Reklama

neděle 16. října 2016

Neštěstím pro střední Evropu nejsou politici jako Zeman nebo Orbán, ale Kiska.

Josef  Nožička
16.10.2016   Rukojmí
V pátek a v sobotu proběhla v Polsku schůzka prezidentů zemí Visegrádské čtyřky. A opět se na ní ukázaly některé výrazné názorové rozdíly mezi slovenským prezidentem Kiskou a ostatními prezidenty.

Andrej Kiska hned v první den jednání prohlásil, že Visegrádská čtyřka má v současné době nejhorší obraz ve své historii. Na což český prezident Miloš Zeman kontroval tím, že společenství čtyř středoevropských zemí je moudřejší než zbytek Evropské unie. Navíc dodal, že země Visegrádu by ze sebe neměly dělat někoho, kdo se v EU hrbí (viz odkazzde). Kdo z těchto dvou středoevropských státníků má tedy pravdu?
Je zřejmé, že slovenský prezident ve svých slovech narážel především na to, že vrcholní bruselští politici i někteří další západoevropští členové EU opakovaně kritizují země Visegrádu za jejich „nevstřícný“ postoj k migrační krizi, především pak odmítání povinných uprchlických kvót. Naproti tomu Andrej Kiska v nedávné minulosti například opakovaně prohlásil, že je naší morální povinností uprchlíkům pomáhat a odmítl spojování uprchlické krize s narůstajícím terorismem v západoevropských zemích.
V tomto je postoj slovenské hlavy státu zásadně odlišný od postojů českého, polského i maďarského prezidenta, ale i od názorů slovenského premiéra Roberta Fica. Největším Kiskovým protipólem v otázce uprchlické krize je pak z vrcholných středoevropských politiků maďarský premiér Viktor Orbán. Proto není divu, že zatímco Kiska je obvykle bruselskými špičkami nejvíce chválen, maďarský premiér je naopak terčem jejich kritiky již řadu let.
Již před 5 lety mu špičky EU vytýkaly tehdejší znárodnění soukromých penzijních fondů, výrazné zdanění bank a velkých energetických společností či podobu mediálního zákona. Dokonce mu bylo ze strany Bruselu několikrát vyhrožováno zavedením ekonomických sankcí. Loni byl Orbán pro změnu terčem kritiky za to, že v reakci na prudký příliv uprchlíků z Blízkého východu nechal na hranicích své země se Srbskem a Slovinskem vybudovat plot.
Orbánovi odpůrci, kteří tehdy mluvili o budování nové železné opony, pak asi hodně těžko nesli, když postupem času ke zbudování hraničních zábran přistoupily další země, včetně například Rakouska. Také Orbánova ekonomická opatření se nemusí některým liberálním ekonomům líbit, ale fakt je ten, že během jeho vládnutí se maďarská ekonomika pozvedla a na rozdíl například od Řecka nepotřebuje od Evropské unie stálé finanční injekce.
Obdobně, i když přece jen méně častěji jako Orbán, jsou některými západoevropskými politiky kritizováni český prezident Zeman, slovenský premiér Fico a jeho polská kolegyně Szydlová. Byť se mnou zcela jistě ne všichni čtenáři budou souhlasit, jsem přesvědčen, že současná situace v některých západoevropských zemích (především v Německu, Francii či Belgii) dává naopak za pravdu těm, kteří jsou v Bruselu za své „nevstřícné“ postoje k migrační krizi kritizováni.
Pomáhat těm, kteří to potřebují, je určitě správné. Ale jak velké procento těch, kteří během posledního roku a půl dorazilo do Evropy z Blízkého východu či severní Afriky, sem skutečně přišlo kvůli obavám o svůj život a nikoliv kvůli lákavosti štědrého sociálního systému? Zvlášť nesmyslné pak je požadovat po všech členských zemích EU, aby si uprchlíky rozebraly na základě povinně stanovených kvót, když vysněným cílem cesty většiny z nich bylo Německo či jiná evropská země se štědrým sociálním systémem. Bylo proto dobře, že Slovensko, Maďarsko i Česká republika povinné kvóty odmítly a slovenský premiér Fico dokonce proti nim podal žalobu k Evropskému soudnímu dvoru. A je faktem, že v současné době vrcholní bruselští politici ani německá kancléřka Merkelová již o povinných uprchlických kvótách příliš hlasitě nemluví.
Bylo by proto dobře, kdyby politici Visegrádské čtyřky i nadále zastávali v postojích k migrační krizi, ale i v dalších zásadních sporech s EU, jednotu a automaticky se nepodřizovali všemu, co se centrálně nařídí v Bruselu. Z tohoto důvodu je škoda, že slovenský prezident Kiska tuto jednotu kazí. Sice bude téměř jistě za své názory chválen jak v Bruselu, tak i ve většině domácích médií, obyvatelům střední Evropy však svými postoji slovenský prezident bohužel škodí.

