Reklama

čtvrtek 13. října 2016

Od Mariupolu přicházejí dramatické zprávy: znovu se zde rozhořívají boje

ea24
12. 10. 2016  Eurasia24

Od města Mariupol je hlášeno obnovení bojových akcí. Boje mezi ukrajinskými silami a vojáky Doněcké lidové republiky se zde opětovně rozhořely ve středu 12. října ráno, informují očití svědci.


Zprávy hovoří o provokacích ukrajinských sil a odvetných akcích armády Doněcké lidové republiky v regionu Širokine – Sachanka. V boji jsou zde používány minomety, raketometné systémy a střelné zbraně.

Později se podle svědků bojové akce přesunuly severněji, do regionu Talakivka – Kominternovo. Intenzita přestřelek byla i zde vysoká, včetně použití těžkého dělostřelectva.

Již v úterý 11. října „dobrovolníci ATO“ (ukrajinská „protiteroristická operace“) informovali o velkém počtu raněných vojáků ukrajinských sil v mariupolském směru. Například ukrajinská dobrovolnice na Twitteru upřesnila, že šlo o dvanáct raněných a jednoho padlého.

Na pravděpodobnost prudkého zostření situace na Ukrajině právě v říjnu upozorňoval už před několika měsíci analytik Rostislav Iščenko.

36 komentářů :

 1. Jde o odvetu USA za Sýrii,jak se nebude dařit USA v Sýrii,bude se stupňovat válka na Ukrajině.Každopádně se jedná o další vojenskou linii,zaměstnat Rusy a nedopřát jim klidu.To je onen plán B pro Sýrii a je také možné,že ohlášené atentáty IS pod velením CIA na Ruské města,přijdou na řadu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, bude to znít možná blbě, ale neodpustím si tu poznámku: Ono to ale Rusku prospívá - semknutost občanů. nárůst vlastenectví, ochota strádat, udržuje to bdělost, usnadňuje přijímání nepopulistických opatření, zvyšuje vnímání důležitosti armády a jejího vnímání jako důležitého prvku pro přežití vlasti, významně napomáhá protipropagandě ....

   Smazat
  2. Doněcká a Luhanská republika tvoří jakési nárazníkové pásmo. Nemyslím si, že by to pro Rusko měl být větší problém. Navíc ukrajinci by si měli dát pozor, aby nepřišli ještě o nějaké další území.

   Možná bude snaha provést atentáty na Ruská města. Tato hrozba by měla více stimulovat tajné služby, aby se tomu předešlo. Navíc Rusko si už několika velkými atentáty prošlo a to nebyla žádná Sýrie či Ukrajina.

   Smazat
  3. Anonymní13. října 2016 7:37 to neni blby ale skvely ze se rusove semknou

   Smazat
 2. Anonymní 7:37
  Chápu to podobně jak píšete.
  Jistě,obezřetnost je na místě jak také píše 7:55.
  Už jsem to psal jinde,více bych si všímal osob přijíždějících do Ruska hezky oblečených.

  OdpovědětSmazat
 3. Ukrouši potřebují udělat divadélko pro USA a EU a zaměstnat benderovské fašouny před zimou aby došla tranše na nákup "zlevněného" plynu koupeného v Rusku a pak přeprodaného z Německa a dodaného přes ČR a SR. Zima se blíží a ukroušské zásobníky zejí prázdnotou. Musejí na sebe nějak upozornit a zalísat se světovým vládcům zla. A lidi to je jen takový koratelární vedlejší produkt a když pár nácků zařve budou přeci noví hrdinové. Navíc v zimě se v Rusku (ona dřív celá Ukrajina byla Rusko a vlastně i je, jen si tam dnes hrají že jako nejsou Rusové) blbě bojuje, tak to musí stihnou co nejdřív.

