Reklama

sobota 1. října 2016

Ministerstvo zahraničí USA vydalo instrukci o zákazu spolupráce firem s Ruskem


1. 10. 2016 zdroj  

Ministerstvo zahraničí USA vydalo instrukci, zakazující práci amerických i zahraničních firem s Ruskem, Moskva to ví, uvedl náměstek ministra zahraničí RF Alexej Meškov. 

Podle něj má Rusko na spolupráci s USA zájem."A kdo by neměl? Všichni jsme přece realisté a jsme opravdu otevření a připravení podporovat spolupráci s americkými firmami. Ale otázky nepatří nám, jsou pro ty ve Washingtonu ... sám jsem četl instrukci na 4,5 stránky, vydanou ministerstvem zahraničí USA, která zakazuje práci nejen americkým, ale i zahraničním firmám s Ruskem. No, jsou přece nějaké meze?" řekl Meškov ve svém vystoupení na mezinárodním investičním fóru Soči-2016. 


Proto podle něj "právě na zodpovědném postoji podnikatelů závisí, aby byla politická rozhodnutí přijímána správně."


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

79 komentářů :

 1. Tak v tom případě američtí astronauti dolétali. Po ukončení programu raketoplánů byli Američané zcela závislí na ruských raketách a i jimi vyvíjené náhrady měly mít, alespoň do doby , než se jim podaří vyvinout vlastní, ruské raketové motory.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bez Ruských motorů a Ruských raketových nosičů by byl kosmický program USA již dávno v PRDELI a tam taky skončí.

   Smazat
  2. A co hypersonický prak?

   Smazat
  3. tak s tím jsou už dávno v prdeli

   Smazat
  4. Nechci te komunisto prilis deptat, ale zatimco se Rusaci placati s 70 let starymi nemeckymi motory kolem zeme, Amerika ma rovery na Marsu a fotografuje Pluto.

   Smazat
  5. Jsi to ale legrační stvoření - 2:28 - jeden z mála, který tu rozsévá jedovaté sliny, vymýšlí pomluvy, je nepříčetný z každého, kdo neleze amíkům do řiti, z které vždycky v noci vykoukneš a svýma špinavýma prackama znečistíš klávesnici a tuhle diskusi. Fakt ubožák. Píšeš to tak rychle za sebou, že jsi určitě články, pod které bliješ ty svoje cancy, určitě ani nečetl.

   Smazat
 2. Jsem zvědav jak zákaz poslechne naše vláda a uvede jej v život, budou další krachy našich firem pro dobrý pocit Američanů?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni to v podstatě nejsou Američani, USA to už je protektorát.

   Smazat
 3. Tak opravdu nevím, komu toto poslouží, když obchod mezi oběma zeměmi od vyhlášení embarga EU před dvěma lety za sestřelení malajsijského letadla velmi úspěšně stoupal. USA dostalo takto EU mimo hru, amerícké firmy nastoupily do Ruska za ty evropské a najednou tohle? Opravdu nechápu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Od psychopatů nelze čekat logická rozhodnutí.

   Smazat
 4. projev LHÁŘE HAVLA z prosinece 1989 :
  Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítel socialismu, že chci obnovit kapitalismus, že jsem ve službách světového imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků. Byly to všechno lži, protože brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím. Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň, sám odstoupím z funkce. Pro mně není rozhodující, s jakým slovem jsou sociální jistoty spojované, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismus.
  Za svůj třetí úkol považuj i podporu toho, co vede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, těžce pracujících, příslušníků národních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoli důvodů hůře než ostatní. Žádné potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale nabízeny těm, kteří je nejvíc potřebují.
  Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální otřesy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice víc než kdo jiný. Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoli jiného. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor! Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražovaní? Mnohokráte a jasné tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení, včetně dalších dokumentů a ministři na svých tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od neekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoli sociálních krizí a podobně. Žádné gigantické zdražovaní nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme.
  Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme. Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury. Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci, nebo dokonce ke ztrátám základních sociálních jistot, musí naši ekonomové přijmout prosté jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné: NEJDE TO."


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná to nebyl ani lhář sedmilhář, ale jen obyčejný naivní Vašek, kterého "jeho" přátele obelhali... Mia

   Smazat
  2. Havel měl jasné zadání a moc dobře věděl co dělá a komu a pro co připravuje půdu.Škody které tento pokřivený židovský dramatik,který nenáviděl slovany,způsobil naší zemi jsou obrovské a v jisté části nevratné....

