Reklama

neděle 16. října 2016

Jak Hillary dodávala DAEŠ zbraně


Ljubov Ljulko
16. 10. 2016   zdroj
Americké úřady vždy popíraly, že by monarchie Perského zálivu sponzorovaly džihádisty, a argumentovaly tím, že podpora přichází od bohatých dárců těchto zemích. Lhaly. Vyplývá to z e-mailů člena týmu Clintonové Johna Podesty, zveřejněných WikiLeaks. Navíc se ukázalo, že kandidátka na prezidentku USA vytvořila zbrojní mafii pro osobní zisk.Clintonová věděla, kdo dostává americké zbraně

Předseda volební kampaně Hillary Clintontonové John Podesta krátce líčí obsah placených setkání Hillary se zástupci Wall Street: Goldman Sachs, Morgan Stanley, Deutsche Bank a dalších. Rozhovory se konaly v době, kdy již rok nebyla ministryní zahraničí a kdy se připravovala na prezidentské volby. V jednom ze sdělení z 19. srpna 2014 se uvádí, že západní zpravodajské zdroje věděly, že monarchie v Perském zálivu podporují DAEŠ (teroristická organizace v Rusku zakázaná. Pozn. redakce).

"Musíme využít naše diplomatické a tradičnější zpravodajské prostředky k vyvíjení tlaku na vlády Kataru a Saúdské Arábie, které poskytují nelegální finanční a materiálně-technickou podporu DAEŠ a dalším radikálním sunnitským skupinám v regionu," je uvedeno v jednom z dopisů. Další dopis, datovaný 25.ledna 2016, obsahuje výňatek z projevu Clintonové na setkání s bankéři v říjnu 2013, v němž Clintonová shledává, že "Saúdové vyvezli extrémnější ideologii než jakékoliv jiné místo na světě za posledních 30 let."

V tomto projevu Clintonová konstatuje, že "mohli skutečně podniknout aktivnější kroky k nalezení, identifikaci, výcviku a vyzbrojení kádrů povstalců v Sýrii, kteří by bojovali proti vládě prezidenta Bašára Asada a také s džihádistickými skupinami, spojenými s Al-Káidou, které, bohužel, pronikly do Sýrie." Clintonová však dodala, že "to je komplikováno skutečností, že Saúdové a ostatní realizují velké dodávky zbraní, docela bez rozdílu, které vůbec nejsou cílené na lidi, kteří by podle našeho názoru mohli být umírněnější a kteří by s menší pravděpodobností způsobili v budoucnu problémy".

Všimněme si, že v období od roku 2011 do roku 2015 byly země Perského zálivu nejdůležitějším odbytištěm zbraní pro Spojené státy, jak vyplývá z údajů Mezinárodního vědecko-výzkumného ústavu míru ve Stockholmu (SIPRI) za rok 2016. Ve srovnání s roky 2006-2010 se dodávky USA do Kataru a Saúdské Arábie zvýšily trojnásobně, píše se ve zprávě. Tamtéž je také uvedeno, že největší světová společnost v oblasti zbrojního průmyslu, americká společnost Lockheed Martin, podepsala v roce 2015 několik mnohamiliardových dohod se Saúdskou Arábií. Zisk společnosti dosáhl 46,1 miliardy dolarů v roce 2015, což je asi o 500 milionů dolarů více než v roce 2014. Je pozorován trvalý nárůst ceny akcií v posledním roce.

Všimněme si také, že podle údajů amerických médií v posledním desetiletí poskytl Katar jeden až pět milionů dolarů do Fondu Clintonových (The Clinton Foundation) a Saúdská Arábie více než 25 milionů dolarů. V loňském roce saúdské Centrum pro média Saúdské Arábie zaplatilo 200 tisíc dolarů agentuře pro styk s veřejností The Podesta Group (tomu samému Johnu Podestovi) za měsíční projekt "služeb v oblasti styků s veřejností." V roce 2010 hlavní poradce Clintonové uvedl, že předání stíhaček a vrtulníků Saúdské Arábii v hodnotě až 60 miliard bylo její "nejvyšší prioritou".

Co s tím mají bankéři?

Další otázka: proč by Clintononová mluvila s bankéři o politice a byla k nim upřímná? A proč Goldman Sachs a další matadoři Wall Street souhlasí s pojištěním života přistěhovalců ze Sýrie podle Obamova plánu na zvýšení přílivu migrantů o 500 procent? Že by proto, že Goldman Sachs a ostatní aktivně investují do výroby munice, dodávané Saúdské Arábii a Kataru, včetně kazetových bomb, které pak proudí k DAEŠ a mrzačí obyvatelstvo v Sýrii a Iráku?

