Reklama

neděle 30. října 2016

Na konání pochodňových průvodů čas ještě nedozrál. Ale již zraje


Luděk Prokop
30. 10. 2016
Jsme svědky a zatím jen pouhými diváky dění, kdy obranou demokracie přeplněné řvoucí tlamy, za úporné a vydatné pomoci mediálního monopolu, postupně kypří a připravují „půdu na setbu pro výměnu plodin“. A sice pro kýženou náhradu „vadnoucí plodiny“, která ne a ne se ujmout, jinak vyjádřeno, náhradu chatrné a nemocné demokracie. Pozvolný osev již klíčícími semeny, byl pomalu ale jistě započat. V podobě nové plodiny má být na místo zmíněné chatrné a nemocné demokracie, vypěstován silný, zdravý a odolný fašismus.


Obrazně vyjádřeno, proces výměny „plodin“ započal již sociálnědemokratickou a následně i vládní podporou nástupu i rozvoje fašismu na Ukrajině.

Zesílení „obrodného“ procesu má pokračování v odmítání výsledku přímých voleb prezidenta. V dlouhodobém podrývání jeho pozice a v permanentní dehonestaci jeho osoby. Ve vynalézání skandálů kolem prezidenta, kdy z hustě nafukovaných nepodstatných bublinek, respektive „prkotin“, jsou tvořeny „podstatné“ vele-problémy, přeplňující mediální prostor. To se děje v úzkém propojení s překrucováním a falšováním jak skutečností, tak relevantních, souvisejících informací. Zároveň s tím vším jsou připravovány hrátky s červenými kartami, hrátky s všemožnými protesty různého druhu, včetně „humorných“ akcí s hanobením i ničením státních symbolů.

K tomu všemu je nezbytné připojit i přípravu proti-prezidentských provokací, včetně transparentů s hanlivými nápisy a hesly. Včetně svolávání odpůrců prezidenta, mimo jiné přes sociální sítě. Například u příležitosti toho či onoho významného výročí, nebo státního svátku. Vše se děje za mlčenlivého, nejspíš i souhlasně shovívavého přihlížení nejen vládních politických stran. Neustálé stupňování zmiňovaných záležitostí, evidentně směřuje k vyprovokování přívrženců prezidenta k reakcím. Málo platné ale jeho voličů bylo více než voličů protikandidáta a pokud by měli být stejně agresivního naturelu, jako ti co punktují proti-prezidentské akce s nejapnými urážkami, mohlo by to dopadnout dost zle. Otázkou je, zdali to není záměrem organizátorů i řady těch, co tolik moc řvou o nutné obraně demokracie, jejíž zásady sami ignorují a nerespektují. Aniž by ti hloupější z nich přemýšleli o tom, že právě takové počínání je pro demokracii likvidační.

Vyhlašování týdne neklidu, demonstrační a netajené, dokonce i veřejně vyhlašované snahy o odstranění zvoleného prezidenta. Gradování sprostot a vulgarit, falšování a zkreslování informací. To všechno při zneužívání různých výročí a při stupňování urážek a provokací výše uvedených, patří mezi ryze fašounské metody. Pravda, pro konání pochodňových průvodů zřejmě čas ještě nedozrál, stejně jako pro ně nejspíš ještě nedozráli ani zneužívaní lidští maňásci. (Tedy aspoň snad většina z nich).

Vyvrcholení popisovaného „obrodného procesu“ nevyhnutelně skončí obrovským úžasem lidských maňásků, zneužitých k vítězství fašistické revoluce a opětovným, ještě silnějším nářkem: "ale tohle jsme my přeci nechtěli". Už se v jiné podobě ono - „ale tohle jsme my přeci nechtěli“ - už se to jednou stalo a výročí toho se blíží.

A zase budou poučením nedotčení maňásci vyřvávat proti prezidentská hesla se svrháváním prezidenta z funkce, aby později mohli hořekovat a lkát. „Tohle jsme přeci nechtěli, to jsme přeci nemohli vědět, že to takhle dopadne“.

