Reklama

pondělí 17. října 2016

Lenka Procházková: Text proslovu na tiskové konferenci (17. 10. 2016) svolané autory petice požadující referendum o vystoupení ČR z NATO.

Lenka Procházková
18.10.2016 
MOTTO:

Ti, kdo vás přinutí věřit absurditě, vás donutí i páchat ohavnosti.
(Francois Voltaire)
Za tzv. normalizace byla cenzura oficiální skutečností a šíření odlišných, tedy kritických názorů, bylo trestné. Takže většina lidí vnějškově držela basu s vládnoucím trendem a jeho metrem, a pouze v soukromí si občané hledali informace o stavu světa z jiných než státních zdrojů. 


 Propaganda strany a vlády měla své nudné jednobarevné billboardy vysázené téměř všude, ale téměř nikdo už je nevnímal, natož aby se jimi dal inspirovat. Vlastně šlo o tichou dohodu režimu s občany ve smyslu: My budeme předstírat, že vám říkáme pravdu a vy budete předstírat, že nám to věříte. Tato dohoda dnes už neplatí.

Naše stále mladá demokracie totiž už při svém zrodu odstřihla cenzuru jako pupeční šňůru, která už nikoho neuživí. Autocenzura je mnohem praktičtější, protože podporuje tvůrčí přístup každého, kdo si s ní začal. A tak se rukou společnou za pouhých 27 let naše mladá demokracie propracovala v umění dezinformace a manipulace s lidmi k úspěchům, kterých církev svatá v Čechách nedosáhla ani za několik století, i když její metody byly mnohem brutálnější. Dnes se manipuluje se svědomím lidí tak sofistikovaně, že si toho často ani nevšimnou, jednoduše tu operaci prospí a probouzejí se do nového světa, kde i staré dějiny jsou přepsány podle požadavků této proměněné doby. Naše děti se měnit nemusí, už od školky jsou tvarované v universální tvory, bioroboty, naprogramované ke zneužití pro cokoliv.

Neochota hledat pravdu je v naší zemi historicky novým jevem, který postihuje všechny generace, protože televizi má doma téměř každý. Šalebný obraz světa, který nám veřejnoprávní média předkládají, se usazuje v našich mozcích jako matrice. A tak mnoho občanů v ČR je pevně přesvědčeno o tom, že NATO je obranná aliance, která je garantem našeho bezpečí. Goebelsovské úsloví, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou je pořád dobrým receptem, jak lidi přivést k poslušnosti, a přitom jim ponechat iluzi, že se řídí svými vlastními poznatky a vědomostmi. Kam to vymývání mozků povede? Začne v dalším vývoji platit i to, že stokrát opakovaná pravda se stane lží? Budou snad demonstranti a signatáři petic stíháni jako nepřátelé demokracie? Vznikne výbor vyšetřující protiamerickou činnost? Novelizace některých zákonů, diktovaná bruselskou administrativou, k tomu směřuje.

Vstup ČR do NATO se uskutečnil v březnu 99. Bez referenda. Nebylo vypsáno nejen proto, že výsledek byl nejistý, ale především z časových důvodů. Novým spojencům ve zbrani šlo o naše nebe, kudy prolétaly jejich bombardéry na Bělehrad. My jsme se nestali členem Aliance kvůli našemu bezpečí, ale kvůli naší strategické poloze na mapě Evropy, kvůli přeletům a vojenským přesunům přes naše území, kvůli skladištím zbraní, kvůli cvičením útoků proti Rusku.

