Reklama

čtvrtek 27. října 2016

Mediální masakr Hermanovou pilou, aneb: je mi Vás líto, pane Brady


Jiří Baťa
27. 10. 2016
Snad ani sám ministr kultury Daniel Herman si nepředstavoval, kam až zajde jeho antizemanovská fanatická rétorika, lépe řečeno zášť a nenávist. Je jasné, že trapná komedie se „strýcem“ z Kanady byl špatně naplánovaný podraz na prezidenta Zemana, protože všechny jeho „argumenty“ byly a jsou na vodě, jsou bubliny, které praskají jedna za druhou. Jakkoli byl pan Jiří Brady navržen na vyznamenání Řádem T.G. Masaryka, byl jen „navržen“, ale na konečném seznamu však jmenovitě nebyl uveden. Přesto lidovecký ministr kultury koaliční vlády Daniel Herman vyvolal dojem, že prezident schválené vyznamenání pro Bradyho na posledních chvíli škrtl údajně jako pomstu za jeho setkání s Dalajlámou, před kterým jej (prý rovněž údajně) prezident varoval.


    Je však dostatečně a důvěryhodně prokázáno, že všechna tvrzení pana Hermana jsou irelevantní, že jsou smyšlená či lépe řečeno lživá a které měly vyvolat a posílit averzi vůči prezidentovi, což se mu nejen podařilo, ale mělo i za důsledek oficiální bojkot ceremoniálu na Pražském hradě ze strany pravicové opozice a vládních lidovců. Co víc, podařilo se mu rovněž vyvolat asociace mezi veřejností o tom, jak je prezident Zeman necitlivý k člověku, který přežil holocaust. Celá tato kauza kolem (ne)vyznamenání J. Bradyho je blíže popisována a dokladována jinými autory a na jiných portálech. To však neznamená, že by skandální jednání pana ministra Hermana nezanechalo mediální důsledky a různé asociace ve veřejnosti. To ve svých důslecích považuji za „mediální masakr Hermanovou pilou“.

Je neskutečně trapné až smutné, jak se někteří občané Prahy nechají snadno zmanipulovat, jak snadno a rychle podlehnou falešným a lživým argumentům, jak se snadno nechají vyprovokovat k truc protestům, projevu empatií, aniž vždy dostatečně vědí, za co se vůbec takto veřejně angažují. Nebo snad jsou snad ti pražáci opravdu tak blbí? V masmediích se dočítám, že např. na pódiu divadla Archa vystoupilo několik desítek lidí z veřejného života mj. hééérečky Barbora Štěpánová, Táňa Fischerová, socioložka Jiřina Šiklová, režisérka Helena Třeštíková, zpěvačka Anna K.ale také rusobijec M. Kocáb, vypreparovaný JUDr. Jan Ruml, knihovník M. Žantovský a a další s tím, že „Dnes na začátku natáčení děláme jakýsi happening na výraz toho, že nesouhlasíme s tím, co se děje na Hradě, chceme podpořit demonstraci 28. 10. Myšleno mimo půdu Pražského hradfu) a především vyjádřit podporu panu Bradymu a Hermanovi, kteří jsou našimi dnešními hosty.“ Ptám se, v čem a za co je jim věnována taková pozornost a podpora? Ještě bych pochopil jistou podporu starému panu Bradymu, který je v této nechutné šaškárně zcela nevině, ale proč lidoveckému ministru Hermanovi?

Herman, který je sou osobností pro Českou republiku nebezpečný „katolicko-pravicový extremista“, který (vedle Schwarzenberga a dalších) podporuje Sudetoněmecký landsmanšaft, sudeťácký revanšismus a zcela otevřeně vyjadřuje sympatie k banderovské ideologii! Jsou si osobnosti z veřejného života vědomy, že tato skandální záležitost má také nějaké fakta, reálné důkazy a skutečnosti, které jednoznačně prokazují, že celá kauza kolem pana Bradyho je dílem naprosto bezcharakterního, bezpáteřního politického exhibicionisty, lháře a podvodníka, lidoveckého ministra a jeho synovce pana Hermana?

