Reklama

.

.

sobota 15. října 2016

Moravec (ČT) - buď nemá vtip nebo smysl pro fair hruLubomír Man
15. 10. 2016
Zvedám obě ruce a hlasuji pro možnost druhou. A hned taky osvětlím proč. Za prvé jsem si uvedeného kazu moderátorova nefér argumentování všiml už několikrát dřív, ale denitivní tečku za mým soudem udělalo až jeho dnešní, to je sobotní moderování výsledku druhého kola voleb do senátu. Propadl v nich, jak známo, sociálně demokratický Zdeněk Škromach, a bylo na figuře Moravcově a dokonce i na jeho pohybech patrné, jak mu ten výsledek dělá dobře. 

Zvlášť když mu zřejmě okamžitě došlo, jak skvěle by se dal tento jen dílčí neúspěch využit pro boj ČT i Pražské kavárny nejosudovější - totiž pro jejich boj proti prezidentovi Zemanovi. Takže během pár vteřin, kdy o výsledku senátních voleb nebylo zdaleka ještě rozhodnuto, byla skrze televizní most Škromachova tvář doručena do studia, a moderátor Moravec k ní – a dodejme že s velkou až neotřesitelnou suverenitou – takto pohovořil: Uvědomuje si neúspěšný kandidát, že jeho neúspěch způsobila jeho účast na srazu odbojných politiků ČSSD s prezidentem Zemanem po sněmovních volbách v roce 2014?

Škromachovi se to pochopitelně nezdálo, zamumlal cosi nesouhlasného, ale Moravec okamžitě vynesl - dle jeho názoru – rozhodující trumf: Propánakrále, vždyť je to jasné! Stejně jako on, Škromach, dopadl přece i další účastník onoho srazu s prezidentem hejtman Hašek. To už je přece důkaz, dokonce dvojitý, ne? A důkaz třetí už jen na dotvrzení předchozích je přece ten, že sociálně demokratický kandidát Školaudík, který prezidenta Zemana snad ani nikdy v životě na živo neviděl, druhé kolo senátních voleb vyhrál.

Bác - a bylo tzv. vymalováno. Ze zákona nestranné a objektivní ČT bylo na příkladu dvou neúspěšných a jednoho naopak úspěšného kandidáta ČSSD dáno národu na vědomí, že kdo se s prezidentem spolčí, špatně skončí. Takový byl Moravcův záměr, když si Škromacha do studiu objednával, a téměř takový byl i závěr, který z předmětného rozhovoru Moravec – Škromach vyplynul. Jakkoli se jej pozvaná odbornice Dvořáková snažila oslabit uvedením faktu, že ono též záleží na tom, proti jakému soupeři bojujete.

Ale to už byly jen vlnky na hladině vcelku úspěšné snahy Moravcovy vykreslit kontakt politika s prezidentem Zemanem jako záruku jeho zániku..

Pochopitelně, kdyby měl Škromach víc času či pohotovosti, mohl Moravcovi okamžitě vmést do tváře příklad jihočeského hejtmana Zimoly, který se taktéž povolebního srazu s prezidentem zúčastnil, a přesto jako vedoucí kandádátky ČSSD v Jihočeském kraji dokázal o celých pět procent porazit téměř všude jinde vítěznou stranu ANO. A to i kdyby už namísto účelově vymyšlených argumentů Moravcových nepadly na váhu též opravdové příčiny neúspěchu obou kandidátů. V případě Haška ten, že těsně před volbami prosvištěl republikou mail o jeho nesčetných – snad až patnácti či dvacíti zastoupeních v radách nejrůznějších organizacích s korunovým vyčíslením, co za tato svá zastoupení měsíčně bere.

Jestli byly ty údaje pravdivé či nikoliv, to se už nedovíme, ale účel splnily. A pokud jde o neúspěch Škromacha? Tady podle mého názoru sehrálo svoji roli všeobecné mínění lidu, že si za předlouhá léta, co se v politice pohybuje, vydělal už dost na to, aby si od politiky na čas odpočinul. A možná též mnozí při vědomí, že jsme kdysi měli Masaryka, negativně zhodnotili i jeho apetit na funkci prezidentskou.