Negativní vztah většiny našich současných politiků a novinářů k Rusku je takříkajíc jejich povinnou profesní výbavou. Nevypovídá o jejich rozhledu a analytických schopnostech, pouze dokumentuje jejich ochotu plnit vyšší zadání. Reminiscence na srpnovou invazi roku 1968 vyvolávané při každé debatě démonizují RF jako nepolepšitelného agresora, který ohrožuje světový mír a touží po cizích územích. Přitom Rusko má největší teritorium na světě a disponuje zdroji na tisíce let. Jako nástupnický stát Sovětského svazu se Rusko vzdalo někdejší komunistické ideologie a tudíž nemá potřebu ji agresivně šířit. Ani nedávné připojení Krymu nebylo agresí, ale defenzívním činem, který proběhl nekrvavě a v souladu s referendem krymských občanů. Na rozdíl od USA patří Rusko historicky i kulturně k Evropě a v poslední světové válce za její osvobození od nacismu a fašismu prolilo mnoho krve. Letos v květnu jsem se v Petrohradě zúčastnila pochodu Nesmrtelného pluku. Šlo nás půl miliónu a všichni nesli fotografie svých padlých nebo zraněných za poslední války. Tito lidé opravdu žádnou další válku nechtějí. Ale jsou odhodláni svou vlast bránit, tak jako jejich předkové ve Velké vlastenecké válce. Připravují se na obranu. Při nedávném celo ruském nácviku CO se jej zúčastnilo 40 miliónů lidí. Všichni obyvatelé velkých měst přesně vědí, kde jsou protiatomové kryty.

V Praze zní každou první středu v měsíci v pravé poledne sirény. Trvá to dvě minuty. Říká se tomu zkouška sirén. A co když jednou zazní pražské sirény v pátek, třeba ve tři odpoledne? Co bude dál? Kde jsou v našich městech kryty? Kdo nám sdělí, co máme dělat, pokud ty kryty neexistují? Kde vyfasujeme jodové tablety?

Řeší tohle naši politici, zajímají se o to naši novináři? Uvědomují si vůbec, že jsme ve spolku agresora, který přepadá cizí země, aby z nich mohl pumpovat energii pro svou nekonečnou spotřebu?! Americká armáda už hodně dlouho nic nevyhrála, i k loupežným výpravám potřebuje spojence, spolupachatele. K tažení za ruskými zdroji si jako vojenské nástupiště připravila Ukrajinu, kde zaplatila a koordinovala násilný puč proti legitimní vládě a ve jménu demokracie dosadila fašistickou juntu a vyvolala tím občanskou válku. Ukrajina, to už je předsíň k ruskému domovu, stejně tak jako pobaltí, kde se hromadí vojáci a zbraně Aliance. NATO posiluje i své základny v Německu.

Minulou sobotu, tedy před týdnem, se v Berlíně konala velká demonstrace proti NATO. Informovala o tom česká média? Přesto i u nás už se občané probouzejí z mediální plošné narkózy. Důkazem je tato petice. V jednom z bodů požaduje vypsání speciálního referenda na vystoupení naší republiky z NATO. Setrvávat ve spolku agresorů je nejen proti smyslu našich dějin, ale i proti naší mírové budoucnosti. A pokud se naše děti nedokážou zorientovat, je naší povinností jednat i za ně a přinutit naše nezodpovědné politiky, aby se začali chovat realisticky a moudře a přestali hrát roli tupých slouhů v cizí mocenské hře.

Dobu, v níž žijeme, lze nazvat střídáním epoch. Taková doba, kdy se hegemon agresivně brání svému odchodu ze scény, taková nebezpečná doba vyžaduje zdravý rozum a notnou dávku odvahy. Zůstat v takové době pasivně na straně agresora je nejen zpozdilé, ale i zničující. Naopak možnost, že jako první stát z Aliance vystoupíme, může odstartovat dominový efekt, který Evropské státy osvobodí z pozice rukojmích.

Proto apeluji na naše novináře, aby přestali sloužit cizím pánům a zájmům a začali místo jejich diktátu naslouchat hlas svého svědomí a rozumu. Zločiny proti míru jsou nepromlčitelné a polehčující okolnost, že byly učiněny v dobré víře, dnes, v době internetu, neplatí. Co se týče našich politiků, ti sice spoléhají na svou imunitu, ale nevím, zda ta je ochrání, pokud se sirény rozhoukají v pátek ve tři odpoledne...


- - - 
 


Petice pro vystoupení z agresivního paktu NATO:Petici možno vytisknout, zaplnit podpisy spoluobčanů a poslat na adresu kteréhokoli z členů petičního výboru.

39 komentářů :

 1. Měl bych takovou prosbu k paní Lence Procházkové, aby se směle prohlásila reprezentantkou 85% lidí, kteří odmítli podpořit zločinecký polistopadový režim děláním křoví u voleb.

  OdpovědětSmazat
 2. Jsem pro defenestraci svinčíku v České televizi.

