Reklama

.

.

pondělí 3. října 2016

Kerry si postěžoval syrským opozičníkům na Rusy, kteří jej prý doběhli

3. 10. 2016     zdroj a původní
Ministr zahraničí USA John Kerry prohlásil, že nebyl s to přesvědčit administrativu prezidenta Baracka Obamy, aby podpořila diplomatické úsilí o vyřešení syrského konfliktu reálnou hrozbou použití síly. Přiznal také, že jej ruští diplomaté "doběhli". Informuje o tom list The New York Times s odkazem na zvukový záznam Kerryho rozhovoru se zástupci syrské opozice, jenž je listu k dispozici.

Setkání se podle novin konalo minulý týden bezprostředně po ztroskotání dohody s Ruskem o příměří v Sýrii. "Myslím, že máte na paměti tři nebo čtyři lidi v administrativě [Obamově], kteří obhajují použití síly, ale mně došly argumenty. Vystupoval jsem pro použití síly, ale vše dopadlo jinak," řekl Kerry. "Snažíme se zabývat se diplomacií a chápu, že vás to rozlaďuje. Nikdo není více zklamán, než jsme my," dodal.

Kerry, jak poznamenává The New York Times, vyjádřil nesouhla s Obamovou politikou. Zdůraznil, že Washington je připraven podpořit opozici v boji proti skupinám DAEŠ a Džebhat en-Nusra, které jsou v RF zakázané, ale nechystá se zapojit se do konfliktu s Hizballáhem, loajálním vůči syrským orgánům.

Kerry však přiznal, že rozšíření dodávek zbraní syrské opozici nebo přímý zásah do konfliktu může vést k "nepříjemným následkům". "Rusko zvyší sázky, Írán zvyší sázky; bude tam víc a víc Hizballáhu a Nusry. Saúdská Arábie a Turecko utratí všechny své peníze a vy všichni budete zničeni," řekl.

Kromě toho ministr zahraničí USA připustil, že Bašár Asad se bude moci zúčastnit voleb prezidenta Sýrie pod podmínkou, že proběhnou pod kontrolou západních zemí a OSN. V souvislosti s tím opozici poradil, aby volby nebojkotovala, aby se dostala do přechodné vlády.

Ministerstvo zahraničí odmítlo vystoupení Kerryho komentovat s tím, že to byl "soukromý rozhovor". Někteří účastníci schůzky listu oznámili, že byli demoralizováni, když se přesvědčili, že nemají očekávat od Obamovy administrativy další pomoc.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. Asi už i slova docházejí.
  Pokud Kery dobře pochopil situaci v regionu, potom je střední východ jak sud plný střelného prachu.
  Je dobře, že jaderné střely Usani přemístily jinam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bašár Asad se bude moci zúčastnit voleb prezidenta Sýrie pod podmínkou, že proběhnou pod kontrolou západních zemí a OSN..,.Co si západ o sobě myslí? Když kontrola, tak pouze OSN a všech. Tedy i Rusů, Číny, Iráku a t.d.

   Vymazat
 2. Pěkné je v tom originálu zklamání syrského opozičníka, který intrpretoval Kerryho odmítnutí vojenského zásahu proti Asadovi takto: "Musíte bojovat za nás, ale my nebudeme bojovat za vás". To velmi jasně prozradil, v čím zájmu ta "umírněná opozice" bojuje.

  OdpovědětVymazat
 3. Jen mě napadá v koho zájmu,Kerry jedná s Ruskem,když už kolikátá dohoda byla porušena.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odpověď je "jednoduchá" - v zájmu globálního predektora, pracujícího proti zájmům "národní elity" USA .....

   Vymazat
 4. Dnes ráno vyšel na PL hezký článek, který pravděpodobně nejlépe vystihuje současný stav. USA jsou v rozkladu a z Obamy a jeho kliky už si někteří lidé v Pentagonu nedělají ani srandu.

  OdpovědětVymazat
 5. CHudáci američané museli zásobovat svými syny všechny války po 200 let.Jsou , jako ovce a nechápou, že Trump je naděje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:03 Nejenom svými syny, ale hlavně penězi z jejich daní, které místo investic ve prospěch občanů jdou přes zbrojení a války do kapes stále nenažranějších "elit".

   Vymazat
 6. Chtěli jsme to nejlepší a dopadlo to jako vždycky.

  OdpovědětVymazat
 7. Ze prej "Rusove nas dobehli". Pokusim se to prelozit, melo by to byt spise nejak takhle: Kerry: "Lzu porad a ve vsem a Rusove nam chteji zlikvidovat nase teroristy, a Rusove nelzou a ja pak vypadam prede vsemi jako sproste kriminalni hovado".

  OdpovědětVymazat
 8. Ve zkratce

  Našly se hlasovací urny - 100% hlasů pro Clinton

  3.10.16
  USA:

  Elektrikář provádějící kontrolu instalce v opuštěném skladišti v Columbus v Ohiu našel zapečetěné volební urny s tisíci už vyplněnými hlasovacími lístky - všechny pro Hillary. Ale volby ještě nezačaly.

  Blbý,co?

  http://www.zvedavec.org/vezkratce/13391/

  OdpovědětVymazat
 9. 11:37
  Tomu se říká Demokraticky zvolená kandidátka Hitlery,aneb demokracie vzor USSA....k zblití!

  OdpovědětVymazat
 10. Amerika demokracii "umí". P.K.

  OdpovědětVymazat