Reklama

.

.

úterý 4. října 2016

Naprosté fiasko americké zahraniční politiky. Jak dlouho to lidé ještě dovolí?


Daniel Davis
4. 10. 2016
Zajímalo by mě, jak dlouho bude americký lid mlčky snášet neustálé nezdary americké zahraniční politiky, a to jak v teorii, tak i v praxi. Důkazy, které demonstrují naše absolutní selhání, tají dech - natolik jsou citelné svým rozsahem a závažností. Chceme-li zajistit národní bezpečnost a hospodářskou prosperitu USA, jsou nezbytné změny.


Nedávné titulky v médiích ukázaly podstatu neúspěchu. 15 let po invazi do Afghánistánu Úřad zvláštního generálního inspektora pro obnovu Afghánistánu (SIGAR) oznámil, že "korupce podkopávala americkou misi od samého zahájení operace Nezničitelná svoboda: Domníváme se, že neschopnost efektivně realizovat program v lepším případě znamená, že úsilí USA o obnovu bude i nadále oslabeno korupcí, v horším případě naprosto ztroskotá."

Tento měsíc zpráva, připravená parlamentem Velké Británie, ukázala, že výsledkem západní intervence v Libyi se stal "politický a ekonomický kolaps, zhoršení konfliktů mezi kmeny a mezi skupinami, migrační a humanitární krize, četné případy porušování lidských práv a šíření zbraní Kaddáfího režimu po celém region a také posílení DAEŠ*".

Bombardování a údery, prováděné bezpilotními letouny, si vyžádaly životy tisíců civilistů, pracovníků humanitárních organizací, hostů na svatbách a dokonce vojáků ze zemí, s nimiž nejsme ve válce. Tyto chyby, které se stokrát za posledních 15 let opakovaly, vyvolávají více nepřátelství a nenávisti vůči USA než kterýkoliv jiný jednotlivý incident. Ať byly taktické výhody těchto útoků jakékoliv, ze strategického hlediska přinášejí jejich důsledky pouze škodu .

V důsledku použití vojenské síly od roku 2001 se stalo toto:

1) z regionálního hlediska celistvý Irák, vyvažující Írán, se změnil na továrnu na výrobu teroristů...;

2) Afghánistán se stal ze země, kde dvě strany bojovaly v občanské válce v rámci svých hranic, nefunkčním státem, který přitahuje teroristy;

3) Libye, která se střetla s vnitřními nepokoji, ale neohrožovala své sousedy a neposkytovala útočiště teroristům, se proměnila v hroznou katastrofu s nekonečnou občanskou válkou a africkou platformou DAEŠ, úrodnou půdou pro vychovávání teroristů;

4) přispělo se k rozšíření skupiny "značky" Al-Káida, jež dala vzniknout novému kmenu, když skupina DAEŠ vyplnila vakuum vzniklé v Iráku po naší invazi, od té doby teroristické hrozby prudce vzrostly po celém světě.

5) angažovali jsme se ve válkách, vedených jinými zeměmi v Pákistánu, Jemenu, Somálsku a dalších zemích v Africe, výsledkem čehož je pouze posílení teroristické hrozby a zhoršení situace civilního obyvatelstva.

Pokračující selhání tohoto druhu zabíjejí každý rok nezjistitelný počet nevinných lidí, zesilují a podporují nenávist mnohých vůči Americe a také vedou k oslabení naší národní bezpečnosti. Ale tato vojenská selhání mají ještě další aspekt, méně viditelný, ale o nic méně nebezpečný.

Nekonečná válka podkopává bojeschopnost ozbrojených sil. Nepřetržité používání amerického letectva při různých leteckých úderech, bombardování a vzdušných strategických mostech nyní probíhá mnohem častěji než před 15 lety, před 11. zářím 2001. Ve výsledku se prudce snižuje doba životnosti letadel, znesnadňuje se jejich údržba a také jsou vyčerpávány zásoby bomb a raket.

Americká armáda a námořní pěchota najezdily na tancích a obrněných vozidlech při svých operacích tisíce a tisíců kilometrů a spotřebovaly obrovské množství munice. Cena oprav a nahrazování starých vozidel dosahuje horentní sumy. Armáda drasticky zkrátila životnost tanků, stejně jako v případě vzdušných sil a letadel. Ale vojenské operace jsou nákladné nejen v souvislosti s vojenskou technikou. Jsou také uskutečňovány díky výcviku a školení mužstva k běžným, tradičním bojům.

To by mělo vyvolávat ty největší obavy. Armáda uznala existenci tohoto problému a opožděně začala přesměrovávat část zdrojů na organizování cvičení a procvičování scénářů tradičních bojů ve velkém rozsahu. Ale obnovení bojeschopnosti armády na úroveň, která předcházela operaci Pouštní bouře nebo dokonce operaci Irácká svoboda v roce 2003, bude vyžadovat obrovské množství času.

