Reklama

.

.

čtvrtek 6. října 2016

Nýmandi Amnesty International a rádoby aktivisté lidských práv považuji Zemanovo doporučení, aby byli ekonomičtí uprchlíci deportováni na neobydlené řecké ostrovy, za obdobu plánů Hitlerova Německa...


Břetislav Olšer
6.10.2016  Rukojmí
Prezident Miloš Zeman si nadrobil u pražské kavárny hned dvakrát; poprvé, že byl opět na řeckém ostrovu Rhodos na proruské konferenci Dialog civilizací, podruhé, když tam prohlásil v rozhovoru pro Financial Timesl, že ekonomičtí migranti by se měli deportovat do „prázdných míst“ v severní Africe nebo na neobydlené řecké ostrovy. K pobouření mudrců z Amnesty International a rádoby lidskoprávních aktivistů řekl, že jediné řešení migrační krize v Evropě je deportace lidí, kteří neutíkají před válkou.

„Jsme v Řecku a Řecko má mnoho neobydlených ostrovů a velký zahraniční dluh. Kdyby byly na řeckých ostrovech podmínky pro život běženců, mohlo by to být určitým splácením zahraničního dluhu. Jsem pro deportaci všech ekonomických uprchlíků,“ řekl prezident. Pro pořádek dodal, že „samozřejmě respektuje krutost civilní války v Sýrii, Iráku a podobně“. „Ale o těch lidech nemluvíme, mluvíme o ekonomických uprchlících,“ jichž je „méně než třetina“ z více než milionu lidí, kteří přišli do Evropské unie, což znamená deportovat stovky tisíc ekonomických migrantů. Jestliže přicházejí, mohou i odejít. Jsem si jist, že existuje pevné spojení mezi vlnou uprchlíků a vlnou džihádistů...“Prezident Zeman má jako vždy pravdu; Řecko dluží EU, proč, by nemohlo splácet tím, že se postará o běžence na svých ostrovech? Bez turistů a s možností pro ty, kteří chtějí pracovat a být šťastní, že jim nehrozí válečná vřava. Navíc je zde fakt, že Německo investuje do Turecka miliardy na péči o tamní více než dva miliony běženců, z nichž jen pár procent pracuje, zatímco zbytek žije v parcích, pod mosty či na náměstích... A Erdogan navíc vydírá Brusel, aby za to, že nebude posílat běženci do EU bylaTurkům Evropou zrušena vízová povinnost a Turecko bude přijato do EU...

Francouzský ekonom Thomase Pikettyho v díle „Kapitál v 21. století“ tvrdí, že neexistuje žádný ekonomický ani morální důvod, proč by mělo být Německo „jedinou evropskou zemí v moderních dějinách, které bylo dopřáno odpuštění dluhů ve velkém“. Měl přitom na mysli roky 1924, 1929, 1932 a 1953 – dluhy byly Německu odpouštěny vždy v souvislosti s devastací země po válce, kterou však sama vyvolala.

„Ti, kdo chtějí Řecko z eurozóny vyhnat, jednou skončí na smetišti dějin. Pokud se však německá kancléřka chce zapsat do učebnic dějepisu pozitivně, podobně jako se to podařilo Helmutu Kohllovi díky německému sjednocení, musí přinést skutečné řešení pro Řecko, včetně debaty o dluzích, kde bychom mohli začít s čistým štítem. Současně ale s obnovenou a daleko silnější fiskální disciplínou,“ uzavírá Pikkety. A Zemanův nápad to ideálně doplňuje...
Pikkety říká, že Německo (a další věřitelé) požadují po Řeckou takovou fiskální disciplínu, kterou sami nikdy nepraktikovali. „Nelze přece po nových nastupujících generacích chtít, aby několik desetileté platily za chyby svých předků. Řekové jistě udělali mnoho velkých chyb. Přinejmenším do roku 2009 falšovali své ´účetnictví´. Přesto však mladá řecká generace nemůže nést větší odpovědnost za chyby svých rodičů, než jakou nesla německá mladá generace v padesátých a šedesátých letech,“ tvrdí Pikkety a má pravdu…
 
Přesto pár aktivistů, co neví, která bije, přirovnávají plán prezidenta Zemana vysídlit ekonomické migranty do pustiny na neobydlené řecké ostrovy k plánům Hitlerova Německa v dobách druhé světové války. Jedním z nich je třeba zástupkyně AI Pařízková či politický pošuk Jan Vrobel. "S podobným nápadem přišlo nacistické ministerstvo zahraničí, když chtělo židy deportovat na neobydlené ostrovy v Africe nebo na Madagaskar, podobně koncepční to je," uvedl tento politický osvícenec. Kolik si tito lidé u sebe doma ubytovali afrických muslimů, aniž by o nich věděli, jakou nemocí trpí, kdo jsou a jakou mají trestní minulost...?

