Reklama

.

.

pátek 7. října 2016

Jiří Paroubek: Proč Babiš s Jančurou lžou?

Jiří Paroubek
7.10.2016  Vaše věc

Ve volební kampani ke krajským a senátním volbám, která je vedena ve zcela poklidném rytmu a naprostém klidu, vyčnívají svou extrémní hysterií pouze dvě osoby. Jeden velký a jeden malý oligarcha. Tedy Babiš s Jančurou.

V dnešním rozhovoru v babišonovinách, tedy v Lidových novinách, jinak řečených také Černá sotňa, Babiš zcela nehorázně, demagogicky a veřejně lže.

Mluví o sociálních demokratech jako o těch, kteří by se měli držet jeho jednoduchého programu: nekrást, nelhat a pracovat pro lidi. Oni prý – rozumí se sociální demokraté – „často dělají vše proto, aby se za peníze lidí udrželi ve funkcích.“

 
Rozeberme si tento oligarchův originální citát...

Evropský orgán OLAF právě v tuto chvíli šetří, zda oligarcha Babiš ukradl, či neukradl 50 milionů korun na „své“ Čapí hnízdo. Bez podfuku by na tyto peníze oligarcha nikdy nedosáhl. To můžeme už směle říct bez Olafu. Šlo tedy o krádež spáchanou za bílého dne.

Pokud jde o to lhaní, stačí si jen vzpomenout na Babišovy výroky týkající se způsobu financování Čapího hnízda, než se vlastně dobral k tomu, aby přiznal, že je v celé věci namočen až po uši.

A že chce Babiš pracovat v první řadě pro lidi, jsme již také v praxi viděli. O tom nás přesvědčil zejména při projednávání novely zákona o spotřební dani, pokud jde o daňové odpočty na biopaliva. Náš lidumilný oligarcha, jako pravý přítel lidu, právě díky daňovým odpočtům z biopaliv, které prosadil, získá zpět všechny prostředky, které vynaložil na svůj vstup do politiky. A to včetně nákupu mediálního domu Mafra, tedy zejména dvou velkých deníků – Mladá fronta Dnes a Lidových novin, internetových serverů těchto deníků, rádia Impuls, ale i dalších médií…

Pokud Babiš na jiném místě svého dnešního rozhovoru v LN hovoří o kauzách ČSSD, připomíná také jeden z pomníků svého padlého protégé Šlachty, který se postaral i o falešné obvinění olomouckého hejtmana Rozbořila. Po téměř roce, který uplynul od sdělení obvinění, ovšem nevíme, jak celá věc pokračuje. Hejtman Rozbořil byl ÚOOZ před rokem policií zabalen do kornoutu s některými lumpy a některými řádnými občany na základě stejného vzorce, podle kterého pracovala Berijova NKVD, a obviněn.

Možná, že by Babiš mohl říci, co se o hejtmanu Rozbořilovi od Šlachty ještě dozvěděl, čím je vlastně hejtman Rozbořil vinen. Zda jeho vina není náhodou jen v tom, že byl na Moravě tou nejdůvěryhodnější osobností ČSSD, a proto se ho Babišovo ANO potřebovalo zbavit…

Ze stejného soudku je zřejmě také spektakulární zásah policie na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje a v bytě královéhradeckého hejtmana France, o němž Babiš také v rozhovoru žvaní. Francovi nebylo dokonce ani sděleno obvinění, přesto se Babiš tváří, jakoby se jednalo ve Francově případě o úplného vyvrhela.

 
Jančurovo gangsterské lhaní

Podle sporých informací v dnešních novinách má Jančura, který podpásovými útoky vytáhl do boje proti hejtmanům Haškovi a Zimolovi, stáhnout své plakáty, na nichž například nelegálně používá fotografií hejtmana Haška. Kampaň menšího oligarchy Jančury proti Haškovi a Zimolovi je pochopitelně v zájmu většího oligarchy Babiše. (Nezapomínejme ani na současné tažení proti ministru Chovancovi).

Špínu, kterou by se na oba hejtmany štítil vylít i Babiš, se na ně zkrátka neštítí vylít jeho poskok Jančura. Je to neslýchané. A to zejména pro to, že pokud jde o hejtmana Zimolu, od toho se Jančura pro svou firmu Student Agency snažil zcela stupidně získat neoprávněnou výhodu a atakoval Zimolu trapnými SMS. Trapnými proto, že si Jančura ve své neznalosti ani neuvědomil, že jelikož hejtman nedisponuje razítkem státní správy, může být v celé „Jančurově věci“ pouze jen jakýmsi přímluvcem. Jen nevím, proč by Zimola něco takového dělal. A protože se Zimola za Jančuru nepřimlouval, ten proti němu vytáhl se štvavou kampaní…

Slušní lidé si po Jančurově pokusu o zneužití svého postavení spočívajícího ve značných finančních možnostech, musí před tímto „dopravním magnátem“ odplivnout.

Podobnou kampaň jako proti jihočeskému hejtmanovi Zimolovi vede Jančura v Jihomoravském kraji také proti hejtmanu Haškovi. Babišovu nabídku, aby se Jančura stal Haškovým protivníkem v nadcházejících krajských volbách, ovšem Jančura odmítl.