Celé generace vojáků a velitelů na všech úrovních jsou školeny pouze pro případ omezených bojových akcí proti povstalcům (COIN).

Jako člověk, který se účastnil i rozsáhlých bitev s účastí obrněných vozidel i omezených operací proti povstalcům, musím říci, že připravit vojska k účinnému vedení tradičních bojů vyžaduje velmi mnoho času a úsilí.

Ani naše letectvo se neúčastnilo bojů proti modernímu letectvu, disponujícímu efektivními stíhačkami, bombardéry a dobrými prostředky protivzdušné obrany. Takové letecké bitvy jsou mnohanásobně složitější než údery na teroristy na zemi, které nejsou pro letadlo hrozbou.

Je třeba pochopit, že žádná povstalecká nebo teroristická skupina nepředstavuje hrozbu pro existenci USA. Ale porážka v tradičním střetu se silnou mocností by mohla zemi zničit.

Je smutné vidět, jak se Bílý dům, Kongres a ministerstvo obrany i nadále tvrdohlavě drží použití vojenské síly proti malým cílům. Terorismus, samozřejmě, představuje pro USA určité nebezpečí a my se musíme proti němu bránit. Ale posedlé používání velkých vojenských zdrojů proti těmto relativně malým hrozbám nejen nebylo s to snížit hrozby, ale dokonce napomohlo jejich zvýšení. Takže nezdravá soustředěnost na malé hrozby oslabila a nadále oslabuje naši schopnost čelit skutečnému ohrožení naší existence.

V případě, že si nová vláda neuvědomí, že naše vojenská síla slábne a nepodnikne kroky k jejímu obnovení, hrozí, že se naše slabost jednou projeví porážkou ve velkém vojenském střetnutí, které bychom měli lehce vyhrát. Vyšší sázku si nelze představit. Uzrála naléhavá potřeba změnit zahraniční politiku. Buď uděláme tuto změnu dle vlastní volby, nebo tak učiníme v důsledku katastrofické vojenské porážky. Doufám v to první.

Daniel Davis, vojenský expert a odborník v oblasti zahraniční politiky v Defense Priorities. Sloužil 21 let v americké armádě a odešel jako podplukovník. Čtyřikrát byl v konfliktních oblastech: v operaci Pouštní bouře v roce 1991, v Iráku v roce 2009 a dvakrát v Afghánistánu - v letech 2005 a 2011.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

63 komentářů :

 1. ŠOKUJÍCÍ PRAVDA O USA
  USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváč a mezinárodní terorista v dějinách lidstva. Jejich účast v syrské válce je nezákonná a v rozporu s mezinárodním právem. Vláda USA je nejzločinnější institucí, která kdy na Zemi byla. Zavřete dveře! Zima a mráz přicházejí z Bílé chatrče ve Washingtonu! USA po zásluze skončí na smetišti dějin a ve věčném zatracení. Ani vzteklý pes po nich neštěkne!
  - USA je v počtu dětí žijících v nouzi hned třetí v pořadí ve vyspělých státech (Mexiko, Turecko, USA). Každé páté dítě v USA žije v chudobě.
  - V USA je bez práce 41% populace v aktívním věku.
  - 40% Amíků má ušetřeno maximálně 500 dolarů (12.300 Kč).
  - 28% Amíků nemá žádné úspory.
  - V celých USA je skoro 10 milionů domácností, které nevlastní ani jeden účet v bance.
  - 22,5% Amíků je negramotných.
  - Bezdomovectví rodin vzrostlo o 23%.
  - Počet Amíků žijících v chudobě během 4 let vzrostl o 6 milionů.
  - Střední příjem domácností už 4 roky za sebou klesá - snížil se o výše $4000 (98.480 Kč).
  - 62% Amíků ze střední třídy uvádí, že snížili výdaje na domácnost.
  - 85% příslušníků střední třídy tvrdí, že je těžší udržet si standard, než tomu bylo před 10 lety.
  - V USA žije čas od času 77% občanů od výplaty k výplatě.
  - Jeden ze 4 amíckých pracujících nosí domů výplatu, která odpovídá kritériím pro chudobu nebo je ještě nižší.
  - V současnosti lze za „dobrou práci“ označit méně než 25% všech prac. míst v USA a toto číslo klesá.
  - 20,2 milionů Amíků vynakládá více než 1/2 svého příjmu na bydlení. To znamená 46% nárůst od r. 2001.
  - Mnoha Amíkům během 12 let se zvýšil účet za vodu 3x.
  - Cena elektřiny v USA roste 5 let rychleji než celková míra inflace.
  - V r. 1999 mělo 64,1% Amíků zdrav. pojištění placené zaměstnavatelem. To se teď vztahuje jen na 55,1%.
  - Pojistné na zdrav. pojištění rostlo v letech 2011-2012 rychleji než celková míra inflace.
  - Podle výzkumu plánuje 10% amíckých zaměstnavatelů ukončit financování zdrav. pojištění svých zaměstnanců.
  - Celková částka všech hypoték v USA je 5x vyšší než před 20 lety.
  - Celková částka všech spotřebitelských úvěrů vzrostla od r. 1971 o 1700%.
  - Celková hodnota všech studentských půjček v USA přesáhla hranici 1 bilionu dolarů (24,62 bilionů Kč).
  - Přibližně třetina všech Amíků neplatí včas své účty.
  - Více než 100 milionů Amíků využívá minimálně jeden sociální program provozovaný federální vládou.
  - 25 milionů dospělých Amíků bydlí doma u rodičů.
  - Během recese přišlo amícké hospodářství o více než 220.000 malých podniků.
  - V r. 2010 byl počet nově vzniklých prac. míst v nových podnicích ve srovnání s r. 2000 méně než poloviční.
  - Přibližně 57% dětí v USA žije v domácnostech, které jsou považovány za „nízkopříjmové“ nebo „chudé“.
  - V USA žije kolem 100 milionů občanů, kteří jsou považováni za „chudé“ nebo „blížící se chudobě“.
  - 70 milionů Amíků je závislých na potravinových průkazkách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zatímco ty tu neustále tapetuješ ty své nesmysly, hlupáku, tak lidé ze všech končin světa hlasují nohama a zdrhají do toho kapitalistického pekla.