Tito psychopatičtí představitelé českých aktivistů a Amnesty International však nemají ponětí ani o tom, že dávno před Hitlerem existoval Theodor Herzl, zakladetel židovské domoviny - novodobého státu Izrael. Herzl ne vždy trval na vytvoření židovského státu na území Palestiny. Za teoreticky přijatelná místa považoval neobydlené části Argentiny, Kypru či Ugandy... Když židovští uprchlí z Evropy na cestě do Palestiny museli plout na několika lodích, aby nakonec přešli též na parník Patrii. Tady se uprchlíci dozvěděli, že nesmějí vstoupit na palestinskou půdu a že budou spolu se zbývajícími plavidly – Atlantic a Pacific – deportováni Brity na ostrov Mauricius do koncentračního tábora.

Je Zemanův nápad proti lidským právům? A co miliony běženců živořících v ghettech v Calais, nebo po celém Turecku či na hranicích Srbska, Makedonie, Maďarska, Rakouska...? Jsou snad ploty s ostnatými dráty ve stovkách kilometrů po celé EU, údajně chráněné Schengenskou dohodou, lepší než volné a svobodné řecké ostrovy? Podívejme se nyní na dodržování lidských práv vůči milionům běžencům po celé Evropě z Afriky a Blízkého východu, kteří jsou za ostnatými dráty plotů a v ghettech podobných tomu v Calais...Bude vrcholem sametové revoluce návrat železné opony, krále Šumavy, hraničních zátarasů a pohraniční stráže…?

Kromě problémů s hygienou a zdravotních rizik navíc s rostoucím počtem obyvatel „Džungle“ zde totiž přibývá i nevraživost mezi migranty; Súdán v džungli bojuje proti Afghánistánu. Projevují se pudy sebezáchovy, jelikož každý chce přežít, blížící zima napětí stupňuje. Súdánci tvoří nejpočetnější skupinu obyvatel tábora. Afghánci se výrazně snaží v tamním veřejném životě. Mezi stany a chatrčemi zakládají improvizované obchůdky nebo bary.https://www.youtube.com/watch?v=8gZsy-fx8x4


Je to snad v duchu lidských práv dle AI a tzv. mírových aktivistů na baterky, že ve francouzském Calais přibývá také náboženských staveb - v „Džungli“ už stojí pět mešit a tři kostely, kde se kují pikle. Ne náhodou podobným způsobem vznikla kdysi Al-Kájda.V „etiopsko-eritrejské čtvrti“ je to též pravoslavný kostel slepený ze všeho, co se dá někde ukořistit, přesto je vysoký 15 metrů. Jeho vnitřek zdobí svíčky a různé relikvie. Místo podlahy vítá návštěvníka koberec se zobrazením medvídka Winnie... Inu, kolikrát byli tito ochránci svobody a demokracie mezi běženci džungle, kteří jsou nemocní svrabem, mají vši, blechy, choleru, zápal plic nebo žloutenku typu A či jinou fyzickou újmu na zdraví. Říká se jí Nová džungle - New Jungle. Podmínky jsou zde nuzné, lidé žijí ve stanech, chýších ze dřeva, palet a plachet a mezi kupami odpadků. A v Evropě mezitím rostou drátěné ploty - od Srbska až po Maďarsko... A partička z Amnesty International, které si pro svoji demagogii může podat ruce s Šabatovými, Dienstbiery či a Kocáby..

15 komentářů :

 1. Nechtěli byste toho po těch aktivistech za blbých 150 tisíc měsíčně trochu moc???

  OdpovědětVymazat
 2. Tereza Spencerová:

  "...mi ale připadá divné, že český prezident mýrnyx dýrnyx „rozdává“ ostrovy cizího svrchovaného státu. A rozhazuje přitom evropskými penězi, jako kdyby peníze fakt dokázaly vyřešit úplně všechno, včetně ztráty území.
  Je to vlastně stejně podivné, jako když nedávno v OSN navrhoval jakousi světovou koalici proti terorismu, i když musel dobře vědět, že mnohé země, včetně našich spojenců, na to nemohou nikdy přistoupit, protože je pro ně terorismus výhodný coby nástroj k ovládání různých vzdálených regionů nebo jako argument pro špiclování svých občanů. Čili mám silný dojem, že Miloš Zeman oba projevy směřoval spíš sem k nám, do České republiky, aby si udělal image bojovníka proti migraci i terorismu najednou. Čili svým způsobem zahájil předvolební kampaň. A vypadá, že JE ÚPLNĚ JEDNO, JESTLI JEHO SLOVA MAJÍ SMYSL NEBO NE."

