Reklama

.

.

úterý 4. října 2016

Ku dnu výročnímu (5. 10. 2016)

Oldřich Průša
4. 10. 2016
Skoro nikdo neví, co je to piazzetta a téměř nikdo nevěděl, mezi kterými budovami se nachází.
Do dnes.
Nakonec do dopadlo, jak to dopadlo. Z piazzetty je náměstí (jak hlásí ČT - prvního prezidenta) Václava Havla. Ano zase nedůstojně. Jak snadné by bývalo bylo najít mezi pražskými radními a kámoši kámošů pár odvážných, kteří by se s tím nemazali a z Václaváku by udělali Václavovo náměstí.
Celý svět by před národem švejků, cimrmanů a jiných smějících se bestií smeknul.

57 komentářů :

 1. Jsem zvědav, kolik diskutérů zase nepochopí, že je to míněno ironicky...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento sáček čaje je už asi 100x vylouhovaný. Trapné, nevtipné, o ničem.

   Vymazat
  2. Havel má někde začátek. Kdo mu otevřel dveře? Přemýšlejte:
   Rezignace poslanců československého Federálního shromáždění během Sametové revoluce probíhaly hromadně od prosince 1989 do února 1990.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Kooptace_do_Feder%C3%A1ln%C3%ADho_shrom%C3%A1%C5%BEd%C4%9Bn%C3%AD_1989%E2%80%931990

   Vymazat
  3. Já to pochopil ale nechápu proč to opravdu neudělat. Celý svět by smekl před Čechy,že pojmenovali hlavní náměstí hlavního města Česka po tom,koho celý svět tak miluje. Řeknu vám,mne asi nepřátelé Čechů nemilují. (Jsem zvědav kolik diskutérů zase nepochopí, že je to myšleno ironicky ...). Zdravím.

   Vymazat
  4. Panove! ...nerad rusim vase kruhy, ale doba "pokrocila" a dnes humorna nadsazka, je bylina vzacna a temer "vyplevelena". Jako milovnik S+G humoru o tom neco vim. Nejlepe to vystihla moje zesnula partnerka. Ucila totiz na Satalicke OA a ja jsem ji upozornil, ze na plote jejich "ustavu" vyobrazena hlava "vyhrize", ktery ma do ucha zasunuty trychtir a tim jsou mu vedomosti nalevany. Tento obrazek tam byl od 90-tych let, kdy OA vznikla. Reagovala na to slovy: "..tak ted uz chapu, proc k nam jde studovat tolik blbcu! Oni jen nepochopili, ze to je humorna nadsazka a mysli si, ze jim ty vedomosti do tech hlav, umime skutecne nejak zazracne nalit." On i pocet volicu (prez. kandidata) K.S., mezi mladymi o necem napovidal. Osobne bych si pral (moc moc), tuhle debilizaci zastavit. V tom skolstvi, to totiz zacina. Jak rikal p. Karel Kryl: "Nejhorsi forma blbstvi, je blbstvi institucionalizovane".

   Vymazat
 2. Největší křivdy na národu se komančové dopustili tím, že zákazy a cenzurou vytvořili falešnou uměleckou aureolu kolem úděsně neumětelských, v pravdě absurdních dramat, od V. Havla. Šorubované dialogy vydávané za běžnou mluvu mezi lidmi, filosofické žvásty o všem a o ničem, by běžnou populaci nikdy, nikdy nemohly nijak oslovit. Bez cenzury by to byl jeden propadák za druhým. To, že současná umělecká fronta jeho "tvorbu" vydává za geniální umění nemění nic na faktu, že ta jeho tvorba je bla, bla, co nedokáže nijak zaujmout. Vrcholem jeho umělecké invence je neuvěřitelné pojmenování ničícího bombardování, bombardováním humanitárním.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cenzura, zákazy, pronásledování, zadrátované hranice (směrem ven), byly podmínkou přežití toho systému, vyplývají z jeho podstaty, jsou jeho neoddělitelnou součástí.
   Kdo ta Havlova představení chce vidět tak na ně jde, kdo chce číst jeho díla tak je čte. Kdo nechce tak to nedělá a nikdo ho k tomu nijak nenutí. Tak prosté to je.

