Reklama

úterý 25. října 2016

Korwin-Mikke: Boeing nad Ukrajinou sestřelil ten, kdo z toho měl prospěch... Rusku tento incident pouze uškodil.


Napsal/přeložil: mbi
25.10. 2016   Eurasia24
Ty, kteří od samého počátku obviňují ze zničení letadla Rusko, srovnává Korwin-Mikke s detektivy, kteří po vraždě ženy, jíž předcházela hádka s manželem, obviní ze zločinu strýce, protože je Rus.
Známý polský politik Janusz Korwin-Mikke zpochybnil závěry holandské vyšetřovací komise, která oznámila, že Rusko je spoluviníkem sestřelení letadla Malajských aerolinií nad Ukrajinou v roce 2014. Podle jeho názoru je pachatele zločinu potřeba hledat mezi těmi, kteří z něj získali největší prospěch.

Jak je známo, Rusku tento incident pouze uškodil. To znamená, že hlavním podezřelým je v první řadě Ukrajina, uvádí ve svém článku polský deník Rzeczpospolita.

V komentáři k závěrům mezinárodní vyšetřovací komise zřízené k objasnění případu boeingu Malajských aerolinií sestřeleného nad Ukrajinou (28. září vyšetřovatelé oznámili, že raketa systému Buk, který v červenci 2014 letadlo sestřelil, pocházela z Ruska) vyjadřuje Janusz Korwin-Mikke přesvědčení, že sestřelit mohli letoun sami Ukrajinci.

Jak deník uvádí, Korwin-Mikke v článku na své facebookové stránce odkazuje na princip „Id fecit cui prodest“ (latinské rčení: „Spáchal to ten, komu čin prospěl“) a zdůrazňuje, že zničení civilního boeingu se pro Rusko stalo děsivou událostí. Protože pokud by letoun sestřelili Rusové, bylo by možné mluvit pouze o „tragické chybě“, v žádném případě však o rozumu a odpovědnosti.

Současně s tím spolupředseda polské politické strany KORWiN zdůrazňuje, že „není zcela jasné, co se stalo“. A dodává, že nelze jednoznačně vyloučit ani to, že letadlo sestřelili sami Ukrajinci, protože celá věc byla „úderem Moskvě do zad“, píše Rzeczpospolita.

„Tvrdit, že po dvou letech zkoumání fragmentů letadla se podařilo zjistit, odkud raketa vyletěla, je velký optimismus,“ všímá si vyšetřovací zprávy Korwin-Mikke.

„Jsem jedním z nemnoha lidí, kteří od první minuty předpokládali, že tento zločin spáchali Ukrajinci. Ne proto, že bych nadržoval Rusům, ale prostě na základě známého principu: Udělal to ten, komu to přineslo prospěch,“ zdůrazňuje politik.

Ty, kteří od samého počátku obviňují ze zničení letadla Rusko, srovnává Korwin-Mikke s detektivy, kteří po vraždě ženy, jíž předcházela hádka s manželem, obviní ze zločinu strýce, protože je Rus.

Během katastrofy, která se stala nad Ukrajinou v červenci 2014, zemřelo 298 lidí, 193 z nich byli Holanďané. Mezi ostatními byli na palubě i občané Malajsie, Indonésie, Austrálie a Velké Británie. Letadlo mířilo z Amsterodamu do Kuala Lumpur.


34 komentářů :

 1. Šetřete si tohle vaše blekotání až pro soud, zoufalci.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/418610-nizozemsko-planuje-soudit-lidi-co-sestrelili-malajsijsky-boeing.html?sznhp%3Drss

  Normální lidé se už tomu vašemu lhaní jen smějí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.bellingcat.com/news/uk-and-europe/2016/09/30/revelations-confirmations-mh17-jit-press-conference/

   https://www.bellingcat.com/news/2016/05/12/9248/

   https://www.bellingcat.com/news/uk-and-europe/2015/08/13/billy-six-interview-investigating-the-luhansk-mh17-buk-video/

   https://www.bellingcat.com/news/uk-and-europe/2015/05/29/whos-lying-an-in-depth-analysis-of-the-luhansk-buk-video/

   https://www.bellingcat.com/resources/case-studies/2015/01/27/examining-the-mh17-launch-smoke-photographs/

