Reklama

čtvrtek 27. října 2016

NATO a Londýn se vztekají, protože Španělsko umožňuje natankovat "Admirála Kuzněcova"


27. 10. 2016     zdroj
V NATO a v Londýně "bylo vyjádřeno znepokojení" ze zakotvení skupiny lodí Severní flotily Ruska ve španělském přístavu Ceuty 26. října 2016.
Pomoc španělských orgánů při doplnění paliva na ruských lodích, směřujících k pobřeží Sýrie kvůli boji proti mezinárodnímu terorismu, rozhořčila generálního tajemníka NATO a zástupce britského ministerstva zahraničí.


Připomeňme si, že v předvečer generální tajemník NATO Jens Stoltenberg vyjádřil "znepokojení" v souvislosti s tím, že palubní letectvo ruské skupiny může být použito k "aktivizaci leteckých útoků na obyvatele Aleppa."

Dnes se ke Stoltenbergovi připojilo ministerstvo zahraničních věcí Spojeného království, jehož mluvčí oznámil: "Vláda Jejího Veličenstva dříve vyjádřila znepokojení vládě Španělska ohledně jeho pohostinnosti vůči ruským lodím, zatímco všichni ostatní jsou znepokojeni vojenskou aktivitou Ruska".

Pod pojmem "všichni" se zjevně mají na mysli státy takzvané "mezinárodní koalice" pod vedením USA, jejichž letadla "úspěšně" a pravidelně bombardují civilní objekty v Sýrii a Iráku.

Na spojence NATO se obořilo i několik bývalých vysoce postavených vojenských činitelů. Poznamenejme však, že udělením povolení ke vplutí do přístavu Ceuta a doplněním potřebných zásob Španělsko neporušuje své závazky vůči Alianci.

Španělská města Ceuta a Melilla jsou na africkém pobřeží Středozemního moře, jsou nárokována Marokem a nejsou oficiálně v oblasti odpovědnosti k NATO. Ruské vojenské lodě pravidelně vplouvají do Ceuty za účelem odpočinku posádek a jenom od roku 2011 tam vplulo více než 50 lodí.

Připomeňme, že ani průchod ruské skupiny podél pobřeží Portugalska neunikl pozornosti médií. Vplouvání do přístavů zde nebyla, portugalské válečné lodě navíc v souladu s postupy NATO doprovázely ruské.

Ale na rozdíl od té hysterie, kterou rozpoutala britská média během průchodu skupiny přes kanál La Manche, ta portugalská popřála Rusům úspěšné splnění mise.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

84 komentářů :

 1. Putin za to muze KGB je kuze za vse muze Rusko ,nosi tam pusku serou na vsechny Viva Putin

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víte co je zajímavé? Většinou první příspěvek k článku dehonestuje Rusko. Myslím si,že nějaký kokot to má zaplacené aby tam nejaký blud hodil.

   Vymazat
  2. 3:37 Když už máte v tom hangáru CIA 24hodinové směny, poproste své chlebodárce, ať Vám doinstalují češtinu. Blbě se to luští, bez té diakritiky a hned je poznat odkud vítr fouká. Celkem Vás chápu, že emigrant, který nic neumí, to má těžké a hlad je sviňa. Tak se smažte a nezapomeňte - čeština je čeština jen když má ty háčky a čárky.

   Vymazat
  3. Kdybyste se uměl narodit jako strejda od Hermana do správného národa a k tomu se naučil dobře česky, mohli vám zástupci "náboženských obcí" v čs. vládě, v pražském Magistrátu a pod. dát po metálu.

   Vymazat
  4. 9:52 musim sa zasmiat ako si oznacil toho Ko(k)ota ktory v case 3:37 zasa pisal ake je zle Rusko a Putin. CHODIM TU CITAT VZDY TIETO CLANKY A PRiZNAM SA ZE TOTO PRASA TU PISE V KAZDOM CLANKU NA RUSKO. TATO Kurva!!!! 3:37 je odpad Českeho naroda a vobec pochybujem ze to pise cech!!!!

