. Masaryka za setkání s dalajlámou splňuje definici paradoxu.

   Smazat
  2. Co by na to řekl T. G. Masaryk, z hlediska vyššího principu mravního, se můžeme jen akademicky dohadovat.

   Smazat
  3. no řekl bych že pro 99% obyvatel tibetu to byl obrat k lepšímu holt to jedno procentu feudálů v čele s osvíceným se musí vztekat to dá rozum taky bych se vztekal kdyby mi sebrali desetisíce otroků a já byl obyčejný člověk né polobůh nad životy ostaních

   Smazat
  4. Inflace antizemanovské hysterie a všem tak dobře známého neomylného pragmatismu.

   Smazat
  5. Bylo snad dáno českou historií, že kulturní fronta představovala avantgardu, za kterou občané šli. Dnes kulturní fronta představuje cosi, jako Velkopanskou jednotu, ze které se ozývá proti občanům jen vytí, bučení a hýkání. Kulturní fronta se přeměnila v kulturtrégry, velebící euroatlantický nacismus, nadřazenost států NATO nad všemi ostatními. Pan Herman vystupuje jako vymítač ďáblů a podpalovač hranic s čarodějnicemi. Ministr kultury? Probůh, snad druhý Koniáš, budovatel doby Temna II. Lhář, podvodník a škrtič českého národa, sluha diktatury kapitálu.

   Smazat
 3. Také budu Zemana znovu volit, i kdyby se kavárníci na hlavu postavili..

  OdpovědětSmazat
 4. Tak za prvé. Hermanova slova potvrdila taková autorita jako je občan Halík a to musí mít váhu. Brady přežil Holokaust. No a co. Já přežil podle některých zrůdný komunistický režim a jen asi čirou náhodou jsem se nedostal se do nějakého komunistického lágru. Tedy bych měl mít též nárok na nějaký malý metál. A jsem zdejší! Můj jeden předek nebyl Žid tak že se nestal obětí Holokaustu ale do koncentráku se dostal stejně za ,,pouhou" odbojovou činnost. Oceněn byl pouze těmi zlými komunisty za což by se měl spíše stydět. Pán Brady jistě poděkuje svému synovci za to, že těm, kteří byli příčinou jeho věznění a utrpení už dávno odpustil a veřejně se s nimi pusinkuje a kamarádí jako Brežněv s Husákem. Třeba svolá společnou schůzku za účasti Bradyho se Sudeťáky a zavzpomínají na staré dobré časy. To ještě Zemane budeš čumět!(To mě tu zase lidí nepochopí).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Parádní příspěvek. Děkuji. Jirka

   Smazat
  2. 13:25 Nezapomeňte, že každé náboženství existuje jen díky lžím a manipulaci. Fráteři jsou lháři z povolání. Proto se jim tak dařilo a daří prosazovat "pravdu a lásku" pomocí lží a nenávisti. Jsou to školení profíci, svou práci dělají perfektně. Otázka je, v čím zájmu pracují? Rozhodně to není v zájmu většiny občanů této země.

   Smazat
  3. Trefil jste hřebíček na hlavičku. Opravdu, tam kde se zjeví polobůh (nevím, jestli jsem nepoužil příliš slabý výraz ) Halík, tam není o čem pochybovat.

   Smazat
  4. 13.25 Pane, mluvite mi z duse.

   Smazat
 5. Nápady kluků u báboviček na pískovišti v sobě mají více inteligence, než snahy pussy kavárenských. To je hitparáda mindráků. Šmarjápanenko - a ti exoti si o sobě myslí, že jsou elita národa. To je na diagnózu paragrafem a léčbu v uzavřeném pavilonu - na Borech.

  OdpovědětSmazat
 6. Už bylo napsáno,že Herman loboval pro strýce dost dlouho předtím.Je proto možné,že v tom velkém seznamu byl.Tady je důležitá věc jiná,Sobotka to konsignoval a Brady tam nebyl,jenže to prozradil Hermanovi a bylo zle.Dobře se do toho opřel Tomáš Haas,můj táta dělal více dobra Československo a odměněn není,neměl kdo zatlačit a o tom to je.

