Reklama

.

.

sobota 29. října 2016

Lenka Procházková: Hra zrádců a ochotníků

Lenka Procházková
29.říjen 2016

Přesto ani stát, který má svobodu slova zaručenou ve své ústavě a deklaruje, že demokracie je dialog, nemůže tolerovat, aby v této „vnitřní debatě“ sílily monologické hlasy dirigované zvenčí. Lidem, kteří intrikují proti vlastnímu státu ve prospěch cizí moci, se říká pátá kolona. Před zavedením tohoto názvu měli jednoznačnější označení – zrádci.


Pokud útokům na prezidenta, vyvolaným intrikou ministra kultury a podpořeným skupinou politiků a veřejně známých osob sekundují i mainstreamová média včetně veřejnoprávních, lze mluvit o koordinovaném ataku vůči demokraticky zvolené hlavě státu. Můžeme se dohadovat, kdo je autorem námětu a jaká tvůrčí skupina zpracovala a za pochodu koriguje scénář, můžeme pevně věřit, že časem se zákulisí odhalí, momentálně však čas pracuje proti nám. Autoři a aktéři hry už v předstihu určili datum a rezervovali si i plac pro svůj tyátr.

Staroměstské náměstí v Praze posloužilo jako kulisa mnohým dějinným zvratům, zažilo stínání vzpurných hlav, střelbu, bourání soch i stavění pomníků, nesčetné demonstrace a volební mítinky, národní tryzny i pouťové a hokejové veselice. Je to ideální místo i pro policejní zásahy. Jako pamětnice vím, jak nepříjemným kotlem se tento rynek může stát, když ústupové ulice jsou náhle uzavřeny, zatímco z policejního megafonu drnčí hlas: Rozejděte se! Nikdy mi nevymizí obraz z 28. října roku 1988, kdy řada mužů a mladíků držících se vzájemně za ramena vydržela dlouhé minuty ve stoje odolávat proudům ledové vody v ústí zatarasené Železné ulice. Tehdy jsem své prožitky ze státního svátku zachytila pro samizdatové Lidové noviny v článku „My máme pravdu, vy máte psy!“

Dnešní Lidovky a další média dávají prostor politikům, akademikům a jiným mágům, kteří vyzývají občany, aby se v den státního svátku vypravili na Staroměstské náměstí a svou aktivní účastí podpořili demonstraci proti prezidentovi. Mohou však „neohrožení“ vyzyvatelé svým komparzistům zaručit bezpečné ústupové koridory, pokud se shromáždění „spontánně“ zvrhne v řádění „pražských“ majdanistů?

Svolavatelům a dalším „rebelujícím“ řečníkům zřejmě úrazy nehrozí, mohou se i z kotle pod ochranou městské policie včas přemístit a schovat na radnici, ostatně krajan pan Jiří Brady dostal už v předstihu od primátorky klíč. Ale kdo v chaosu, který může vzniknout provokací, ochrání nepřipravený lid obecný? Česká policie? Nebo i spřátelená policie německá, která dle čerstvé smlouvy smí zasahovat při protestech a násilnostech na celém území NAŠÍ republiky?

50 komentářů :

 1. Měl jsem strach, aby si tam pravdoláskaři neobjednali i střelbu. Zaplať panbůh se tak nestalo. Zemana bezhlavě neobdivuju ale přece jenom se mi zdá být mnohem menším zlem než ta pseudoumělecká pakáž, která se proti němu snaží "burcovat" společnost. "Umělci" by si měli přečíst, co si o nich myslí většina lidí v diskusích a zalézt někam do kanálu nebo na tržiště...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jeste ze tam bylo tak 2000 lidi nemaj podporu obcanu nejak nechapu proc by jsme nemely obchodovat s cinou jen proto ze si to usa nepreje

   Vymazat
  2. Umělci,divadelníci? Po 89. si mysleli, že budou v balíku a národ je bude obdivovat. Realita? Bez dotací nejsou schopni se uživit. To jejich prostituování v každé době je trvalý jev. Měli by si proto sami uvědomit kam patří.

