Reklama

úterý 25. října 2016

Kauza Brady: Co když jde o úplně něco jiného než o vyznamenání?

Michal Rollo
25.10.2016  První zprávy

Ve své slavné komedii Anton Špelec ostrostřelec geniální herec Vlasta Burian předvedl, co se může stát, když nevybyde medaile. Píše v glose pro Prvnizpravy.cz novinář Michal Rollo. 

Po několika desetiletích je zápletka na pořadu znova. Tentokrát v podání neherců, kteří se však ve svých rolích zdají být mistrnější než sám král komiků. A jako z chlupaté deky vylézají na povrch zajímavé souvislosti.
Herman a Brady - prý synovec a strýček - hlavní aktéři protiprezidentské komedie. Další komedianti z ČT, ČRo a mainstreamu jim dělají komparzní křoví

Tak například zpočátku bylo trochu nejasné, že v jedné z hlavních hlavní rolí - a sice v roli navrhovatele kandidáta na hradní medaili - figuruje příbuzný navrhovaného. Nevadí to trochu?

Otázka jedna vyvolává ovšem otázku další. Jak se vlastně Hrad o tomto příbuzenství dozvěděl? Že by se při udělování nejvyšších státních vyznamenání České republiky kádrovalo až tolik?

Pak ovšem promluvil sám navrhovatel a odhalil pozoruhodnou skutečnost. Oni to vlastně na Hradě prý věděli přímo od něj. Hned od první chvíle, kdy osobně začal za svého příbuzného z Kanady  "lobbovat".  Ale proč vlastně to lobbování začalo? Byl nutný - a vhodný - tento postup?

Otázky padají a spiklenecké teorie na sebe nedají dlouho čekat. A  najednou je z komedie typická domácí habaďura  - pro větší  „názornost"  hraná ve stylu 50. let. Se vším tím typickým folklórem kolem. Tentokrát ovšem podaným v opačném gardu.

Zvlášť, když v televizi promluví další ministr, který prý měl být přítomen u jedné z fází zvláštního lobbovaího procesu. Ministr-navrhovatel se ho původně dovolával jako očitého svědka, přítomného u klíčového rozhovoru s prezidentem. Jenže ouha. Ministr svědek žádnou prezidentovu  "proradnost"  nepotvrdí. Byl tam podle něho takový hluk, že ničemu nebylo rozumět. A ministr svědek si za tím stojí.


A jelikož padesátá léta jsou v této zemi pořád ještě kalibr, jsou tu další otázky.  Co když šlo vlastně o něco jiného? O něco jiného než udělení státního vyznamenání? A dokonce o někoho jiného než o samotného vyznamenaného?

Co když to, kdo bude vyznamenán, bylo ve skutečnosti. Spiklencům úplně jedno. A celé vyznamenávání, byla vlastně jen podružná a krycí záležitost?

Co když šlo hlavně o to dostat prezidenta do licitace a vyprovokovat od něj odmítnutí? Co když právě tohle byl hlavní účel? Protože ve chvíli, kdy se ukáže, že prezident nehodlá, vzhledem k podivným "lobbovacím"  okolnostem, udělit vyznamenaní stařičkému vězni z Osvětimi, mají spiklenci vyhráno. Z prezidenta bleskurychle, skutečně bleskurychle, udělají antisemitu.(... pokračování textu ZDE)


64 komentářů :

 1. Vzhlenem k tomu že prezident Zeman pořádá na Pr.hradě sjezdy a konference světového židovstva,navštěvuje v USA aipac,kde svůj proslov zahajuje slovy že je žid,tak se mi nezdá že by operace kolem tibet.otrokáře a st.vyznamenání měla mít výstup zmiňovaný v článku.Nehledě na to že za celým tim cirkusem stoji mosad a cia....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kolikpak našich lidí a rusů bylo taky vyznamenáno? A kolikpak českejch letců vyznamenali v Anglii? A to, že jsme jim museli platit vše včetně mundůrů, o tom se jaksi nepíše....