   Vymazat
  2. Bellingcat je parta amatérů, vedených tajnými službami. Samozřejmě, že naše prodejná média jim jdou na ruku a někteří hlupáčci se toho naivně chytají, prý je už vše dokázané. Není a jen tak nebude. Zločin Ukrajiny se prokáže až časem a možná se potvrdí i role USA v celé aféře. Duševních chudáků, kteří se nechají nachytat na tyhle žvásty nelituji. Je mi líto těch téměř tříset lidí, kteří byli popraveni v zájmu pučistů z Kijeva. TnT

   Vymazat
  3. https://www.youtube.com/watch?v=3WjhUAZNHBM

   https://www.bellingcat.com/news/uk-and-europe/2014/11/08/origin-of-the-separatists-buk-a-bellingcat-investigation/

   Vymazat
  4. Že je západ ochotný pro prosazení svých zájmů nejen lhát, to už víme dávno. A váš dětinský odkaz na článek, který z řady bezohledné propagandy nijak nevybočuje, svědčí už jen o vašem postoji, který se s ní ztotožňuje, a který pravdu ke svému životu nepotřebuje. Stačí přece věřit masmédiím, k čemu logika a jasné argumenty.

   Vymazat
  5. Bellingcat byl už mnohokrát německými a britskými sdělovacími prostředky usvědčen ze lhaní. Proč ho tu uvádíte jako relevantní?

   Vymazat
  6. A co amící, kdy budou před soudem stát amíci? Jestli se ptáte za co tak je ten seznam ohdně dlouhý. Řekněme třeba za Jugoslávii, za Irák, za Vietnam, za Lybii. Možná že se někdo směje, ale jednou těm amíků už omluva za to všechno stačit nebude.

   Vymazat
 2. Hm, zdá se, že začíná přituhovat a že se z toho zločinu ukronáckové už těžko vylžou. Co bylo jasné každému normálnímu myslícímu člověku od počátku začíná být jasné všem.
  Zajímavé bude jak je jejich řídící orgán naciUSA hodí přes palubu...
  Heriot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uvidíme co budeš blekotat po soudu. Tedy vlastně já už to vím.

   Vymazat
  2. 20:03
   Klid. Tebe soudit nikdo nebude, každý ví že jsi nesvéprávný.

   Vymazat
  3. 19:52 19:59
   Ukrobanderovská ussacká pomatená slátanino,ty dostaneš Řád zasloužilého lejnolahvárenského pablba bez mozku....gratulujeme!!!:-D

   Vymazat
  4. Ten, kdo má v hlavě normálně myslící mozek, věděl od samého počátku té fašisty zorganizované akce, kdo je strůjcem tohoto hnusného činu. Fašouni se dočkají svého soudu.

   Vymazat
  5. Porochčenko a najednou zmizelej Jacehňup....na ty je jáma v Babím jaru málo!!!

   Vymazat
  6. Kazdej ted vi ze letadlo sestrelili fasisti z Ukrajiny a tak poskodili sami sebe...

   Vymazat
  7. Podle mě, to bude vypadat podobně jako s nedávným belgickým útokem v Sýrii, s odstupem budou zveřejněny objektivní informace, které usvědčí pachatele...

   Vymazat
 3. Je to až nemorální kolik idiotů se živí jako vyšetřovatelé.Bez nadržování Rusům je jasné,že za čín mohou Ukrajinci na popud USA. Ukrajinci mněli rozjitřit vášně proti Rusům a to byla příležitost.A nějací mrtvi,to pro Američany nic neznamená.Vždyť to známe z jiných konfliktů. A Porošenko je taky jen podržtaška a myslel si nejspíš ,že to bude mít u amíků navždy OK.