  OdpovědětSmazat
 3. Cenzura v ČR
  Jistě jste si všichni všimli že na seznamu jsou nyní dvoje zprávy. Zprávy seznamu a novinky. Novinky umožňují čtenářum zůčastnit se diskuzí, kdež to nové zprávy už ne. Znamená to že novinky brzy ze seznamu vypadnou a mi budeme muset číst ty proamerické zhovadilosti bez komentáře. Vypadá to že na US ambasádě někoho podrbou za ouškem a dostane lízátko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také jsem byla zaskočena i když novinky nečtu ze zásady,ale web používám k jiným účelům.Paní Procházková má pravdu,vážím si jí i jako účastnici demonstrací a vidím ji v politice,klidně jako prezidentku.Psala jsem i vícekrát.Ale kolikaůtá petice o vystoupení z EU to bude?Podpinďousové,sloužící ďáblu,se nevzdají!Ať jsou na jakémkoli stupni řízení.Přijdete 17.11.do Prahy,ať ukážeme,že nejsme manipulovatelné stádo ovcí!Nebo snad ano??!

   Smazat
 4. https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201610173976850-vlada-cesko-kscm-navrh-referendum-nato-vystoupeni/
  tak to je treba to u voleb zmenit SPD

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic jste nepochopil, čtenáři Nové republiky se vejdou na jeden okresní stadion a většina lidí odmítá legitimizovat tento protilidový režim a jeho polistopadové zločince u voleb. Začněte budovat paralelní struktury, občanská neposlušnost už začala.

   Smazat
  2. Anonymní18. října 2016 0:21 je treba pravdu rozsirovat dal tak 1 stadion je dost

   Smazat
 5. Nejvíc se obávám té věci, že až tenhle hnusnej režim půjde do hajzlu, že většina z těch hovad, co ho dělali tak nesnesitelným, tak převlíknou kabáty a budou ještě fanatičtějšími propagátory režimu nového.
  Rozumíte, těch xichtů se nezbavíte, pouze budou mlít opak toho, co melou teď.

  OdpovědětSmazat
 6. Nejhorší na tom je, že pokud má Impérium přijít o nějakou kolonii, tak pouze ve formátu spálené země!

  To není jako perestrojka soudruha Gorbačova.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za prvé Gorbačov nebyl žádný soudruh, byl to zrádce a agent CIA, také ještě v době SSSR byl těmito agenty obklopen a hlídán, dnes žije jako řádný "komunista" v USA pod ochranou bankéřů !!

   Smazat
 7. Pro pana J.F.,co má její partner společného s jejími názory. Tato dáma pokud promluví případně něco napíše, tak to má hlavu i patu na rozdíl od vás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:29 Sice nevím,co ten ubožák napsal,ale bylo to určitě podlé!Pane J.F.až budete dosahovat hodnot paní Procházkové,myslím tím i morálních hodnot,pokud víte,co to znamená,tak se dokonce bez hanby můžete podepsat i tady na Nové Republice.Franta

   Smazat
 8. 100% Souhlas , defenestrace NATO je nutna.

  OdpovědětSmazat
 9. NATO nikdy nebylo a nikdy nebude obrannou aliancí. Vzniklo na likvidaci socialistických států a po roce 1989 se ukázalo, že vzniklo hlavně na likvidaci Ruska. Jeho úkolem je sofistikovaněji provést Hitlerovu akci Barbarosa. Otázkou je komu ze západních zemí se bude chtít jít do války s Ruskem. Pokaždé, kdy na Rusko západ zaútočil, dopadlo to pro západ katastrofálně. Nyní západ a USA hledají kdo by to mohl provést bez jejich přímé účasti. Jednou z možností je ta, kterou už chtěl použít Bismark. Rozeštvat slovanské národy proti sobě, tedy využít odvěkou nenávist části Ukrajinců a Poláků proti Rusům. USA a spojenci na západě by jenom přihlíželi a dodávali zbraně. Jenže to taky by asi nestačilo, protože něco jiného je propaganda šířená západem a něco jiného je skutečnost. U Doněcka a Luhanska musí být do bojů proti separatistům zapojení i Američtí poradci, aby se nějaký boj vůbec odehrával, protože ani Ukrajincům, kteří v rodinách mají vazby na Rusko se nechce střílet do vlastních lidí. Zbývá použít islámské radikály a přes Čečnu zkusit rozložit Rusko. Rusko ovšem tyto radikály se západními vojenskými poradci likviduje přímo v Sýrii. A tak lze konstatovat, že demokratickému západu se nedaří rozpoutat proti Rusku válku v rozměrech jak by si to přálo. Ale západ neskončí. Kolikrát se západu osvědčilo systematické štvaní a vyzbrojování obou stran konfliktu, neustále bombardování. Tímto způsobem již zničil celou Afriku a Jižní Ameriku a část Asie. Teď narazil na dno. Vyčerpal zdroje a doufá, že je získá pochodem na východ, což už tady bylo a dopadlo to pro západ špatně, ale západ se nepoučí protože mantrou západu je zisk a neustálá maximalizace zisku, což je jako rakovina která postupuje zasaženým tělem až do jeho skonání.