   Vymazat
 2. Možná je to jenom můj dojem, ale jako by politici napříč Evropou stále méně častěji používali termín "suverénní země". Připadá mi, že stále častěji připouštějí svou podřízenost. Tu EU, tu NATO, onde USA. Obávám se, že nás čekají časy, kdy si nebudeme smět ani dojít na záchod bez povolení někoho "kompetentního".
  Španělsko je stále suverénní země a NATO zatím není ve válce s Ruskem. Tudíž je pouze na španělském vedení, koho vpustí do svých přístavů. To by měl někdo vysvětlit tomu primitivovi Stoltenbergovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také už jsem na to myslel, že se za chvíli bez schválení z EU ani nevykáknem :-(

   Snad to schválení žádosti o odchod na záchod bude tak rychlé, jako Blabišova EET - kde je ze zákona odezva do 2s.

   Jinak by to mohlo být život (nebo důstojnost) ohrožující :-)

   Stejně je úžasné, kolik kraválu nadělají všichni ti EU-, NATO- a USA-anální alpinisti s jednou ruskou lodí...

   Přitom sami mají takových lodí desítky, rozmístěných po celém světě.

   Vymazat
  2. Může se to zdát nepravděpodobné, ale jako rozvinutý západ nedokáže zpracovat pojem jako je "Ruská duše" do svých plánů protože se to vymiká tržním pojmům a vztahům, zřejmě nadokáže ani eliminovat pojem jako je historická paměť národa. A to je v případě dnešního Španělska, které je zmítáno ekonomickou kryzí v Evropě jež začíná připomínat stav konce 30.let dost podstatné. Paměť, pamětníci a potomci si jsou jistě vědomi na které straně Španělské občanské války stál anglosaský velkokapitál reprezentovaný např. legií Condor. A na které straně stáli interbrigadisté a jediná národní zahraniční pomoc Španělskému lidu poskytnutá tehdejším SSSR. Ve Španělsku nešlo o nic jiného než o prachy, tedy o to jestli výnosy budou použity pro většinu a nebo pro omezenou skupinku nadlidí. Ostatně jako pokaždé a dnešek nevyjímaje. (https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Legie_Condor).
   Anglosaský kapitál stál prostřednictvím Némecka na straně Fašistického diktátora Franka. V Chile stál anglosaský kapitál na straně fašistického diktátora Pinocheta. Vždy hájí své zájmy prostřednictvím malé dobře ovladatelné skupiny závislých na jeho zdrojích proti většinové populaci národa. Čí zájmy zastupují zaprodanci okolo Kocába, Halíka, Dienstbiera, Hermana, Bělobrádka, Vondry, Rumla, Kalouska......? Hezky se nám to slévá v konkrétní obraz.

   Vymazat
 3. Informace je stará, tankovat se nebude, Španělsko to odmítlo kvůli tlaku NATO a USA. Rusové pokračují dál k Sýrii a tvrdí, že tankování stejně plánováno nebylo, s výjimkou menších lodí flotily.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě máte "chybné" informace. Španělsko nic neodmítlo -
   https://cz.sputniknews.com/svet/201610264024461-rusko-zadost-povoleni-spanelsky-pristav/

   Vymazat
  2. http://www.telegraph.co.uk/news/2016/10/25/nato-fears-russian-battle-group-may-be-used-for-indiscriminate-t/

   Vymazat
  3. Španělské noviny El Mundo uvedly, že španělská vláda chtěla vědět podrobnosti o ruské flotile a požádala o ně Rusko prostřdnictvím velvyslanectví. Na to Rusko sovji žádost stáhlo. Deník připomněl, že přístav Ceuta je leží mimo území NATO a že jej ruské válečné lodě pravidelně navštěvují, když tankují palivo a doplňují zásoby a vodu.

