Reklama

pátek 14. října 2016

NE, jaképak nároky vítěze ANO

Ivan David
14. 10. 2016
Jsem přece jen překvapen, jak naprosto zjevná manipulace zabírá. Babiš je označován za vítěze s nárokem na získání pozic hejmanů v krajích, kde ANO "zvítězilo". Jenže vítězství, to není 23%, když druhý v pořadí má 18%. Vítězství s nárokem na hejtmana, to je většina zastupitelů. Tu Babiš (zatím) nikde nezískal. Přesto média a po nich sugestibilní občané stále opakují, jaké že je to hrozné, že Babiš zvaný "Hnutí ANO" je obcházen při sestavování koalic v krajích. Jenže většinu tvoří "Ne-ANO". Jistě si vzpomínáme na škodolibé poznámky z týchž médií, jak to bude skvělé, když Smer Fico konečně nesestaví koalici, i když získá daleko nejvíc hlasů...


Ve volbách už dávno ani náznakem nejde o nějaké krystalické dobro pro občany. Jde o to, či firma dostane zakázky na stavby a služby jejichž deklarovaný účel je zcela lhostejný. Jde o prospěch některých, některých, kteří tvoří stále menší podíl v této společnosti. To jsou ti, kteří se dokázali nechat zvolit, ti úspěšní, zastánci ještě úspěšnějších. Oni jsou mezi sebou dohodnuti. To umějí. Můžete tomu říkat "spiknutí". Nic se tím nezmění. Oni jsou dohodnutí napříč stranami. Asi tak, jako jsou jiné vzájemně se respektující organizace dohodnuté, kdo ve které čtvrti bude prodávat kokain. Teď se jim tam cpe nějaký Babiš a chce svůj díl. Ne, ne, holoubku, nás je přece jen víc a ty se nedostaneš k lizu.

Volby jsou svátkem demokracie!

33 komentářů :

 1. Demokracii bez iluzí je krystalickým Machiavellismem.

  OdpovědětVymazat
 2. Pane David.
  Často to píše,když je tolik stran kandidujících ve všech volbách,tak se hlasy rozředí do mnoha stran a pak vítězi stačí 20% odevzdaných hlasů,aby utvořil koalici a vládnul.Vlastně je to i výhodné pro tyto strany,žádný neprotestuje,aby se snížil počet stran.
  Kolik je z toho Béčkových stran,velkých stran,také nevíme.Velice dobře to ukázaly V.V.ale i Kalouskovi starostové.

  OdpovědětVymazat
 3. No, to je ale blábol. Na úrovni redaktora z 50. let minulého století.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy se shlížíte v úrovni článků z 5Olet min.století? Takže je to u Vás buď sentiment-s přihlédnutím k věku snad i pochopitelný, nebo nostalgie po "starých dobrých časech".
   Nicméně články pana Davida mají vždy vysokou úroveň - pro Vás asi až příliš? díky za ně, vždy jsou přínosné.

   Vymazat
 4. Koukám DEMO-grat že, jestliže některá strana vyhraje volby byť jen malým rozdílem měla by mít právo rozhodovat neboť si to většina volících voličů přeje, v česku to ovšem neplatí neboť poražená tentokrát druhá ve volbách má mnoho stran jen ž jsou ji zavázáni, takže není problém dát dohromady tzv koalici a zůstat u koryt dále, proto takové žvásty o tom že voliči něco rozhodnou jsou jen a pouze oblbování nic víc. Naprostá pravda je to, že kdyby volby o něčem rozhodovali tak by je ti u koryt už dávno zrušili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trochu se přece jen pletete.
   Pokud jsou (při daném kvóru) úspěšné i jiné strany a zároveň spolu tvoří konsensuální většinu, pak vládnou ty. Souhrnně dostaly nejvíce hlasů. To, co se líbí vám, je většinový systém, o jehož demokratičnosti by se také nechalo úspěšně pochybovat.
   Jinou otázkou je to, jak zpravidla vládne koalice (úhlavních přátel), a jak jedna strana, která má jasný program. A to jste asi měl/-a na mysli ...