   Vymazat
  2. Zeman byl zvolen lidem České republiky. TOP 09, ODS, Lidovci plivou na lidi této republiky a od samého vítězství Zeman v prezidentských volbách dělají proti prezidentovi. Je to pohrdáním Českého národa. Tyto uvedené strany spolupracují se silami které vykořisťují a urážejí tento Český národ.

   Vymazat
  3. Jsou ještě na skladě henleinovské pamětní medaile udělované Hitlerem sudetským Němcům /oceněno 1 162 617/ za rozbití republiky v 38´ anebo bronzových spon /připnuto 134 563 účastníkům obou akcí/ s motivem pražského hradu za německou okupaci pro rodinu ministra Hermana jakožto přisluhovače ukro-amerických nacistů a islámských klerofašistů?
   Pokud ne, nedaly by se vyrobit čokoládové kopie ve zlatém kapitalistickém pozlátku západních hodnot vraždit ženy s dětmi a starce, ostřelovat nemocnice, porodnice, dětské školky, školy a sídliště, už i na Donbasu v Evropě, rozdávané havloidním fašistům a knížecím pohuňkům představiteli církevní zlodějiny či protektorátní vlády zasílající výzbroj a výstroj banderovským vrahům nejen českého národa a umírněným islámským uřezávačům hlav - předsedou Sobotkou a ministrem války Stropnickým?

   Vymazat
 2. Kdyby pan ministr Hermann navrhl na státní vyznamenání vedle svého strýčka i svého ho milého přítele a šéfa Landsmanschaftu byla by komedie dokonalá.
  Jediným cílem, dle mého názoru bylo (v souvislosti s probíhající mediální masáží) dehonestovat prezidenta republiky a je jim úplně jedno, že degradují a znesvětí nejvýznamnější státní svátek. Stali jsme se světovým unikátem - bohužel smutným. Jestli už toto není pro pana premiéra Sobotku důvod k odvolání ministra Hermana pak ať podá demisi celá vláda a rád půjdu k volbám na rozdíl od těch zbytečných do senátu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kdopak nám tohohle pána zvoil???? Víme to?

   Vymazat
  2. Použití termínů strýc - synovec je poněkud zavádějící.
   Rodiče a jediný sourozenec Jiřího Bradyho - sestra Hana - zahynuli v koncentrácích. Haně bylo 13 let. Jiří Brady tedy nikomu nemůže být přímo strýčkem.
   Jiří Brady a Daniel Herman mají společného příbuzného ve Viktorovi Bradym, který je pro Bradyho strýcem z otcovy strany a pro Hermana dědečkem z matčiny strany.
   Česká mejdla si to, jako ostatně častokrát, poněkud zjednodušila.
   KR

   Vymazat
  3. Tak to je vrchol, on strejček vlastně ani není strejček. Je to kouzelný dědeček jeho matky nevlastní syn.

   Vymazat
 3. V tak významné úloze, kterou je Prezident státu, je třeba být připraven na všechna myslitelná spiknutí. To je prezidentské minimum. Je-li toto splněno, není naškodu připravit se, do zálohy, i na spiknutí nemyslitelná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že prezident to ustojí, "Pražská kavárna" ho dostatečně vytrénovala a připravila mu tak pozici na další funkční období. I když nejsem jeho příznivcem budu ho volit.

   Vymazat
  2. Někdy musíte mít obě ruce volné, abyste mohli udělat uzlík.

   Vymazat
  3. Jsem unavenější než si myslíte.

   Vymazat
  4. Budu opět volit Zemana.Správně prosazuje spolupráci s Čínou, jedno, jestli z vlastní hlavy nebo příkazem - rozhodně by to této zemi prospělo, to je mimo vší pochybnost. A ti z druhé strany? Kníže tmy proti českému národu, vzpomeňte...Je to klika, která plánuje rozchvácení naší zmenšené republiky definitivně, v zájmu sudetských i jiných Němců.hrozné, jak jim jde na ruku"elita" univerzit, "umělců"a médií, tak, jak to dělali i po Mnichovu. Takový metař či prodavačka mají své jisté, ale "elita" musí lízat ruce páníčkům.Zemane, jsme s tebou.Tiskovka Ovčáčka a Forejta byla z jejich strany excelentní, média hovořila jako sbor blbečků.

