Reklama

pondělí 17. října 2016

Nenávist nešíří obyčejní lidé, ale fanatičtí dogmatici. Tupci, co kvůli ideálu kroutí krkem. Historik ukazuje, od jakých zrůd se učí obhájci Bruselu a imigrace - historie a současnost očima Vlastimila Vondrušky

Vlastimil Vondruška
17. 10. 2016  ParlamentníListy
Nenávist v naší společnosti nešíří lidé, kteří poctivě hledají cestu, jak hájit tradiční hodnoty a bezpečí i majetek lidí, ale nenávistní dogmatici, jež nepřipouštějí jiný názor než ten svůj, který je v základních obrysech probruselský, promigrantský a proamerický. 


Spisovatel a historik Vlastimil Vondruška poukazuje na to, že když se nedá zdůvodnit, proč je správné trpně nedělat nic a dovolit rozvrat, nastupují ideologové korektnosti, kteří volají po tom, aby politické elity začaly trestat ty myšlenkově nepřizpůsobivé.

Někteří představitelé samozvaných elit přicházejí se železnou pravidelností s varujícím „objevem“, že v české společnosti roste nenávist a netolerance. A že je nutné proti podobným nebezpečným jevům bojovat. Tyhle myšlenky prezentují v podstatě stále ti sami lidé, úzký kroužek spravedlivých a čistých, kteří vidí podle svého přesvědčení dále než my, obyčejní lidé.

Alespoň tak mi to připadá, protože já se stýkám se stovkami normálních lidí, nejen se svými čtenáři, ale i s mnoha lidmi v okolí mého bydliště. Ještě se mi nestalo, aby se mi někdo z nich s tragickým hlasem svěřil s obavou, jak u nás roste nenávist. Svěřují se, to ano, ale spíše s tím, že mají strach z migrantů, války, nezaměstnanosti nebo ze stáří a nemocí. Taky je někdy tísní obava, aby vyšli s penězi do příští výplaty. Ale pojmy jako nenávist a netolerance, ty znají jen z médií, kterým ovšem většinou nevěří, nerozumějí jim nebo jimi – a to je, prosím, fakt – opovrhují. Prostý člověk má totiž velice vyvinutý cit pro to, když z něj chce někdo dělat osla. A to média, která upřednostňují panevropskou ideologii nad objektivitou, dělají masivně.

  Nacionalismus je dnes jako kacířství ve středověku

Jak si vlastně vykládat volání těch, kteří hovoří o růstu nenávisti v české společnosti? Jen zřídka se dozvíme, vůči čemu ta nenávist vlastně roste. Nejvýše se jako dogma k téhle myšlence uvede, že roste xenofobie, islamofobie, romofobie, homofobie a netolerance vůči různým (mnohdy obskurním) menšinám. A to vše je samozřejmě předpeklí, jímž se vstupuje do pekelného ohně nacionalismu. Alespoň tak to vyznívá z komentářů, které jsem v poslední době četl. Uvádět jejich autory je asi zbytečné, zná je dobře každý.

Přemýšlel jsem o téhle podivné konstrukci a mám takový pocit, že dnešní ideologové zacházejí stejně daleko jako ti středověcí a komunističtí. Nacionalismus je dnes všeobjímající ideologický pojem, který ve výsledku zahrnuje snad všechny myšlenkové proudy, které stojí proti oficiální evropanské a lidskoprávní doktríně šťastné budoucnosti. Ve středověku bylo takovým všeobjímajícím ideologickým nepřítelem kacířství. Do něj se také vešlo vše, co se nelíbilo církvi. Za komunistů to byl zase imperialismus. Ten taky mohl ideologicky za všechno.

Ideologové korektnosti volají po trestání myšlenkově nepřizpůsobivých

Je mi smutno, pokud si tohle uvědomím, ale bohužel je to pravda. Jakmile se společnost ocitne v krizi, jakmile mají tzv. intelektuální elity pocit, že je prostý lid málo ctí a poslouchá, nahradí diskusi a toleranci dogmatem. A čím více se dogma vzdaluje od reality, tím nenávistněji plivají zhrzení „hlasatelé pravdy“ jedovaté sliny na všechny kolem sebe, kteří si troufnou namítnout, že je cosi jinak.