   Vymazat
  2. No a co takhle zavést pravidlo, že členem koalice musí být vždy vítězná strana? Však oni by se k ní ostatní rádi přidávali, kdyby museli. No a kdyby nechtěli, nechť vládne sama, vyhrála přece volby. U prezidentské nebo senátorské volby také vyhrává jeden kandidát a to ten, který má o trošku více hlasů. Nebylo by to o nic méně "demokratické", než je současný patlasystém namířený proti vůli voličů...

   Vymazat
  3. 15:35 Vítězi voleb, i když nemá většinu, přece nikdo nenařizuje, aby musel s někým utvořit koalici a nechal se někým "vydírat". Může "vládnout" sám a většinovou podporu si vždy vyjednat napříč politickým spektrem.
   Samozřejmě, není to jednoduché, ani M.Z. to jako premiér nedokázal, potřeboval k tomu "opoziční smlouvu" s V.K.

   Vymazat
 5. Volby = divadlo pro blbé !

  OdpovědětVymazat
 6. Je třeba změna volebního systému. To ale nejdříve musí někdo prosadit. A to neudělá žádná vypečená koalice, nýbrž silný sebevědomý subjekt, který k tomu obdrží dostatečný mandát od voličů. Takže sci-fi. Tento národ se na ničem neshodne. Většina vůbec netuší, co se děje a o co se hraje, takže buď nevolí, nebo volí naprosto pitomě. Zbývající menšina je pak roztříštěna mezi mnoho politických subjektů, z nichž valnou většinu zajímá volič jen do voleb.
  No nevím, ale já to na pozitivní změnu kupředu pokojnou cestou fakt nevidím. Ještě nějakou dobu ale budeme lhostejně zahnívat, než se to všechno zhroutí do sebe, nejspíš i vlivem nějakého vnějšího šoku. To je tak, když lidé ztratí obezřetnost a svoji moc předají do rukou pochybných individuí. A to opakovaně. Ztratili jsme pud sebezáchovy a to nás dostihne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velmi dobrý postřeh a precizní uvaha. U volebního zákona je třeba začít. Současný, ač se honosí slůvkem zákon, je v podstatě paskvil, který slouží na udržení se u koryt.

   Vymazat
  2. Docela urrrčitě někde v někrerých zemích existuje zákon lepší, než vymysleli "naši jičínští". A to ne, že by nebyli "naši jičínští" právníci schopní. Naopak, jsou schopní tak, že tuze! Už v okamžiku podpisu oni prý vědí, kde má smlouva slabé místo, jež jim umožní protistranu podvést. A zákony napíšou tak, že jej dokážou vyložit několika protikladnými způsoby (výklad proti zdravýmu rozumu je mezi nimi obzvláště ceněný majstrštyk).

   Vymazat
 7. Autor má pravdu. Když má někdo 20% hlasů a 80% se dohodne bez něho, tak je to velká většina proti menšině a tedy demokracie. Je s podivem, jak prezident bezostyšně Babišovi nadržuje, když to označuje za zradu na voličích. Někde obejdou ČSSD a to zrada na voličích není.

  OdpovědětVymazat
 8. Zajímavé, jak novináři pamatují na poctivě rozdané a přijímané koblihy a současně zapomínají na plamenné sliby zaražení církevního megatunelu ze strany oranžových... což nedopustili zástupci "církevních obcí" - Dientsbier a další vyvolení a zastánci tzv sociální demokracie hlásající, že jejich jediným přirozeným koaličním partnerem jsou klerikálové z KDU ČSL. A většina je snad definována v demokracii jako majorita ze 100% elektorátu... tedy kdo nevolil, zvolil vítěze... a jeho méně úspěšné rivaly - Putin říká partnery... a je už jenom na nich, jak v koalici zajistí zastoupení nadpoloviční většiny všech oprávněných voličů.

  OdpovědětVymazat
 9. Dovolím si tvrdit,že partaje svým jednáním a snahou
  o vyšachování vítězů voleb dávají na vědomí,že vol-
  by skutečně nemohou nic změnit a že partaje na přá-
  ní voličů kálí!Volič si sice něco přeje,ale my máme
  možnost přání voličů obejít vytvořením koalice i se
  svým úhlavním nepřítelem.A také to děláme.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Partaje zajímají přání JEJICH (hlavně budoucích) voličů... krátce před volbami. Slibotechna, partajní podnik, s.r.o.

