Reklama

neděle 30. října 2016

Karel Kryl o Miloši Zemanovi a idiotech mezi námi

30. 10. 2016    OstrovJaniky 
(rozhovoru z roku 1992 popisuje Karel Kryl, jak se u nás po roce 1989 likvidují ti, co se nedají koupit:
 „Domnívám se, že typický případ likvidace je příklad Miloše Zemana. Případ Miloše Zemana je velice zajímavý a   o d p u s ť t e ,  že to použiji. Miloš Zeman byl miláčkem televizního publika v době když jsem sem přišel. 


Byl to člověk zručného vyjadřování a s velkým smyslem pro pointu. Je to člověk sličný a víceméně na úrovni televizního moderátora. Vypadá velice dobře, nejenom na obrazovce. Pamatuji si velice dobře, jak všichni mí rozliční praví i leví kamarádi seděli a dívali se na něj, jak jim to ten Zeman zase pěkně dal. Setkal jsem se s Milošem Zemanem potom v divadle Semafor, kam ho pozvali a byl v té době velice košér a velice oblíbený. Během jediné chvíle, kdy zůstal nejprve bezpartijní, neboť se rozpadla ta smečka, která se rozdělila potom na menší smečky. Říkám to v této chvíli nikoliv v tom zlém, ale v tom normálním, dejme tomu živočišném druhu. Mraveniště se rozdělilo na několik jiných mravenišť. On zůstal mimo to vyhrané mraveniště, zapojil se do jiné strany. Od té chvíle se stal jakýmsi renegátem, byť OF nebylo stranou. Byl pošpiněn ze všech možných stran, protože má, dejme tomu, svůj názor. Nevím, jestli je jeho, jestli je prospěchářský. Nechci posuzovat. Chci posuzovat, jak se vůči Milošovi Zemanovi jedná. Celá ta záležitost proběhla tak, že má dneska Miloš Zeman psí hlavu a jak ho milovali, tak ho nenávidí. Je to taková debilárna – to je ta tragédie tohoto národa, nebo těchto národů, že se chová jako idiot, bohužel, a říkám to zcela vědomě. Říkám to stylem, jak mi říkal můj tatínek. Tatínek říkal: dostali jsme žito. Sem s ním! Je ztuchlé. Ven s ním! Nebo náš starý pokladník: Sláva mu! Utekl s kasou. Hanba mu! To je přesně ono, co tady vidím, v téhle zemi. Takhle se odstraňuje soupeř, který je nepříjemný. Ve chvíli, kdy mu nedám dokonce ani možnost, aby se k tomu vyjádřil. A jsou takoví lidé, kteří jsou tímhle tím způsobem odstraněni.“

35 komentářů :

 1. Co to je zase za vykopávku? 2 roky starý článek bez jakýchkoli souvislostí, odkaz nefunguje.

  Já nevím o tom že by byl Miloš Zeman (v roce 1992) jakkoli zlikvidován, odstraněn. Je to ten Zeman který byl potom v letech 1998 až 2002 premiérem, ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si nemůžeš pamatovat. Tvůj zfetovanej antikomoušskej fotr tě napíchal až o sedm let později.

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kvuli-videu-s-hudbou-Karla-Kryla-ktere-vcera-pustil-ve-svem-poradu-Vaclav-Moravec-se-strhla-mela-Vyslo-najevo-co-si-zesnuly-zpevak-myslel-o-Zemanovi-345254

   Smazat
  2. Někdo se probudil a čumí???????No jo pak tedy se probudil celej národ a čumí!!!!!!

