Reklama

.

.

pátek 7. října 2016

Masakr v Aleppském kotli: VKS RF a ozbrojené síly Sýrie rozdrtily údernou skupinu teroristů


7. 10. 2016     zdroj
VKS RF a syrská armáda ničivě udeřily na teroristy v Aleppo. Podrobnosti sdělil Russkoj vesne armádní zdroj. "V posledních dvou týdnech různé skupiny teroristů západně od Aleppa shromažďovaly síly a zbraně k útoku na vládní vojska, která obléhají město.


Štáb teroristů počítal s tím, že za tímto účelem zkoncentruje několik úderných skupin v osadách Kafr Hamra, Hraytan, Maaret al-Artik a al-Khaldiyeh. Přípravy k útoku sledovala rozvědka armády SAR a Muchabarat," uvedl zdroj Russkoj vesny.

Katastrofa pro teroristy

"Čekaly, až dosáhne koncentrace sil a zbraní teroristů na výchozím území maximálního počtu, těžké a raketové dělostřelectvo syrské armády s podporou VKS Ruska a syrského bombardovacího a útočného letectva pak zasadily masivní úder na pozice teroristů.

Při úderu bylo na ně shozeno několik desítek tun munice různé ráže, což způsobilo, že ztráty se počítaly na stovky mrtvých a raněných, mnohačetné vraky hořící techniky teroristů šlehaly jasné plameny několik hodin a neměl je kdo hasit", dodal zdroj.

Teroristé z kdysi hrůzné úderné skupiny prchali ze svých hořících pozic, odhazovali zbraně, vybavení a raněné spolubojovníky, zanechávali je ve vše pohlcujícím ohni, který zachvátil jejich pozice.

Celkový dopad úderu vládních vojsk na teroristy lze popsat jedním slovem - katastrofa!

Podle některých zpráv přesáhl počet jen zabitých teroristů v důsledku tohoto úderu vládních vojsk 300 osob, bylo také zcela zničeno asi 40 jednotek různé techniky.

Ale hlavní výsledek spočívá v něčem jiném. Teroristé z osad Kafr Hamra, Hraytan, Maaret al-Artik a al-Khaldiyeh již nejen že nebudou moci jít na pomoc teroristům, kteří jsou obklíčeni v Aleppu, ale těžko budou nyní vůbec vést jakékoliv úspěšné bojové operace v provincii Aleppo.

Poté, co vyšlo najevo, že Rusko a USA se nedokázaly dohodnout na další spolupráci v oblasti Sýrie, zhroutily se pro teroristy poslední naděje a šance změnit situaci v Aleppu.

Teroristé v pasti: blokádu Aleppa není možné prolomit

Porážka záloh teroristů, shromážděných západně od Aleppa, znamená, že průlom blokády města zvenčí je nemožný.

Také to znamená, že ať by byla pomoc od OSN, s níž teroristé Džebhat en-Nusry a Ahrar al-Sham v blokované části Aleppa počítali, jakákoli, v blízké budoucnosti nebude, příměří, v něž doufali, není předpokládáno. Nyní teroristům ve východním Aleppu zůstávají jen dvě možnosti: buď složit zbraně, vzdát se vládním jednotkám a tím si zachránit život, nebo vyčkávat ve svých krysích dírách, vyhrabaných pod městem, a čekat na svou nevyhnutelnou smrt, buď v důsledku úderu vládních vojsk, nebo jako krysy, hladem a nemocemi ...

Přes všechny problémy, které teroristé obyvatelům Aleppa způsobili, vláda a velení armády SAR stále ještě nabízejí zachování života těm, kteří dobrovolně složí zbraně a samostatně vyjdou z obklíčených čtvrtí přes pozice vládních sil.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

55 komentářů :