Že tím nejen hochštapler Herman, ale i paní Fišerová, Šiklová, Třeštíková, Kocánh,. Rum atd. chtějí svým postojem hlavně dát najevo své pravdoláskařské opovržení a mediáoní bjkot s prezidentem Zemanem, proti kterému již dlouhodobě vystupují a kritizují jeho osobu a činnost a kdykoli můžou, tam se mu snaží nasadit psí hlavu? Uvažují také nad tím, zda věc, kterou tak vehementně podporují, má vůbec reálné a faktické opodstatnění? Nebo je to od nich už jen taková zaběhlá zvyklost, že kde můžou, tam jdou proti prezidentu Zemanovi? Hodně ubohé a hodně smutné zároveň když si uvědomíme, že jsou to lidé, kteří pro „obyčejné občany“ mají představovat „elitu“ národa! 

Jen pro upřesnění: Osobně nemám nic proti panu Jiřímu Bradymu, mohu ocenit jeho dožití se 88. let, pobyt v koncentračním táboře, přežití holocaustu, což je však více otázka štěstí, než jeho zásluha, mohu ocenit jeho současný plodný, aktivní život. To je však asi vše. Na druhé straně však nevidím jediný pádný důvod, proč by měl být pan Jiří Brady oceněn státním vyznamenáním, Řádem T.G.Masaryka. Zvláště, když jemu podobných je (snad ještě živých) možná i několik desítek. A ptám se tedy: dává se vysoké státní vyznamenání za něco konkrétního, nebo jen proto, že si to jistá skupina privilegovaných přeje a nevybíravými způsoby si to vynucuje?

Připomínám, že pan Jiří Brady odešel v r. 1949 do Rakouska, odtud v r. 1951 do Kanady, kde žije až dosud. Pan Brady má také kanadské státní občanství, svůj život v Kanadě zasvětil prací ve své firmě, ale není nikde prokázáno či doloženo, že by po dobu cca 60 let, kdy žil a pracoval v Kanadě pro Československo, resp. Českou republiku něco významného udělal, nebo se o ni jinak zasloužil. Tak se znovu ptám, za tak vysoké státní vyznamenání? Jistě nepřekvapí, že až do doby vypuknutí kauzy Herman-Dalajláma versus Brady-Zeman, česká veřejnost a nepochybně ani nikdo z politiků neznal, nevěděl či ani neměl tušení o existenci Jiří Brady z Kanady, člověka, který přežil holocaust.


Jak skutečnosti ukazují, navzdory tomu, že nebude vyznamenán z rukou prezidenta Zemana, sbírá pan Jiří Brady jedno ocenění za druhým. Budiž! Ačkoli veřejnosti, ale i politikům zcela neznámý, pro ČR ničím přínosný občan Kanady, který jen proto, že přežil holocaust, ale i díky cílené, až vyhrocené antizemanovské atmosféře, vyvolané Bradyho synovcem panem ministrem Hermanem, díky aktivitám přizdisráčských politiků, se ještě našli aktivisté, kterým se poměrně snadno podařilo zblbnout část mentálně labilních pražanů, aby založili jakousi nesmyslnou iniciativu „Jirko, děkujeme. Nemlčíme!“

Není od věci se těchto lidí zeptat, jak dalece či zda vůbec znají pana Bradyho, co něm ví, a co je vede k tomu, aby mu veřejně (až provokativně), vyjadřovali tuto morální podporu. Zda si také vůbec uvědomují, že svým veřejným projevem vlastně nepodporují pana Bradyho, ale že podporují podlé či sprosté jednání lidoveckého ministra Hermana jehož cílem je jediné: mediální likvidace prezidenta Miloše Zemana! Obávám se, že tito poněkud přiblblí občané Prahy o tom vůbec, ale vůbec nepřemýšlejí, že je jim naprosto lhostejné koho, co a proč podporují. Důležité pro ně zřejmě je, že mohou tímto způsobem veřejně exhibovat. Nepřekvapilo by mne, kdyby za toto veřejné angažmá ve prospěch pražské kavárny, pravicových lidovců, pravdoláskařů, havloidů a jiných antizemanovských patriotů měli i zaplaceno.

34 komentářů :

 1. Titulek .... :-DDDDD

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TRAPNÁ HAVLOIDNÍ SEŠLOST,...NEVÍM,CO JINÉHO,NEŽ PLIVANEC NA ZEMANA,SE DALO OD PRAŽSKÉ KAVÁRNY OČEKÁVAT,...INSTALATÉRA BRADYHO VODÍ PO ŠTACÍCH,JAK CIRKUSOVÉHO MEDVĚDA,....JE TO HNUS..