   Vymazat
  4. Rusko je zrovna schopné mít na jejich palubách jaderné zbraně a to je fakt problém. Normálně by mělo tedy dojít k jejich kontrole ze strany NATO na místě jejich dislokace ještě před vplutím do přístavu jeho člena. Rusko si to najednou rozmyslelo a natankovat už nechce. Zajímavé.

   Vymazat
  5. Nevím, jestli jste to sdělení o Ceutě pochopil? Podle toho, co z vás vylezlo asi ne. Takže: letadlová loď Admirál Kuzněcov na své palubě jaderné zbraně nemá. Rusové je dopravují na místo určení raketami a ne palubními letouny. Ceuta není přístav na území státu NATO, je z kompetence NATO vyňata. Proto mohla sloužit jako doplňovací základna i pro ruské válečné námořnictvo. Žádost o možnost přistání a doplnění (dotankování lodí) byl zkušebním balǒnkem směřujícím na španělskou pravicovou menšinovou vládu. Ona se zachovala jako americký slouha a na vnitropolitické španělské scéně se to odrazí. Nezapomeňte, že španělská vláda se sestavovala těžko a premiér Rajoy nemá sílu, aby vládl sám. V širším kontextu: Španělsko již dávno vyřešilo problém s imigranty a stalo se také obětí teroristických džihádistických útoků. Veřejné mínění v zemi se obrací proti EU a NATO, mnohé regiony chtějí ze španělského království vystoupit. Tohle vše je ve hře. Samozřejmě, když Rusové vyslali svoje loďstvo do světa, má zajištěno zásobování a dotankování pouze svými silami.

   Vymazat
  6. Tak,já si nyní připadám zrovna jako v nějaké pohádce. Nějaký šáša 11:59 mne chce rozesmát ve velmi vážné situaci. Jenže by to neskončilo dobře. Musíte si uvědomit,že ta loď a její doprovod může mít na palubě jaderné střely a naprosto nechápu,že Vás to ani nenapadlo a argumentujete tedy dementně. Zároveň naprosto nevím,kde berete tu jistotu tvrdit,že nemá na palubě jaderné zbraně,to by se asi neodvážili ani samotní ruští velitelé,protože je to moc tajeno. Ceuta patří Španělsku,které je členem NATO a má tedy tuto přímou odpovědnost především nyní při situaci v Sýrii. Opravdu mi připadá,že buď odmítáte uvažovat nebo jste postižený.

   Vymazat
  7. 12:20 - jedinej kdo má mozek v prdeli seš tu ty sám, páč na škuneru směřujícím proti jůeseseácko-sijáčskym teráčům v Hálabu jádra netřeba! Na tenhle svynčyk tam úplně stačej vakuovky a ani ty asi na palubě nemaj, páč Putin je vpatrnej až běda! To já bejt gosudar v Kremlu, tak dávno je po životě v Halabu veta! A možná i v Bílý stodole ..

   Vymazat
  8. oprava: pro 12:10 - sorry ...

   Vymazat
  9. Omluva se nepřijímá,měl jste se strefit hned napoprvé. Děláte Rusku ostudu.

   Vymazat
  10. Já se trefil, tys zfalšoval čas ... doved bych ho posunout kde byl, ale hbitější je napsat "sorry", ne?

   Vymazat
  11. 11:59 Také si myslím, že ta žádost byl jen takový balónek. Alespoň se ukázalo, jak EU a NATO myslí vážně spolupráci proti NATO. Na rozdíl od těch místních trotlů vím, že Admirál Kuzněcov už v létě ve Středozemním moři byl i bez doplňování paliva a také nedává smysl, aby RF nakupovala palivo, když si snadno může dovézt svoje tankerem z Černého moře.