  OdpovědětSmazat
 7. Výzva! Přijďte si na Hrad pro metál všichni ti co jste přežili komunistický režim! Paní učitelka říkala mému synovci, že naše republika byla za jejich vlády jeden velký koncentrák zadrátovaný a dobře hlídaný.(Možná, co by jsme dnes za to zadrátování a hlídání dali. K hostům se vstupuje dveřmi a vchody).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celé jsem to prožil a proti dnešku to byl život naprosto v pohodě bez jakýchkoli starostí ( v žádné straně jsem nebyl ) !!

   Smazat
  2. 14:46 - no jasně, protože jsi byl o třicet let mladší... :-)

   Smazat
 8. http://kaliyuga0.webnode.cz/news/pohrdani-ceskou-statnosti/

  OdpovědětSmazat
 9. Je to jednoduché - připravili past a pdole nich sklapla a Zeman se chytil. V čem to spočívalo? Požádají o vyznamenání a pokud je jim vyhověno, vznamenaný vyznamenání odmítne od Zemana převzít, nedostane ho, pak se vytvoří nějaký "hanebný" (v jejich očích) dodatečný důvod, proč ho Zeman neudělil. Ať tak či onak, v obou případech rozehrají své vlhké hry s dehonestací prezidenta a republiky. jak prosté a průhledné. Kdyby hanba fackovala, tak jsou kavárenští dobití jako kráva.

  OdpovědětSmazat
 10. Ne, opravdu, naše tzv. politické prostředí je tak prohnilé a kocourkovské, ke slovu a k moci se dostávají kreatury jako je ten přiblblý Herman - rodinu mu málem vyvraždili a on se lísá k Sudeťákům, ne, to pes nežral, to je nad všechny komedie, tragikomedie. A kolik lidí je z Bradyho na větvi a na FB plivou na Zemana ostošest...Takhle nějak si představuju atmosféru Druhé republiky / před 15. březnem 1939/.To je prostě všivárna. Premiér by měl Hermana odvolat, protože Bradyovi lžou o hovoru a sms. Vždyť to jde dokázat.
  Jen aby Herman nedostal těmi šoky strýčka do truhly. To by byla dohra!

  OdpovědětSmazat
 11. Ten strejda by prý od Zemana vyznamenání nepřijal. Tak proč sem tedy, blbec, jezdil ?

  OdpovědětSmazat
 12. Navrhuji Zemanovi,když nechtějí přijít na oslavu státnosti Havlisté,ať pozve opravdové hrdiny a je jich tady ve státě hodně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. já bych tam šel za svého pradědu a jeho rodinu ještě si pamatuju jak měl na ruce číselnou kérku ale nikdy o tom nemluvil co prožil a proč nemám žádné vzdálené příbuzné jsem se dozvěděl po letech když jsem začal chodit na pivo tam se člověk doví všechno

   Smazat
 13. Hlavní ideu 17listopadu jste zničili a a přivlastnili k debilním provokacím.Pořád stejna ,každý rok se opakující - Juřečka,Gazdík(v kteréto straně vlastně dnes je?)Herman SA,senilní Němcová,pleškoň Sobotka(ja nic já muzikant)Pithart(sem myslel že je už po smrty,že se ti smejdi komunističtí ale drží)chybí mě a to mě mrzí takovej hulba Janda a náš rusobijec Kocáb v zádech se Štětináčem,nějak se nám chlapci schovali,to zase někde kujou hovadiny.Tak si to tu v té naší ze zijeme,jak říkal mesiáš Havel - zaprděnci.Ještě že máme toho dalajmátu co má mátu,možná že přijel za vyhulením dodíkem z reflexu a byl tak zhulenej že ho nenašel.Dóďo hezké bagování,tvá příručka z votobie je fakt síla,inteligence.

  OdpovědětSmazat
 14. Herman je černoprdelník,jeho strýc Bradly vyznamernání nechce a přesto sem přijel??Nějaké divné.Jde o to,naházet špínu na pana prezidenta.A stojí za tím stále ten samej pražskokavárenskej ksindl,lidi jako Kamberský,kunda sprostá Rejžek,vševědoucí Honzejk,karbaník Horáček atd...stále dokola ta stejná píseň - dehonestace našeho moudrého pana prezidenta.Jako by ti blbečci nevěděli,že tohle voliče Zemana posílí....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, katolická chátra chce rozjet "pražský majdan".

   Smazat
  2. 14:13 - a tvoje dehonestace pánů Kamberského, Rejžka, Honzejka a Horáčka je v pořádku?

   Smazat
  3. 14:53-v případě Rejžka, je to jen holá pravda.