  OdpovědětSmazat
 4. Stýkám se u nás velmi často s ukrajinskými dělníky. A můj názor je takový. Řadoví Ukrajinci vůbec netouží po nějakém střetu s Ruskem a nevidí v něm svého nepřítele. Mnoho z nich má Rusky za manželky. Ono taky, odkud mají separatisté tolik těžké bojové techniky. Kdyby to tam všechno navozili Rusové, např. na vlacích tak by to určitě Američani vše z vrchu nafotili. To jsou zbraně velké části ukrajinské armády, která byla proti rebelům nasazena a přešla na jejich stranu. Jen dodám, že později na Krymu po jeho ,,anexi" zůstalo 12 tisíc ukr. vojáků. Těm dělníkům u nás je převážně jedno, jsou li u nás a nebo v Rusku. Všude vydělají víc ale hlavně, zejména ti mladí, kterých přibylo nyní něurekom, utekli před mobilizaci, před nasazením proti svým spoluobčanům ruské národnosti, ke kterým se jejich vlast(Ukrajina) nehezky zachovala a chtěla jim sebrat část svých práv(nebyla to žádná práva typu Šária). Toť prvopočátek všeho zlého. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 945
   Stýkám se s Ukrajinci také a navíc tam často služebně jezdím. Naprostá většina je ale velmi silně proti ruské intervenci na východě Ukrajiny, pochopitelně nikdo nechce válku - ale jejich staré spojenectví s Ruskem je na několik generací ztraceno. Rusové udělali geopolitickou chybu tím, že se chovají jak v minulém století. Svět jim to nevzal.
   Ohledně těch důkazů přítomnosti ruské armády a technikyx na východní Ukrajině toho bylo publikováno dost. Špionážní služby mají dobré informace a proto i vyspělý svět proti agresivnímu Rusku kvůli Ukrajině uvalil sankce.
   Jeden z dobrých článků a je tem i řada Vámi požadovaných důkazů je například zde: http://adamovsky.cz/dukazy-ruske-invaze-na-ukrajine/
   a nebo zde: http://technet.idnes.cz/ruska-invaze-na-ukrajina-ruske-zbrane-na-ukrajine-f7t-/vojenstvi.aspx?c=A150225_160043_vojenstvi_mla
   Největším důkazem je ale přiznání Putina v televizní besedě: https://youtu.be/53rFu5-G_9Y

   Smazat
  2. Kolik dostáváš na hodinu,ty jedna vejmrdo nacistická?!
   Samozřejmě,že jim Rus občas něco šupne,přece je v tom nenechá a svejm pomůže,to jen u nás je kvanta takovejch šmejdů,jako ty,co zradí i vlastního braáchu,jen aby se zavděčil těm obřezanejm kriplům v Americe....

   Smazat
  3. Pro toho "služebně jezdícího" na Ukrjainu (10:07) - Vámi uvedené články jen opakují fakt, že se bojuje ruskými zbraněmi. Opomíjí ale existenci tzv. vojtorgu v Rostově na Donu, kde opolčenci obchodují černým uhlím a strojírenskými výrobky a za to nakupují zbraně a munici. Zapomínáte také na sbírky občanů Ruské federace ve prospěch opolčení. Takže s těmi protiruskými propagandistickými kousky se daleko nedoplazíte. Je pravdna, že to, co se povedlo Američanům a Poláků, potažmo zemím NATo a EU, je rozeštvat občany Ukrajiny a postavit je proti sobě. Inu, rozděl a panuj, o to jim šlo. Ale vítěz určuje budoucí pravidla a to mne osobně uspokojuje. Oni totiž těmi vítězi banderovci určitě nebudou.

   Smazat
  4. dobre ste mu dali 10.53 super teraz k 10.07 aku geopoliticku chybu ja neviem o nijakej takej chybe viem iba jedno ze pred rokmi a pred rokom 1917 luhansk doneck a krym patril rusku az neskor v roku 1922 ked vznikali sovietske staty boli pridane k ukrajine aby mala aspon tazky priemysel lebo to bola iba polnohospodarska krajina a krym imdal chruscov v 1953 a este o tej nenavisti ukrajincov v rusku nech si vsetci uvedomia ze za to mozu ich vlastni politici ktori boli vtedy v moskve vorosilov kaganovic a chruscov

   Smazat
  5. 10:07
   nelži!
   mluvím tady také velmi často s ukrajinci -(spíše ukrajinkami jako mezi ženskýma)-ty by ti řekly ,co si myslí.
   Dnes už vidí a ví i ta nejprostší dušička ,kdo v tom má hnáty!tak nemel!
   j.

