Reklama

úterý 11. října 2016

Merkelová shledala, že Němci věří Rusku víc než USA


11. 10. 2016    zdroj
Německá kancléřka Angela Merkelová odsoudila neochotu německých podnikatelů k jednání o dohodě o volném obchodu mezi USA a Evropskou unií (TTIP) a obvinila je z antiamerikanismu. Merkelová to konstatovala během svého projevu v Den německého průmyslu 2016 v Berlíně.


"Kdybychom mluvili o obdobné dohodě s Ruskem, neslyšeli bychom ani polovinu kritiky, kterou slyšíme nyní. Měli bychom se nad tím zamyslet", poznamenala kancléřka a vyzvala podnikatele, aby přehodnotili svůj postoj k ekonomické spolupráci s USA.

Dříve vicekancléř a ministr hospodářství Německa Sigmar Gabriel prohlásil, že jednání o TTIP ztroskotala.

Odpůrci dohody jsou přesvědčeni, že odráží pouze zájmy nadnárodních společností, které jsou pro snížení kontroly a oslabení regulačních opatření v Evropě.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

60 komentářů :

 1. Jasně že byste neslyšely ani polovinu kritiky. Protože Rusko není pro evropské firmy v ničem žádný soupeř. Rusko krom ropy a plynu nic co by mohlo ohrozit evropské firmy nenabízí. Na rozdíl od USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty seš blb,kterej neumí ani pravopis,takže mě vůbec nepřekvapuje,když máš "kosmickou velmoc" za břídila....

   Smazat
  2. 22:32 Právě proto je RF pro EU mnohem výhodnější partner. Nabízí suroviny a bezedný trh. USA může nabídnout co? Špičkové technologie neprodá, leda pronajme za cenu naprosté závislosti a možnost diktovat své podmínky. "Americké" výrobky jsou stejně z Číny, která je brzo okopíruje a bude prodávat levněji. A co chcete dodávat do USA? Leda tak výrobky z továren, které v EU stejně patří Amíkům. V EU jsou jen kvůli levnější pracovní síle, zisk si odvezou. Tak co to TIIP přinese EU?

   Smazat
  3. Jen blb by nechtěl s Ruskem obchodovat.Ano suroviny, odbyt a poměrně kratší vzdálenost než do USA. Co je však podstatné-klimatická budoucnost.Evropa bude postupně mizet díky tání ledovců. A co Rusko? Na severu bude krásná příroda.Hlavní směry námořní dopravy severní dnes ledovou cestou.To je budoucnost východu.

   Smazat
  4. Mohl by jsi nám napsat ty hňupe, co nabízí pindostán? Že by demokracii, nebo LGBT, špehovací zařízení (a tady si vyber firmu jakou chceš)?

   Smazat
  5. USA už téměř žádné špičkové technologie nemá. Zato má každoročně obchodní schodek 500 miliard USD a dluh 19 500 miliard USD. Proč myslíte že tolik tlačí na dohodu TTIP. Jen aby mohla vyvolávat arbitráže a pokutovat EU ve stylu pokuty pro automobilku Volkswagen a Deutsche Bank. USA je na tom " tak špičkově " že nyní musí používat i ruské raketové motory pokud chce dostat náklad do kosmu. " Stealth " stíhačka F-35 je na hony vzdálená ostrému nasazení a co se vojenské raketové technologie týče USA zaostává za RF o několik generací. POkud si myslíte, že USA je vyspělá země, patrně jste tam nikdy nebyl, na mnoha místech to tam přípomíná rozvojové země, v obchodech je cca 86% průmyslového zboží z dovozu.

   Smazat
  6. Američané sice dokáží vyrobit (ve skutečnosti Foxcon v Číně) nejmodernější iPhone, ale nedokázali za mnoho let od podpisu smlouvy totéž, co dokázalo zcela zaostalé a chudé Rusko - vystavět a uvést do provozu závod na zpracování plutonia z jaderných zbraní.

   Smazat
  7. Ty jsi přímo z redakce, aby se rozpoutala ta správná diskuze, co?
   Jinak si nedovedu vysvětlit, že jsi vždycky první a tvůj příspěvek je vždy provokativní, nebo je to totální debilita.
   To podle toho, co jsi zač.

