Reklama

.

.

pondělí 10. října 2016

Nakládka Admirála Kuzněcova běží na plné obrátky. Do vyplutí zbývají dny (foto)


ea24
10. 10. 2016   Eurasia24

Těžký letadlový křižník ruského námořnictva Admirál Kuzněcov se chystá do boje. V severoruském přístavu Murmansk probíhá nakládka plavidla před jeho službou ve Středozemním moři, odkud se zapojí do operací v Sýrii.


Jak dříve uvedla agentura Interfax na základě informací zdroje obeznámeného se situací, ruská letadlová loď se vydá na cestu k břehům Sýrie v polovině října.

Vyplutí letecké úderné skupiny se uskuteční v době mezi 15. a 20. říjnem,“ upřesnil zdroj agentury. Letadlový nosič se od 12. srpna nachází v murmanském opravárenském závodu, kde procházel údržbou a technickou přípravou na novou misi.

Tou bude zvýšení úderných – a vzhledem k poslednímu vývoji i obranných – kapacit ruského kontingentu v Sýrii. Podle dosavadních informací mají z paluby Admirála Kuzněcova startovat k úderům na teroristické cíle v Sýrii nejnovější víceúčelové bojové letouny MiG-29KR/KUBR a také palubní Suchoje Su-33.

Druhý uvedený typ, přestože jeho účelem byla donedávna především vzdušná ochrana uskupení námořních plavidel, byl upgradován o letecký zaměřovací systém SVP-24, který umožňuje přesné bombardování neřízenými pumami.

Ruské palubní letouny u břehů Sýrie budou rovněž znamenat významný příspěvek k obraně ruských základen a syrských vojsk před případnou americkou agresí.

Bude to poprvé historii, kdy dojde k bojovému nasazení ruského (resp. sovětského) letadlového nosiče. Admirála Kuzněcova bude doprovázet další velká bojová loď určená k likvidaci hladinových plavidel, velký tanker a jedno záchranné plavidlo.

 

65 komentářů :

 1. Situace se přiostřuje a blížíme se k okamžiku kdy se rozjede otevřená válka v pořadí třetí světová. Je to základ kapitalismu. Když má někdo hodně chce ještě víc a zbrojní průmysl v USA nemá a nebude mít nikdy dost. Všechny války které USA vede jsou proto, aby uspokojili poptávku po zbraních, které vyrábí USA. Kdy studená válka v současné době probíhající přejde v horkou, to už je jenom otázka času. Už vznik USA provázel krveprolití a zánik bude apokalypsa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až na to, že největším světovým exportérem zbraní je Rusko, idiote.

   Vymazat
  2. A největším světovým exportérem válek je USA, imbecile.

   Vymazat
  3. Předpokládám, že 19,52 má již sbaleno. My, rudí kremloidi, jsme nespolehliví. Tak že zatímco my vyfasujeme lopaty na kopání hrobů, vy spolehliví půjdete do první lajny.

   Vymazat
  4. Hricáku, ty jsi si nechal dočista těmi ruskými bláboly vypláchnout mozek.

   Tak víš co? Já sbaleno nikam nemám na dovolené už jsem letos byl. Já si budu dál v klidu užívat života v naší krásné zemi a ty se klidně do smrti krč srachy v koutě v očekávání válečného armagedonu.
   Inu kdo chce kam..., každý svého štěstí strůjcem.

   Vymazat
  5. Zato z tebe , 20,35 , ta duševní svěžest jenom vyzařuje. Četl jsi Murphyho zákony? Optimista nemůže být nikdy příjemně překvapen.

   Vymazat
  6. Zřejmě se čeká již na to poslední-startovací pistolku-zvolení Mrs. Hitlery, která po nástupu do funkce, odstartuje ionizaci Ruska a Evropy s pomocí teroristické organizace Nato.Operacím bude velet ten degenerál, co vyhrožuje světu tvrdým úderem-Mr.Milly.

   Vymazat
  7. Těžko, ta první ještě neskončila. Byly jen kratší nebo delší přestávky. Vítězné mocnosti v r. 1919 byly opilé svým vítězstvím a rozhodly se rozcupovat protivníka.

   Vymazat
 2. Uráááááááááá!
  Za iskustvoooo!
  Uráááááááááá!
  Za gosudara Putina!
  Uráááááááááá!

  Zdrávstvuj taváryšč Dvořák!
  Spasíbo za očeň charošuju propagándu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, vážený 19:50, že Vás i nás ten humor brzy přejde. A raději trénujte "Hrr na ně!" Nebo "Hooah", aby Vám spojenci rozuměli.