   Smazat
  6. 1104 pokud na Ukrajině podle Vás nejsou ruští vojáci, proč tedy jich je řada v zajetí u Ukrajinců ?
   Proč jich tam taky řada zahynula a jejich matky se domáhají dalších informací ?
   Jsou tam snad na pozvání Ukrajinské vlády ? Když s tím operujete často v případě Syrie ?

   Smazat
  7. Jen taková připomínka. Odkud pochází většina zbraní na Ukrajině. Čím je a byla vyzbrojena ukrajinská armáda? Pouze ruskými zbranněmi. Tak se nedivme, čím se tam bojuje. Ještě nebyl předložen jediný důkaz, že tam operuje pravidelná(!) ruská armáda, že tam má tanky atd. Jediný důkaz přítomnosti vojáků ruské pravidelné armády byly Porošenkem předložené jejich pasy!!! To, že tam bojují ruští dobrovolníci vyzbrojeni ruskými zbraněmi, zrovna tak jako amatérští vojenští poradci z Ameriky na druhé straně, není pochyb. Ale oni to asi nebudou na obou stranách vojensky nevyučení amatéři. Jen dodám, že na východě Ukrajiny byl zabit americký generál, který u sebe neměl pas. Co tam dělal?

   Smazat
  8. 10:07 Neustále vycházíte z toho, že agresorem je Rusko. Zopakujme si tedy definici agrese:
   "Agrese (z lat. agressio, výpad, útok) znamená napadení, útočné jednání, které se projevuje záměrným poškozováním nebo násilným omezováním jiné osoby nebo věci."
   Podle této definice je jasně agesorem Kyjevská vláda, která zaútočila na "separatisty", kteří se rozhodli bránit svá práva a své území. Takže ano, na východě Ukrajiny probíhá agrese, ale opačná, než tvrdíte vy. Rusko stojí na straně obránce, ne útočníka (agresora). Dokud toto nepochopíte, nepouštějte se prosím do dalších úvah, protože budou chybné.

   Smazat
 5. 10:07
  Jo, aha, agresivní Rusko. To, že tam je ruská technika je logické, to, že je v tom článku v každém druhém odstavci "údajně", není nic divného. Pořád mi ale chybí dokumentace o tolik vytrubované přítomnosti pravidelných vojsk ruské armády.
  No ale, kdyby nebylo Majdanu, do kterého investovaly USA 5 miliard dolarů, a loutkové vlády degenerátů, dosazené Nuland, nebylo by ani "ruské agrese". Rusové v reakci na puč neudělali nic jiného, než co by udělal každý, kdyby byl v jejich kůži. Rozdělit a znenávidět navzájem Slovany byl jasný záměr.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro 10:39
   Stačí si rozkliknout ty originální zdroje, kde jsou fotky techniky, která přejela z Ruska ukrajinskou hranici a je pouze ruská technika z ruské armády. Jako malý příklad zde: http://info-news.eu/russian-mraps-spotted-in-luhansk/
   Takových odkazů a zdrojů je tam celá hromada.
   Putin navíc své vojáky přiznal na východní Ukrajině v televizní besedě. Tom, že je tam poslal nelegálně a že se tomu normálně říká agrese, tak to asi nemusím opakovat.

   Máš plnou hubu řečí o americké podpoře událostí na Majdanu. I kdyby ano - co je to proti vojenské intervenci ruských cizích vojsk bez souhlasu vlády v Kijevě ??

   Smazat
  2. Pro 10:55 a ostatní proamerické sráče: opolčení obchoduje s Ruskem např. prostřednictvím Vojtorgu v Rostově. Prodává černé uhlí a strojírenské výrobky a kupuje moderní ruské zbraně. Tuto skutečnost nikdy netajili a kdyby naši novináři byli jen trochu poctiví, tak by o tom napsali. Ale protože nejde o novináře, ale propagandisty NATO, tak se dovídáme "pravdu" jen od tendenční Petry Procházkojic a té štětinaté eurosvině, co lhala už za války v Osetii.

