Reklama

pondělí 10. října 2016

Odešla Libuše Šilhanová

Yekta Uzunoglu
10. 10. 2016
…….měla jeden z nejsilnějších charakterů, jaký jsem kdy v životě poznal.
Libuše byla vždy silná, odolná, skromná a věrná přátelům, přitom nezlomná bojovnice za spravedlnější svět, i když prožila tolik bolesti, že by jí byli jiní smrtelníci poznamenáni na doživotí.
Byla neuvěřitelně vnímavá, cítila i špínu kolem sebe, ale nikdy nic nedala na sobě navenek znát. Dělala jako by nic, že nic nevidí, vstřebávala do sebe to špatné kolem ní, to špatné, co ji dusilo a smutek z toho špatného nosila v sobě.
Jak tu bolest snášela, aniž by ji dala navenek znát, a jak se s ní vyrovnávala a přitom zůstala nepoznamenána, nevím.
Dvakrát jsem ji zažil s hlubokou bolestí v duši. Poprvé, když zemřel jí drahý Věnek, pak když v mladém věku odešla její krásná a nadaná vnučka. Seděli jsme spolu na lavičce na Václavském náměstí, drželi se za ruce a ve vše pohlcujícím smutku mlčeli.....
Nikdy nebudu moci zapomenout na Libuši, když jsem já zoufalý v bezpečnostní cele vazební věznice Ruzyně držel hladovku a ona se svými, s našimi, přáteli demonstrovala před branami věznice.
Za demonstraci se jí odvděčili tím, že vykradli její kancelář, ukradli i počítač, ve kterém měla uložené údaje o mně z centra Českého helsinského výboru.
Vzpomínám na ni, jak na mně čekala, když jsem byl konečně propuštěn a jel jsem za ní domů, měl jsem v patách fízly. Libuška se dívala z okna a viděla, jak jsou nalepeni za mně a pak řekla: ti hajzlíci jsou ještě hloupější než estébáci za totality, ti nás sledovali alespoň tak, že jsme je často ani neviděli.
Libuško, svým odchodem jsi mne pustila do absolutní samoty, ty a Květa jste tady byly vždy pro mě, dávaly jste mi naději často i z dálky… Země tady bez tebe mi nebude tak drahá, ale vím, že se shledáme a že naše silné pouto přátelství zůstalo nepřetrženo.
Na shledanou, Libuško….

14 komentářů :

 1. Špína jste vy yekto drogový dealer,trojitý agent který neví kam patří,zmetek který nic nedokázal jen škodil a vyráběl na židovské zadání a za peníze z drog kauzy jak v ČR tak v BRD.Vy do toho vězení patříte!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čistému vše čisté, zrůdo z 0:34. Komentujete nekrolog, jaký za vás (malé počáteční úmyslně) těžko kdo napíše. Pokud právem, hyeno.

   Vymazat
 2. Neznám tuto LIbušku a jsem zmaten do které doby tento smutný příběh spadá.Jen dedukuji podle věty ,i počítač ji vzali,což značí že doba není komunistická.O to však jsem překvapen,zatím jsem slišel o zvěrstvech a pronásledování LIdí jako Havel,Šabatová,Kocáb,atd.Prosím autora o vědší informace o této osobě,jsem jen obyčejný český plebejec,jdouci po základní informatice v tomto skvělém nádherném demokratickém státě,dbajícím na základní listinu práv a svobod a jak říkal mesiáš Havel,zde prýští láska ,spravedlnost a rodí se hrdinové nové doby světového významu.Podělme se o tyto hrdiny,protože je potřeba je pořád ukazovat:Sobotka,Štětina,Kocáb,Kalousek a jeho TOP09,mladá krev Jakub Janda,nadčlověk a bůh Halík,Špidla mluvící z jeho bidla.Ne konec psaní - je jich těch svatých tolik,že se snad roztrh pánubohu nad ČR pytel? Malý vtip:jde bůh a nese plný pytel kokotů,náchle mu pytel praskne a spadne dolů na zem.Podíva se dolů a řekne"no nebudu to zbírat to je Ceská republika je to zbytečné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to znám o Pražácích a těmi chibami se nemusíte maskovat.

   Vymazat
  2. http://denikreferendum.cz/clanek/23899-odesla-liba-silhanova-statecna-chartistka

   http://www.listy.cz/archiv.php?cislo=072&clanek=020706

   Vymazat
 3. Jo (chiby)nejsou v psaní pro mě nic světového a vtip jsem slyšel daleko větších verzích.četl jsem hodně článků pravopisně nádherné,ale byly to v postatě takové cipárny že tomu ani pravopis nepomohl.Šťourálku důležitý je člověk ne y-i tulíku. Díky pane Kopecký a češtinu se skusím naučit tím zdravím zřejmě pivního šťouralu ,já anonimus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Česky se už nenaučíte, protože nechápete...