 1. Vzbouřené kmeny ČSSD odmítající poslušnost koaličnímu partnerovi v obležení. Čáslavská letka a Mariánskolázeňský pěší pluk nepočítají ztráty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V článku je odpověď na otázku, proč Američani křičí, že s Ruskem spolupracovat nebudou, že je Rusko zklamalo, že je nutno vytvořit na Sýrii bezletovou zónu jako to před nedávnem udělali na Libyi, kde vysypali potom v krátkém čase víc bomb, než bylo svrženo na Německo za druhé světové války. Čím víc budou Američani a jejich západní spojenci křičet na Rusko tím víc bude jasné, že v Sýrii Amerika prohrává a to se podle toho co je v článku napsáno právě stalo. Proto také Amerika vyšla v OSN s iniciativou prolomit princip VETA v OSN a i přes toto VETO zavést v Sýrii bezletovou zónu což by následně znamenalo totální vybombardování Syrské arabské armády včetně Ruských základen. Odpovědí Ruska na tuto snahu bylo dovezení do Syrie nejmodernějšího raketového systému, takže je otázka, jestli Američani do toho půjdou protože by to znamenalo že pokud by Amici chtěli vybombardovat Syrské vojáky mohli by být také sestřelování ze syrské oblohy.

   Vymazat
  2. Rusové by určitě si nechali vybombardovat svoje základy. Kde žijete?

   Vymazat
  3. dobře jim tak.

   Vymazat
 2. Gratulujem Sýrčanom ku tomuto obrovskému čiastkovému úspechu a prajem im sústrediť sily na oslobodenie Allepa od teroristov a ich šéfov z USA a EÚ.

  OdpovědětVymazat
 3. DObrapraca, treba to pozabijat vsetko ako skodnu zver. bez rozdielu

  OdpovědětVymazat
 4. Zase dobrá zpráva, škoda že tak málo si jich vzal čert.

  OdpovědětVymazat
 5. Myslím, že americká strana bude protestovat jenom formálně, protože jde o to, aby se Arabové vymlátili mezi sebou, to je priorita. Někdo má rád fotbal, někdo rád likviduje fanatiky, proti gustu...:) Je otázkou času, kdy vypukne Majdan třeba v Saudské Arábii a umírněná opozice tam za podpory USA všechno rozmlátí. Bude se bojovat do posledního Araba.

  OdpovědětVymazat
 6. Aleppo je takový Syrský Donětsk ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 1:30: Z vojenskeho hlediska je to tak. Ale velice podtstany rozdil tu je: Syrska vlada je legalni a bojuje proti uSSacke invazi - cili ze zahranici (uSSaci ty teroristy jenom ridi) dovlecenych vrahu. Na Ukrajine je vlada nelegalni, pucisticka a vrazdi obyvatele Ukrajiny a ne nejake zoldaky. A opet jsou to uSSa kdo ridi nacisticke Ukrajinske bestie - cili skutecne teroristy. uSSa je proste na spatne strane at uz siri demokracii kdekoliv - az do posledniho osvobozeneho.

   Vymazat
  2. 6:48 Anebbo máte úplně stejně vyprané hlavy jako Ukrajinci, jen v opačném gardu, jak se to zrovna komu hodí.

   Normální člověk ve válce stojí na straně míru.

   Vymazat
  3. Máte poněkud mylné názory.Normální člověk
   nezačíná války.Takže s tím vymytím mozku
   moc neoperujte.Asi jste nakažen Trockým.
   Váš přístup znamená ani válku ani mír.Stát
   můžete na kterékoliv straně.
   Petr Majevský

   Vymazat
  4. Každá válka končí mírem, mír je zákonitý vítěz války.

   Vymazat
  5. Anonymní7. října 2016 16:03
   Norvální člověk stoji na straně spravedlnosti.
   Neleze tam kam ho nepzvala regulerní vláda.

   Vymazat
 7. "VKS RF a syrská armáda nanesly ničivý úder teroristům v Aleppo" --- Takovou češtinu si "naneste na prdel", madam Gr. Nebylo vám lépe v Rusku? Hubert

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty debile juesej asi nemas poneti co je dnes USA zeme ktra napada jeden stat za druhym meni rezimy a to je tzv demokracie Ale oni vam cizkum jako ty blbecku taky pristrihnou brcka ,oni jini kabrnaci a kamosi sli do kytek Noriega Husejn spousta diktatoru v s.America a dalsich .Zahodi te jako hajzlpapir idiote

   Vymazat
  2. Kolik řečí znáš, Huberte?

   Vymazat
  3. Nacisticka slecinka pouziva zrejme prekladaciho robota.

