Reklama

středa 19. října 2016

Jak přestat platit koncesionářské poplatky České televizi? Zde je rozbor (ne návod)

Jaroslav Franc
19.10.2016  EU-portál a blog autora

Česká televize je nástrojem propagandy a je třeba ji zrušit, bez peněz nemůže fungovat, neplaťme! Jak na to?

Existují dvě výchozí pozice:

1. Ještě nejste poplatníkem
V žádném případě se nepřihlašujte. Buďte trpěliví. Dříve či později (i po několika letech) vám pravděpodobně přijde dopis od oddělení poplatků České televize, ve kterém vás budou nabádat, abyste tento poplatek začali platit. Nelze dělat mrtvého brouka, protože ze zákona byste mezi povinné plátce spadli, nýbrž je potřeba na ten papír vyplnit jedinou správnou možnost: prohlášení o tom, že nevlastníte žádný TV přijímač a zaslat to zpět. Je možno využít i elektronický formulář, na který tam je odkaz. Tím jste z obliga a koncesionářské poplatky zcela legálně neplatíte. Pokud by bylo třeba, je možno využít i formulář čestného prohlášení zde:https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/doc/prohlaseni_fo.pdf


2. Poplatníkem již jste

Zde je potřeba se z placení odhlásit (formulář ke stažení zde: https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/doc/evlist_domacnosti.pdf – zaškrtněte odhlášení a jako důvod v odst. 6 „Poplatník přestal být držitelem přijímače“ ) a podepište čestné prohlášení níže. Pozor, samotné čestné prohlášení nestačí, nutný je právě ten evidenční list.

Analogicky se postupuje v případě odhlášení Rozhlasu.

Komentář:

Vycházíme ze zákona č. 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích a o změně některých zákonů (plné znění zde: http://portal.gov.cz/app/zakony/zakon.jsp?page=0&nr=348 2F2005&rpp=15#seznam) .

Zde je naprosto zásadní §3, který definuje, kdo je poplatníkem. Klíčový je odstavec 4:

(4) Jestliže je fyzická osoba nebo právnická osoba, která není přihlášena v evidenci poplatníků rozhlasového poplatku nebo v evidenci poplatníků televizního poplatku, odběratelem elektřiny připojeným k distribuční soustavě , považuje se za poplatníka rozhlasového a televizního poplatku s povinností platit, pokud Českému rozhlasu nebo České televizi (dále jen „provozovatel vysílání ze zákona“) po jejich písemné výzvě neoznámí písemným čestným prohlášením opak, a to s účinností od marného uplynutí lhůty 30 dnů ode dne doručení této výzvy. Součástí výzvy musí být poučení o následcích neprokázání opaku v takto stanovené lhůtě.

V médiích i na Internetu se dozvíte různé dezinterpretace jako že např. každý, kdo má elektřinu, musí automaticky platit apod. Není to pravda. Každý, kdo odebírá elektřinu a není dosud k poplatku evidován, bude dříve či později ČT vyzván k placení a pokud jí formou čestného prohlášení neoznámí, že TV přijímač nevlastní, automaticky se stává poplatníkem.

Jinou věcí je, zda skutečně vlastníte TV přijímač či nikoliv. Neznám jediný případ, kdy by soud povolil domovní prohlídku za účelem zjištění přítomnosti TV přijímače v obydlí. Ale toto je již věcí, kterou si musí každý vyřešit po svém.

Tento článek není návodem na porušování zákona, pouze vysvětluje jisté aspekty zákona 348/2005 Sb. Každý je sám zodpovědný za to, jak s touto interpretací naloží.