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Sasku-Zvanis-tedy-jses-Tereza-Spencerova-se-raduje-ze-zhave-zpravy-z-Hradu-a-trapi-USA-Pro-smich-v-Syrii-Moskva-ziskava-Izrael-A-Havel-456900

  To ale rozlíceného grafomana Olšera a jeho skalní příznivce určitě zajímat nebude. Prezident má jako vždy pravdu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemusí mít po každé pravdu. Nicméně návrh ohledně využití neobydlených řeckých ostrovů rozhodně, při záznamech běsnících, okolí devastujících imigrantů, má logiku a je méně nesmyslný, než další hromadění dalších běsnících a okolí devastujících imigrantů, mezi lidi do té doby žijící spořádaným, klidným životem.

   Vymazat
  2. 14:21 Zřejmě jste (paní Spencerová, Vy a jiní) informováni o současné mezinárodní situaci a možnostech její změny lépe a více než náš pan prezident. A je pro Vás všechny tak jednoduché a noblesní si do něho "kopnout".
   Jaké řešení současné situace navrhujete, např. Vy pane Kopecký ?

   Vymazat
  3. (Anonymní 6.října 2016 14:59)
   Úvodem: jsem - z několika důvodů - proti otevření hranic masové migraci. Naprostá většina migrantů (nejen muslimských!) z těchto oblastí NENÍ SCHOPNA začlenění do evropské společnosti a vytvářejí paralelní společnosti. To bohužel ukazují zkušenosti několika posledních desetiletí dost jasně. Týká se to ve zvýšené míře druhé a třetí generace přistěhovalců. U naprosté většiny z nich to není proto, že by se integrovat nechtěli; ani snaha na straně hostitelských zemí nechybí. Čímž je řečeno, že evropské společnosti NEJSOU SCHOPNY takové množství přistěhovalců začlenit (uživit ano).

   K "návrhu": Pokud by opravdu existovaly JEN tyto dvě možnosti, návrh by mohl vypadat jako "menší zlo". To je, co patrně máte na mysli.

   Jenže se vtírají otázky:
   - Odvezli by tam jen ty "běsnící" nebo všechny, kdo nedostanou asyl?
   - Jak dlouho by je v tom izolačním (abychom tomu neříkali "koncentrační") táboře nechali "běsnit"?
   - Za jak dlouho by se "zklidnili"?
   - Co s nimi potom?
   Zkusíme o tom uvažovat chladně a bez emocí a bez mravoučných výkřiků - o ty se postarají "vítači".

   (Právní aspekt, jakkoli patří k těm vůbec nejdůležitějším, nechávám pro tuto chvíli mimo diskusi.)

   -------------------
   (Anonymní 6.října 2016 15:27)

   Najít řešení bude zatraceně těžké mj. proto, že nefungují - a podle všeho ani nebudou fungovat - dokonce ani MINIMÁLNÍ nezbytná opatření:
   1) dohledání a identifikace těch, kdo už do EU pronikli; a zrychlení asylového řízení
   2) oboustranná ostraha hranic Turecka, Libye (a dnes už patrně i Egypta a dalších zemí)
   3) efektivní tlak na země původu, aby své občany přijímaly zpět (většina z nich to odmítá; proč jsou za to ale peníze nabízeny právě jen Turecku?!)
   4) zvýšení rozpočtu OSN pro financování uprchlických táborů v krizových a sousedních zemích.
   Bez těchto prvních kroků, a především bez zastavení dodávek zbraní /USA, Saudská Arábie, Katar a skoro určitě i Francie, Německo a mnozí další/ se nelze pohnout z místa.
   Facit: řešení nevidím.
   Ovšem "neobydlené ostrovy" jsou pitomost; nic by nezlepšily, naopak by jen prohlubovaly zoufalství a nenávist na všech stranách.

   (O kopnutí do pana prezidenta - jak se domníváte Vy a pan Olšer - se nejedná. Vytýkat mu chyby je potřebné.)

   Vymazat
  4. A paní Spencerová má snad patent na rozum?

   Vymazat
 3. Dnešní uprchlíci z Afriky kteří jsou vytyhováni z VÝSOSTNÝCH VOD LYBIE jsou dopravovány k italským břehům! Proto by takoví lidé měli být vraceni na to území, v jejichž vodách byli "zachráněni"!!! Mezinárodní pravidla velí, že Námořní lodě jsou povinny zachraňovat tonoucí v MEZINÁRODNÍCH VODÁCH. Určitě tam i bude, že zachránci jsou povinni je dopravit k nejbližšímu pobřeží a ne je odvážet tam, kde si to "zachránění" přejí!