   Vymazat
 4. celá ta smradlavá hysterie je k zblití. Nemá to úroveň, nemá to ducha, do očí bijící absence soudnosti ukazuje ubohost antizemanovské kliky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ano souhlasím!předložím zvací dopis a míč je na straně hradu.nepředložím zvací dopis a jde o podvratný čin proti celé republice a politickou hru!!!

   Vymazat
 5. Ale samozřejmě, že jde o úplně něco jiného! Za podobnými blbými a vyfabulovanými provokacemi vždycky bylo něco jiného. A zrovna na státní svátek - tak bude konečně ten majdan, nebo ne? A po něm samozřejmě výměna "stráží", prezident svržen, nová vláda utáhne opasky ještě víc... jak by toho mohli docílit, bez vyvolání nějakých křečí? Je to hnus na en tou. Kdyby tak někdo mohl vykopat z politiky ty hnusáky, podvraťáky a zrádce! Buď už je pálí dobré bidlo, nebo se začínají bát občanského hněvu, že někde vygraduje - ale normální to samozřejmě není. Teď jenom abychom se nenechali vtáhnout do stejných sraček jako Ukrajinci, nebo my v osmdesátém devátém.

  OdpovědětVymazat
 6. Zemana můžeme nařknout z čehokoliv, ale nikdy ne z antisemitismu! To by měl autor článku vědět, poněvadž Zeman se nikdy netajil svým obdivem k Izraeli i židům!

  OdpovědětVymazat
 7. Jen malá otázka - kolik ještě bývalých nebo stávajících československých občanů - židů přežilo KT a nedostalo státní vyznamenání.
  A kolik ještě bývalých nebo stávajících československých občanů ne-židů přežilo KT a nedostalo státní vyznamenání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můj strýc nekomunista, v koncentráku, dostal za minulého režimu státní vyznamenání za odbojovou činnost proti Němcům. Po revoluci byl přemlouván aby toto ,,komunistické" ocenění vrátil. Takto byli přemlouváni i národní a zasloužilí umělci i další vyznamenaní. I v komunistickém odboji bylo mnoho statečných obyčejných lidí. O těch se nesmí mluvit a nějaké vyznamenání? Na to můžou zapomenout. Oni nemůžou za to, že pak komunisti popravili Horákovou, což je jim dnes m.j. vyčítáno...

   Vymazat
  2. Horákovou by v té době popravili i v USA !!

   Vymazat
  3. No kdyby tam byla a prosazovala aby Rusové bombardovali New York, Washington, Las Vegas, Los Angeles, tak by asi šla za Rossenbergovou...

   Vymazat
  4. Anonymní 25. října 2016 13:39 - vždyť ji také popravili, akorát se jmenovala Rosa Luxemburgová. Politický proces stejný jako zde.

   Vymazat
  5. Rosa Luxemburgová bylůa zavražděna na ulici a bez soudu. Neplaťte to.

   Vymazat
  6. https://cs.wikipedia.org/wiki/Julius_a_Ethel_Rosenbergovi

   Vymazat
 8. Ale samozřejmě, že jde o úplně něco jiného! Jde o zahájení Hermanovy předvolební prezidentské kampaně...

  OdpovědětVymazat
 9. Mě by jen zajímalo jak to s tím příbuzenstvím doopravdy je. Spíš mi to připadá, že se jedná o adopci. Už jen z toho důvodu, že strýčkovi vůbec nevadí, že jeho povedený synoveček se vzhlédnul v konečnících těch, kteří se podíleli na likvidaci brodyho rtodiny. A nejen to, on je nazývá _ Drahými krajany.
  Já osobně bych se takovéhoto synovečka zřekl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ale není jednoduché. Spousta Židů se považovala za Němce /Kafka/ a s Čechy nechtěla nic mít. Po 1. světové válce jen z Polska odešlo do Němcka přes 200 000 osob. Stejný pohyb obyvatelstva byl i z Československa. V době krize v Německu spousta Židů využila pokles cen nemovitostí. Poláci chtěli "svým Židům" vzít občanství, v tom okamžiku by se po Evropě pohybovala spousta lidí "bez státní příslušnosti", to žádný stát na svém území nechtěl. V té době v Evropě bylo tzv. domovské právo, řešící osoby v sociální nouzi a jeho získání bylo podmínkou udělení občanství. OBce je udělovaly "za mimořádné zásluhy", na to dosáhlo jen málo lidí. Ženy, které se provdaly za cizince, občanství ztratily.
   V letech 32/33 pak byly obrovské nepokoje, hlavně Němců proti všem cizincům.
   A volební výsledky NSDAP v 33 nebyly nijak oslnivé, jenže ostatní "staré strany" se v předchozím období znemožnily-asi jako dnes.

