Reklama

.

.

čtvrtek 6. října 2016

K NATO a EU jsme se přidali kvůli bezpečí, ale přineslo to nové větší nebezpečí. Jsme tam, kde jsme chtěli být?

Josef Mrázek
6. 10. 2016
Evropská unie byla vytvořena tak, že zakládající státy přistoupily na společné řešení některých problémů a tím omezily svou suverenitu, vzdaly se části svého samostatného rozhodování. Výměnou za tento ústupek měly získat jistější postavení vůči svým sousedům a celému světu a volnost pohybu osob a zboží v rámci EU. Ukázalo se, že zajištění vůči světu vně Unie nefunguje a nevýhody jsou vážnější, než se myslelo. Centrála EU si troufá svévolně rozhodovat ve věcech, které ve svých důsledcích dokonce ohrožují samou Evropu na životě, a v ní i nás.

Ve snaze prosadit své záměry přišlo vedení EU s požadavkem takových zásahů do suverenity členských států, které přímo ohrožují jejich existenci. Jde, například, o popírání základního práva státu nevpouštět na své území osoby, které nemají patřičné doklady ani souhlas příjmajícího státu, a o útoky na práva státu suveréně rozhodovat v zásadních otázkách hospodářských, zdravotních a dalších. Extrémní unionisté dokonce požadují, aby rozšiřování poždavků EU nesměly bránit ani ústavy členských států a napadli záměr Maďarů dát do ústavy výslovně, že vynucování přijímání běženců ze strany EU je nepřípustné.

Ne úplně všechno špatné přichází ve formální souvislosti s EU. Ale vnucuje se dojem, že do důležitých pozic v ČR se dostávají lidé svázaní s nadnárodními silami, kterým úřednické vedení EU slouží, například lidé v Radě ČNB, včetně guvernéra. Nedaří se tomu čelit. Ne, že by to nešlo, ale brání tomu nechápání následků, osobní vazby, nedostatečná odvaha a kdo ví co horšího.

Vypadá to tak, že příliš mnoho politiků všech kategorií jsou lidé nadaní schopností zmocňovat se funkcí, ale selhávají jako hlupáci, nebo se jeví jako zločinci, když se mají postarat o blaho občanů. Není pravda, že se neví, jak by se mělo postupovat správně. Zatím ještě fungují nezávislá internetová periodika, kde lze získat skutečné informace, které se v oficiálních mediích moc nevyskytují. Jsou tam nejen kritické rozbory, ale také návrhy řešení. Oficiální místa toho nedbají a tváří se, jako by jim nikdo neoponoval a nikdo nedovedl dobře poradit. Asi nemají argumenty, kterými by mohla zdůvodnit svá odmítavá stanoviska. A hlavní media jim toto ignorování trpí. Zdá se, že pro ně je rozhodující přání těch, kteří jim platí, a na nic jiného nemohou přistoupit.

Nedávný návrh novely volebního zákona je výsměchem všem, kteří by chtěli jako politici sloužit zájmům občanů. Existuje totiž docela jiný, opakovaně uveřejněný návrh změny volebního zákona tak, aby rozhodování bylo v rukou voličů, tedy skutečně a ne předstíraně demokratické. Ale jediným výsledkem návrhu je spolčení politických stran, které 26 let devastují republiku. Spojily se k dosažení společného cíle, odebrat občanům i ty malé zbytky vlivu na výsledek voleb. Zakonzervovat to nejhorší, co přináší systém zdegenerovaných politických stran. Je to věc tak vážná, že bychom neměli volit nikoho, kdo bude hlasovat pro tuto novelu, ale to ještě nepřiblíží to, čeho je třeba dosáhnout.

K vyloučení hlupáků a zločinců z účasti na vládě je stále daleko. Ale to bude aktuální, až když se podaří zvládnout velký a docela zásadní problém, jak čelit ohrožení samé naší existence.

Vlastně jsou to problémy dva:
- hrozící, a bez obraného vzepětí jistý, zánik národů a podstaty Evropy způsobený invazí nadkritického množství nepřátelských živlů a
- hrozící jaderná válka podněcovaná ve spolčení výrobců zbraní a jejich mocichtivých spotřebitelů.