   Smazat
 2. V čele vlastizrádného komplotu stojí agent CIA obřezanec Bílá Brada,jen si všichni vzpomeňte jak před 4 roky se podílel na likvidaci ve volbách zvolené Jihočeské radní!Štvanice,to je tomuto chorému mozku(s ksichtem SMRTKY) vlastní!KDU-ČSL,to je jeden veliký vlastizrádný protičeský HNUS!

  zločas

  OdpovědětSmazat
 3. Karel Kryl uměl také nazývat věci pravým jménem. Škoda, že už není mezi námi. Často na něho vzpomínám a hlavně na to jak s ním Havlisti vykývali

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozor!!!
   Že Kryl kritizoval poměry a nelíbil se mu vývoj neznamená, že měl rád komouše nebo plakal po starých časech. Naopak!
   Mám pocit, že se z něj dnes komunisti posmrtně snaží udělat svého člověka. Jak drzé a neomalené!

   Smazat
  2. 18:39 Kryla si rádi přivlastňují všichni, stejně jako Masaryka. Ano, Kryl neměl rád žádnou totalitu, tudíž ani tu porevoluční. Dobře viděl, kam se to u nás šine. Takových lidí bohužel moc není, co se nezasekli v minulosti, ale dál se vyvíjeli s dobou. Z bývalých chartistů to je třeba ještě Lenka Procházková, která velice záhy po revoluci též prozřela. Takových lidí si vážím. Ani korouhví, ani zapšklých antikomunistů v době, kdy už přes dvě století nejsou u moci, ale dál na ně někteří chtějí všechno házet.

   Smazat
  3. Pardon, desetiletí, samozřejmě.

   Smazat
  4. Pro 18:30 na tuhle báchorku jsi přišel jak. Jedině tak, že podle tebe je komunista každý, kdo nesdílí Tvůj převrácený sluníčkářsko-kavárensko-umělecký pohled na svět, kdy pravda je lží a lež pravdou. Neslyšel jsem, že by nějaký skutečný komunista, který je členem nějaké komunistické strany, se oháněl Krylem.

   Smazat
  5. 19:07

   Komunista je ten který neustále pláče, že "za komunistů bylo lo líp", lituje převratu v roce 1989 atd.
   Vy všichni jste tady takoví. A vy všichni se oháníte Krylem.
   No přivlastnili jste si i Husa, takže není divu.

   Smazat
  6. Pro 19:12. Komunista je ten, který se k tomu hlásí a ne ten koho ty určíš. Zde se navíc mluví o Zemanovi a o jeho rovné páteři, které si Kryl všiml.

   Jsi tady jenom proto, aby jsi všem nadával komunistů. Není, ale jasné co tím dosáhneš, asi nějak ulevíš své přepjaté psychice. I tak Ti přeji štěstí, ale urážením ostatních si ve svém životě nijak zvlášť nepomůžeš.

   Smazat
  7. 19:12 Představ si, ty tupé vemeno z kachny, že znám spoustu čestných lidí, co byly a jsou stále komunisti. zato znám i spoustu z těch, co komunisti byli a dnes jsou zalezlí v TOP-ce, ODS a jiných svinských stranách. někteří dokonce prošli všechny jmenované strany a čekají na vhodný okamžik, aby se zase uchytili v té, ze které budou mít prospěch.
   Ti komunisti nejsou a nikdy ani nebyli. A právě ti to tady srali, jak jen mohli... až to dosrali tam, kde nyní jsme. A o tom Karel zpíval (po roce 89')Neboť viděl, že takových, jako jsi ty, zabedněných tupců a nesnášenlivých idiotů, kteří neumí nic jiného, než kopat do druhých, aniž by zapojil mozek v hlavě, je tu přehršel..., ale těch, kteří se nad to všechno dokáží povznést a jít dopředu a dát tomuto světu víc... Těch je sakra poskrovnu. Zvláště, když jim takové chudinky, jako jsi opět ty, hází klacky pod nohy. Jinak, máš snad ty chobote pocit, že naše současná, rozkradená a zadlužená životní úroveň je stejná, jako úroveň našich západních sousedů?
   Marné ti je něco vysvětlovat. Jsi dement a dementem zůstaneš...
   J.Caláb

   Smazat
  8. Calábe, to je jako kdyby jsi řekl že znáš čestného nacistu nebo čestného islamistu.
   Běž se svými "čestnými" komunisty do prdele Calábe. Právě ti pravověrní fanatici jen čekají na příležitost jak znovu zotročit národ. Komunismus totiž bez zotročení a diktatury nejde, víš, blbečku?