  OdpovědětVymazat
 4. VPÁD HORDY VETŘELCŮ
  Už se valí horda tmavá, zvěř se takto nechová,
  pozvala je sem ta kráva, co si říká Merkelová.
  Jedou lodí, vlakem, pěšky, derou se přes zátaras,
  v zimě nasadí běžky, nesmí sejít ze svých tras.
  To, že vpadly cizí rasy, Evropě se prodraží,
  zbydou jen prázdné kasy a posraná nádraží.
  Při té cestě za svou vizi, stelou si, kde se dá,
  úcta k mrtvým je jim cizí, hřbitov nikdo nehlídá.
  Mrtví dědci, také babky, jste v tom až po kotníky,
  serou na vás cizí zadky, ochcávají pomníky.
  Merkelové to jedno je, vidí co tam mužů je,
  těší se na znásilnění, konečně si užije.
  Až se smísí tato chasa s tou německou árijskou,
  vznikne zcela nová rasa s granátem a propiskou.
  Změna znaku také láká, měl by tam být někdo tmavý,
  co v jedné ruce drží ptáka a tou druhou bombou zdraví.
  Před tím, než se všechno zhatí v zájmu práva šaría,
  ochraňuj nás všichni svatí, Bůh i Svatá Maria.
  Václave, ty krále český, chceme jít k Tobě ve stopě,
  vždyť nám tady bylo hezky, než jsme byli v Evropě.
  Lide český, vzbuď se! Více! Chraň sebe i tento stát!
  Zlatý svrab a neštovice, chceš se takto zahrabat?
  Chceme se mít opět skvěle, nelze takto v tichu hnít, ať Unie jde do prdele, řiť nám může políbit.

  OdpovědětVymazat
 5. TO JE ZAJÍMAVÉ, ŽE AUSTRÁLIE MÁ "PRONAJATÝ" OSTROV OD JINÉ ZEMĚ A NIKOMU TO NEVADÍ - DĚLÁ DOBŘE , ABY JM TAM NENALEZLI DARMOŽROUTI A ZLOČINCI
  A NĚKTERÝM UBOŽÁKŮM VADÍ ZEMANŮV NÁVVRH , co ?????!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Visí na tom plotě jak netopýři, ale pozor, jsou to upíři. Takže do pusté jeskyně s nimi, nejméně. Nebo snad chcete, aby se na hranicích ozývalo ra-ta-ta-ta. Myslím, že k tomu už nemáme daleko.

  OdpovědětVymazat
 7. Co se stalo nelze vrátit! A vojáci islámu se valí na Evropu! V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 8. https://www.youtube.com/watch?v=Q0iKsfGlI7A
  tak se na to podivejte to stoji za shlednuti obrazek si udelate samy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to je za debily? Uchylaci a hovada blekoce pate pres devate.Tak to neni jen v juesej ? Ja myslel ze to je zme uplnejch volu ale jak vidim i cesko se zene do prdele milivymi kroky ,hnus a hnuj

   Vymazat
 9. Kde neegr posere travu jiz nikdy neni mozno pestovat ani vojtesku .Vzdyt se podivejte kam to dotahla Jizni Africa ,Rhodesie a dalsi zeme belochy puvodne spravovane zeme .Podivejte se na Haiti kde ta holota vladne 200 let ,nejvetsi spina bordela a hnuj na zapadni polokouli.A ti zachranci Hebelsteini co jim jezdi pomahat tak doukradnou ten zbytek,co tam naivni zelene mozecky Debiliii poslou okradouce svou rodinu.Svet je v absolutnim deliriu a rozkladu buzeranti a pedofilove maji vic prav nezli normalni ,hnus ,to zavedl Usatec udajne sam homosexual je n abliti .60% neeegru je pod oboji a nakazeno 80 % je muslimu a proto s eo tom v Americe nesmi mluvit .taky parada kam to nechali hrdinove dojit

  OdpovědětVymazat
 10. Nechci být ničím advokátem, ale je skutečností, že zatím jsme slyšeli jen odsudek návrhu M. Zemana, který nikomu nic nesliboval, žádné ostrovy nezabíral, pouze dal tento návrh k úvaze a diskuzi. Ale neslyšeli jsme jiné návrhy, jak celou věc s nelegálními migranty řešit. Nebo si je snad ti kritici chtějí vzít v počtu na snímcích domů? Osobně bych návrh českého prezidenta chápal jako vypuštěný zkušební balónek, k němuž by se měli vyjádřit jak představitelé Řecka, tak i EU. A případně i další lidé, pokud mají nějaké další návrhy, jak věc řešit. Jak pro Řecko, tak i pro EU by realizace tohoto návrhu mohla představovat uspokojivé řešení hned 2 problémů najednou, tedy jak důsledků migrace lidí z 3. světa do Evropy, tak i způsobu částečného oddlužení Řecka. Pouhé "wir schaffen das" evidentně nestačí.

  OdpovědětVymazat