   Smazat
  3. 20:05
   Havel nebyl lhář, možná ho někdo obelhal...???

   To je pokus o vtip, že. Byl 2x prezidentem, všude na západě mu gondolovali. Viděl dobře situaci v zemi, sem tam něco vypustil, ale teda nic zásadního. A nic nevyřešil.

   Kde jste se potulovala v 90 letech? Divoký západ hadr, bezdomovectví v plném proudu, rozprodané podniky (Havel si stačil ještě uchmatnout Lucernu), vykradený důchodový fond, bankovní krize, která musela být řešena sanací a tím vzniklo první obří zadlužení země, mafie, prostě nádhera, která trvá dodnes.

   Havel nebyl nějaký vrátný na pražskám hradě, byl to sám hradní MEGALHÁŘ.

   Když náhodou zmínil lidská práva, tak to byly útoky proti Číně a Vivat Las Tibet a nonstop útoky vůči Rusku, i když kolabovalo.

   Že se zde každý třese o práci, protože nový majitel (Němec, Rakušan) reorganizoval (propouštěl), viděl každý. Nezaměstnanost byla vysoká. A ani slovo. Věčný polobůl Havel, ulhaný od kolébky do hrobu.

   Smazat
  4. Stydím se za něj!

   Smazat
  5. opravdu trefné připomenutí lží amerického oblíbence.

   Smazat
 5. Panove, to jsou vsechno HLOUPOSTI ! Pristi president Ameriky, Donald Trump rekl jasne a NEKOLIKRAT, ze s Ruskem se bude obchodovat a zadne sankce nebudou !

  President Putin dostane pozvani do Washingtonu a bude-li to v zime, tak asi i do Palm beach...

  Mezinarodni napeti se uvolni ! Zde jde o to, aby ta nenavistna parta Neoconu a Globalistu nevyprovokovala neco drive, nez Trump vyhaze jejich lidi z Washingtonu.

  Zde se vede tezky boj o budoucnost Ameriky o jeji nasmerovani a za Trumpem stoji MILLIONY obcanu v kazdem state. JA TAKE !

  Stojim za Trumpem od prvniho projevu ktery rekl !
  Trump je budovatel, stavitel ! On rozhodne neni nicitel !
  Rusko a president Putin, je nas prirozeny spojenec proti Islamu.
  To, ze to vidi Soros a Hillary jinak , neni dulezite.
  AT ZIJE DONALD TRUMP !
  Pristi president Ameriky na 100 % !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:07
   Milý Nicku!
   byla bych (a nejen já ),zrovna jako Ty,
   ráda,aby už konečně nastalo to ,v co my zde u nás v Čechách a v Rakousku také věříme!
   Situace je ovšem hrozná,tady ve Vídni kupř. těžké praní mozků oficielním establishmentem v médiích ,ale i mimo ně...např. ve vagónech U-bahnu se válí na každém sedadle "denní tisk-sorošových zpráv" a snaží denodenním podvědomým atakem formovat myšlení jednotlivce a určovat směr jeho postojů k politice apod.
   dnes jsem kupř.vysvětlovala mým několika kamarádkám (rakušanky a středoevropanky rodem ) svůj postoj k Havlovi -(má tu teď výstavu v Theatermuseu ...:-((((
   byla z toho opravdu dlouhá rozprava ,
   která je jenom poděsila -jak svojí podobností k lživým výkladům mainstreamu zde, tak i beznadějností se tomuto bránit bez následků na klidný život kritika..
   všude stejná písnička..
   budeme mít všichni ještě hodně náročný konec roku 2016!
   přejme si ze srdce ať zdravý rozum zvítězí!
   vlaštovka j.


   Smazat
  2. doufam ze to honolulu vyjde

   Smazat
 6. Kdyby zakazovali spolupráci s Ruskem svým firmám, byli by "jenom" náckové. Když mají ve své nebetyčné nadutosti tu drzost pokoušet se zakazovat cizím firmám, jsou to těžce psychopatičtí náckové.

  OdpovědětSmazat
 7. USA je naprostá katastrofa a neštěstí pro celý svět!!!! Je mi zle z toho, co ve 21. století je možné! Doufám a věřím, že i pro ně bude platit - pýcha předchází pád. Už aby to bylo. Kdyby ostatní země nebyly trubky a nenechaly si do všeho od ušáků kecat, to by bylo na světě krásně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA neexistují, pouze předlužená sionistická kolonie.

   Smazat
 8. ti američani jsou jak malé děcka.