   Vymazat
  2. 15:22 - neutíkají, jen si jdou pro to vo co je tvý nosatí pasáci za ty staletí kolonialismuu vokradli a nepřestávaj s tím doposud - http://wertyzreport.cz/clanek/nove-vykradani-afriky

   Vymazat
  3. 15:33

   No ty jsi exemplární dement. Už v nadpisu se píše o "Britských společnostech" ne o USA. Zkus to znovu a líp.

   Vymazat
  4. Ve výsledku se prudce snižuje doba životnosti letadel, znesnadňuje se jejich údržba a také jsou vyčerpávány zásoby bomb a raket.
   To si musí vojensko - průmyslový kompex USA mnou ruce né !!

   Vymazat
  5. Hlupáku 15:22 tak rychle bal a utíkej tam taky ať něco nezmeškáš. Nám slušným lidem se tady uleví a oslavíme, že zmizel další dement.

   Vymazat
  6. 15:38 - cos to za kreténea debilního? Aha! Takže "kapitalistické peklo kam prý utíkají masy je pouze USA"? Tohle ti vyhřezlo z toho hnusnýho slizskýho mozůlku co ti raší mezi ramínkama tam kde my nosíme hlavy?!? Ty hovado zasraný - masy jdou do Británie stejně jako do USA, který lopilo a vraždilo v rámci Monroeovy doktríny celou Latinskou Ameriku a Tichomoří!! A po WWII převzalo na svý bedra část "péče" o britské ex-kolonie! Tak necancej sračky hovado jedno ...

   Vymazat
  7. Niektorym jedincom co tu argumentuju pripajam priamy prenos amerických dlhov, aby vedeli, ako to funguje, potom si dajte odpoved, za co si maju kupit zbrane:

   http://www.usdebtclock.org/

   Vymazat
  8. Vyvolenosti k zaniku...
   Nejdrive to byli vyvolenci,zidi a dodnes tvrdi ze se Evropa uz tenkrat mela nechat okupovat nadrazenymi islamsko-zidovskymi armadami , ktere dobyly Spanelsko a byly,
   porazeny posleze. Vyvolenost pak byla a je spojovanan s chamtivosti a nasilim. Kdyz potom, byli zide z Spanelska vyhnani zase si hrali s tou nadrazenosti a lecde toho meli az po krk a vyhnali je .Vlastne skoro vsude v Evrope.
   Pak se taky rozmohla vyvolenost Vatikanu , spojena s vrazdami vsech kdo byli vyvoley k tomu inkvizicemi spojene s kradezemi majetku po odsouzenych, coz trva dodnes, a furt nemaji dost.Potom se vyvolenost prestehovala do USA. Velkovyvolenost az beda a ani chamtivost pathologicka nechybela. Dost se pricinil take car vytesnovanim jich z Ruska prave do USA. Zidobolsevici se pak hned uchazeli o svetovou vyvolenost po revoluci. A jak to dopadlo. Znicili Rusko kompletne. Nejdrive. A tak se vyvolenost prestehovala do Nemecka , kde konkurovala uz vyvolenosti zidovske...Je videt jak vyvolenosti nedela nikde dobrotu. A tak budoucnost USA, EU, NATO a jejich vvyvolenych sluhu neslibuje nic extra , bidu vsi a nestovice. Bidu mistni , uz mame a to ostatni pridane okupaci zase dalsich fanantickych vvyvolencu. ve sluzbach dalsich vyvolencu..prichazi ...
   Stoji za pozornost jak dnes v USA kopiruji tu bolsevickou revoluci z Ruska. Ty rovnost bolseviku na jinymi, znarodnovani po krachu korporaci, zrusenim prumyslu a hospodarstvi a pokrikem jak jsou to nejlepsi, nejsilnejsi, nejpokrokovejsi a nejvyvolenejsi na svete....A porizujou si volbama novy Breznevy,Chruscevy atd...