To už pak ale může být, pozdě na dlouhou dobu. Tolik pozdě, že již nebudeme muset mít tu možnost, vyjadřovat zklamání ani při volbách, ani nijak jinak. Dokonce ani při těch manifestačních.

Nyní ještě snad není tolik pozdě. Jenom je nutné vzít na vědomí, že demonstračně revolučním svržením řádně zvoleného prezidenta, proces přeměny demokracie ve fašismus skutečně začíná a mnohdy bývá provázen silným řevem o nezbytně nutné obraně demokracie.

46 komentářů :

 1. my normalni obcane na takovedle svinstva neslysime

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no právě.

   Smazat
  2. Anonymní30. října 2016 0:36 kdyby byla v nasem meste akce na podporu presidenta tak tam jdu a tim jsem myslel ze bych nikdy kavarniky nepodporil

   Smazat
 2. Jestli Zemanovi smrdí boty, tak to bude asi proto, že má plesnivý nohy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty máš plesnivou tu tykev, co máš na krku, trotle.

   Smazat
  2. Příspěvek 0.33 mě potěšil. Takovýchto inteligentních odpůrců by se měl prezident České republiky bát? Opravdu názorný příklad a úroveň. Já vám děkuji.Jistě vás tady vám podobní podpoří!

   Smazat
  3. 6:57 Zdání klame. Hitlera měla spousta Němců za neškodného šaška a jak to dopadlo? Při té šaškárně na staromáku spousta lidí pociťuje trapnost a mávne nad tím rukou. Ale ta mediální smršť trapností a stále neustává. Plus herci, politici, akademici a další vzdělanci zahledění sami do sebe a do svého exhibování, jakoby měli vypatlané palice nepoučené nástupem fašismu. Věru, bude jim těžké odpustit jen proto, že nevěděli co činí.

   Smazat
  4. 11:00 - Pan Hitler fašisty porazil! Čas na videu 00:01:59 - https://www.youtube.com/watch?v=R8eOEIDPi0A

   Smazat
  5. 0:33 - moc chytrý příspěvek, hodný skutečného idiota, gratuluju.

   Smazat
 3. Hoši se inspirovali nepochybně pochodňovými průvody jejich kamarádů z dob Velkoněmecké říše.
  To tady roste pěkná pakáž. Vyhubit!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikoliv - jsou to trockističtí židobolševici, tahleta chazarská Havlérka...

   Smazat
  2. Schwarzenberg, Štětina a spol.jezdili pro inspiraci na Ukrajinu, Herman, aby to měl od těch nejpovolanějších se jel bratříčkovat na sjezd sudeťáků. Máme to ale pěknou elitu ve vládě i parlamentu. Až bude někdo pořádat historicky oblíbenou defenestraci, dejte vědět, rád se zúčastním.

   Smazat
  3. Co jsme si zvolili to tam máme, pokud budeme jen plácat a nebudeme sami rozhodovat nic se nezmění a proto zavolíme Okamuru a je to.

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slouho 0:33, nejspíš nevíš, čemu sloužíš. Troubo

   Smazat
 5. Slova a vety jsou treba jen do te miry , vedet a znat situaci. Orientovat se a zjistit SPRAVNOU cestu dal, VPRED .POTE UZ JSOU VSECHNY ZVASTY JEN UTOCISTEM ZBABELCU..

  OdpovědětSmazat
 6. Prominte, ze odbocuji !

  Donald Trump se chce sejit s presidentem Putinem jeste drive, nez zacne pracovat jeho administrace !
  Duvod je v tom, ze hrozi valka !
  VELMI ! V pripade valky bude zautoceno na zap. Evropu a Ameriku nuklearnimi zbranemi.
  T.j. ovoce nekonecneho nadavani a vyhrozovani Rusku, od nejmenovane skupiny.

  Soros bude muset znicit jeho elektronicke volebni masiny.
  Stovky dukazu existuji, ze podvadi a prepisuji jmena vyhercu. Masiny jsou v 16 statech.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady už hlásili, že začli volit někteří voliči už teď, snad 2 miliony???