   Smazat
  8. Jak by prospela nejen hospodarstvi ,ale celemu vyvoji USA, spoluprace s Ruskem , kdyz v posledni dobe vrsi hrobove chyby a zlociny jeden za druhym...
   Je lepsi jim nerikat o tom, ze by mohli ziskat tim i opravdovou vojenskou prevahu, take i dle Ruskeho vzoru a Putina daleko lepsi vztahy s celym svetem , po ktere tak touzi , ale ani toho vyuzit nejsou schopni...

   Smazat
  9. Znamenalo by to ovsem take hledat daleko lepsi spojence nez jsou Merkal, Juncker, Porosenko, Netanjahu a velitele teroristu celeho sveta a generalove nepricetnosti...z NATO a Pentagonu, jejichz zurivost se mimochodem prodrazuje a zcela bezvysledne a bezvychodne o velke triliony ... ktere nemaji.

   Smazat
 2. U nás je to podobné, že Češi věří Rusku více než USA. Rusko ani nemusí dělat žádnou propagandu. Stačí, když jenom říkají pravdu a to oni v současné době dělají. USA je chiméra. Kdo tomu uvěří, špatně dopadne. Amerika je založená na lžích a podvodech. I ty rodinné domy které z USA v TV lidi vidí je podvod. Jsou jenom papírové fasády a stavby jsou z dřevotřísky. Ale na pohled to vypadá velice okázale. Jednou možná vyjde najevo jak to bylo s útokem na mrakodrapy Dvojčata, jak to bylo s přistáním na měsíci. Ale Američani hrají hru v současné době a že pravda vyjde najevo někdy za padesát nebo sto let, to je jim už zcela fuk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Papírové fasády? Ty jseš ale idiot. Už raději nic nepiš.

   Smazat
  2. Ale budu, protože jsem tam byl a měl jsem možnost vidět a bydlet v takovém domku, který z venku vypadá jako že je postavený z cihel, ale ve skutečnosti je to tak, že je postavený z dřevotřísky a na té z vnější strany je nalepená imitace znázorňující cihlu. Dále tyto stavby nemají skoro žádnou izolaci, která by se mohla rovnat tomu co je vyžadováno tady v Evropě. Že tomu tak je možné vidět na záběrech stavu takových staveb po větrných bouřích, kdy na místech domků zůstane hromada dřevotřískových trsátek. USA, to je jedná velká lež.

   Smazat
  3. No ty jsi jeden velký idiot. Staví se tam normální dřevostavby tak jako v Kanadě, Švédsku, Finsku, Norsku i u nás. Žádné papírové fasády, vše dobře zaizolované. Že ty jsi bydlel v nějakém 100 let starém domě je tvůj problém.
   Ono to bude troubo tím, že u nás žádné větrné bouře nejsou. A když je jednou za 20 let někde náhodou vichřice tak je polovina střech dole.
   Jak říkám, už nic nepiš.

   Smazat
  4. ....ale komíny maj zděný,aspoň podle toho,že tam vždycky po tom tornádu vostanou i když všechno ostatní odletí..

   Smazat
  5. Komíny jsou taky dřevěný.
   A tornádu odolá jen železobetonový monolit s plochou střechou a zatlučenými okny.
   Naše klasická stavba z porothermu obalená polystyrenem a s krovem by šla srát úplně stejně stejně.
   Tornáda tady naštěstí nemáme ale zato máme záplavy po kterých jsou všechny ty slavný baráky zralé na tržení.

   Smazat
  6. 0:25 ani už ta přírode je nemá ráda, asi po zásluze

   Smazat
 3. S tou překližkou to nesouvisí, ačkoliv dotyčný diskutující má ve většině případů pravdu. Jestli ten rozdíl nespočívá v tom, že Rusové na rozdíl od Američanů si vůči svým obchodním partnerům nenárokují nějaká práva a výhody navíc, uplatňování svých pravidel hry atd.? Jak to pak v praxi vypadá, vidíme např. v Argentině. Kdy je stát nesmyslně žalován o miliardové částky a rozhoduje takovou žalobu arbitráž složená ze soukromých osob jmenovaných americkými koncerny. Na to nemůže nikdo soudný přistoupit, tak proč se divit Němcům?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No mě fascinuje, že německá kancléřka údajně něco říkala a místo aby to bylo přeloženo přímo z německého zdroje tak je nám to přefiltrováno přes ruskou propagandu.
   Podle mě, německé firmy, podniky a podnikatelé by logicky byly jedině rády kdyby mohly do USA vyvážet své zboží bez bariér. Ti co jsou proti nebudou firmy ale někdo jiný.
   A vy uveďte odkaz na ty případy v Argentině ať vidíme že nevaříte z vody.

