Reklama

.

.

pátek 14. října 2016

Jemenští Hútíové odmítli zapojení do raketového útoku na americké válečné lodě

14. 10. 2016 Svobodné noviny

V neděli došlo k prvnímu raketovému útoku na americký torpédoborec Mason a válečnou loď Ponce z Jemenu. Americká média ve středu uvedla, že se loď Mason dostala pod druhý raketový útok a musela použít protiopatření k obraně. Podle mluvčího amerického ministerstva obrany, útoky byly provedeny z oblastí pod kontrolou Hútíů.

„Tato obvinění jsou nepodložená a armáda i lidové síly nemají nic společného s touto akcí. Americké obvinění jen vytváří falešné odůvodnění pro přípravu cesty pro Saúdy vedenou koalici, aby stupňovala své agresivní útoky proti Jemenu a na zakrytí zločinů páchaných neustálou agresí koalice proti jemenskému lidu,“ řekl úředník tiskové agentuře Saba.

Americká armáda ve čtvrtek zasáhla tři radarové základy na území pod kontrolou Hútíů na pobřeží Jemenu.

Jemen je zachvácen vojenským krvavým konfliktem mezi vládou vedenou Abd Rabú Mansúr Hádím a rebely Hútíů, hlavní opoziční silou v zemi. Od března 2015 Saudy vedená koalice převážně ze zemí Perského zálivu provádí proti Hútíům nálety na žádost Hadiho a to navzdory příměří, které bylo krátce předtím odsouhlaseno.
 - - 

Poznámka NR: Nepřipomíná vám, dříve narozeným, tento incident onen z 4.srpna 1964 v Tonkinském zálivu, při kterém vietnamské torpédové čluny prý napadly americký torpédoborec USS Meddox? Následovalo rozšíření nevyhlášené války proti Vietnamské demokratické republice. Dnes Američané považují jemenské Hútie za prodlouženou ruku Íránu. Saúdská agrese proti Jemenu je neúspěšná, Hútiové postoupili a vedou válku už na území Saúdské Arábie.  Spojené státy po tomoto incientu přikročily k přímé a otevřené vojenské angažovanosti v Jemenu. Mimo jiné je jejich cílem i větší zaměstnání íránské armády a Revolučních gard v Jemenu a tím odčerpat jejich síly ze Sýrie, kde bojují spolu s Rusy a palestinským Hizbaláhem na straně Asadovy armády.

22 komentářů :

 1. Nejspíš opravdu šlo o provokaci zkurvenců z USA,neboť ze Sýrie budou muset vycouvat a proto se snaží vypomoct Saudi Arabským úchylům a tím se udržet na Stř.východě...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stejnou fintu Američané použili v Tonkinském zálivu už v roce 1964 aby měli důvod napadnout Vietnam.

   Vymazat
  2. Samozřejme, že je to tak! Vždycky stejný, stokrák ohraný, scénář vrahounů z USA!

   Vymazat
  3. je to furt jedno a to same jak omluvit napadeni jineho statu usa se poucili od divize brandenburg mam o nich knizku na todle byly specialisti

   Vymazat
 2. Zná někdo podrobnosti (odkaz) k tomu útoku na tu americkou válečnou loď, např. zda byla či nebyla v jemenských výsostných vodách ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, jak jinak, byla v mezinárodních vodách a ten útok na ni přišel z oblasti kontrolované rebely. No to mi ale přece něco připomíná!!!
   http://nationalinterest.org/blog/the-buzz/one-the-us-navys-most-powerful-warships-just-came-under-18028

   Vymazat
  2. Antisemitismus vznikl, kdyz si zidi sami malovali hakovy krize na synagogy a nekdo je pristih... valky vznikaji podobne.
   Nemam pochyb ,ze strileni na US lod nevadi, USA prece samozrejme podporuji "rebely", kteri bojuji za svobodu a lidska prava...A tak, kdyz rebelove zenou Sarabaky az domu musi prijet USArabaci, aby je zase zachranili pred spravedlivym hnevem mas....Brzy nebudou vedet kam skocit driv...

   Vymazat
  3. Samozrejme se Jemen , udalosti a situace , tykaji vnitrnich zalezitosti USA a tak i rebelove naopak mohou take zasahovat jiste do vnitrnich zalezitosti v USA....tykajici se Jemenu !!!

   Vymazat
 3. Pevnina a americký torpédoborec si vyměnily pozdravy a dodatečně se zjišťuje, proč si sebe navzájem raději nevšímaly.