Zdroj:
https://www.facebook.com/events/1728075064104779/
http://franc.pise.cz/16-jak-zbytecne-neplatit-koncesionarske-poplatky.html

Poznámka NR:  ČT a ČRo mají ze zákona povinnost plnit veřejnoprávní službu divákům a posluchačům, především v oblasti nestranného, vyváženého a objektivního informování. Nic takového se pod současným vedení těchto organizací neděje, obě instituce zkrátka neplní svoje poslání a tak zpronevěřují peníze svých koncesionářů. Řešením podle NR není odmítnutí platit poplatky, ale změna vedení ČT, resp. Rad, které mají na vysílání obou institucí dohlížet. Tristní situaci můžeme v současné době změnit pouze změnou v sestavě poslanecké sněmovny, ale protože na české politické scéně není žádné síla, která by mohla reálně situaci změnit, uveřejňujeme tento rozklad. Mnohým poslouží jako recept na demonstrativní protest proti propagandě, kterou obě média za naše peníze vedou.

51 komentářů :

 1. Dobrý den, děkuji za návod. Již dva roky platím a nesleduji, nezapnuto. Mám právě cestu na poštu, tak současně i podám. Tím uštřím 135 Kč měsíčně a to se mi vyplatí. L.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud by se snad ta armáda závisláků na vysílání ČT - ideologické nalejvárny,
   skutečně rozhoupala odhlásit televizi, o čemž hluboce pochybuji a zasáhla tak do jejího miliardového rozpočtu,
   nemyslete si, že není cesta k záchraně :

   Platby se zavedou zákonem, jak je tomu v sousedním Německu a platit bude každá domácnost, nebo jednotlivec.
   Osvobozeni jsou příjemci Harz IV a sociální případy...
   A při odhlášení je třeba potvrdit, že televizní přijímač NEVLASTNÍTE a ne, že jej už dva roky platíte a nesledujete, jako ten 14:35.

   Bože, jaké jste to lidi ovce !

   Smazat
  2. Neplacení je jen jedna forma protestu. Jsou i další, účast na demonstracích, psaní imailů Čt, volba protestních stran. Věřte, trpělivost a vytrvalost "růže přináší". PS. Jen za volební právo se bojovalo sto let. Nedejme se mást, žijeme ve středověku, byť nám tvrdí něco jiného. V době "páry" také tvrdili "hle, novověk".

   Smazat
  3. Jen doplním.

   Formulář je na poště a pokud k němu přiložíte SIPO, stačí zaškrtnout 2 (slovy dvě ) kolonky křížkem. O zbytek se postará paní za přepážkou a poštovní čtecí automat. Vyřízeno za 2 minuty, nikdo se na nic neptá.

   P.S. A pokud vám zrovna odešla televize a na novou budete mít při českých platech bůhví kdy, tak jste ve výhodě. :-))

   Smazat
 2. Dobrá rada nad zlato. Kdyby TV odhlásili všichni občané, nebo téměř všichni, mohli by jít se svým vysíláním na hrnec. Jsou to blbci. Placama vysílají pěkné pohádky i filmy, proč si produkci kurví tou vylhanou publicistikou, to nechápu. Snad si myslí, že lidi jsou blbci? Kdyby zůstali českou televizí a odvysílali všechno, co se dá vidět a lidem se líbí ( tj.především produkce do roku 1990 - i cizí ) a nechali publicistiky, když jim to z Bruselu kontrolují a přikazují jim co mají vysílat, udělali by jen dobře. Stejné jako s tím obludným autorským zákonem - vyberou hajzlové od obcí, hostinských a různých moulů skoro miliardu, kterou ze dvou třetin rozhází "cizím" umělcům. Tak krucinálfagot proč se sem neustále cpe americkej brak? Hnus, násilí, zhovadilosti, perverze a obludy, i pohádky hnusné -proč se to překládá a dabuje, a ještě se za to platí? To samé platí i o hudbě. Obešli bychom se při české hudbě - už z principu bych žádnému hajzlovi nedal ani kačku. Zlatý socializmus, kdy takoví paraziti tady nebyli! Potom mají idiotské celebrity luxusní sídla za ty kokotiny, které pro ně další kokoti píšou, a zahnojují s tím celé vysílání. Už není na co se dívat. My jsme se fakt neuměli narodit.Hnusná, zvrhlá, zvrácená a dementní doba, ve které musíme žít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To dobré, co "placama vysílají", můžeš sledovat na internetu, viz adresu
   http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/podle-data-vysilani

   A proč se tam "cpe americkej brak"? Ten slouží k vymývání mozků právě tím "hnusem, násilím, ...", o němž píšeš, a též slouží k projenkýské a pronatistické propagandě.