   Smazat
  2. Mám pocit, že o válce je již rozhodnuto. Jenom se čeká na vhodný okamžik. Společnost je v zásadě rozdělena na tři skupiny. Na ty, kteří válku chtějí, kteří ale rozhodně umírat na frontách nebudou, na ty kteří jí odmítají, kterých je ovšem málo a není je díky izolaci vidět a slyšet a na ty, kterým je to jedno. A těch je nejvíc. Ti se probudí, až jim negativní důsledky zaklepou na dveře jejich domovů.
   Společnost je nemocná a jedním z příznaků je právě ona apatie a ztráta obavy z válečných útrap. Lidí, kteří si pamatují na miliony mrtvých na bojištích, hlad a útrapy lidí v zázemí, už žije zoufale málo. A není jim dopřáno mnoho prostoru v médiích.
   O fatálních důsledcích válečného střetu jaderných velmocí se už nemluví vůbec. Jenom doufám, že to bude rychlé.

   Smazat
  3. Společnost může být rozdělena i na desítky skupin, ale v případě jaderného konfliktu vymřeme všichni.
   Volič - Vilč

   Smazat
 7. Já si myslím, že problém tohoto světa je víra. Původně tento pojem byl synonymem pro normální chod světa, takzvané božské mlýny, což je jen vlastní příroda. Dnes je vytvořen paralelní svět, v normálním světě dotyční žijí jen o víkendu, jiní v něm nežijí vůbec.
  Tuhle jsem slyšel vyjádření zpěvačky, že potřebujeme zase Havla, ačkoliv jeho bratr jasně řekl, že by dnes problémy nebyl schopen řešit.
  Jsou tu fanatici, co se nedívají nalevo, napravo, pak tu jsou zazobanci, co chtějí více a více a nezáleží jim možnostech zdroje. Společnost je nemocná. To fňukání je průvodním jevem každé nemoci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdo to vyřeší? Napravo to vede do slepé uličky a nalevo je to u nás impotentní, neschopné jakékoliv obrany.

   Smazat
  2. Myslím, že problémem je odtržení politiků od občanů. To, že občané od nich nevyžadují zodpovídání se, ze svých rozhodování. Z toho plyne možnost relativně snadného ovlivnění politiků, silnými finančními skupinami. Takže špatně je, existence odtržené politické třídy a špatně je, existence silných finančních skupin (too big to fail).
   V rámci demokracie, to můžou napravit pouze občané, kteří si vynutí větší kontrolu zvolených politiků. Pokud si nenechají stále namlouvat, že vrchol spravedlnosti je zastupitelská demokracie. Je nutno si prosadit prvky přímé demokracie, tj. získat možnost ovlivňovat rozhodování politiků. Ne jenom jejich dosazení do funkcí a potom celé volební období jenom přihlížet, jak se nám mění před očima.
   Pouhá pasivní nespokojenost občanů, kterou nenásleduje odpovídající aktivita, vede pouze k využití této nespokojenosti nějakou, organizovanou skupinou. Ta potom zpravidla zavede ještě horší režim, s odůvodněním, že je nutno zabránit, aby se předchozí vládnoucí skupina nevrátila. Tak to chodí, co je civilizace civilizací. Můžeme to vidět i na Ukrajině.
   Občanská pasivita není ctnost, je to zločin na své zemi. P.K.

   Smazat
  3. Dovolte abych vám složil poklonu, jste první člověk který říká, to co si o bohu myslím i já. Je to příroda jako celek. J e všudypřítomná, všemocná a absolutně na ní závisíme. Bravo!