   Vymazat
  2. Zadrátované hranice (směrem ven), dlužno dodat i směrem dovnitř. Drátů neubylo jenom zadrátování kolem hranic směrem na západ, vystřídaly dráty uvnitř kolem spousty dříve veřejných, dnes soukromých a krásných prostor. Co se týká poznámky ohledně těch "představení" - naprostý souhlas, tak to mělo být již tehdy.

   Vymazat
  3. 21:27 Vynechal jste pracovní povinnost pro každého, zákaz lichvy, hazardu a bezdomovectví. Též chybí zmínka o tom, že z podstaty tohoto systému vyplývá humanitární bombardování, vyvolávání lokálních válek a udržování válečného napětí neustálými provokacemi. Plus imigrační invaze.

   Vymazat
  4. Je zajímavé, že Jugoslávie - témř totožný systém, že - od začátku šedesátých let žádné dráty neměla a rozpadla se, až když sjednocení Němci (pravice!) začali finančně a vojensky podporovat chorvatské fašisty a muslimské extremisty. Ten systém dráty nepotřeboval! Jen hloupostí našich vládnoucích a kolaborujících komančů si je pořídil a udržoval!

   Vymazat
 3. Šílená adorace V.H. se stupňuje, český občan to jako vždy bere s humorem Švejka.

  Dobrý den. Jak se dostanu ke škole Václava Havla?"

  "Jděte touto ulicí Václava Havla, až přijdete na náměstí Václava Havla, pak projdete parkem Václava Havla, až na nábřeží Václava Havla a přes most Václava Havla.
  Tam projdete kolem kavárny Václava Havla a hospody "U Vaška". Naproti hospodě je obchůdek Václava Havla, kde si můžete zakoupit mimo jiné i medaile Václava Havla.
  Škola Václava Havla je ten dům, hned u sochy Václava Havla.
  A když se Vám tady nebude líbit, zajeďte si na letiště Václava Havla, zde si můžete dát guláš Václava Havla a potom můžete odletět do (_!_)...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vtipné :-)))
   V duchu jsem vyměnil jméno za "slušivou" přezdívku.

   Vymazat
  2. Zapomněl jste, že pokud se mu bude chtít odskočit, tak že vedle jsou záchodky Václava Havla...

   Vymazat
  3. ..ano "Záchodky Václava Havla",kde si můžete ulovit a pomeditovat,když se poserete z toho "guláše V.H." a pak si vytřít pr.el toaleťákem s portrétem V.H....

   Vymazat
  4. Mám možná lepší:
   Zastaví Audi s exprezidentem Havlem na kraji vesnice před starším domkem. Z auta vystoupí řidič a babce, která sedí na zápraží, říká: Babičko, tam v autě sedí bývalý prezident Havel a má zažívací problémy, pusťte ho k Vám na záchod. Tak to opravdu nepustím, ať si jde srát do kopřiv, odpoví nahněvaně babka. Ale babi, zkouší znovu řidič, vždyť je to sám Havel, proč byste ho nepustila? Proto, já ho pustím, dozví se to starosta, ten mi z hajzlu udělá pamětní síň tradic a do kopřiv budu chodit srát já.

   Vymazat
 4. Jejdanánek jejdanánek, to je běsnění jak kdyby se mělo slavit nedožitý výročí nějaký osobnosti. Všude Havel, a přitom každý den se v Sýrii nedožije dalšího ráno mnoho statečných lidí bojujících proti našemu Daeši.

  OdpovědětVymazat
 5. Co s tím můžeme? Staří odcházejí a noví přijdou po nich. Z Havlova náměstí bude Ransdorfovo nebo Zápotockého. Kdo ví? Ale vím jen jednu věc jistě. Že to dlouho nezůstane...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...no to spíš Dienstbier Platz,nebo Mursí Štrásse a nebo taky Bin Ládin Gasse....Ajatolláh Rudolláh Chomejní autowerke (bývalá Škoda MB)...