   Smazat
  2. Anonymní19. října 2016 15:12 dobre napsano

   Smazat
 3. Lhát nebudu a podobné pseudoprávní rady jsou pro kočku. Šiřitelé podobných "právních rad" asi postrádají integritu slušnosti,--- rozhodně to nemá nic společného se skutečným právem ani spravedlností ( což by se mělo simbioticky doplňovat) Bordel který tvoří podobní pseudoprávníci, neúcta ke slušnosti, je právo dehonestující.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste asi zaměstnanec ČT, že? A bojíte se o práci, nedivím se vám. Ale POZOR! Tady nikdo nenavádí ke lhaní! Tady je návod, jak se vymanit z okrádání systémem, před kterým obyčejný člověk má respekt, a proto platí, i když se na TV nedívá, už proto, že ani není na co se dívat. A s Č. rozhlasem to je to samé!

   Smazat
  2. 15:12 - zaměstnanče ČT: za moje peníze "postrádáte integritu slušnosti", když lžete, zamlčujete a překrucujete fakta. To je ovšem "Bordel který tvoříte vy a vám podobná lžimédia, neúcta ke slušnosti, je právo dehonestující."
   Chtělo by se říct - styďte se, sprosťáku, ale toho vy nebudete nikdy schopen.

   Smazat
  3. Lhát lháři není neetické.

   Smazat
  4. To je to samé jako s tou vraždou na tyranovi.

   Smazat
  5. Co to vůbec meleš 15:12 ty zaměstnanče lži-havlovize. Zakódujte si ten váš havloidní kanál a uvidíme kolik blbů si koupí to vaše vysílání. Koho zajímá ta otylá buzna Moravec, pussy Tvarůžková a spol? Pár důchodců, co nemají doma co dělat a tupí havloidi.

   Smazat
  6. Ano, lhát a podvádět se nemá. Prohlášení je čestné! Neplatím koncesionářské poplatky, protože nemám TV, nejsem žádný zaměstnanec ČT, nepotřebuji ani tuhle prolhanou žumpu, ani komerční stanice s jejich pokleslou zábavou, a proto jsem mohl čestně prohlásit, že TV nemám, tudíž nemusím nic platit. TV skončila ve sběrném dvoře.

   Smazat
 4. To jste dost naivní,že lhát nebudete.Naopak veřejnoprávní televize vám lže každý den a její moderátoři se u toho ještě usmívají.Spočítejte si kolik miliard ročně TV vybere a kolik dávají nových pořadů.Kam odtékají všechny ty peníze?Milionáři kteří si z vašich poplatků skvěle žijí se vám za zády smějí jaký jste pitomec....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lže li čt, neznamená že klesnu na stejné dno, jsou li poplatky a zákon o české televizi NYNÍ spíše progandistický podnikem, špatné, není moje ostuda ale velké chucpe rady čt. Já zůstanu ctícím právo bez lhaní a kličkování :-))))

   Smazat
  2. Na tom dně už jste i bez vykroucení.To máme vám tleskat?

   Smazat
  3. A to vás máme litovat i s těmi buzi smajlíky? Omyl havloide, kopl bych tě jedině do řiti.

   Smazat
 5. 15:12 Neúctu ke slušnosti projevují především veřejnoprávní média. Vy považujete za slušnost, když za své peníze nedostanete to, co je dodavatel ze zákona povinen vám dodat? Byl byste ochoten např.platit za odvoz odpadků, když by byl prováděn jen v ulicích, které jsou popelářům "sympatické"? To by nebyla slušnost, ale hloupost a výraz apatie. Pokud ovšem nebydlíte v té "obsluhované" ulici. Pak by váš postoj byl pochopitelný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to ještě, krom jednostrannosti, moderátorky/ři, povětšině, nemluví valně česky. Přemýšlivé ééé mezi slovy (jakou to nese informaci?), protahované koncovky (následek adolescentní pražštiny) a nosní mandle, posílené nosovky (aby bylo slyšet, že válím po anglicku/možná). Jistě, dámy a pánové, jak jinak být cool a in, že? Mrvit mateřský jazyk ve veřejnoprávním mediu je stejná zrůdnost, jaké se dopouštějí dnes už i některé učitelky a učitelé. O docentech, profesorech (sic) atd. nemluvě. Natož někteří politici… První s tím ovšem přišli naši rozmilí finančníci… Kdopak by se divil. Ano, na Vp ČT a ČRo kašlu, končím, platit dál nehodlám.

