Reklama

.

.

úterý 11. října 2016

(Možná) poslední soud k Akci VÁPNO – 12.10.2016

Jan Koral
11. 10. 2016      NWOO
Ve středu 12.10.2016 od 13:30 u Obvodního soudu pro Prahu 1, Ovocný trh 14, v místnosti č. 11 v přízemí bude pokračovat už asi šesté přelíčení našeho případu, kdy jsme žalováni od Technických služeb hl. města Prahy za náhradu škody, kterou jsme měli způsobit tím, že jsme v srpnu roku 2012 na Václavském náměstí napsali hesla o našem mafiánském státě. Zda-li to bude opravdu poslední jednání, nikdo neví. My bychom si to přáli.

Zřejmě jediná věc, která zbyla od minule k projednání, bude odborný posudek na to, zdali částka oněch cca 115 tis. Kč, kterou po nás Technické služby vymáhají, je adekvátní. Vznesli jsme řadu argumentů pro to, aby bylo jasné, že ta částka je přehnaná, ale to není to hlavní, o co nám jde. Chceme dosáhnout osvobozujícího rozsudku, ve kterém bude jasné, že jsme žádnou škodu nezpůsobili a tedy ani nebude naší povinností něco nahradit.

Nejzákladnější úvaha je taková, že jsme dle vlastních možností upozornili na skutečnost, že náš stát řídí zločinci, což se mimo jiné projevuje tím, že je obyvatelstvo masivně okrádáno, atd. Orgány, jejichž povinností je vymáhat platné zákony a Ústavu ČR by místo pronásledování nás – aktivních občanů, kteří se snažíme o nápravu poměrů, měli pronásledovat ty, na jejichž zločiny upozorňujeme. Pokud to dotyčné orgány nedělají, pak není jejich jednání a rozhodnutí legitimní. Avšak to je v mafiánském státě nebo totalitní diktatuře běžný stav. Nerozhoduje právo a spravedlnost, ale více či méně přímé násilí.


Jak už jsem v mnoha předchozích reportážích o tomto případu psal, tak naše soudkyně je v rámci stávajících poměrů poměrně rozumná. Avšak snaží se o to, aby byla částka, kterou máme zaplatit, snížena a zřejmě nám nebude chtít dát za pravdu v našem úsilí o prosazení práva a spravedlnosti. Dle toho také budeme reagovat na předpokládaný výsledek soudu.

Pokud vás tento případ zajímá, tak nás přijďte zítra podpořit.

Další informace o Akci Vápno: http://www.nwoo.org/?s=akce+v%C3%A1pno

10 komentářů :

 1. Doufejme,
  že vše dobře dopadne a že z toho nebude
  precedent.Na to kormidlujou od začátku!
  Držím palce!
  j.

  OdpovědětVymazat
 2. Zavírat Vás nebudeme, ale finančně Vás zničíme.12. října 2016 5:40

  Pořádek musi byt. Technické služby si účtují lichvářstkých 115 tis. Kč za práci, kterou by zvládl déšť, ale zde se z důvodu vysoké společenské nebezpečnosti vápnem vymalovaných protistátních nápisů čekat nemohlo. Napsat "Smrt fašismu, svobodu lidu!" není to samé jako když si děti kreslí křídou na asfalt.

  OdpovědětVymazat
 3. Měřme všem jedním metrem. Někdo po vás tu dlažbu musel umýt a zadarmo dnes ani kuře nehrabe. Pokud chceme po Ztohoven alespoň náhradu prezidentského praporu (35 tis.), budete muset zaplatit i vy uvedení náměstí do původního stavu. Měli jste volbu. Buď zaplatit Technickým službám, jakkoliv se i mě může zdát oněch 115 tisíc přehnaných, nebo jej umýt sami.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Příště si budou dávat pozor na hricáky a pošlou čmárat barevnou křídou už jenom své děti.

   Vymazat
 4. Pokud se nepletu tak to byl zrovna Havel, který hlásal, že proti totalitě a bezpráví je občan oprávněn použít jakékoliv prostředky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ne vandalismem. Co sám nemáš rád, nedělej druhým. Až se pohádáte se sousedem a on vám za to počmárá váš dům, bude se vám to líbit? Navíc, pokud soud neurčí viníka a náhradu škody, budeme to my všichni, kdo to nakonec zaplatí.

   Vymazat
  2. Platí ono antické, že vražda na tyranu není zločinem ?

   Vymazat
  3. 13,02
   Ale my tu zatím, chvála bohu, žádné tyrany nemáme. Máme zloděje, sabotéry, Jidáše, ale nikdo zatím není za politiku kriminalizován.
   Tohle mi přijde stejně absurdní, jako když státní správa (např. ministerstvo) dostane pokutu od státního NKÚ. Kdyby ten flastr museli zaplatit konkrétní lidé ze svého, tak bych tomu rozuměl. Ale to se nekoná. NKÚ vyměří pokutu ŘSD. To to zatáhne ze svého rozpočtu a výsledkem je méně peněz na stavby a opravy. Peníze se vrátí zpět do rozpočtu a během přerozdělování projdou opět rozkrádacím kolečkem.

   Vymazat
 5. V této zemi je váženým gentlemanem kdejaký lupič (co si při Velkém zhasnutí nahrabal i miliardy či hrabe dál), o politicích-lapcích raději ani nehovořit.
  Ti všichni však za katr nejdou. Jsou prý nevinni.
  Vinní jsou ale ti, kterým se poměry nelíbí, a tu to vyjádří tykadly na billboardech, tu zas nápisy vápnem.
  Divná doba, a stejně tak i podivná spravedlnost ...
  Taková pěkně vypečeně euroatlanticky demokratická.

  OdpovědětVymazat