Reklama

.

.

pátek 28. října 2016

Krausův nový žánr?

Radim Valenčík
28. 10. 2016       RadimValenčíkPíše
Podíval jsem se na nesestříhanou verzi úvodu Show Jana Krause, zde:
Měl jsem trochu problém s tím, kam tento žánr zařadit. Pečlivě vybrané osoby, které říkaly to, co se od nich očekává, a to, co víme i bez televize, že by řekly. Možná, že Kraus objevil nový televizní žánr. Jeho informační hodnota je ovšem prakticky nulová. Připouštím, že může být zábavný pro ty, kteří se rámci skupinové konformity dobře popsané v Koukolíkově "Vzpouře deprivantů" chtějí utvrzovat ve svých názorech a postojích bez ohledu na realitu, viz:nebo další zdroje:
Výsledkem vždy bývá to, že člověk ztrácí schopnost zvažovat relevanci jiného názoru, zapouzdřuje se a vytrácí se skutečný obsah jeho života. Stává se snadno manipulovatelným a při setkání s jinými názory roste jeho agresivita.
V kontextu dění před oslavami výročí vzniku republiky to přesně zapadá do scénáře sestaveného takto:
1. Nejdříve se vyvolá kauza, ve které je Zeman označen za zloducha.
2. Když se začne ukazovat, že šlo k přinejmenším tzv. "nafouknutou bublinu", neuvede se věc na pravou míru, ale ještě před "vyšuměním kauzy" se tato kauza překryje další.
3. Atd. Řetězec lze libovolně natáhnout.
Když vyšuměla kauza "Kováč", viz:
"Podle ministra důvodem zpoždění je, že protokol prezidenta, který připravuje časový plán, zřejmě nezapočítal, že na Ruzyni je zcela jiný provoz. "Ve Kbelích se dostanete na hlavní ranvej v jednotkách sekund, ale na Ruzyni jedete 4,3 kilometru a musíte samozřejmě jet po letišti, které se opravuje,” řekl Ťok."
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3937-inflace-antizemanovske-hysterie.html
Hned, resp. těsně před tím nastoupila kauza "Brady". A když bylo zřejmé, že vyšumí kauza "Brady", viz:
"Herman tvrdí, že tam poprvé přišla na vyznamenání pro pana Bradyho řeč: "8. září odpoledne na slovenském velvyslanectví při rozhovoru pan prezident řekl, že moji nominaci schválil, ale pokud se setkám s dalajlamou, že ji zruší. Takto mi to přímo řekl. Byli u toho dva ministři naší vlády, jeden velvyslanec a myslím, že ještě obsluhující personál."
Těmi ministry jsou Jan Mládek (ČSSD, hospodářství) a Dan Ťok (ANO, doprava). Ani jeden z nich Hermanovu verzi nepotvrzuje, nic takového během debaty prý neslyšeli. Neslyšel to ani slovenský velvyslanec Peter Weiss."
A dále např.:
"Nejasnosti ohledně neudělení vyznamenání pro Jiřího Bradyho by mohly teoreticky skončit. Kanada, jejímž občanem Brady je, má přesně definované podmínky pro udílení medailí jiných zemí svým občanům. Podle zjištění ParlamentníchListů.cz nebyla žádná žádost z české strany kanadské vládě podána."
Tak nastoupila kauza "Kraus".
Podle mě to tak bude pokračovat i nadále, protože načasování k 28. říjnu asi selže, a tak se ti, kteří se snaží u nás doma rozehrát určitou geopolitickou hru, pokusí řetězec natáhnout až k výročí 17. listopadu. Počítají s tím, že stále větší množství lidí spadne do pasti skupinové konformity, ze které v některých individuálních případech skutečně není úniku. Na druhé straně bude ovšem přibývat lidí, u kterých se v důsledku toho vypěstuje přirozená imunita vůči manipulaci a kteří přesněji začnou chápat, jakou podobu má současná globální moc, pro nás její degenerace a rozpad ohrožuje, jak se jí bránit, viz:
Loňské: "Podstata současné moci - úvaha k výročí 28.10."
Letošní: "K výročí vzniku republiky: O co jde a co dělat?"
Přitom vůbec neje o Zemana. Jde o to, zda se k dominantnímu vlivu v naší zemi proderou ti, kteří budou bez jakýchkoli vnitřních zábran, zapouzdřeni do skupinové konformity spojené s představou o jejich výlučnosti, poslušně sloužící degenerující globální moci. Ti, které předvedl Jan Kraus v jeho divném žánru. Jenže lidé v naší zemi si toto nebezpečí uvědomují stále víc. A žádný protektor na tom nic nezmění, tak jako v jiných dobách. Proto tolik hysterie.
Chronologie útoků proti Miloši Zemanovi (pdf, 148kB)Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3950-krausuv-novy-zanr.html