   Smazat
  9. 21:30
   Ty sám seš horší než potrat opičí kurvy,Chujmere debiloviči!!!!!Bafni Poserplínu za kriplkáru a spáchejte sebevraždu,vy podělaný milovníci agresorů z Fuckingtownu!!!!

   Smazat
  10. 18:39 si skutečně myslíte, že když s kýmkoli souhlasím, jeho názor podporuju a na to se odvolávám, že si ho přivlastňuju? Stejně ubohá logika, jakou praktikuje převážná část mainsreamu. Jste s intelektem nebo i charakterem značně pod průměrem. Hádám, že s takovou služebnoastí se bylo možné uplatnit i jako vedoucí stranické skupiny KSČ. Čest práci, mentální soudruhu.

   Smazat
  11. 21:30 - co si do svý hnusný zlodějský smradlavý židotlamy bereš národ a bojovníky za národ ty zkurvenej xindle? Sám jsi otrok, ty bioodpade! otrok hmoty - hnusnýho, chazarama potištěnýho hajzlpapíru za kterej ti vyměnili pravej život!

   Smazat
 4. 18:39
  Hlavně kritizoval tu rádoby uměle dovezenou debilokracii a chování donašeče Lahváče Veškrny!

  OdpovědětSmazat
 5. A co tohle:

  "Ó jak bych jásal, kdybych mohl vzbudit Ferdinanda Peroutku, pana Novináře a pana člověka. Kdyby se z nekončícího výletu vrátili Jaromír Netík, Sláva Volný a další a kdyby procitl ze svého věčného snu kníže světa i ducha Karel Schwarzenberg. Scházejí mi tu šlechtici ducha a svědomí"

  úryvek z Krylových komentářů

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:07
   Hezkej pokus....a proč se teda Kryl s těma lejnolahvárenskejma poblbancema přestal bavit a vrátil se z naší Dokonalý debilokracie zpátky do Německa?!

   Smazat
  2. 19:25

   No to teda fakt nevím proč Kryl utíkal do Německa a ne do Ruska. A už vůbec netuším proč z naší skvělé ČSSR vůbec v roce 1968 utíkal.

   A je to "hezkej pokus" z Parlamentních listů. Stěžuj si tam.

   Smazat
  3. To je tak ubohé. Kryl tohle nemohl napsat, neměl tak drasticky špatný a nevkusný sloh.

   Smazat
  4. 20:36 - ale ne, Kryl myslí starýho Karla - co je leta po srmti! Proto píše o probuzení z "věčného snu" - mysli!! Tedy toho poctivýho vlastence, kterej v roce 1937 napsal: "Tak také do svého domu spíš pozvu svého německého bratrance nežli kolemjdoucího náhodou černocha. Ale nesmím černocha zotročit; a nesmím vzít Židu právo na život, a dáti mu méně, než lidskost a spravedlnost menšině přiděluje. Naopak Žid nesmí se vyskytovat v místech, příslušejících státnímu národu. Jestliže totiž jsme varovali Židy, aby se vůbec příliš neukazovali, dvojnásob musí se vystříhat, aby se neukazovali na místech neočekávaných. Nic tak nevzbuzuje antisemitism, jako když člověk prohlíží nějakou oficiální instituci své vlasti, nebo politickou organizaci svého národa, a z ničehonic se zrakům objeví gestikulující postavička Asiata. A pak nechať se Židé neukazují v prvých řadách boje proti nacionalismu. Nepomohou si tím, a právo na to nemají, dokud nesprovodí ze světa židovské "kde domov můj" - nesrovnatelný žalm ´U řek babylonských´."