   Vymazat
  12. Oprava 20:59: samozřejmě "..spolupráci proti ISIS"

   Vymazat
  13. Demagog (12:10) s kulhající logikou nás chce poučovat. Legrační. - Adm.Kuzněcov na své palubě nemá žádné nosiče jaderných zbraní. Ve flotile (o to náhle náš profesor rozšířil své úvahy) samozřejmě lodě-nosiče jaderných zbraní jsou. A je jich dost, např. raketonosný křižník Petr Veliký stejně jako několik fregat. Pod palbou mají prakticky celé NATO - od Španělska přes Francii a Itálii až po základny na Balkánu, v Turecku a náš Mošnov. Rusové posunuli dámu, střelce a koně do středu šachovnice. Kdo rozumí šachu, ví o co jde. NATO si je toho vědomo. Proto Stoltenbergova hysterie. - Vy se posouváte na Ukrajinu a do Pobaltí, ohrožujete nás z Bulharska a Rumunska, dobrá holoubci, my jsme zase ve Středomoří a z vás si můžeme udělat asfaltové holoubky na střelnici. Chápe to onen profesůrek z Plzně?

   Vymazat
  14. Ta loď a ty lodě mohou třeba jen převážet ty jaderné střely a mimochodem,odpalovací rampy jsou jen snadným detailem,přece. To je opravdu legrační: Těžký letadlový křižník "Admirál Kuzněcov není nosičem jaderných zbraní".

   Vymazat
 4. Zda se,ze v EU a ostatnich castech,jiz plati NWO,podle aranzma USA,za drukuje tomu Britanie,nejvecsi imperialni a kolonialni zeme,kteri vybudovali svuj uspech na otrocke praci a rabovani kolonii.Cely cirkus,kolem lodije jen ukazkou,jaky zajem maji zapani staty o urovnani konfliktu v Syrii.

  OdpovědětVymazat
 5. Pořád stejná arogance NATO+USA+Anglie a připrděná Francie.Zanedlouho se do všeho začne srát Německo a zase bude evropa hajlovat USA+Anglie+Francie+NATO si budou mnout ruku.Kruh dějin se točí neustále a pravidelně,ale má čím dál větší rotační rychlost,podporovanou arogancí,namyšlením,blbostí,lživou zaprodaností.Celí svět žije momentálním životem a budoucnost jej nezajímá,což znamena konec-End-kaněčno.

  OdpovědětVymazat
 6. V EU a NATO přece neni ani jeden suverenni stát. Pokud nědo tvrdí opak, pak je buď naivní dítě nebo vědomý lhář.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. přesně tak...

   to mě tak napadá, kdy my jsme naposled měli nějakou svoji suverenitu? Naposled tak za Karla IV.

   Vymazat
  2. 09.34.. V pravěku, kdy kolem nás nebylo Němců, Rusů, Poláků, Rakušanů, Maďarů ani jiných pronárodů a nebyl u nás jediný Levantinec. Jakmile přišli do centra Evropy židovští obchodníci s otroky a s vínem a začali se k nám tlačit kdejací rabující nájezdníci - ať již přímou silou, nebo "sňatkovou politikou"... "Zle matičko, zle cizáci zde!"

   Vymazat
 7. Je mi to divné.Rusové tam jedou bojovat s mezinárodním terorizmem a OSN USA EU jim házejí klacky pod nohy.Copak oni nechtějí aby tam byl mír a mezinárodní terorismus poražen?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To rozhodně nechtějí. Oni tam ten terorizmus udržují a žijí z něj. Rabují suroviny a ropu jako diví. Pokud by tam byl mír, tak by museli odtáhnout jinam nebo nedej bože domů. Co by pak všichni ti darmožrouti (myslím zelený mozky) dělali.

   Vymazat
  2. Rusko tam jede kvůli NATO a proti němu,kolego.

   Vymazat
  3. 11:31 to napsal přesně: Rusko tam jede proti NATO a kvůli němu. Jede zničit džihádistické vrahouny v Sýrii (a možná potom i v Libyi!), což je placená odnož armád NATO.

   Vymazat
  4. Já se fakt bavím.