   Smazat
  2. Oni nejsou tak blbí, Oni jsou tak vyčuraní.Jsem Moravák a v Praze jsem pracoval dost let abych to na nich poznal.

   Smazat
  3. AKORÁT ZNEUŽILI DĚDULU, KTERÝ JE ZŘEJMĚ I SENILNÍ A RUKU NA SRDCE KDO TOHO BRADYHO PŘEDTÍM ZNAL ???
   NEJSOU VŠICHNI ČEŠI VYMATLANÍ, TAKÉ PŘEMÝŠLÍ ,
   SVÁTEK 28. ŘÍJNA JEN ZNEUŽILI HAVLOIDI A SLUNÍČKÁŘI, JSOU TO KRETÉNI V ČELE S TÍM VYHULENÝM HŇUPEM BARTOŠKOU

   Smazat
 2. Tak se mi jeví, že všechen ten humbuk a metálování dady Bradyho není kvůli nějakému Bradymu, ale veřejný hold šábesgójim z českých koryt určité části židovské obce. Vliv těchto lidí lze odhadnout i v tom, že se klaní sám katolický primas Duka ...

  OdpovědětSmazat
 3. U nás se vytváří povědomí, že emigrovala elita národa a že kdyby ti lidé zůstali doma, tak se máme mnohem lépe než se máme nyní. O Bradym se píše, že byl v Kanadě instalatér a že vlastnil firmu, možná rodinnou se svou manželkou. To je nijak oslnivá kariéra. To doma by mohl využít své zážitky z koncentráku jinak. V Kanadě si ho nijak nevšímali. Nic prý nenapsal, jen propagoval ve věci příběhu své sestry cizí dílo.

  Nechal se zneužít dílem své vlastní hlouposti, dílem vypráskaného gaunera Hermana a podřadných pražskžch elit. V jeho věku by si zasluhoval úctu. Jeho příběh pro bystřejší a soudnější pozorovatelé by měl být využit k poučení. Z Československa odešlo mnoho lidí do zahraničí. Byli to ekonomičtí emigranti nebo ti, co utekli před zasloužilým trestem anebo si nedokázali najít své důstojné místo doma. Neztratili jsme vinou komunistů žádného oslnivého vědce nebo poctivého podnikatele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi presne napsane.

   Smazat
  2. 21:34 vy jste se probudil a měl jste potřebu,že?Pane,podle toho,co jste napsal,určitě nepatříte k těm bystřejším a soudnějším pozorovatelům.Jinak,tak jak mnozí zde,by jste měl věděl,že pro nic za nic se různá ocenění a vyznamenání nedostávají ani u nás ani ve světě! Zkuste si zjistit proč je p.Bredy čestným občanem Nového Města na Moravě,proč navrhován senátem ČR a obcemi na státní vyznamenání už v r.2013,2014 a také v tomto roce.Jo u nás se píše např.
   těch co prošli a přežili holokaust bylo,
   to jméno slyším prvně,co udělal pro republiku,proč právě on,proč?Vám vyšlo,
   nechal se zneužít,gauner Herman,pražské elity..Hmm,to si fakt myslíte,že ocenění v Kanadě, vyznamenání královnou Anglie Alžbětou II udělení Spolkováho kříže presidentem Německa a další ocenění dostal,že je strýc ministra vlády ČR p.Hermana?Jo a pro vaší informovanost,
   víte že instalatér z Kanady byl,mimo jiné,zakládajícím členem,spolu s poctivým podnikatelem p.Baťou a velvyslancem Kanady podnikatelem p.Jelínkem,Česko-kanadské obchodní komory a jejím vicepresidentem?

   Smazat
  3. 11:25 - hm - tak to se ten chazarskej sedmilhář má čim chubit!:)) Brát metály od takový globálním jevrejstvem instalovaný svoloče a politickýho odpadu ... to mu ještě chybí metál od JOGu, ne? Za zdevastování Ameriky:) - http://creativitymovement.net/creator_library/slovakian/obbrw-9.html

   Smazat
  4. A kolik medajli a penez dostava DAVAJLama , kdyz prijede zebrotou a za to, ze se sere se do veci nasi republiky?? Do kterejch mu nic neni. Vykopnout ho do brady....