   Vymazat
  4. Jasně podkuřovačko. :D

   Vymazat
  5. Jasně knížecí rozkuřovačko Langšádlová. :D

   Vymazat
  6. Nebylo a ty raději emigruj do Us tam tě budou mít rádi. a prosím už se nevracej. Děkuji.

   Vymazat
 8. Diagnóza ČR 2016.

  OdpovědětVymazat
 9. Skoda, ze pritom museli soudruzi srovnat se zemi cele mesto a vyvrazdit vetsinu obyvatel vcetne zen a deti.
  Ale to soudruzce Grulichove a zdejsim hitlerovcum podle vseho vyhovuje.
  Vsak vono se vam to vrati.......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně roztleskávačko. :D

   Vymazat
  2. Jako řádný hlupák se chlubíš, hloupá hlavo, svou hloupostí.

   Vymazat
  3. Zlaťáky z reklamy a počtu zobrazení nesmrdí, akorát to vyžaduje zmrzačený charakter a ochotu primitivně lhát.

   Vymazat
  4. Ten úchyl (7:00) s nízkým IQ se snaží pomlouvat a urážet. Ale jako kašpar místních diskusních fór je k nezaplacení. Nebuďte na něj zlí. Díky.

   Vymazat
  5. Zadařilo se. Anonym nadává anonymovi, zlaťáky se sypou.

   Vymazat
  6. Thank you Regan. Jsi tu se souhlasem redakce a zasloužíš si svůj jidášský groš, když se všem zúčastněným řinou příjmy z reklamy a počtu zobrazení.

   Vymazat
  7. kdo zažil válku (já ano) vzpomíná že se při bombení měst na civilní obyvatelstvo ohled brát nemohl a nebral. Viz bommbardování Prahy američany 2x od vysočan až po Emauzy kobercově všecno a podruhé taky tak. V Brně podobná situace několikrát od roku 1944. Rudá armáda sice taky shazovala bomby, ale jen frrontovým letectvem když útočily šturmoviky na pozice nepřátelských nacistických vojsk. Délkové bombardéry a kobercové nálety nedělala neb nšeměla stroje s dlouhým doletem. Další přiklady humanitárního bombení ve stylu US byla Plzeň těsně před koncem války. Tak držte huby sluníčkáři co máte ještě skořápku na prdeli. Vietnam, Laos... toho bylo. A teď si hrají na nejspravedlivější mezi spravedlivými když jim RA šlape na kuří oka.

   Slávek, Brno

   Vymazat
  8. Nemám slov jsi tak vypatlana, nebo blbá.
   Srovnávat následky za příčiny
   Václav

   Vymazat
 10. Konecne je videt vysledek,po 4 -lete falesne hre uesej a nato.Je s podivem,ze cessti lide spileji exklusivnimu spolku vrahu NATO.Cesi byli vzdy prodejne devky !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi byl asi vždy blbec.

   Vymazat
  2. Oprava.Po proti letech a započítává se příprava agresorů,tak to bude asi přibližně šest let válčení na cizím území,bez pozvání,s cílem zlikvidovat vyspělou zemi s velkým přírodním potenciálem!Podvraťáci agresorští z USA si mysleli,že jim Lid Sýrie padne ke kolenům bez boje a on si dovolili vzdorovat.USA zůstali jenom bandy "umírněných"a neumírněných islámistů,které se vyzbrojovaly a cvičili za peníze amerických poplatníků!Chvála Putinovi,že Syrský lid nenechal na holičkách a
   přijmul prosbu Assada o pomoc.Doufám,že se brzo budou utečenci vracet domů a znovu budovat svoji zemi na takovou,jakou jí měli před vpádem amerických okupantů a zúročí svoje bohatství země

   Vymazat
 11. Mainstreamová média budou nad západními žoldáky plakat a dožadovat se svolání Rady bezpečnosti OSN, která by umožnila jejich evakuaci Mezinárodním červeným křížem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:55Žádná evakuace!Ať se vzdají a bude s nimi naloženo podle Ženevských úmluv.A celý svět se dozví,kdo jsou zač a kým placeni!MČK je něco jako na Ukrajině OBSE!Byli by neobjektivní a nakloněni k agresorům.Asad a Rusko nesmí ustoupit a dát těm mezinárodním žoldákům ani minutu příležitosti k jejich záchraně.Kerry s Lavrovem se budou těžko dohadovat.Už mají dost těch amerických,podrazáckých lhářů.