   Vymazat
  2. Já jen upozorňuji, hlupáku, že se situace ve světě vyostřuje. Tak nenapadej, tiše čti a přemýšlej.

   Vymazat
  3. "...Inu kdo chce kam..., každý svého štěstí strůjcem." --- Teta Kateřina už to též nemohla udržet a dala se do diskuze. csk

   Vymazat
  4. Hlavně si dejte pozor, odvážný Anonyme 19:50, aby to Urááááááááá! nebylo poslední, co na tomto světě uslyšíte!

   Vymazat
 3. Nezbývá, než držet Rusku palce, protože Rusko bojuje i za nás!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní10. října 2016 20:04 souhlas

   Vymazat
  2. Nožná by se dalo historicky parafrázovat: Na Donbase se bojuje za Prahu (mj.)

   Vymazat
 4. Někteří lidé si snad už v návalu propagandistických lží ani nevšímli, že USA se již zcela otevřeně připojily na stranu Isilu. Poněkud směšné mi připadá zdůrazňování mainstreamu, že Rusové chrání Asada a bojují proti "nevinným" syrským povstalcům (tzv. umírněným uřezávačům hlav). Dělají si z nás média srandu nebo nás mají za úplné idioty? Je to jakoby za Druhé světové války Sověti bojovali výhradně proti německým vojákům a nebojovali proti Finským, Italským, Maďarským, Rumunským, Bulharským a dalším divizím, bojujícím po boku německé armády, a dokonce by ignorovali i jednotky Waffen SS, protože většinou nebyly složené z Němců. Je dobře že tam jedou, nikdo jiný, než Rusové a Syřané tu válku neukončí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem si toho vědom od okamžiku, kdy jsem v rukou IS viděl hromadně používané americké zbraně. Jindy tak pečliví Američané, dbající, aby jejich kvéry nepřišli do špatných rukou, najednou ztrácejí kontrolu nad moderními střelami TOW, mnoha tisíci M 16, granátů a bůh ví, čím ještě?

   Vymazat
  2. S náskokem nejrozšířenější zbraní od Jižní Afriky po dálný východ včetně IS je Kalašnikov, Hricáku.

   Vymazat
  3. Já se nebavím o nejrozšířenější zbrani. Já se ptám, jak se mohly špičkové, protitankové střely TOW, americké produkce dostat do rukou pošuků IS? Podobně, jako PLŘS Stinger? A rozhodně se nejednalo o pár kusů z nějakého vyrabovaného skladu.

   Vymazat
  4. Pro 20:27 - Kalašnikovy vyrábějí načerno i v horách Belůdžistánu. Co to má být za hloupost, co jste napsal? To vás nadřízení nenaučili víc?

   Vymazat
  5. dostali sa tam zásobovaním umiernenej opozície. Trump povedal včera, že ani nevedia kto to je a zásobujú ich. Rusi chceli a amerikanci to sľúbili vo februári dohodou s Ruskom, oddeliť umiernenú opozíciu od ISIS. Nestalo sa , cez pokrytecké dohody SŠA sa nikdy nič nestalo

   Vymazat
  6. SS wafen byly puvodne urceny pouze jako ochrana Vudce.Pozdeji se z jednoho uskupeni staly tri(hlidani pracovnich a prevychovnych taboru a specielni uderne jednotky) a dokonce za SS bojovali zide ve zvlastnich SS jednotkach.Jak vysvetlili pravdomluvci z Tel Avivu stalo se tak prot ze si rafinovanym zpusobem zachranili zivoty .Viva

   Vymazat
 5. Je mi z toho smutno. Nemyslel jsem si, že se pravděpodobně dočkáme konce lidstva. Idiocie mocných, jak se zdá, dostoupila vrcholu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To víš. Puťka má obrovskou potřebu hrát si na velmoc a zvýšit sebevědomí ruského národa. Jaderky do Kaliningradu, S400 a letadlové lodě do Sýrie, ukradený Krym, rozmrdaná východní Ukrajina...

   Vymazat
  2. Kam asi odvezli amíci jaderné hlavice z Incirliku? Určitě domů k sešrotování.

   Vymazat
  3. 20:32

   No kam? Prozraď. Co psali na Sputniku a Aeronetu?

   Vymazat
  4. Určitě dál od ruských hranic. Aby nezvyšovali napětí.

   Vymazat
  5. oni vědí hricáku že jim už bije bhrana tak jako tak. zoufalci dělají zoufalé činy když zahnáni do slepé uličky.