   Vymazat
 10. Herman je píča .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosím neurážejte mou oblíbenou část ženského těla

   Vymazat
  2. A co tato současná kultura:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Pi%C4%8Da_z_hoven
   Hermana to neuráží, a vás?

   Vymazat
  3. Tak je Herman oblíbená část mužského těla 12.06 - ale takových je tam fůra. Dav ču..ků.

   Vymazat
  4. Máte pravdu, ale bez koulí.

   Vymazat
  5. Herman je gauner,který by měl skončit na šibenici jako zločinec,který záměrně lže a štve české občany proti sobě.

   Vymazat
 11. Samozřejmně, že jde o něco jiného! Jenom o svinstvo a svinstvo, pod vedením hovad z řad lidovců, topkařů,odesáků a takových královsky placených zrůd z USA jako Herman,Halík,Štětina,Kalousek,Němcová a stovky dalších....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám hrůzu aby těch zrůd nebylo více než nás normálních.

   Vymazat
 12. Bývalý kardinál m.vlk řekl, že by si lidé měli lépe vybírat prezidenta. Jak to asi myslel? Tak aby nás (t.č. opět böhmen und mähren), pakáž černoprdelnickosudeťáckofašistická mohla s konečnou platností dorazit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Česká katolická církev a šlechta rozhodně nikdy nepracovala ve prospěch českého plebsu. Je třeba stále připomínat, že po atentátu na Heydricha se parašutisté mohli schovat pouze v pravoslavném chrámu, v českém katolickém to nebylo možné, protože katolická církev (na rozdíl od té polské) kolaborovala s nacisty.

   Vymazat
  2. Nejenom katolická, dnes s ukro-americkým nacismem a islámským klerofašismem kolaborují i protestanté a husité. Mají historickou zkušenost s krysími stezkami /pro nacistické válečné zločince a prchající příslušníky SS/ organizované kamarilou vatikánských pravicových kněží ve spolupráci západních zpravodajských služeb.

   Vymazat
 13. Co to je - to množství článků o dalajlámovi a medaili? Když uvážím, že třetina lidí - střední generace - trčí denně v práci a makají desítky i dvanáctky, protože běžné platy nestačí na splácení hypoték, nebo placení nájmů, ošacení, a obživu, ti nemají o medailové mediální story vůbec ánunk. A další třetina - mladá generace - potetovanci, kteří dokážou trčet v nějaké staré stodole, a do rytmu neskutečně uřvaných zvuků se vydrží svíjet jak v nepříčetném deliriu, zajímají se jen o fet, chlast, kouř a bordel, mají něco podobného úplně na háku. To vůbec nechodí k volbám, to vůbec neví, že něco takového je. Takže - medaile a ten přidružený humus kolem toho, je jen onanie horních deseti... politici, všechny podržtašky a přizdisráči kolem, všichni paraziti, leštiči klik a panští slouhové, celebrity a media - ti se tím rajcují a onanují, a lidi čumící z různých důvodů doma na internet a TV se k tomu vymezujou a vyjadřujou, a vydělají provozovatelům mediálních nasrávaček a šaškáren obrovský prachy. K čemu jinak slouží diskuze? Nikdo to nečte, nikoho to nezajímá - jen to znamená "sledovanost" a sypou se za to prachy. V týhle zemi je prohnilé úplně všechno! Ten prolhanej, komediantskej dědek nakonec dostane medailí asi pět, protože kdo má možnost udělit medaile, se teď začali předhánět, i ta slovenská bestie a proradná kráva primátorka Krnáčová dala dědkovi nějakej čestnej klíč, a další bestie si na tom honí péro a zviditelňujou se. Články o medaili a komediích kolem, už jdou do stovek, pak to zase nějak vyšumí, dědek odjede zase domů, a media budou hledat další bulvární šoky, tragedie, války a podvraťárny. Medajle už přebila Allepo, líté boje v Syrii, mučení civilistů, sestřel letadla, zločinnou Hilary i Trumpa -a to je co říci. Je to šaškovské představení pro novodobou českou šlechtu a její poskoky. Hloupé, trapné, směšné, ubohé - typicky české.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plně s Vámi souhlasím a podepisuji se pod to!
   Dipl.Ing. Zdeněk Nový

