Reklama

.

.

pondělí 10. října 2016

Kdyby volby mohly něco změnit...

Ivan David 
11. 10. 2016
Pročpak nechce "Vivat!" na ulici znít?
Hluší panovníci mají němý lid." (K.H. Borovský) - "Kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zrušili", to je anarchistický slogan. Není to nadsázka. Držitelé moci potřebují klid na "práci". Proto udělají maximum, aby je nikdo nevyrušoval. Platí to od malých sociálních skupin až po mezinárodní politiku. I u nás je moc znejistěna, protože selhává. "Politická třída" jako celek neplní očekávání občanů. Proto je tolika lidem jedno, kdo vyhraje. Volby nemohou nic podstatného změnit. Nalhávají nám, že to podstatné bylo již nezměnitelně vyřešeno.


Krajské volby nejsou o lokálních problémech, jak se nám mnozí snaží namluvit. Lokální problémy jsou odrazem celospolečenských. V rámci špatného systému lze těžko najít lokální dobré řešení. Ví to každý ze svého okolí. Proto jsou krajské volby především o celospolečenských problémech a jsou také brutálním průzkumem veřejného mínění.

Přijde-li k volbám třetina voličů, je beztak obsazeno 100% křesel. Ale zmocnění je slabé...

Alexandr Mitrofanov v ČT24 dnes se zřejmým despektem poznamenal, že část voličů podporuje nějaké představitele v naději, že oni vyřeší jejich problémy: "Nejdřív to byl Václav Havel, pak Václav Klaus, pak Zeman..." Klepl tím hlavičkou na hřebíček. Politiky máme od toho, aby řešili naše problémy. Že je to očekávání dnes nerealistické, není hodno posměchu, je to tragédie.

Celospolečenské problémy si nemůže řešit každý sám, jednotlivec nemá síly a prostředky. Ale organizovaná aktivní dostatečně velká skupina má právo a sílu změnit cokoli.

Tragédie je v tom, že politici řeší jen to, co s jistotou a bez rizika zvládnou, a to ještě pokud to může právě v tomto volebním období dobře dopadnout. Žádný významný celospolečenský problém za současných pravidel hry v jednom volebním období vyřešit nelze, tím méně bez rizik.

Politik: Jen já vás vyvedu z ledna do února! (Karel Čapek, Bajky a podpovídky)

Lítost politiků, že bohužel nepřišli jejich voliči, je směšná. Ti, kteří nepřišli, přece nebyli jejich voliči. Proč tak nízká účast? Protože nemáte co nabídnout! "Nepřišli lidi", tak jako nechodí do obchodu, kde jim nic užitečného nenabízejí.

Degenerace politiky dospěla tak daleko, že úspěšný může být politik, který žádný program nepředstírá, a vystačí se slibem, že "maká" a s tvrzením, že je úspěšný. Na své dnešní soupeře s tím vystačí.

Významné celospolečenské problémy jsou i pro méně bystré pozorovatele čím dál zřetelnější právě proto, že nejsou řešeny. Tím se situace stává nestabilnější. Naprosté většině občanů (ale i politiků) se zdá, že "systém" nemá alternativu. Čeká se na někoho, kdo to neví a alternativu nabídne.

Pokud jde o program řešení celospolečenských problémů, není odpracováno. Je potřeba změnit pravidla hry. To nepůjde bez vyvázání ze závazků, které nás svazují. Jestliže nesmíme dělat to, co nutně dělat potřebujeme, pak musíme to, co nesmíme.

Návrh změny pravidel není práce pro jednoho nadšence, ale stačí na to řádově "několik" schopných lidí. Někde. Nemusí to být v některé z nejvýznamnějších zemí.

Pokud se vymezujeme proti držitelům moci tak, že se je snažíme oslovovat a cpát se do "jejich" médií, mohou být klidní. Do té doby mají situaci v rukou. Pokud vzniknou paralelní struktury, do kterých nemohou vstoupit a postavit se do čela, začínají být ohroženi. Oni to vědí. A budou se bránit.

101 komentářů :

 1. Volby? Spíš politický deathmatch s hromadou natěšených sázkařů.

  OdpovědětVymazat
 2. Pane Davide koho jste čekal jako vítěze voleb?Zdánlivě vyhrál žid Babiš;měl by jste být spokojen.....Satanova synagoga si zatím celkem stojí dobře,ovšem to hlavní teprve přijde

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jdi do prdele s těma svýma židama, popůlnoční idiote!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 3. Hodně přesné ale východisko nikde. To není výčitka, abychom si rozuměli. Nicméně každý, kdo nějaké východisko navrhne a usiluje o něj, musí být smáznut jako populista. Jen ať vše zůstane tak, jak to je. L.P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Východisko je mimo současné paradigma. Nejdříve musíme pochopit a přijat skutečnost, že zastupitelská demokracie nebyla není a nikdy nebude skutečnou demokracií.

   Vymazat
 4. dr. Davide ! Neco se deje ! Volby v Americe budou odlozeny.
  Pentagon a CIA bude soudit valecnou kriminalitu.
  Nejakou Mafii ! Kdo je v tom namocen nevim.
  To je blazinec. Prave to hlasi !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. honolulu díky.
   Ano něco se děje,spíš bude dít.
   Jak jsem zaregistroval,dokonce ČNB zablokovala účty Ruských firem,občanů.

   Vymazat
  2. Jaky je duvod k odlozeni voleb? To ze Trump ma sanci na vyhru?