   Vymazat
 6. Náš národ má smysl pro absurdní divadlo.
  Jen se mění doba představení a kulisy. To dnešní se odehrálo kdesi u Velkého divadla v Praze.
  Ale i to téma Velkého a Prvního stvořitele V.H. vyšumí ...
  Už dnes je to šméčkový pořad. Snad jen pro zanícené obdivovatele absurdna havlovštiny.

  OdpovědětVymazat
 7. Stejně tak vzpomínají v Severní Koreji na Kim Čong Ila, který zesnul ve stejnou dobu. Možná by si Pražáci měli od Korejců okoukat tu davovou choreografii, aby to bylo pěknější. Kdo vlastně zavinil, že ho zapomněli balzámovat??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nesrovnávej nesrovnatelné, trapáku. To je parketa vás, komunistických dementů

   https://www.youtube.com/watch?v=pSWN6Qj98Iw

   Vymazat
  2. 23:11 - tam je to upřímný, ti lidé za to umírali v boji s lokaji tvých vobřezaných pasáků! (viz film!) Tady je to jen fraška a předstírání nad skonem další jejich loutky ... - https://www.youtube.com/watch?v=fQ7nL53T8wc

   Vymazat
  3. To se nám tu sešli dva blbci: 23:11 nahnědlý havloidní lumpenkavárník a 8:02 zcela hnědý antisemita. Fuj vy dva!

   Vymazat
  4. 8:49 - tak to máš fakt ale smůlu, bolševiku:)) - https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/310213-kldr-vubec-neni-komunisticka-hlasa-rasovou-nadrazenost-tvrdi-americky-expert.html

   Vymazat
  5. Za Boha, cara a Vlast! - http://www.imagebam.com/image/e164b6507902691

   Vymazat
  6. Za cara a zákony jeho! - https://cs.wikipedia.org/wiki/M%C3%A1jov%C3%A9_z%C3%A1kony_(Rusko)

   Vymazat
 8. Vy nevděčníci,nevážící si našeho nejlepšího Čecha celé hisTórie,jehož naprosto zmršená busta straší pejzatý v dnes kongresu,kteří jej přitom tak milovali a takhle slaví jeho nedožité 85. narozky na Ukrajině v Umanu a podobnost s tyátrem "kamenování ďábla",kozomrdy prováděného v Mekce každý rok je čistě náhodná....

  https://www.youtube.com/watch?v=c-7hmGh3YD0#t=129

  OdpovědětVymazat
 9. Havloidi se činí i proti většiny obyvatel, kteří s tím nesouhlasí. Navíc Havel by nejspíš s tím nesouhlasil. Lezenim do (_._) mu vůbec neprospívá spíš bude mít z toho zácpu a bolení břicha. Ale to sluničkářským havloidům nevadí protože vidí v tom jenom svůj prospěch a nejsou štonc vnímat reálný svět, kterému je jasné, že pravda a láska nikdy nemůžou zvítězit v západním prolhaném světě, který Havla jenom využil.

  OdpovědětVymazat
 10. Zastaví Audi s exprezidentem Havlem na kraji vesnice před starším domkem. Z auta vystoupí řidič a babce, která sedí na zápraží, říká: Babičko, tam v autě sedí bývalý prezident Havel a má zažívací problémy, pusťte ho k Vám na záchod. Tak to opravdu nepustím, ať si jde srát do kopřiv, odpoví nahněvaně babka. Ale babi, zkouší znovu řidič, vždyť je to sám Havel, proč byste ho nepustila? Proto, já ho pustím, dozví se to starosta, ten mi z hajzlu udělá pamětní síň tradic Václava Havla a do kopřiv budu chodit srát já.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím,že palmu vítězství si za tento večer odnesete Vy 23:53.

   Vymazat
 11. TOHLE TOTO JE MÍT STÁLE TŘEBA NA PAMĚTI A POROVNAT S AKTUÁLNÍM STAVEM V NAŠÍ ZEMI!,
  Projevy Havla.

  Havel Listopad 1989 - Letenská pláň:
  " Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte".

  Havel v prosinci 1989 před volbou prezidenta:
  " Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků... Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím".

