Reklama

středa 26. října 2016

Jenom aby z toho pan Brady nakonec neměl smrt


Jiří Baťa
25. 10. 2016
Nemyslím to nijak ve zlém, ale přece, vždyť 88 letý pan Jiří Brady si z Kanady údajně přijel pro jedno státní vyznamenání, které jak se ukázalo či ukazuje, v onen sváteční den 28. října zřejmě nedostane. Nemá smysl opakovat, co všechno se skrývá za těmito nechutnými „hrátkami“, faktem však je, že se to všechno nějak zvrtlo a není nikoho, kdy by celou kauzu „Brady“ věrohodně vysvětlil. A kolem udělení-neudělení vyznamenání je ve společnosti stále větší humbuk.


Jak se ale ukazuje, všechno zlé je k něčemu dobré. Jakkoli si ještě může pan Brady rozpačitě mumlat ono Buriánovo známé „...daj-li mi medaili, či nedaj-li mi medaili“, než se naděje , bude mít těch medailí možná hned několik. Za to vše může pražská kavárna a pravdoláskařská obec. Na truc prezidentu Miloši Zemanovi, kterého mají za největšího arcilotra, který prý panu Bradymu odmítl udělit státní vyznamenání jako odplatu za to, že jeho povedený, či spíše falešný synovec, alias ministr kultury Herman setkal s Dalajlámou. Jak již výše řečeno, pravdu zatím nikdo nevyřknul, zůstává u toho „prý“ nebo „údajně“.

Jak se ovšem dalo očekávat, nejen pražští kavárenští dobroserové, dobromilové, pravdoláskaři, havloidi, sluníčkáři a jiní dobrotvůrci se ovšem rozhodli, že to „jen tak nenechají“ a ze zmíněného „zemantrucu“ se rozhodli pana Bradyho ocenit z vlastní iniciativy. Olomoucká univerzita zase hodlá panu Bradymu udělit a předat nějakou akademickou medaili, pražská primátorka Krnáčová má zase panu Bradymu udělit a předat symbolický klíč hlavního města, o případném čestném občanství strýčka z Toronta bude v úterý také jednat brněnská městská rada... Nelze vůbec vyloučit, že se najdou i další řiťolezci a důvody, kterými se budou chtít ve vzdoru vůči prezidentu Zemanovi nějak zviditelnit a nějakou tu heraldickou symboliku uznání panu Bradymu také ještě přidají.

Z tohoto pohledu je pan Jiří Brady na roztrhání. Přijel si pro údajně jedno vyznamenání a možná si jich bude odvážet s nadsázkou, plný kufr. Možná byl připraven na jedno slavnostní převzetí vyznamenání na Pražském hradě, teď bude nejspíše pentlovat mezi jednotlivými iniciátory, aby od nich sbíral jedno ocenění za druhým. Unese tíhu nenadálé popularity? Ale ruku na srdce: opravdu si takové široce publikované oceněním zaslouží? Má být oceněn či vyznamenán, ale za co? Za to, že jako židovský chlapec byl deportován do koncentračního tábora? Kolik takových bylo a kolik z nich dostalo metál? A co jeho sestra Hanka, která nepřežila? Apropó, čím se zasloužil o Československo či Českou republiku, když od r. 1949 trvale v republice nežije? V čem je spatřována nějaká morální hodnota jeho ocenění pro nějaké vyznamenání?

Domnívám se, že všechno spočívá ve skutečnosti, že humbuk kolem pana Brady byl předem naplánován, byla vyvolána antizemanovská hysterie, aby se krysy pražské kavárny mohly vrhnout na Zemanovu kost a hlodat a hlodat. Jak jinak si totiž vysvětlit úpění slepice Němcové: „Miloš Zeman vede od chvíle svého zvolení kampaň proti polovině české populace a ta vrcholí obludným jednáním v těchto dnech. Jestli je pan Daniel Hůlka pro odkaz a paměť našeho národa důležitější než pan Brady, tak si z toho musím zoufat.“ Já dodávám, že by si spíš měla jít hodit „smyčku“, protože něco tak debilního se tak často neslyší.