45 komentářů :

 1. ale to isté sa deje aj na Slovensku a Maďarsku - len Ukraina je v pohode - čím to je ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. na ukrajině již američtí soudruzi vybudovali vzorný fašistický stát, pohoda není zatím jenom v těch zemích, kde se direktivní řízení neuchytilo

   Vymazat
  2. Pohled na situaci okolo 28.10.2016 (aktualizováno)
   http://leva-net.webnode.cz/products/pohled-na-situaci-okolo-28-10-2016/

   Vymazat
 2. To asi nebylo pár větami o předvečeru státního svátku, spíše bych řekl že to byl pořad o prezidentu Zemanovi a patogenní nenávisti k němu.
  Pokud by tento podřad byl natáčen jinde než ve praze, tak by si von Kraus asi moc neškrt, leda tak svým pozadím ( česky prdelí) o schody.
  Zase komu se to líbí, ať se dívá

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kraus je zavilý antizemanovec již dlouho. Teď to vyvrcholilo,rochnil blahem, jakou ten jeho arogantní a sebestředný program dostal reklamu.Primu tím dost diskredituje.

   Vymazat
  2. K tomu překlonění lidí vlivem propagandy na stranu rozvracečů občanské společnosti a k jejich protikladu - lidí setrvávajících na svém přesvědčení, je nutné přidat třetí skupinu lidí: ti si zacpávají uši a zavírají oči, aby, až jednou vyjde pravda na světlo boží, mohli říkat, že nic neslyšeli a neviděli. Tak zvítězil i Hitler v Německu, proč by to nemohlo vyjít i našim eunáckům.

   Vymazat
  3. Když to shrneme, tak Kraus si na Primě vlastně uspořádal besídku Zvláštní školy .

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Tak pozor s tou kritikou Krause :

   Když jsem tady před časem komentoval jeho pořad, v kterém účinkoval mj. při hře na kytáru známý protektor české kolonie, Shapiro a označil jsem Krause za podlézavého kolaboranta,
   bylo mi to rychle administrátorem smazáno.

   Uvědomte si, kde se nacházíte, totiž že vrána vráně oči nevyklove...

   Vymazat
  2. 15:10 Jen je divné,proč tvůj komentář se toleruje.Proč? Admine máž.Vytavitel Ivan David žid ve službách CIA,jinak ministr za ČSSD zrádců národa

   Vymazat
  3. 16:51 a proč ne? Je to přece pouze český ekvivalent pro ang. pussy - oblíbenou to skupinu mainstreamu.

   Vymazat
  4. Sebekritika Krause

   https://www.youtube.com/watch?v=v0ihbxxndCU&feature=youtu.be

   Vymazat
 4. To bude dnes červeních karet lítat po Hradčanech.