   Vymazat
  6. Ideologicky zaslepený pablb se snaží vtipkovat s panem Hricákem. Smějete se také jeho duševnímu výkonu?

   Vymazat
 6. Ještě jsi mi ty jeden americký Lojzo neodpověděl na otázku, jak se IS dostala ke stovkám amerických střel TOW ? Když přece teroristy nepodporují a efektivně proti nim bojují. Nebo ne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hricáku, získali to dobytím Free Syrian Army

   Že jsi to ty tak tady to máš vše pěkně přehledně. Většina jejich zbraní je "překvapivě" rusáckých. Děkovat nemusíš.

   https://en.wikipedia.org/wiki/Military_equipment_of_ISIL

   Vymazat
  2. No ty jsi ale guma ! Já se neptám na většinu, nebo menšinu. Já se ptám na to, jak se střely TOW v množství větším než malém, pro blba, jako jsi ty, stovky kusů, ocitly v rukou IS? Jsi schopen porozumět psanému textu nad rámec holé věty?

   Vymazat
  3. Vždyť jsem ti to jasně napsal Hricáku. Jsi debi? !!!!!Dobytím od Free Syrian Army!!!!!!!
   Kolikrát se na to ještě zeptáš? Jsi autista?

   Vymazat
  4. 21.10
   seš blbej ty free syrian army je jejich spojenec alias al- nusrá. proč by je byli? máš v tom hokej
   měls napsat syrian arab army.. no a co má bejt jako? dobyli nějaké jednotky a zbraně samozřejmě ruské ji ukradli tím porušili válewčná pravidla že zajatým vojákům se neubližuje řezáním hlav. zbraně jsou válečná kořist. na tom bojišti je bordel nebetyčný a jedině rus, irán a případně čajna tam zavedou nějaká uznávaná pravidla. amici a spojenci tam už pět let hrají s falešnejma kartama. tak teď už tomu bude za chvíli konec

   Vymazat
  5. A blbeček 21:10 neodpověděl. Trapas. Střídal směnu nebo mu vyhořel knot?

   Vymazat
  6. 21:10 A jak se dostaly do rukou FSA? To znamená do rukou povstalců, bojujících za svržení legálně zvoleného prezidenta a ovládnutí celé země. To nejsou opolčenci, bránící se proti útokům na území, kde žijí po staletí. Čím to je, že Západ v Sýrii podporuje útočníky stejně jako v případě Ukrajiny?

   Vymazat
  7. žádná Free Syrian Army neexistuje, všechno jsou to žoldáci ze zahraničí. stejně jako letouny USA vozili do Bosny mudžahedíny z celýho světa, nyní je sváží do Sýrie. Sami obyvatelé Sýrie co uprchli do oblastí pod kontrolou vládních vojsk nejčastěji říkali toto. "My nevíme kde se tu ti ozbrojenci vzali, to nejsou naši lidé, prostě sem přišli a začali střílet. Free Syrian Army je jen hezký název podobně jako federální rezervy. proto si většina lidí myslí že když je to federální tak je to státní, ve skutečnosti je to soukromá banka.

   Vymazat
  8. A pokud se nepletu všechny TOV mají v sobě zabudovaný GPS sledovač právě proto aby se zamezilo tomu aby padly do špatných rukou. Takže US army moc dobře ví kde jsou jejich hračky.

   Vymazat
  9. Debil jsi ty 21,10. Rok a čtvrt žádná Free Syrian Army neexistuje. To prohlásili samotní Američané. A tyhle rachejtle se v rukou IS objevily až po dodání T 90 Asadovi, téměř rok po tom. Když chceš dělat agitaci, tak si alespoň doplň informace. Když už jsi sklerotik.

   Vymazat
 7. ale 19:50 bude vykrikovat ze za to moze Putin aj ked mu ussaci zbombarduju prdel ako v 2hej ww ked bombardovali Plzen ... preco musia byt na svete magori ?? asi aby sme si uvedomili hodnotu normalneho...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chvála bohu, alespoň někdo, kdo má IQ vyšší, než dnešní datum.