   Smazat
  3. Pro 10:55 - moc mne zajímá ono Putinovo vystoupení, kde "přiznal své vojáky na východní Ukrajině". Dej laskavě link. Já ruskou mediální scénu docela pravidelně sleduji, ale nic takového jsem tam nezaznamenal. Že by mně něco uniklo? Dej ten link, ať se mohu přesvědčit a informovat sám. Oni ty ruské zprávy na Novinkách či v ČT často komolí.

   Smazat
  4. Ano, viděl jsem kolony ruské bojové techniky, ale kde byly tyto fotky pořízeny, když kolem byla jen příroda? Nikde žádné fotky ruských vojáků s označením RA ve městech, nikde ruské tanky s výsostnými znaky v ukrajinských městech, kde by byl alespoň ukrajinský nápis nebo na silnici silniční směrovka v ukrajinštině aby bylo vidět, že je to na Ukrajině...

   Smazat
  5. pro 10:55 jo ona je tam ta nelegitimní, pučistická a fašistická vláda v Kyjevě nepozvala? No tak to tam fakt nemaj co dělat.

   Smazat
 6. anonym 10.07 hlupáček zblblej prozápadní propagandou??Rusové odstřelili Janukoviče???Rusové spustili krvavý převrat zvaný Majdan??Rusové upalovali Ukrajince v oděském domě odporů???Vyndej si hlavu z prdele,ty kokote hloupej!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:45 pán asi neví, že proradného prezidenta Janukoviče odvolal parlament.. tak to je potom težké. Dokonce velkou většinou hlasů a to i z jeho vlastní strany.
   Rusové sice nespustili krvavý převrat na Majdanu, ale ten se uklidnil a celkový počet obětí je docela nízký. Možná několik desítek. Střelba šla z policie , kterou ovládal Janukovič. Demonstranti asi zbraně neměli.
   Naopak Rusové spustili intervenci na Ukrajinu a počet obětí je asi 9.000 obětí.

   A dál nebudu reagovat, protože Ti není rozumnět.

   Smazat
  2. Pro 10:59 - Proč poučujete, když jste špatně informován? Copak si myslíte, že se do diskusí chodí duševní chudáci, že si tu můžete beztrestně plácat nesmysly. Demonstranti na Majdanu byli vražděni střelbou do zad z druhého patra hotelu Ukrajina, který tehdy měl obsazen Pravý sektor. Německá veřejnoprávní televize ARD o tom odvysílala celý film. Kulky, které netrefily demonstranty a zaryly se do kmenů stromů musely jako důkaz zákeřně střelby zmizet. Proto celá alej byla pokácena. Parlament sice prezidenta Janukoviče zbavil moci, ale byl to akt protiústavní. Navíc se to odehrávalo v atmosféře teroru, která všem aktům Vjerchovné Rady ubírá legitimitu i legálnost. Někteří poslanci byli lynčováni, někteří zmizeli do ilegality. To samé se dělo s novinami a televizními stanicemi. Od té doby prožívá Ukrajina období teroru, střílení a upalování civilistů jen pro odlišné názory. O žádné ruské intervenci nemůže být ani řeč. To jen rusky mluvící občané Ukrajiny se brání fašistickému nástupu, který jasně deklaroval, že je proti nim.

   Smazat
  3. 1122 je vidět, že jste ostatně jako často tady naletěl na ruskou propagandu. Podobných dokumentů jako uvádíte z ARD bylo celá řada a to se zcela opačným informačním poselstvím.
   Uvědomte si, že Ruská propaganda musí za každou cenu Ukrajince špinit, jinak by nedokázalo ruské vedení před svým obyvatelstvem zdůvodnit podlou intervenci na východní Ukrajinu a vojenskou anexi Krymu.
   O nějaké bezústavnosti odvolání Janukoviče asi víte jenom vy. I Putin už dávno uznává nově vzešlou po volbách vládu, parlament v Kijevě a Porošenka jako prezidenta. Zřejmě čtete nějaké staré propagandistické ruské noty.