  OdpovědětVymazat
 5. 15:10 TOMU neverim ! Kunda je daleko hezci !
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 6. A ted vas mame na videu vy opicaci a po nasi vitezne revoluci pravdy, proti vam zahajime DISKRIMINACI !
  Uz ted jste zaregistrovani i v archivu.
  V pripade, ze na vas jednou spadne balkon, tak ten balkon za to nemuze ! On byl "premluven" !
  AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 7. Na mně to, ať se snažím sebe víc, celé působí, že v ústavu pro choromyslné dostali hromadnou vycházku. Všichni tam stojí, jak ztopoření údi, každý rozšklebenou mordu od ucha k uchu. Kdokoliv z nich cokoliv řekne, následuje ohromný aplaus. Divná doba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když vzpomenu, jak zpěvák M.David křepčil se socany na pódiu a celá ta sebranka se pokoušela chytit notu ve skladbě "My jsme ten správnej tým" , nebo tak nějak,
   trapnost mě fackovala...
   Nyní je to podobné, nic trapnějšího jsem už dlouho neviděl.

   Vymazat
  2. Lepsi byl krakorajici Vycital s krivym hebelem debilii jak zpivali Bushovi na noty "dobry den majore Gagarine" onu podlezavou pisen .Blbcu je vzdy v zasobe nespocet

   Vymazat
 8. Dík, Radime. I takového výkladu je zapotřebí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přidávám se k poděkování. Radim je brilantní analytik. Přesně vystihl stádní pud pražské kavárny, sdělovadel a "umělců". Jejich pseudoargumentace je založena jen na neustálém opakování překroucených faktů a lží. Pokud jejich tvrzení konfrontujete se skutečností, tak se vždycky rozpadnou jako domeček z karet. Proto se každé poctivé diskusi tak zběsile brání a snaží se pravdu ukřičet.

   Vymazat
 9. Výtvory Jana Krause jsou jen pokusem o vážný pořad.
  Nemá to žádnou hodnotu ani uměleckou,ani občanskou.
  Je plytké bez možnosti něco divákům sdělit.Nakonec
  tento komediant ani nemůže nic solidního předvést.
  Nemá na to,pan pseudoumělec.Komedianti byli vždy
  přesvědčeni o své povýšenosti nad ostatními.Pokud
  by měli putovat od jednoho místa k druhému,tak by
  pochcípali hlady.Dnes je umělec údajně každý,kdo
  má tu drzost to o sobě tvrdit.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně, že se ti umělci projevují "umělecky", např. v reklamách pro banky, kde ti "umělci" ukazují jejich um a fištrón nedůstojným šaškováním za třicet stříbrných.

   Vymazat
  2. Kraus si čichnul k filmu v roli drzého dětského spratka za bývalého režimu. To spratkovství v něm ale zůstalo do dnešních dnů.Trošku to po roce 89 vylepšil novým chrupem !

   Vymazat
  3. Jsou vsichni stejni specielne kdyz s edostanou k moci a nebo nekam na misto kde mohou neco ovlivnovat .Vzdy ale byli nakonec kopnuti do prdele ze zadu ,ale jako cakrouci vzdy zase vylezou .Je tady jeste ta nadeje ze nemoce ktere maji v genech je preci jen vyhubi

   Vymazat
 10. Ruml se tváří jako by se snažil zarazit sr... a Žantovský ten to do gatí rovnou pustil a je spokojen.

  OdpovědětVymazat
 11. Halloween havloidů, co jiného?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helovín Šapirových gaučových mopslíků,jejichž poznávací znamení jsou "kupírované oháňky a šábesdekl"...jestli si to chtějí rozdat,tak zapláčou nad výdělkem....doba jejich hájení pomalu končí a stávají se den po dni více a více nesnesitelnou škodnou....je zřejmé,že si to vlivem své vrozené samolibosti a arogance neuvědomují.
   To zas bude nářku a skučení,až si uvědomí realitu....