   Vymazat
  3. Sleduji denne Jeff Rense website, zatim ani slovo o nejakem zruseni voleb, Jeff je zastancem Trumpa takze by to urcite nepropasl. No uvidime v pristich par hodinach.

   Vymazat
  4. Anonymní 11.října 2016 10:32
   Anonymní 11.října 2016 11:21

   Než začnete mudrovat o odložení voleb, podívejte se proboha, kdo je Benjamin Fulford - ! Strejda Honolulu má prostě rád legraci.

   (Skutečné volební manipulace v USA jako ta na Floridě v roce 2000 ho naproti tomu, zdá se, nevzrušují. Srv. https://en.wikipedia.org/wiki/Florida_election_recount)

   Vymazat
  5. Ben Fulford je nejakej podivin s podivnyma konexema, asi dostava zpravy od bileho draka

   Vymazat
 5. Klepl tím hlavičkou na hřebíček...(Mitrofanov)
  Možná skutečně jednou dokáže hlavou zatloukat hřebíky.
  Ale jako probuzení do nového dne představuje článek zajímavé vyhodnocení.

  OdpovědětVymazat
 6. Benjamin Fulford hlasi , ze presidenet Obama a Hillary pujdou pred soud ! Bill Clinton umira na HIV !
  Saudska Arabie odhali Israel za 9.11. a to vse ted hlasi.

  Volby nemohou byt, kdyz Hillary bude zatcena. (Stejne jako Obama.)
  U voleb nemuze byt pouze jeden kandidat !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aby spíš nezatkli Fulforda za poplašnou zprávu.

   Vymazat
  2. Vyhraje Clintonka a komunista Honolulu bude deportován. :-)

   Vymazat
  3. 3:39 - zase blbec zaštěkal.

   Vymazat
  4. 3:39 Clintonka ma mozkovou paralyzu zpusobenou syfilisem ktery si uhnala na satanistickych orgiich. Clinton ma AIDS a chcipa, jak znamo na kazdou svini se vari voda a u techto dvou odpornych zrud to plati dvojnasob

   Vymazat
 7. Když hledat východisko, tak je třeba poznat "z čeho".
  A to něco ještě neznáme dostatečně. A hlavně zdaleka ne potřebná většina nás.
  V tom je Novarepublika výborná.

  V rámci poznávání toho onoho "z čeho" docházím k závěru, že dnešní stav se už nedá hodnotit jen jako že politici nepracují dobře.
  Oni už pracují ostře proti zájmům občanů (rizika války, zhroucení finančního systému, rozpouštění národních států, rozsáhlé islamizace atd.) A to jak naši, tak v celé Evropě. Jistěže ne všichni, ale naprostá většina těch nejvíce rozhodujících.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. -- Národ proti oligarchii, vlast proti finančním elitám, lid proti těm tam "nahoře" - ale kdo je to vlastně lid? --
   Tuto "vlasteneckou" rétoriku dnes najdeme nejen u Fronte nationale, ale i u Podemos. I na tom je patrná pokračující paralýza levice.
   Proti nadvládě globálních elit (banky, korporace a jim sloužící strany a církve) ale nelze úspěšně bojovat na národní úrovni.
   Tzv. "levicoví liberálové" jsou přesvědčeni, že co je dobré pro vzdělané lidi ve velkých městech, je dobré pro všechny.
   Není pak divu, že pracující člověk je přesvědčen, že "levice" ho zradila a jde volit Okamuru - nebo někoho ještě horšího. Pracovitý úředník Sobotka je pro něj nezajímavý.

   Někdo, kdo dokáže mluvít otevřeně a srozumitelně, jako Jeremy Corbyn nebo Janis Varoufakis, se zatím mezi českými politiky nenašel. (To že se na ně tolik útočí jako na "snílky" nebo "zrádce" není náhoda.)

   Vymazat
  2. Pane Kopecký, Corbyn či Varoufakis jsou vaše politické vzory? Podívejte se na jejich programy. Většina Čechů něco podobného zažila a nechce opakovat. Varoufakis je například upřímný vítač migrantů. To chcete také?

   Vymazat
  3. (Anonymní 11.října 2016 13:52)
   A nemůže to náhodou být tak, že o nich málo víte a jenom naivně přebíráte, co o nich lživě tvrdí jiní?
   Ale když už se tak ptáte - kdo jsou Vaše politické vzory?

   Vymazat
  4. (Anonymní 11.října 2016 13:52)
   Corbynův program - myslíte tohle?
   http://www.bbc.com/news/uk-politics-33772024

   "Většina Čechů" podle Vás zažila něco "podobného" jako program Labour Party? To byste měl vysvětlit.