67 komentářů :

 1. je nejvyssi cas se na eu vybodnout slovaci maj kisku my mame sobotku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://img.dlyakota.ru/uploads/posts/2011-01/1295970314_801478.jpg

   Vymazat
 2. Kiska je křesťan, potencionální jezuita a prioritou u takových lidí je katechismus - papež. Oni jsou pastýři. Lidi jsou ovečky a taky se tak mají chovat. Tihle-ti katechety budou vždy škodit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On je syn velkeho KOMUNISTU potom chcel v USA konvertovat na judaizmus - kabalu nakoniec ho vyvoleni zasvietili scientologii a teraz je z neho ... co nema obdoby

   Vymazat
  2. Žvaníš a ani nevíš o čem.

   Vymazat
  3. Ups - Kiska nie je Kresťan, je šef SZM v Naftoprojekte, s genami komunistického kádrováka na okresnej úrovni. O kabale neviem, ale scientológom prednášal a je poriadne švahnutý Budhizmom - stačí si prečítať jeho šialenstvo v podobe knihy http://www.martinus.sk/?uItem=110909. Človek parazitujúci na špinavých peniazoch z úžery má svoje vnútorné problémy a také niečo sme si zvolili (prvý krát v živote som nebol vboliť menšie zlo). Výsledok - v Poprade mala byť základňa NATO zjavne na pozemkoch ktoré má pod nechtami.

   Vymazat
  4. Stačí si jen uvědomit kdo je Kiška a jak zbohatl. kdo není lenivý tak si to vygoogluje a pochopí.

   Vymazat
  5. Je s podivem, jak může prezident hlásat všude něco úplně jiného než vláda, jmenovaná svobodně zvoleným parlamentem. To snad nemá nikde obdoby. Je s podivem, že vláda ho neuzemní.

   Vymazat
  6. Slovenský Kunda prezident je všetko možné, len nie kresťan. Predovšetkým je však tou najväčšou hanbou Slovenska za posledných 300 - 350 rokov a ešte za minimálne 200 rokov bude

   Vymazat
  7. Je pravda, že slovenský prezident Kiska se před svým zvolením za slovenského prezidenta zabýval úžerou čili lichvou?

   Vymazat
 3. Kiska je ... ktory na Slovensku nema obdobu snad len Dzurinda, Miklos a Fedor Gal sa mu mozu rovnat

  OdpovědětVymazat
 4. Kiska je zmrd.
  Slovenský havloid.
  To si pomohli, když toho kripla zvolili.

  OdpovědětVymazat
 5. Jsem pro aby česká republika přijala všechny žadatele o azyl, ale jen ze svých bývalých kolonií kde jsme rabovali jejich nerostné bohactví a z jejichž práce jsme v minulosti měli neoprávněný zisk. A ostatní v Eropě ať udělají to samé. Tak to bude čestné a spravedlivé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní16. října 2016 22:07
   Čestné a spravedlivé by to asi bylo, ale obávám se, že je to současně „neevropské“, tedy nepřijatelné. P.K.

   Vymazat
  2. naprosti souhlas, to by bylo fer!!!

   Vymazat
  3. To znamená přijímat pouze ty Ukrajince, kteří pocházejí z území Podkarpatské Rusi! Ostatní mají smůlu, pokud ovšem nezapočítáme spravedlivě i podíl na kolonialismu Rakousko-Uherska - Zalitavska. V tomto případě mohou k nám též občané Bosny a Herzegoviny, Haliče a italské Adiže ....

   Vymazat
  4. oprava: Předlitavska - pardon! Zalitaváci - tedy cigáni z Transylvánie a Banátu ať si táhnou laskavě do Maďarska!

