Reklama

středa 19. října 2016

Otevřený dopis premiérovi: Jak bude premiér reagovat na opakované snahy USA, aby v ČR byla vojenská základna?

19. 10. 2016
Pane předsedo vlády, reagoval jste oficiálně na výroky o tom, že má být v ČR protiraketová základna? USA již jednou požadovaly vybudování prvků tzv. protiraketové obrany na území ČR. Je nyní opět tento krok připravován?
Kandidát na viceprezidenta USA za Republikánskou stranu Michael Pence ve svém projevu na předvolebním shromáždění uvedl m.j.
„Vladimír Putin rozmísťuje protiraketové systémy v Sýrii, takže Amerika teď musí vytvořit bezpečné zóny, aby rodiny, ohrožené rodiny s dětmi, mohly tato území (v Sýrii) opustit“. Michal Pence dále uvedl: „Musíme rovněž rozmístit štít protiraketové obrany v České republice a v Polsku, kterých se vzdali Barack Obama a (demokratická kandidátka na prezidenta) Hillary (Clintonová), aby neubližovali Rusům, v roce 2009."

Toto sdělení zaznělo i na ČT 1 ve zpravodajství a to bez jakéhokoliv komentáře. V kontextu celé prezidentské kampaně v USA a současné mezinárodní situace signalizuje toto panovačné vyjádření ne „ kohokoliv“- ale uchazeče o budoucího člena součásti administrativy USA - snahu o znovuotevření již jednou uzavřené otázky existence protiraketového štítu na území ČR Jakýkoliv pokus o „znovuotevření“ této otázky a to v jakékoliv podobě a pod jakoukoliv záminkou se nám jeví jako krok velmi neuvážený.

Pane předsedo vlády České republiky, Vy přece také víte, že výstavbou jakéhokoliv prvku protiraketové obrany USA resp. NATO na území ČR by byly hrubým způsobem porušeny všechny základní normy mezinárodního práva. A to počínaje Chartou OSN, Zakládací smlouvou NATO, Závěrečným aktem Helsinské konference a dalších, včetně Ústavy ČR a také Smlouvy mezi NATO a RF po rozpuštění VS (nepřibližování k hranicím RF, nerozmisťování nových zbraňových systémů v nových členských státech NATO atd.) Není nutné na tomto místě citovat jednotlivé pasáže a paragrafy těchto dokumentů, to učiní dostatečně kvalifikovaně analytici MO.

Tento krok by znamenal další vyostření mezinárodních vztahů, válečné hysterie a vytvoření velkého bezpečnostního rizika nejen pro občany České republiky, ale v širším měřítku i EU.

Pane předsedo vlády, žádáme Vás o vyjasnění následujících otázek:

- Reagoval jste oficiálně - jako předseda vlády České republiky - na tyto oficiálně vyřčené výroky?
- Naše obavy z uvedených výroků mají reálné opodstatnění v tom smyslu, že USA již jednou požadovaly vybudování prvků tzv. protiraketové obrany na území ČR. Připravují nyní opět tento krok?

Pane předsedo vlády, žádáme v souladu s právním pořádkem ČR, o Vaši jednoznačnou odpověď.

Praha 17. října 2016

Plukovník v.v. Jiří Bureš,  předseda Asociace Vojáci proti válce 
PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D,  předsedkyně České mírové fórum

46 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Nebo co, Povolný?

   Smazat
  2. 19:12-to uvidíte pokud to zkusí. Budete střílet, zatýkat?

   Smazat
  3. Ano Povolný, teroristi se střílejí.

   Smazat
  4. 19:46
   A havloidi se střílí na místě!

   Smazat
  5. 19:46-vida ho, sionistu, on je i fašista! To jste se naučil na Ukrajině, střílet a pálit demonstranty? To má být ta vaše demokracie?

   Smazat
  6. Povolný, poslouchej ty křivý hajzlíku, tys nepsal, že budeš "demonstrovat". Ty jsi psal že "uvidíme". Tak mě nepiš nic o sionistech, fašistech a podobné drzé bláboly.