   Vymazat
 2. 15:22
  Pepi, zkus rozporovat jediný bod z toho seznamu a nešaškuj tady.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nemusím nic rozporovat. To ten dement má ty zjevné bláboly podložit odkazy na věrohodné statistiky.

   Vymazat
  2. Pepi 15:53, a kde máš místo svých blábolů důkazy ty, šašku?

   Vymazat
  3. Důkazy čeho, šulíne?
   Že v USA je 40% nezaměstnanost?

   http://data.bls.gov/timeseries/LNS14000000

   Nebo že 22.5% Američanů je negramotných?

   https://ourworldindata.org/literacy/

   Takové pičoviny nemůže myslet vážně ani kretén jako jsi ty.

   Vymazat
  4. šašku pepku, důkazy, že to tak není by nebyly?To tě doma fakt naučili z celé krásné češtiny jenom sprostá slova?

   Vymazat
  5. Aha, ty jsi až takový debil, že si ani neumíš otevřít ty odkazy který jsem ti strčil až pod frňák. Tak nic no.
   Prostě čtvrtina Amíků je negramotných a třetina jsou chudáci. Říkal rudý Lojza z ČR a hotovo. Jednoduchý to svět debilů.

   Vymazat
  6. 18:11
   Chujmerovská sračka,opilec,netáhlo a milovník ussackejch agresorů nám bude pindat něco debilevh???Zrovna ty,kterej má v palici vzduchoprázdno!!!!

   Vymazat
  7. pepku 18:11, máš pravdu, jako web.gov.ada i jako web.org.asmy === naše ČT :-)))

   Vymazat
 3. Tak tady už asi pomůže jenom zásah vyšší moci. A je úplně jedno, jestli to předem ohlášené megazemětřesení v Kalifornii (s následnou erupcí supervulkánu) odstartuje výbuch vlastní (Obamovy) nebo cizí (pochopitelně Putinovy, ten bude obviněn v obou případech) jaderné nálože. Budou se mazat dolarové dluhy. Pořád to asi bude lepší, než kdyby k tomu potřebovali 3WW.

  OdpovědětVymazat
 4. Miluji Ruskou zem a p.Putina

  OdpovědětVymazat
 5. Viděl jsem chcípat kobylu. Kopala kolem sebe a nechtěla umřít. Kopala v omezeném rozsahu v leže. Ta americka ví že chcípá. Ta ale než se to stane bude kopat kolem sebe v celém světě, taky nechce umřít. Má ale ještě šanci, změnit svůj celkový postoj k tomuto světu a to asi nikdy neudělá. Aby pak nakonec nepřišel někdo a tak jako tu naši kobylu, ji nedorazil smrtící injekcí. Budiž jim oběma země lehká.

  OdpovědětVymazat
 6. ALE MY MÁME vÁCLAVA HAVLA V NAŠM MILÉM A MALÉM HAVLOSTÁNU A KDO JE VÍC
  ANI AMERIKA ANI PAPUÁNCI A VŮBEC NIKDO SE NEMŮŽE POCHLUBIT, ŽE MAJÍ NAŠEHO MÍRUMILOVNÉHO ABSTINENTA A VĚRNÉHO MANŽELA OLGY, HURÁ !!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Prostě a jasně: ČTĚTE NEUSTÁLE BRITSKÉ LISTY (www.blisty.cz) a vzdělávejte se a "spojte se!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, pokud chcete blít

   Vymazat
 8. Většina Američanů ani nenajde na mapě země, které jsou vyjmenované na úvodní kresbě. Spíš se zajímají, kde se můžou za menší peníze nažrat, než jaký masakr za sebou zanechává jejich "diplomacie". Tlustá a tupá prasata, zajímající se o politiku až když jim její negativní důsledky zaklepou na dveře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kolik Američanů jsi ty šuline v životě potkal? A s kolika z nich jsi se v bavil? Umíš vůbec anglicky, negramote? Ne? To je jedině dobře. Takový kretén by nám dělal jen ostudu.