   Vymazat
  5. Pro (13:52) a téma Varoufakisova vítačství.
   Skutečná, autentická levice pohlíží na svět spravedlivým okem a pomáhá všem lidem, kteří jsou skutečně v úzkých, bez ohledu na rasu, národnost, státní příslušnost, víru atd. Pokrytci a pragmatici s levicovou rétorikou se jen snaží se díky levicové solidaritě nějak zahojit (ať již sami nebo spolu se svou komunitou), a jakmile se jim to podaří, či mají na to reálnou šanci, tak na levicovost zapomínají.
   Skutečná, spravedlivá levice tudíž má také pro každou pomoc z konkrétního problému konkrétní podobu řešíci nejen následky, ale hlavně příčiny. Proto rozliší uprchlíky z míst přírodních a společenských katastrof od běžných migrantů. První potřebují záchranu a tu humanista - a tím levicový člověk nesporně je - poskytne a nemusí si ani klást nějaké podmínky, neboť člověk v nouzi si je také neklade. S těmi dalšími je to běžná operace s přistěhovalci: obě strany si dají nějaké podmínky, a když se to potká, tak je vyhověno, když se to nepotká, tak mají žadatelé stop. Na tom není nic složitého.
   EUropané, USA apod. mají ovšem navíc vůči uprchlíkům dluh v tom, že mají hlavní podíl na válkách v jejich zemích, podněcují je, zásobují je zbraněmi. Mají však dluh i vůči ekonomickým migrantům v tom, že ekonomicky drancují jejich země, že vzájemné ekonomické vztahy nejsou rovnoprávné. Nejsou-li USA, EU apod. ochytny skončit s rozvracením vlastí válečných uprchlíků a ekonomických migrantů, tak oni mají plné právo vyvrátit euroatlantickou říši zla. Mohou je ovšem předejít sami občané této říše. Pokud to ale nezvládnou a nechají své představitele dál ostatní svět drancovat, tak má ostatní svět naprosto stejné právo chovat se obdobně jako my, vykořisťovatelsky, predátorsky, ničitelsky.
   Sami svým chováním nastavujeme morální pravidla pro všechny a je pokrytecké a slabošské se ze zodpovědnosti vykrucovat a jiným odpírat to, co sami pácháme. To není žádné novum, to je Immanuel Kant (1720-1804).
   KR

   Vymazat
  6. Proč Corbyna nenávidí? Protože mluví takto:
   https://www.youtube.com/watch?v=MM4oGCzgqtM

   (A pro ty, kdo si toho ještě nestačili všimnout: je pro vystoupení z NATO.)

   Vymazat
 8. Bush ma take prusvich, kvuli drogam. Prave to hlasi !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Znovu před Gowdyho? Z toho by jeden zvracel.

   Vymazat
 9. 3:39 ..Jo, z Floridy do Washingtonu, ale az pristi rok. Uz jsenm dostal pozvani..

  To co se vcera stalo, dalo elektricky ponet k cinnosti, vsem, kdo jsou na strane Trumpa.
  Proto chteji vsichni poslat Hillary pred prokuratora.

  Sledujte to TAKE vy ignoranti. Bude-li valka, tak by jste meli vedet aspon proc.
  Zatknou-li Hillary tak nemohou byt volby ! To da prece rozum.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dej si pauzu od kospiračních kanálů, naposledy jsem se na takových hádal, že je země kulatá.

   Vymazat
  2. A máš pravdu není 4:16

   Vymazat
  3. Ty vazne veris ze se to stane? To by byla amerika vzhuru nohama. Clintonka je nedotknutelna a vi to a jen se debilne smeje hnusna zruda, ma na svedomi tuny zabitych lidi, neuveritelne podvody a zlodejiny a dosud na ni nikdo nemohl a kdo to zkusil spachal sebevrazdu zastrelenim se do hlavy zezadu brokovnici

   Vymazat
  4. honolulino gramaticky ani cesky ani anglicky neumis psat a jeste k tomu slohove mas gulas!!!
   no vim jsi poplantany oldimer ya felch
   chef

   Vymazat
  5. 13:31 - Nechtěj po nikom, aby byl spisovatelem podle tvého gusta. Sám psát neumíš.

   Vymazat
  6. Důležitá je víra a tu pan Honolulu má! Na rozdíl od Tebe, který jenom plká o podřadných věcech. V.J.Horák

   Vymazat
  7. to 13:54 ty jsi honolulu? pokud ne tak chod do pice!!! hhh

   Vymazat
 10. 4:16..- byl bych rad, kdyby jste mel pravdu a vsechno probehlo hladce...
  Jenze po vcerejsku je vsude zrychlena cinnost, a to je dnes 10.10 Columbus Day, coz by mel byt mirovy den a rozhodne neni.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V US je to samej plašan, znáš to líp jak já.

   Vymazat
 11. Doporucil bych ti Hovnolulu omyvat prirozeni studenou vodou.
  Ten tvuj Putinuv nacek uz prohrava o 7 az 10 bodu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale jen na náckovském CNN. Na ostatních vede!

   Vymazat
  2. Zase sem vlezl ten zmrd! Kdy už konečně redakce NR zatočí s trolly?

   Vymazat
  3. Jen co jim přestanete odpovídat.

   Vymazat
 12. Jen to nesvádějte na politiky. Zdejší lid se dá snadno opít pár dolary navíc. Přitom predátoři se chystají rozparcelovat celý svět.
  Volby nic nezmění. Systém je založen na moci, jen snad atomová babka byla zvolena s důvěrou v její naivitu. Přeju ji raketový postup až k postu nejvyššímu, přesto jsem pesimista. Jinak je to všechno Ano proti všem, všichni proti Ano.
  Ivan David je taky jen kolečko v soukolí Hamti-Hamti, ať mám víc, než tamti. Kdyby byl Gandhí jeho strana by vyčnívala, socani jsou nenežranci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dr. David ze sociální demokracie na začátku roku vystoupil. Tak co tu motáš ty svoje nablblé představy? Proč píšeš nepravdy? Nejsou všichni stejní, jako ty a Sobotka!

   Vymazat
 13. Tahle soutěž politických uskupení je absurdní. Může to vypadat líbivě, a o jiném způsobu demokracie se neví. Ve skutečnosti to pak vypadá tak, že máte kamarády a známé v pěti politických uskupeních a objektivně vzato nevíte, které uskupení volit dříve. Abyste byl spravedlivý, nevolíte nakonec raději žádné.