   Smazat
  2. A z čeho vyrábí Němci své zboží? Ze surovin z Ruska!

   Smazat
  3. No dyk sem v 22:32 psal, že ruské firmy nemají ty německé čím ohrozit a čím jim konkurovat. Rusové jsou jen dodavateli surovin. Takže s čím vlastně polemizuješ?

   Smazat
  4. Ti tví Američani by bez 30 let starých ruských raketových motorů RD-180 už 25 let znali vesmír jen z dalekohledu....

   Smazat
  5. 0:13 Článek a diskuse je sice o Němcích ale nic si z toho nedělej, demente.

   Smazat
  6. 23:13 a to je právě hlavním cílem TTIP, aby si Amerika mohla dělat s Evropou, co se jí zachce

   Smazat
  7. 0:19 běž za šejkspírem aby tě přeložil na líp placený job.6e je tě na to škoda.

   Smazat
 4. Jo, rusáci jsou nepoučitelní dobroserové. Souhlasili proti zájmům svým a všech Slovanů se sjednocením Německa, tak maj NATO u hranic, sankce a Germána rozpomínajícího se na svou vlhkou touhu cestovat "... nach Ost". No, nějak při tom sice zapomíná, že ty jeho cesty pravidelně končí tam, kde začínají - v Berlíně a celá Evropa se pak dává do kupy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však Saša Druhej moh zabránit vzniku jednotnýho Německa už v roce 1864, kdyby byl chtěl!

   Smazat
  2. Jenže to by nosatci z Londýna a hlavně Paříže, že, nesměli podprovat polský a litevský všiváky během povstání 1863!

   Smazat
 5. "Souhlasili proti zájmům svým a VŠECH SLOVANU se sjednocením Německa"
  ================
  Co to meleš za nesmysly ty sprostý hovado? Všichni Slovani byli naopak šťastní že SSSR zkolaboval a Rusáci museli odtáhnout do prdele. Jak z Německa tak od nich (nás) Tedy až na pár komoušských nešťastníků tvého typu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:36-Ty čuráku,ještě budeš prstíčkem škrábat....

   Smazat
  2. 23:36
   hele,
   moc tady nenadávej a
   radši si vzpomeň,co jsi ty sám od změn očekával a co se pak dostavilo?!
   velký kulový,co ? a
   s tím jsi spokojen ?
   i s tím co se dneska děje a jak amík bubnuje do války?chceš tam jít?
   bylo tohle za soudruha ?že nebylo ?
   tak vidíš...
   j.

   Smazat
  3. „Kdybychom mluvili o obdobné dohodě s Ruskem, neslyšeli bychom ani polovinu kritiky, kterou slyšíme nyní. Měli bychom se nad tím zamyslet" Pravila madam Merkel. Protože podnikání není o víře, o ideologii ani o politické politice tak asi úspěšní podnikatelé vědí, co může a co ne, být přínosné. Proto se asi odvažují nepodporovat TTIP a doporučovat nějakou obdobu vůči RF. Zřejmě předpokládají, že by měli navrch. Proč se madam Merkel nepříčí USA, můžeme hádat. Těžká rána Volkwagenu a Deutche Bank přichází z USA. O zápletce se zlatem BRD v USA, ticho. A tak se neználci vykecejte.

   Smazat
  4. 23:36 Slovani by byli ještě šťastnější, kdyby jsi odtáhl konečně do prdele ty demente.

   Smazat
  5. vlast tě (23:36) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
 6. POBAVTE SE !
  Bill Clinton, ex-president byl v mladi alfa samec !
  Receno spisovne cesky pomrdny a mel sexualni vztah s cernoskou - prostitutkou 6 mesicu. Ted se k nemu hlasi misenec a je z toho skandal.