   Vymazat
 10. volby to je kabaret podivejte na uroven v jewsa!!!
  chef

  OdpovědětVymazat
 11. A co takhle nechat toho Babiše už konečně na pokoji kurva! Co komu z vás tady, kteří imrvére hnijete u počítače a žvatláte - udělal? Jsou tomu dva roky, co ekonomika roste a docela fest - zatímco do nástupu Babiše a této vlády jsme pořád poslouchali žvanění o potřebě utahování opasků ( obyčejný lid) zatímco nadlidi si přidávali a kradli a kradli a žvanění o "celoevropské krizi a bla bla ...
  Letos asi poprvé po šestadvaceti letech nebude státní rozpočet deficitní, nýbrž vyrovnaný( když nepočítám státní dluh, na kterém se Babiš nepodílel ani halířem) a zase budete žvanit a žvatlat o koblihách? Co vás pořád sere a žere? Když jde ekonomika do zadku - špatně, když jde nahoru, taky špatně... co jste za lidi krucinálfagot? Že se do Babišed budou srát všichni političtí lotři, podvodníci, zrádci národa a zloději, bylo nasnadě. Hrozí jim, že konečně po šestadvaceti letech budou obviněni ze zneužívání pravomocí a nehospodárného nakládání se svěřeným majetkem ( ne-li přímo ze zlodějen a šmejdů) a půjdou do lochu, kam dávno patří. Proto vyhrabávají kdejakou špínu - i trapnou - verbujou novinářské prostituty a podobně. To už jsou vlastnosti politické špíny - ale proč se k tomu přídávají lidi? To jsou všichni spekulanti a zloději? Proč by komukoliv měly vadit pokladny, přece je třeba platit daně - ne? Pracující lidi daně platit musí -kde ti mají vřeštět? Jsme všichni taková sebranka, nebo se sebranka vyskytuje jen na diskuzích?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní14. října 2016 21:58http://www.novarepublika.cz/2016/10/babisovo-ano-utuzuje-korporatni-cenzuru_7.html tohle nam vadi a musi vadit eurohujerstvi proc neda lidem moznost se vyjadrit v referendu? jeste by vlastence trestaly

   Vymazat
  2. Anonymní 21:58
   Když platit daně tak všichni a ne jenom ti OSVČ.
   Proč neplatí u nás daně firmy,které daní v daňových rájích.Skončí daňové prázdniny,tak se firma přejmenuje a daně neplatí dál.Banky neplatí daně také a zahojit státní rozpočet nařízením EET je dost přiblblé.Už to bylo řečeno,jestli klesly státní zakázky o 40mld,tak ty mld.se musí zpětně někde objevit.Vylepšit si takhle státní rozpočet není moc chytré.Kolik by vzniklo práce za tolik mld.,kolik by se zase jinou cestou vrátilo mld. do státního rozpočtu.Jedno vím jistě,ani jedem zmiňovaný lotr nebude obviněn,nebo sedět.

   Vymazat
  3. Pane(Dámo)21:56 máte u mne za 1. Vaše glosa prostě nemá chybu.Nevím jaký je Babiš člověk po lidské stránce, ale jako podnikatel a ministr financí v tomto podělaném státě, má moje uznání. V.J.Horák

   Vymazat
 12. Pane dr. Davide,
  u nas vrcholi bitva mezi stoupenci Trumpa a Hillary. Fandim Trumpovi ! Volim Trumpa !
  Protoze mu preji uspech, tak se divam i do budoucnosti po jeho zvoleni.

  Co ho ceka po jeho prestehovani do Washigtonu ? Vim, ze bude potrebovat pro orientaci v evropske politice pomoc, proti Berlinu. (Merklerova a Trump se nemaji radi.)

  On rozumi Americe vyborne, ale jako kazdy American bude v Evrope desorientovan.
  Neslo by Vasim vlivem ex-ministra zaridit setkani presidenta Zemana a ex-presidenta Klause s Trumpem ?
  Bude-li se v Evrope omylem orientovat podle prazske kavarny, tak chaos a drama je zaruceno.