  OdpovědětSmazat
 10. Tuto iniciativu je dobré podpořit a s článkem lze souhlasit - až na jeho neskutečně naivní závěr:

  "apeluji na naše novináře, aby přestali sloužit cizím pánům a zájmům a začali místo jejich diktátu naslouchat hlas svého svědomí a rozumu"

  Tady se L.Procháková dovolává něčeho, co prokazatelně neexistuje.
  Svědomí ? Rozum ? U českých mainstreamových novinářů ?

  OdpovědětSmazat
 11. Apelovat na svědomí novinářů? To je sice krásné a ušlechtilé, ale do toho se jim nebude chtít. Pravdu hledají u svých sponzorů a chlebodárců, a jsou to především tito, kterým se musí zavděčit. Jistě na to mají nějaké své zásluhové tabulky. Při své mentální kapacitě by se s přístupem, za který by se nemuseli stydět, šli pást a to nechtějí a sotva budou riskovat. Někteří novináři snad také již žádné svědomí nemají, to bylo již zcela vypáleno a nezůstal ani kousek "trávníčku", ze kterého by se mohlo obnovit. Že tím spáchali smrtelný hřích proti pravdě, kterou je jen a jen jejich vlastní svědomí, je jim z celého srdce ukradené, pro takové lidi mimo jejich chápání. Víra v to, že nás naši spojenci tady ochrání, je iluze. Historie se, až znovu dojde na lámání chleba, bude opakovat. Je lepší mít alespoň čisté svědomí a na hanebnostech druhých se nepodílet. Představa toho, že je v našem zájmu být v tomto spolku raději než nebýt v tomto spolku, protože jsme rezignovali na svou vlastní obranyschopnost a nic jiného nám nezbývá? Pěkná volovina.

  OdpovědětSmazat
 12. Souhlasim s tím co se zde píše a nevím,jestli bude stačit petice těch už totiž bylo dost a moc to nepomohlo no předně by se mělo tlačit na ministerstvo obrany,kda všichni kyvou hlavou jak chce USA a to je skupina ANO s Babišem.Ale lidé je voli takže je to dost rozporuplné jestli vůbec lidé chápou politiku EU a NATO a jestli je to zajíma

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:21aLidé Babiše volit budou,jelikož se nezajímají o politiku globální.A Babiš je řízen globalisty.

   Smazat
 13. Jejich svědomí jsou čistě peníze. S článkem plně souhlasím a petici již mám vytištěnou.Jen bych si dovolil parafrázovat.NATO je utočná aliance zaručující nebezpečí pro celý svět a občany této zemně.

  OdpovědětSmazat
 14. Pěkné článečky se zde píší, jestli pak si autoři vůbec ráčili všimnout, že protektorátní vláda, odmítla návrh KSČM na vyhlášení referenda o vystoupení z NATO. To asi ne, že ? Protože je lepší se předvádět samostatně, protože každý čecháček co má díru do zadku je chytrý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KSČM je v petičním výboru zastoupena. Tak nevím, co tu 10:09 vzdychá? Ostatně KSČM z naší politické scény odchází podobně jako TOP09 a ČSSD.