Jak píše Břetislav Olšer (zde) , existují desítky významnějších židů, kteří by si státní vyznamenání zasloužili víc než Brady. Např. Peter Bachrach z Izraele, který nejenže přežil holocaust, ale byl také přímý účastník bojů při osvobozování Československa. Dostal sice loňského roku obsílku, že má dostat státní vyznamenání, ale nakonec na něho nezbylo. Asi neměl toho potřebného synovce ve vládě.

Holokaust přežil také dnes 87 letý Yehuda Bacon, ostravský Žid, který prošel útrapami Terezína, Osvětimi i Mauthausenu, dnes žije v domku na okraji Jeruzaléma, nedaleko rezidence izraelských prezidentů. Pokud právě nepřednáší v New Yorku, Londýně, Paříži nebo Curychu, tráví klidné chvíle ve svém jeruzalémském ateliéru. Své obrazy vystavuje v nejslavnějších galeriích, muzeum holocaustu Yad Vašem nevyjímaje. A všude tam, kam přijde a kde vystavuje své obrazy, hovoří rovněž o holocaustu.

Vedle těchto dvou osobností lze nalézt (pokud to bude někdo chtít) desítky, možná stovky holocaust přeživších lidí, ale kdo o ně projevuje zájem, když nemají příbuzného na nejvyšších místech? Jejich osud nikoho nezajímá, nejsou to „antizemanovské karty“ do hry pravdoláskařů. Nicméně, tito lidé chtějí občanům kázat o cti, morálce, o odkazu a o paměti národa. A co jejich vlastní čest, morálka, etika, vlastenectví? Promiňte velebnosti, je mi z toho na blití!

16 komentářů :

 1. Jsou ještě na skladě henleinovské pamětní medaile udělované Hitlerem sudetským Němcům /oceněno 1 162 617 Hermanovo krajanů + 134 563 účastníků obou akcí/ za rozbití republiky v 38´anebo bronzových spon s motivem Pražského hradu za německou okupaci pro rodinu ministra Hermana jakožto přisluhovače ukro-amerických nacistů a islámských klerofašistů?
  Pokud ne, nedaly by se stylem Roshen vyrobit čokoládové kopie ve zlatém kapitalistickém pozlátku západních hodnot vraždit ženy s dětmi a starce, ostřelovat nemocnice, porodnice, dětské školky, školy a sídliště, už i na Donbasu v Evropě, rozdávané havloidním fašistům a knížecím pohuňkům představiteli církevní zlodějiny či protektorátní vlády zasílající výzbroj a výstroj banderovským vrahům nejen českého národa a umírněným islámským uřezávačům hlav - předsedou Sobotkou a jeho ministrem války Stropnickým, ministrem propagandy Chovancem či snad přímo Zadolárkem lezoucím do Brusele?