   Smazat
 4. Z podstaty věci, okolností případu, života a cílů Tomáše Garrigua Masaryka by jeho řád ze všech zúčastněných zasluhoval nejvíce Dalajláma, který se usiluje přesně o totéž, o co usiloval T.G. Masaryk, tj. o samostatnost, autonomii, suverenitu tibetského národa. Toto lze konstatovat teprve po odhlédnutí od všech pragmatických hledisek, na jejichž oceánu si stavíme pontonová města.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. bože o čem to blouzníš? dalajláma a masaryk nelze srovnávat v žádném ohledu. ani časově ani charakterově. láma je agent CIAplacený, vyzvědač tyjící z toho že přijímán na nejvyšších místech. po tibetu je mu už prd když ví že tam je to proněj ztracený. Seš na obludě, měl by ses vzdělávat.

   Smazat
  2. Prdlajs! Ten se jmenoval jináč! Nějak jako ... Hit .. Hitler! Jo Hitler se jmenoval! Tuším Adolf. A hrál ho Brad Pitt! - http://www.suenee.cz/tibetska-dobrodruzstvi-treti-rise/

   Smazat
  3. Teda Pitt hrál toho Haushofera myslim! Ten Adolf se původně jmenoval jinak, ale žádnej Garrigue ani Masarigue, ale cituju: "Výsledky německého průzkumu v Tibetu jsou dodnes tajné, něco se ale přece jenom dostalo do tisku. Tibetský projekt německých mystiků byl zahájen v roce 1922 na popud Karla Haushofera.

   Využil příjezdu několika tibetských lámů do Německa a snažil se osvojit si jejich znalosti. Haushofer se pyšnil tím, že mohl užívat titul „žák Východních mystérií“ a byl přesvědčen, že pouze Tibet může dát nové německé říši mystickou sílu.

   Zanedlouho pak Haushofer založil v Berlíně Tibetskou společnost. Kolem roku 1926 se s tibetskou kulturou a mytologií seznámil Adolf Schicklgruber, známější pod jménem Hitler."

   Smazat
 5. Můj názor je ten, že starý Brady vlastně neví , že Hermanovi hraje užitečného idiota. Přidali se další, neužiteční idioti, kteří věnovali Bradymu hned několik cen útěchy. Zítra si pravdoláskovníci zanaříkají a zanadávají na Zemana, ale i zde asi platí že " psi štěkají , ale karavana táhne dál ".Překvapení mi způsobil známý zpěvák J.L. , který šaškárnu u Krause asi neměl zapotřebí.

  OdpovědětSmazat
 6. Ta parta na Primě byla dost trapná,Brady nedostal pimprle Krause,což strejda Brady bude v Kanadě těžko vysvětlovat,měl to být ten nejcennější metál.

  OdpovědětSmazat
 7. uz se to neda cist o bradym uz je to moc unavne herman je zmetek a tim to zhaslo

  OdpovědětSmazat
 8. Kde je pravda? Tam kam se valí největší dav?

  OdpovědětSmazat
 9. Pravda je,že je to připravené z venku proti pre-
  zidentu Zemanovi.Je potřeba ho odstranit,aby na-
  stoupil někdo,kdo bude podporovat plánovanou li-
  kvidaci českého státu a jeho připojení k Německu.
  Jde o to,splnit plán A.Hitlera o Evropě pod němec-
  kým vedením.A Zeman plán hatí.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zemanovy plány zhatí naši vepři boubelatí.

   Smazat
  2. Brady si užije tripu a pak zpátky do reality laviček Václava Havla. Škoda, že vláda místo na bezdomovce a přestěhování volyňských Čechů vč. podpory tuzemských rodin s dětmi vyčlenila 500 milionů korun na předání našeho území muslimákům.