   Smazat
 6. 20:06
  Proč teda rovnou neemigroval do USSA,když jsou vrchol dokonalosti???A proč většina lidí napadená agresory z USSA nevítá nadšeně import jejich debilokracie?!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pánové, K. Kryl nikdy neemigroval. Po r.1968 byl na dovolené v Německu a když se vracel do ČSSR... na hranicích dostal Stopku. A tak se stal exulant.

   Smazat
 7. Delate chybu panove ! Tak jako vase republika nemuze byt charakterizovana prazskou kavarnou, tak NEMUZE byt Amerika charakterizovana Neocony , ci Globalisty !

  Proti tomu co nemate radi, Americane bojuji daleko intenzivnej, nez vy bojujete proti prazske kavarne, ktera vam nakadi na hlavy kazdy mesic..

  Hnuti proti nynejsimu stavu v Americe vede Donald Trump.
  Hnuti proti vasi destruktivni "kavarne" jste jeste nezalozili.

  Organizujte se a PODPORTE presidenta Zemana !
  Jeho nepratele proti nemu vymysli spinave a ted uz i pruhledne a primitivni intriky !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 8. Věřím,ze kdyby Karel Kryl žil,tak si ta smira a rádoby umělci ani neskrtnou a celý národ by šel za ním i ti mladí,co nám tam kázali o demokracii a svobodě aniž by měli představu o čem mluví.Pro tyto ještě vlastně děti,je vrchol demokracie to,ze dostanu nový mobil a můžou si dovolit být drzí na kantora.

  OdpovědětSmazat
 9. Pane Honolulu, bohužel podle VK z Aeronet News Ameriku - tedy USA - čekají těžké časy, srovnatelné se Sovětským Ruskem /70 let/ - utěk do sebe. Pan VK mluvil o tom v nedávném pořadu na Svobodném vysílači. V USA jsem nikdy nebyl, takže ji znám pouze z filmů - třeba takových, ve kterých vystupuje Nicolas Cage. Nechápu, co se může někomu líbit na takové zemi jako je USA, jak jsou vykresleny v těch filmech s tímto hercem a dalších filmech. Vy zřejmě jste jiného názoru, protože Vy, jak jsem usoudil z Vašeho projevu, máte kapitalismus rád - to znamená, že máte i rád Rotschilda, Billa Gatese a podobná monstra. Řekněte mi jak to člověk udělá, že vnímá kapitalistickou skutečnost jako ucházející místo k životu na Zemi. To už budu totéž tvrdit o starém Římě. Ano - ale musel bych být daleko od lidi - nevidět Colloseum s jeho aktéry a každodenní skutečnost starého Římá s životem otroků a otrokářů. Nedavno jsem jel republikou autobusem. Viděl jsem zdevastovanou zemni, všude přízemní sklady, supermarkety /aby tam neměli výtahy v případě poschoďových baráků, což by prodražilo provoz/, všude na lidičky čihající reklamy, které zdálo by se slouží jejich blahů, ve skutečnosti sloužící blahu prodavajících. Všude nic než honba za penězi. Ano šťastným člověk v soudobém neokonském kapitalismu, který uvedl v chod Váš oblibenec Reagan /herec podobně jako další ubohý politik - Stropnický, asi lidé s hereckými sklony jsou neštěstím pro lidi/ člověk tak může být jedině tak na Sybiři jako zalesák. V podobném duchu by šlo pokračovat.

  OdpovědětSmazat
 10. Pane 22:48 - Kapitalismu je nekolik druhu. Ty ktere jedou podle kapitalisticke Bible zv. TQM funguji bezvadne.
  (TQM = Total Qulity Management.)

  Pro nektere firmy v Americe, byla radost pracovat ! Pro jine to bylo utrpeni !
  To zalezelo na vedeni !