  Havel z balkonu Melantrichu 1989:
  " Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, že pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce."

  Havel 17. 12. 1989 v Čs. televizi:
  " V budoucnu se, podle mého mínění, musí prezidentský úřad vymezit. Prezident nemůže mít tak velké pravomoci, jako má dnes."

  Havel Prosinec 1989 :
  "Pro mne není rozhodující, s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismem."

  Havel 1.1.1990 v novoročním projevu:
  " Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovím vám: o republice lidské, která slouží člověku, a proto má naději, že i člověk poslouží jí. Za svůj třetí úkol považuji podporu všeho, co vede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, nemocných, těžce pracujících, příslušníků národnostních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní. Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují. Připravujeme koncepci důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme nejen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by mohlo oslabit naši povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat.."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou slova "člověka"(?) který nikdy žádnou čest neměl.

   Vymazat
 12. Havel 23. 1. 1990 při projevu ve Federálním shromáždění:
  " Všichni chceme republiku sociálně spravedlivou, v níž nikdo nebude trpět existenční nejistotou, v níž nebudou strádat lidé ponížení, staří, děti, či lidé jakkoli hendikepování. Chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice více než kdo jiný"

  Havel v dubnu 1990 ve veřejném projevu:
  " Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoliv jiného. Musíme sice od jiných mnoho brát a mnohému se učit, ale musíme to po dlouhé době dělat zase jako jejich rovnoprávní partneři, kteří mají také co nabídnout... Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor!"

  Havel na tiskové konferenci po přijetí zákona o volbách na dotaz novinářů:
  " Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení včetně dalších dokumentů, a ministři na svých tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od NEekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních kriz,í nebo podobně. Jestli se sem tam pohne cena cigaret, nebo něčeho, to v této chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme. (Poznámka redakce: za rok dělala inflace a zdražení 56 %.)

  Havel v roce 1990:
  " Již nikdy do žádného vojenského paktu nepůjdeme."

  Havel 29. 6. 1990 ve Federálním shromáždění:
  " Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury... Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci nebo dokonce ke ztrátě základních sociálních jistot, musí naši ekonomové přijmout prostě jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné „Nejde to!“  OdpovědětVymazat
 13. Je nutné doplnit jeden z nejslavnějších výroku génia Václava Havla:
  "Na Jugoslavii NATO provádí humanitární bombardování bombami s ochuzeným uranem, které vůbec neškodí lidskému zdraví".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ze Havlovi vsichni skocili na spek...

   Vymazat
  2. Ano, bohužel, já také!

   Vymazat
  3. Chtěl bych odpovědět Jiřímu Grigarovi v tom smyslu, že se nejedná o poplivání osobnosti, protože jsem přesvědčen, že ani Václav Havel by si nepřál, aby ho vynášeli do oblak a pojmenovávali po něm lavičky, kouty, knihovny, náměstí, ulice. Čeho je moc toho je příliš a když je toho příliš, národ se musí bránit proti blbosti a to co se tady děje, je určitý pojistný ventil, který je protipólem toho co se děje. Myslím, že největší chybou bylo pojmenovat Letiště Praha Ruzyně jako letiště Václava Havla. Tím "sluničkáři" dali jasně najevo, že letiště již není všech Čechoslováků a le je jenom sluničkářů a těch je opravdu pár desítek. Jednou se dočkáme, že až dojde opět ke změně, a k té změně dojde, protože nic netrvá věčně, první signál bude změna názvu letiště opět na letiště Praha - Ruzyně.

   Vymazat
 14. Jeden z nejslavnějších filmů, které genius sám režíroval a ke kterému sám napsal scénář a na kterém byly davy lidí se jmenuje: "Odcházení". Je to něco co za bývalého režimu by se stalo trezorovým filmem, ale v dnešní době by to měl být film na který by každý občan ČR měl za povinnost jít a doma by každý občan ČR měl mít knihy génia Václava Havla a měla byt VŠ Václava Havla...