  OdpovědětVymazat
 14. 4:36 Za Tvoje nekonecne nalepky se jednou budes schovavat v Tajze v Rusku - Ty obute hovno, aby Te nikdo nenasel.
  A pamatuj, ze Trump to ma vyhrane uz od vcerejska, vsechno a uplne. Mozna zatknou Hillary, aby dosadili nekoho schopnejsiho, coz je v Tvoji parte k nenalezeni.
  Vas nejlepsi a nejinteligentnejsi kandidat je orangutan.
  Vy ostatni jste vsichni pod jeho urovni.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nicku, s tím blbečkem trollem, který tady provokuje, je bezpředmětné diskutovat. Ta politováníhodná nula se musí živit trollováním a nesahá ti ani po paty. Jen si uvědom, že to poslední hovno u plotu nazývá Američany a všechny ty, kteří podporují Trumpa, komunisty. To je ještě větší blbec, než jsme doufali. Hlavně pokračuj a informuj. Tady se ty věci nedovíme a taky na hlavních americký serverech se nedovíme o nic víc!!

   Vymazat
  2. Každopádně, a události poslední doby tomu nasvědčují, něco se v USA děje. Vypadá to na rozkol mezi loutkovou vládou a Pentagonem/CIA. Na každém šprochu pravdy trochu:

   https://kauilapele.wordpress.com/2016/10/10/benjamin-fulford-10-10-16-us-elections-to-be-cancelled-and-war-crimes-tribunals-to-be-held-pentagon-and-cia-sources-say/

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 15. "V srdci naší rozpadající se Evropské unie najdeme jeden zlý podvod. Vysoce politický, hierarchický a neprůhledný rozhodovací proces je nám předkládán jako proces „apolitický“, „technický“, „procedurální“ a „neutrální“. Jeho účelem je zabránit Evropanům v tom, aby vykonávali demokratickou kontrolu nad svými penězi, pracovními podmínkami a životním prostředím."
  - https://diem25.org/manifest-plna-verze/

  OdpovědětVymazat
 16. Dva z těch "několika" schopných lidí:

  https://diem25.org/co-dela-hnuti-diem25-efektivnejsim/

  https://diem25.org/pokud-neobnovime-v-evrope-demokracii-dusledky-by-mohly-byt-straslive/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za odkazy! Tyto i ten výše.
   Stojí nejen za přečtení. Vlastně nejen nám ...

   Vymazat
  2. Kopecký + Oluštil = 2 idioti

   https://diem25.org/uprchlici/

   Vymazat
  3. 9:49 zato ty jsi hvězda.

   Vymazat
  4. 10:18

   Chytněte se všichni za ruce a běžte otevírat hranice a vítat, vy bando idiotů.

   Vymazat
  5. Nemůžeš všechno od každého brát. Vbírej si, přemýšlej a nenadávej. To je na tebe, nevychovaný hochu -10:45

   Vymazat
  6. Anonymní11. října 2016 9:49
   Dneska je všude samá lež a obrácený význam slov. Viz Váš odkaz, kde řecký zrádce svého národa Varoufakis, je schopen označovat obranu před uprchlíky, za „obětování národní integrity“.
   Smutné je, že takovýto newspeak funguje. Že i ti, kteří jsou např. proti ilegální imigraci, považují např. toho Varoufakise, za svého člověka. Není jiné cesty, než: „učit se, učit se, učit se“. P.K.

   Vymazat
  7. (Anonymní 11.října 2016 11:49)
   S tou nálepkou zrádce jste vedle; ohánět se národem je hrozně laciné. Jak byste potom označil předchozí řecké vlády - snad jako řecké vlastence? Zkuste si přečíst "Globálního Minotaura" než začnete Varoufakise kádrovat.

   - Odmítání nelegální imigrace je snad podle Vás totéž, co "obrana před uprchlíky"?!
   (Já např. proti maďarským plotům nic nemám; proti házení lidí do jednoho pytle ano.)

   Vymazat
  8. Jan Kopecký11. října 2016 12:22
   Pane Kopecký, asi jste si nepřečetl doporučovaný odkaz. Cituji:
   "Získávat hlasy stavěním plotů a porušováním mezinárodního práva o uprchlících, je poslední instance politiků připravených obětovat svou národní integritu pro své vlastní ubohé a malicherné
   důvody." Yanis Varoufakis (prosím, přečíst 3x)
   Máte pravdu, že předchozí Řecké vlády byly ještě horší. Byly velmi, velmi zkorumpované, proto zadlužili Řecko a peníze rozprášili. Řecko bylo největším nákupcem zbraní, nejvíce z Německa. Tím uvalili na Řecko velké zadlužení, nejvíce u německých bank.
   Velkou nadějí, se pro Řecko stala Tsiprasova vláda (s Varoufakisem jako, myslím, ministrem financí). Syriza původně odmítala přijmout závazky z půjček dřívějších zkorumpovaných vlád. S tímto příslibem také vyhráli volby. Později všechny závazky přijali a začali rozprodávat do zahraničí přístavy, letiště a snad i ostrovy. Toto jsem ve svém příspěvku myslel pod slovem „zrada“. „Globálního Minotaura“ jsem nečetl, pouze vnímám jejich činy. P.K.

   Vymazat
  9. (Anonymní 11.října 2016 13:06)
   Jenže co byste řecké vládě poradil? Odejít se vztyčenou hlavou? Jsou zrádci, protože nenaplnili něčí nereálné naděje? - Do kouta je bylo nutné dokopat ne z ekonomických ale z politických důvodů.