   Smazat
 8. Pan prezident není zrovna dvakrát můj velký oblíbenec. Má svoje chyby ale uznám, že i klady. Samozřejmě, že jsem ho volil, neboť nebylo zbytí. Ale musím přiznat, že dnes na naši politické scéně větší osobnost není. Stačilo mi porovnat projevy pana prezidenta na Hradě a kandidáta Horáčka na Staroměstském náměstí. On pan prezident opravdu někdy přešlápne, ale zase vzpomeňme třeba jak strašně byl svými odpůrci kritizován za to, že jako první (!) politik přišel s názorem na uzavření hranic proti Islamistům. To bylo řevu! A co se stalo? Zcela zodpovědně říkám, že pan prezident Zeman podle mne není žádný velký genius, ale ty, kteří ho denně dehonestují, přerůstá dnes o dvě hlavy. Nezbývá mi než ho v příštích volbách opět volit. Bude li lepší kandidát než on, budu klidně volit jeho. Ale Horáček, Herman, Halík..to promiňte!
  M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejvíce na tom všem mne sere, že ve mě usilovně pěstují fanaticky oddaného příznivce našeho prezidenta. Snažím se tomu poctivě bránit ale po každé znovu přijdou s něčím novým, co mne v té fanatické přízni utvrdí.

   Smazat
 9. Dobré ráno všem.
  Tak mě napadá pár myšlenek o které bych se s Vámi ráda podělila.

  Propagovanou slušnost "té" skupiny nějak nevidím a tak by možná stálo za to, podle slov pana Bredyho, nechat "vidět" tu mlčící většinu.
  Všem co tu píší je jasné, že vyvrcholení se plánuje na 17.11., ale nikde nevidím ( možná jen špatně hledám) iniciativu na protiakci.
  Nemyslím tím bouřlivě křičet, jen se třeba sejít na těch exponovaných místech ( POZOR! Kdo dřív přijde, ten dřív mele).
  A to mě přivádí k další myšlence. Jaká je oblíbená barva pana prezidenta. Nemyslím to jako vyjádření 100% souhlasu s panem prezidentem, pouze jako jasné vyjádření toho, že nesouhlasíme s tím co se děje. Konec konců, proč nevyužít výzvy k občanskému neklidu, nikdo nás přeci nemůže nutit vyjadřovat jeho názor v tak hájené demokracii.
  Barva oblečení, ideální. Barva kartiček taky dobrá. Vyjádřit se, je účelem. Třeba by jsme byli překvapeni kolik se nás tam sejde a dá najevo svůj názor na demokracii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak trochu s vámi nesouhlasím. Ale dobrá myšlenka by asi byla, např. aby si každý, nikoli jen přívrženec Zemana ale každý kdo je proti této chátře si 17 listopadu oblékl např. něco zeleného, šálu, bundu kalhoty kulich... To by asi za zamyšlení stálo. NOVÁ REPUBLIKO pomůžeš! Co ty na to, dostat toto mezi lidi? Pak mě ještě napadá zvonit klíči ale těmi velkými na utahování matek.

   Smazat
  2. barevna revoluce tak to tu ještě nebylo asi je poptavka nabyt si držku

   Smazat
  3. Chazarsko-židovská Havlérka dostala pokyn a mediální prostor plivat

   českému lidu do tváře tak intenzivně, aby to vyvolalo zpětnou reakci,

   násilí a chaos.
   Je to připravené zpravodajská hra - provokace - totéž co v provedli

   chazaři na pokyn USraele v Kyjevě na Jewromajdanu, jde o pokus svržení

   českého prezidenta a vyprovokování státního převratu ve prospěch

   USraele - je to útok "vyvolenejch" proti českému lidu. A Štětina na 17. listpad přiveze tlupy židobanderovců-majdanistů, přesně to chce USrael - násilí na náměstích a v ulicích, místní chazarská havlistická pátá kolona USraele již k tomu vyzývá.

   Smazat
  4. 8:00 - tys dal právě přes držku svému rodnému jazyku...

   Smazat
  5. Málo platné ale jeho voličů bylo více než voličů protikandidáta a pokud by měli být stejně agresivního naturelu, jako ti co punktují proti-prezidentské akce s nejapnými urážkami, mohlo by to dopadnout dost zle. Otázkou je, zdali to není záměrem organizátorů i řady těch, co tolik moc řvou o nutné obraně demokracie, jejíž zásady sami ignorují a nerespektují.