  OdpovědětVymazat
 15. Stydím se za dlouholetý domácí zlozvyk světově proslulé české osobnosti postmoderně zpochybnit a poplivat; nemalá část naší veřejnosti zřejmě trpí silným komplexem méněcennosti.
  Jiří Grygar


  Jó, malí čeští komouši mají prostě potřebu furt na někoho flusat a zvracet. Havel, Peroutka, Čáslavská, dokonce Masaryk, každý to od nich schytá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý příteli, nedivte se. To vy jste začali nadávat komunistům do zločinců. To víte, že vám to budou vracet. Poserte se vzteky. Jinou radu pro vás nemám.

   Vymazat
  2. No ale vy jste zločinci.
   A jak jste došel na to, že od vás chci nějaké rady? Strčte si je do prdele.
   Zdá se, že jste to vy kdo se posere do plínek při každé zmínce o Havlovi. Nebo o komkoli jiném kdo vám připomíná konec vaší svinské diktatury.

   Vymazat
  3. Den závislosti USA na Rusku: 22. července 20115. října 2016 3:07

   Od banderovských vrahů českého národa a umírněných uřezávačů hlav, kvůli kterým se i dnes staví ploty na hranicích, to sedí :D, ale havloidně falešně. Poslyš havlisto, také obhajuješ a schvaluješ exhibicionismus, pedofilii a sexuální útoky na ženy jako nacistický předvoj majdanský Schwarzenberg a tví soukmenovci Šiklová a Žilková?

   Vymazat
  4. 0:34
   Takže komunisti byli zločinci, protože soudili podle zákona, který se vám nelíbí. Mi se také mnoho zákonů nelíbí, například restituční.
   Milý pane, znal jsem člověka, který už nežije. Žádný zákon neporušil, a přece jste ho zabili. I vy máte špínu na rukách. Raději už mlčte. Mít na svědomí lidi, které necháte nevšímavě zdechnout na ulici, je pořádná zátěž svědomí.

   Vymazat
  5. 7:25 - kdyby se pořádně dodržovaly zákony, tak ani Rusko nemuselo zaniknout pod chazarskou botou! Píše o tom J. Boutmy ve své Obžalobě z října 1906! Cituju: "Dějiny nám ukazují, že kazily stát, jenž vstoupil v Svaz s Anglií, nevyhnutelně tím nastoupil dráhu k své záhubě; ale vzdor zdravému instinktu národů, jejich diplomati a vůdci periodického tisku nepřestávají snažiti se po záhubném spojenectví s těmito moderními Kartaginci. K myšlence, že právě Anglie vede (svými agenty) vnější i vnitřní politiku Ruska, opravňuje nás celá řada zjevů, těžko vysvětlitelných pouhou stupidností, neboť je v nich systém:
   Vmíšení se Ruska do boxerského povstání směrem zcela opačným zájmům Ruska v Asii a zájmům až posud přátelské Číny; nepoužití práva stavění drah v Persii; nepoužití tísně anglické v čas burské války; vyhýbavé chování se k úspěchům strany Německa; podporování anglického kontrabandu vojenského za války s Japonci; tolerantnost k anglickému špehounství při ruském dvoře. To je ve vnější politice.
   Ve vnitřní politice: podporování organizace židovské politické armády, jejíž údělem je vládnouti v Rusku pod protektorátem Anglie; pronásledování censurou konservativních antisemitských orgánů tiskových, v téže době, kdy židovsky tisk je naprosto nevázaný. Nečinnost vlády vůči židovským demonstracím, politickým vraždám a otevřeným vzpourám a při tom drsné udušování každého pokusu loajálně smýšlejícího obyvatelstva zkrotiti i tyto samozvané reformátory organizace ruského národního života. Připuštění Židů, beze vší potřeby, do státní dumy, odmítnutí rozumného požadavku voleb dle povolání atd." Přitom kvalitní legislativu měli, jen se jí důsledně řídit! - https://cs.wikipedia.org/wiki/M%C3%A1jov%C3%A9_z%C3%A1kony_(Rusko)