Obrátíme tedy pozornost k problémům nadnárodním a ke schopnosti našich představitelů na ně reagovat. Varující zkušešností bylo již rozdělení Československa, které nakonec přineslo nečekanou výhodu pro Slovensko, protože čeští zločinci a hlupáci po něm předvedli takové dílo zkázy, které Slováci na své štěstí nenapodobili zcela. Také naše společné členství v EU a NATO umožňuje některá užitečná srovnání, ale v poslední době se ve světle uvedených hrozeb jeví jako dobrý příklad hlavně Maďarsko. Když jde o krk, tak případné rozdíly v obecně politickém zaměření jdou stranou a cenný je ten, kdo není hlupák.

Brzo po našem vstupu do EU se projevilo, jak nedůstojné jsou podmínky, na které jsme přistoupili. Nebylo dodrženo ani to, s čím jsme právem na pevno počítali. Otevřeli jsme radostně své hranice za předpokladu, že existuje kontrolovaná hranice šengenského prostoru. Dodnes neexistuje. A chybí mechanismus, jak vrátit vetřelce tam, odkud přišli. A hlavně, ani po rozsáhlých zkušenostech nebyl odstraněn důvod, proč běženci usilují o usazení v Evropě. Dostávají bezdůvodně a bez práce výhody, které nemají ani naši zasloužilí důchodci, o našich sociálních dávkách nemluvě, a dokonce více, než naši pracující občané. Je drzost omlouvat to tím, že průmysl potřebuje pracovníky. I kdyby běženci byli schopni a chtěli pracovat, proč by se měla jejich pomocí zvyšovat produkce a tím zisky podnikatelů a ničily se evropské národy. Vždyť se v Evropě pořádně neintegrovali ani Turci vybraní a dovezení před desítkama let. Navíc nejde o proud běženců, ale o invazi armády mladých bojovníků vychovávaných k vraždění, kteří se místo maskování zaštíťují několika procenty matek a dětí.

Účinný postup Australanů vůči migrantům inspiroval presidenta Zemana. Je přirozeně lepší způsobit, aby běženci vůbec nepřicházeli, ale když by přišli, ač varováni, a byli vykázáni na odlehlá místa, nelze to srovnávat s nacistickými koncentráky, protože by to byla jejich volba a vítanější by bylo, aby nepřicházeli. Pokud se nevzpamatuje EU, je nadějí a příkladem postoj Maďarů.

Každý, kdo o něčem rozhoduje, by měl být posuzován podle výsledků toho rozhodování. Způsoby, jak dosáhnout dobrého výsledku, závisí na lidech a okolnostech v místě samém, a proto mohou být různé. Když se do systému, v rámci místních podmínek dobře fungujícího, násilně zasáhne kvůli vlastním zájmům, dopadne to špatně, jako třeba v Lybii. Podobný nebo horší výsledek by již měla akce Syrie, kdyby Rusko neosvětlilo tamní dění. A je marné volat, že Rus nesmí svítit, protože je autokrat. Asi je, ale má z toho prospěch obyvatelstvo, které má na starosti, a oceňuje to. Není dobré hrozit Rusku raketami a radarovým systémem poblíž jeho hranic a snažit se vyprovokovat válku. Docela špatné je to pro nás. Nejen na radar, který jsme odmítli, ale i na zařízení NATO, která nejsou vidět, by směřoval odvetný úder. A u jaderné války je dost jedno, kdo s kým válčí.

NATO nás nechrání, ale ohrožuje. Jako jeho člen jsme zneužiti v cizím zájmu.

Poznámka redaktora: Výstižnější by bylo napsat po pravdě, že do NATO a EU nás vstoupili naši představitelé, aby se cítili více v bezpečí. 

33 komentářů :

 1. Pes jitrničku sežral,
  docela maličkou,
  Putin ho za to praštil,
  kazetovou bonbičkou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15.44 Jste mizerný básník ale obr blbec. S prominutím :-)


   Vymazat
  2. 15:44 - Trapně hloupé, ale budiž.

