Reklama

.

.

pondělí 10. října 2016

Muammar Kaddáfí a Winston Churchill

Jaromír Petřík
10. 10. 2016    JPetřík
K napsání tohoto blogu mne přiměl článek Marka Raidy (zde) „5 let od "sluníčkové" popravy Kaddáfího.“ Autor v něm uvedl, že Kaddáfí byl největším mužem Afriky 20. století, což vyvolalo nevoli u zastánců západní demokracie. Pod tímto článkem se rozpoutala živá diskuse, kde zastánci západní demokracie poukazovali na Kaddáfího zločiny, hlavně odpovědnost za teroristický útok na letadlo Pan Am 103 nad obcí Lockerbie.


Jistě bychom mohli Kaddáfího na základě tohoto odsoudit jako zločince a zápornou postavu historie.

Jenže, když se podíváme na činy západních politiků včetně těch, kteří měli na svědomí umučení Kaddáfího, tak by dopadli podstatně hůře.

To se týká „humanitárního bombardování“ Srbska s hlavními viníky Billem Clintonem a M. Albrightovou, vojenského napadení Iráku s hlavními viníky G. Bushem jr. a T. Blairem, nebo vojenského napadení Libye s hlavními viníky D. Cameronem, N. Sarkozym a H. Clintonovou.

Uvedení západní politikové vládce jako byl Kaddáfí odsoudili, ale pokud se zaměříme na počty mrtvých, uprchlíků a zcela rozvrácené státy, které po uvedených západních politicích zůstaly, tak Kaddáfí je proti nim úplný mírotvůrce.

Každý ví, že dějiný píšou vítězové a tak místo, aby za svoje zločiny západní politikové skončili buď na šibenici, nebo ve vězení, tak kandidují na prezidenty, nebo se chystají kandidovat.

Hillary Clintonová podpořila americkou invazi do Iráku a v roce 2011 jako ministryně obrany přesvědčila amerického prezidenta Obamu pro vojenské napadení Libye i přes odpor amerického ministerstva obrany. V této souvislosti se ještě „proslavila“ svým vítězným „wau“ kdy s ukořistěným revolverem Kaddáfího vyjadřovala radost nad jeho umučeným tělem.  zde

Místo odpovědnosti za zločiny ovšem H. Clintonová kandiduje na americkou prezidentku a na prezidenta Francie se chystá kandidovat i N. Sarkozy, jeden z hlavních strůjců rozvrácení Libye a vraždy Kaddáfího.

Podívejme se nyní trochu na Libyi za Muammara Kaddáfího.

K převratu v Libyi došlo 1. září 1969. Výsledkem bylo sesazení libyjského králeIdrise I., který byl tou dobou na léčení v Turecku. Nekrvavou cestou se Kaddáfí ujal vlády nad Libyí a nechal se jako voják s hodností plukovníka jmenovat vrchnímvelitelem ozbrojených sil. Režim, který v Libyi nastolil, byl ideologicky založen na takzvaném „islámském socialismu“, tedy směsi arabského nacionalismu a socialismu. Své politické názory shrnul v takzvané Zelené knize, publikované ve třech dílech mezi roky 1975 a 1979. V roce 1970 se jmenoval premiérem i ministrem obrany a podařilo se mu vynutit zrušení americké vojenské základny v Tripolisu a britské vojenské základny v Tobruku, takže měl u západu pěkný vroubek.

Během jeho vlády gramotnost obyvatel stoupala, v případě Libye z 10 na 89 %, přičemž poslední údaj Libyi řadí mezi třetinu nejvzdělanějších zemí světa. Zavedl bezplatné zdravotnictví, průměrný věk dožití je v Libyi dnes nejvyšší na kontinentu (muži 75 let, ženy 80 let; tedy vyšší než v České republice). Za vlády Muammara Kaddáfího byl veřejný dluh Libye nulový. zde

Občanská válka v Libyi začala demonstracemi a protesty v návaznosti na protesty v jiných arabských zemích. Libyjci protestovali od 13. ledna 2011, došlo k nepokojům, které se Kaddáfí snažil potlačit. V době, kdy nastal obrat a rýsovalo se, že Kaddáfí dostane situaci v Libyi pod svoji kontrolu, tak bojechtiví D. Cameron s N. Sarkozym a Hillary Clintonovou prosadili „bezletovou zónu“ v Libyi, aby sami nasadili vojenské letectvo NATO a vládu Kaddáfího násilně svrhli. Jak to s Kaddáfím a celou Libyí dopadlo, jsem se již zmínil.