   Smazat
  4. pro 14:53 - byli vyjmenováni jedni z největších překrucovačů a sprostých demagogů. Navíc Rejžek není nic jiného, než sprostá zrzavá latrýna. Žádní pánové, ale banda kriminálníků!

   Smazat
  5. Flanďáci se velmi namlsali,když vyhráli senátní volby,cítí se nyní pány této země!

   Smazat
 15. jo a tomu výkvětu bych ještě přiřadil pana herce z gay filmů,co tu tak propaguje evropské hodnoty...anmo,Janda je ten vykuk,placený z peněz různých neziskovek:-))

  OdpovědětSmazat
 16. Strýce mi fašisti pověsili v Kunovicích na lípě.Spolu s dalšími partyzány.Že bych nárokoval pro strýce metál,mně nenapadlo.Těch,co si zaslouží metál,jsou desetitisíce.Kdo si zaslouží metál více,ten,kdo přežil,nebo ten,kdo byl fašisty veřejně popraven? Co,her Herrmann?

  OdpovědětSmazat
 17. Podle toho, při vší úctě, že pan Brady přežil koncentrák znamená to, že by tak měl být oceněn každý, kdož toto nelidské zacházení přežil. Tedy i Antonín Zápotocký a Antonín Novotný by si zasloužili ocenění in memoriam, že?! Morave

  OdpovědětSmazat
 18. Já Zemana nevolil a i v příštích volbách si vyberu jiného kandidáta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je od tebe velmi velmi duchaplné se zde producírovat se svojí omezeností.

   Smazat
  2. Vybrat si z nabídky kandidátů jiného než ty je projevem omezenosti?

   Smazat
  3. 14:51
   Pokud jde o zmetky typu Poserplíny,Diensblíra,Horáčka a Halíka je to čirá lejnolahvárenská debilita!

   Smazat
  4. Pro trumpetu 14:51 - volba mezi čírem a ovarem nebyl výběr!!! Byla to volba a já volil českého vlastence a ne nedovzdělaného kamaráda sudeťáků, Lichteinsteinů a amerických protektorů!

   Smazat
  5. Volba presidenta byla mezi Zemanem,nadržujícím židům,nevolitelným potetovaným náčelníkem z Papui Nové Guinei,kterému chyběla už jen kost v nose a bandou jewrejů....Okamura byl jediný mimo a proto byl zlikvidován "administrativně"....Takže opravdu nikdo jiný nebyl k mání,tudíž byla volba Zemana přímo excelentní a jeho "panování"to jen potvrdilo.
   Ti,komu se to nelíbí,jdou do útoku,máme tu vrchol sezóny "velký listopad" a proto zase sudeťáci,jewrei a pohrobci nacistických kolaborantů zatroubili na zteč....

   Smazat
  6. To snad maj nejakej filtr , nebo jak to delaji ,aby se do vlady, do "kavarny" a do medii nedostal nekdo normalni , poctivej, nekdo kdo by pracoval pro ceskej narod a stat, nekdo neuchylnej , nezkorumpovanej az po usi , a s co nejnizsi inteligenci. Snad maj na to presny zkousky a testy.

   Smazat
 19. Chazarskou smečku pochytat a pozavírat. Do jednoho. A toho ze Suché Lozy na kandelábr

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já teda netuším, kdo všechno je členem "charazské smečky", ale co ti pan Gazdík provedl tak strašného, že bys ho věšel?

   Smazat
  2. Naštěstí se Gazdík oběsí sám.

   Smazat
  3. 15:31 - každej nosatej xenofil a rasozrádce! Ti se nedaj se nepoznat!

   Smazat
  4. oprava: 15:13 - sorry ....

   Smazat
  5. Aha, no, ono označit kohokoliv za žida není nic těžkýho. Dokázat to, to by byl kumšt.

   Smazat
 20. Ja bych misto tech zradcu pozval plnohodnotnou nahradu at pan president za ne pozve Romy ...)))