  OdpovědětVymazat
 2. Pokud to ale není pravda, a pan Brady nemůže ukázat žádný zvací dopis od prezidentské kanceláře, když s tvrzením, že mu kdosi volal ohledně medaile, rozhodně nemůže obstát, je to podněkud prekérní situace. Ten údajný pan Forejt který volal, by se musel k věci vyjádřit - proč se dosud nevyjádřil a mele se pořád kolem toho? Kromě toho je číslo volajícího identifikovatelné v mobilu kdykoliv, a je i zajímavé, že pan Brady tvrdí jiný čas volání na rozdíl od paní Bradyové. Ten člověk, je osmaosmdesátiletý - tedy zneužitelný k různým podvraťáckým hrátkám - i u nás se tak seniorům děje, že je zneužívají dealeři, a různí kupčíci s energiemi po telefonu, a další šmejdi. Například jen zavolají, a pak už tvrdí, že senior si prodloužil smlouvu ( to dělají například běžně mobilní operátoři, je třeba tento hnusný podvod snášet další dva roky, a pak už raději vypínat telefon) Zkrátka - kapitalizmus je takový velký, ošklivý prasečinec. Ale nakonec pan Brady si odveze asi pět medailí namísto jediné, jak se provokatéři proti prezidentovi tumlují, aby se předvedli, a ještě dostane nějaký klíč od Prahy či co, od proamerické kolaborantky Krnáčové, a to všechno jenom za to, že se mu podařilo přežít asi pětiletý holocaust - nebo ještě kratší. V ČR dlouhodobě a trvale nežije, pro ČR nevykonal vůbec nic, zač by měl být vyznamenáván prezidentem? Zato je zde spousta lidí, kteří dosud přežívají šestadvacet let poroby násilnou demokratizací a takzvanou svobodou, která jim v devadesátém zásadně změnila a znehodnotila život, ztratili práci, museli se vystěhovat ze svého domova, kde se narodili, podávali si je lichváři, vyděrači i exekutoři, členové jejich rodiny spáchali sebevraždu případně se stali obětí nějakého magora, a oni v tomhle vyhlazovacím táboře ve věku seniorů trapně živoří bez možnosti financovat si lékařskou péči, léky, dopravu, stravu, ošacení - ti medaili nedostanou? Těm se ani nikdo z těch politických parazitů a převlékačů kabátů neomluví? Mělo by se tak stát veřejně, oficielně, a už by měly všechny oběti zločinného režimu po listopadu 1990 mít někde svůj pomník - bylo jich hodně. Tím odpornější je tahle fraška, předváděná bezostyšně a veřejně, přesto doufejme že skončí jen nějakým shlukem trapáků, které už známe, někde na náměstí, a pan Brady nezemře ( stářím, únavou, ostudou), protože kdyby zemřel, udělá ta politická a mediální břečka z prezidenta vraha a tyrana, a bude žádat jeho odstoupení. V současné české páchnoucí senkrůvně je možné všechno. Doufejme, že tyhle fraškovité "oslavy" včetně 17.listopadu ( bůhví co nás s tím čeká za podlý tyjátr) přežijeme bez úhony,a dožijeme se vánoc.Snad milosrdný sníh, světýlka a vánoční tradice alespoň na chvíli přikryjou a spláchnou ty politické a mediální kupy hnoje,a nechají nás alespoň chvíli na pokoji a beze strachu užít si vánoční čas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. neodolal jsem vám odpovědět, že mě ve vašem příspěvku nejvíce zaujala úvaha o věku pana Bradyho a to co z toho plyne. Ž tyto starši osoby jsou rády využívány od různých osos k podvodům. Tyto osoby jsou u nás velmi příznačně /a přesně/ nazýváni Šmejdy.

   Vymazat
  2. Kanadský občas Brady se bohužel stal nevědomky nástrojem rozsáhlého spiknutí proti prezidentu Zemanovi, zahájeném známým křivákem Hermanem, nejdříve jako člena vlády ostentativní schůzkou s daljalámou, odsouzenou čtyřmi nejvyššími ústavními činiteli, a pak zneužitím svého strýce.Antizemanovská fronta byla připravena a bleskově reaguje diskreditací prezidenta, i za cenu znehodnocení oslav státního svátku a znehodnocení vyznamenání ostatních zasloužilých vyznamenaných. Ta kampaň je tak monstrózně nepřiměřená této události, že jiné vysvětlení pro to není.

   Vymazat
  3. Plne se ztotoznuji,presne popsane.

   Vymazat
 3. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej Babiš.26. října 2016 14:43

  Prezident se k radosti českého národa zbavil těch představitelů církevní zlodějiny reprezentujících ukro-americký a islámský klerofašismus, vlastizrádců a deviantních havlistů obhajujících útoky na bílé Evropanky a uprchlíváctví a přitom to nebude na něm, že si vypálili cejch protektorátních kolaborantů.

  OdpovědětVymazat
 4. kdo to je ten brada? cim se zaslouzil o vyznamena i?

  OdpovědětVymazat
 5. Nezbavil - bohužel. Už dva roky má tuhle havěť za dveřmi, a nikdy se jich nezbaví.Ani to nejde. Bulvár, političtí a mediální šmejdi- dychtí po každém jeho klopýtnutí a přeřeknutí, aby to vzápětí přepitvořili, a použili proti němu, najatá servilní media - viz Novinky - žižlají každý článek o prezidentovi na kousky, a uveřejní to dvacetkrát, každej s chvostem sprostých, a vulgárních diskuzních nadávek. Ubožárna, jakou svět neviděl. Je ještě někde jiná zem, kde je možno veřejně nadávat prezidentovi, a nejen to, kde k tomu media občany ještě poňoukají a vybízejí,a podávají zmagořeným a nenávistným občanům na prezidenta klacek? Pravda - některé prezidenty už i ze země vyhnali, pověsili, umučili - tak v tom alespoň má náš prezident kejdu, že přece jen si to zatím nelajznou. Zatím ještě nebyl vyvolán majdan, který by si vyžádal americkou podporu, a s ní související umučení "tyrana".