   Vymazat
  5. 22:09 Plně souhlasím!Západ a USA jsou v tom návalu pracujících běženců,zcela nevinně!Vždyť jsou tak mírumilovní a láskyplní,ani myši by neublížili!Teď to dokazují na Sýrii!Oni ti Rusové a Syřané si dovolují bombardovat jejich přátele a bojovníky mírné a nemírné islámisty!No řeknete,nejsou k sežrání?

   Vymazat
  6. Tak s přihmouřením obou očí by se dalo uvažovat jen o Rusínech z Podkarpatské Rusi i když si myslím, že jsme do nich víc vrazili než získali. Ostatní ať si podělí Rakousko-Uhersko - tak je to správné a tak to má být. :-)

   Vymazat
  7. A Rusíny podělit se Slovenskem půl na půl ať mají také nějaké kvóty :-)

   Vymazat
 6. Žial volil som Kisku ako protipol Fica,nevedel som ze je to nekriticky pro USA i EU tchor.Ked sa stretol s Lavrovom ako hrdina do oči Lavrovovi povedal aby vratil Krym UA ,ale na druhej strane otvorene podporuje nasilne odtrhnutie Kosova od Srbska a je za jeho uznanie. Taktiež podporuje anexiu Syrskych Golanskych výšin Izraelom. Ani raz neodsudil vojnovu politiku USA i NATO voči Iraku,Lybii,Syrii ,UA. Podla neho čo urobia USA i NATO je v poriadku. Väčšina ludi na Slovensku ho volila z neznalosti a ako ja i ostatní maju z Kisku špatný dojem . Opät vystupuje pätolizašsky s Makrelou i s tými ktorí nam chcu nanutit povinne kvoty migrantov ,ale ani raz nepoukazal na pričinu migrač. krízy ,teda vojny rozputané USA i NATO na Blízkom východe,Afrike. V tom je pokrytecky zbabelec. Kiska ma svoje dni ako prezident na Slovensku spočitane svojim lokajskym postojom k Merkelovej a Bruselu. Je to zbabelec a vojnový štváč v prospech USA i NATO vojen a destabilizacie vo svete. Kiska absolutne nema na Vášho prezidenta Miloša Zemana, ktorý je pán Prezident. I ked mal tiež niektoré sporné vyhlasenia a činy v minulosti ale vážení kto je bez chyby. Ako povedal velký českký herec Miloš Kopecky, mýlit sa je ludske. Tak aspon si priznajme svoje chyby z minulosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hezky napsáno, Kiska je zbabělý tchoř a smrdutý patolízal. Na své vlasti mu vůbec nezáleží, na lidech už vůbec ne. Takové lidi je potřeba eliminovat z veřejných funkcí!!!!!!!! Doufejme, že Slováci budou mít víc rozumu než Češi a dojdou k volbám a tu havěť vymetou. U nás se to zatím t.č. v krajských volbách moc nepovedlo.

   Vymazat
  2. Kiska bude za svoje názory chválený nielen v Bruseli, ale aj vo Washingtone hlavne za výhodné kšefty so zbraňami.....

   Vymazat
  3. Keď si volil ako protipól, tak si... no veď vieš. To si sa vôbec nezaujímal, čo robil predtým, kde bol a cez akú ambasádu asi šiel? Odkiaľ dostal asi úver?
   Okrem toho voliť "proti" v dvoch najvyšších funkciách vždy znamená rozkol - a to nie je dobré pre štát. Na proti pripomienky je parlament.

   Vymazat
 7. Ten Kiska čo sa stíska s Porošom?Je to svina nad svinov aj ked je to matriona rezident.Prezidentom je ho ťažko nazvať.Je to vrece zemiakov alebo pitel brambor.Ked boli v roku 2014 volby prezidenta v Slovenskej republike,tak ovčania volili ako debili aj vrece zemiakov brambor,toho Kisku.Ja ho volám kíška,podľa kyslého mlieka a takí kyslí chuj je aj ked bol modrý aniel či čo to bol ten uatro pôžičkár úžerník.Pozdravujem všetkých dobrých ľudí na Novej Republike Peter s Oravy.

  OdpovědětVymazat
 8. Kiska nie je prezident, ale hovorca. Hovorca svojich poradcov.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:31.Dávam ti to za pravdu,a Kiska nie je len hovorca,je to aj zapredanec a všetko zlo čo sa na Slovensko dostalo od roku 1998 aj s celou Chazarskov suitou.Peter s Oravy.