Vzniká zajímavý řetězec: Clintonová plní zakázku amerického vojensko-průmyslového komplexu, který obohacuje bankéře. Vyrobené zbraně jsou prodávány zákazníkům - Saúdům a Katarcům, kteří je dodávají DAEŠ. Teroristé jimi zabíjejí civilisty a prosazují imperiální záměry wahhábitů. Kruh se uzavírá opětovaným vlivem vděčných monarchů a podporou bankéřů. Vzniká otázka, co s tím má Bašár Asad? Je to typické schéma vojenské mašinérie USA, která uplácí politiky a rozpoutává války. Politováníhodné je jen to, že americká vláda hledá viníky v Rusku a svůj lid klame.

Clintonová nadále lže

Míru pokrytectví Clintonové dokládá citát z jejího projevu po tragédii v Orlandu 12. června 2016: "Pro začátek je nejvyšší čas, aby úřady Saúdské Arábie, Kataru, Kuvajtu a dalších zemí v regionu bránily svým občanům ve sponzorování teroristických organizací. Musíme udělat víc pro podporu našich odvetných opatření. Pracovníci orgánů činných v trestním řízení a pracovníci rozvědky vyvíjejí denně s velkým rizikem mimořádnou činnost, aby zajistili naší zemi bezpečnost".

Na vině jsou zde "jednotliví občané" a ne vlády. Průzkum i samotná Clintonová se prezentují jako takoví strážci bezpečnosti země. Prolhaná politička, která pomáhá, včetně zbraní, sponzorům terorismus, ale v očích voličů se představuje jako člověk, který "většinu času bojuje s džihádisty".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

23 komentářů :

 1. Kdyby 90 % lidi hlasovalo pro Trumpa, tak mu to neni nic platne. DOSAZENA bude Hillary. Lide zde o nicem jinem nemluvi a zlost americke ulice roste.

  Aby volby byly zneplatnene v pripade, ze volici Trumpa se budou bourit, tak je zde pojistka, ktera se jmenuje mimoradna situace.

  Mluvi o ni vice president Joe Biden : "Cyberattack na Rusko bude zahajen dle nasich casovych potreb" !

  On proste vyhrozuje Rusku i kdyz my vsichni volici Trumpa chceme s Ruskem mir.

  Znam Ameriku a jeji dejiny, vim ze 8.11. budou nejdulezitejsi volby v dejinach teto zeme.
  A az budou zmanipulovany, tak Amerika uz NIKDY nebude stejna !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to jsou cerne myslenky snad to tak nedopadne

   Smazat
  2. A vsechna cest a slava vsem neohrozenym a statecnym , kteri bojuji a bez bazne utoci , vzdy proti presile....
   WIKILEAKS. Maji obrovske zasluhy o pravdu...Skutecnymi dedici Husa,Zizky.

   Smazat
  3. Sakra Nicku, mluví z tebe, starého optimisty, pesimismus. To není dobrá zpráva, asi to fakt nakonec "vyhraje" Hitlary. Co pak bude s Amerikou (a se světem)?

   Smazat
  4. Jo - asi proto Deutsche Bank musí kleknout. Aby zmizely všechny doklady .....

   Smazat
 2. Nepratele Trumpa na neho utoci, kvuli HLOUPOSTEM , ktere kdy rekl mezi chlapama, kdyz mluvili o krasnych zenach.
  Ze to neni moralni atd.

  A tyto hlouposti se kladou na stejnou dulezitost, jako dulezita themata, ekonomie, zabezpeceni hranic, kriminalita, zniceny zdravotni system, atd...

  Vy v Cesku zaplacete po zvoleni Hillary. Dostanete diktat ohledne nezadoucich a budete je zivit - VY - i kdyz jste uz ted SIZENI v tom, na co mate narok..Vas pan ministr financi se z toho ZBLAZNI, protoze z nezadoucich nikdy nebude zadny prijem.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 3. amerika uz dlouho neni stejna jak byvavala v 70letech za meho pusobeni! jsem rad ze "nekdo" zna ameriku a jeji dejiny a zde je presentuje! pred par tydnu zde byla prednaska o vitezstvi donalda dnes jiz strizlivejsi pohled ze hilary bude dosazena! tak jo ja volim trump!
  chef

  OdpovědětSmazat
 4. Vas "amerikanista" na universite v Olomouci, (Jmenuje se Jerab, ci Jestrab, tak nejak.), rekl, ze Trump je
  HULVAT !

  Vyridte mu, ze se neslusi papouskovat nejhoupejsi tisk pro hystericke zenske. Degraduje ho to !

  A vyridte mu, ze je hloupejsi nez dreveny houpaci KUN na kolotoci a ze Klaus mladsi, je daleko chytrejsi nez on
  "amerikanista", cert vi co to je ?
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honiči Lullua,
   Ta Amerika i Evropa je už naprosto šílená,ono už jim těm debilům novinářům i politikům vadí,že není úchyl a že je zaplať pánbů na ženský a proto ho taky budou zřejmě volit i ještě normální lidi,myslící "selským",nikoli tím yntelektuálským rozumem bezpohlavního absolventa dnešních "humanitárních" pseudo studií....Doufám,že těch úchylů tam zatím ještě není většina....
   Prosto si myslím,že s tímhle světem už brzy bude konec,to nemůže dopadnout dobře....