  OdpovědětVymazat
 4. Nevím, jestli Ukrajinci, nebo nějaká demokratická zvláštní jednotka, ale komu to prospělo a komu uškodilo je jasné, stejně jako to, kdo stál za Majdanem, kdo při něm organizoval vraždění, kdo o něm lhal, kdo je v pučistické Ukrajině u moci a hlavně, kdo té tragédie zneužil. Ukři zabránili řádnému vyšetření, když dělostřelectvem a raketami ostřelovali místo dopadu trosek. Ty mediální západní propagandistický zrůdy neváhali zneužít soucitu projeveného opolčencem - ta známá scéna s opolčencem a panenkou - ustřihli, že se pokřižoval a tekly mu slzy a tvrdili, že se vysmíval. Takovému dobytku prostě už věří snad jen pussy kavárna. Ale myslím, že ani oni nemohou být takoví blbci, že ví a jen hlásají to, co si přeje ten, kdo je platí. Je jasné, kdo útočí na Evropu, komu překáží silná Evropa a její dobré vztahy s Ruskem. Fuck the EU - Nulland, pohrobek Krvavé Madly - balkánské řeznice.

  OdpovědětVymazat
 5. Nerozčilujte se.Viníkem je Ukrajina.Porošenko už
  necelé půl hodiny po incidentu vykřikoval,že bylo
  letadlo sestřeleno a že to udělali Rusové.Za tak
  krátkou dobu by měl jen informaci o pádu letadla.
  Nakonec britský diplomat to řekl jasně:je jedno,
  kdo to udělal,stejně se to hodí na Rusko.Nic víc.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po sestřelení přišli ty slavné sankce proti Rusku

   Vymazat
  2. A nejen on.Jeno lidé,kteří brzy vstávali,se to ráno dozvěděli,že Obama vyslovil soustrast nad oběťmi a obvinil Rusko!O 2 hod.dříve!Tak vznikl vtip,že si Obama neuvědomil posun času.Tato zpráva úplně zapadla!Ale já ji slyšel a v práci už před 7hod.věděli o neštěstí,ode mně a divili se,zpe nic nevysílají.

   Vymazat
  3. pro 2026: vaše informace je samozřejmě naprosto lživá, první kdo se chlubil sestřelem byl ruský voják Girkin/Strelkov. O Obamovi neví nikdo, že by se chlubil nějakým sestřelem - ale Girkina/Strelkova si můžeš najít na netu.

   Vymazat
  4. Můžete Girkinovu větu citovat?

   Vymazat
 6. rusko nikdo soudit nebude. rusko bude soudit agresory. na ruské frontě se ukáže kdo je hrdina.