   Vymazat
  2. Kiska je řízen globálním protektorem USA!Nikdy nepochopil a nepochopí politiku vnitřního řízení státu!Je to zaprodanec,podpinďous,který bude časem odstaven.Bohužel,ještě nadělá mnoho zla pro Slováky.A jsou si toho vinni i oni.Mít vojáky NATO na území,kamarádit se s fašisty na Ukrajině,být lhostejní k situaci na Volyni a v Dombase.....Váš prezident a mlčící ovce.U nás se alespoň něco děje.17.11. Doufám,lid povstane!Proti válce,proti migrantům,proti TTIP,proti EU!

   Vymazat
  3. Aj u nás sa deje - Hviezdoslavovo námestie - pred istou ambasádou. Pravidelne. Ale...nie masovo.

   Vymazat
 9. DEADLY ENEMY ! (Smrtelny nepritel Slovenska je Kiska !) To dokazuji Kiskovi hloupe a naivni nazory !
  Slovaci zbavte se ho, nebo budete v budoucnu exterminovani.
  AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN ! AT ZIJE PRIME MINISTER ORBAN !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 10. Všetci profesionálny politici zradili národ.A prečo profesionálny politici?Lebo je to ich živobytie,zbavme sa ich.Vnakrajnešom prípade budem voliť Mariána Kotlebu ako som ho volil na jar.Nedajme si vziať o cudzincov to čo nám stáročia patrí a pred kým nás ochranovali naši predkovia.Nedajme si vziať svoju národnú hrdosť a hlavne svoju budúcnosť.Zijeme v dobe o vlastné prežitie a ubránme si svoje domovy predkov za čo za nás bojovali a nesklame naších starých a prastarých rodičov.Peter s Oravy.

  OdpovědětVymazat
 11. Ti koho náckové označují za uprchlíky nebo méně eufemisticky za migranty, jsou ve skutečnosti žoldáci placení banksterem a těžkým psychopatem Rockefellerem, jejichž úkolem je postupně likvidovat Evropu v zájmu jediného světového teroristy - USA.

  OdpovědětVymazat
 12. Koho si volíme toho máme!!!!!

  Já už volím pouze sebe, svou rodinu a své blízké.

  Volím SPD, volím své právo ODVOLAT TAKOVÝ ODPAD SPOLEČNOSTI JAKO JE KISKA, když zjistím, že jsem se nechal obelhat a podvést. A, že takových i u nás doma máme ;)

  Toto Vám nikdo jiný než SPD Tomio Okamura NENABÍZÍ a nikdo než VY to nemůže zařídit.

  Takže co Vy na to ?

  Plkání, pláč a virtuální hrdinství a nebo ČINY ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na odvolání politika potřebuješ voliče a ti na volby kašlou. Co dělají posranci, které Okamura vytáhnul do parlamentu? Odpověz!!!

   Vymazat
  2. Jednozačně SPD, druhá nejsilnější strana v příštích volbách.

   Vymazat
  3. Myslíš 23:54 ty kteří ho zradili z Úsvitu jako ten rezavý Černoch a spol? Ti jsou politicky mrtví. Příště se tam již nedostanou. Podle diskusí na slovenských fórech cleaning-service (uklizeč)-scientolg, kterého lidi volili jako menší zlo, bohužel se projevil jako to větší zlo a většina z nich vystřízlivěla a nemá na něj slov.

   Vymazat
  4. Okamura říká pravdu,Zeman říká pravdu.Je to hezké a líbivé,ale k ničemu to není.Okamura nechce vystoupit z NATO ani EU.Nemá to v programu.Do poslanecké sněmovny se dostane,zachrání si krachující cestovku,ale vždy se bude hájit,že jeho návrhy na referendum byly smeteny ze stolu.Takže opět stejná hra na voliče.Prezident Zeman,říká sice pravdu,ale nic pro tu pravdu nedělá.Podporuje EU a NATO,stejně jako ostatní kolaboranti a vlastizrádci.Je to jenom hra s lidmi,nic víc.Zeman mohl odvolat vládu a rozpustit obě komory parlamentu.Udělal to?Mohl jako vrchní velitel ozbrojených sil této země,poslat na naše hranice vojáky,jako tvrdé gesto pro byrokraty v EU a NATO.Udělal to?Přemýšlejte všichni.Jdete jako voli na porážku,protože nepoužíváte mozek.Zeman je urážen v médiićh protože je to domluveno.To on je ten pojistný ventil,kterým uchází tlak,aby nedošlo k sociálnímu výbuchu.Stará hra na hodného a zlého policajta.Příprava na válku proti bratrskému Rusku je v plném proudu.Migranti jsou válečníci,kteří jsou sem dováženi tajně i veřejně.Pokud neuskutečníme ozbrojený převrat a nepostavíme vlastní armádu,přestaneme během příštího roku existovat.Jediný Putin a Orbán to mají v hlavě srovnané a snaží se zachránit svůj lid.Ostatní jako je Hollande,Merkelová,Obama,Sobotka,Zaorálek a další,jsou jen verbež,která patří na elektrické křeslo.