   Vymazat
  3. Dobrý, skvělá ukázka blbosti, jen tak dál! Ta boNbička se taky povedla!

   Vymazat
  4. Hlavně ten Putin,ten se povedl.

   Vymazat
 2. Ach ty BON BIČKO... slabý, moc slabý, kdyby to aspoň drželo rým. ale ani to ne. Jseš trapnej a tvůj páníček taky pokud tě platí za takovej výkon.

  Slávek

  OdpovědětVymazat
 3. Do EU jste si vstup odhlasovali sami.Že jste se
  nechali oblbnout politiky je vaše blbost.Máte mít
  dost rozumu a vědět,že politik chce vždy něco ji-
  ného než občan.Do toho teroristického spolku NATO
  nás politici zatáhli pro svoji ochranu před naštva-
  ným národem.Jiný důvod nebyl.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak...

   Vymazat
  2. Pane Majevský, "Do EU jste si vstup odhlasovali sami" - ne všichni! Pište sám za sebe!
   Čistě náhodným přirovnáním k takovému chování by mohlo být, že i islamista říká, když se mu něco nedaří, že za to může někdo jiný a když se mu daří, pak je to vůle aláhova.

   Vymazat
  3. Do toho teroristického spolku nás zatáhli, aby NATO mělo volné přelety přes střed Evropy. Týden po vstupu do NATO začalo bombardování Jugoslavie a létalo se přes Česko.
   Ivana

   Vymazat
 4. Libye byla velmi dobře prosperující stát do doby než jej zničili společně Francie, Anglie, USA za pomocí Saudské Arábie a také bohužel i NATO kde jsme jim i my pomáhali. Důvod, nechtělo se jim platid dluhy za ropu a přijmout nové ceny za roku. Tak provedli převrat, zavraždili prezidenta a zničili vše co tam bylo vybudováno. Dnes je tam občanská válka a teroristé z IS. Bohužel to vše provedli státy které prohlašují ,že mají vyspělou demokracii. Libye se z toho bude velmi těžce vzpamatovávat.A tím. že byla zlikvidována se podstatně zhoršila situace v Africe, protože právě Libye podporovala rozvoj Afrických států nejenom finančně ale i hospodářskou pomocí , školila odborníky co potom ve vlastní zemi vedli ekonomické posty.A vše proto, že na tom vydělávala hrstka nenažraných politiků z výše uvedených států a také zbrojní sionistická mafie USA. A to vše za tichého souhlasu OSN, které zásadně mlčí když je v tom namočená USA. Na co tedy vůbec je. Ani migraci nedokáže řešit ani terorismus IS.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kadáfi měl ještě několik hříšků. Začal budovat Africkou unii - společenství suvereních afrických států a obchodovat ropu za zlato a tím vyřadit petrodolar.

   Vymazat
  2. Kdyby jenom to,on především chtěl té Africké unii i vládnout. Představte si,že by proti Západu stála celá Afrika.

   Vymazat
 5. Opět jako vždy naprosto hodnotný a pravdivý názor pana Mrázka. Je škoda, že jen velmi malá část obyvatelstva je schopna tyto logické vývody pochopit.