  OdpovědětVymazat
 7. Budu vám všem nyní vyprávět příběh,který se stal po Sametové revoluci a to několik let po ní. Pochopíte,že existují ještě jiné a neoficiální síly na Zemi a budete třeba trochu víc věřit. Tedy,pokud tomu příběhu dokážete uvěřit,směji se,samozřejmě. Zrovna jsem byl na fakultě,tedy na univerzitě a to tedy přímo v její budově,směji se a doufám,že vás všechny teď už bavím a když tu náhle přišel ke mně po chodbě známý. Čau Miloši,pozdravil jsem ho. Byl to vysoce postavený velitel Ministerstva vnitra a jmenoval se,trochu nepřesně,"Malý pes". Chvíli jsme povídali jako když se snažíme neurazit jeden druhého ale on náhle přitvrdil a začal mi vyhrožovat mimo jiné tím,že nedostuduji. Potom se otočil k nějaké asi studentce,která byla ve vysokém stupni těhotenství a stála také na té chodbě,.. možná také čekala přede dveřmi kabinetu až ji zavolají skládat zkoušku. Vší silou ji udeřil pěstí do jejího vypouklého břicha a řekl mi: "To jsi udělal ty!". Potom někdo další přišel a začal se s ním bavit,zaslechl jsem,jak mu sděluje nějaká hesla a Miloš "Malý pes" se brání a pak už jen zoufale tvrdí,že tu velí on a všem. O tu ženu se také někdo staral a já byl zavolán do kabinetu a pokud si vzpomínám,dostal jsem za jedna. Vyšel jsem ven,po asi tak dvaceti minutách zkoušení a na chodbě už nebylo nic. Stál tam nějaký muž a nějací další asi studenti a prostě nic. Tak mne napadlo,že se půjdu vymočit,protože WC bylo asi tak několik metrů vedle přímo na té chodbě. Ten muž ale ke mně přišel a řekl mi,cituji: "Zatím si vedeš dobře" a smál se na mne přátelsky a s obdivem. To už jsem ale měl otevřené dveře od toho WC a držel je otevřené. On je najednou prudce zavřel a když jsem se otočil,zahlédl jsem Miloše,jak jimi přesně dostal úder naplocho do nosu. Spadl na záda na zem dovnitř místnosti WC,abyste rozuměli. Říkám tomu muži: "To bylo dobré,jak jste mohl vědět,kdy přesně ty dveře zavřít?" a on mi na to sdělil,že má telepatické spojení a prostě je veden,takže přesně ví kdy a co má udělat. No,já tedy potom vešel do místnosti WC abych se podíval a viděl jsem. Miloš "Malý pes" stál s nějakým jiným mužem před umývadlem a zrcadlem a ten se mu snažil nasadit utržený nos zpět na obličej. Miloš byl strašně naštvaný a agresívní a ten muž mu řekl,že jestli se neuklidní,budou zase skákat do mísy a myslel tím zjevně,že ho o tu mísu zase bude mlátit obličejem. Všude byla krev. Přede dveřmi na chodbu a i v sektoru se záchodovou mísou. Ten nos mu musel naprosto určitě vlastnoručně utrhnout,logicky. Já Milošovi řekl: "to bude dobrý" a smál jsem se na oba,protože ten muž byl naopak nervózní ze mne a měl problém,jestli nejsem nepřítel. V tom okamžiku jsem telepaticky slyšel i já,jak ho někdo uklidňuje a informuje,že jsem to já,proč on provádí tuto akci. Samozřejmě,jak asi bylo velmi dobře poznat,šlo o akci na mou obranu už odpočátku. Vymočil jsem se ,rozloučil se s oběma a vyšel z WC na chodbu a za roh k nádvoří. Tam jsem se opřel o balkón a čekal. Objevil se ,mezi těmi všemi lidmi tam, zase nějaký "podezřelý" muž,prostě bylo poznat,že je "vnitrák" a přímo se mne zeptal,kde je ten muž,který se mnou mluvil,tedy Miloš "Malý pes". Moc nechápal,že tu stojím sám a "v klidu". Řekl jsem mu,že Miloš je na WC ale aby si dal pozor,protože tam je moc krve,aby se neumazal. On na mne vytáhl pistoli,namířil ji na mne a chvíli jsem měl dojem že vystřelí. Potom zavelel: "Počkej tady a ani se odtud nehni,varuji tě". Pak už jsem ho nikdy nepotkal. Šel jsem totiž domů,protože už jsem složil zkoušku a co dál na Univerzitě,nebyl důvod tam zůstat. Jenže na schodech mne zastavila nějaká mladá žena s tím,že: "Znáš Soňu,že jo?",ptala se mne s přesvědčením,že ona ví,že ano. "Tak ta to jistí!!!",sdělila mi výhružně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. .... Pak mi ještě sdělila,že má v kapse tlačítko,které když zmáčkne,cituji: "Už nikdy se domů nevrátíš!!!". Vysmál jsem se jí,ačkoliv jsem tu Soňu "Horákovou",vysoce postavenou šéfku Ministerstva vnitra,velmi dobře znal a odcházel po schodech dolů. Jenže nahoře nad nimi vykoukla Eva "Trošková",která tam zase už učila a křičela na mne,že se odtud nedostanu,protože všude má své lidi,ta Eva. Tak jsem tedy zvolil varianto odchodu z Univerzity přes její zásobovací vchod kuchyně ve dvoře,přičemž jsem ještě musel překonat dva "strážné" s tím,že jedním z nich byl můj kamarád z klubu bojového umění v Praze a ten mi ustoupil abych mu neutrhl hlavu a toho druhého někdo zlikvidoval za mými zády a nechce se mi sdělovat,jak brutálně,není to už po tom všem potřeba,pro představu. Vyprávím to proto,že už tehdy a v Česku,jsme měli spojence a stejně tak třeba i na té Ukrajině,respektive nad ní,protože,představte si,směji se,že oni umí i létat,aby zabránili pádu Ukrajiny invazí Ruska a tak ochránili svobodu a bezpečí Česka a Slovenska. Zdravím s tím,že ti vnitráci si jednou vzpomenou. Znám to.