Ale to jsem odbočil od nosné věty článku Marka Raidy, který Kaddáfího označil za největšího muže Afriky ve 20. století.

Já jsem si totiž okamžitě vzpomněl, že za jednoho z největších mužů Velké Británie je vydávaný Winston Churchill kvůli svému nesmlouvavému postoji k Hitlerovi a boji proti nacismu až do úplného vítězství.

Je však život Winstona Churchila úplně bez poskvrny, jak se nám snaží líčit zastánci západní demokracie?

Přenesme se do doby více než před 100 lety do britských koloniálních válek. Během svého působení v armádě se Winston Churchill zúčastnil nejdříve v roce 1897 bojů v západní Indii proti kočovným kmenům Áfaridů a Orakzáíů. V roce 1898 se jako člen Kitchenerovy expedice účastnil bojů v Egyptě u Omdurmánu.

V říjnu 1899 vypukla v jižní Africe Búrská válka a Winston Churchill zde začal působit jako dopisovatel listu Morning Post. Během búrského přepadu britského obrněného vlaku byl zajat a uvězněn. Z vězení v Pretorii se mu podařilo uprchnout a tajně přejet vlakem 500 km až do portugalského Mosambiku a z něj pak na území kontrolované Brity. Toto dobrodružství z něj udělalo národního hrdinu. wikipedia/Winston_Churchill

Hrdinu ve válce, kde Britové prosazovali metodu spálené země a zavedli koncentrační tábory pro místní obyvatele, se kterými si nevěděli rady.

Koncentrační tábory vybudované Brity jaksi Winstonu Churchillovi ani Britům nevadily, ty jim začaly vadit, až když je vybudovali po britském vzoru němečtí nacisté. zde

Ve druhé Búrské válce v letech 18991902 v níž byl Winston Churchill líčený jako britský národní hrdina se uvádí 30 až 40 tisíc obětí.

Sám nechám na čtenářích, ať posoudí, kdo byl větším mužem. Zda Muammar Kaddáfí v Libyi, nebo Winston Churchill v Jižní Africe.

32 komentářů :

 1. Lockerbie bola asi taká Kaddáfiho vina ako MH17 ruská. Celé je to iba podraz ako na Lýbiu ako aj na Rusko!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V tomto případě bych si tipnul, že v tom prsty měl. Ale o to je to větší absurdita. Kaddáfí byl u moci 40 let. Za tu dobu spáchal spoustu alotrií, ale nikdy to nevedlo k jeho svržení. Naopak. V době, kdy se zklidnil,mu západ zakroutil krkem. Právě to mne vede k domněnce, že skutečný důvod jeho svržení je někde úplně jinde, než se nám naše sdělovadla snaží vnutit. Proslýchá se, že chtěl opustit dolar. Chtěl ropu prodávat i za jinou měnu. A jakýkoliv útok na svůj zprofanovaný dolar berou Američané hodně hystericky. (Asi je na tom dolar hůř, než se nám nezasvěceným zdá)

   Vymazat
  2. Doporučuji knihu Abu Nidal a Gun For Hire od Patricka Seale (expert na střední východ). Nevím, jestli to vyšlo v češtině.
   Abu Nidal byl šéfem palestinské teroristické organizace ANO (neplést s Babišovo ANO!). V úvodu knihy se hovoří o tom, že francouzská tajná služba věřila, že tato teroristická organizace je manipulovaná Mossadem. Atentát v Lockerbie se stal pád dnů před uzavřením jakési dohody mezi Izraelem a Palestinou, bylo to někdy koncem r. 1988. Abu Nidal zemřel v Bagdádu v r. 2002. Než zemřel, přiznal se k atentátu v Lockerbie.

   Vymazat
  3. Všem západním zvěrstvům musí vždy předcházet vyfabrikovaná záminka a součastně opatření, jak ji mocí silnějšího popřít.

   Vymazat
 2. Kaddáfí byl živým důkazem, že arabskou zemi lze udržet v jakous takous stabilitě jedině pevnou rukou.