   Smazat
 5. amerikanistu v ceske hroude znam hodne jeden vetsi picus jako treti!!!
  chef

  OdpovědětSmazat
 6. Tenhle článek je pěkná slátanina.
  Že USA zásobují zbraněmi kohokoli, kdo se jeví jako jejich kámoš, je známo x-let.
  Ale z uvedených mailů není patrno nic.
  Kromě toho, DAEŠ je jiné jméno Islámského státu, proč ty poznámky o "teroristické organizaci, v Rusku zakázané"?
  A kardinální pitomost na závěr, kazetové bomby v rukou DAEŠ nemohou nikoho mrzačit, DAEŠ nedisponuje letectvem:-D
  Kazetové bomby používají v Sýrii běžně Rusové, ale
  proč ne, když Rusko vedle USA, Číny, Pákistánu, Izraele, Indie i Sýrie, dohodu o jejich zákazu nepodepsalo. Navíc na kozomrdy platí, tak co?:-D

  OdpovědětSmazat
 7. Nedávno tu někdo dával odkaz na ty emaily ... nevyplývalo z nich vůbec nic, jenom to, že někteří američané má potíže s chápáním psaného slova, a pak z toho vznikají takové články.

  OdpovědětSmazat
 8. Anonymní12. října 2016 0:12
  Pokud se toto potvrdí, tak to je pro Clintonku konečná : http://endingthefed.com/its-over-hillarys-isis-email-just-leaked-its-worse-than-anyone-could-have-imagined.html


  ...Syrský režim. Veškeré úsilí by mělo být nízkoprofilové, bez oněch masivních tradičních vojenských operací, které jsou přinejlepším dočasným řešením. Zatímco se tato vojenská/para-vojenská operace hýbe kupředu, musíme použít naši diplomacii a obvyklé výzvědné prostředky, kterými dostat pod tlak vlády Kataru a Saudské Arábie, které potajnu poskytují finanční a logistickou podporu ISIL a ostatním radikálním Sunitským skupiná v regionu. Toto úsilí bude vylepšeno zvýšeným odhodláním v KRG. Katařani a Saudi se ocitnou v pozici, ve které budou muset vážit mezi jejich pokračujícím soupeřením o dominanci Sunitského světa a důsledků vážného tlaku Spojených Států. Spolu s tím, hrozba podobných, skutečných operací US bude sloužit jako asistence umírněným silám v Libyi, Libanonu a dokonce i v Jordánsku, kde jsou povstalci stále více zaujati úspěchem ISIL v Iráku.

  Nikde z textu nevyplývá, že USA financují ISIL, dokonce ani, že by ho podporovaly. Naopak - je zde vyjádřeno odhodlání vyvíjet tlak na Katar a Saudskou Arábii, které tak zřejmě potajmu činí. A hned na to, je znovu zmíněno, že Americké operace budou protiváhou proti Sunitským operacím Kataru a SA.
  Poslední odstaveček je formulovaný podivně, ovšem znovu z něj nijak nevyplývá, že by USA kdy měly v úmyslu aktivně podporovat ISIL. Dejte to do jazykovědného ústavu a pusťte na to logiky s formální logikou a řeknou vám totéž.

  OdpovědětSmazat
 9. Shrnuto, podtrženo ... v horším případě vědomá propaganda, v lepším zcela nedůvěryhodné.

  OdpovědětSmazat
 10. Je to ztráta času v ruském fanklubu, kde se opilci bijí do prsou a předhánějí kdo najde protiameričtější článek.

  OdpovědětSmazat
 11. Pusťte si do reprobeden Alexandrovce, já si pustím do sluchátek Dire Straits.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PUSŤ SI DO SLUCHÁTEK TŘEBA DRANCH NACHT OSTN
   ale nás tím neotravuj!

   Smazat
  2. Nezapomeň si ty dráty vytáhnout z uší, až budeš poslouchat ty britské Dire Straits, a polezeš po ulici, jako ti blbové s mozkem v iPhonu.

   Smazat
  3. Britové si asi spočítali, že tady budeme žrát kočky a tancovat kozáčka.

   Smazat
  4. Je vidět blbe 0:55, že muzice vůbec nerozumíš a jen onanuješ s těma popovýma dinosaurama. Jediný nástroj co znáš je maximálně lopata a srovnávat Alexandrovce s Dire Straits je vrchol trapnosti. Dle toho jsi maximálně mohl hrát tak na triangl a stejně by ses rytmicky netrefil. Maximum tvého muzicírování.

   Smazat
  5. Vrchol trapnosti je jedno od druhého nerozeznat.

   Smazat
 12. V Sýrii neexistuje žádná mezinárodní koalice proti ISIS - je zde pouze ruská armáda se svými spojenci, čelící mezinárodnímu terorismu, který je jako nástroj používán USA a NATO.

  OdpovědětSmazat
 13. samé blablabla alexandrovci,dire stratis,moravanka makové. Konečně k věci 9:06 jinak jedna velká průjma.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.