   Vymazat
 4. Všimněme si, jak se její příběh všude odvíjí od Chátry 77. Ale tehdy přece její politická kariéra nezačala, ta začal hluboko v 50.letech... A byla prokomunistická, prosovětská!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je u skoro všech těch "chátristů" stejné,studovali s nadšením v těch nejtemnějších 50.letech a bili se tak statečně,že v poklidu dostudovali,dostali teplá místečka a až si v osmašedesátým začali vyskakovat,tak šli k lopatě a někdy ani to ne a to byla ta strašná křivda a světe div se,on jim to po tom posledním puči nikdo neocenil a nepolitoval je...ó jaké to neštěstí a jaký to zločin,že museli nějaký ten rok makat,jako všichni ostatní celý život....

   Vymazat
  2. Pro (18:46)
   Z prvních 242 signatářů Ch 77 byla bývalými členy KSČ polovina. Takže to je od "skoro všichni" dost vzdálené.
   Můžete ctěným čtenářům sdělit, jak v 50. letech studovali s nadšením Jan Patočka, Ladislav Hejdánek, Václav Benda, Václav Havel? Jaká teplá místečka měli v 60. letech Petr Uhl, Jan Štern, Tomáš Hradílek?
   Ne každý z vězněných chartistů měl fešácký kriminál, ne každý šel po r. 1989 do funkcí. Napište, kolik z chartistů příšlo a kolik nepřišlo o práci. Část z nich už ovšem neměla kam klesnout, neboť o původní profese přišli už dříve. O funkce, zaměstnání, postup nepřišli jen chartisté, disidenti, ale mnoho z tisíců vyloučených a nemalá část ze statisíců vyškrtnutých členů KSČ.
   Víte o Ch 77, chartistech a poměrech za stalinistických a normalizačních dob a patrně i o dobách uvolnění starou belu a blábolíte. Copak Jste dělal tehdy Vy, kde Jste byl v 50., 60., 70. letech?
   Není třeba předchozí režim ani démonizovat, ale ani zlehčovat.
   Jevíte se jako Werichem a Horníčkem vzpomínaný "malý český člověk", lidský ubožák, mravní trpaslík, jehož velikost je v tom, že daleko doplivne.
   KR

   Vymazat
  3. KR-běž se s nima vycpat,se všema,těma chátristama,když je Husák zavíral za "rozvacení republiky",tak dělal jen dobře...konec konců oč jim šlo nám dokázali a tu republiku opravdu rozvrátili,takže není proč je litovat,ale naopak,na potkání je kopat do prdele a ty,co se jich zastávají,taky!
   Když ne oni všichni,tak jejich potomci to tu mastili a mastí a s jakým výsledkem,se můžeš ty chytráku podívat všude okolo....

   Vymazat
  4. Pro (14:29)
   Házíte-li všechny lidi do jednoho pytle, tak Jste přinejmenším hlupák a morálně vadná osoba. Proti rozdělení republiky a proti stávajícímu režimu a politice se stavěli či staví kupř. Zdeněk Jičínský, Zdeněk Mlynář, Lenka Procházková, Ladislav Mňačko, Jan Schneider. Řada lidí si dovede uchovat ideály a páteř - na rozdíl od hloupých Čecháčků, kteří jsou stateční jen jako zmanipulovaný dav, jako anonymní házeči špíny a nálepek, jako na svoji šanci čekající zbabělí přitroublí prospěcháři. Každý z Čechů (Slováků, Němců, Rusu, Francouzů,...) si může vybrat, zda bude vazalem, hospododským žvanilem či Husem, Žižkou, Komenským, Palackým, Masarykem, zda bude objektivní a spravedlivý, aktivní a jak dlouho s tím a v jakých oodmínkách vydrží, ať již v obci či na úrovni státu, nebo zda se poveze s davem, bude koukat, kde je snazší cesta a více osobních benefitů, nebo kde je nedovřená pr..l někoho mocného a úspěšného.
   KR

   Vymazat
  5. Pro KR 14:29 má plnou pravdu, například Mňačko židák utekl do Israele atd.Co jste udělali z republiky? Aby vás hamba fackovala až do smrti.

   Vymazat
 5. hlavně že chápeš ty ,Honzo Matěji?!?!?!?chachacha

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.