   Máme tady zcela legitimně, demokraticky zvolenou vládu která když něco rozhodne tak to platí. Demonstrovat samozřejmě můžeš do aleluja.

   Smazat


  7. Anonymní19. října 2016 20:15

   Povolný, poslouchej ty křivý hajzlíku, tys nepsal, že budeš "demonstrovat". Ty jsi psal že "uvidíme". Tak mě nepiš nic o sionistech, fašistech a podobné drzé bláboly.

   Máme tady zcela legitimně, demokraticky zvolenou vládu která když něco rozhodne tak to platí. Demonstrovat samozřejmě můžeš do aleluja.
   Ano Povolný, teroristi se střílejí.
   *********
   A havloidi se věší na kandelábry.

   Smazat
  8. 20:30

   Ve tvém virtuálním vesmíru ve kterém jsi určitě uznávaný, úspěšný prezident to tak jistě je. O tom nepochybuju.
   Ale tady jsi nýmand, pátý kolo u vozu který nikoho nezajímá a "havloida na kandelábru" taky jaktěživ nikdo neviděl.

   Smazat
  9. 20:15-je vidět,že jste nejen co jsem tvrdil ale i hlupák. Pokud si pozorně přečtete mé 19:16, každému normálnímu "naskočí", že budeme masívně demonstrovat. Jen Vám "naskočilo" něco jiného. Již několikrát jste zde vyjádřil, že "samet"byla chyba, tak si tu nehrajte na "demokrata". Víme, co lze od vás čekat ale strach od nás nečekejte.

   Smazat
  10. Povolný, když mě někdo řekne "když něco zkusíš tak uvidíš" tak to beru jednoznačně jako výhružku. A před takovým individuem udělám okamžitě 2 kroky zpátky a zaujmu obranný postoj. Dycky se to vyplatilo a individua odradilo.

   Že "samet byla chyba" jsem se zde nikdy nevyjádřil. Zase halucinujete.

   Je dojemné jak si psaním v množném čísle jako např.
   "Víme, co lze od vás čekat ale strach od nás nečekejte."
   Dodáváte pocit síly a odvahy. Přitom jste starý, slabý, ustrašený, ničeho neschopný trouba se kterým už se nebaví ani vlastní děti.

   Smazat
  11. 21:01-zkrátka se sebou něco dělejte, stáváte se frustrovaným starým, slabým, ustrašeným trollem, který si komplexy snaží léčit na NR, kde Vás již téměř všichni převyšují.

   Smazat
  12. 21:18

   Povolný,
   co a hlavně proč bych já se sebou měl něco dělat? Já jsem se sebou a s žitím v ČR spokojen. To vy jste ten kdo tu neustále kvičí jako píchlá svině, pláče za starými časy, nadává na všechny okolo, na kapitalisty, židy, demokracii, plánuje jakési revoluce a převraty.
   Chudáčku. Vážně by mě zajímalo co na to říkají ty vaše VŠ děti když na ně vyrukujete s těmito bláboly...

   Smazat
  13. 21:24- se sebou bývají spokojeni i blázni v ústavu, s tím Vám nepomohu, obraťte se na pana Davida. Konec diskuze, nejsem samaritán.

   Smazat
  14. 21:24
   Kvičíš tady akorát ty havloidní věcně zlitá slátanino lejnolahvárenský žumpy....ať ti Šapito z proteckce sežene místo chlastu alespoň pidimozek velikosti blechy,Chujmere debiloviči!!!

   Smazat
  15. 21:34

   To bude asi nějaká mejlka, Povolný.
   Já od vás žádnou pomoc nežádám a nepotřebuji, ani vaše rady co mám se sebou dělat nebo cokoli jiného :-D
   Netuším proč mi to pořád cpete? Šetřete si vaše samaritánství pro vaše soudruhy.

   Smazat
  16. 21;51
   Jaký stupido havloido kreténo alkoholiko omylo!!!