   Vymazat
 13. KISKA JE ZMETEK,ANDĚLIN VLEZDOPRDELKA

  OdpovědětVymazat
 14. My máme pana presidenta Zemana slováci mají pana presidenta Kisku. My máme předsedu vlády Sobotku slováci mají předsedu vlády pana Fica Tomu se říká krutý humor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby se Československo na popud USA nerozdělilo,tak bychom to společně hráli lépe ve fotbale i v politice.Zemanovi by mohl dělat premiéra Fico a Kiska se Sobotkou by měli neziskovku.

   Vymazat
  2. Kiska vraj prvý nekomunistický prezident. To že jeho rodičia boli okresní komunistickí funkcionári o tom sa nepíše. Ani o tom, že Kiska bol kandidátom na vstup do komunistickej strany avšak ho neprijali. Už vtedy musel byť grázel.(Odôvodnil to tým, že hral západnú hudbu. Kto vtedy nehral a nepočúval západnú hudbu?)


   Odišiel do Ameriky, kde to dosiahol až na umývača aut.Teda bol bez peňazí.

   Len blbca by nenapadlo. že ho kontaktovala tajná služba.... Dotrepal sa naspäť na Slovensko a začal podnikať s úžerou. Jeho volebná kampaň bola porušením zákonov keď mal bibordy už rok pred voľbami, nehovoriac o tom, že násobne prekročil dovolené náklady na volebnú kampaň. Plat odovzdáva s veľkou pompou chudobným, zato si lieta za štátne každý týždeň už vo štvrtok do Popradu a vracia sa v pondelok.

   Ročne má asi desať dovoleniek s odôvodnením, že rodina je mu na prvom mieste. Aj tak však stihne narobiť blbosti viac než dosť. Naposledy vraj s dalajlámom sa smial na jeho vtipnosti. No to si viem predstaviť.

   Vymazat
 15. Kiska samozřejmě je duševní mrzák, ale když jsem omylem (myslím v pátek večer) špatně přepnul televizi, tak tam byla reportáž čtv k setkání v4 prezidentů a to byla taková nechutná propaganda kiskových názorů, že všechnu tu ubohost nemůžeme dávat na triko jenom jemu. Je to už delší dobu celkové totálně proamericky zkorumpované prostředí, které tady ovládlo celý veřejný prostor. Evidentně všichni klíčoví lidé jsou školení z jednoho zdroje.
  Jenom samotný internet, i když Pán Bůh za něj zaplať, to bohužel asi nevytrhne.

  OdpovědětVymazat
 16. Pobavilo ma,ako hovorila nasa hviezda Magda Vasariova,ze ju vyzyvaju autority,aby kandidovala na ceskeho prezidenta....ta je presne ten typ,ako Kiska!Na Slovensku o p.Vasariovu nik neopre ani bycikel!

  OdpovědětVymazat
 17. Kiska šef SZM v Naftoprojektu, s genami komunistického kádrováka na okresnej úrovni - otec mal na starosti cirkvy ako komunistický pohlavár. Scientológom prednášal a je poriadne švahnutý Budhizmom - stačí si prečítať jeho šialenstvo v podobe knihy http://www.martinus.sk/?uItem=110909. Človek parazitujúci na špinavých peniazoch z úžery má svoje vnútorné problémy a také niečo sme si zvolili (prvý krát v živote som nebol vboliť menšie zlo). Výsledok - v Poprade mala byť základňa NATO zjavne na pozemkoch ktoré má pod nechtami.

  OdpovědětVymazat
 18. Neštěstí i pro Evropu je absence demokracie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neštěstí, i pro Evropu, je absence kvalitních vůdců.....

   Vymazat
  2. Neštěstím nejen pro Evropu, ale pro celý svět, je totální nedostatek myšlenek a absence smysluplných cílů.