  OdpovědětVymazat
 3. Souhlasím s Vámi,Kaddáfí byl osobnost a Libyi povznesl-zisk z ropy byl svým způsobem rozdělen všem.To ale kapitalistické dě-vky nemají rádi.Aféra Lockerbie byla zinscenovaná,aby mohla být Libye označit za teroristický stát.
  Dojde li k jaderné válce,my v Evropě nepřežijeme,snad Rusové stihnou zničit i gaunerské USA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo, starosti s penzí jsem už vypustil. Jestli se nestane zázrak, nedopadneme dobře.

   Vymazat
 4. Západní politici nejen, že za svoje zločiny nekončí na šibenici či ve vězení, oni dokonce dostávají i (bianco) Nobelovy ceny míru(!!).
  Větším pokrytectvím je snad už jen žehnání knězů vojákům, kteří jdou zabíjet ty odnaproti. Je i to smysl a duch učení Ježíšova, ke kterému se oni (a nakonec celá západní civilizace) tak pokrytecky již dobrých 15 století hlásí?
  ilustrační obr. viz např. zde:
  http://www.like-a.ru/wp-content/uploads/2014/08/s_u21_16862737.jpg
  ---
  Nedávno kterýsi činovník Wikileaks prohlásil, že USA od r. 45 ve světě rozvrátily (napadly apod.) na 73 států, aby v důsledku těch agresí bylo zabito na 26 mil. lidí. O dalších škodách raději ani nehovořit ...
  Který z jejich představitelů skončil tam, kam náležel?
  ---
  Kaddáfí by patrně mohl sekat hlavy svým tamním odpůrcům stejně, jako to dělají Saúdové. To by ovšem v r. 2010 nesmět vystoupit tak, jak to udělal, a stejně tak by se nesměl začít vážně zaobírat myšlenkou, že v Africe zavede zlatý denár (a opustit US rezervní žabí kůže).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten "zlatý denár" to mělo bejt něco jako ruský "dvouhlavý zlatý orel" o kterém tu zoufale blábolíte už nejmíň 5 let? Tak to potom jo.

   Vymazat
  2. (19:08):
   Ne dvouhlavý zlatý orel, zlatý dinár.
   více např. zde:
   http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2197-kaddafiho-plan-na-zlate-penize-by-zdevastoval-dolar.aspx
   nebo
   http://www.osud.cz/zlaty-dinar-duvod-vrazdy-muammara-kaddafiho
   ---
   a ten historický Kaddáfího projev na VS OSN (2009) zde:
   http://whiteshadow.blog.cz/1408/historicky-projev-muammara-kaddafiho-na-valnem-shromazdeni-osn-23-zari-2009
   ---
   A zlatý orel? Ten ne, že měl "bejt", on je.

   Vymazat
  3. On je? Fakt? A kde? Schovává se někde?
   A jak to že se dolar okamžitě nezhroutil když ho zavedli? Tak jste to přece neustále předpovídali, ne?

   Vymazat
  4. Zlato zůstane zlatem. I kdyby měna, kterou má reprezentovat nebyla silnou, stále zůstává hodnota drahého kovu. Na rozdíl od přiblble nazelenalých papírků, tištěných o závod FEDem.

   Vymazat
  5. (19:20):
   Neschovává, nemá důvod.
   Už vám možná i řekli, že měnové zlato se jen tak nevystavuje na chodníku, aby jej kdejaký troll viděl ...
   To hroucení US žabích kůží je ale složitější.
   A to pro všechny, kteří je až dosud používají a vlastní.
   Protože nikdo z nich si pád toho dolarového letadla ani moc nepřeje. Byla by to pro ně katastrofa, stejně jako bude katastrofa s ním beze změn dál pokračovat.
   Takže raději "padají" dál s tím letadlem, a nikdo se neodvažuje říct, že dopad na zem bude tvrdý.
   Doufejme, že ne globálně válečný.

   Vymazat
  6. Tyhle neutále omílané bláboly ekonoických neználků mě vždy pobaví. Tak věz že:

   1) Žádná měna nikde na světě není kryta zlatem ani ničím jiným. Jen důvěrou v ní. Ani Rubl ani Yuan
   2) Rusové a Číňani tisknou své měny ještě daleko rychleji než USA. Proto taky ta šílená inflace tam.