  OdpovědětSmazat
 9. Prosim vas lidi, kdy se konecne naucite POHRDAT officialnimi medii ? Vzdyt jsou to propagandisticka nemehla !

  At si rikaji co chteji ! Maji na to pravo, podle americke Constituce, ale vy mate pravo je poslat do rite.
  Vy mate pravo na svuj nazor a vyjadrit svoje myslenky !
  To rika CONSTITUCE ! A ta je zakladni kamen Ameriky.

  Parta orientalnich despotickych retardu ovlada mainstream
  media.. Postavime nase alternativni media a zneutralizujeme jejich jedy. Stejne jim to krachuje (Washington Post, New York Time, atd.)

  Jedna nase kouzelna a hubata babicka - JEANNINO PIRRO jim tak mistrne nadava, ze oni se zmuzou pouze na KOKOTANI !

  Stejne mame daleko schopnejsi lidi nez maji oni !

  Ta parta nemehel zvetsuje tlak na Evropu a na Rusko, protoze vi, ze jim hori koudel u zadele.

  S RUSKEM CHCEME MIR a Soros nas netankuje !

  Radej se zasmejte se mnou ! 23 leta slecna s Mexica, jmenem ILANG QUIANO, bude moderatorka na pristi politicke arene proti Trumpovi v St. Louise... Trumpovi je 70 roku.
  Oni to mlady trdlo vybrali proto, ze nenavidi plot na hranici s Mexicem...

  Pani Jitus, na Viden myslim casto. Tam byly moje prvni kroky na svobode. Pamatuji si dobre, jak jsem byl zarazen do transportu do Jizni Afriky. Westbahnhof je posvatne misto... Vzdy kdyz jsem ve Vidni, tak tam jdu posedet do kavarny a zavspominat..

  A az jednou potkate pani profesorku Brigitte Hamann, tak ji reknete, ze miluji jeji knihy. Ona chodi do kavarny nekde u Grabenu. Pujdeme ji jednou spolu hledat.
  (Sice neznam slovo nemecky, ale v anglictene jsem velmi ukecany. Pujdeme ji slozit poklonu.)
  nick honolulu


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tobe uz uplne ruplo v bedne, ze komunisto?

   Smazat
  2. Ubožáku, ty ani nepoznáš kdo je kdo. Raději zase zalez do brlohu a nechoď mezi slušné lidi. Mohlo by tě něco potkat.

   Smazat
 10. Obchodovat dnes s Rusaky vyvrazdujicimi Aleppo a okupujicimi Ukrajinu by bylo stejne nemoralni, jako kseftovat s Hitlerem.
  Co je na tom tak tezkeho pochopit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak tak. ten kdo shazoval agent-orange nemá žádnou morálku.

   Smazat
  2. 2:32 Ty o chápání vůbec nemluv. Nevíš, co to je. Ty umíš jen papouškovat, co ti páníček nakuká. Náhodou je to stejný nemorální páníček, který s Hitlerem vesele kšeftoval.

   Smazat
  3. Na Ukrajině myslíte okupanty pravidelné ruské armády, jejichž totožnost dokazoval Porošenko jejich pasy? Jim hlavně stačí podpora pravidelné ukrajinské armády, jejíž velká část přešla i s bojouvou technikou na jejich stranu. Možná, že jim Rusové pošlou na pomoc i někoho z těch 12 tisích ukrajinských vojáků co zůstali na Krymu a velká část z nich vstoupila do ruské armády a nebo ty desetitisíce branců co utekly do Ruska k nepříteli. Ti to tam lépe znají. No nějací dobrovolníci tam z Ruska asi budou a určitě to nejsou vyučení soustružníci nebo zemědělci. Ona ta podporora pravého sektoru aj. bojůvek nebude asi jinačí. Člověk toho za prachy udělá...

   Smazat
  4. Ty Čuráčku,kdes byl ty spravedlivče humanistická,když byla bombardovaná Jugoskávie,nebo Irák a Líbye??!!!"
   Zavři raději tu smrdutou tlamu a napřed se seznam s realitou!
   Ten tvůj páníšek z sioUSA kšeftoval se svým svěřencem Hitlerem celou válku.Rockefellerova Standat Oil dodávala přes Španělsko naftu pro německé dieselektrické ponorky,aby mohly potápět spojenecké konvoje s materiálem pro Rusy,neboť se nafta nedala vyrábět synteticky z uhlí,jako benzín v Německu a kšeft musel jít dál.
   Ještě v měsíci červenci r.1943,když probíhala bitva u Kurska dodal "Rocky" Dolfkovi 12.500 tun motorové nafty !!!
   Automobilka Opel byla už v té době dávno v amerických rukou a vesele vyráběla náklaďáky wermachtu a prachy za ně šly přes švýcarskou banku BIS ke tvému páníškovi tak,jako i provize pro židovské us.akcionáře od IG Farben za Cyklon B,kterým trávili nacisti v koncentrácích "chudé příbuzné těch us.akcionářů IG F."