  Filmy z Hollywoodu jsou hlouposti a do kina chodi pouze deti, nebo bezdomovci se vyspat. Nevim, kdo je Nicolas Cage. My mame 1000 filmovych hvezd, ale kazda zari pouze 10 dni. To o cem se zminujete NENI AMERICA !

  Rothschild je kapitalista zv. NEMEHLO, se slavnym
  jmenem ! Mam investment v jeho Barclays bank a nic z toho.
  Kapitalismus se neda generalizovat a America uz
  vubec ne !

  Honba ze penezma je honba za americkym snem !
  Americky sen je dokanaly zivot - podle Vasich predstav.
  Vy pane, mate Vase predstavy take ! Je vsak znamo, ze se vsechny predstavy vzajeme lisi.

  V Americke ustave je zakotven clanek, ze je to Vase povinnost byt stastnym a hledat k tomu cestu.

  Muj kamarad videl stesti v motorkach a v dubnu 2016 se zabil, ten OSEL. (Mel 5 motorek.)
  Tim chci rict, ze s tim americkym snem je to pro kazdeho jinak, ale je to lepsi nez zit v Praze a nemet zadny sen.

  America se meni kazdych 200-300 mil a neni mozne, aby jste zde nenasel misto, kde by jste se necitil dobre.
  Je to velka zeme a zemepisne krasna.
  Mam rad Americu ! Mohl bych zit kdekoliv jinde. Penzi by mi poslali kam bych chtel, ale zde je muj domov...

  Az se zlepsi ekonomicka situace, tak Vam silne doporucuji Americu projet od rohu k rohu.
  Vim, ze America ma pred sebou tezke casy, ale my to zvladnem, jako vzdycky. Hlavne, aby byl mir s Ruskem.
  honolulu

  A ted si naguglujte misto ktere Vas zajima a pripiste IMAGES + enter a uz jste v Americe.
  Napr. kde zije Donald Trump, (New York, nebo Palm Beach)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O tom zmíněném TQM vím víc, než je mi milé. V ČR to absolutně nefunguje. S certifikáty se prachsprostě kšeftuje, takže už nemají vypovídací hodnotu, tedy nic nepotvrzují.
   Až někde uvidíte lejstro, že dotyčná firma má zaveden systém dle ISO 9001, tak tomu vůbec nevěřte, dokud si to sami neověříte. Zejména pozor na "certifikáty" od TÜV-SÜD. Ty nemají ani hodnotu hajzlpapíru, protože s PDF souborem si zadek utřít nejde. Quality insider.

   Smazat
  2. Pane honolulu, jak si vy představujete dokonalý život ?

   Smazat
 11. Ano Karel Kryl nam dnes chybi. Kocabci nikoliv.
  V Tramtarii to nazyvaji "Tall Popy". To znamena , kdo precniva , tak na nej...Ze zavisti,zarlivosti, z nedostatku vlastnich a komplexu menecennosti pramenici ,nizke ubohe /petty/ malinkate zloby , ktere se pak nachazi a spojuji, s jinymi a slevaji se do smrdute stoky s mrzkou spinou, a kde se pak sdruzuji s ostatnimi ubohostimi vykalu vseho druhu........