   Svět se převrátil v marxistický a neomarxistický materialismus, který spotřebou a uspokojováním všemožných potřeb a choutek vytlačil zdravý rozum na periferii zájmu. Vše podřízeno okamžitému výkonu a spotřebě bez ohledu na to, co bude zítra, za rok, či sto let. Bůh a víra byl vyměněn za peníze a vědu a davy jsou stejně manipulovány dle požadavků vyvolených, jako před dvěstě lety.

   Souhlasím s Radanem, že svět postrádá osobnosti s vůdčími vlohami. Charismatické, moudré řečníky, kteří dokáží lid přesvědčit a nadchmout pro stejný cíl. Dnes snad Vladimír Putin dokáže národ stmelit, stejně jako před časem Nigel Farage, Hugo Cháves, nebo Muamar Kadáfí. Jak patrno, tak vůdci pozvolna dochází a na obzoru se objevují jen lokální osobnosti typu Orbán, Zeman, či Erdogan.

   Čím to, že nejmenuji Merkelovou, Holanda, Obamu či Junckera?? Oni sice právě drží opratě moci ve svých rukou, ale skutešné osobnosti to nejsou. Nejsou nositeli myšlenek, ani nevytváří politiku, ale jsou pouze hlásnými troubami svých loutkovodičů. Jsou to pimprlata voděná na provázku, která hlásají cizí myšlenky jako Kašpárek a Šmidra na loutkovém divadle. A světové publikum je tím jejich spektáklem tak zaujato, že si ty loutkové figury personifikuje do postav skutečných vůdců. A zatím jsou to jen nahraditelná pimprlata bez vlastní vůle, po kterých za čas ani pes neštěkne.

   Mír s námi!
   Ferro

   Vymazat
  3. Jediný skutečný charismatický řečník, osobnost s vůdčími vlohami, byl tento zde - https://www.youtube.com/watch?v=R8eOEIDPi0A

   Vymazat
  4. Tamti výše jmenovaní jsou jen islamo-bolšansko-negerský tlamy a kalibánský poloopice ...

   Vymazat
 19. Veď preto bol Kiska dosadený, aby tú jednotu V4 rozbíjal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně o to jim jde! - https://www.youtube.com/watch?v=fCTaucjp78g

   Vymazat
 20. Fandím Slovákům, hodně toho dosáhli, ale jak mohli zvolit Kisku, to opravdu nechápu. My Češi jsme Švejci,na spoustu věcí kašleme, nedotahujeme věci, ale při volbě prezidenta jsme dokázali, že to až tak zlé s námi není, že dokážeme odlišit zrno od plev.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:48 moc bych si nefandil, taky jsme na výběr v druhém kole neměli, buď menší zlo Zeman nebo šišlavý degén z raichu. Když lžimédia a komedianti prosazovala toho spícího degéna byla to kontrolka pro normálně uvažující lidi jít k urně a zvolit to menší zlo a taky to bylo tak tak. Podobně to bylo na Slovensku jako odkaz Ficovi, chtěli zvolit menší zlo a hlavně ho (mastný vlas) málokdo znal. Nyní se lidi probrali a až ho viděli kam to směřuje, tak 100% takovou chybu už snad neudělají. To je to samé, jak tu cpou stále před volbama toho pindošmejda Švejnara. Co o něm kdo ví, jen že je to czecho-pindos? A věřím, že by se pár blbů hlavně z havlárny našlo, kdo by ho chtěl.

   Vymazat
 21. Kiska je něco jako jsme zde měli i my. Před volbou hezky mluvili, podstrkovali, lhali a nyní mají hentu existenciu na bratislavském hradě. Slovákům lze závidět Fica a litovat je kvůli Kiskovi.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 22. to hanba padá na rodné slovensko. ten zákvas (kiska) si v budúcich voľbách na funkciu prezidenta ani neprdne.

  OdpovědětVymazat
 23. Kiska, Kiska? Jo, to je ten lidumil a zastánce lidských práv, co se stal milionářem půjčováním peněz chudším spoluobčanům...
  Nejvíc mě fascinuje, že i když to o něm bylo známo, Slováci si ho zvolili prezidentem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pre 12:06 túto voľbu budeme my na slovensku veľmi dlho ľutovať. tento mini oligarcha sa prejavil hneď po svojom zvolení, keď povedal, že otázka ľudských práv nemôže byť nadradená obchodným záujmom.