   Smazat
  2. Já na ně s placením seru už 3 roky. Nenechám si ty jejich bludy /třeba od tvarůžky/ tlačit do gebule. Jak je škaredá v těch světlých šatech co?

   Smazat
  3. 16:31 přesně jste to napsal, já když slyším od moderátorů tu zpívanou homopražštinu a prznění češtiny, berou mě všichni čerti.

   Smazat
 6. JEDINĚ REFERENDUM a volba SPD tam je možnost zmněny.

  OdpovědětSmazat
 7. Vše se motá okolo manipulace médií. Tak si dovolím otázku: Kdo má největší vliv obsah zpráv?
  A-občan B-inzerent C-americká ambasáda. Odpověď je : občan-inzerent na americké ambasádě. Na vše je potřeba se dívat komplexně a s nadhledem. Tuto dobu co žijeme budou naši vnuci tvrdě odsuzovat, nebo se ji nedožijí. Televizi nesleduji a rádio, které bohužel platím, neb jej vlastním, se také nedá poslouchat. Jen pro otrlé, nebo analytiky. V rádiu je buďto angličtina, nebo adorace USA, popř. modlení. Je-li něco málo slušného slova hned při nejbližší příležitosti je "vyváženo" americkým songem....Takový ubohý národ dobrovolně si likvidující vlastní kulturu se jen tak nevidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to 17:08 potvrzuji ..."takový ubohý národ.."

   Ale nenapadlo tě,že se dá vlastně ta zmíněná ubohost vysledovat již od Protektorátu ?
   Můj tehdejší šéf mně vyprávěl, jak většina veřejnosti lezla skopčákům do zadku, po válce se z těch nejhorlivějších stali členové ilegálního odboje,
   po Únoru to začalo zase jinak a lezlo se do zadku komoušům a následně SSSR - Na věčné časy, a nyní se leze do zadku americkým okupantům...
   Prostě, nic nového v tom podlézavém Česku.

   O to více je mi sympatické sousední Rakousko, které vlastně vypadlo ze stejného hnízda,
   ale Rakušáci se nemuseli a nemusejí hrbatit před mocnějšími, mají svou národní hrdost,
   ač neutrální, tak mají vlastní armádu výrazně početnější, než ČR,
   základní vojenská služba je tam povinná ap.
   O Švýcarsku ani nemluvě...

   Smazat
  2. 19:11- dost byste se divil, kdyby Rakušané prošli začleněním do soc.dem.bloku! Jejich "charakter" se projevil "anšlusem" dostatečně, tak "nekamenujte".

   Smazat
 8. Ahoj blbci. Tady váš milovaný tlustoprd opět něco natočil, ale nevím jestli se vám to bude líbit.

  http://www.lidovky.cz/za-11-dni-natocil-film-proc-nevolit-trumpa-oscarovy-filmar-moore-se-desi-jeho-vyhry-git-/zpravy-svet.aspx?c=A161019_115237_ln_zahranici_fas

  OdpovědětSmazat
 9. chachá - blbec 17:28 je zase mimo mísu. Když může někam plácnout ho.no, tak to udělá, je jedno kam, téma, ne-téma.

  OdpovědětSmazat
 10. 17:28
  Jaký stupido omylo kretýno havloido alkoholiko!