  OdpovědětSmazat
 12. Ani KK nemohl vědět všechno. Zeman nechtěl být padesátý v OF, věděl,že disidenty nemůže v té době překonat,protože on komouše přežil v teple u maminy.Nejhrdinštějším činem,když už padaly zdi byl článek v TM. Dost dobrý na estrády,ale mezi opravdové hrdiny málo. Dal se tedy na druhou stranu,kde ucítil šanci.Ucítil dobře a rozjel to.Svoji absolutní absenci charakteru nám ukazuje až dnes.Jeho vystupování je mix samozřejmostí a citátů těch slavnějších,čímž staví sám sebe na jejich úroveň.Naposledy JFK,no s tím si ho ale opravdu nikdo nesplete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 12:24
   Jaksi vám uniklo, že největší předností (a důvodem obliby) Miloše Zemana je především to, že je LIDSKÝ. Přes svůj – v dnešní době nezvyklý až nežádoucí – široký rozhled a znalosti, dokáže většinu myšlenek formulovat srozumitelně a jednoduše, aniž se musí uchylovat k papouškování bezobsažných frází, oblíbených u rádoby-intelektuálů. Jako každý člověk (vy, já, 10 miliónů občanů ČR i všichni na naší těžce zkoušené zeměkouli) má i své lidské chyby, ale právě jen LIDSKÉ. Patříte-li k těm, co bazírují na „neomluvitelných úletech“ chybné výslovnosti »pasy«, nenapadlo vás, že (na rozdíl od vás??) nenavštěvuje erotické stránky? A co třeba porovnat vaši a Zemanovu znalost ruštiny (i ruština je stejně jako angličtina světovým jazykem): kdo z vás vede?
   Nepředstavujte si, že patřím k těm, kteří vydávají obdivná ááách óóóch nad všemi jeho projevy. Jako příklad bych uvedl aktuální debatu o čínských ekonomických aktivitách v ČR. Zahraniční investice považuji za užitečné jen v případě, jsou-li uzavírány jako rovný s rovným a navíc jen tehdy, nelze-li stejného účelu dosáhnout vlastními silami. To, co se v reálu děje, nejsou investice, ale pouhé skupování dobře fungujících českých firem – a co je horší, skupování lukrativních nemovitostí (stejná prasárna – útlocitné dámy laskavě prominou – jako skoupení Karlových Varů ruskými zbohatlíky). Podíváme-li se ale na českou ústavu přisuzující prezidentovi jen jakousi ceremoniálně-reprezentativní úlohu bez faktických pravomocí, zaslouží si jeho manévrování v přespříliš těsných mantinelech spíš obdiv. Tvůrcem zahraničně-politické i ekonomické politiky je však vláda a ne prezident.
   Závěrem: až na pana Foldynu vám kladu tytéž otázky jako diskutující 14:11. Odpovíte mu?

   Smazat
 13. 12:24: Kdo tak podle Vás z doby totality byl hrdinou? Havel, Mašin? Já si myslím, že větším hrdinou byl kopáč studen Zátopek, který se živil poctivou a nebezpečnou prací než dejme tomu Havel, nemluvě už vůbec o Mašinech, protože toto byli obyčejní vrazi, asi podobní jak lupiči v bance - když měli na výběr vlastní nesvobodu nebo smrt člověka - zvolili to druhé.
  Kdo tak asi podle Vás vyniká mezi politiky charakterem? Foldyna? To ale asi není Vaše kafé, že ano. Charakter to je mimo jiné člověk který má odvahu říkat nemilé pravdy - třeba o Ukrajině.

  OdpovědětSmazat
 14. Poděkování Ivanu Davidovi za vystavení této připomínky Karla Kryla.
  Poznámky o „vykopávce“ některých diskutujících nejsou na místě – mnoho jeho myšlenek je nadčasových a jsou proto stejně aktuální jako v době, kdy je vyslovil. Někdy i víc a mohly být napsány klidně včera, až z toho mrazí.
  Kdo zná celou jeho tvorbu, vycítí z tohoto rozhovoru i nevyslovenou hořkost, že systém, ve který skládal své naděje, totálně zklamal.

  Textů, z jejichž aktuálnosti mrazí v zádech, je více – nejen z pera KK. Co třeba takoví V+W:

  Je to divný svět, divné věci,
  když je pro lidi třeba
  pálit laciný žito v peci,
  aby zdražil chleba.
  (nepřipomíná vám to něco?)

  Ještě jeden – kéž by optimističtější – úryvek z V+W:

  Myslete si, že jsme jen lůza,
  že se nás nemusíte bát,
  jednou však popadne vás hrůza,
  až pod okny vám budem řvát:
  Hej, křečkové a bařtipáni,
  je čas, budeme účtovat…

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.