   Vymazat
  2. Anonymní 25. října 2016 12:42 - jen technická poznámka. Co to je "Dipl.Ing."? On existuje i inženýr bez diplomu? Mám dojemže ne. Takže nějaká nová hodnost? Fakt mě to zajímá. Jestli jste ještě tady, odepište.

   Vymazat
 14. Máme tady v ČR dost skutečných hrdinů,který pro stát něco udělaly a na ty si nikdo nevzpomene ač by měl.
  Jsem rád,že si Zeman vytřel zadek s takovým ničemou Hermanem.Jen to dokazuje zpupnost Hermana,byl přesvědčen,že mu to Zeman schválí,rád byl znal obsah jeho telefonátů ze strýcem.

  OdpovědětVymazat
 15. Zeman je jasná volba pro všechny slušné lidi, kteří myslí na budoucnost svých dětí. Ta pussy chátra ovládá média, jak rakovina prorostla do systému a společnost se od ní bude muset léčit radikální léčbou. Jinak se toho nádoru nezbavíme. Už nás pronásleduje po staletí. Jsou to celé rodinné klany, které vždy zalezou do prdele mocným a těm, kteří víc zaplatí. Ta podobnost s 50´lety není náhodná, jsou to pohrobci kádrováků a nástěnkářů z padesátých let, pohrobci Bienertů, Moravců, agentů gestapa. Vždy jsou pohotovi zradit národ, potomci Panského vojska. Chamraď zlovolná, chystají nám další Lipany.

  OdpovědětVymazat
 16. Herman je zadobře se sudeťáky, mohl požádat o nějakou placku třeba Posselta, ten by dal i velkou peněžitou prémii. Nechápu, proč ji chce vytlouci ze Zemana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Danielu Hermanovi, který navázal tak blízké vztahy s landsmančaftem se podařil dobrý kousek - z člověka, který přežil holocaust a zasvětil život varování před ním a před hrozbou fašismu, udělal metáluchtivého dědulu, z důstojného aktu státních vyznamenání překlopil v politický handl a tak pošramotil pověst nacistických obětí.
   KR

   Vymazat
 17. Je to přesně načasované, provedené Americkým velvyslanectvím za to, že prezident Zeman myslí a koná samostatně a nepodléhá Americkému diktátu. Nyní v televizi vystupují lidovci a prohlašuji, jak oni bojovali pro Československo a pro Česko republiku. Pravda je, že lidovci odjakživa zrazovali národ této republiky a to, jak spolupracovali s fašistickým Německem a aktivně pracovali v protektorátní vládě a také aktivně se podíleli na rozkradení České republiky církevními restitucemi. Jinak Herman lže a to tím, že jak on říká 8 září mu údajně prezident Zeman sdělil, že jestliže se setká s Dalajlámou vyškrtne jeho strýce ze seznamu vyznamenaných. A nyní to hlavní. Jak to, že takovou závažnou informaci sděluje Herman až nyní koncem října. Proč to neřekl hned jak mu to prezident Zeman řekl a čekal na konec října, aby to sdělil. Herman jasně poškodil Českou republiku tím jak děkoval sudeťákům za to že rozbili První republiku a podíleli se na mučení naších občanů za druhé světové války. Pak poškodil zjevně viditelně Českou republiku tím, že porušil státní smlouvu s Čínou, což si nevolilo ani Polsko ale ani USA, prostě nikdo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lidovci by si měli změnit název strany,protože s nich není žádný lidovec,ale žid vedle žida.