   Smazat
  17. 21:51 - to já jsem jinej! Já se s tebou zčuchnu nikde v naljevárně, vožeru ti tlamu, budu tě držet kolek krku a zpívat s tebou do rytmu a pak se jako pudu vychcat, ale místo toho budu jen předstírat chcaní a až začneš sám chcát ty, bodnu ti bajonet do ledvin! A mršinu zakompostuju - Chycht! :))))

   Smazat
  18. oprava: někde v nalejvárně

   Smazat
 2. Ale vždyť nám to bývalý premiér Topolánek řekl jasně, jsme pro USA jen banánová republika a oni si zde dělají a budou dělat co je napadne. Ta ozubená pleš Sobotka se chová jak otrok, takže se určitě nebude bránit a vše ochotně odkýve. Co jsme si zvolili to máme a už se s tím nedá nic dělat.

  OdpovědětSmazat
 3. Pro Vládu České republiky!

  Umístění základny US ARMY v ČR bude porušením dohody z 02/!945 z Jalty.

  OdpovědětSmazat
 4. Zrádci co sem chtějí přitáhnout další armády, základny. Šmejdi.Nebude to v žádném případě sloužit ochraně České republiky.Bude to sloužit k obraně území USA!!!Jsme jako návnada!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Pane plk. Bures a pani dr. Vitova,
  zatim neni treba brat zmineny projev vazne,
  ale je to dobry napad, poslat premierovi dopis.. (On se nam jevi jako trochu pomaly - tim nemyslim ten dopis.)

  Zmineny pan ve svem projevu pohladil na uklidneni pana , ktery je CEO Neoconu (nemohu ho jmenovat kvuli cenzure.)... "Exeptuj me, pekne prosim" ! To byl jeho vzkaz.
  To je vse psychologicka hra ! Presto to bylo zhreseni proti Trumpovi.
  Dalsiho zhreseni se dopustil moralizovanim a pozastavovanim se nad recmi, ktere Trump vedl o zenach v roce 2005...
  To jsou vsak vsechno jen prkotiny !

  Daleko horsi vec je v tom, ze Rusku pomalu dochazi nervy, pod neustalym tlakem a president Putin rikal, "ze bude-li presidentem Hillary, tak to byl posledni americky president".

  Pane plk. poridil jsem si zachranny pas u sve zidle pred computrem . Uz jsem 2x spadl pod stul z uleku, co ctu a slysim na nasem internete..

  Dnes bude velka bitva - posledni pred volbami.
  Vyhraje-li volby Trump, tak radar se stavet nebude, protoze bude MIR. Vyhraje-li Hillary , tak radar se stavet nebude, protoze na stavbu bude pozde.
  armadni pucflek
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plukovnik hulukulu doufam ze jsi jiz v hledisti a zpravyy zasilas prostrednictvim zarizeni dosud utajeneho ale pristupneho pro pouze vybrane specialisty .Jakozto znalec boju v Africe po boku s.Slovo jiste jsi jiz pripravil povstani na svrzeni Hillarie jez byla vybrana ze strategickych duvodu neb splnuje zajmy Israhele a hlavne se brzy uchlasta ve sklepe Black Housu a bude se moci dosadit pripitomely zastupce ktery bude jiste i k disposici zastupcum lGBT na dokurovani clenu teto mirove organisace. Miru Nazdar jak rikali sokolove za nasich mladych let za prvni republiky kdy 2 burty s hoskou staly jen 1 korunu Ck

   Smazat
 6. Pane premiére, jsou tu jen dvě možnosti. A obě říkají, že tu žádnej cizí radar nebude! Takže důkladně rozmýšlejte, kterou budete prosazovat.

  OdpovědětSmazat
 7. A ted pane plk. Vam reknu tajemstvi, ktere nevi ani rusky spion Shuskin...Je to psychologicky obraz osobnosti, ktera bude jedna z tech, co ovlivni zitrejsi svet.

  Pence je velmi nadany na herectvi, umi zapusobit na davy. Ma skvele organizacni schopnosti. Umi velmi dobre prodat vse co uzna za vhodne a je vyborny advokat.
  Je vsak zapometlivy pozitkar, zamereny na svoji osobu.
  Umi inspirovat okoli a narod na pochod potrebnym smerem a vidi daleko do budoucnosti.
  Nejvystiznejsi slova pro jeho charakteristiku nabizi anglictina -
  TRENDSETTING a self-absorbed !
  armadni pucflek
  honolulu - mirotvurce.