   Smazat
  6. Ohánějí se slušností ale sami jsou neslušně sprostí a vulgární, neslušně prolhaní,pokrytečtí, lstiví a mstiví. Ohánějí se obranou demokracie ale sami po demokracii svým konáním šlapou a ničí. Ohánějí se obranou demokracie ale zatím evidentně, přímo ukázkově, připravují její likvidaci vytvářením podmínek pro nástup fašismu. A začali s tím veřejnou podporou fašistů na Ukrajině. Prošlo jim to málem s pochvalou a tím to po každé začíná. A budou čím dále více troufalejší, drzejší a taky agresivnější. L.P.

   Smazat
 10. Paradoxně Zemanovo oponenti ukazují světu svou malost. Vyřvávajíc fráze o demokracii odmítají přijmout skutečnost, že nezvítězil jejich favorit. Jak může někdo vyřvávat fráze o demokracii, když se odmítá demokraticky podřídit vůli většiny?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. řečeno jinak mužou se oboje chytit okolo krku a mačkat a mačkat až se umačkaji otrok dvacateho prvni stoleti těžko naleti i když nikdy neni nikdy

   Smazat
 11. Horáčka, Hermana, Halíka je třeba pověsit a jak zpívá známý zpěvák: pověste ho vejš ať se houpá pro výstrahu ostatním zrádcům národa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fuj! To by byl ale VODPORNEJ ANTISEMINISMUS!

   Smazat
  2. To "houpání" chápu samozřejmě jako nadsázku, ale pruhovaný kvádro by jim bezpochyby slušelo. Dokáže si je někdo, je i další Jelita z jejich tlupy představit na Hradě? Vždyť by se tam vyjímali jako kravský lejno na svatebním dortu.

   Smazat
 12. nejjednodušši ale neproveditelne by bylo uplne odloučeni herek cirqvi neziskovek soukromych dopravcu soukromych dochtoru soukromych zemědělcu sportovcu a vubec soudruhu podnikatelu od statniho cecku pote by nastala doba toho spravneho kapitalismu jako často řikaji naši soudruzi posranci sernatoři i soudruzi prasedidenti padni komu padni a slovo kapitalista by pote nebylo nadavkou

  OdpovědětSmazat
 13. Pro 7.24 a 7.42.Také mě to napadlo barevné odlišení. Jako ve filmu Svět patří Nám.(kloboukatí)? V jednom vtipu císař nařídil gladiátorům hrát vodní pólo a kdo vyhraje, dostane milost.Dotaz : Jak poznáme soupeře? Odpověď : Krokodýlové budou mít bílé čepičky!Tak pozor na barvy!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Židovská písička "Svět patří nám" je populární od Vaxmana a Werichštajna - a žid Havel si ji dal jako znělku do Hororů z Lán.

   Smazat
  2. Je velice směšné, když euroatlantičtí nacisté řvou na českých náměstích hesla o demokracii a přitom si lebedí v diktatuře kapitálu.

   Smazat
  3. Anonymní30. října 2016 9:25
   Velice trefné. Nejdříve bychom si měli uvědomit, co to vlastně je demokracie a nehorovat pro něco, co nám někdo označil jako demokracii. P.K.