   Vymazat
  2. A kolik Američanů umí česky? A kolik jich ovládá alespoň jeden další světový jazyk? Kolik jich ovládá alespoň zeměpis komunistické ZŠ?

   Vymazat
  3. Jenom bych doplnil. Tak dlouho jsme po sametu vzhlíželi k našim americkým vzorům, až jsme dosáhli jejich "úrovně".

   Vymazat
  4. Hricáku,
   ty jsi ty troubo nepochopil, že znalost angličtiny je v dnešní době základ vzdělanosti. Žádný technik si bez ní ani neuprdne, všechny odborné texty vycházejí v angličtině. Pokud neumíš anglicky tak jsi negramot.

   Amíků co umí jakž takž Španělsky je řekl bych většina. Žádný jiný jazyk na nic nepotřebují.

   Okolo češtiny se opravdu netočí svět troubo. Její světový význam se rovná tak Laponštině. Zřejmě jsi maloměšťák který v životě nevytáhl svůj tlustý zadek ze své rodné vesnice když vypouštíš z huby takové kraviny.

   Já bych chtěl moc vidět jak by takový komunistický vzdělanec jako ty dokázal na slepé mapě světa ukázat státy New York, California, Texas, Florida, což je totální základ. Zvládl bys to?

   Vymazat
  5. Většina Američanů ani nenajde na mapě země, které jsou vyjmenované na úvodní kresbě?
   A Vy jste se té většiny Američanů ptal? Že si jste tak jistý.
   A kolik Čechů najde tyto země na mapě?
   Tlustá a tupá prasata?
   To hodně vypovídá o Vaší inteligenci.

   Vymazat
  6. 18:06 máš jedinou výhodu, že tě nemůže klepnout pepka.

   Vymazat
  7. Tak se všichni naučíme anglicky. Mluvit můžeme o tom, kde se levněji nažrat, kde si pouštět do palic větší dunihlavy, nebo jak obsluhovat sexuální šidítka.
   Vůbec nepochybuji, že všechny ty Milky a Adonisové z čt angličtinou vládnou lépe, než svou mateřštinou. Jenom najít téma rozhovoru, který by neskončil dřív, než by začal, by byl asi problém.

   Vymazat
  8. 18,31
   Už jsem o tom psal. Tak dlouho jsme si tu Ameriku dávali za svůj vzor, až se nám je povedlo dohonit. Český průměr? Duté vepřové hlavy.

   Vymazat
  9. 18:27 tebe nezachrání ani ta angličtina, jestli ji vůbec umíš! Blbec zůstane blbcem i kdyby na varhany hrál.

   Vymazat
  10. Demente 18:06 ostudu tady děláš jenom ty.

   Vymazat
 9. Já tam byl! A mohu potvrdit, že americký ,,národ" je obecně velmi nevzdělaný a primitivní, Jedí z papíru, skočí na každou reklamu a věří všemu co jim jejich ,,ČT" předloží. Prostě jsou velmi ovladatelní o což se usiluje aby to bylo tak i u nás. Ani někteří vysokoškolsky vzdělaní lidé nevědí, Co to vůbec je Česko. Československo jim něco říká ale kde leží na mapě..? Tito lidé ve své státem udržované nevědomosti a nevzdělanosti se už nebudou bouřit proti politice státu ani pořádat protiválečné demonstrace jako v 60. a 70. letech. Jsou zpracovaní a tvární. Nedopusťme aby jsme dopadli taky tak!

  OdpovědětVymazat
 10. Ve finále si mne prsty největší válečný štváč US-senator Dick Cheney,který vlastní podíl ve zbrojovkách.Je to jen o prachách.Bombarduje se jen písek a podporuje terorismus.A to vše je zisk pro zbrojovky. Žádná láska, mír vítězí!!!!

  OdpovědětVymazat
 11. Já jsem svému kamarádovi z USA řekl, že v jejich zemi je 9O% nevzdělanců a blbců. On byl na mě naštván a toto popíral. Asi po třech letech z ničeho nic řekl, že jsem měl tenkrát pravdu a že to začíná být ještě horší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale mluví anglicky. Tak že podle logiky 18,27 je to dostatečná kvalifikace na všechno.