  OdpovědětSmazat
 8. Ty světlonoši z emériky radši žádné světlo nenos,přebal se dědku a jdi se léčit.Bože komu jsem co udělal číst mezi normálními příspěvky tohohle retarda.hehe

  OdpovědětSmazat
 9. anonymní 19.41 Máš naprostou pravdu Honolulu.Jen málokdo čte mezi řádky,většina baští ČT1 a Seznam,tam Trumpa dávají do role ....snad všeho negativního.Jestli vyhraje nadopovaná Hilary,je po nás,to náš lid si nepřipouští.Mohu odjet k známým do Moskvy neobo k Bajkalu,žiji se sovětskou ženou již dlouho ale moje místo je zde,tady jsem se narodil a nebudu utíkat ze svojí rodné země.Možná přijde čas a budeme bojovat ale za koho?Za vlatizrádce Sobotku určitě ne,jen za sebe a naše rodiny.Tihle političtí zrádci rychle vycestují aby se jim zde něco nepřihodilo.Zodpovědnost poneseme my,my jsme si je zvolili,postavili do čela aby nás reprezentovali a poneseme následky,jeden jako druhý,oni se budou někde válet u moře.Je to ale naše vina,jsme opravdu národ Švejků a mladé už nezajímá politika vůbec.Bůch nám asi nepomůže a Aláh se tady už zabydluje díky nezizkovkám a brzy přijde ještě zákon,že budeme muset držet ústa,seberou nám pistole a budeme jako ovce na potážce.Bude stejné jako za komančů a horší o to,že nás nikdo neochrání,ba naopak.V německu se to už děje.Lidé bděte,říkal Fučík ve své knize"Reportáž psaná na oprátce!Ať to napsal kdokoliv měl sakra pravdu.Co bude:Do svidaňija nebo po čínsky či jak,my už nejsme teď.Pozdrav Čest práci vznikl za první republiky a komančové si ho přivlastnili.Vím to od dědy(nar.1907-1974),kdo měl práci,tak si toho vážil a od toho vzniknul tento pozdrav.Byla bída,nebylo na jídlo atd.To může znovu přijít.Dnes myslí každý na sebe,na prachy,karieru a proto si prožranci ve vládě udělali vlastní sro.Kdo si myslí,že jsou tam za poslanecké a senátorské platy atd,je neuvěřitelný ....Kdo nekrade a nikdy nekradl je Zeman a o tom to lidé ani nechtějí vědět ale že jeho pravý opak Kalousek,který je tak iteligentní-chcešli vychcanej po našem,že na něj nikdo nemá aby ho zavřeli do basy.Ten se dožije sta let a ještě ho budou oplakávat blbové z parlamentu,pokud se zde něco nezmění.

  OdpovědětSmazat
 10. Anonymní19. října 2016 20:15

  Povolný, poslouchej ty křivý hajzlíku, tys nepsal, že budeš "demonstrovat". Ty jsi psal že "uvidíme". Tak mě nepiš nic o sionistech, fašistech a podobné drzé bláboly.

  Máme tady zcela legitimně, demokraticky zvolenou vládu která když něco rozhodne tak to platí. Demonstrovat samozřejmě můžeš do aleluja.
  Ano Povolný, teroristi se střílejí.
  *********
  A havloidi se věší na kandelábry.

  OdpovědětSmazat
 11. Jedním z atributů svobodné země je i to, že nemá na svém území cizí okupační vojáky. Doufám, že tady už nikdy žádné okupanty mít nebudeme. Nevíte někdo, kdy skončila americká okupace Německa a přeměnila se ve spojeneckou pomoc ? Kdy bude Německo svrchovanou zemí ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdykoli si to Budenstag odhlasuje, troubo.

   Smazat
  2. 22;12
   A proto jsou tam ty ussacký agresoři od konce války viď,ty lejnosrku množící se dělením?!!!