  Hillary po ukonceni pozice State secretary. (Ministrine zahranici.) Prijala pozvani od presidenta Putina. Po navratu domu o nem pela samou chvalu.
  Byla za to pokarana, a ted mluvi uplne jinak.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :)))), to by se v Kremlu řechtali, až by dostali křeče, asi by ji oslovoval "teto Hillary"

   Smazat
  2. Masmediální sračkomety vedou propagandu v tom smyslu, že Rusko chce Trumpa. Opak je pravdou! Trump je dobrá volba pro USA, ale špatná volba právě pro Rusko a zbytek světa. U Clinton platí opak. Clinton je dobrá volba pro Rusko, špatná pro USA, protože Ameriku dorazí, protože chce jet beze změny ve starých kolejích (čím hůře, tím lépe).

   Smazat
 7. skuste toto preložiť -
  http://www.thenewamerican.com/usnews/politics/item/23947-hillary-putin-uranium-deal-how-long-will-media-ignore-it

  bude sranda -

  OdpovědětSmazat
 8. Málokdo to ví, o tom se nic nepíše, ale vztah Němců a Rusů je vztah oboustranného respektu, až přátelský. Vím to od Němců, jak se o Rusku vyjadřují a naopak. Proto je nutno zejména ekonomickou spolupráci Němců s Ruskem jakkoliv podrývat - ze strany USA. Nebylo jen tak, že tisíce demonstrantů v Berlíně skandovalo "Merkel nach Siberia, Putin nach Berlin".

  OdpovědětSmazat
 9. 5:31 preklad :
  Clanek pise o tom , ze vetsinu Americanu, kteri cekaji na volby v listopadu by asi zajimalo, ze Hillary byla hlavni osobnost, ktera dala Putinovu Rusku 1/5 americkeho URANU.

  Tento prevod ohrozil narodni bezpecnost, stejne jako energetickou bezpecnost. To by meli vedet lide, nez budou hlasovat pro pristiho najemnika v ovalnem uradu.
  Vetsina Americanu o tomto skandalnim prevodu pravdepodobne ani nevi..
  atd. atd. bla, bla !

  ONI O TOM VI ! Trump se o tom zminoval, ale pro Hillary stoupence je dulezitejsi, jak Trump osahahal cizi zenu, tam kde nemel a jake reci vedl s tim hadem Billem
  Bushem , ktery ho k tem recem vyprovokoval....

  Daleko vetsi sranda vsak je, kdyz americky president mel za mlada milenku - cernou prostitutku. (Jako namornik ve vych. Africe.) A ted vyslo najevo, ze s ni mel syna, ktery se k nemu hlasi.

  Zde je tolik skandalu, ze to uz nejde ani registrovat.
  Proto je dulezite, aby byla zmena. My potrebujeme DONALDA TRUMPA ! Penize z Ruska za Uran se take stratily.
  Pentagon si zase stezuje , ze mu chybi 2 TRILLIONY $.
  My jsme proste ohromeni nad dennimi informacemi z TV a z internetu.

  To mi pripomina z dejepisu jak perska armada tahla na Babylon a tam byl takovy bordel, ze nikdo nevedel co ma delat.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No Nicku znáš to. Čím větší bordel v zemi, tím se lépe ovládá a vykrádá. Takže odkud vítr vane?

   Smazat
  2. Honolulu, a ten syn Billa, už mu říká daddy??? Ale je mu fakt podobnej :-):-)

   http://www.thepoliticalinsider.com/re-surfaced-sex-allegation-could-be-hillary-clintons-biggest-nightmare/

   Smazat
 10. Také se kloním k tomu,že Němečtí podnikatelé jsou chytřejší než Merkelová.Oni vědí jasně,že pak je převálcují USA korporace,když budou mít navíc ochranu pod vyhrůžkou arbitráží.TTIP je jen ochrana USA korporací před Čínským exportem do Evropy.Také z toho plyne,že by i Německý průmysl,byl vázán na USA korporace a tím by přišli o zisky i rozhodování,komu prodají své výrobky.Co také naznačuje,že je Merkelová po politické stránce nucena k této dohodě,aniž by si uvědomila,jak poškodí Německo i celou Evropu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli to nebude tím, že ti němečtí podnikatelé nejsou takovými americkými loutkami jako Frau Merkel, která podepsala Cancelor Act. A rozhodně nebudu argumentovat ani tou fantastickou konspirací, že je dcerou Hitlera, po kterém zdědila majetek v jižní Americe.