   Vymazat
  2. Tady je pro toho čuráčka anglsassofilního jeden příklad jedné naší slépky dané do péče univerzit,kde se domlouvají tím jejich primitivním chrčením,kde jedno slovo má 50 výrazů a k vyjádření jednoduché myšlenky je potřeba půl hodiny vysvětlovat,aby vůbec došlo ke správnému pochopení....
   Ta píča se na těch univerzitách nic nenaučila,kromě zrazování vlastního národa a jen zapomněla i to málo,co se naučila doma...jinak i to autistické kejvání hlavou ji jde taky dobře,asi nějaký anglosasský tik...

   https://www.youtube.com/watch?v=RkLGEnGNcLk

   Vymazat
 12. 18:27, 18:31
  Pepi, tak za prvé, máš tam plno hrubek. To nesvědčí o nějaké vysoké inteligenci, takže rozumování a poučování z tvé strany jaksi není na místě, neboť, jak praví anglické přísloví (to určitě znáš, že?) říká "Practise what you preach".
  Za druhé, 700000 absolventů těch jejich highschools si nedokáže přečíst jejich "maturitní vysvědčení" - to bylo před 20 lety, teď je to určitě ještě horší. Nevzpomínám si přesně, jak velké procento z nich nedokáže na mapě ukázat velká města, jako je např. Chicago, ale to číslo bylo hodně vysoké. No a ta tlustá prasata? Normální prase je selátko v porovnání s těmi UMO (Unidentified Moving Objects).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doplňuji: 700000 absolventů ročně....

   Vymazat
  2. S tvýma číslma vytaženýma odněkud z prdele běž do hajzlu. Nemaj hodnotu ani ranní stolice.

   Já myslel, že 1/4 amíků je odkázána na potravinové lístky, 1/3 jsou chudáci. A hle, oni jsou najednou tlustá prasata. Už se v těch tvých sebepopírajících blábolech poněkud ztrácím, Lojzíku.

   Vymazat
  3. Teplých hvězd a rudohnědých pruhů slouha se mezi chudáky nepohyboval, leštil kopí a vylizoval anály bohatým Američanům, ne jako otrok z donucení, ale svobodně z vlastní vůle. Něco jako gay pornosvlečna Jakub Janda z Evropských hovnot.

   Vymazat
 13. 20:44
  Pepi, nevyšiluj, dneska je toho už na tebe moc, lítáš tady na NR od jednoho článku ke druhému.... stihl jsi to vůbec dneska do bejkovny?
  Tady máš jeden z mnoha zdrojů vytažených z americké prdele, no a ty UMO, vždyť jsi tam žil 10 let, co jsi tam dělal? Nebo jsi kecal?
  http://www.johncorcoranfoundation.org/advocacy/stats/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lojzíku,
   to ti teda trvalo pěkně dlouho než jsi něco vygoogloval. Ale teda takovou sračku :-D "světoznámá" nadace kapitána Korkorána, tak to je síla. :-D

   Tady máš relevantní zdroj ty debile. Celosvětový výzkum Conneticut university z letošního roku:

   https://www.washingtonpost.com/news/answer-sheet/wp/2016/03/08/most-literate-nation-in-the-world-not-the-u-s-new-ranking-says/

   Jo, Amíci jsou v průměru tlustí. Mají totiž všeho dostatek normální balení všeho v obchodech jsou 2x větší než u nás, žrádlo tam vzhledem k platům stojí pakatel. Což ovšem přímo vyvrací tvé blábolení že každý 3. Amík žije v chudobě apod.

   Vymazat
  2. https://ourworldindata.org/literacy/

   Tak to by snad už stačilo k těm tvým kravinám.

   A už jen to samo o sobě, že ti přijde vůbec na rozum, že 1/4 lidí v moderní společnosti může normálně existovat bez znalosti čtení a počítání svědčí o tom jaký jsi mimózní debil, zcela mimo realitu.

   Vymazat
  3. Tak už je jasné, odkud máš žloutenku, Obamovo hovnožroute.

   Vymazat
 14. 21:48
  Stále stejný ubožák, milion argumentů dokazujících, jak je blbý, vždycky se z toho snaží vykroutit. To jsou fakta. A ta totální hovadina, že mají balení dvakrát větší než u nás a proto jsou taky vyžraní!!!! Ty jsi ale otec všech oslů. Ta prasata jsou vyžraná na sladkostech a hamburgerech ty, jojo. Někteří neznají nic jiného, než hamburgery, pizzu a kolu. Jak jsem říkal už mnohokrát, debata s oslem je bezpředmětná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žil jsem tam 10 let ty zoufalý idiote. Tak se mě tady laskavě nesnaž poučovat tvými fantasmagoriemi demente.
   Např. zmrzlina je u nás běžně balená po litru, v USA po půl galonu (1.9 litru). Na každém roku je čínský nebo americký bufet "all you can eat", kde ze cca 8 dolarů, což Amík vydělá za 20 minut, můžeš žrát cokoli až k prasknutí. Atd atd.
   Ale s debilem co byl nejdál na týden v Chorvatsku a má načteno z Rudého práva a Komsomolské pravdy je zbytečné ztrácet čas.