   Vymazat
 8. Stále se mi vybavuje datum 21.12.2012. To je datum konce technokratické civilizace vzešlé z Temnoty a návrat Světla na planetu Zemi. Za tisíc let budou archeologové říkat, že z dostupných vykopávek lze usuzovat, že na přelomu 20. a 21. století došlo na planetě Zemi k velmi rychlým a zásadním změnám, které ukončily existující technokratickou civilizaci....Položme si otázku, do jaké míry jsou naše myšlení i životy ovlivněny Temnotou??? Myslím, že bez temné technokratické civilizace nejsme již schopni existence. Má - li tedy Světlo na Zemi zvítězit, musí všechno temné pryč. Dlouhodobě není možné, aby Světlo sílící v Rusku žilo pohromadě na Zemi s židokřes%tanskou západní civilizací... Co se mí stát, nechť se stane. Půjde o nezbytný očistný proces...
  Jan Smola

  OdpovědětVymazat
 9. Aniž bych byl příznivcem US Navy - skutečně si někdo myslí, že jeden letadlový križník (tj. ani ne plnohodnotná letadlová loď) je něco víc než propagandistický tah?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a tvrdí někdo že není? ruská propaganda je taky nástrojem boje a je nejlepší na světě proto že lže a fabuluje daleko míň než ta západní. je povětšinou opřená o ověřené argumenty a proto těžko vyvratitelná.

   Vymazat
  2. Nezlobte se, ale ve Středozemním moři je dnes dobře zformovaná plnohodnotná ruská válečná flotila. Kuzněcov je jen zastřešení, ale ty důležité lodě a ponorky jsou na místě už několik měsíců. A intenzivně se jedná s Egyptem, aby se přidal, což asi nakonec udělá. Jsem zvědavý, co na to NATO :-D) Jdeme mílovými kroky k válce :-( a mnozí troubové to stále nechápou a svádějí to na Puťku a našeho Ovara.

   Vymazat
  3. Loď je po rekonštrukcii a úpravách. Mali by tam byť namiesto 14 ks. SU 33, 24 ks Mig 29 nepametám presne modifikáciu. Stiahnuté protilodné rakety a nahradené tým najnovším čo majú. Iskander a pod. Ešte sa špekulovalo o náhrade 3 vrtulníkov lovcov ponoriek za KA 50. Keď k tomu prirátam na súši fungujúce protilietadlové systémy, tak je to dosť slušná sila z ktorou sa musí rátať.
   AN

   Vymazat
  4. pro anonymní 22:22hod. Egypt uzavřel s Ruskem smlouvu na vybudování ruské základny, která by měla být otevřená nejpozději v roce 2018-2019. Vietnam umožní Rusku, aby obnovil ruskou základnu na místě, kde ji Rusové v roce 2002 sami uzavřeli. Venezuelský prezident Maduro na energetickém fóru v Istanbulu se setkal s Putinem a kromě energetické spolupráce vyjádřil naději, že budou s Ruskem spolupracovat i v oblasti vojenské. Co se týká Kuby, ta má s amíkama své vlastní zkušenosti a asi také bude ráda, když se tam znovuobjeví ruská základna. Holt čím dál víc států si uvědomuje tu " nádhernou demokracii" USA. I to Turecko se otáčí zády k jůesesej!

   Vymazat
 10. Rusko se učí.... od USA.

  OdpovědětVymazat
 11. Až se domluví, svářeči budou pořádat soutěže o rychlejší vyříznutí plátu.

  OdpovědětVymazat
 12. Zajimavy je,ze po tom pruseru v Syrii kdyz SSA z britanikama a klokanama vybombardovali Asadovce uz nelitaji..Ted si koledujou o pruser zabojedi!
  Kuznecov sice nalozi naklad a zamiri do stredozemi,jenze naklad vylozi v Turecku a zustane na rejde nekde u Dardanel. A tak se z ty louze dostane ven jenom ten,koho rusove a Turkove pusti!
  Takze asi tohle projednali Putin s Osmanem a dohodli se.Ven z toho rybnika se dostanou jen ti zmrdi,kterym to bude umozneno! A ty Nato hovada tam toho maji pozehnane takze asi pujdou pesky hezky po svejch.
  Osobne je mi moc lito ze jsem neudelal vic pro to aby se nestalo to co se zanedlouho stane. A chcipnu klidne jen v pripade ze si zabiju svyho SS marinaka. Doufam,ze mi to Panbuh umozni,protoze uz sam na ty zmrdy nestaci a ohodnoti to jako odskodne pro mne, za mou dobrovolnou pomoc v jeho tezke praci!
  Odserem si to vsichni a bude to nase odmena za to,ze sme sedeli ze zalozenyma rukama!!!

  OdpovědětVymazat
 13. Je pravda, že Kuznětsov disponuje jednotkou obrněných pštrosů?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zle ste započul radio Jerevan. Nie pštrosov ale Iskanderov.

   Vymazat
  2. Snad mají ti islanderi smysl pro eleganci.

   Vymazat
  3. Jednotkou obrněných pštrosů s pštrosicí a s pštrosáčaty..