Pokud se nedalo přijatelně zdůvodnit, proč nemají prostí věřící přijímat tělo a krev Páně jako v časech prvních křesťanů, nastoupila inkvizice. Pokud se nedalo obhájit, proč je lepší stát v socialistické frontě na banány, než je koupit v kapitalistickém obchodě bez návalu, nastoupila StB a lágry.

Pokud se dnes nedá zdůvodnit, proč je správné trpně nedělat nic a dovolit rozvrat, než bránit tradiční evropské hodnoty, bezpečí a majetek lidí, nastupují ideologové korektnosti. A ti samozřejmě volají, aby politické elity začaly trestat ty myšlenkově nepřizpůsobivé.

(dokončení textu zde)

18 komentářů :

 1. Své mučitele a vrahy mohou milovat sadomasochisté. Já sadomasochista nejsem a nikdy nebudu. Nenávist je pravou sestrou bezmoci, vyplývá ze zákazu sebeobrany a obrany otčiny proti vykrádačům, rozkrádačům, parazitům a vetřelcům; proti vnucené cizácké dominanci. Jsem proti té škodné BEZMOCNÝ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doba je těhotná započetím ne proletářského, ale demokratizačního proti kapitalistického odboje?

   Smazat
  2. 15:12-sám možná ale nejste sám. Škodná se přemnožila jako ta divoká prasata. Ve tmě ryjí, za světla se schoulí do houštin. Stačí si vynutit povolení k odstřelu.

   Smazat
  3. Příklad, jak bychom se chovat neměli, pokud nechceme dopadnout např. takto:
   http://pravdive.eu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=614

   Smazat
  4. Je to síla!!!

   Smazat
  5. hajzl z afriky

   Smazat
 2. Šatník ctností holt podléhá určitým módním vlivům.

  OdpovědětSmazat
 3. Problémem je, že ideologové politické korektnosti nechápou, že je rozdíl mezi nacionalismem, a extrémním nacionalismem... S projevy nacionalismu se např. setkáváme při sportovních kláních, kdy všichni chápou, že když zvítězil soupeř z jiného národa, stalo se tak dle sportovních pravidel a vzdají mu, ač neradi, čest. Extrémní nacionalismus toto nezná, ten zná jen nenávist a chce soupeři jakkoli a za každou cenu bez respektu k pravidlům jen brát a škodit... Ve skutečnosti jsou nacionalismus a extrémní nacionalismus v protikladu. Nacionalista si přeje existenci jiných národů, aby měl s kým soupeřit. Extrémní nacionalista nikoli!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale chápou a moc dobře! Jde jim totiž o likvidaci nacionalismu a proto jej vydávají za extrémní. A tobě se divím, že jsi tak naivní!!!

   Smazat
 4. Jen drobnost: rozlišoval bych vlastenectví a nacionalismus. Vlastenec není xenofobem, a není ani multikulturalistou (či (neo)trockistou)...
  ---
  Ale trestat by se i tak mělo!
  Před mezinárodní tribunál by měli postaveni všichni ti, kteří nad mezinárodní právo povýšili agendu násilného šíření svého(!) pojetí dobra a svých(!) hodnot. A pod hesly této pokrytecké a agresivní ideologie zločinně svými vojsky rozvraceli jednu zemi za druhou. Od býv. Jugoslávie až ke dnešní Sýrii, Lýbii a Jemenu. Jak si to ostatně pro minulou dekádu naplánovali, a jak i učinili.
  Jeden z hrozivých důsledků již dnes vidíme v záp. Evropě. Nekončící řetězec denních zpráv o srážkách mezi migranty a občany-starousedlíky.
  Cosi jako trest za nezájem (či neschopnost) občanské společnosti již doma čelit tomu, co ve světě tropí jejich politické "elity".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to trest za společné - politické provinění.