   Vymazat
  3. A co říkáte tomu...?
   https://www.youtube.com/watch?v=DNjumxcqHKs ;
   https://www.youtube.com/watch?v=hQUBJEsnaX0

   Vymazat
 2. Ta vlna záchvatu demokracie bez demokratů, která zachvátila naši kulturní frontu bude mít jepičí život. Nadšení vyschne společně s granty.
  Tento jev je popsán jako "skupinová hloupost" (groupthink). Je mi upřímně líto všech umělců s opačným názorem, kteří jsou rukojmím této kulturně-stupidní revoluční fronty. Je jasné, že pokud chtějí práci, musejí se povinně mílit se Spojenými státy a Jiřinou Šiklovou a dalšími...
  Havlovo "Nejsme jako ONI" nabývá na pravdě. Jsou ještě horší než bývali ONI ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavní nápor zřejmě bude 17.11. Ale taky si myslím, že se lidi nenechají zblbnout, jak v roce 1989. Domnívám se,že většina si představovala polistopadový vývoj zcela jinak. Připitomělé bludy o pravdě a lásce může z huby vypustit pouze debilní komediantská fronta. Normálním lidem se z těchto zaprodanců zvadá akorát žaludek. Ta zombie sestava u Krause vyvolala pouze lítost.

   Vymazat
  2. 13:12
   Lépe bych to nenapsal. Díky

   Vymazat
  3. 13:26 Je mi velmi divné. že iniciátoři těchto akcí jsou v podstatě stejní lidé, jako v roce 89. Podle nich zřejmě panuje svoboda a demokracie jen tehdy, když všichni prosazují jejich názor a moc mají jen oni. Prakticky bojovníci proti totalitě nyní bojují za totalitu.

   Vymazat
  4. Přesně tím jsem šokován! Dva tři z nich znám osobně a mohu říci, že povahou jsou to jedinci hodní, přemýšliví, ba nadprůměrně laskaví a učinliví. Trápí mě tato otázka: Byli oni takoví, jak se projevují dnes, odedávna, anebo se od r. 1989 změnili a sklouzli na myšlenkové zcestí? Kdo mi prosím na tuhle otázku odpovíte? Tehdy, např. v 90. letech, jsem je obdivoval a byli mými vzory. Kvůli nim jsem se v práci střetával se stoupenci Klausovými, za což jsem byl stran pracovní pozice dokonce upozaděn. Kdybych dnes své dávné idoly (z okruhu "Pravda a láska") náhodně potkal a jednoznačně se zastal pana prezidenta Miloše Zemana, což bych nabeton učinil, asi by mě nazvali rusko-čínským agentem a dál by se mnou neztráceli čas? Vždyť oni jsou přece předurčeni k poslání vyššímu neboli elitnímu? Inu nevím. Za významné považuji, že v literatuře existují zmínky o povahových strukturách tzv. "permanentních revolucionářů"; ti budou klíči zvonit znovu a znovu, i několikrát během svého života. Já však mám nesmělou soukromou hypotézu promiňte), že hodně neblahou roli představuje v těch věcech náboženství. Víte, když někdo je, popřípadě teprve se stane (nadměrně) závislým na nadpřirozených bytostech, na Vatikánu a rovněž tak katolickém (křesťanském) Berlíně, Washingtonu apod., pak nejenže mu může na České republice a Pražském hradě nezáležet, ale dokonce mu Pražský hrad a samostatnost České republiky mohou začít překážet ... Což ovšem vnímám jako nemravné a nepřípustné. A KDU-ČSL stejně jako TOP 09 se z ateistů nerekrutuje, viďte? Pozn: Pan kardinál Duka si v posledních týdnech v mých očích polepšil. Václav Urbánek

   Vymazat
  5. Vážný přečtěte si Čpka,který napsal jaak to je
   ti co byli slušní jsou i nadále.....atd
   Myslím si,že to platí stále.