  OdpovědětVymazat
 4. Už když se v médiích objevila první informace o údajném raketovém útoku na US torpédoborec, očekával jsem, že to bude jen provokace, aby Amíci zas mohli někoho humanitárně bombardovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní.
   Přesně tak,Hůtiové čepicemi ženou vojáci S.Arábie domu i když jsou vyzbrojení moderními USA zbraněmi.Tak tohle se ale vůbec nezamlouvá jestřábům z USA,vyvolat provokaci,to jim jde náramně všude po světě.

   Vymazat
  2. 1222

   ona to pravděpodobně nebyla žádná raketa, ale čepice Hůtiů, kterými se snažili zahnat tu loď ve mezinárodních vodách někam dál ..

   Vymazat
 5. Ano,standartní situace,"opět se jemenské území ovládané povstalci v mezinárodních vodách nebezpečně přiblížilo k americkému torpedoborci..."

  OdpovědětVymazat
 6. Něco k Sýrii.

  Teroristi opouštějí svoje pozice a vzdávají se svých těžkých zbraní. Většina odborníků z USA je šokovaná rychlostí, s jakou se teroristi rozhodli ukončit svoji činnost a jak rychle se dokázali s představiteli syrského režimu dohodnout.

  zdroj:
  Zo Sýrie prichádzajú výborné správy. USA sú vývojom zaskočené

  http://www.hlavnespravy.sk/zo-syrie-prichadzaju-vyborne-spravy-usa-su-vyvojom-zaskocene/844978

  OdpovědětVymazat
 7. Že US marina poslala pár arabáků do pekla vám vadí ale ,že arabové plundrují Evropu,tak toje košer.Divná logika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klasika, uniká vám pointa. Saudi útočia na samostatný štát z podporou SSa.
   Zase vojnový konflikt v ktorom sú amíci, to je podľa vás v poriadku ? Divná logika.

   Vymazat
  2. Dodatek k předešlému:

   http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8966-byvaly-sef-tajne-sluzby-vojenska-operace-migrace-zniceni-narodni-staty

   Vymazat
 8. To, co USSA ve světě činí, nikomu nevadí.Legální a vždy omluvitelné napadání bombardováním suverénních států,vyvražďování národů, chaos a teror.USSA a NATEM rozvrácený Blízký východ a sever Afriky ve jménu Arabského jara a odstranění rádoby nepohodlných diktátorů, kteří Západu a USSA nešly na ruku, ale držely národy spolehlivě v klidu, pod krkem.Celkově to posunulo problémy tzv.Západu a EU na mnohem vyšší level.Za emigrantskou vlnu prokazatelně stojí USSa a NATO.Jestli se bude ze strany USSA a Západu přikládat pod kotel, Blízký východ shoří celý plamenem, poté Evropa zažije emigrantské peklo.

  OdpovědětVymazat
 9. Tyto "falešné vlajky" mají Yenkyové v krvi po celou svou historii. Např. loď Vincenens, při vytlačování Španělů z Kuby. Dalo by se jich najít víc. A podobné US svinstvo, při sestřelu Iránského airbusu, který startoval a stoupa, ale "zřejmé z fetovaný, nebo opilý" kapitán válečné lodi USarmy prý viděl střemhlav útočící stihačku.

  OdpovědětVymazat
 10. I Velká Británie bojuje za mír svými dodávkami zbraní do Jemenu ("Arabia Felix"):
  https://www.rt.com/uk/362844-yemen-uk-resolution-ceasefire/

  OdpovědětVymazat
 11. http://www.mintpressnews.com/MyMPN/saudi-arabias-war-on-yemen-is-also-a-british-war/
  https://www.theguardian.com/commentisfree/2016/jan/28/britain-war-yemen-saudi-arabia-military-advisers

  https://www.investigace.cz/blizkovychodni-bomba-kseft/
  http://a2larm.cz/2016/07/jak-ceska-republika-podporuje-valky-a-diktatory/
  http://www.independent.co.uk/voices/britain-saudi-arabia-s-silent-partner-in-yemen-s-civil-war-a6780186.html
  http://www.bbc.co.uk/news/uk-35484097

  OdpovědětVymazat
 12. Každému, kdo umí požívat mozek je ihned jasné, jak to s tím ostřelováním a následnou odvetou asi bylo. Stačí si jen uvědomit, co bylo cílem raket vypálených z americké lodi. Šlo o radary a když si člověk uvědomí, kdo v jemenu vede bombardovací kampaň, je to jasné jako facka...

  OdpovědětVymazat