Reklama

sobota 22. října 2016

Obavy NATO ohledně závěrečné operace v Aleppu jsou odůvodněné


22. 10. 2016       zdroj
Představitelé NATO tvrdí, že Rusko poslalo všechny lodě Severní flotily a také části Baltské flotily na posílení kampaně v Sýrii. Agentuře Reuters to sdělil jeden z diplomatů organizace. Podle něj je "tato operace co do rozvinování největší od dob studené války." Přičemž samotná Severní flotila již dříve informovala o odeslání skupiny lodí do Středomoří a uvedla jejich konkrétní názvy.Zástupce ředitele Taurického informačně-analytického centra RISS Sergej Jermakov Pravdě.Ru sdělil, zda je to opravdu tak velká operace:

Ano, je to pravda, jedná se o velmi velké rozvinutí, o velkou expediční operaci našich flotil, jejichž účelem je posílit námořní skupinu v Sýrii. Dodám, že se jí účastní naše nejlepší válečné letadlové lodě. Posílí to naši leteckou složku v Sýrii.

Operace je odůvodněná, situace je tam velmi napjatá a posílení je samozřejmě nutné. Kromě toho to umožní ověřit bojeschopnost v praxi, propracovat koordinaci úderů s činností palubního letectva. Nejsou zde žádné tajnosti, jsou to fakta. Ministerstvo obrany Ruska to ani neskrývá. Není to nějaká tajná skrytá operace, je předpokládána v rámci našich dohod se Sýrií v souvislosti s tím, že tam bude naše trvalá základna a samozřejmě v rámci boje proti mezinárodnímu terorismu.

Je možné, že bude v blízké budoucnosti zahájena finální vzdušná operace v Aleppu?
Je zřejmé, že skupiny se nestahují jen tak. Vojenské posílení svědčí o tom, že tyto plány existují, ale jak budou realizovány, je těžko nyní říci. Je to otázka pro armádu, pro ty, kteří plánují operaci, kteří tam jsou a znají situaci na místě. Skutečnost, že taková operace není vyloučena, to je pravda.

Připomeňme, že tisková služba Severní flotily oznámila, že v souladu s plánem bojového výcviku námořnictva bylo 15. října zahájeno tažení skupiny letadlových lodí Severní flotily do oblasti severovýchodního Atlantiku a Středozemního moře. Ve skupině je těžký letadlový křižník Admirál Loďstva Sovětského svazu Kuzněcov, těžký jaderný raketový křižník Petr Veliký, velké protiponorkové lodě Severomorsk a Viceadmirál Kulakov a podpůrná plavidla.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

14 komentářů :

 1. Jednou vypluje jiná flotila nežli americká a hned je to podezřelé...nechci vypisovat kde všude jsou "ti druzí vlastně první".Konečně se postaví protiváha.I když z koncetrace zbraní na relativně malém prostoru nekouká nikdy nic dobrého.Tak snad vědí co dělají..obě strany.

  OdpovědětSmazat
 2. Budou rádi, když se ten střep dokodrcá do nejbližší šrotovny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč z toho střepu mají všichni bobky? V.J.Horák

   Smazat
  2. Bobky mají, aby jim neupad šroub.

   Smazat
  3. Starej se o svý bobky, aby ti nepadaly ty chytráku.

   Smazat
  4. Pokud je mi známo,jsou to americké lodě,
   které po vyplutí z přístavu nedoplují ani
   na místo svého určení.Hned při púrvní plavbě
   je musí odtáhnout do přístavu.
   Petr Majevský