   Jen u Varoufakise najdete vylíčení toho, jak evropští mocipáni s Řeckem za zavřenými dveřmi loni jednali:

   https://www.youtube.com/results?search_query=Varoufakis+Sch%C3%A4uble

   A na "Minotaura" se podívejte. Je to srozumitelné, čtivé a inspirativní. Ne každý ekonom je totiž fanatik jako Václav Klaus.

   Vymazat
  10. (Abyste to podstatné nemusel dlouho hledat, klíčová věta ministra Schäubleho:)

   “Elections cannot be allowed to change the economic policies of any country.”

   (a Varoufakisova odpověď:)

   “this is the greatest gift to the Communist Party of China, because they believe that too.”

   cf. https://yanisvaroufakis.eu/2016/06/28/full-transcript-of-the-yanis-varoufakis-noam-chomsky-nypl-discussion/

   - To je zápis velmi zajímavého vystoupení v New Yorkské veřejné knihovně letos v dubnu. (Lze sledovat i jako video.)

   Vymazat
  11. Pro pana Kopeckého a pana Opluštila:
   Opravdu je třeba vše pečlivě ověřovat!
   Již v "Manifestu" hnutí "DiEM25", který je v češtině k dispozici, při pozorném čtení, najdete mnoho schovaných myšlenek „multi-kulti“ filosofie s cílem nastolit „Nový světový řád“ (= NWO).
   Máme se snažit „aspoň 10 let“ pomocí „neziskovek“ a „angažovaných hnutí“ nenásilně měnit EU v „lepší demokracii“. Nikoliv v přímou demokracii!
   Podle nich „lidská odlišnost je na závadu(!), proto národní státy nemají smysl (!).
   Jen EU umožňující „ráj v Evropě“, protože „lid si nedokáže dobře vládnout sám!
   Referendum nemá smysl! A když už smí být referendum, tak musí být o nepodstatnostech z hlediska celé společnosti a na rozdíl od voleb je platné jen, zúčastní-li se ho nadpoloviční většina voličů!“
   – Toto vše je v přímém rozporu s výsledky sociologických výzkumů!
   Vzpomeňte si jen na skoro 100% neomylnost divácké nápovědy z publika v soutěži „Chcete být milionář?“ !!!
   Šikovně využívají osobností, které v nějaké oblasti dosáhli skutečných výsledků, přestože svým konáním později zradili, či popřeli tyto výsledky (viz. Varoufakis) nebo se schovávají za slova vytržená z kontextu slavných osobností, či za jejich nedomyšlená prohlášení (N.Chomski).
   Je to jen nová forma Sorosových „neziskovek“ a multi-kulti pseudo-levicového hnutí!
   Pro doplnění jen jeden odkaz : https://diem25.org/press-condemning-preliminary-accord-refugees/
   (Je možné si ho nechat přeložit překladačem.)
   Pavel p

   Vymazat
  12. Jan Kopecký11. října 2016 13:37
   „Jsou zrádci, protože nenaplnili něčí nereálné naděje?“
   Myslím, že zradili Řeky tím, že jim něco slibovali, ale konali o 180° jinak. Tolik k tomu, proč jsem použil slovo „zrádci“.
   Chápu, že jsou v těžké situaci, ale prostě by se mi líbilo, kdyby někdo vytvořil takový precedens ve vztahu s majiteli všeho, že by je kopnul do zadku. Ale také začínám chápat, že tak jednoduché to nebude. P.K.

   Vymazat
  13. P.S.: Článek pana Davida je vysoce kvalitní rozbor současného stavu, bohužel bez vodítka co dál. To už nechává na nás.
   Pavel p

   Vymazat
  14. (P.K. Anonymní 11.října 2016 15:13)
   Takový precedens vůči "majitelům všeho" (kopnutí do zadku) vytvořili bolševici po roce 1917. Nakonec to, hmm ... úplně nedopadlo...
   Řekové by to byli po další válce také rádi udělali; kdo jim zatrhl tipec, je dobře známo.

   - Rusové si pamatují, kdo proti nim finančně podporoval Hitlera.
   - Řekové si pamatují, kdo se přičinil o znovuzavedení monarchie a kdo je v letech 1946-1949 pomáhal zmasakrovat. Nezapomněli ani na režim plukovníků (1967-1974) s jejich koncentráky. Proto dobře rozumějí smyslu otázky, kterou Varoufakis dal do titulu své nejnovější knihy:
   "And the Weak Suffer What They Must?" (parafráze Thukydida).

   /Anonymnímu 11.října 2016 15:12/: "pečlivě ověřovat" a používat internetový překladač, to opravdu nejde moc dohromady.