   Kde žiješ ty volu hlóópééé....?

   Smazat
 11. 2:35 ...pravdu díš nacisto!

  OdpovědětSmazat
 12. Grulichová, co vy na to?
  =========================================
  2016 : U.S. trade in goods with Russia
  =========================================
  NOTE: All figures are in millions of U.S. dollars on a nominal basis, not seasonally adjusted unless otherwise specified. Details may not equal totals due to rounding.
  Month Exports Imports Balance
  January 2016 362.8 960.3 -597.5
  February 2016 375.7 687.1 -311.5
  March 2016 729.8 1,109.7 -379.9
  April 2016 466.0 1,238.6 -772.6
  May 2016 495.5 1,105.9 -610.4
  June 2016 376.5 1,492.4 -1,115.9
  July 2016 414.7 1,330.8 -916.1
  TOTAL 2016 3,221.0 7,924.9 -4,703.8
  ===========================================
  zdroj: https://www.census.gov/foreign-trade/balance/c4621.html
  ===========================================
  1. Uvádějte zdroje-odkazy, nebo se na to vyse.te.
  Zkusila jste hledat onu "instrukci"? Kupodivu
  přesný "název" nebo "čj." neuvádějí ani vaši moskevští kumpáni.
  2. Pracujete pro GRU nebo SVR nebo...?
  Neználek / Незнайка /

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sankce USA proti Rusku postihnou Škodu JS z Plzně2. října 2016 4:32

   O rozšíření sankcí proti Rusku s instrukcemi postihovat i zahraniční společnosti tady už asi měsíc ví každý ňouma. Holt dlouhé vedení pod oceánem.

   Smazat
  2. Hlavně že agresivně napadá překladatelku. Nevychovaná osoba, kopající kolem sebe.

   Smazat
  3. 3:15 Neználku, gůglovat umíš, ale nedokazuješ vůbec nic. Nebo jsi chtěl předvést, že USA dovážejí z RF více než dvojnásobek toho, co do Ruska vyvážejí? A že na rozdíl od evropských poskoků sankce docela ignorují? Právě proto zřejmě MZV USA vydalo tu instrukci, o které se mluví v článku. Tvůj přehled končí červencem a instrukce je z poslední doby, takže se ve tvém "důkazu o nepravdivdivosti" nemohla ani projevit. Trochu uvažuj, než začnes psát, jinak se předvádíš jako skutečný Neználek.

   Smazat
 13. 2:34 - Komunista jsi Ty - NEDOMRDKU !
  Ja jsem zastance demokracie a Tribun lidu
  produktivniho ! Ty jsi "postovni" osel a prodejna stetka od Prasne brany.

  PANOVE POZOR ! At vam kdokoliv cokoliv rika, tak neverte nicemu - ale sledujte navstevnost - kdyz mluvi Trump a kdyz mluvi Hillary !

  Dnes uz je prakticky NEMOZNE se dostat na projev Donalda Trumpa ! To jsou obrovske tisice lidi v hale, ci na stadione a dalsi tisice lidi se tam vubec nedostanou !
  Jsou venku ve frontach. T.J. realita dnesnich dnu !
  Negativni pokvikovani officialnich medii proti Trumpovi ma stejny ucinek, jako prdeni "postovnich" oslu v horach Sierri.

  Na projevech Hillary, ktere je loutka v rukou Neoconu a Globalistu neni prakticky nikdo. Jeji navstevnost je v prumeru 150 lidi. Samozrejme, ze media v Praze ci ve Vidni o tom vubec nepisi.

  Oni (Globaliste/Neocons) to proste prohravaji a obe strany zakladaji SEZNAMY na proscibce pro dny budouci...

  Ted zase vyslo najevo , ze zlato bohacu ulozene ve Schvycarsku je prevazeno do tajnych tunelu pod Alpami.
  T.j. teplomer/indikator , ze se bude neco dit, neprijemneho pro nelegani zbohatnuti.
  nick honolulu - tribun pravdomluvny.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás pořád píšou v novinách, jak Hitlary vede o 5 procentních bodů. Trump proti majitelům počítačů nemá nárok.