 
Babišovy rozhovory – škola demagogie

Ve včerejším rozhovoru hovořil Babiš o hejtmanu Haškovi jako o podrazákovi, který chtěl shodit svého šéfa, myšleno tedy B. Sobotku. Babiš tím naráží na situaci po posledních sněmovních volbách.

Připomeňme si, s ohledem na Babišovu demagogii, že na schůzi předsednictva ČSSD těsně po sněmovních volbách 2013, které pro chabý volební výsledek vyzvalo B. Sobotku k odstoupení z funkce. A pokud tehdy Hašek s některými svými kolegy jednal s prezidentem Zemanem, šlo jim zejména o to, aby ČSSD ve chvíli, kdy se pod jejím předsedou rozkývala židle a kdy se očekával Sobotkův odchod z funkce, neztratila strana prioritu při pověření k jednání o sestavení budoucí vlády. Hejtman Hašek byl tehdy koneckonců prvním místopředsedou strany… Udělal jedinou chybu, a to tu, že hned nepřiznal médiím tuto schůzku se Zemanem a nevysvětlil její důvod. Pokud by tak učinil, Babiš by nyní neměl o čem mluvit a na hejtmana Haška by nic neměl.

Také Babišovy řeči o Mrencové jsou zcela nepřípadné. Otázka by v první řadě měla znít, zda tato žena práci pro Jihomoravský kraj vykonala, nebo nevykonala. A to, že Mrencová svou práci vykonala, nikdo nezpochybňuje, a tak je celá věc jasná a Babiš by měl držet ústa…

Hnutí ANO je hnutí zcela bez programu a většinou se zcela neznámými osobami na kandidátkách. Tito lidé by, v případě, že občané budou v krajských volbách hnutí ANO hojně volit, mohli pak kraje uvrhnout do stejného chaosu, v jakém je nyní Praha a v jakém je většinu času od posledních komunálních voleb také Brno. Kraje tak za čtyři po volbách následující roky neudělají vůbec nic. Je jen na občanech, zda Babišovi umožní v krajích následující čtyři roky promarnit.

7 komentářů :

 1. Kdyby Babiš nelhal a nepodváděl, byl by místo miliardáře slušný, chudý člověk !! Babiš má stejně jako ostatní miliardáři hrůzu ze zákona o přiznání majetku a tak se Sobotkou připravili zákon, který řeší pouze nárůst majetku od r. 2014 a vyhýbá se období rozkrádání státního majetku od r. 1993 !! Zákon o přiznání majetku nikdy nemůže být retroaktivní neboť se týká pouze majetku, který vlastní daná osoba k termínu platnosti nového zákona ! Co si tito zlodějové utratili to muž je jejich věc, ale miliardy se tak snadno neutratí a hlavně každý musí doložit, kde ten majetek získal !!

  OdpovědětVymazat
 2. To je sice pěkné osvětlení,ale by to chtělo toto osvětlení na všechny politiky v četně pana Paroubka.Za ty léta co chodím po světě tak jsem si stačil všimnout, že jestli chci krást a nebýt zavřen, tak musím do politiky.

  OdpovědětVymazat
 3. ano je nastupce ods babis prisel zachranit pravici v cesku a ze pan miliardar bude neco delat pro lidi....

  OdpovědětVymazat
 4. Paroubka jsem nikdy moc nemusel, ale v tomhle mu musím dát za pravdu. Podpora biopaliv měla v ČR skončit v roce 2015. Podle Bruselu je současná podoba podpory obnovitelných zdrojů slepou uličkou. A protože si každá členská země EU upravuje legislativu sama, bylo nařízeno už v roce 2014, že v současné podobě skončí tak, jak budou v jednotlivých zemích dobíhat zákony, které tuto podporu upravují. Nejdéle pak do roku 2020. Okamžitě po zvolení Babiš zamakal a tuto podporu si prodloužil až do roku 2020. Samozřejmě na účet nás, daňových poplatníků. A Jančura? To je také pěkný hajzlík. Už jenom kvůli jeho podpoře migrantů si o něm myslím své.

  OdpovědětVymazat
 5. Jančura má jediný zájem na krajských volbách a to je regiojet, chce si namastit kapsu na vlakové dopravě která je hrazená nebo dotována krajem, v podstatě to nemá s Babišem nic společného, neboť Jančura bude postávat analyzovat trochu slibovat a nakonec udělá jen to co je dobrého pro něj.

  OdpovědětVymazat
 6. Co je zač Babiš ví všichni.Co je zač Jančura?Je to
  jen hajzl,který stále hledá výhody pro sebe.Všichni
  mu chtějí uškodit dumpingovými cenami a jeho busy
  jezdily Liberec-Praha za 1 korunu.Ale ti druzí jsou
  darebáci a on poctivec.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 7. Otázku "Proč ten či onen politi lže?" je nutno položit šířeji: "Proč natističtí (tj. zastánci teroristické organizace NATO) politici lžou?"
  Odpověď najdete v krásném článku
  http://blog.aktualne.cz/blogy/radkin-honzak.php?itemid=17940

  OdpovědětVymazat