   Smazat
  5. vlast tě (15:36) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
 3. No tak hlavně aby to byla opravdu závěrečná operace. Tak přemýšlím, kdyby na světě konečně vypukl mír, spousta novinářů si bude muset hodit mašli. O čem pak budou psát? Jak se znovu opravují a budují rozmlácená města, a hnědáci se vracejí domů? Jak davy mávajících občanů vroubí silnice, kudy se hnědáci budou vracet? Novinář ani komentátor nic jiného neumí, než psát ( a i to mnohdy dost mizerně) a teď jich přibyly davy, tipuju tak na každý kilometr čtvereční ČR jeden novinář. A vypadlá ňadra, rozkroky a svůdné bikiny taky všechny neuživí - tak vlastně musí být rádi za světové krveprolití. Dokud se chřestí zbraněmi, je o čem psát, až se dochřestí, bude to slabší. Stejně je to legrační - bojovníci s drogami potřebují spousty narkomanů, bojovníci s chudobou potřebují spousty chudých, bojovníci s korupcí potřebují spousty zkorumpovaných, bojovníci za lidská práva potřebují spousty ponižovaných a poškozovaných, a novináři potřebují spousty tragedií, šoků, zvrhlostí, zločinů, a válek. Je tady střet zájmů - normální lidi by chtěli aby všechno bylo vyřešeno, v pohodě a normální, a naopak všichni tito jmenovaní potřebují neustálé dohady, tahanice, války apod. protože je to solidně živí. Znamená to, že nikdy mír, klid a pohoda na světě nemůže nastat.Píše se tak, jako bychom si to všichni děsně moc přáli, a byl to cíl veškerého snažení, ale ve skutečnosti je nejspíš pořád dost těch, kteří si klid a mír nepřejí. Je to hra na "jako". Hodnoty jsou převrácené - nebo přímo zvrácené?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15.29 ano moc pěkně jste to napsal, souhlasím, jenže to,aby už nikdo nevěřil těm jejich lžím o "potřebnosti války a že to jinak bez války nejde " tak toto je práce nás "obyčejných" lidí i když my nejsme vůbec obyčejní ale velmi neobyčejně mocní Boží stvoření,toto není žádná propaganda,nýbrž holý fakt...takže buďne odvážní a nedejme se zatlačit do kouta,už je dost lží o jejich nepostradatelnosti a výjimečnosti,my sami musíme o svém životě rozhodovat,poněvač to nikdo za nás neudělá,každý sám za sebe,převezměme zodpovědnost za vsé činy,abychom se u "posledního soudu" nemuseli za sebe stydět.

   Smazat
 4. Souhlasím, převrácené až zvrácené.

  OdpovědětSmazat
 5. slavne nato konecne narazilo na podobnou silu to je neco jineho nez bombardovat muslimaky co se nemuzou branit

  OdpovědětSmazat
 6. Záleží ale dost na tom, co budou lidé vyhledávat. Když v minulosti byly např. v kinech Týdeníky, tak se později hodně lidí smálo tomu, že se v nich ukazovalo, co nového se postavilo, vynalezlo, vyrobilo, jak to vypadá s péčí o mládež, co je nového v kultuře a sportu. Dnes by to možná již mnozí lidé zase brali. Jenže dávat si (socialistické či jiné) závazky) o kolik ti či oni dělníci v montovně přeplní normy cizích zaměstnavatelů by rovněž nebylo to pravé. Takže, co vlastně chceme? Většina z nás ne válku, to každopádně. Takže války urychleně ukončit a nové nezačínat. Jenže k tomu musí být "obě strany". A dnes je jich více než dvě. Pak obnova válkami zničených zemí. A komerční spolupráce mezi zeměmi na bázi vzájemné výhodnosti. Témata by se našla. Nastal již čas poptávky po nich? Leckde ve světě tento trend nabírá na síle. U nás o tom ale zatím vesměs ani nevíme, natož abychom se účastnili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proože u nás je cezorováno vše a co se nelíbí páníčkovi z neagresivnější země světa se nesmí pustit do éteru

   Smazat
 7. Myslím, že tam vezú najmä veci na zásobovanie. Na ostatné stačia lietadlá, rakety...
  Rusi prispeli k bojaschopnosti sýrskej armády 1. výcvikom(najmä PVO),
  2. dodaním náhradných dielov (nechávali tanky v púšti)
  3. zlepšením taktiky ("regionálni" obrancovia - dobrovoľníci a občas aj vojaci nešli ďalej brániť iné regióny, stratégiou kotlov a i.)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.