   Vymazat
  15. Janis Varoufakis moc dlouho v Tsiprasově vládě nebyl. Tsiprasovo odmítnutí výsledků referenda bylo už bez něho.
   KR

   Vymazat
  16. Pane Kopecký,"překladač" jsem navrhl jako z nouze cnost pro ty, kteří nepoužívají angličtinu a jde to jen v případě, že se jedná o robusní myšlenkový celek, kde nejsou podstatné detaily.
   Jinak kdyby Varoufakis neobhajoval imigranty a v době, kdy byl ministr, by prosazoval to, k čemu došel v Minotaurovi , nikdo by mu nic vyčítat nemohl.
   O imigraci je tu výše uvedená pravdivá úvaha o autentické ( = skutečné) levici. A to, že západní Evropa má vůči zemím odkud jsou, nesporný dluh a navíc je svou agresí dál sama vyrábí (zjevně úmyslně!) je pravda, ale neznamená to, že se občané západních zemí (ale hlavně my, kteří jsme v tom naprosto nevinně!) nesmí likvidaci svých zemí bránit!
   A že hnutí DiEM25 je „kukaččí vajíčko“ NWO.
   Pavel p

   Vymazat
  17. (Pavel p Anonymní 11.října 2016 21:50)
   Překladač Vám z "robustního myšlenkového celku" udělá totální hovadinu. Takže jde spíše o "z nouze nectnost".
   Ano, a NWO je kukaččí vajíčko pro lidi ducha mdlého. Ale to je zbytečné Vám vykládat, protože Vy se přece vyznáte...

   Vymazat
 17. Anonymní 9:44
  Ale vždyť vyhrál komunista,tak o co jde a je úplně jedno ve které straně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně? Najednou je to jedno? Tak proč tady vyšlo před volbama nejmíň 20 hanopisů na ANO?

   Vymazat
  2. 9:51 "Hanopisů na ANO" ....
   Můžete být konkrétní ? Na jiné strany a hnutí ne ?

   Vymazat
 18. Politika je prospěšná tomu, kdo ji dělá. Vždycky to tak bylo a bude. Každý kdo dělá politiku se stará sám o sebe - chová se přirozeně - viz zákon pregnance (z psychologie). To bychom měli vědět abychom si přestali počínat jako idioti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Forgáč, Forgáč - nemáš pravdu. Každý ne, to jen ty tak přemýšlíš. Je hodně lidí, kteří myslí především na jiné, altruisti se jim říká. NApř- redakce Nové republiky patří mezi ně.

   Vymazat
  2. Redakce NR přináší zprávy a komentáře. To není dostačující k vytvoření Nové republiky. Měla by se zabývat v prvé řadě filosofickými východisky ze současného stavu. A přírodní zákon - zákon pregnance to umožňuje. Řídí se jím, do té míry, jaká je mu umožněna, každý tvor, člověka nevyjímaje. Je potřeba tento zákon znát, lépe řečeno jeho aplikaci na společnost, protože platí jak pro jednotlivce tak pro společenství.

   Vymazat
 19. Rozumové úvahy toho kašpara Pepi, ohledně výsledku voleb, jsou zábavné.

  "Skutečným vítězem není Babiš, ale Okamura. Pro mě je největším překvapením Okamura. To je politik, který se prosadil za izolace médií. Na něj bylo jasné embargo, a přesto se prosadil. Je vidět, že i nástroje mimo establishment existují. Ve všem nemusíte spoléhat na Českou televizi."

  Pamatuj, šašku, příští rok je rokem SPD Okamury. O tom nepochybuj. www.spd.cz

  OdpovědětVymazat
 20. 8:30 - to jsem rad, ze jste to nasel ! Podle toho co bylo nahlaseno, tak mezi vojaky v Pentagonu a Obamou je velke napeti.
  Trump v jednou ze svych projevu rekl, ze armada je zdevastovana. Take neni tezke najit seznam 80 +/- vysokych dustojniku propustenych z armady. Jmena mi vsak nic nerikaji. Duvody propusteni jsou smesne.
  (Napr., ze general mel milenku.)
  Trump take rekl, ze 200 vysokych dustojniku (generalove, plukovnici, admiralove) ENDORSE - t. zn. verejne podporuji Trumpa...

  Kdyz se mluvi o Khazarian Mafii, tak to nemuze byt nikdo jiny nez Neocons...Jmenovani maji k Trumpovi negativni vztah. Je to vsechno kvuli Rusku ! Oni razi heslo NIKDY TRUMP, protoze Trump chce s Ruskem mir a oni ne.

  Zde zuri boj o nasmerovani Ameriky ! Vest valku s Ruskem je hloupost ! Za prve neni zadny duvod, a za druhe valka znici celou planetu.

  Alex Jones a jeho lide urcite prijdou na to, odkud tu informaci Benjamin Fulford vzal...

  Po velke prohre Hillary v arene 9.10. v St. Louis se Netanyahu a Hillary sesli. Ona si stezovala na Trumpa.

  Zde je takova nenavist mezi dvema skupinami, Hillary versus Trump, ze bych se nedivil kdyby Pentagon zacal nejakou rebelii...CIA je na strane Pentagonu a v FBI je vnitrni revolta proti vedeni, kvuli tomu, ze se vedeni zastalo Hillary a zametlo jeji nepristojnosti pod koberec, coz je proti zakonne. (Nejvice s kvuli tomu rozciluje Jeanine Pirro - prokuratorka a soudkyne.)
  A do toho vseho doktori stale informuji Ameriku, ze Hillary umira, ze nema ani rok zivota...

  (A korunu vsemu dalo New Age. Jak pri projevu Obami, tak pri projevu Hillary jim sedla na oblicej velka cerna moucha, coz je spatne znameni.)
  Zatim nejde sestavit informacni mozaika.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, nejsem v Americe, ale připadá mi, že se jedná o vzpouru armády, vůči obamovu establišmentu. Oni ho už dříve moc neposlouchali, ale to otevřené vystoupení generála Milley, kde vyhrožoval světu, že Amerika se ve svém vyžírání světa nenechá omezovat, naznačuje úplné odtržení od vlády. Pokud nebudou volby, tak bude vládnout armáda otevřeně. Pokud budou volby, bude vládnout ten, kdo se podřídí armádě. Tak se mi to alespoň jeví. P.K.