   Vymazat
 3. Na gaunery na pódiu na Staroměstském náměstí se patří vysrat nebo lépe je věšet na lampy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je hloupost. Já bych je zavřel a museli by makat od nevidím do nevidím a hradit všechny ty škody, kter svým jednáním způsobili.

   Vymazat
 4. kolik tam teda bylo lidi? myslim ze bylo hodne takovych co se prislo jen podivat jaka sebranka se sejde na podiu pod vedenim koktaly horacka!!!
  a fakt se sesla banda vyblitmu spolecnosti teto

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejvýše tři tisíce, ale spíše dva.Příště mrkněte na webkameru.

   Vymazat
  2. Já se nikde zatím nedozvěděl přesný počet účastníků. Když říkají několik tisíc, tak to budou asi dva tisíce. V našem desetitísícovém městě přišlo při návštěvě prezidenta na náměstí skoro tisíc občanů. Při stejném poměru k milionové Praze by muselo takto na Staromák přijít 100.000 občanů! A to by bylo u obou jen pouhých deset procent...

   Vymazat
  3. Dobře, i kdyby tam bylo 5 tisíc, tak to snad, zejména v lidnaté Praze není nějaký dunivý hlas českého lidu, reprezentace českého národa!

   Vymazat
  4. 100 000 lidí by se na Staromák nevešlo, tak max. polovina.

   Vymazat
  5. Jsem Pražák a mohu vám říct, že v tuhle roční dobu je Staromák stále plný lidí - stánkaři, turisté, procházející. To by v tom byl čert, aby ho po několikadenní mediální masáži a agitaci ČT nezaplnilo pár tisíc lidí, ech, co to píši, promiňte, několik tisíc podváděných naivků.

   Vymazat
  6. Jak jsem tak sledoval záznam, tak poblíž pódia bylo malé "tvrdé jádro", sestavené z roztleskávačů, nosičů vlajek a transparentů. Byli asi méně chápaví, protože přišli na "oslavu vzniku státu" s vlajkami Kanady, EU a Ukrajiny. Nejčastěji viděný transparent k této oslavě státnosti byl "JSME ZÁPAD". Při záběrech publika tleskalo nejvíce toto tvrdé jádro, ostatní se ani nenamáhali. Svíčky také dostali jen tito nejuvědomělejší, ti méně šťastní vytvářeli správnou dušičkovou atmosféru "zapálením" mobilů. Kolik tam bylo celkem lidí těžko říct. Při záběrech publika bylo pečlově nasvícené jen okolí pódia, zbytek tonul ve tmě. Horáček se pochlubil, že se sjeli (dopravou) z celé republiky. Nejspíš přijeli s těmi starosty a rektory univerzit. Podle oslovení Horáčkem "Dámy a pánové, kluci a holky" bych hádal, že tam po boku zkušených harcovníků bylo i dost zpitomělé mládeže. Staří si zavzpomínali na dobu revoluce hajlováním "véčkem", mladí si přičuchli k imitaci revoluční atmosféry. Celkový dojem byl asi jako z bot, které byly módní před 26 lety, ale od té doby je někdo denodenně nosí. Dnes se rozpadají, už výrazně smrdí a žádné okázalé leštění je nevylepší.

   Vymazat
  7. Technická: podle údajů na netu má Staroměstské náměstí 9000 čtverečních metrů. Včetně sochy atd. Vezmeme-li v potaz, že tam bylo nějaké podium + techické zázemí, tak se domnívám, že maximální kapacita je kolem 5 tisíc lidé(v komfortním postoji, cca metr na hlavu).
   Tudíž je zřejmé, že se musí psát "tisíce", aby to znělo....:):):)

   Vymazat
  8. Policie uvedla 2000-4000 lidí. Babyface GAzdík, určitě velký počtář, že jich bylo 15.000. :-D)

   Vymazat
 5. V TV byl slyšet občas vlažný potlesk a potlačován pískot.Asi to nebylo dle jejich představ.Trapné vystoupení kašparů.