Kdybyste, pane Moravče, nějak v tomto duchu promluvil, stal byste se v očích mnohých prorokem. Ale vy jste promluvil jako politický šejdíř. Přesně v duchu politiky podniku, pro který pracujete.

26 komentářů :

 1. Já čt nesleduji,Moravec je debil jiné hodnocení nemám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Moravec je totiž soukmenovec evropských hodnot a multikulti pornojandy.

   Vymazat
  2. Na panu Moravcovi je od prvního dojmu cosi nechutného. Pokud ho kdo podrobněji sleduje, má rozhled a použije logiku, jen si tu nechutnost potvrdí. Podobný mi přijde i europoslanec Pospíšil. Samozřejmě, nepozorným taková ta jejich slizká nechutnost snadno unikne. To je ten problém.

   Vymazat
  3. jestli to neni tom ze oba dva jsou bukvicky!!!

   Vymazat
  4. je to tím.. jsou vnitřně nevyrovnaní, protože nemají přirozený sex s ženama, ale navenek to kryjí svojí suverenitou a dnes už i legálností vztahů s muži. domyšleno do důsledků... chce se mi blejt velebnosti.

   Slávek

   Vymazat
  5. jj myslím že to hrne do Pospíšila zez Plzně...
   s.

   Vymazat
  6. učednik geblsuv

   Vymazat
  7. Moravec mluví pouze, ke čtyřem procentům,tak k čemu to tady řešit!

   Vymazat
 2. Moravec byl hrdina od mezi lety 1939 -1945, sloužil vlasti na počkání, nás to ve škole učili v dějinách světa.

  OdpovědětVymazat
 3. Hlodavec, jako havloidní buzna, by chtěl všude vidět pražskou teplárnu.

  OdpovědětVymazat
 4. pan skromach jde po 20 letech z politiky do civilu strana eurohujeru a vitacu dostava ucet vod volicu slegr tez neprosel ct 1 je velka medialni zumpa

  OdpovědětVymazat
 5. Nemohl by někdo už toho člověka z ČT vymést???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne usácký buzna nad ním drží ruku tzn., že tenhle buzna se cítí nade všechny i v televizi, může se vysmívat všem.

   Vymazat
  2. Ta odporná buzna nestojí za žádný komentář.

   Vymazat
  3. Kdo "někdo" by ho měl vymést z ČT? To mohou udělat jen obyčejní lidé (tedy i ty!!!), když se dají dohromady a s pořádnými klacky v rukou potáhnou na Kavčí hory.

   Vymazat
 6. Obdivuju pana Mana za to, kolik času prosedí před televizí, kde běží ČT24. Já bych to nevydržel.

  OdpovědětVymazat
 7. Kdysi jsem měl k homosexuálům neutrální vztah. Byli mi lhostejní do doby, než se mi nějaký nezačal plést do života. Díky buzíkům, jakým jsou Janda, Moravec, Pospíšil,... jsem si k nim vypěstoval čistou averzi. Z nouze vypěstovali ctnost a já si dnes se svou heterosexualitou stále častěji připadám, jako úchylkář. Stále častěji mám pocit, že bych se měl za svou sexuální orientaci stydět.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jo tez me v roce 89 nevadily buzici kykani zapad mohamedani ted mi je vsechy zhnusily politicke demokraticke blitky zapad zaprodava evropu vsude se propagujou mensiny usa je nejhorsi stat pokud chtej muslimaci 5krat denne mlatit hlavou o zem je to jejich volba ale musejt to delat ve sve zemi pridavky dat jen na 3 deti aby se z nich nedalo bezpracne zit podporovat mlade rodiny stavet socialni bydleni podivejte se treba na barandov na ten jejich explosiv to je multikulturni prujem

   Vymazat
  2. Nemůžete soudit homosexuály podle natistických kolaborantů, co je cpou na obrazovky "české" televize. To je totéž, jako byste heterosexuály soudili podle Havla, Klause, ... (doplň další natistické politiky až do dneška) ..., Babiše.