   Smazat
  2. Hele ono je buřt, co u nás píšou. Počkejme si, jak to dopadne v reálu.

   Smazat
 14. 3:15 , kdyz zde najdu anglicke vety, tak je to pro me pohlazeni..Dik za statistiku. Kdyz se bude obchodovat, tak nebude valka.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nicku, jelikož nemám jak ti to poslat na mail, tak to dělám tady (ostatní mi prominou a možná si to přeloží), ale toto je skvělá ukázka amerického humoru!

   I took down my Rebel flag (which you can't buy on EBAY any more) and peeled the NRA sticker off my front window. I disconnected my home alarm system and quit the candy-ass Neighborhood Watch. I bought two Pakistani flags and put one at each corner of the front yard. Then I purchased the black flag of ISIS (which you CAN Buy on EBAY) and ran it up the flag pole.
   Now the local police, sheriff, FBI, CIA, NSA, Homeland Security, Secret Service and other agencies are all watching my house 24/7. I've NEVER felt safer and I'm saving $69.95 a month that ADT used to charge me.
   Plus, I bought burkas for me to wear when I shop or travel. Everyone moves out of the way and security can't pat me down. If they say I'm a male wearing a burka, I just say I'm feeling like a woman today.
   Hot Damn...Safe at last. Isn’t this administration great or what?

   Smazat
 15. 2:34
  Umíš z toho vakua v lebce vypotit něco kloudnějšího, než jen větu jednoduchou s nadávkou, která odporuje logice, neboť nadáváš do komunistů člověku, který od komunistů utekl v r. 1968? Já měl za to, že i troll musí mít alespoň špetku inteligence, ale ty toho v té lebce fakt moc nemáš. Zkus něco lepšího nebo se nenamáhej a neotravuj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně klid. To je jenom AMO v akci. Pravděpodobně to píše slečna Filípková- analytička. IQ houpacího koně a nulové vyjadřující schopnosti by tomu nasvědčovaly.

   Smazat
 16. Spíš nařizují sankce pro jiné firmy,aby Americké neměly konkurenci na Ruském trhu.Kdo si vzpomene na sankce na socialistický tábor,tvrdě uplatňované.Kdo si vzpomene na sankce nebo-li zákaz dovozu výrobků českých firem,až když zkrachovaly a byly prodány za hubičku západním západu,tak se výroba a vývoz rozjel.

  OdpovědětSmazat
 17. 6:54 pani Jitus.
  To je srandy kopec - s nadechem sebelitosti a ironie, ale ja to tak cerne NEVIDIM. Vysvetlim proc !
  Zde nejsou pouze Muslimove, ale vrazedni cernosi, delici se na Bloods and Creeps, kteri se svedomite zabiji vzajemne. Obe skupiny vsak nesnasi Islam. Jsou zde Asiate, kteri se radi fackuji s cernochy a nemaji radi Islam take. Jsou zde Hispanci, kteri jsou abnormalne nebezpecni a velmi Katolicti. (Alergicti na Islam.)

  Tomu vsemu se rika POLARIZACE. Mir je zarucen pouze, kdyz kazdy ma svoji "zahradku". (Coz je vlastne Apartheid.)

  Poruseni polarizace, kterou mistrne znicil, Soros , Obama a Hillary je pouze docasna.

  ("Vyvoleni" jsou take rozdeleni na dve skupiny a jedna z tech skupin je tradicne pratelska s Iranem - to Evropane nevi.)

  Trump se dozaduje bezpecnych ulic a bude zesilovat policii. V Americe se burka nechytne !

  Americane jsou take psychologicky jini nez Evropane.... Jim to trva dlouho nez se rozjedou, ale potom zase nevi kdy zastavit.

  Mezi lidmi je velke mnozstvi zbrani a nekteri jedinci si preji , aby uz konecne k necemu prislo. Oni miluji zbrane a chteji si vyridit ucty.
  Pro ne je to ART (Umelecky predmet.)

  Ale musim Vam gratulovat k anglictine. Kdyz dobre rozumite , tak se skvele pobavite, 9.10 a 19.10 v politicke arene mezi Trumpem a Hillary.
  Nashle zitra..
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý Nicku!
   6:54 nejsem já ,ale nějaká jiná kočka nebo kocour!:-)
   ale také jsem byla schopná to číst..i když mám spíš dobrou známku v němčině;-)
   díky jinak za Tvoje milá slova a
   zůstaň zdráv a dobré mysli ...
   pozdravy letí za velkou louži!!!
   j.