   Vymazat
 21. Jeste je zde jedna zajimava vec ! Bill Bush, syn kandidata na presidenta, Jeba Bushe, ktery nahral prasecinky o zenach pri rozhovoru s Trumpem a o 10 let pozdej dal nahravku Hillary, byl dnes vykopnut ze zamestnani BEZ VYPOVEDI !
  To je ted nejvice nenavideny American v Americe...
  Bylo mu receno, ze musi zmizet, ze nikdo mu nezarucuje bezpecnost... Tato podvratacka hajzlovina, kterou udelal proti Trumpovi s nim pujde po cely zivot. Chlapy se ho stiti a zeny zacinaji take.
  (Prevzato z internetu - vsechno.)
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "(Prevzato z internetu - vsechno.)
   nick honolulu"

   No právě!

   Vymazat
  2. 10:57
   Stačí trochu číst, že? Je tam toho plno a ať už ho vyhodí nebo ne, Bill Bush je yesterday man.

   http://tvline.com/2016/10/10/billy-bush-fired-today-show-donald-trump-tapes/

   Vymazat
  3. Nicku!
   děkujeme za informace!!!!!
   (khazarian šílej všude -v evropě jako u vás!!!!)
   Trump musí zvítězit!
   amerika se musî probudit!
   ...u nás (doufejme ,že poslední katastrofa) -
   volba babiše!neuvěřitelné-taková proradná opice!
   to jsem nečekala ,bůhví ,zda to není nějaká manipulace!už bych věřila všemu!
   j.

   Vymazat
  4. pražska vlaštovka:
   "už bych věřila všemu!"
   No právě! Vy věříte asi i v "Bílého draka"?!

   Vymazat
  5. To Kopecký.
   Nemusí to být tak moc zmanipulované,ale domluvené.To co předvedla ČSSD ale hlavně Sobotka,to nahrálo Babišovi.Sobotka docela spokojený,vůbec ho to nerozhodilo a nehodlá pro sebe vyvodit důsledky.

   Vymazat
  6. (Anonymní 11.října 2016 12:48)
   Řekl bych, že Paroubek věci popisuje výstižně:
   http://www.novarepublika.cz/2016/10/debakl-cssd-se-pripravoval-dlouho.html

   Kdo s kým co domluvil? Nerozumím.

   Vymazat
 22. Téměř 70% oprávněným voličům je budoucnost lhostejná, nadávat ale budou téměř všichni. Většina ze zbývající třetiny si vzala koblihu, sedla si k ČT, přečetla si babišovky a bakalovky a měla jasno. Pokud takhle dopadnou i parlamentní volby, pak vzhůru k NWO a mír s vámi, masochisti, s vizí světle hnědé budoucnosti s IQ 90.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Parlamentní volby budou velkým překvapením - SPD Okamura. Skvěle to sumarizuje Železný:

   Co byste radil v této fázi kupříkladu Tomio Okamurovi?

   Tomio Okamurovi nemusím radit, ví sám dobře, co dělat. Je charismatický a pracovitý. A jistě už nezopakuje chybu, kterou udělal s Úsvitem, který si nechal „unést“ a který tak žalostně bez něj propadl. A nesouhlasím s vámi, že protiimigrační strany pohořely. Většina v tom nesmyslně rozdrobeném poli stran a straniček si hrála na lídra. Ale obstál jediný a to byl právě Okamura. Pokud se podíváte na jeho výsledky, pak koalice do kterých vstoupil a výsledky jeho strany sumárně posunují jeho úspěch nad pět procent. A to o něčem vypovídá. Okamura je zajímavé budoucí kondenzační jádro jednoho směru politiky. A jeho sázka na přímou demokracii se zúročí při první krizové situaci, ve které budou zájmy bruselských elit a České republiky v zásadním rozporu. Myslím, že to, že se zařadil hned těsně za tradiční strany a hnutí ANO, je velký úspěch. A kdyby si neopatrně nenechal vzít svůj Úsvit, který měl skvěle našlápnuto, byl by výsledek ještě výraznější. Musel budovat znovu všechno „ze zelené louky“, a přesto obstál. Skoro bych si tipnul, že do nějakých pěti sedmi let bude v této zemi vládnout koalice ANO a Okamura. Důkazem jsou pro mne nekorektní a podrazné útoky proti Okamurovi, které spustil v televizní debatě moderátor Václav Moravec, který tradičně a bez ohledu na novinářskou korektnost vždy sázel jen na establishment a snažil se potopit ty, kteří jednou ohrozí status quo.

   Vymazat
  2. Vlaštovko, proto je nutné volit SPD! www.spd.cz

   Vymazat
  3. 11:21
   ....já jsem ho samozřejmě volila a z mého okolí neznám ani jednoho Čecha,který by volil jiného...!
   j.

   Vymazat
  4. Anonymní11. října 2016 11:11
   Naprostý souhlas s tímto příspěvkem. Jenom je třeba si uvědomit, že boj pokračuje. Tak jako bylo ono „unešení“ Úsvitu zorganizováno pro politickou likvidaci Okamury, budou nyní následovat další nepřátelské činy. Samozřejmě mu to nepřeju, jenom chci říci, že nelze si sednout do křesla a myslet si: „Sláva Okamura nás zachrání“. Je třeba ho trvale a aktivně podporovat. Jinak v parlamentních volbách neuspěje.
   Co se týče článku, tak 100% souhlas, se slovy p. Davida:
   „Pokud jde o program řešení celospolečenských problémů, není odpracováno. Je potřeba změnit pravidla hry. To nepůjde bez vyvázání ze závazků, které nás svazují. Jestliže nesmíme dělat to, co nutně dělat potřebujeme, pak musíme to, co nesmíme.“
   P.K.