   Vymazat
 8. rušovoučki moravec je jen malika ukazečka proč zrušit bez nahrady ohromne stado přihřatych netahel buzen kokajnistu fetek a byvalich komoušu etebaku a kagebaku spřahnutych s kulturni frontou profi sportsmeny a vubec veškerymi nejen slovnimi kejkliři a iluzionysty černoprdelni frontu nevijimaje placene našimi povinnymi desatky kdy toto ohromne stado si vydobylo na kavčich horach komunismus zatimco pasačkum ordinuje dvacet čtiři hodin nepřetržitě kapitalismus live a že to tak je dokazuje fakt že tito sluničkaři ani daně platit nemusi natož zveřejnit kolik toho rozkradli za neustaleho breku že sami maji malo

  OdpovědětVymazat
 9. ackoliv jsem z tveho psani srna tak jsem to pochopil!!! hhh
  chef

  OdpovědětVymazat
 10. Co by jste chtěli od buzen....,objektivní postoj na cokoliv??..
  Například tyto evropské hodnoty se nám přes Jandu snaží vtlačit do mozku...

  http://www.boyfriendtv.com/videos/220182/patrik-jakl-erotic-solo/

  OdpovědětVymazat
 11. Blbec je nebezpečný z jakékoliv světové strany a z Letohradu obzvláště. S tím nic neuděláte ! My z okolí Letohradu je dobře známe. Jeho mozkové vybavení je hodné ortodoxního černoprdelníka, vyznávajícího konstatování z bible "koho chleba jíš, toho píseň zpívej!.

  OdpovědětVymazat
 12. Asi bych s Vámi pane Mane, pokud se VM týče, souhlasil, a nepochybně bych asi také volil onu druhou možnost To by ale situace v ČT či v jiných mediích mainstreamu nesměla být taková, jaká je již
  od počátku devadesátých let.
  Správa věcí veřejných, tedy politika na jejímž šedém pozadí doposud vždy stálo temné souručenství politiků a vlivných korporací, ať již bankovních, energetických, průmyslových či mediálních, byla rozhodující měrou ovlivňována právě klientelistickými vazbamí mezi těmito subjekty. Ukazuje, se, platnost teze o ideovém vyprázdnění politiky a jeho nahrazení technologií moci, dnes už i v regionální politice. V takovém souručenství již dávno nehraje roli klasický pravolevý model politického spektra, ale pravě síla korporátních vazeb jako prostředek moci. Že je v takovém případě klasická parlamentní demokracie přímo znásilňována, to potvrzuje nejen "nelogické" chování politických subjektů v parlamentu, ale také v posledních dnech při jednání o krajských koalicích. Důkazů takového jednání těchto souručenství je pochopitelně více. Za některé z poslední doby uvádím alespoň odkaz na výhružný dopis ČEZu novináři Eriku Bestovi, který na takovou situaci upozornil v souvislosti s manipulačním volebním marketingem "ČSSD s.r.o." v Právu. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Nejvetsi-krysa-uz-bezi-Erik-Best-znovu-rozsekl-situaci-v-CSSD-457862 . V chování VM, potažmo ČT a vazbách na tato souručenství lze potom hledat nepochybné klientelistické souvislosti. Otázkou zůstává, jak dlouho ještě mohou voliči svěřovat důvěru ve správu věcí veřejných do takovéhoto modelu "korporátní demokracie".

  OdpovědětVymazat
 13. Stréc Křópal se vrátil do hanácké vésky z Prahy celé domlácené. Když se ho ptali, co se mu stalo, povídá - V tom Práglu só nějaké divné. V hospodě sa ma ptali, co su zač. Já na to, že su Moravec. A ono mi takto dotlókli paštěko.

  OdpovědětVymazat
 14. Moravec (i všichni ostatní natističtí kolaboranti) nemá ANI JEDNO - ani vtip, ani smysl pro fair hru. Vtip ani čestnou hru přece nemůžete po psychopatech chtít.

  OdpovědětVymazat