  OdpovědětVymazat
 6. Pane Baťo, dobrý článek. Ostatně, jako vždy, jen mne překvapuje, že se podivujete debilitě paní Němcové. Ona už je dávno jenom k smíchu.

  OdpovědětVymazat
 7. Paní Němcová je slepice. Ovšem ještě hloupější než ta na dvoře,která se stará jenom o to co kde sezobne.

  OdpovědětVymazat
 8. Kavárenští povaleči jen uměle vytvářejí další modlu. Mají v tom letitou zkušenost. Staré modly (Pussy Riot, Peroutka, "masakr"..) jim Zeman boří, tak si musí vyrobit nové, kolem kterých se můžou "semknout" a zviditelnit.
  Důkazem je, že "strejda" si přijel pro medajli, aniž by měl řádné písemné pozvání. Kdyby se stejně choval každý z těch několika set kontaktovaných kandidátů, tak by se kavárna zřejmě umedajlovala.
  Forejt na včerejší tiskovce to vysvětlil jasně. Každý navržený kandidát, kterých je několik set, je telefonicky kontaktován pro ověření a doplnění údajů. Pokud je někdo z těchto kanditátů vybrán (seznam je potvrzen premiérem), dostane dvě písemná pozvání - od Mlynáře a od Forejta. Jestliže jde o občana cizího státu, je to navíc písemně oznámeno příslušné ambasádě. Pan Brady nemá žádný z těchto 3 dokumentů. Proto každý kdo tvrdí, že byl VYBRÁN a potom vyškrtnut, sprostě lže. Mohl být kandidátem, ale takových bylo asi 400 až 500.
  Korektní by byla nanejvýš diskuze, proč byl vybrán ten a ne onen. Ale protože rozhodnutí je výhradně v pravomoci prezidenta, tak to postrádá smysl.
  Hermann i Bělobrádek se setkáním s dalajlámou dopustili porušení závazku našeho státu, že nebude podporovat exilové představitele Tibetu. Je to stejné, jako kdyby nějaký ministr přijal osobu z Ruska, uvedenou na sankčním seznamu USA a EU. Znamená to vážné porušení mezinárodního závazku a tím nedůvěryhodnost země. Především však je to špinavost od toho, kdo stát takto poškodil. A to, že nebyl vybrán kandidát na vyznamenání, navržený osobně takovou nedůvěryhodnou osobou, je zcela logické. Pokud to vůbec hrálo nějakou roli.

  OdpovědětVymazat
 9. Je to akce proti prezidentovi Zemanovi,již dříve
  připravovaná KDU-ČSL a jejich pomahači TOP09 a ODS.
  Neslouží k ničemu jinému.O Němcové nemá cenu mlu-
  vit.Jinak už to veliké množství jiných ocenění,
  které má Brady dostat,svědčí o dlouhodobé přípravě
  celé akce.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 10. Operace Brady

  fsfinalword.cz > archiv > Operace Brady

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zvorali to. "Snadno se může stát, že podpora Zemana a jeho oligarchů mezi Čechy naopak vzroste." Ano, to předpokládám, takže díky pražská kavárno!

   Vymazat
 11. Souhlas, ale humbuk neprýští z české společnosti, ale z české rádobykulturní žumpy, dobře živené dolary. Parafrázuji volně Wericha: snaží se došplhat výš, když už kulturtrégři mentálně nedorostli a proto mohou Zemana kopat jen do kotníků.

  OdpovědětVymazat
 12. Z nadpisu článku přichází mráz. Ještě nevíme v jaké podobě bude zhmotněn. Ludvík Zifčák, zpravodajský důstojník, ztvárnil postavu mrtvého studenta Šmída aby zapůsobil na city veřejnosti a umožnil úspěch iniciativy připravených aktérů.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.