   Vymazat
 12. Tak to jsou naši "umělci" ? A co umí? Rozeštvávat republiku!
  Už dávno to nejsou umělci, které jsme měli rádi a těšili se na ně v každém pořadu. Menší množství filmů a dramatizací , včetně pokleslých seriálů tyto lidi asi neuživí, proto se cpou do politiky, chtějí být vidět, chtějí být důležití!
  Páni umělci, v 89.roce jste ve mně vyvolali naději, že to s naším národem není tak špatné - byli jste v centru dění a my vám věřili!
  Kam až jste došli? Burcujete národ, aby se postavil proti svému prezidentovi, kterého si svobodně zvolil. Postavili jste se po bok těch, kteří by zemi prodali za přízeň mocných, kteří chtějí zničit naše tradice, naši svébytnost.
  V každé těžké době nás umění a divadlo podrželo, naše kultura nás spojovala.
  Vy nejste umělci, jste šmíra, která chce diktovat, jak máme žít a jak se chovat.
  Vy jediní spravedliví, styďte se, já se za vás stydím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Menší množství filmů a dramatizací , včetně pokleslých seriálů tyto lidi asi neuživí"....,proto se musí živit nedůstojným šaškováním v reklamách na půjčky, "umělci". Kdyby něco uměli, nemuseli by ze sebe dělat kašpary, že pane Bartoško?

   Vymazat
 13. Lidská blbost, nezná mezí ....
  Za "povšimnutí" stojí autor článku - ČTK, veřejnoprávní sdělovací prostředek !

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Jiri-Bartoska-vyzyva-verejnost-k-obcanskemu-neklidu-Nemlcme-stavkujme-460412

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. bartoško, strč si neklid do p rdele. Nemusíš do svý, ale třeba do tý, z které konzumuješ...

   Vymazat
 14. Oni za to nemohou, protožr berou život jako divadlo,
  ale vždy jde u nich o honáře! V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 15. tu smečku stači odstřihnout od veřejnych financi že by to odnesli ti kteři se nezučastnili či vičkavaji zakulisami neni vubec duležite když tak miluji kapitalismus o kterem pěji ody tak si to mužou zkusit na ostro k tomu přidat a odstřihnout černoprdelniky a duchodci jsou za vodou a silnice i chodniky jak dubaji ovšemže to ma haček to by se muselo chtit a ono se nechce proto herki ve stilu hermana ktereho taky živime se už ničeho neštiti a jak pata kolona vydiraji jak pijavice mlčici většinu poto diviti se je heske ale houno platne což moc dobře vědi i vyjebavači nejen ze staromaku kde snad už chybi jen hladovi mučeni a utiskovani cikani romove a vlajkova lodička herka jiřka

  OdpovědětVymazat
 16. Já bych je věšel na lampy pouličního osvětlení.

  OdpovědětVymazat
 17. Jeden odpornější židovskej ksicht horší druhého a všichni zralí na kulku.

  OdpovědětVymazat
 18. Vlastenka

  http://www.petice24.com/signatures/odvolat_hermanna/start/POŠLETE VŠEM ZNÁMÝM!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka not found ale pokud je premier sobotka tak toho dobytka neodvola

   Vymazat
 19. Je vidět, že pan Kraus se svým pořadem trefil úplně přesně tam, kam chtěl. To se mi líbí...
  :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, přesně metody ss. Ty se líbily i hajzlovi hitlajzovi

   Vymazat
 20. Pátá kolona chce zrušit funkci prezidenta!!!

  http://aeronet.cz/news/exkluzivne-kdyz-nemohou-zemana-sesadit-a-hrozi-jim-i-jeho-znovuzvoleni-rozhodli-se-najit-cestu-jak-funkci-prezidenta-v-cr-zrusit-v-pozadi-soros-a-londynska-schuzka-nulove-reseni-je-na-stole/

  OdpovědětVymazat
 21. Stačí jim sebrat dotace a jsou v řiti.

  OdpovědětVymazat
 22. Kdo z těch štváčů na fotce není žid?

  OdpovědětVymazat