   Smazat
  4. Ty musíš mít nádor na tvým pidizbytku neprochlastanýho mozku ty potomku udavače Havla!Banderovci se diskreditujou na každým kroku za pomoci ussackej agresorů vražděním vlastních lidi!!!Jenže to ti na školení u opilce a fašisty Herr Poserplíny nikdo neřek,vid Chujmere?!

   Smazat
  5. Pro banderovce 12:17 je předchozí příspěvek

   Smazat
  6. Vážený 12.17 vy mi nic neříkejte o ruské propagandě. Ona je totiž nebezpečná v tom, že se na rozdíl od té ,,naší" proamerické blíží co nejvíce pravdě. A v tom je ta nebezpečnost. Vy jste zářným příkladem té ,,naší" propagandy. Osobně se považuji za nestranného, neb dnešní Rusko zrovna nemusím, tak že vše sleduji s určitým nezaujatým nadhledem, oni totiž jsou lidé, kteří nemusí být ani najedné straně a utvářejí si svůj vlastní nezaujatý názor a pohled na věc.

   Smazat
  7. 12.17 O jaké vojenské intervenci Rusů na Krym mluvíte? Rusové tam měli svoji základnu, při konaném referendu ji její vojáci neopustili a po referendu přešlo 12 tisíc ukrajinských vojáků na stranu Rusů. Tak proč tam internetovat další vojáky, když 92% voličů intervenovalo do Ruska?

   Smazat
  8. To už v těch Evropských Hovnotách nemáte lepší propagandisty, než je ten zmraštěk 12:17? TO je fakt úroveň. Kdyby se alespoň trochu namáhal, ale jen takhle průhledně lhát a plkat nesmysly, bože, bože, to je ale mizerná úroveň.

   Smazat
  9. 10.59 + 12.17 jen dodatek k odstřelovačům - přiznali se a vystoupili nejdříve v interview pro BBC a potom i v ukrajinských televizích. Neměli sebemenší problém zabíjet civilisty i policisty. Jejich totožnost je známa. Berkut odstřelovače nepoužil, pouze opětoval palbu vedenou z hotelu Ukrajina a z budovy filharmonie poté, co bylo zasaženo několik desítek policistů střelbou odstřelovačů.
   Janukovič k odvolání Janukovič by bylo potřeba použít zákonný prostředek - jednou z cest byl zákonem určený počet hlasů v parlamentu. To však provedeno nebylo, protože majdanisté navzdory bití poslanců a zveřejnění jejich domácích adres a adres a časů školní docházky jejich dětí ani tak nedosáhli potřebný počet hlasů. Tzn. nástup Turčinova a Jaceňjuka znamenal dokončení převratu čistě nacistického typu. Je dost nepochopitelné, jak někdo může něco podobného obhajovat

   Smazat
  10. Zkrátka lezou sem schewarzenbergské svině, lžou, překrucují, vymýšlejí si, fandí náckům, jako by jim nestačilo pole působnosti v ČT, ČRo a v mainstreamu.

   Smazat
  11. 12.17 zase lžete, Porošenko je legitimizován tím, že byly uspořádány na části ukrajinského území nové volby. To ale nelegitimizuje odvolání Janukoviče a ani předchozí činnost Turčinova ani Jaceňjuka, protože ti se dostali k moci násilným převratem nacistického typu a vykonávali svou zločinnou činnost po majdanu ještě před těmito volbami.

   Smazat
 7. Ten milovník agresorů z Fuckingtownu má zase tři promile v žíle a byl na školení lejnolahvárenský žumpě, takže opět mele 1000x opakovaný lži v domnění,že se časem změní v pravdu....je to Chujmer debilovič obohacenej evropskejma hovnotama Jabdy a Putny!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Ve vysílání ČNTV ukazovali video ze Slovenska jak na východní frontu jezdí nákladní vlaky americké
  vojenské techniky a mluvilo se tam o amerických snajperech .....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dřív jezdili na Balkán pod heslem "Zastřel si svého Srba", dnes jezdí na Ukrajinu s heslem obdobným: "Zastřel si svého Rusa". A někteří Čížci jim v tom ještě fandí.Zapomínají, že my tady v Čechách jsme hned druzí v pořadí!

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.