   Vymazat
  2. 23:04
   Proč jenom jsi tam nezůstal?
   Asi ses nechytal, co?
   No, kdo by něco takového taky chtěl, že burane, ani tady o tebe nikdo nestojí.

   Vymazat
  3. Je to kolaborant sloužící ukro-americkému nacismu. Jidáš vycvičený za oceánem, který si vydělává vlastizradou. S takovými se nediskutuje, ale bojuje.

   Vymazat
 15. proc uz to nekdo nenapise ze nad nima nabozenskyma fanatikama nikdy nezvitezej i kyby tam byly 100 let protoze potrebujou valku a slabeho nepritele aby mohly neustale zbrojit a valkou proti teorismu kryt svoje spinave plany

  OdpovědětVymazat
 16. 23:04
  Díky Pepíku, za doplněk, máš pravdu, měl jsem být přesnější: Prasata jsou vyžraná na zmrzlině, hamburgerech a pizze, což jsou základní položky stravování těchto gurmánů. Nicméně, přežírání se zmíněnými sračkami těmito nositeli kultury, kdy výsledkem jsou 150-200 kg monstra, nepopřeš, a s tím, zoufalče, zda-li je balení zmrzliny půl galonu nebo celý, to nemá nic společného.

  Pořád ale odbíháš od faktu, což byl začátek diskuze, a to je skutečnost, že 700000 absolventů těch jejich highschool ročně si nedokáže přečíst "maturitní" diplom. A to je fakt a na tom nezmění nic ani pětigalonové balení zmrzliny. Takže být tebou, tak se teď hodím na horák, uklidním se, pak si dám svých 250 v benči a jdu do prdele i s těmi tvými rozumy. Nebo se seber a odeber se do té svatyně a mekky svobody.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj ty vymatlaný demente.

   Předně, zřejmě jsi rozteklý pičus co nevyjde ani do prvního patra, když tě neustále tak irituje má zmínka že jsem sportovec a udržuju se. Jaký je tedy rozdíl mezi tebou a tím Američanem kterým tak pohrdáš, blbečku?

   Za další, je legrace jak si blbeček z ČR kde jsou národní jídla smažák, bramboráky, vepřo knedlo, řízky s bramborovým salátem, svíčková se šesti... dovoluje matlat něco kultuře stravování kohokoli.

   A HLAVNĚ, ty debile, tvoje blábolení zcela vylučuje jiné tvoje blábolení, že 1/3 Američanů jsou chudáci a 1/4 přežívá jen díky potravinovým lístkům. Udělej si v tom konečně jasno, debile.

   Tvůj další naprosto nesmyslný blábol , že absolventi high schools jsou negramotní jsi nijak nedoložil. Žádný výzkum, žádné oficiální testy, jen odkaz na jakousi nadaci kapitána Korkorána.
   To co ty pokládáš za "fakta" jen svědčí o tom, že negramotný debil který naprosto nedokáže pracovat s informacemi jsi ty.

   Od imbecila jako ty opravdu nepotřebuji žádné rady co mám dělat. Netuším proč bych se měl někam odebrat, když v ČR je tak dobře. Byl jsem, viděl jsem, poznal jsem, vydělal peníze. To ty jsi ten který by měl odtáhnout na východ, když ČR, USA, i západní Evropu tak nenávidíš.

   Vymazat
 17. Jak dlouho americký lid bude toto trpět?Tak dlouho ,až se zbaví toho nože pod krkem.U nás je to jiné,až se zbavíme debility a národ začne normálně myslet-dlouhodobá perspektiva možna fata morgána.Kdo chce tam pomozme mu tam ,už jsme tam.

  OdpovědětVymazat
 18. Pepi, neblbni, nechtěl jsem tě tak vytočit, vidím, že vztekem vyšiluješ, nadáváš, ale prosím klid. Fakt je ten, že ta čísla nelžou, jsou to fakta, s tím holt nic nenaděláš. Tak to prostě je, a s tím ani 1 galon zmrzliny, ani ty, nic nenaděláte. Můžeš se třeba posrat, nadávat, šílet, atd., jestli ti to dělá dobře. A to číslo 700000 je z Public Broadcasting.
  Tady máš více odkazů - a popři to!
  http://www.huffingtonpost.com/2013/09/06/illiteracy-rate_n_3880355.html
  http://www.frontpagemag.com/point/180507/80-new-york-high-school-grads-cant-read-despite-daniel-greenfield
  http://www.readfaster.com/education_stats.asp
  Chápu, že ani černé na bílem tě nepřesvědčí.
  A k té "kultuře" stolování, mě byl jen zajímalo, proč se shlížíš v požíračích hnusných hamburgerů (ujišťuji tě, že tam jsou "gurmáni", kteří se tím šrotem futrují denně - ale to jsi jistě zaregistroval, když jsi tam těch 10 let byl - btw co jsi tam dělal, že jsi to neviděl?), pizzy, donuts a podobných sraček. Btw: Ty jsi členem Big Mac Club?
  Have a nice day Pepi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, čísla černé na bílém nelžou