   Smazat
 11. Merkerova muze snadno predstoupit pred narod a rict v jakem je tlaku a ODKOHO ! Obratit se o pomoc k obcanum. Ona misto toho leze do zadku Sorosovi a neoliberalum/neomarxistum v Bruselu... Ona je nepritel cele Evropy a ma vinu na zradikalizovani Evropy..
  Ta slepice natvrdla, zatlaci Nemecko tam, kde bylo za Weimarske republiky.
  Vsichni budou - bud hnedi - nebo rudi.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikoliv Merkerová, ale Merkelová nebo frau Makrelen.Jinak tahle ježibaba je úplně vlezlá v USSácké proradné řiti.¨Náš Bohuš nemlich to samé.

   Smazat
  2. honolulu to není slepice ta Makrelová. Ona je koroptev.Vědci zjistili, že koroptev je 10 x blbější než slepice.A jěště jsem slyšel, že dostane Nobelovou cenu ten, kdo amputuje makrelin mozek do koroptví hlavy tak, aby neštěrkal.

   Smazat
 12. 6:45 SOUHLASIM !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 13. S USSáckým ksindlem a proradnou TTIP by to dopadlo stejně jako s teroristickou organizací NATO.O veškerém dění v ekonomice a hospodářtví pro EU by rozhodoval tento ksindl!Předlužené USSa se potřebují o svůj dluh podělit s Evropou a ta jim jde zatím naplno v ústrety.

  OdpovědětSmazat
 14. USA je satan na téhle planetě a ten, kdo se s nimi dá do holportu, šeredně to odskáče-rozvrácením své země, ať už vojensky nebo ekonomicky.

  OdpovědětSmazat
 15. 6:52 VOLAM k pozornosti vsechy chlapy CHLIPNIKY !
  Kdo jde s cernoskou, tak se musi postarat o ni, a jeji rodinu pristich 50 let ! Nikdy se ji nedokazete zbavit !

  Budete nenaviden a bude s vami pohrdano vsemi belochy a s ni bude pohrdano vsemi cernochy...
  JA JSEM to tak nezaridil ! Ale 100 x jsem to videl ! Znam Afriku a Ameriku. Jak je to v Asii nevim, nikdy jsem tam nezil...
  Co se tyce Billa Clintona ! Buh vi, je-li ten misenec vubec jeho ? Jak muze byt chlap tak strasne hloupy, je zahada. Neni divu, ze ho Hillary zmlatila, ze mel monokly pod ocima.
  Ted je te hanby plny internet. Koncim pro dnesek. Good night.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zatím je to obráceně. Sociální pracovnice jezdí šukat do Calais s invazníky.

   Smazat
  2. 7:25 V dnešní době se dá testem DNA velmi přesně zjistit, jestli je ten míšenec jeho. Stejně, jako bylo testem DNA potvzeno tvrzení Lewinské, která si schovala Billovu "značku".

   Smazat
  3. Ovšem záleží na tom kdo ty testy dělá

   Smazat
  4. 7:25 souhlasím, poučné, mě to už asi neohrozí, ale pošlu to všem vnoučatom. Děda.

   Smazat
 16. Mimochodem, pánové, ten americký dluh činí 66,5 bilionu dolarů, ne 18.

  OdpovědětSmazat
 17. Nepřekonatelný vtip z německého webu: Angela v Bundestagu kouká na svůj obraz na stěně a ptá se : "Co jen se mnou bude?" Obraz jí odpoví: “No co, mě sundají a tebe pověsí."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona už k rozumu nedojde. Popřela by toho příliš moc.

   Smazat
 18. Gratuluji k rozsudku!
  to je dobrý!jsem ráda,že rozum zvítězil!
  j.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.