   Smazat
  3. Jj. odhlasuje, leda ožralý Budař:)))

   Smazat
 12. všechny ty diskuze napříč diskuzním spektrem svědčí o nepřekonatelné blbosti zamindrákovaných ubožáků, kteří dřepí od rána do večera u počítače a čtou všechny ty články, v lebce už mají z toho guláš, v příspěvcích píšou vulgární sračky, nadávají si, napadají se - k čemu myslíte že to je? Proč se ty články píšou? Kvůli penězům vy pitomci! Víte kolik vydělají provozovatelé zpravodajských serverů na reklamách? A jen díky vašim žvástům, vašemu vzteku, vaší frustraci a blbosti. I jednoslovná sračka když ji odešlete, je příspěvek a počítá se. Články se opakují, všechno se přežvejkává a dělí na odstavce, k nimž se připisuje pár vět jinak a zase je článek -viz novinky žvejkají sračky o dalajlámovi celé dva dny - spoustu článků o tom samém a pořád dokola a pořád blbci diskutují a diskutují. Nikdo to ani nečte ty vaše žvejky. Ale blíží se konec roku a servery musejí makat, aby bylo diskuzí co možná nejvíc. Zase to hodí možná víc než miliardu. Jako vloni. Jste užiteční ubožáci, asi jako domácí zvířata. Čtete srajdy, nikde není doloženo zda jsou pravdivé, máte z toho mozek na sračky, a oni na vás dobře vydělávají. Podívejte se na celé diskuze - ty ubohosti, nadávky, napadání, urážky - jakou si myslíte, že to má cenu? Jste k smíchu. Raději si po večerech čtěte romány jako to dělali lidi dříve, když takové sračky ještě nebyly - ale vy byste bez toho už nedokázali žít. Jak ubohé. A ten prasák jak vám pořád jen nadává a uráží vás -to vám nevadí? Na všech diskuzích, pořád stejnej prasák, stejný nadávky, stejný urážky. Hnus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ale trolíku, zkoušíš to proti Nové republice jinak? Ale ani tenhle užvaněný příspěvek nepomůže. Závist ani strach nevzbudíš. Nenávist k redakci také ne. Sem nechodí poserové, sem chodí číst slušní lidé, kteří už nesnášejí lhaní mainstreamu a ČT! Máš to marné.

   Smazat
 13. SVETLONOS - HONOLULU se neda umlcet, nebot je jako paprsek svetla, ktere proniklo do diry tmave, plne chochoracu !

  Krome toho pracoval jsem v mladi v Africe a mnohokrat mi OPICE pocurali moji nobl uniformu. Takze nic noveho.

  SVETLONOS - HONOLULU planuje v budoucnosti PRITVRDIT a nalopat na vas, vy chochoraci, velke mnozsvi strasnych veci plnych jmen a detailu, ktere Vam zarucuji bezesne noci a
  nekonecny prujem.

  20:14 - pane doporucuji vam cist Materidousku a prihody Ferdy Mravence. Jsem humanista a nechci mit na svedomi vasi mozkovou prihodu.
  nick HONOLULU - zarazena osina v myslicim ustroji
  prazske kavarny v jeji zadnici.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 14. Pane plk. Buresi.
  O tom bude-li valka s Ruskem po viteztvi Hillary, nebo mir a prosperita po viteztvi Trumpa, rozhodne pocasi v severnich statech Ameriky.
  MODLIM SE, aby 8.11. bylo destivo chladno , vetrno a aby padal snih !
  Takove pocasi zarucuje, ze zadny barevny nevyleze z postele a Hillary tim padem dostane o 18 % mene hlasu.
  politicka strategie mirotvurce !
  nicka HONOLULU !

  OdpovědětSmazat
 15. Anonymní19. října 2016 22:11 jestli si nepochopil tak tridni boj neustale trva na jedne strane 25% spokojenych prachacu kteri podporej vsechno z usa a na druhe strane 75% luzi ktera si takove sracky nepreje kdo chce us eu to je uplne jasne a ten clovek co tu nadava bude z neziskovky nebo z tech 25% a nebo ubozak kterej se chce jen hadat jinac knihy ctu kazdy den

  OdpovědětSmazat
 16. Cesky kluk... 20:37
  Tak to sel jednou pan Kalousek a jeho vysost knize Schwarzenberg po polni ceste na hrad Orlik a knize na jednou zdesene zavola : "Pane ministre, pozor, zde je konske hovno !"
  Kalousek na to : "Nerika se konske hovno vysosti, rika se kobylenec !"