  Ex-president Klaus je chytry na mezinarodni vztahy a president Zeman je vlastenec. Klaus je take obliben u Nigela Farage, a ten ma vliv na Trumpa.
  To je pouze predbezna strategie na kterou je zatim cas. Ale strategie pro budoucnost je dulezita vzdy.
  honolulu


  OdpovědětVymazat
 13. V ČR. není žádná demokracie, elita si na ni jen hraje. Pravým demokratům se podařil kousek, že by ji mohli závidět i v americké říši, vytvořit tolik straniček přes ně vyšachovat ty,kdo současným pokleslým demokratům nežere z ruky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. honolulu snad neni trump blbej nasim prezidentem je zeman ne schwarzenberg kocab kalousek eben

   Vymazat
 14. Mate to popletene pane (12:02) !
  President Zeman a Trump jsou prirozeni spojenci, aniz by o tom vubec vedeli.
  Protoze uz vyslo najevo, co nepratele Trumpa a statnosti evropskych zemi chystaji na rok 2017, tak by bylo strategicky vyhodne uzavrit obranny spolek.
  Do toho spolku by meli patrit i jini statnici oblibeni v Evrope.

  Take doporucuji sledovat soudni process proti New York Time..Povedou ho Trumpovi advokati.
  A nenechte si ujit posledni debatu v politicke arene 19.10 v Las Vegas.
  Velmi zajimave veci se deji. Je to mocensky boj o nasmerovani Ameriky, ktery se priostruje.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. honolulu,výborné jako pokaždé.
   Ač neználek USA poměrů,také si myslím,že tyto volby jsou pro USA velmi důležité,jen nevím,jestli to Trump zvládne.Jak i často píšete,házejí na něj špínu i od republikánů,natož od demokratů,když ho neodrovnají politicky,tak tuším finanční zmatek.Dost odborníků poukazuje na finanční problémy bank,akciových trhů a jakoby se čekalo,jak dopadnou volby a pak to můžou spustit.
   zemedelec.

   Vymazat
 15. Svet je na pokraji valky,ale CR ma problem s Babisem ! Ale jste za kokoty !!Typicky Cesky Cimrmanovismus !!

  OdpovědětVymazat
 16. Pane zemedelec, (14:11).
  Vy se zminujete o vedeni republicanske strany ! (My teto parte rikame GOP - Grand Old Party). Oni podepsali smlouvu, ze budou podporovat toho uchazece, ze 16 kandidatu na presidenta za Rebublicany , ktery z tech 16 zvitezi.
  Byl to Trump a jim se to nelibilo.

  Toto zradne chovani a nedodrzeni smlouvy, (Pledge), neni nic noveho. V roce 1992 udelali to stejne Ross Perotovi z Texasu. On na to odpovedel vyhruzkou , ze zalozi 3 stranu.
  Oni reagovali tim, ze mu zabiji jeho dceru a Ross Perot to vzdal...Obcane to nikdy nezapomeli !

  S Trumpem je to ponekud jinak. On ma takovou podporu, ze tohoto se nelekne, kdezto GOP se Trumpa lekne.

  Neni dne, kdy by nevysel na povrch nejaky novy skandal.
  George Soros vyziva cely svet k utoku na presidenta Putina. Hillary je obvinena z protizakonych veci, a to i takavych, ktere nejdou napsat kvuli cenzure !

  A Trump je obvinen z chlapskych nemoralnich reci, ktere vede kazdy chlap, ktery vidi hezkou zenu. Jinak proti nemu nemaji nic, a to je privadi k zoufalstvi.

  At uz v Cesku bude jakakoliv vlada, tak by mela byt VELMI OPATRNA v pristich dnech a na nic reagovat emocionalne, ale promyslene a chladne.
  Svetu opravdu hrozi valka, tak jak pise (14:05) !
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "vlada by mela byt VELMI OPATRNA v pristich dnech a na nic reagovat emocionalne, ale promyslene a chladne." --- Tak reaguje Sobotka a vysloužil si tím nadávky od blbců a xindlů. sck

   Vymazat
 17. Ted take vyslo najevo, ze kdyz Hillary byla naposled v Moskve, tak pri rozhovoru s presidentem Putinem mu
  OSEKLA :
  "Ja jsem take chodila do prvni tridy" !

  Coz je asi neslusne. Ja to vsak nepoznam, nebot americka ulice mluvi daleko hure.
  (Musim koncit. Dnes mame - cela ulice - OCTOBER festival.)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ona Killary chodila do 1. třídy? Vypadá na to.

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.