   Vymazat
  5. 12:21 - bavíme se všichni, ale jen do prvního atomového hřibu v Čechách. Pak teprve začne sranda!

   Vymazat
 8. asi ne a to je ta pravá tvář těchto zločineckých organizací

  OdpovědětVymazat
 9. a stejně za všechno může Putin - zrovna dnes jsem měl sračku - podezírám ho že mi dal něco do žrádla (jinak se těm sračkám co jsou u nás k dostání říct nedá - a těd mě napadlo za to může taky Putin že tady máme takový žrádlo kterým by nekrmili ani prasata)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já měl zase průjem po banánu. Že vy, Hillary?

   Vymazat
  2. pro 11:25 ne - taky Putin

   Vymazat
 10. Možná kdyby vojska RF tolik nemasakrovala civilisty, byl by přístup aliance taky jiný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná kdyby se velení NATO vydalo na exkurzi do Aleppa, zjistilo by, že civilisty VKS RF chrání a nezabíjí, zatímco jejich vlastní jednotky ano. Taktéž by to zjistili i různí popletení anonymové.

   Vymazat
  2. ty si dobre zpracovanej zapadni propagandou teoristi jse ukryvaj v nemocnicich pouzivaj lidi jako stit a vo to jde aby ti co je stvorily mohly jecet o humanite vis jak vypada boj ve meste neco si o tom precti preju putinovi a rf vse nejlepsi

   Vymazat
  3. Doporučuji shlédnout filmy o bojích ve Stalingradu. A jestli proameričtí teroristé používají civilní souvěrce jako živou "odminovačku" a jako živé štíty, jejich krev padá na jejich hlavy a na hlavy "koalice" která je platí, vyzbrojuje a nabízí každému z nich perspektivu, budoucnost na této zemi. Pokud by chtěli doopravdy k Alláhovi coby padlí při Džihádu, stačilo by vyrazit proti kanonům a kulometům ve stylu posledních útoků japonských posádek proti zvítězivším americkým výsadkům. Místo BANZAJ stačí řvát ALLAHU AKBAR a běžet se zbraní v ruce nekrytý proti kulometům a nebo držet v ruce v kapse odjištěný ruční granát...

   Vymazat
  4. Divím se vám, že reagujete na propagandistu-primitiva v 10:16. Ať se raději podívá a píše o masakrech okolo a v Mosulu, kde se amíci se svými pobratimy právě teď humanitárně vyznamenávají.

   Vymazat
  5. Anebo naopak! kdyby se s těma civilistama konečně přestali srát!! Páč co je to civilista? Jen terorista, co na něj momentálně nevyšel kvér! Nebo na něj ještě nedorost fyzicky ...

   Vymazat
  6. No, to je pane nápad. Sýrii vyhladit a srovnat se zemí. Ach jo.

   Vymazat
  7. To měli udělat dávno, už když jí vynalezli! Šmejdi Sykes s Picotem. Bejt panem sultánem, tak vyvinu vodik a prásknu to tam že by se z toho ti nosálci posrali! bylo by po prdeli! V Levantě by byla jen skleněná deska! když to nemá bejt sever Arabského chalifátu, tak ať to de celý d prdele ... a by si tám siáči ďáli hnízda na to se mohli vysrat!

   Vymazat
 11. Rozhořčení teroristé se oprávněně obávají svých likvidátorů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli tam ta ruská popelnice vůbec dopluje,tak tam asi už zakotví navždy aby se nepotopila při zpáteční cestě.

   Vymazat
  2. O tom 11:34 - bože bože, jaká to stvoření posíláš na svět? To jen zkoušíš naši trpělivost nebo chceš, aby inteligentní lépe vynikali vedle těchto kreatur?

   Vymazat
  3. Možná kolega jen vyjádřil svůj názor, to se nesmí?

   Vymazat
  4. Samozřejmě,my preferujeme tu naši inteligenci.

   Vymazat
  5. Ale ano, je to legrace, jaká stvoření se časem neučila i psát. Prostě legrace. Vám i kolegovi moc děkuji za chvíli smíchu.