  Popojdou kousek dal a knize znovu zdesene zvola: "Pane ministre pozor, zde je kravske hovno" !
  A Kalousek na to : "Nerika se kravske hovno vysosti, rika se kravenec" !
  Ani neujdou daleko a knize ustrasene zasepta !
  "Pane ministre stojite v LIDOVCI !"

  Casto slapnu do "lidovce" na zdejsich diskuzich, ale nijak to na me nepusobi. Rvu s daleko vetsimi kluky v Americe, kteri jsou na strane Hillary, nez jsou zdejsi pidimuzici.
  nick HONOLULU - vitezny.

  OdpovědětSmazat
 17. Panove pozor !
  Hillary ma mozkove zachvaty.
  Tyto zacvaty nastavaji vetsinou ze dvou pricin.

  1 ) Svetlo, ktere je moc prudke.
  2 ) Rychlost myslenek a rychla mluva.

  Sledujte co se dnes stane !
  Bude to sledovat cely svet.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 18. KNEDLICI v Cesku ! Postavte se do pozoru a salutujte, vzdy kdyz uslysite jmeno TRUMP !

  A Hillary vam opravi svetovou ekonomii ! Mluvi o tom ! Budete mit cukr do Cigorky !
  A pripravte si penezenky ! Chcete byt cleny NATO ?
  Budete to platit !

  President Putin nam dela sabotaz v kuchyni.
  Nacural nam do polevky.

  To jsou strasne veci co se deji ve svete a vy si klidne chrapete v Cesku spankem pokojnym, aniz by jste vedeli co vas ceka.
  Nadavate mi skarede, tak vam nereknu NIC ! TRETI a posledni debata skoncila.
  Svetlonos HONOLULU, nedocenen a urazen - zhasl pochoden osvety !
  Tapejte ve tme !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to klidné chrápání je asi kus od kusu. Jsou zde ještě lidé, kteří nejsou zasažení béžovým odstínem a 90% inteligencí. Ale těch grilovačů a televizních diváků je ještě příliš moc.
   Sims.

   Smazat
 19. 20:15... Svrzeni Hillary se odklada ! JE POTREBNA !
  Jeji osobnost a pozice zarucuje , ze zivocichum jako jsi Ty, bude nakopano do zadele ze dvou stran ! Z vychodu i zapadu...
  Zarazila me vsak ve Tvem prispevku zminka o Joe Slovo politruka v ANC...
  Po zanalyzovani Tve vety jse prisel k zavru, ze jsi cerna huba... Do ktereho kmene patris ?
  Odhaduji v Tvem pripade kmen NDEBELE (zapadni Rhodesie.)
  Tam zili lidozrouti. Jsi lidozrout ?
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 20. jak bude reagovat ten pan co se mu řika premier je zbytečna otazka každe male ditě přece už davno vi že jinak než v předklonu u něj nelze

  OdpovědětSmazat
 21. Otevřené dopisy premiérovi jsou určeny primárně veřejnosti a to, že nereaguje je právě jeho odpověď

  OdpovědětSmazat
 22. To je informovat širokou veřejnost muže nebo ženu, která jsou zdravé a 100% vážně prodávat jeho ledvinu by měla urychleně kontaktovat Dr. milost Winston Nemocnice e-mail: dr.mercyhospital@gmail.com, protože máme mnoho pacientů, kteří jsou v současné době potřebují transplantaci ledvin, hledáte příležitost prodat ledvinu za peníze kvůli finanční rozebrat a budeme poskytovat $ 450,000USD pro jeho ledviny. napište nám teď, e-mail: dr.mercyhospital@gmail.com a můžete také přidat k nám na WhatsApp s tímto číslem +2348104857337 Děkuji.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.