  OdpovědětSmazat
 11. Návod i komentář NR na nic. pokud lidé přestanou platit koncesionářské poplatky, změní se způsob financování a čt začne být financována z rozpočtu. Potřebné peníze pak vládnoucí suita od nás vybere zvýšením daní, nebo ořezáním jiné výdajové kapitoly. Popř. zvýšením deficitu státního rozpočtu. Personální výměnu v poslanecké sněmovně, kterou doporučuje NR, vidím, jako naprosto zbytečnou. Mafiánský systém je již natolik prorostlý s tím politickým, že výměna nic nevyřeší, neřkuli jí vidím téměř nereálnou. Většina voličů jsou, bohužel, tupé ovce, manipulované právě televizí a ostatními cinknutými médii. Pokud by se odněkud objevil nějaký mesiáš, nedostane prostor v médiích a ty mu navíc udělají takovou reklamu, že si od něj ani pes kůrku nevezme. Všechny stávající parlamentní strany už v něčem jedou. Stačí sledovat jejich hlasovací handly. Ty zvedneš ruku pro tohle a já ti zvednu ruku pro tamto. A škodný nebudeme nikdo. A dělají to všichni. I komunisté byli tak říkajíc přistiženi se spuštěnými kalhotami a pevně věřím, že se do podobných praktik alespoň dílčím způsobem zapojují i ostatní. Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Hricáku, řekl jste, jak něco nejde. Řeknete nám taky, jak to jde? Nebo máme, jako vy "hodit flintu do žita?

   Smazat
  2. dobrý den, problém bych ovšem viděl ve výkladu slova "přijímač". Není to náhodou cokoli, na co lze ono televizní a rozhlasové vysílání "chytnout"? Tedy (úplně pomíjím rádio v autě), např. i MP3-přehrávače, mobilní telefony a pak zkrátka a dobře PC? Vždyť na internetu je možné věci poslouchat "online". Takže co na právník? A co zase Vaše odpověď? Že byť je to online přenos, tak to chytáte na PC se spožděním několika vteřin a tedy to není online přenos ale záznam? Ovšem, pokud si platíme službu internetu, je v onom poplatku již zahrnut právě i poplatek za radiové a televizní vysílání?
   jak z toho ven?

   Smazat
  3. 18,09
   Pane, kdybych věděl, jak tuto situaci řešit, asi bych se neživil tak, jak se nyní živím. Jenom jsem udělal krátkou bilanci současného stavu a možná řešení, kterými by reagovala televizní sebranka. Z mého pohledu existují pouze dvě varianty řešení. Ta první, že se objeví politický mesiáš, který si uvědomí, že fixace současného stavu vede pouze k druhé variantě řešení. A tou je, že jednoho dne lidem bouchnou saze a začnou situaci řešit po svém. Násilím. Vybijí si zlost na malých rybách. Nevylučuji ani lynčování. V situaci, kdy dojde ke zhroucení státního systému jde těžko predikovat vývoj. A ať mi nikdo neříká, že k něčemu podobnému nemůže dojít. I já jsem byl přesvědčený ještě na začátku listopadu 89, že bolševik nemůže padnout. A stalo se. Stačila k tomu výměna kremelského pána. Až se jednou zatřesou USA, podlomí to nohy nejenom lidem v čt. A pak nastane čas zúčtování.

   Smazat
  4. Zakódovat.
   Kdo ty splašky chce sledovat, ať si je zaplatí tak, jako se platí komerční TV.

   Smazat
  5. 20,03
   Pane, to byla jedna z prvních myšlenek, která mne napadla. Jenomže to by se rovnalo tomu, jako by 90% lidí přestalo platit koncesionářské poplatky. A to si uvědomují jak televizní pijavice, tak především ti, kteří prostřednictvím čt manipulují s davy. A to je scénář, který jim nemůže vyhovovat. Televize by přišla o reálný socialismus a manipulátoři o hlásnou troubu. Tak že tato varianta se mi jeví ze sféry snů a fantazie.

   Smazat
  6. Fantazie to bude, pokud lid zvolí v příštích volbách opět stejné, zabetonované parlamentní strany, které jim víc než 20 let slibují, co nikdy ani splnit nechtěli a lid znova uvěří. Je potřeba sledovat, kdo a jak hlasuje při jednotlivých zákonech, sledovat programy alternativních stran a z nich vybírat.