   Vymazat
  2. Hajzl vedle hajzla.

   Vymazat
 18. poslouchala jsem dnes při jízdě autem rádio PROGLAS, kde v hlavních zprávách se neopomněla připomenout křivda na Bredym a v dalším pořadu o státních svátcích byla anketa, jak ho slavíme, a jak slaví svůj svátek jiné země. Od celodenních oslav, kterých se zúčastní celá rodina- Amerika-( jsou přece hrdí na svou zem) až po zahrání hymny na veřejnosti, v Izraeli, kde se zastaví provoz.A v Česku? Demonstrace na dvou místech a dopředu médii zpochybněné a dehonestované předávání cen.
  Úvaha je chybná. Vše směřuje k potupení české státnosti, k zániku české země. Národ si neváží sám sebe a zpochybňuje svou existenci. Asi se už těší na své otroctví, nestačí mu 300 let poroby pod Habsburkem.
  A že je hlavním účastníkem Herman? Není divu, sudeťáci se třesou na majetek, a všem církevním řádům se ještě nevyhovělo. Je třeba tlačit na pilu

  OdpovědětVymazat
 19. Jde o připravený útok na prezidenta ze strany havloidní pražské kavárny.Prsty v tom má sázkař Horáček,kokta kníže,černoprdelník Hermann(řitní alpinista).....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hraje se zde o to, zda-li Česká republika bude moci vykonávat samostatnou obchodní politiku a trčí z toho Jandovo duhové pero v řiti Shapira a teplých hvězd a rudohnědých pruhů snaha o rozbití ekonomické spolupráce evropských států s Ruskem a Čínou.

   Vymazat
 20. Cílem by naopak mělo být snížení vojenských výdajů na 1,0 %, třeba okolo r. 2040-2050, a pak na ještě méně. Dohodnout nejprve zásadu už nezvyšovat procento výdajů na HDP - kupř. od r. 2020, potom jako další krok už nezvyšovat reálnou hodnotu výdajů (cca od r. 2030) a nakonec už ani nominální (zhruba od r. 2035), takže by inflace postupně snižovala i reálnou výši. Je třeba dát kapitálu čas alokovat prostředky jinam, jinak by se majitelé proti tomu razantně postavili.
  Jedním z nástrojů, ale i cílů musí být zestátnění výroby válečných zbraní a zařízení a státní monopol na obchod se zbraněmi. Nejde o to sebrat fabriky a firmy bez náhrady, ale odkoupit je. Vytlačením soukromého kapitálu z výroby válečných zbraní a obchodu s ními odpadne významný faktor příčin válek - ziskuchtivost.
  Pro stát je totiž výroba zbraní fakticky ztrátová. Válečná zbraň nevytváří žádnou užitnou hodnotu; k výsledkům civilního využití válečného výzkumu by se došlo rychleji a laciněji v přímém civilním výzkumu, než jako k vedlejšímu produktu výzkumu válečného; pracovní místa ve zbrojním průmyslu jsou palcena z daní osob pracujícím v civilním průmyslu, takže snížením válečné výroby by se daly ušetřit daně nebo pracovní doba atd. Zisková je výroba válečných zbraní jen pro soukromý sektor, který dojí státní peníze (s podporou blbých a koupených politiků). Jediný zisk pro stát ze zbrojní výroby je prodej zbraní a zařízení do zahraničí. Cestou samozřejmě není zavření vlastních fabrik, jejichž výrobu nahradí zahraniční. To musejí všichni klíčoví hráči společně. Navíc schopnost zbrojní výroby je jedním z faktorů celkové komplexní bezpečnosti.
  Otázkou je dohoda o procentu vojenských výdajů na HDP, resp. velikosti vojenských výdajů, které jsou potřebné pro zajištění země malé a velké, s málo a hodně obyvateli, vnitrozemské a přímořské, rovinaté a hornaté atd. Určitá část výdajů je fixní, určitá část proměnlivá právěpodle konkrétních podmínek.
  Limitem snižování jsou výdaje států, které se nepřipojí ke snižování. Nikdo zodpovědný totiž nepůjde pod hranici poměru svých a cizích výdajů, která by bezpečnost jeho země už ohrozila.
  Přitom bezpečnost není jen o penězích, ale o zbraních, vycvičenosti vojáků a obyvatel, ekonomickém potenciálu, přírodních podmínkách a dalších faktorech války. Přitom i tento poměr se mění mezi stejnými státy podle toho, v jaké hladině se přímé vojenské výdaje pohybují, neboť u nižších úrovní roste vliv jiných faktorů, takže u vysokých výdajů by byl poměr třeba 3:4, ale u nízkých 3:5.
  Zvláštním problémem jsou USA, vojenská supervelmoc, kde zbrojní průmysl je jedním z posledních, který jim zůstal a jehož majitelé mají obrovské volné prostředky na nákup politiků, mediální masáž, podněcování konfliktů kdoví kde na světě a samozřejmě na eliminaci mírových aktivistů.
  Vojenskou bezpečnost je ovšem třeba chápat a řešit jako součást celkové bezpečnostní politiky - mírové zahraniční politiky, politiky státní suverenity, specifických státních/národních/územních vlastností pro (okolní) svět (viz např. švýcarské banky), vlastní vojenské síly a připravenosti (vojáků, státních orgánů, obyvatel), ekonomické síly a odolnosti, vzdělanostní a kulturní úrovně, morální vyspělosti občanů.
  Pro mír je třeba učinit mnohem více, na více frontách, hlouběji, než zavření zbrojovek či omezení rozpočtu.
  KR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se, ale tento příspěvek naznámo jak se jedním "entrem" umístil jak pod článkem, kam patří (Přezbrojení armády má stát 460 mld.), tak i pod tento článek.