   Smazat
 18. Osobně v existenci tohoto dokumentu nevěřím. Buď si to pan náměstek Meškov vymyslel celé, nebo pozměnil cosi k obrazu svému. Ale jelikož nikdo z nás ten dokument nečetl, tak je nesmysl se hádat. Petr

  OdpovědětSmazat
 19. A budou ušáci vyplácet firmám, kterým zakazují spolupráci s Ruskem, vyplácet kompenzace, aby ty firmy nemusely propouštět a zvyšovat stav nezaměstnaných?
  Vždyť sami museli rozšířené embargo, které vyhlásili, zrušit, protože si zrušili dovoz strategických náhradních dílů! Rusi z toho měli srandu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo nic ale u nás nezakazuje. Kromě zbrojních dodávek můžeš do Ruska vozit co chceš.
   Přečti si znění těch západních sankcí a potom tady mudruj. Nás jako ČR se ty sankce prakticky nedotýkají.
   S malou vyjímkou některých podnikatelských subjektů, kteří do Ruska dříve vozily nějaké věci s dvojím možným použitím (civilní + vojenské), se nás naše vlastní sankce ze Západu vůbec nedotkly.

   Smazat
  2. Nežvaň ty vole z 9:47 !!!
   Kvanta fabrik u nás i třeba v Itálii a Francii,produkujících potraviny,jako sejr,nebo masné výrobky jsou "zu grunt",protože přišly přes noc o odběratele z Ruska díky embargu....
   Jen nám prozraď,kdo tě platí za ty píčoviny,co tu bliješ ?!

   Smazat
  3. 9:47 - píšou, jaké mají zemědělci v EU problémy s přebytky, tak buď neumějí číst a nebo je třeba mléko, strategická výzbroj.

   Smazat
  4. Omyl 9,47,
   jenom to, co Rusové dovolí. Zapomněl jsi na reciproční ruskou odpověď.

   Smazat
  5. 1014 tak si zjisti, kvůli kterým sankcím přišly ty potravinářské firmy o zakázky. Určitě ne kvůli západním sankcím, které jsou docela specifické (vojenské dodávky, finanční toky a zákaz cestování vybraným osobám).
   Zákaz dovozu potravin vyhlásilo Rusko samo.

   Smazat
  6. 10:53 tak my do Rusů chlebem a oni do nás kamenem, že jim není hamba.

   Smazat
  7. 1122
   správně je: Rusové útočí na Ukrajinu a Západ ve snaze bránit mezinárodní principy mírového soužití přikročil pouze k sankcím proti útočníkovi.
   Takže máš vlastně pravdu. Oni do nás kamenem a my do nich chlebem.

   Smazat
  8. Vaše premisy, bloudící duchu (14:53) vycházejí v propagandistických lží. Prosím, neukazujte veřejně, jaká jste to ovce bez vlastního úsudku. Jak mohou ukrajinští občané útočit na Ukrajinu? Nebude to tím, že kyjevští banderčíci zaútočili na ně, na ukrajinské Rusy? Západ žádné principy nebrání, protože by je předtím musel mít. Ale on je nemá. Nepiště prosím takové hlouposti do našich diskusí.

   Smazat
  9. 1545 pán asi není informovaný, doporučuji si sem tam přečíst i normální publicistiku a ne jenom proruské weby.
   Rusové podporují separatisty na východě Ukrajiny a sami tam posílají vojáky a techniku. Putin to mnohokrát musel přiznat.
   Takže kvůli tomuto + kvůli anexi Krymu na Rusko uvalil Západ své sankce. Nic víc, nic míň. Nebýt sankcí, tak Rusko už možná stojí u hranic Slovenska.

   Smazat
  10. 17:06-Opakuju: "Co ti platí ty jeden Čuráku,za ty chujoviny,co sem furt dokola lepíš ??!!!

   Smazat
 20. 9,47
  Prosím tě, prozradil by jsi mi, kde nabírají ty, co tě platí? Zvracení mi obyčejně působí značné nepohodlí. Navíc mne dehydruje a připravuje o to, co jsem před ním požil. Tohle by byl asi první případ, kdy by mi vyzvracení přineslo nějaký materiální užitek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:47 máš něco k věci a nebo Ti stačí vypisovat tady svoje pocity ?