   Smazat
 12. 20,42
  Tak si to pojďme zrekapitulovat. Pro volební úspěch potřebuje každý kandidát, nebo partaj publicitu. Pokud jí volič nezná, jako by neexistovala. K tomu potřebuje média. Ta veřejnoprávní jsou ovládána současnými manipulátory a na soukromá potřebuje peníze. Hodně peněz.
  Tak že za situace, že přijde na scénu vykupitel, který sice bude mít křišťálově čisté ideály,ale nebude mít hodně peněz na to, aby si koupil, nebo zaplatil prostor v médiích, je bez šance. A to všechno za situace, kdy mu loutky z těch veřejnoprávních médií budou nasazovat psí hlavu. Jak za této situace chcete změnit systém demokratickou cestou?

  OdpovědětSmazat
 13. Změna může nastat tak,že dojde na fyzickou likvidaci manipulátorů.
  Lampy pouličního osvětlení jsou všude jen je třeba co nejdříve začít.

  OdpovědětSmazat
 14. před 6 roky se mě, zejména při sledování ČT, začalo objevovat v pravém horním rohu TV problikávající varující info :
  „Sledování našeho zpravodajství Vám může vážně poškodit duševní zdraví“. Tak jsem to nebral na lehkou váhu, a TV jsem definitivně vypnul. Před konce 2014 jsem došel na poštu a TV odhlásil. Když jsem paní za přepážkou oznámil, že nemám TV, a že ho nyní používám jako další monitor k PC, dívala se na mě jako na idiota, a prohlásila, že každý normální člověk má TV. Odpověděl jsem jí, že normální nejsem. S kyselým ksichtem ode mě převzala vyplněný formulář a odhlásila mě. V lednu 2015 jsem s úlevou konstatoval, že to skutečně zařídila. Pokud nás bude 10, tak asi nic moc, ale 1 milión je bude hodně bolet a začnou se dít věci. Normální občanská neposlušnost a zdravý selský rozum. Všechny ostatní zdravím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Má to své "ale". Pokud nastane výpadek příjmů z koncesionářských poplatků, nastoupí dofinancování ze státního rozpočtu. Tak že to nakonec stejně zaplatíme my všichni. Včetně vás. Navíc masívní odhlašování může posloužit jako výborná záminka k dalšímu ořezávání svobod. Může nastoupit kontrola domácností zda skutečně vlastní, nebo nevlastní televizní přijímač. Další problém vidím v jiné věci. Co když televizi mít chci, ale nechci jenom sledovat čt? My sami musíme mít satelit. Jednoduše bydlíme v takové prdeli, kam nedolétl analogový a nedolétne ani digitální signál z pozemních vysílačů. Tak že krom koncesionářských poplatků musíme platit servisní poplatek a k němu si platíme nějaký balíček (za cca 200,-Kč měsíčně). Čt si zapínám pouze občas, když se chci zdravě nasrat. Ale komerční stanice sledujeme. Zejména programy pro děti a dokumentární filmy. Nevím, jak z této situace. Každé zde navrhované řešení mi připadá, jako vylití vaničky i s dítětem.

   Smazat
 15. Ale mně se stalo, že mi přišel dopis, kde stálo: máte-li TV přijímač nebo internet, musíte platit. A že platím Internet, to se dá snadno ověřit. Čili oni to rozšířili i na takový případ. Takže platím. Upřímně řečeno, zprávy si přečtu tady na NR a PL, ale bez ostatních některých programů by mi bylo smutno. Takže pro mě tudy cesta nevede. Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro mne také ne - rád se podívám na ČT1 na Toulavou kameru a Objektiv, teď ještě na Doktora Martina... a to je prakticky všechno - ČT24 nemám vůbec naladěnou a ČT2 sleduji pouze výjimečně...