   Vymazat
 21. K 13:42: čokoladové medaile by se daly objednat u fašisty Porošenka - ten je vlastníkem čokladových fabrik.
  K výši vojenských vydajů /450 miliard/: USA potřebují prodat staré zbraně, Česká republika je koupí. Možná budou o 10 let mladší než ty sovětské. Zbohatnou soukromníci - ovčané z Česká to zaplatí. Běžná věc v kapitalismu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, to by bylo stylové, ale poohlédneme se po nějakém českém výrobci.

   Vymazat
 22. Nedajli medajli! No to je divné! Kdepak se ten národní hrdina zapomněl, když rozdával Havel medajle i kamarádům a zasloužilým. Kdepak byl když se dávaly matály bratrům Mašínům? To na něj nějak kavárenská společnost a havlisté zapomněli! Nebo že by zapomněl pan US velvyslanec? A teď zase zlý Zeman mu nedal medajličku a to by v tom byl čert aby se nenašla nějaká zbytečná na obraně, aby mu jí herec-vojevůdce, jako zasloužilému bojovníkovi nepřipnul. No a že mu nedajli medajli v Kanadě? Tam si holt neváží Českých hrdinů, hlavně, že ví komu udělovat víza a jak jsou tady utlačovaní chudáci cikáni, pardon moderně rómové. Možná, že když pan strýček pojede na Ukrajinu, možná mu tam dají nějakou na počest Bendery. To byl přeci podle našich médií také hrdina a super bojovník za dobrou věc a rozdávají je tam kdejakýmu kiborgovi. Když se za něj pan ministr přimluví u Poroše určitě medajlička bude nebo u Poselta v říši by se nějaká nenašla?

  OdpovědětVymazat
 23. Písařovicová se včera pro zprávy nastylizovala židovsky, černé / pro jednou / vlasy, černobílý oděv...a že jim nevadí, že banderovci v Kyjevě veřejně nosí hákenkrajc a pochodňové průvody a vraždění na Volyni a Bandera jako hrdina?!To jim, těm našim ideologů nevadí, že se na Ukrajině opěvuje a slaví SS Galicia a podobné zombie jevy?Ale oplakávat holocaust to jo, ale s novodobými pohrobky fašismu se "baví".Dále - chystá se strašný film / na Zadání/ Jan Masaryk, který, cituji, " poskytne velmi nový a zajímavý pohled na Mnichovskou dohodu". Hádám, že to bude o tom, jak ti hnusní Češi si to vše po právu zasloužili, poněvadž nerespektovali "lidská práva " henleinovců.---Rovněž chystaný seriál KOsmo bude na blití, bude z nás dělat bezcharakterní idioty.