   Vymazat
  2. A tak, jako s 21:35, to dopadne s každým, kdo denně čumí na hollywoodská porna :-)))

   Vymazat
  3. Co to je Hollywoodské porno?

   Vymazat
  4. No, a ani to neví, na co to vlastně čumí :-)

   Vymazat
  5. Tohle je porno,to co dělá Hollywood je nic.

   Vymazat
  6. Asi je vám jasné,že jste zrovna v tomto příběhu spáchali zločin. Těch vašich zločinů proti mně bylo ale strašně moc a i proto není možné je jen tak přejít bez povšimnutí. Budou řešeny vesmírnými civilizacemi,stejně jako byl vyřešen tento jimi tehdy. Mysleli jste si,že můžete vše a najednou jsou tu naši vesmírní spojenci,se kterými jste naprosto nepočítali. Jsou silnější než USA a Rusko dohromady a silnější než celá planeta,samozřejmě. Neexistuje vaše šance proti nim ve vašem vzájemném střetu,který musí nastat,protože vaše zločiny byly příliš zlé. Ve vesmíru ještě stále vládne Bůh a ten je Dobro.

   Vymazat
 8. Obě strany jsou silné, jen když mají monolog. Střet argumentů je proto žádaný.
  Otázkou je, jaký soud by to měl soudit. Ať již to bude soud mezinárodní, k němuž by asi RF musela svolit, nebo to bude běžný soud belgický, tak pokud si Belgičané myslí, že to zmáknou díky podkladům z vyšetřování spornými dvěma komisemi, tak jsou optimisté. Rusové zpochybní jejich status a budou žádat nové vyšetřování. Určitě by došlo ke konfrontaci důkazů a už jen fakt, že by názory Rusů zněli mimo "proruské weby", že by je museli poslouchat novináři a mohla slyšet veřejnost, by asi některé lidi nepotěšilo. V rámci osvětlování "komu ku prospěchu" předloží RF analýzu mediální manipulace, zamlčování, falešné fotky, prostříhané záběry atd. Belgické justici půjde o renomé, takže k nějaké divočině sotva dojde a to, co vynese za rozsudek, bude chtít mít dobře vyfutrované. Pro protiruské propagandisty to vůbec nemusí dopadnout dobře a zjistí, že současný hadr, kterým se ohánějí proti Rusku a Putinovi, se nejenže v klacek vůbec nemusí proměnit, ale je účinnější, než to, co jim po soudu zbyde v ruce. Ukrajinci mají máslo na hlavě za to, kudy letadlo letělo. Zatímco v případě viny povstalců nebo Rusů se nedokáže více, než že mohlo jít pouze o omyl, neplánovaný sestřel, náhlý rozmar, úlet obsluhy ap., v případě viny Ukrajinci se oni nezbaví podezření, že akci plánovali, poněvadž jen oni věděli, kudy povede trasa letu.
  KR

  OdpovědětVymazat
 9. Po incidentu jsem hádal, že letadlo sestřelili omylem separatisté. Jenom že potom se to začalo zamotávat a ukrajinci začali mlžit. Také rychlost, s jakou si na západě udělali jasno, určili viníka a vynesli trest mne tenkrát zarazila. Dnes mne samotný západ přesvědčil svým amatérismem, že letadlo sestřelili Ukrajinci a velmi pravděpodobně na přání západu.
  Chápu, že naplánovat a bezchybně provést takovou akci není maličkost. Ale těch přešlapů udělali jak Ukrajinci, tak západ trochu moc na to, aby samostatně uvažující člověk uvěřil.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.