   Vymazat
 14. Stále věřím, že intervali světových říší se zkracují.
  US už doufám má svá nejlepší léta za sebou a připravuje se na konec stejně jako Britsté impérium.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 15. Rusové ladí formu a zkoušejí si naostro své technologie. Také odstrašení není jistě zanedbatelné. Spousta lidí na západě podlehlo zřejmě stejnému pocitu, který měl Hitler a před ním Napoleon. Že je Rusko kolos na hliněných nohou. Jenom že tenkrát ještě lidstvo nemělo sebezničující potenciál.

  OdpovědětVymazat
 16. Můžeme se tady klidně navzájem urážet a hrát si na proamerické a proruské blbečky, ale to vůbec nic nezmění na faktu, že jestli to skutečně někdo spustí, tak je s námi konec a výbuch Krakatoa bude proti těm co budou následovat jen nevinné pšouknutí. Opravdu nechápu diskutéři, Vaší zabedněnost, lehkovážnost a podceňování situace. Dnes zrušil Putin jednání s prezidentem frantíků. To se nestává běžně. Vojska velmocí se rozmísťují a připravují a už nejde o nějaké trapné kolony sotva pojízdných šrotů a mávání vlaječkami. Myslíte si snad, že letadlová loď pojede jen se třemi doprovodnými kocábkami? To ještě nevíte co pojede pod vodou a co jí bude krýt z povzdálí. Myslíte, že Iránci a Čína na to nebude reagovat a nerozmisťují své síly? Víte snad co dělá Indie, jižní Afrika, Izrael, Pakistán a další? Uvědomte si, že jeden starý Tajfun měl na palubě 21 střel po 3 jaderných samonaváděcích hlavicích. Nové ruské ponorky supertřídy jich mají ještě více. I kdyby jich stačili odpálit jen 1/3 je celá Evropa v prdeli na tisíce let a to si troufnu tvrdit, že by toho stihli poslat daleko více a nejen z moře. Na jednoho starého Iráckého Scuda potřebovali USA minimálně 3 Patrioty než ho sundali a řada jich proletěla až do Israele. Čím disponuje Severní Korea se jen všichni dohadují a dělají si z toho blbé fóry. Lidi nebuďte blbí. Hoří nám všem doutnák doslova u prdele a ani za Karibské krize nebyla válka tak pravděpodobná, protože se velmoci spolu bavili do poslední chvíle. Teď už se ani nehodlají bavit. Jaké mají v rukávu ničivé superzbraně to ani nevíme. To nejničivější se neukazuje a ani se o tom nežvaní na médiích ani se to neukazuje na veletrzích. To je prostě fakt. Myslet si, že bychom tady ve střední Evropě přežili souboj velmocí jako, že my Čecháčkové nic je nesmysl. Tady v případě průseru nepřežije dlouhodobě nikdo!!! A není to žádná poplašná fáma, ale holá realita. Ti co kecají něco jiného ví naprosté hovno o dnešních zbraních hromadného ničení.Pak bude úplně jedno veškeré tlachání o Bybišovi, Sobotkovi nebo Kalouskovi a Fialovi. Ti budou také mrtví, ani Zadolárek si nezachrání kejhák někde v Bruseli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Úplně přesně.Opravdu jen suprmagor a Lanštáglová berou situaci jako počítačovou hru. Každý má jenom jeden život. To pro ty blbce a mladé a dost.

   Vymazat
  2. A pro ty politické kretény připomínám,že žádná imunita jim nepomůže.

   Vymazat
 17. 13:54 - máte pravdu. Tak se mě zdá, že v době kubánské krize zase ti komunisté byli lepší než dneska ti kapitalisté. Kdekdo věděl, co se děje. Dneska to neví nikdo, nebo téměř nikdo - protože množství lidí, kteří z republiky sledují internetové zprávy se blíží nule. Stačí se podívat např. na sledovanost Nezávislé televize - 5000. A mainstreamová televize ... ta o naprosto ničem ani necekne.

  OdpovědětVymazat
 18. Doufám /naděje umírá naposled/, že nedopadneme tak jak v tom filmu o bližící se planetce k Zemi nebo co to bylo - mám ten dojem, že to byl australský film.

  OdpovědětVymazat
 19. Teď již to asi nikdo nepřečte. Oprava omylu - k 22:35. Jednalo se o film Melancholie s mezinároním hereckým obsazením, kooprodukční - několik států, ale bez účasti Australie. hodnocení komentatorů na CSDF - 70 procent. Rok produkce 2011. Hudba mám ten dojem - od Wagnera. Film je dosti depresivní.

  OdpovědětVymazat