   Radek

   Smazat
  2. Pokud mas naladenu CT1, mas i CT24, jsou totiz na stejnem multiplexu (kanalu). Nelze nemit naladenu CT24. ;-)

   Smazat
 16. Myslím, že kompetentní lidé jsou si velmi dobře vědomi, že tahají za ten delší konec provazu. Snad zrod nějakého českého Putina by přinesl nějakou změnu. Je otázkou, zda k lepšímu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každá změna je lepší než marasmus!

   Smazat
 17. Pokud se někdo nechá vyškrtnout z evidenčních seznamů ČT a ČR a přestane být odběratelem elektřiny z distribuční sítě, protože si pořídí vlastní zdroj, tak se vymaní z kontroly ČT a ČRo.
  Problém ale neřeší zrušení ČT, nýbrž naplnění účelu veřejnoprávního média - v případě zpravodajství a publicistiky objektivní, pravdivé, komplexní informování.
  Bez změny zákona o ČT to půjde těžko a nelikviduje to riziko opakování dnešního marasmu. Neplnění zákona je také v případné mediální bitvě o moc v daném médiu (tj. ČT) hůře obhajitelné než odpor proti požadavkům radních (Rady ČT), které se dají různě dezinterpretovat. Přitom se bude muset počítat s možností vypnout šíření signálu, tj. mít dohodu s Českými radiotelekomunikacemi.
  Dílčími kroky může být požadavek na transparentní rozpočet a účtování, aby bylo zřejmé, kolik co a kdo stál a stojí.
  Určitým klackem na výrobní skupiny by mohly být jakési asignace v koncesionářského poplatku, kdy by koncesionář určoval, na co mají být užity (zpravodajství, publicistika, hrané filmy, dokumenty, kultura, sport...)
  Vhodné by bylo, kdyby existovala soukromá televize cíleně ve zpravodajství a publicistice napravující levárny ČT. Jednak by bránila bezostyšné manipulaci ze strany ČT a jednak by měla být připravena ze dne na den vystřídat na Kavkách dosavadní partu.
  KR

  OdpovědětSmazat
 18. A co takhle petici proti ČT? Za zkoušku člověk nic nedá, já podepisuji všema deseti. Jeden příklad za všechny, "pohádka" Slíbená princezna, nádherný příklad toho, jak se v ČT vyhazují naše peníze za neuvěřitelné SRAČKY!

  OdpovědětSmazat
 19. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 20. To jste mne povabili, prý "nástrojem propagandy" ... víte jak probíhal výběr publika v televizní debatě před presidentskými volbami na primě ? Přibližně takto: Náhončí komparzu: "Ti s transparenty mohou ihned dál" ... kdosi se opodál hrabe v popelnici a nadává. Náhončí:"madam co si vy si myslíte o vládě", na to madam: "ej panáčku zou to sloději, všici, patři to tejle popel".. náhončí na to: "výborně madam, nechtěla byste se tak hodinku dvě ohřát u nás v hledišti ?" ... "Moc ráda panáčku, pán bů ti to tisíckrát" ... "zadržte ženo! Žádné kletby před začátkem vysílání, prosím. Pokračujte tudy od sálu." ... "a co vy tady, co jste zač?" ... "Já jsem vysokoškolsky vzdělaný liberál, ekonom" ... náhončí: "eh, to je nuda, a máte alespoň Touretteův snydrom ?" ... "to nemám" ... "tak jděte do pr****" ... a těmhle bulvárním mamlasům byste svěřili osvětu a řízení konstruktivní debaty mezi lidmi, to tedy máte opravdu odvahu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tím chci říct že raději podpořím příspěvkem ČT i když sám dávno TV nesleduji jinak než přes online streamy než abych pak v budoucnu čelil vygumované společnosti, kterou vzdělávájí a informují výhradně bulvární média lačnící po skandálech a jen minimálně se zajímající o objektivitu zpravodajství.

   Smazat
 21. Asi neni nic proti nicemu a ani lhani, kdyz odberatel elektriny daruje televizi svemu diteti, ktere odberatelem elektriny neni. Potom nastane situace, kdy majitel televize neni odberatelem elektriny, takze platit nemusi a odberatel elektriny neni majitelem televize, takze taky platit nemusi.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.