   Smazat
  2. 10:54 - já jsem to nad Vámi nepsal, ale potřebujeme vysvětlit, jak to s těmi sankcemi proti Rusku je. Všude si stěžují, jak třeba zemědělci prodělávají miliardy a Vy tvrdíte něco jíného a pravděpodobně máte jiný zdroj informací a my budeme rádi, když se s námi o ně demokraticky podělíte.

   Smazat
  3. Tak už jsem to našel, EU se jenom Rusy snaží oddělit od strojů na těžbu surovin, k technologiím s tím spojených a k přístupu penězům, omezené obchodování s akciemi, dluhopisy, zákaz vývozu technologií pro energetiku a oni se kvůli takovým maličkostem zlobí.

   Smazat
  4. pro 1108
   ČR vyvážela do Ruska v 2014 asi 3% svého exportu,. z toho jedna desetina jsou potraviny. Rsuko svými sankcemi zablokovalo vývoz potravin z EU do Ruska a TÍM jsme přišli asi o 0,3% z celkového exportu republiky.
   Je to velký prd a nestojí zza to se vůbec o tom bavit.
   Navíc hovořím o sankcích, které uvalilo Rusko na nás - a ne naopak. Naše západní sankce se nás prakticky nedotkly vůbec.

   Smazat
  5. 12:19 "Nedotkly vůbec", pokud nepracujete v podnicích, kterých se to dotklo hodně nebo nejste zemědělec, který ztratil odbyt díky dovozu "nadbytečných" dotovaných produktů ze zemí EU, které je nemohly vyvézt do RF. Zlehčováním dopadů sankcí na ČR nemůžete obhájit jejich nesmyslnost a škodlivost. Ignorujete také faktor času. Po dvou letech bez sankcí by vzájemný obchod s RF mohl vypadat úplně jinak. Z vlastní zkušenosti dobře vím, že Ruský trh je bezedný. Pro každého rozumného podnikatele je to ideální odbytiště.

   Smazat
  6. 1458
   faktor času ale funguje i naopak. Nebýt sankcí, tak Rusko už možná stálo na hranicích EU !
   A ohledně těch ztrát pro ČR: skutečně 0,3% exportu je naprosto nic. Nemá smysl se zabývat některými firmami, které svoje podnikání vložili do docela rizikového sektoru v Rusku. Celkově ČR naprosto nulově pocítila sankce.

   Smazat
  7. 1702 myslel jsem na hranicích SR třeba.

   Smazat
  8. Jen jsem se tak podíval po netu na bilanci, tak v roce 2013 to bylo opravdu jen 4,5% vývozu do Ruska, což píšou že je 116 miliard korun, což není málo, ale v našich sdělovacích prostředcích píšou že se nás to moc nedotýká, ale kdo dělá v praxi, tak ví, že to likviduje pár relativně velkých strojírenských firem, jako Motorpal Jihlava, Strojírny Vítkovice, Kovosvit, přebytek mléka v evropě likviduje výrobce.. To vše informace v naší TV. Tak že to asi není takové srandovní, pro některé firmy je to likvidační, ale samozřejmě politici budou povídat něco jiného...
   Mia

   Smazat
  9. 17:02, nevím proč by tu bylo Rusko na hranicích! Nemám ten pocit... Horší je věřit západní propagandě, to vzniká efekt tkzv. Hurvínkova oka, kdy se oči nedají mrtvému z vykulení ani zamáčknout... Prosím vás, přemýšlejte mozkem, zatím nejvíce států vytunelovali Spojené Státy, přeberte si kolik válek vyvolalo a kde válčí, ať už je to Sýrie kde jsou v převlečení, Irák, rozesraná Jugoslávie, apod. Oni použili 2x jaderné zbraně v Japonsku a z hlediska dějin to není zase až tak dlouho... Lidi tam na následky umírají do dneška. Ve Vietnamu používali Agent Orang, taky do dneška na to umírají lidi a takovou sebranku hájíte? Fuj!!! Kolik válek a to světových vyvolali naši kamáradi z Německa, teďka jim lezem do zadku...
   Mia

   Smazat
  10. 1718 ale ty srovnáváš Afriku, Asii a naši Evropu. Naprosto jiná situace. Když Rusové intervenují hned u našich sousedů na východě (Ukrajina), tak mne to nenechává v klidu. EU a Západ celkově reagoval pomocí sankcí - nic jiného nepřipadá v úvahu.
   Nebýt sankcí, tak Rusové asi nezastaví. Naštěstí už dávno odpískali Novorusko (směšný to plán !!) a zastavili postup dál na Ukrajině.
   Ukrajinci mezitím postavili normální armádu a nebezpečí dalšího ruského postupu trochu pominulo.
   To všechno je i výsledek našich sankcí.
   Vy srovnáváte Lybii atd s Evropou. Já ne - není mi sice jedno, co se tam děje, ale koukám hlavně na blízké okolí.
   A to máme momentálně zabezpečené.