   Vymazat
  5. volil jsem okamuru a priste ho budu volit zas nase jedina sance je referendum zbavit se eu a nata

   Vymazat
  6. "Samuraj nerozumí
   nechce nebo neumí
   když se někdo zapyká
   tak on mu uši ufiká."

   "Českojaponský samuraj Tomio Okamura zatím rituální harakiri spáchat nemusel, namísto toho se mu společně s SPO podařilo získat několik prvních valníků do pomyslné vozové hradby, která má být vystavěna po obvodu českých hranic na obranu našich hodnot před plíživou islamizací. Obhájil tak pozici prvního muže českého národovectví, když dělníky sociální spravedlnosti, národní demokraty, Konvičky i Hamply ponechal v jejich zaslouženém zoufalství. Spolupráce se Zemanovci byla taktickou (a ostatně jedinou možnou) volbou, která se vyplatila a tato nyní už osvědčená koalice může mít dohru i v celostátních volbách. Ačkoliv tedy většina nejzatuchlejších proudů české politiky byla dokonale ignorována, Okamury se patrně hned tak nezbavíme. Vzhledem k jeho vedlejší roli parlamentního klauna je ovšem otázkou, jestli by nás to mělo nějak zásadně trápit."
   http://a2larm.cz/2016/10/barvy-moci/

   Vymazat
  7. Jan Kopecký11. října 2016 21:19
   Souhlasím s Vámi, že by nás to trápit nemělo. P.K.

   Vymazat
 23. Článek je pěkný, jak bývá u pana Davida obvyklé.

  Rozhlížím-li se po obzoru naší budoucnosti, nespatřuji na konci tunelu, v němž jsme uvízlí, žádné světélko. Samo slovo „obzor“ je v tunelu iluzorní. Říká-li někdo: „víc vpravo, či víc vlevo“,neznamená to v úzkém tunelu podstatný rozdíl. Politika, jakožto obchod s vlivem, podléhá jako každý obchod Obamově tezi: „Pravidla obchodu budeme psát my“.

  Není pro mě průhledný mechanizmus, který vede nohy předsedů vládních stran ihned po volbách do USA. Dostávají tam snad „svaté pomazání“, nebo jezdí složit slib věrnosti? Zde se naskýtá otázka, jak statečný by musel být politik, který by se těmto iniciačním obřadům chtěl vyhnout. Ze slov Georga Friedmana vyplývá, že evropské vlády jsou sevřeny v kleštích, jejichž jedním ramenem je Brusel a druhým Washington.

  Politik, který by měl řešit problémy, které se kumulují shodně na celém západě, musel by mít vypracovaný nový model přerozdělování zisku, s čímž by narazil přinejmenším v Bruselu. Musel by mít pod kontrolou státní hranici, bankovní systém nezávislý na dolaru, disponovat účinnou armádou, musel by zestátnit klíčový průmysl, banky a přírodní zdroje, musel by zakládat průmyslové podniky s cílem zajistit práci obyvatelstvu. Což připomíná demokratický socializmus.
  Musel by mít ale k dispozici nejméně padesátimilionový trh, který by ho neovlivňoval politicky a finančně. To nelze v kleštích Brusel - Washington.

  Zdá se, že aby se mohlo přistoupit ke změnám, musí lidé ztratit úplně všechno. Jedině pak se snad zamyslí, a budou ochotni dělat věci jinak. Ale jak jinak, když lidé budou pořád stejní? Tím chci říct – zvířata s tenoučkou slupkou lidství.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Váš názor rozhodně nezaostává. Souhlasím s rozumnou analýzou. Již nyní je v tunelu nejen tma, ale navíc těsno a dusno. Nejsme dalecí toho, že vlastním tlakem vytlačíme akorát něco hodně zapáchajícího. K hlubokému nadechnutí to rozhodně nebude. L.

   Vymazat
  2. 12:35
   Ono to tak těžký zase nebude.
   Kromě Babiše tu lidem nikdo nevypráví přitažlivé příběhy:http://denikreferendum.cz/clanek/23901-krome-babise-tu-lidem-nikdo-nevypravi-pritazlive-pribehy

   Václav Malý.

   Vymazat
 24. Popravdě řečeno, nejsem z článku od autora Ivana Davida moc chytrý.
  Rozumím leda tomu ,že výsledkem voleb do krajských zastupitelstev a Senátu spokojen být autor nemůže.
  Zemanovi koně např. ve Zlínském kraji úplně ve volbách propadli.

  OdpovědětVymazat
 25. Krajské volby jsou přeskupováním sil na pomezí místní a obecné politiky. Nezpůsobí zemětřesení ani jedním směrem, dají však vědět cosi o šancích do budoucna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jà bych to také nebrala tak dramaticky s tim vokudlaným babišem s trojdenním strnišťovým polovousem ,
   my totiž všichni známe jedno staré a moudré přísloví :
   "kdo se směje naposled´ ,ten se směje nejlíp"!
   atak doufám,že to u těch příštích voleb
   bude samuraj!:-)
   jituš

   Vymazat
 26. pojistka proti oligarchum? Vyprsela... https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1255057574535429&id=620247878016405

  OdpovědětVymazat