  OdpovědětVymazat
 6. Je nutno zaznamenat co dokáží kolaboranti, zrádci jež celý život žili na úkor druhých.Placení z SS se budou stále snažit vyvolat Puč v zájmu cizí mocností.Lži a jen lži kolem nás .A to nejhorší ,že studenti jsou masírováni k neznalosti.Nasazení učitelé na VŠ z dob
  Havlismu dělají nejhorší na našich dětech.Nezapomínejte
  Děkuji pí Procházková.

  OdpovědětVymazat
 7. A TAK SE ODKOPALI
  UKÁZALI TVÁŘE
  DAV BEZ DUCHA
  I BEZ TÉ SVATOZÁŘE
  OTEC PAN OBAMA
  A STREJDA BRADY
  UBOŽÁK HORÁČEK
  SE SVÝMI KAMARÁDY
  SKUPINA ŠAŠKŮ
  ZÁVISLÝCH NA PUBLIKU
  VYŠLA SI V PÁTEK
  POHNOJIT REPUBLIKU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. objevila se informace, že celá ta komedie stála 300 000,- Kč. Jestli si myslíte že to bude platit budoucí kandidát na presidenta, šíbr a "filantrop" Horášek, tak jste na omylu. Ten bude inkasovat a faktura bude na Gazgíka a spol.Mimo jiné na olomouckou universitu. Tož dobře to má ten falešný bookmaker vymyšlené, presidenskou kampaň za naše peníze. Jeden by se z nich zblil.

   Vymazat
 8. Co sa to pripravuje?Chysta sa jednoducho pražsky majdan

  OdpovědětVymazat
 9. Copak tam nemate nejakou agenturu na ochranu republiky ?

  "Umeleci" ! FUJ vy hnojometnici, mate to spocitano a zaregistrovano ! Jste nepratele demokratickeho processu.

  A krome toho jste zvyssili popularitu presidenta Zemana, ktereho povazujete za nepritele !

  Necekejte podporu Ameriky, ta je na strane
  Donalda Trumpa i kdyz volby budou ukradene.
  Soros vam nepomuze vy hlupaci, toho uz hledaji Kozaci z Ruska. Ten zde dlouho nebude.

  Zijete z dodaci jako Cikani z davek. Takova nemehla neschopna jste, ze se nedokazete ani uzivit. Jste proste na hovno.
  Umite si predstavit co s vami bude v budoucnosti ?
  Kdyz jste tak nenavideni ?
  honolulu - zastance demokracie.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu.
   Přesně.
   Kdyby umělci neměli tak štědré dotace,tak jich hodně ubude,pak skutečně budou tvořit kvalitní umění.Jenže takhle se podporují židé mezi sebou.Podobné je to na V.Š.akademickou obec bych vůbec rozehnal jako škodiče.

   Vymazat
 10. Vas ministr "kultury", udelal spinavou intriku, proti zajmum vasi zeme. Investice a obchod s Cinou a KAZDOU dalsi velmoci (Ruskem, Amerikou) jsou dulezite pro kazdeho z vas !
  Tak proc sabotujete Zemanovu praci - vy IMITACE umelcu ?
  Jste kratkozraci, sebedestruktivni a STRASNE HLOUPY.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 11. Pani Lenko Prochazkova, CENZURA je v akci ! Budete mit malou navstevnost ! To nema nic spolecneho s hodnotou Vaseho clanku, ale s priposranosti tech, kteri se k tomu pripujci.

  Napsal jsem o dulezitosti investic a obchodu s kazdou zami a bylo to smazano. (Asi u nas ve statech.)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 12. Kdy budou umělci protestovat proti Juraji Jakubiskovi, za to že převzal od presidenta Zemana medajli ? Vzhledem k tomu, že je to věhlasný režisér, jeden z nejlepších, ne - li nejlepší, tak se raději stáhnou do ulity a svorně budou držet hubu. Přece by se hodila někdy nějaká rolička, co kdyby, tak raději klid. Poserové !!!