   Vymazat
  6. Smích léčí a my se snažíme Vám pomoct,prosím. A k tomu psaní,to docela nedávno,mimochodem.

   Vymazat
  7. 11:34 - tak jasně! Kam dál by příštích 1000 let (což je de facto "na věky") po kterých bude trvat ruskej Neobyzantskej rajch taky měla rajzovat?:))

   Vymazat
  8. Jeďte se podívat do Ruska a pak něco mluvte o 1000 Neobyzantským Reichu, vy přiblblo.

   Vymazat
 12. Rusko už dávno svoji žádost stáhlo hned potom, jak Španělé chtěli vědět podrobnosti jejich mise.
  Jinak na internetu je z té jejich jediné obstarožní letadlové lodi ještě z dob SSSR docela legrace, protože její parní turbímny vydávají takovou kouřovou clonu, že až hrůza.
  Navíc paralelně jede s touto lodí i remorkér, protože velmi často se tam něco porouchá a tu letadlovku musí táhnout.
  Raději měli zůstat skrytí někde doma - než se vydávat na takovou dlouhou cestu. Jsou směšní celému světu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná směšní ale zároveň i "stateční" a "věrní",což ocení naprosto každý i když sám nechce. To Rusko je státem,který je oporou. Nedivím se,že už i Japonsko se vtírá Rusku a stydím se za slabost především EU,která by skutečně,bez USA už asi dávno neexistovala.

   Vymazat
  2. 11:40 letadlovka čoudí kvůli tomu, že nemá ani jaderný pohon, nejede dokonce ani na naftu, ale jede na mazut. Jo, a ten remorkér je tam kvůli manipulaci v případě přistání a usazování u mola. Ale proti Rusku se hodí každá jedovatá slina, doba si to žádá, dobře se za to platí. I blbečkům.

   Vymazat
  3. Tak to zase ale ne,ten remorkér tam je pro její odtažení,protože se už rozpadá a jak se tvrdí,nefungují jí už ani záchody.

   Vymazat
  4. na palubu, natožpak na hajzl, se tam nemám šanci dostat, tyto informace mají jenom vybraní soudruzi

   Vymazat
  5. https://cz.sputniknews.com/nazory/201610264025700-pohreb-mainstream-zapad-objeveni-cenzura/

   Vymazat
  6. Ruští soudruzi,kteří je v Rusku veřejně práskli a nyní jsou tito dva ruští novináři perzekuováni v Rusku,soudruhu.

   Vymazat
  7. mám podezření, že ta letadlová loď je určena k zastavení provozu buď Suezského průplavu (po dohodě s Egyptem), nebo k zablokování Hormuzského průlivu (po dohodě s Iránem)

   Vymazat
  8. 12:16 to maj docela kliku, že jsou jenom perzekuováni, jo v takové emerice se poslední dobou nepohodlní lidé ztrácejí nebo umírají přímo na ulici

   Vymazat
  9. 12.06 Tyto informace má každý, kdo se zajímá o techniku a o mořeplavbu. Jsou k disposici na internetu dokonce v češtině. Pro bezmozky, vybrané antisoudruhy, jsou však nedostupné bez tlumočníka Shapira. Skočte si do knihovny na Embassy "Na tržiště" do Prahy

   Vymazat
  10. 11:40 - co je důležitý? Ňákej "zastaralej pohon" nebo to že prostředky na jeho palubě spolehlivě pozabíjej všecky siáčský teráče a jejich USSraelský porádce poradce v Halábu?