  OdpovědětSmazat
 21. Trochu jinak a drsně:
  Když je pan Brady tak zasloužilý (jeho utrpení v koncentráku nezpochybňuji!), tak proč ho už dávno nevyznamenal Veškrna?
  A k osobě Hermana: je to morálně značně problematická figura - rodem Žid, konvertoval ke katolicismu kde se stal knězem a dosáhl až na vysokou administrativní funkci v této církvi (tajemník primase českého a tajemník biskupské konference), posléze flagrantně porušoval celibát až tak, že byl funkcí v církvi zbaven a byl i odsvěcen, pak se záhadně stal šéfem ouřadu pro výklad historie (ÚSTR), kvůli nezveřejněným průšvihům byl z funkce odvolán a nakonec se záhadně stal ministrem za v politice silně profláknutou partaj. Při tom všem se léta účastní sjezdů sudeťáků, kde účastníky zpravidla oslovuje "milí krajané". A setkání s dalajlámou - to je evidentně úmyslná provokace a když tedy nesouhlasí s politikou vlády, tak v ní nemá co dělat a šéf příslušné strany je povinen ho okamžitě odvolat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 15:45
   Správně.
   Jsem zvědaví co žid Bělobrádek a také víme,že se schází ze sudeťákama.To je parta KDU-ČSL,jeden žid vedle druhého a těmto vlastizrádcům dávají češi hlas.

   Smazat
  2. Dobrý postřeh,proč jej Veškrna nevyznamenal,měl na to daleko větší časový úsek,nežli Zeman!

   Smazat
  3. By mne do smrti nenapadlo,ze se budou chazari bratrickovat s fasistama ,ze Sudetakama /kteri je udavali a posilali do koncentraku, ponevadz o nich dobre vedeli, a ze si budou od nich "koledovat"medajle a vdecne se nechavat s nima fotografovat atd..
   Dale ze budou podporovat banderovce a jiny ukrajinsky fasisty, ktery je masakrovali po desitkach tisic..nemam slov..

   Smazat
 22. Že jsou tito lidé v opozici proti prezidentovi
  Zemanovi není nic špatného.Daleko horší je způ-
  sob,který si k tomu vybrali.Používání slov jako
  je třeba ovar,alkoholik a pod. svědčí o nízkém
  IQ těch,kdož je používají.Nemají dost rozhledu
  na to,aby vymysleli slušný způsob opozice a pro-
  to se uchylují ke rétorice dlaždičů.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 23. Zeman je jasná volba všech lidí, kteří používají mozek k myšlení a ne blití sraček v pussy kavárně.

  OdpovědětSmazat
 24. Jsem se Zemanem. Kdyz sleduji ta dusevni embrya, tak si rikam, Boze stuj pri nas a zachovej nam Milose.
  Tato lidska hovad.ka nas mohou dostat jen do nestesti.

  OdpovědětSmazat
 25. Ze suché loze pojede na "staromak" specielní autobus méně inteligentních voličů vyslechnout projev gazdika.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ze Suché Loze přijede leda autobus kozom rdů. A gazdík bude v čele.

   Smazat
 26. ať jdou dobývat slávu a hledat štěstí do Palestiny. Tam jsou na ně zvyklí a připravení. A pak, tam budou mezi svými.

  OdpovědětSmazat
 27. politika v bryndě, politici jsou vyhořelí, otupělí, ...
  Situaci lze vystihnout zcela přesně jen párem slov.
  Před čtvrt stoletím koloval před volbami vtip. Na otázku, koho budeš volit, oslovený odpověděl, no přece komunisty. Tazatel k tomu podotkl, já vím, ale za kterou partaj?
  Dvacet sedm roků po převratu zn odpověď na otázku Koho budeš volit, no přece židy.
  A je jedno za kterou stranu. Ať Fialu, za ODS, Bělobrádka, za lidovce, Sobotku za čSSd, Stropnického za zelené, Macha za svobodné, Gazdíka za kozom rdy, či Filipa nebo Skálu za komanče

  OdpovědětSmazat
 28. Komedianti, tzv. "umělci" vyrazili do útoku na intelektuální tvrz nad městem na kterou nemají mozkové kapacity. Odříkávači textů před kulisami a reproduktoři cizích myšlenek a idejí trénovaní v řevu a křiku aby je bylo slyšet i v zadních řadách opět vystoupili jako sborně do hlediště s Kájou Gottem na podpis tzv. Anticharty. Inteligentní pozorovatelé dění v tzv. Česku z nás musí mít opravdu "prdel" a smát se až se za břicho popadat. HEJNO KRETÉNŮ JEČÍ A DRUHÉ HEJNO KRETÉNŮ JIM NASLOUCHÁ, prosím ztlumte a nerušte mé kruhy!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.