  OdpovědětVymazat
 13. Pane ministre "kultury", jsem humanista !
  Vim, ze je to pouze otazka casu, kdy budete muset UTIKAT ze zeme, jako Zatopek na olympiade, jako ja z Afriky.

  Mam k pronajmu diru po medvedech na Aljasce. Je tam po kolena plno hoven po medvedech. Vylopatujete si to a nikdo vas tam nenajde. Kdyz zustanete v Cesku, tak Vas jednou Cesi zavrou.
  Anglictinu tam nepotrebujete, tam neni s kym mluvit.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:45 Ani to nemusí lopatovat. V takovém prostředí je jako doma.

   Vymazat
 14. Myslím si, že ten zmrd Horáček si podepsal tímto pokusem o převrat ortel. Ten vekslák prezidentem nebude, ani, kdyby se třeba posral!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ledaže byste ten ortel chtěl vykonat sám. Pražská havlérka postrádá mučedníka, když se kult osobnosti Havla odmítl vycpat a radši se nechal zpopelnit.

   Vymazat
 15. pošleme je hlásat tu pravdu a lásku do světa.
  Petice za přerozdělení tzv. "osobností" z ČR do zbytku světa http://www.petice24.com/signatures/petice_za_perozdleni_tzv_osobnosti_z_r_do_zbytku_svta/start/690

  OdpovědětVymazat
 16. Anonymní27. října 2016 14:42
  Holčičko, proč pláčeš?
  Pláču za pana Bradyho.
  A jak dlouho pana Bradyho znáš?
  Už tři dny.

  OdpovědětVymazat
 17. Tú nepodarenú cirkus staromák show čo včera predvádzali havlisti som ani nepozeral.Pozrel som si ale útržki s téj podívanej a to radšej tá Pražská kraviareň mala miesto štátnej himny spievať pesničku od Petra Nagiho (uhéehe sme sme grázli s havlárne,ohóhoho slobodu vám už nedáme)Táto pesnička môže biť havlistickov hymnou.S pozdravom Peťo a nezabúdajte na svojich predkov,ako bol Ján Sladki Kozina Ján Hus,Karol Velkí,cisár Rudolf.P.S.držím vám palce a nedajte si vziať svoju prekrásnu krajinu ktorov je Česko.Osobne bi som bol za jednotné ČeskoSlovensko a suveréne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Akorát nevíme co je to za písničku.

   Vymazat
 18. Pražská kavárna udělala obrovskou chybu, když se nechala kariéristou Gazdíkem nalákat na tuto akci. Došlo k jejímu zviditelnění a zadokumentování její rozbíječské činnosti ve zcela nepravou chvíli. Na toto dojedou. Už brzy.

  OdpovědětVymazat
 19. Já bych ty hajzle na podiu všechny pověsil jako zrádce národa pro výstrahu ostatním.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vynechte, prosím, toho jazzmana, co tak pěkně zpíval blues. Samozřejmě ostatní bych pověsit nenechal, ale dopřál bych jim dožívat za minimální mzdu.

   Vymazat
  2. Nenechte se nachytat Útvarem pro organizování odhalovaného zločinu a věšte jenom za koule do průvanu.

   Vymazat
 20. 18:50,volá sa to chlapci s lampárne a ja som to pre slniečkárov premenoval na grázli s havlárne,a sedí to na nich.

  OdpovědětVymazat
 21. Jsou to zrádci . Je to útok na prezidenta České republiky . Komu sloužíte ? Proč mají Pražáci na staromáku Ukrajinské vlajky ?

  OdpovědětVymazat
 22. Pravdepodobne havlisti dali prezidentovi Zemanovi jasný sgnál že aj Českú zem čaká maidan,tie zrúdi sa pred ničím neazastavia,iba ak ich zastaví národ.

  OdpovědětVymazat
 23. Ten Únor nie je zlá vec,treba ho možno zopakovať na tú čeliadku darmožravú.

  OdpovědětVymazat
 24. Jenoém abychom neměli 17.11.2017 zcela jiné starosti!!!

  OdpovědětVymazat