   Smazat
  11. 1706
   a vy si myslíte, že například Motorpal jihlava má problém kvůli sankcím (které se ho vůbec nedotýkají) a nebo kvůli ztrátě koupěschopnosti v Rusku ?
   A můžu pokračovat.
   Rusko samo sebe uvalilo do těžké situace v domnění, že příjmy z ropy budou pokračovat nekonečně dlouho. Je to jejich chyba , neměli se pouštět do válečného dobrodružství na Ukrajině.

   Smazat
  12. 17:41 - Je vidět, že jste nematuroval z matematiky ani z jiného na logiku trochu náročnějšího předmětu. Cena ropy nemá se sankcemi nic moc společného. 1/ OPEC srazil ceny ropy kvůli narůstající konkurenci amerického plynu, dobývaného novu technologií. To je fakt. 2/ Do válečného dobrodružství proti svým spoluobčanům se pustila kyjevská junta hecovaná Američany a státy NATO! Máš tam ještě nějaký podobný nelogický canc pro obveselní?

   Smazat
  13. 1747
   ale já se vůbec nehádám, ohledně cen ropy = skutečně nemají nic společného se sankcemi. to ani nikde netvrdím.
   1/ Ano - OPEC srazil sice ceny, ale zdaleka nemá takový vliv na světové ceny ropy, jak si myslíte. Druhým největším exportérem ropy je Rusko (po SA), které nesnižuje export. největším importérem ropy je stále USA.
   Takže matematicky Vaše informace je trochu nesmysl. Snaha o nizké ceny ropy určitě nesouvisí s tím, poškodit USA. Protože USA je největší importér ropy na světě. Tomu nízká cena vyhovuje.
   2/ proč opakujete slovník stupidní ruské propagandy ?? Nevíte nic o tom, žer naopak ruská vojska intervenují na východě Ukrajiny (Putin to nakonec musel přiznat v přímém přenosu ruské televize) a že Rusko anektovalo protiprávně Krym ?
   Nic takového západ ani USA na Ukrajině neudělal...

   Smazat
 21. No, ještě že to jejich ministerstvo nevelí ani našemu státu, ani našim firmám, že !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zato velí Ukrajině a ta podle toho taky vypadá

   Smazat
  2. Naše situace je horší - velí nám sociální inženýři z Bruseli, psychopatičtí zločinci z NATO a naši vládní a opoziční kolaboranti.

   Smazat
  3. 1749 ale jděte !! a jak Vám osovbně prosím velí Brusel ??
   To by mne fakt zajímalo ..
   Například v mém případě mi Brusel nevelí - a to pracuji v ČR, u české firmy, mám české peníze a nepociťuji, žeby mi Brusel nějak rozkazoval ...
   Tak sem s tím ..
   a nebo nevykřikujte nesmysly...

   Smazat
 22. A nějaké instrukce pro dodávky zbraní umírněným teroristům nevydali?

  OdpovědětSmazat
 23. Co tu píšete o tom. že Rusové zabrali Ukrajincům Krym, když Krym patřil od doby carevny Kateřiny Veliké, Rusku stejně tak jako bylo území dnešní Ukrajiny, která do r.1918 neexistovala, na jejím místě existovalo pouze území Ruska. V době II. Světové války ukradl Gruzinec ve prospěch nově utvořené Ukrajiny, části území jiných evropských států a přičlenil je k Ukrajině. Jen okrajem, jednalo se o území Polska, Maďarska, Rumunska a Československa. Kdy tuto KRÁDEŽ demokrati na Ukrajině uznají jako krádež a těmto zemím své neprávem získané území vrátí. Kdy je též napadne, vrátit " Bolševický " dar z r.1918, to území Ruska, kterému dnes říkají UKRAJINA.

  OdpovědětSmazat
 24. Amerika již vzteky neví, jak poškodit Rusko.O Sýrii píší americké i naše noviny nepravdivé zprávy.Válku tam rozpoutala USA a snaží se, aby také pokračovala.V naší české republice se také již část amerických vojáků usadila, nyní jsou na Slovensku a stále blíže Rusku, jen proto, aby ho provokovali.Ať si udělají pořádek doma a nepletou se do jiných států.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.