   Smazat
 5. Pan spisovatel zapomněl, že popisuje současnou dobu a jaksi zapomněl,že dobu kapitalistickou,kdy po roce 89 vstali ideologičtí bojovníci, a vzývají nové kapitalistické modly.
  Jeho celkem pochvalovaný nacionalismus,Evropa také zažila.
  Prostě se řadí do fronty kteří neví kudy kam. Pane spisovateli současný režim tkzv totalitní demokracie sice nezavírá přímo za politické názory ale přetransformoval represivní metody do ekonomické roviny. Které se dotýkají 90 % lidí, represe minulého režimu se týkaly úzké skupiny disidentů, dobře dotovaných ze západních zemí, které ve svých postojích lhali obecnému lidu, jako baron Prášil, viz.výtvory p. Havla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:49 Pan spisovatel také opoměl, že lidé se stále více přesvědčují, jaký ten imperialismus doopravdy je. A že komunisté o něm nijak nelhali. Také si uvědomují, co všechno obětovali za ty banány. Díky jakému společenskému zřízení jsou rozbité státy, produkující uprchlíky, a v čím zájmu jsou tito uprchlíci hnáni do Evropy. Proti tomuto prohlédnutí jde bojovat jen vymýváním mozků. Proto se nové "elity" nikdy dobrovolně nezbaví svého vlivu ve sdělovadlech. Tam je totiž jediný klíč ke změně. K tomu, aby se lidé nebáli říkat pravdu, že císařovy nové šaty jsou podfuk.

   Smazat
  2. Souhlas , s tím imperializmem měli komunisti svatou pravdu !! Bohužel bude hůř !!

   Smazat
 6. Ty politiky co tento stav způsobili patří věšet na lampy nebo střílet jako divokou zvěř.

  OdpovědětSmazat
 7. Vondruška for premier !

  OdpovědětSmazat
 8. Přesně nastíněno a holá pravda.Různé nálady tady šíří pravidelně pořád stejní lidé a je potřeba je jmenovat .Samozvolená elita naše jelita - Kocáb.Jojin Janda .šéf neziskovek,Ginsbík,Štětináč,Gazdík,ČSSD,TOP,Nejlepší?novinářka Slonková,Švancík feudál,atd,je těchto lidí hodně co se navrtali do našich životů - ale ono na ně dojde ,až se ten jak říká sprosťák Kalous ušatý,ten plebs kousne a začne se starat,zatím spí a má přesně jiné starosti na přesně nastínil tento článek,také jsem nasřán na čigány ale není to nenávist,může za to politika naší vlády a v čele s Ginsbíkem a slavnou disidentkou,Novináří typu trouba Šafr(mimochodem řekl že by tomuto národu nejraději nakopal do zadku)hochu napiš kde a jak se sejdeme a za ten národ ti ten zadek nakopu já,jako asistenta si můžeš vzít vyhulenýho dodíka ,ódu Doležala a Reflex,ten už je tak vyhulenej že se divím že udrží péro v ruce.Tak bych moh psát do alelula o těch naších pitomcích,nestojí mi ZATÍM ZA TO.

  OdpovědětSmazat
 9. Hezky napsáno. Pán je spisovatel, to se pozná. Ano doba je plná pokrytectví a falše, ale jak autor uvádí na několika příkladech, to byla každá doba. Zřejmě to je průvodní jev, výkonu moci. Výkonná moc to „nevidí“, neboť to sama vytváří.
  Autor dobře argumentuje a to pokrytectví odhaluje (jako už tisíce jiných článků). Ale jakákoliv logická argumentace na držitele moci nezapůsobí a bude jimi opět pokrytecky smetena ze stolu.
  Pro mě, je na tom článku přínosem pouze věta: „Odmítám tupou poslušnost ideologii!“
  Ta věta by stála za rozvinutí. P.K.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.