   Vymazat
  11. blbecku z 11.40-nenapadlo by te ze ten remorker tahne zavesenou ponorku aby se ztratila ve stinu toho korabu?
   A ad 2:videl jsem uz vselicos,-na hovno cokoladu zabalenou v supr obalu ktera se nedala snist a taky suprovy bonbony zabaleny v mastnym papiru od kulometu!
   Tak zmobilizuj svy mozgovy bunky jestlize naky mas a zkus trochu premyslet!Teda jestli ti to neublizi:-))))

   Vymazat
  12. Rusové systematicky posílají vybrané útvary od každé zbraně do války o Sýrii. Všimněte si, že ještě nezasáhli výsadkáři v masovém měřítku, tak jak to Rusové nacvičují a každoročně předvádějí na podzim při velkých cvičeních. Ostatní zbraně již "zahovořily" a to s docela slušným výsledkem.

   Vymazat
 13. Resumé je jednoznačné - tvrdé jádro fašistické organizace NATO podporuje islámský terorismus. K tomu není co dodat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je sice blábol, ale je to tvůj názor. K tomu není co dodat.

   Vymazat
  2. Teroristická internacionála napříč sektám jediného židovského Boha přes "křesťanství až po Islám".

   Vymazat
  3. nejkrásnějším důkazem na podložení vašeho (11:51) příspěvku je prý budoucí americká prezidentka Hillary Clinton (která bude zvolena navzdory většině voličů) - rodinka Clintonů si nedávno svoje úspory převedla do islámského bezpečí centrální banky v Kataru :-)

   Vymazat
  4. hele nechci se hádat, ale myslím, že centrální banky obecbě už ze své podstaty neotevírají komerční účty, takže si nemyslím, že se tvoje informace zakládá na pravdě...

   Vymazat
  5. 12:55 rodinné "úspory" ve výši 1,8 miliardy dolarů převedli z USA do Qatar Central Bank s nálepkou Clinton Foundation, tak hloupí nejsou. Mimochodem, nad vaší naivitou se člověk musí pozastavit: vy opravdu věříte tomu, že ČNB nevede žádný soukromý účet ? Cha, cha, cha ...

   Vymazat
  6. A kdo teda má soukromý účet u ČNB?

   Vymazat
  7. 14:39 ještě větší blbec než jsme čekali: zeptejte se guvernéra Rusnoka, dá vám seznam, určitě jste nejvodnější osoba k poskytování informací

   Vymazat
  8. Aha, takže taky neznáš jedinou fyzickou osobu, co má účet u ČNB, viď? Díky

   Vymazat
  9. 20:43 doplňuji, mimořádný hlupák

   Vymazat
 14. Se divím, proč jsou Američané tak nevděční ke svým nejvěrnějším vazalům a služebníčkům. Viz např. Tošovský, co svého času zlikvidoval český zlatý poklad (prý nakoupil výhodně německé dluhopisy, ale ty jsou ve skutečnosti vesměs kryty americkými dluhopisy - už i Němci se zbavují plev směrem na východ). Přes padesát tun zlata a už mu nechtějí v USA vyplácet žádné kapesné. Nedávno se ho dokonce pokusili sešrotovat při dopravní nehodě. Nevděk světem vládne! Co si počnou další potřební lakajíčkové, co stojí v řadě s napřeženou rukou?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď to sděluji obecně: "Pokud nebude zrada trestána,bude se opakovat,.. a s chutí,protože je výnosná." .

   Vymazat
 15. Již od počátku bylo jasné, že tankování ruských lodí na území příslušníka NATO (Španělsko - Ceuta) bude vojensky a diplomaticky problematické. Proto nechápu, proč byla tak rychle převzata nevěrohodná zpráva (odkaz ostatně nefunguje), na druhé straně zdroj "https://topwar.ru/102728-avianosnaya-gruppa-sf-rf-u-beregov-marokko.html" jasně říká, že k tankování ve španělském přístavu neproběhlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ceuta má specifický statut, leží na africkém pobřeží (Maroko) a je smluvně mimo NATO i když pod jurisdikcí Španělska. Tak nedělejte chytrého, když nejste!

   Vymazat
 16. Putin je ochránce Slovanů . Doufám že ho neodstraní .Praha je hňízdo zrádcu za každého režimu .

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.