Reklama

.

.

pondělí 24. října 2016

Iščenko: Porošenko bude muset jet do Doněcka a Luganska. Pogrebinský řekl, jak Putin přehrál Porošenka


24. 10. 2016    zdroj a zdroj
Ozbrojená mise OBSE nebude moci vstoupit na Donbas do té doby, dokud se ukrajinská moc nedomluví přímo s vedením DLR a LLR. Uvedl to prezident Centra systémové analýzy a prognózy Rostislav Iščenko. "Z pohledu zásad jakýchkoli mezinárodních organizací jsou souhlas se vstupem ozbrojené mise a bezpečnostní záruky poskytovány orgány, které reálně kontrolují území ... když začnou tuto misi zabíjet, stížnosti budou předkládány právě jim", řekl Iščenko.


Expert se domnívá, že otázka vstupu mise OBSE nebude vyřešena ještě hodně dlouho, protože kyjevské orgány odmítají republiky na Donbasu uznat.

"Kyjev dosud nezahájil přímá jednání s LLR a DLR. Vůbec neuznává jejich existenci. Takže jednání o misi OBSE mohou být uskutečňována ještě mnohá léta tak dlouho, dokud Porošenko nezasedne se Zacharčenkem a Plotnickým u jednoho stolu. Do té doby se tam mise neobjeví. A pokud se domluví, pak nebude mise potřebná," řekl Iščenko.

Pogrebinský řekl, jak Putin přehrál Porošenka

Žádná ozbrojená mise OBSE na úsecích hranice s Ruskem, které nejsou kontrolovány Ukrajinou, nebude.

Na tiskové konferenci v Kyjevě to uvedl ředitel Kyjevského centra pro politická studia a konfliktologii Michail Pogrebinský, který poznamenal, že na Ukrajině je prezentován údajný souhlas Vladimíra Putina s ozbrojenou misí OBSE jako úspěch.

"Myslím, že bych na místě Putina také souhlasil, protože je nereálné to fyzicky realizovat. Chartou OBSE není něco takového předpokládáno. Znamená to, že je nutné změnit chartu, vyčlenit spoustu peněz na realizaci. A je nutný konsenzus v rámci OBSE. Rusko, například, může říci "ano", zatímco jiní budou "proti". A jak bude OBSE schopna monitorovat 450 kilometrů hranice? Je možné vypouštět bezpilotní letouny a všechno možné, ale zase je třeba hodně peněz a několikanásobné navýšení počtu pracovníků. Všechno je tak nereálné, že to je mlácení prázdné slámy. Je možné tisíckrát souhlasit, ale nic z toho nebude. Myslím, že Porošenko a dokonce Klimkin to chápou", řekl Pogrebinský.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

17 komentářů :

 1. A kde parkuje BUK se třemi raketami by pan Iščenko uměl povědět?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,někde poblíž Kijeva.

   Vymazat
  2. Blbe 11.48 a12.13,let MH 17 sestřelil ten, kdo ho v Kijevě odklonil.Na příkaz soudruhů z ussa.A navíc ne BUKem,ale stíhačkou.Anebo si věř tzv."vyšetřovací komisi", kde mají rozhodující slovo ukrajinští banderovci.

   Vymazat
  3. Takže budete lhát až do soudného dne...?

   Vymazat
  4. https://cz.sputniknews.com/svet/201610234006187-Pilot-Belavie-Kyjev-vyhrozka-stihacky/

   Vymazat
  5. Dej si dvě po tlamě a třeba ti dojde, jak byl fotr blbej, že to nešplíchnul raději kozám do pití. Nemusel mít takového debila.

   Vymazat
  6. To, kde parkuje BUK se třemi raketami, je úplně jedno. Zajímave je to, kde parkuje ten se dvěma...
   KR

   Vymazat
 2. K 12:13.
  Divná otázka...Vy nevíte, že Moskva není na Ukrajině :-)
  Heriot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je! Tedy může být. Záleží na tom, co si stanovíme jako centrinu. Pokud za Pomezí (rusky "okrajina" - "ukrajina") vše do 3000 km od hranic Ruského světa, je i Moskva na "ukrajině", tedy Pomezí ...

   Vymazat
 3. Pro idioty typu 11:48 bych doporučil shlédnout alespoň jeden díl seriálu Letecké katastrofy. Tam je ukázka toho, jak detailně se postupuje při vyšetřování příčin pádu letadla. Nemyslím, že by to těm vypatlancům alespoň trošinku naznačilo, že to "vyšetřování" té mickeymouse holandské komise je jaksi nestandartní, ale naděje umírá poslední. Na druhé straně, dutá hlava....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chlapče ,chlapče,seš s těch dílů akýsi poprdění,to raději sleduj vynikající seriál Polda a po něm ordinaci v zelené zahradě nebo růžové?potom nastup do atobusu a ten tě doveze do ulice , tam si upečeš kuře a spláchnout se běž do přístavu a nastup cestu domů,hned buděš KINGGGGG!

   Vymazat
  2. 12:48 Máte pravdu. Také mě to napadlo, když jsem si porovnal podrobnou zprávu holandské komise s postupy v libovolném dílu seriálu. Ten kontrast je neuvěřitelný.

   13:50 "Letecké katastrofy" je seriál dokumentů, nemá nic společného s "uměním", kterého jste vy zřejmě znalec. Asi jste žádný díl pro jeho "neakčnost" ndokázal sledovat, tak jen hloupě plácáte.

   Vymazat
 4. 13.50 - ty si ale rádoby vtipnej hlupáček...Teda spíš blbeček...

  OdpovědětVymazat
 5. Co to je ozbrojená mise OBSE? Co to je za blbost. Ať tam pošlou modré přilby.

  OdpovědětVymazat
 6. Nemylte se!OBSE je k ničemu a OSN také.Korejec v
  čele OSN podělal,co mohl,svou podporou amerických
  návrhů.Modré přilby jsou naprosto k ničemu,jenom
  moniturují situaci.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 7. 17:05
  Modrý helmy jsou od začátku na dvě věci.....na nic a na H..O

  OdpovědětVymazat