   Smazat
  4. Demokracie ve významu toho slova má být lidovláda. A to je, jak poznáváme, čirý nesmysl. Nicméně v praxi idealistického pojetí má ona lidovláda znamenat vládu lidu, uplatňovanou prostřednictvím zástupců lidu, lidem volených zástupců. Volených ve svobodných volbách. Volení zástupci mají vládnout dle vůle lidu, to znamená ve smyslu plnění předvolebních slibů, na jejichž základě byli zvoleni. Přímá demokracie, jak je zatím neúspěšně prosazována SPD Tomio Okamury, má sloužit jako nástroj lidu k tomu, aby demokracie nebyla volenými zástupci lidu podváděna a zrazována. Aby tito zástupci byli nuceni předvolební sliby plnit a neuhýbat z nich. Aby je nemohli deformovat a překrucovat dle vlastní libovůle a vlastních, případně „navelených“ ziskuchtivých představ diskrétních elit. Prostě tak, aby byli nuceni rozhodovat a přijímat zákony jsoucí v souladu s chtěním většiny lidu.
   Aby to mohlo fungovat, platí a je v zákonech zakotveno, že rozhodující je vůle většiny lidu, vyjadřovaná ve volbách. Tato vůle většiny, je korigována příslušnými podíly na řídících, rozhodovacích a schvalovacích procesech, v podobě příslušných mandátů, přidělovaných na základě volebních výsledků, dle stanovených pravidel a zákonů, platných jak pro sestavování vlády, tak pro schvalovací procesy různého druhu. Nástroje přímé demokracie mají sloužit k tomu, aby bránili svévolím zvolených zástupců lidu, svévolím prosazovaným intrikařením a pletichařením, svévolím vedoucím k realizaci a prosazení zájmů elitních skupin, zájmů jsoucích v příkrém rozporu s vůlí většiny občanů. Tomu nelze bez přijetí nástrojů přímé demokracie nijak čelit. A proto jsme svědky toho, že všechno dopadá tak, jak dopadá a jak kolem sebe vidíme.

   Smazat
 14. Pozdraveni pani (7:24) !
  Vas prispevek me zaujal natolik, ze jsem sel na poradu do knihovny NEW AGE.
  Tam jsem se dozvedel, ze kdyz se president Zeman narodil 28.zari v Koline, (tam jsem take nikdy nebyl), tak je CHARMING, MAGNETIC, EXCITING - coz jsou velmi pekne
  veci ! Proto jeho stastne cislo je JEDNICKA a DESITKA, jeho stastne barvy jsou pink, orange, yellow, coz znamena ruzova, oranzova a zluta. (To, ale neznamena, ze on ty barvy ma rad.)

  Jeho stastne dny jsou patek a nedele a to zvlaste, kdyz pripadnou na prvni a desaty den v mesici.

  Kamen ktery ho chrani se jmenuje OPAL a karta z velke Arkany, ktera ma na neho vliv a ochranuje ho, se jmenuje
  MAGICIAN, coz je symbol silne vule.

  Pan president Zeman je velmi INSPIRATIVNI ! Je expertem na publik relations - coz jsou vseobecne vztahy. Umi dobre psat.
  A ted zde astrologie predklada zahadu !
  Konstelace VAH (Libra) tvrdi, ze pan president ma rad divadlo (acting - ze ma red i blbecky komedianty), ze ma rad umeni, a je nadany spisovatel. Rad cte a ma rad dokonce i sport.

  NEJSEM zodpovedny za to co rika New Age. Presidentovi Zemanovi fandim a silne doporucuji vsem Cechum ho znovu zvolit. Nikoho jineho nemate.
  AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 15. Cesi pozadejte pana Ovcacka, aby zjistil barvu, kterou ma president rad a demonstrujte podporu presidenta Zemana nosenim jeho barvy ! Me se tento napad VELMI libi !

  President Zeman a Donald Trump jsou prirozeni spojenci !
  Oba dva maji stejne nazory na bolesti dnesniho sveta. Oba dva usiluji o uzdraveni ekonomie a proti oboum dvou stoji ti stejni blbecci.
  ORGANIZUJTE SE ! Demonstrujte podporu legalne zvoleneho presidenta narodem !
  Donald Trump se rve jako TYGR za uzdraveni Ameriky a vraceni teto ktrasne zeme do rukou Americanu !

  Vy nedopustte, aby vam vladla stejna particka specialnich zajmu, jako se stalo u nas ! Zazili by jste UPADEK !
  AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN ! - Cesky vlastenec !
  AT ZIJE DONALD TRUMP ! - Za 10 dni zvoleny president Ameriky a definitivne kamos ceskeho presidenta.
  A divadelnik Kraus muze saskovat jak chce, nic to neni platne !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.