  OdpovědětVymazat
 6. VPÁD HORDY VETŘELCŮ
  Už se valí horda tmavá, zvěř se takto nechová,
  pozvala je sem ta kráva, co si říká Merkelová.
  Jedou lodí, vlakem, pěšky, derou se přes zátaras,
  v zimě nasadí běžky, nesmí sejít ze svých tras.
  To, že vpadly cizí rasy, Evropě se prodraží,
  zbydou jen prázdné kasy a posraná nádraží.
  Při té cestě za svou vizi, stelou si, kde se dá,
  úcta k mrtvým je jim cizí, hřbitov nikdo nehlídá.
  Mrtví dědci, také babky, jste v tom až po kotníky,
  serou na vás cizí zadky, ochcávají pomníky.
  Merkelové to jedno je, vidí co tam mužů je,
  těší se na znásilnění, konečně si užije.
  Až se smísí tato chasa s tou německou árijskou,
  vznikne zcela nová rasa s granátem a propiskou.
  Změna znaku také láká, měl by tam být někdo tmavý,
  co v jedné ruce drží ptáka a tou druhou bombou zdraví.
  Před tím, než se všechno zhatí v zájmu práva šaría,
  ochraňuj nás všichni svatí, Bůh i Svatá Maria.
  Václave, ty krále český, chceme jít k Tobě ve stopě,
  vždyť nám tady bylo hezky, než jsme byli v Evropě.
  Lide český, vzbuď se! Více! Chraň sebe i tento stát!
  Zlatý svrab a neštovice, chceš se takto zahrabat?
  Chceme se mít opět skvěle, nelze takto v tichu hnít,
  ať Unie jde do prdele, řiť nám může políbit.

  OdpovědětVymazat
 7. Co je to ten Pacifismus?

  To je, když tě někdo vezme trubkou od lešení po hlavě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kokomentáře,to jsou názory slepic,kokolego.

   Vymazat
  2. Já totiž náhodou vím,že Pacifik je useknutí ručičky.

   Vymazat
 8. I Sobotka to "už ví" a věří, že sliby se mu podaří vše zachovat. Bude určitě "zajímavé",jak budou komunisté reagovat ? Bude se opakovat rok 1989 ? Není ovšem sám, Babiš ho "předešel" ... https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20161006/3925799/sobotka-komuniste-portfeje-kdyz-ideje.html

  OdpovědětVymazat
 9. Ano, jsme tam, kde jsme chteli byt a kam kulturne a historicky patrime.
  Pokud se to komunistickym nefachcenkum a vlastizradcum nelibi, nikdo je tu nedrzi. Severni Korea je jiste prijme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele,Radime,nikomu neraď ,to by nepřežili.

   Vymazat
  2. jedina sance vsichni volme spd doufam ze kscm na to nepristoupi stejne je nenechaj vladnout

   Anonymní6. října 2016 20:41 mas pravdu jsme v usa ritnim otvoru a proto to musime zmenit vlastizradci jste vy chcete dat nasi zemi muslimum a ze bys vypadl ty k makrele to mas kousek pral bych ti nejakou no go zonu aby sis uzil pravdu a lasku

   Vymazat
  3. Podle Vás teda "kulturně a historicky" patříme do americké zadnice?
   Pavel p

   Vymazat
  4. Historicky už asi ano,zřejmě,mám ten dojem.

   Vymazat
  5. pane pavle ted tam bohuzel jsme historicky jsme slovane tak k zapadu nepatrime

   Vymazat
  6. Myslím,že nejde o rasu nebo co to je ti Slované,směji se, jde o to kdo jaký je a to ode vždy. Nejblíže mají Češi ke Slovákům a Polákům a tečka,přičemž i Slovinci jsou jim hodně blízko a to i jazykem,samozřejmě. Rusko je jinde,přičemž ale Němci byli naprosto vždy jen těmi největšími nepřáteli. V4 je dobrou možností vlastní nezávislé existence. To ,je ta svoboda,kterou máte možnost mít i do budoucna.

   Vymazat
  7. Vážení, že můžete vůbec reagovat ne toho troglodita, co tu pořád kydá blbiny a urážky? Nereagujte na tu kreatůru, je to nemocný člověk.

   Vymazat
 10. Bohužel, i pan Zeman je pro NATO, byl to koneckonců on, kdo nás tam uvedl. Ale možná vychází z úvahy, že je lépe být mezi zločinci, než být pro ně vyvrhelem. Vzdání se suverenity je ošemetná věc, je to něco jako podepsat bianco šek, nemá to s demokracií nic společného.

  OdpovědětVymazat
 11. Ach jo, tady se již začíná publikovat opravdu všechno. Článek o ničem, diskuse 2x o ničem. Hezký den všm.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. článek je dobrý, s diskuzí je vždycky problém, váš příspěvek je pak 3x o ničedm

   Vymazat