   Smazat
  2. Z KSČM se stala díky vedení naprosto oportunistická partaj,která skončí.To nic nevadí jejím představitelům spokojeně užívat prebendy. Takoví lidé jako paní Procházková by mohli partaj probudit, ale bohužel. !!!!

   Smazat
  3. Re (10:44):
   Těžko pochopit vaše tvrzení o tom, že z KSČM se stala naprosto oportunistická partaj.
   Coźpak např. tímto podáním svého návrhu na vypsání referenda o vystoupení z NATO jde komu z našich (momentálně) mocných po srsti?
   Tím se také ztotožnila s názorem značné části našich obyvatel, a taky pro uplatnění toho mínění něco udělala. To však těžko považovat za oportunní chování.
   To narozdíl od dalších stran a hnutí.
   Samosebou, že byl ten návrh naší loutkovou smeten pod stůl. Loutky už ani jinak neumějí ...

   Smazat
  4. Ano KSČM dala návrh na referendum o vystoupení z NATO. Nespoléhejte na referenda. Vzpomeňte na referendum v Maďarsku. Lidé mohli podpořit Orbána proti imigrantum. A co udělali? K referendum které bylo klíčové nepřišli. A přitom celé masy mladých Arabů jim procházeli územím Maďarska do SRN a ne cestě plundrovali co jim přišlo pod cestu. Věřím tomu, že by jsme byli až překvapeni jak by dopadlo referendum u nás. Všichni mladí jsou už od školy zpracovávání proti svým rodičům, kterým říkají jaký byli komunisti a co měli oni rodiče dělat protože oni mladí všechno vědí, všude byli a dnes poučují kdekoho staršího co je demokracie, co je NATO a jak máme vítat imigranty. Vždyť všechno jim to říkají ve škole.

   Smazat
 15. děkuji paní Procházkové za její boj za vystoupení z Nato,nikdo se nás neptal na názor a doufám,že to bude téma parlamentních voleb,je to názor většiny lidí,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. je to nanejvýš názor většiny fanoušků tohoto webu...

   Smazat
  2. Je to názor většiny lidí, kteří mají pud sebezáchovy a je jim odporné humanitární bombardování.

   Smazat
 16. Zavazuji se jeden arch nechat podepsat svými přáteli. CT. ...do týdne

  OdpovědětSmazat
 17. Apelovat na lidi beze cti a bez svědomí je stejně naprosto zbytečné, jako apelovat na naše novináře. L.P.
  Nemám k dispozici tiskárnu, ani podmínky k možnosti podepsat tu petici, přestože podpis bych sám rád připojil bez váhání.

  OdpovědětSmazat
 18. O vystoupení či zůstání v NATO musí rozhodnout národ ve všelidovém referendu. To má ve svém programu SPD. Proto je třeba volit SPD!

  OdpovědětSmazat
 19. Vstup do NATO splňoval mnoho cílů. Politici, co si nakradli za podpory USA, potřebovali berličku v podobě "staršího bratra", který bude hlídat nakradený majetek a potlačovat případný odpor lidu proti vrchnosti. NATO a USA zase potřebují troubu, který bude dávat do kasičky US vojensko-průmyslového srdužení chatařů a chalupářů a který bude jako trotl bojovat za cizí majetky pod záminkou boje za demokracii.

  OdpovědětSmazat
 20. boj proti současnému a tzv. demokracii je potřeba budovat na kladných myšlenkách a propracovat je do detailu, nelze stavět na pouhé negaci a nenávisti. Chce to také větší program než jen vystoupení z NATO. Což bych samozřejmě bral. ČT samozřejmě plní mnoho různých úkolu a často i dobře, ale je pravda, že ta její trapná a už nechutná propaganda opisovaná z masmédií si v ničem nezadá s tou komunistickou, jak ji někteří ještě známe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. někam se schovalo slovíčko: proti současnému establishmentu a ...

   Smazat
 21. Musí vzniknout politická strana, hnutí, s programem vystoupení ČR z NATO.

  OdpovědětSmazat
 22. Pokud se ozvou sirény mimo 1.stredu v měsíci, tak následuje hlášení, proč byly spuštěny a co mají lidé dělat, nebo co se od nich očekává. Nedávno jsem to zažila v našem městě. Nesouvisí toto s daným tématem, ale sirén se musím zastat, nejsou bezúčelné.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.