   Vymazat
  7. (19:34):
   Ano, tam skutečně inflace je! (ona je i u nás, jen se o tom (příliš) nepíše).
   A právě v tom je ten (vele)jemný rozdíl.
   Zatímco tisk US dolaru jede taktéž jako o závod (emise těch fiat money říkají QE), tak "hodnota" US dolaru je uměle držena.
   Znamená to, že ty "poukázky na důvěru" neplní původní měnovou funkci.
   A aby ta zhůvěřilost mohla pokračovat, je dolar držen na podkladě nikoliv zlatého krytí, ale oprátce US vojenského potenciálu. A s ním i svět.
   Pokud FED nezmění trajektorii toho letadla, dolar padne tak jako tak. Ne, že by mi to dělalo radost. Či Si Ťin Pchingovi, Putinovi ...
   Byla by to totiž katastrofa i pro ně. Násobně ničivější než byla finanční krize 2007 vyvolaná stejně hrabivými finančními hazardéry, jako jsou ti, co tisknou další a další žabí kůže.
   Oni však konají, a své měny zabezpečují jako standardní platidla pro dobu, kdy se ten očekávatelný průšvih provalí.

   Vymazat
  8. Kdo to je ekonoický neználek? Já si myslím, že měna krytá zlatem existovala jen do té doby (i u nás) než si někteří řeklli, že chtějí mít více peněz. A p¨roto se začalo tisknout o závod.

   Vymazat
  9. Nováku, u nás měna krytá zlatem nikdy nebyla. Že to tam komunisti napsali neznamená že to byla pravda. Naopak. Nic o tom nevíte, ale o to víc rozumujete.

   Vymazat
  10. Anonyme, byla kryta zlatem. To o tom asi nevíte nic vy. A rozumujete pod rouškou anonymity. Proč se nepodepíšete alespoň křestním? Bojíte se?
   Jinak k tomu krytí zlatem je zde malinký článek,ale je samozřejmě mírně tendenční, ale nakonec ten základ je tam dán: https://www.cnb.cz/cs/faq/cim_je_kryta_mena.html

   Vymazat
  11. A ještě dodatek, tehdy koruna nebyla kryta jen zlatem (tehdy nám ještě zlatý poklad, který skládalo mnoho lidí ze svých prstenů apod, neprodali za hubičku), ale i majtekem státu jako takovým...

   Vymazat
 5. 19:20
  Pepi, nešaškuj zase. Ten zlatý dinár to je fakt. Tady to máš...a popři to!
  This gold was accumulated prior to the current rebellion and was intended to be used to establish a pan-African currency based on the Libyan golden Dinar....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, pravda. Když "naši hoši" z NATO dorazili do Libyjské národní banky, našli tam desítky tun zlata a naši propagandisté to zkusili svést na Kaddáfího osobně, že to bylo jím ukradené zlato. Hahaha. Blbečci z ČT.

   Vymazat
  2. Lojzo, zase otravuješ? Klidně to popřu. Žádný zlatý denár nikdy nebyl uveden do oběhu ani nikdy nebyl ve stavu těsně před uvedením. Existoval jen ve fantasiích Kaďáka a tvých.

   Těchto a podobných přiblblých povídaček a předpovědí je plný internet. Tvůj oblíbený prázdný Fort Knox, Iránská eurová ropná burza, číňani se zbaví US dluhopisů, Rusové vydají Dvouhlavého orla atd atd.
   Všechny tyhle vaše bláboly mají jedno společné předvídáte brzký konec dolaru a zhroucení USA "již zanedlouho" a předvídáte to vy zoufalci už nejmíň 10 let. Zde malá ukázka:

   http://www.zvedavec.org/komentare/2006/01/1483-iranska-ropna-burza-hrozi.htm

   Blbečci...

   Vymazat
  3. Vlkodlaku..pod komentem 19:43 se podepsal
   celý kolektiv.

   Vymazat
  4. 23:31 :-) +++

   Vymazat
 6. 19:43
  Pepi, už zase vyskakuješ, vyšiluješ, dokazuješ, popíráš a vztekáš se. Nikdo nikde tady neřekl, že zlatý denár byl uveden do oběhu, ani nikdy nebyl ve stavu před uvedením! A popři to, Pepi! Jak už tady někdo psal, nerozumíš psanému text a hned vyšiluješ.

  18:25 říká jasně: "...stejně tak by se nesměl začít vážně zaobírat myšlenkou, že v Africe zavede zlatý denár".