  OdpovědětVymazat
 24. Dovětek: Film na zadání struktur, které pilně usilují rovnou řečeno o zrušení Benešových dekretů.

  OdpovědětVymazat
 25. Forejt Bradovi nejspíš vůbec nevolal.
  Volal mu Herman a představil se jak Forejt.
  A pak mu volal znovu, aby se nechal od strýce "překvapit", že Brada dostane metál.
  Herman je do Forejta zamilovaný, protože si sám píše SMS jakoby od Forejta.
  A Forejt ho nechce:-D

  OdpovědětVymazat
 26. Těžce řízená šaškárna a start na 28.říjen.Pražská kavárna jde do ryti a komedianti se jako vždy připojí.Komedianti v televizi se na vás nedá dívat a Hermana vyhoďte a Bradu pošlete do prdele(Kanada).Znám tisíc lidí kteří si to zaslouží,arogantní Bradáčová se zase ukázala.Lidi nějakej Brada vůbec ale vůbec nezajímá a Hofman je obyčejnej pošuk velící místním pošukum.Až to vypukne,to se to bude mlatit po hlavičkách,už se těším.

  OdpovědětVymazat
 27. Puče , jako nástroje převzetí moci.
  1. platit vybrané lidi v zahraničí Bakala
  2. vytvořit organizaci v týlu Kavárna
  3. Zajistit nové učitele na VŠ a 25 let lhát studentům.
  4.Štvát lidi proti sobě Rus proti Rusovi
  5.Zajistit chaos mezi lidmi-není bezpečno a klid.
  6. Neplnit zákony-nechat zloděje mezi lidmi.

  OdpovědětVymazat
 28. Čeští antirusisté - horší než nacističtí antisemité. Nekopou jen do Zemana, ale do české občanské společností. Oni to jsou, co znovu třídně rozdělili národ na kapitalisty a proletariát a mezi tím se pohybující vrstvu sluhů a služek především nadnárodního kapitálu. Za každý velkorysý dar 1 Eura, který přiteče do ekonomiky ČR z EU 3 Eura odtečou. A za to stavíme u každé hromádky postaveného trusu EU pomníky!!!
  Podaří se však vzbudit z letargie české občany? Vždyť nás nevzrušuje zavedení nezaměstnanosti, bezdomovectví, žebroty, exekucí atd. jako normy. Vždyť nám nevadí, že se dnes za den rozkrade ze státního majetku více než za celý "socík"? Nevadí nám, ani že jsme mistři v alkoholismu, drogování, rozvodovosti a že si i skvěle vedeme v šíření HIV? Proč by nám měly vadit mediální manipulace, šíření lživých informací, kopání do prezidenta a zejména kopání do pravdy? Kašleme na skutečnou humanitu, jak nám ji v dobré víře předestřel TGM. Fandíme snad již i 3. světové válce, nebo aspoň jejím osnovatelům tleskáme! Kde jsou ti odvážní lidé, kteří v padesátých letech, na vzdory agresorům, dokázali vybudovat světové mírové hnutí, které zadrželo krvelačné masové vrahy, toužících rozsévat atomové bomby po celém světě? Občané vzbuďte se, je za pět minut dvanáct!

  OdpovědětVymazat
 29. Panu prezidentovi vyjadřuji svůj obdiv a dík, za to, že se nenechal zviklat nátlakem Hermana a celé té frašky kolem kanadského občana Brady. Nejvyšší státní vyznamenání je pro občany, kteří něco znamenají pro Českou republiku. Co asi udělal pan Brada pro Českou republiku, když celou dobu žil v Kanadě. Pro jeho velké zásluhy by měl být vyznamenán v Kanadě. Jenom doufám, že se nenecháme dále manipulovat lidmi jako je paní Němcová, která při svých projevech vysílá velmi zlou energii tak, že vypadá jak zlá čarodějnice. Bohužel takových je víc, jen bychom jim neměli sednout na lep

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.