   Vymazat
  6. Sláva caru! - http://www.imagebam.com/image/e164b6507902691

   Vymazat
 16. jo to vaclavovo vaclavske je zuper ale je potřeba dodat že ten narod se jmenuje volove a že si necha kadit na sve vovči makovice za každeho režimu a ještě přitom radostně hyka blahem viz volby

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Číně uspořádali závody v plavání a skocích do vody pro všehoschopná havlistická prasata (tzv. korytáře), jež zatáhla protiruskou propagandu a válečné štvaní i do olympijských her a svou pokřivenou morálkou se kavárensky vyřádila i na invalidech.

   https://cz.sputniknews.com/videoklub/20161004/3913573/Cina-zavody-prasata-plavani-skoky-do-vody.html

   Vymazat
 17. Dejte už s tou morální zrůdou pokoj, ať může zetlít. Pod maskou Václava Havla se skrývala lež a přetvářka, vyzařovala z něj temná energie, zlá síla.

  OdpovědětVymazat
 18. rok 1989-92 - máme holé ruce,Havel na hrad
  rok 2016 - máme holé rytě,dost bolo Havla.
  Jaký je rozdíl mezi sochou Havla a stalina? Žádný,všechny jsou k ničemu a budou strženy,jsou jen výkřikem do temna.

  OdpovědětVymazat
 19. A já mám kadibudku V. Havla. Ne, že by si byl u nás Havel odskočit, ale už je to po té smršti kultu osobnosti jedno z mála míst, které jeho jméno ještě nenese.

  OdpovědětVymazat
 20. anonimus 4.října.24.52hod vynikající-bez dodatku - přece jen bych to vylepšil k obrázku k danému tématu ,svatý Václav a za nim Havel.Jak se na to místo dostanete?projdete všechny místa Václava Havla ,až dorazíte k soše svatého Václava,pod sochou leží mrtví důchodce,který zemřel hlady a vedle něj sedí žebrající 25letý kluk a holka,nad nímí se třepotá obrovský portrét nejlepšího čecha,znajícího jen pravdu, čestnost,humanitní zabíjený,lásku,pokoru,hrdinství,co v tomto státě nemá nikdo z nás -VELKÝ milášek Václav Havel.Ta socha na koni to není svatý Václav,to je Václav Havel v přestrojení.Nevjeříte?Zeptejte se lidí naprosto znalích - Papošek,Kocáb,Štětináč.Švancí,Ginsbík,modrá Šabatová,hulič Janda,klon Šapira nebo nedej bože jeho potomek Strpajz a jiní nej- čechové.

  OdpovědětVymazat
 21. Největší zločiny komunistů :
  Právo na práci.
  Slušné bezplatné zdravotnictví.
  Perfektní organizace školství.
  Zbytečná cenzura a uměle vytvořená zadrátovaná hranice. (kvůli tomu jsem nemohl na západ, teď tam také nemohu neboť díky nesmyslnému kurzu koruny vůči euru na to nemám)
  Za celou dobu naši politici nejsou schopni se s tím vypořádat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemyslete si ,ze na zapade je neco lepsiho,je to jen iluze,prijde cas,kdy,zapadaci budou utikat k nam.Takze,kde je lip?

   Vymazat
  2. Je to jen iluze,ten slavny zapad,prijde doba ,kdy budou utikat k nam,takze,kde je lip?

   Vymazat
 22. Strom se pozná podle ovoce a velikost podle označení...

  OdpovědětVymazat
 23. Jak vypadá novodobý kult "osobnosti":

  Zapnu rádio..., Havel.
  Zapnu televizi..., Havel.
  Otevřu internet..., Havel.
  Koupím noviny..., Havel.
  Teď už mám dokonce i strach otevřít poklopec a vychcat se...

  OdpovědětVymazat
 24. A už je tu zase kult osobnosti, historie se opakuje.Pan Havel a spol. restituovali bohatství, ovšem většina občanů bídu a nezaměstnanost , máme tu zase cenzuru, právo je nevymahatelné pro většinu lidí, leč horních 10 000 je beztrestných .Já jen čekám, kdy se stane zázrak a v lidech v ČR se probudí sociální instinkty a přestanou se chovat jako pštrosi.

  OdpovědětVymazat