Reklama

čtvrtek 6. října 2016

Moje země, moje firma

Erik Best
6. 10. 2016      EB
Co uvidíme, pokud se na Českou republiku podíváme očima Andreje Babiše jako na firmu? ČR není uspořádána vertikálně, jak by si Babiš přál, ale spíše jako holdingová struktura, v jejímž rámci spolu soutěží jednotlivé části. Bohuslav Sobotka je jako premiér nastrčenou figurkou majoritního akcionáře, jinak známého jako ČSSD a.s. 

Pokyny dostává od zmocněnce z pražské advokátní kanceláře. Pokud se Josef Bernard stane hejtmanem Plzeňského kraje, Škoda Transportation vystoupí z pozadí a oficiálně zasedne v krajské radě. Andrej Babiš z Agrofertu a.s. se mezitím snaží o nepřátelské převzetí skrze kraje, tedy podobným způsobem, jakým vyfoukl Petrimexu Agrofert. Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek včera na Twitteru tvrdil, že Václav Havel by dnes stál v první linii boje proti těm, kteří by chtěli řídit stát jako firmu. To je sice možné, Zaorálkova vlastní politická strana by ale byla na opačné straně barikády a o moc by bojovala nejen s Babišem, ale i s Havlem.

3 komentáře :

 1. Náklady na školení, bydlení a integraci zaplatí vláda s dotacemi. Z rozpočtu.

  Ukrajinci jsou zvyklý posílat jakýkoli výdělek domů (se nedivím). Pomohou tedy pouze zaměstnavatelům, domácí ekonomiku spíše poškodí, z něčeho integraci zacvakat musí.
  Myslím, že jde o cílenou politickou záležitost k vytvoření zdánlivé "většiny" protirusky naladěných obyvatel.

  Ostatně je do dlouho bobře viditelné při různých ideových demonstracích...

  OdpovědětSmazat
 2. Už se těším, až pan Babiš jako předseda vlády zjistí, kdo jsou ti neznámí majitele fotovoltaických elektráren a pročistí dozorčí rady akciovek, kde má stát majoritu a dotyčné podniky dotuje, to bude veselo. Jdo po něm fest.

  OdpovědětSmazat
 3. Pan Zaorálek mně připomíná divadlo Járy Cimrmana, kdy hráli Hamleta bez Hamleta. Naprosto přesně ví, že by Václav Havel byl proti tomu řídit stát jako firmu, ale v tomto případě se nemýlí, když se zadlužuje stát, tak to nevadí, ba naopak se to vyžaduje, s takovým zadluženým státem si potom můžete dělat co chcete.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.