   Vymazat
 24. kiska je zmrd a podchvostná mucha, ktorú by som za prezidenta nikdy nevolil. Veľmi sa hnevám na tých, ktorí mi tohto človeka zvolili za prezidenta. opovrhujem kiskom

  OdpovědětVymazat
 25. „Asi v žiadnom období nemala visegrádska štvorka taký zlý obraz v Európe, ako má v týchto dňoch,“ vyhlásil Kiska v piatok na stretnutí štvorice prezidentov v poľskom Rzeszówe. Navyše, hneď po skončení oficiálneho programu nasadol do lietadla a odletel domov bez toho, aby sa s kolegami zúčastnil na záverečnom slávnostnom obede.

  Kiska kade chodí vždy všetko kritizuje. Robí zlé meno Slovensku . Zo všetkých síl podkopáva nohy Ficovi a tak marí jeho prácu. Na Slovensku je skupina okolo kisku a tou je opozícia na čele s Matovičom a Sulíkom, ktorí robia Ficovi a Slovensku to isté čo robí kiska

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. od tejto zrúdy, ktorá si robí svoju zahraničnú politiku, by sa mala vláda SR verejne dištrancovať. Tiež by mal zverejniť stanovisko k tomuto samozvanému prezidentovi a jeho zahraničnej politike aj Lajčák, minister zahr.vecí

   Vymazat
  2. na kolegov z V4 si čas nenašiel, ušiel zo stretnutia ako potkan ale na Dalajlámu si čas nájde

   Vymazat
  3. Přátelé, nenechte se mýlit. Pan Lajčiak je také pěkný prevít. Stačí si uvědomit jeho úlohu při nátlaku na Srbsko a jeho lotrovskou roli při událostech na Ukrajině!!!

   Vymazat
 26. keby bol porošenko členom V4 to by bolo chvály z huby moderátora kisku

  OdpovědětVymazat
 27. Kiska byl dosazen USA a nijak to nezapírá. Rok na cestách u amiků, byl rokem jeho přeškolení a ne práce v USA. Ve své podtstatě není chytrým člověkem, jenom prohnaným. Zemanovi nesahá inteligenci a znalostmi ani po kotníky.Je veden svým okolím složeným ze Sorosových lidí. Opozice je vynavatelem jeho přání. Společně bojuje proti Ficovi, na kterého jeho IQ nestačí. O co více cítí komplexy, o to více se snaží demonstrovat svůj servilní postoj k USA. On je v podstatě chudák i s celou slovenskou opozici. příkladem toho je úbohá Vasaryová, která ztrácí soudnost úplně. Kiska, pokud bude zapotřebí, bude vykonávat cokoliv a své přesvědčení je ochoten změnit podle příkazů z ovalné pracovny. Je to bohatá onuce. A jak k bohatsví přišel, vypověděl jeho bývaý společník. Je to takový americký trik. Založil nadaci (jako Hillary), do které vložil 1 mil korun. Lidé nskládali 20 milińů na dobročinné účely. Kiska z těch 21 mil. začal rozdávat a tak si de facto kupoval hlasy. zákon dovoluje na prezidentskou kampaň utratit nějakých 300 000, Kiska utratil o milion více a nikdo ho nevolá k odpovědnosti. Ani spravedlivý Matovič, Sulík či Lipšic. Kiska svým postojem na V4 jasně dal Slovákům znamení, že jejich osud a názory ho nazajímají. Zajímá ho ISIL, fašistická Uktajina a hlavně rozkazy USA.

  OdpovědětVymazat
 28. Pořád tvrdím,že volby byly zfalšovány ve prospěch Kisku.
  Něco na ten způsob jako v Rakousku.

  OdpovědětVymazat
 29. že to je ta nejhorši sebranka dokazuje že vedle sebe sedi komunista miliardař černoprdelni pšonka jen ten hungarie tam nějak nepasuje a proč protože se s nikym ne§eře a děla dobře tak totiž vypada kapitalismus ne jak placa vovar kiška či načelnik vatikanu pšonka kteři o pravdovem kapitalismu vědi ho§vno sami žijic leta v knižecim komunismu na hradech ktere jim nepatři

  OdpovědětVymazat
 30. kiska sa aktívne pripravuje na post premiéra SR. To bude rozkrádačka. už okolo seba organizuje tím na čele s dzurindom a kiskovinami zmagorenou mládežou

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.