   Vymazat
 12. V článku je odpověď na otázku, proč Američani křičí, že s Ruskem spolupracovat nebudou, že je Rusko zklamalo, že je nutno vytvořit na Sýrii bezletovou zónu, jako to před nedávnem udělali nad Libyi, kde vysypali potom v krátkém čase víc bomb, než bylo svrženo na Německo za druhé světové války. Čím víc budou Američani a jejich západní spojenci - poskoci, křičet na Rusko, tím víc bude jasnější, že v Sýrii Amerika prohrává a to se podle toho, co je v článku napsáno, právě stalo. Proto také Amerika vyšla v OSN s iniciativou prolomit princip VETA v OSN a i přes toto VETO zavést v Sýrii bezletovou zónu, což by následně znamenalo totální vybombardování Syrské arabské armády, včetně Ruských základen. Odpovědí Ruska na tuto snahu, bylo dovezení do Syrie nejmodernějšího raketového systému, takže je otázka, jestli Američani do toho půjdou, protože by to znamenalo, že pokud by Amici chtěli vybombardovat Syrské vojáky, mohli by být také sestřelování ze syrské oblohy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kolik ze svrhli v Libyji bomb, komunisto? :-)

   Vymazat
  2. Thank you Regan. Nemusí pršet, jen když kape.

   Vymazat
  3. Tohle má větší čtenost a ohlas než mainstreamový havlista Ivan Hoffman a Lída Hari Österreicherová dohromady.

   Vymazat
  4. ..." - a Lída Hari Österreicherová dohromady." - Oprava: Lída Hari Šindla-Österreicherová dohromady. sck

   Vymazat
 13. A je to tak jednoduché, jako vždy. Postačí se vzdát a tak zachránit všechny civilisty. Ale asi je to podle západu antihumální.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Západní žoldáci se spolu s americko-saúdskými islámskými klerofašisty a uřezávači hlav mohou vzdát jako ve Vukovaru, kde wehrWolfovo Vyznavačům ohně v přestrojení za pacienty nebyla umožněna evakuace Mezinárodním červeným křížem.

   Vymazat
 14. \jen tak dál. Bijte je a žeňte je!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 15. Vybít všechen ten odpornej špinavej smradlavej teroristickej ksindl!!!!!!!!!!!!Do jednoho!!!MOLODCI!!

  OdpovědětVymazat
 16. A na ty naše zaprodance už se také vaří voda.

  OdpovědětVymazat
 17. Hlavně se nezastavovat a žádné dohody s USA

  OdpovědětVymazat
 18. Čeká je tam ještě mnoho práce ...
  ---
  Kdyby ve východním Aleppu ti nájemní zmetci zároveň nedrželi na 200 tis. civilních osob (víceméně jako rukojmích), nebylo by o čem dál hovořit. Utéct se odtud údajně dost dobře nedá.
  Těch 200 tis. je tak darem z nebes jak pro IS(IL), tak i pro US "humanitární" (lži)propagandu. A dodnes nikoho z nich nezajímal osud milionů!, byli pro ni jen materiálem.
  A tak si počkejme, koho a jak tam US huni zase budou bránit před "krvavým" Assadem. A kam až to bude eskalovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odborníci to odhadujú tak na 40 tis. ostatní ušli ak nie preč, tak do juhozápadného Aleppa, ktoré je pod sýrskou armádou.

   Vymazat
 19. Odpovědi
  1. Anoooo, den je hned krásnější, jak jinak to popsat

   Vymazat
 20. no konecne zase dobra zprava

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem zvědav co na to ČT ve večerních zprávách, určitě budou zase ukazovat nějaké staré trosky Allepa. Škoda, že není nějaké video.

   Vymazat
 21. zachránit americké žoldáky operující t.č. pod názvem ISIL a spol. by šlo ze čtvrti Allepa během jedné jediné hodiny, ale Američané požadují sedm dnů, to zcela určitě poslouží k navezení nových zásob, zbraní a střeliva a dalších nájemných darebáků, kteří už ani nemají kam utéct. Sedm dnů, holoubci? Ani náhodou!

  OdpovědětVymazat