   https://ourworldindata.org/literacy/

   Ono taky musíš přesně definovat co přesně ta "negramotnost" je a jak se měří. Pak teprve můžeš něco srovnávat, blbísku.

   Kultura stolování? Teprve s příchodem McDonalds do ČR Češi poznali co jsou to čisté a udržované toalety v restauracích, čerstvé suroviny...

   A na co se ty blbečku z prdelákova pořád hraješ? Vždyť ještě donedávna byl český standard během dne rohlíky se salámem, večer párky a lahváč.
   Francouzi, Italové, seveřani, Asiaté ti shodně řeknou, že česká kuchyně je těžká a skoro nepoživatelná.

   Ty jsi prostě přesně prototyp maloměšťáckého blbečka co nikde nebyl, nic neví a myslí si že jeho středisková obec je nejvyspělejší centrum okolo kterého se točí svět.

   Go fuck yourself, Lojza.

   Vymazat
 19. Normální Amíci ani nevědí co se kolem nich děje,věří všemu co vidí v televizi,komentář o vybuchnutí supervulkánu mě pobavil,si myslíte když bouchne yellowvston že to bude lepší než 3WWW?Se vraťte na základku,díky vulkan.prachu by byla všude taková zima pěkně dlouho,tak bychom vymřeli všichni.I když -blahoslavení chudí duchem-vy byste asi přežil...

  OdpovědětVymazat
 20. Nedávno psali,že v Americe tomu šéfujou zdrogovaný přiblblý homosexuálové,tak se nemůžeme divit,že to všude vypadá jak vypadá....

  OdpovědětVymazat
 21. Jestli ten pán co píše skvěle o USA tam jedl ve velkém hamburgery,které jsou vyráběny z GMO upravených surovin,tak se nedivím, že má tak poškozený mozek.Ten určitě bude volit Hillary.

  OdpovědětVymazat
 22. 11:20
  Pepi, uhýbáš, kličkuješ, kroutíš se, vyšiluješ, nadáváš do blbečků a při tom tam máš hrubek jako máku! Tak kdo je dement?

  700000 je prostě číslo, ze kterého se nevykroutíš, kdyby ses po.ral. Tak to je. Tady máš další tip na rozbor:

  http://www.frontpagemag.com/point/180507/80-new-york-high-school-grads-cant-read-despite-daniel-greenfield

  Pepi, dávám ti dobrou radu, ty křečovitě popíráš fakta. A popíráš je tak vehementně, že by tě někdo mohl onálepkovat jako "popírače". A já nepochybuji o tom, že být označen v dnešní demokracii jako popírač, to znamená téměř basu. Ale to jsem odbočil, Pepi.

  Jinak jsem rád, že k nám, kromě gurmánských produktů typu cheeseburger, Big Mac a jiných výrobků kulturní a zdravé kuchyně, přinesl McDonalds i čisté hajzly. To by bez nich nikdo nedokázal zavést, to je přece jasný, např. v Německu je mají asi pořád za.raný.

  A jinak, Francouzi, Italové a seveřani (myslíš ty seveřany, co jedí ty nechutné masové kuličky s jejich chemickýma sračkama, co dostaneš v IKEA?) - to říkali tobě?

  Pokud vím, Američani v Čechách milují smažák a svíčkovou, a rakouská kuchyně je česká, to ale dobře víš!
  Have a nice day moron.
  PS: Tak jsi nebo nejsi členem Big Mac Club?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Negramotný demente,
   nauč se aspoň reagovat ve vlákně.

   Uhýbáš a kličkuješ naopak ty. Co to blábolíš o nějakých 700.000? V tvém blábolu který tu neustále tapetuješ a na který jsem reagoval se píše, že 22.5% Amíků je negramotných. To je 72 milonů, debile. Tomu, že každý čtvrtý amík neumí číst může věřit jen debil jako jsi ty.

   Už na tebe nebudu reagovat debile. Dej si smažák s haranolkama s tatarkou, zalej ho pívem a už neotravuj.

   Vymazat