  No vidíš, a řádíš tady jako tajfun a zase ze sebe děláš kašpara. To, že se tou myšlenkou plukovník zabýval a že to byl jeden z důvodů, proč Libyi demokraticky rozflákali, nepopřeš i kdyby ses po... A měla v tom prsty Hitlary. Tady máš jednu z těch "povídaček". A teď vyskoč a zameč!
  http://www.foreignpolicyjournal.com/2016/01/06/new-hillary-emails-reveal-true-motive-for-libya-intervention/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jsem ti ty negramote psal aby ses naučil reagovat ve vlákně a nerozmrdával diskusi.

   Jo jasně Lojzo. CIA spunktovala celé Arabské jaro protože Kaďák se prej zaobíral jakousi myšlenkou. Jinde zase blábolíte že CIA spunktovala Arabské jaro protože chtěla vést z Kataru plynovod a ropovod přes Sýrii.
   Jste tady jeden blbější než druhý, blábolíte pátý přes devátý co se vám zrovna včera zdálo.

   Četl jsi ten můj 10 let!!! starý odkaz jak dolar a USA okamžitě klekne až Irán začne prodávat ropu za eura? Irán tu svou slavnou burzu rozjel a stalo se akorát velké hovno. Ani na ten Irán nikdo nezaútočil.
   Tolik k těm vašim neustálým blábolům a předpovědím které mají jednu společnou vlastnost - ani jeden z nich se nikdy nevyplnil.

   Vymazat
 7. 19:43: budu si spíše myslet, že jsi blbeček ty a ne Švihlíkova, která v knize Přelom, loni vydané tvrdí, že naše, to jest dolarová bankovní soustava krachne během 10-15 let. Takže zbývá ještě počkat 9-14 let. Johan Galland, další blbeček, ten co předpověděl pád Berlinské zdi téměř na rok přesně /spletl se o jeden rok/ říká, že krach USA imperia nastane v roce 2020.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A já tu mám blbečky co předvídali krach USA už v roce 2008

   http://www.zvedavec.org/komentare/2008/11/2876-michail-chazin-usa-budu-coskoro-celit-novej-velkej-depresii.htm

   http://www.zvedavec.org/komentare/2009/03/3041-skutocne-priciny-svetovej-financnej-krizy.htm

   A co se stalo? Hovno jako obvykle. Mezitím je akorát Rusko v ekonomické krizi a Rubl ztratil polovinu hodnoty, ropa je za 50. To nikdo z těch tvojich blbečků nepředvídal.
   No ale je potřeba v blábolení vytrvat, za 20-50 let vám to s trochou štěstí určitě vyjde.

   Vymazat
 8. 20:15
  Pepi, tak já nevím, kdo je negramota. Řeč byla o zlatém denáru. A ty opět uhýbáš a meleš nesmysly. Mluv k věci a nepopírej fakta, a hlavně nevyšiluj, Einsteine! Ještě jednou, gramoto, si přečti toto! A vyskoč a zameč!
  http://www.foreignpolicyjournal.com/2016/01/06/new-hillary-emails-reveal-true-motive-for-libya-intervention/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:16 Nedivte se Pepimu. On je přesvědčen, že aby něco byla pravda tak stačí, aby si to "myslel". Nejsíš to má z jeho Vidlákova, kde je považován za experta na cokoliv, protože byl v Emerice. Připomíná mi člověka z jedné povídky Šimka a Grosmana, který byl jako odborník na SSSR zván na besedy s občany, protože uměl na glóbusu ukázat Kamčatku.

   Vymazat
 9. https://www.youtube.com/watch?v=ht_k2RKAWGs
  moc poucne video

  OdpovědětVymazat
 10. Doporučuji knihu Abu Nidal: a Gun For Hire od Patricka Seale (expert na střední východ). Nevím, jestli to vyšlo v češtině.
  Abu Nidal byl šéfem palestinské teroristické organizace ANO (neplést s Babišovo ANO!). V úvodu knihy se hovoří o tom, že francouzská tajná služba věřila, že tato teroristická organizace je manipulovaná Mossadem. Atentát v Lockerbie se stal pád dnů před uzavřením jakési dohody mezi Izraelem a Palestinou, bylo to někdy koncem r. 1988. Dohoda se samozřejmě nekonala.

  Abu Nidal zemřel v Bagdádu v r. 2002. Než zemřel, přiznal se k atentátu v Lockerbie. Souvislosti čistě náhodné.

  https://www.amazon.com/Abu-Nidal-Secret-Notorious-Terrorist/dp/0679400664/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1476164771&sr=8-1&keywords=abu+nidal+a+gun+for+hire

  OdpovědětVymazat