   Smazat
 10. Horáčkovo havlérkou z klobouku narychlo vytažený a Vlčí kamarilou pravicových kněží zneužitý k vydírání prezidenta, útokům na českou státnost a samostatnou hospodářskou politiku ČR.27. října 2016 23:10

  Je mi té ministerské tlačenky a dosud neznámého emigranta Bradyho, který poskytoval instalatérské služby raději Kanaďanům, líto asi jako Antona Špelce, ostrostřelce. https://www.youtube.com/watch?v=JYyJSABCUfk

  OdpovědětSmazat
 11. Herman udělal z Bradyho užitečného idiota, což již asi i Brady pochopil. Stojí zřejmě před dilematem, zda říci naplno, že jeho příbuzný Herman je dobytek nebo mlčet a užít si svých 5 minut slávy. Nezná detailněji politickou situaci v ČR, takže se mu může zdát neúčelné volit první z možností. Zná totiž jen postoje jedné strany a nikoliv názory většiny lidí. Jinak je zřejmé, že celý příběh byl dopilován pod vedením jedné spřátelené ambasády, tam i rozděleny role, připravena koordinace atd. Nějak se nám z celého příběhu vytratil náš čacký premiér, který si Hermana do vlády vzal a navrhl jeho jmenování právě prezidentovi. Ten nese nyní odpovědnost. Jak se k ní hlásí? Jak to bude řešit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by byste viděl, jak by se koncentráčníka rychle zbavili, pokud by havloidní fašisty prokoukl a začal místo loutkovodiči určené role cirkusového mědvěda dělat vlastní politiku.

   Smazat
  2. Resit nic nebude.Je stejny hajzl jak Herman

   Smazat
 12. Už začátkem září se na Internetu objevilo, že na Zemana se připravuje provokace, která bude mít za následek jeho likvidaci. Těžko mohli na něj navléct nějakou sexuální skandál, když není. Po jiných stránkách chování Zemana není naděje něco na něj vytáhnout. Tak zvolili a načasovali akci s vyznamenanými.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:11 Už ne v září,ale koncem června.Psal Havloidní sluníčkář,že se z toho všichni posereme!Prošlo to to bez většího zájmu.

   Smazat
 13. Snaha neco "vyrobit"proti panu presidentovi jde az tak daleko, ze evahaji pouzit a hlavne ZNEUZIT starce a delat si z nej blazny...a , ktery mel jiste velmi tezky zivot ve sve minulosti. Bezohlednost je zde ocividna a spojena se zoufalosti neco udelat a skorovat politicke body za ucelem se co nejvice zalibit a zavdecit velicim elitam. To mluvi jasnou reci , KDO JSOU ceho jsou schopni ...Zpetna vazba je obvinuje prinejmensim z neucty k stari p.B /navic pribuzneho !!/. Takovyhle veci se vidi malokdy...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3:30 Starý pán určitě rozeznal realitu chováni svého přiůbuzného!Ale co s tím?Viděla jsem foto na ČT společně s krvavou Madlou a je mi jasné,že toto je režírované divadlo z ambasády a Brady velice dobře ví ,o co se jedná.A jeho manželka tuplovaně!Asi jim toto nenávistné divadlo pro Havloidní a fašistické svině v čele s Hermanem,proti prezidentovi,stojí za to.

   Smazat
  2. Mit takovyho pribuznyho buznu, tak se du utopit...

   Smazat
 14. Skutečně se jedná o rafinovanou palbu na Zemana.
  Jenže známe pražskou kavárnu,která ještě nevydýchala prohru K.Sch.Takže všechno připraveno,domluveno v pražské kavárně.Je mě líto několik slušných občanů.kteří na toto skočili.Tvrzení Hermana,že byl strýček vyškrtnut na poslední chvíli neobstojí,co dokládají mnozí zasvěcení účastnici kolem vyznamenání.

  OdpovědětSmazat
 15. za každym metalem hledej prebendy a to platilo i za tatička masarika i za cisaře pana jinak nač metal když neni prebenda ledaže že jsi zběratel jako se to nechtěně přihodilo dědkovy z kanady prej jich bude na dva kufry a zli jaziki tvrdi že ne kufry ale kontejnery

  OdpovědětSmazat
 16. Brady není žádný chudinka,moc dobře ví co dělá a prokazatelně si vše se svými kámoši užívá,trochu to tady rozesrat a šupky zpátky za oceán,vajchnul jednou,zdrhne podruhé.....na setkání s čekými bezdomovci mu nezbude čas,tož tak!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych za za nevědomého chudáka taky nepovažoval. Pokud by neprohlédl tu falešnou frašku, tak by musel být mimo. Vzhledem k tomu, že pochází z jednoho vrhu, jako to otlousté hovado Hermann, tak věřím, že tam se nic kloudného nemohlo vyskytnout.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.