Reklama

čtvrtek 27. října 2016

Pár poznámek k výroční ostudě 28. října 2016 – a k jejím alternativám

Petr Kužvart 
27.10.2016  zasláno redakci

Chtěl bych navzdory trapnosti, jež vrcholí show Jana Krause v televizi, zdůraznit několik mediálním mainstreamem zamlčovaných a hodně závažných souvislostí.

Tak především je nebetyčný rozdíl mezi našimi stále ubývajícími veterány z domácího i zahraničního odboje z doby II. světové války, kteří utíkali přes hranice zcela dobrovolně a do naprosté nejistoty, někteří přes Polsko, jiní třebas až přes Balkán a Blízký východ, aby se mohli zapojit dobrovolně do boje za zničený a momentálně neexistující stát - a dnešními českými žoldáky, kteří jsou vysíláni do míst válečných krizí vesměs rozpoutaných Západem ve jménu jeho sobeckých a přízemních zájmů! Co tam jedou dělat? Pochopitelně, podporovat své „spojence“, zajišťující v těch zemích zájmy svých vlád, zabalené do násilí, teroru, ničení a smrti pro tolik místních lidí! Co nám udělali??

Je také obrovský rozdíl mezi dnešními měšťáckými establišmenťáky, havlovskými pohrobky, pražskou kavárnou-pakárnou, mefistofelskými katolickými politikáři a pseudoideology na jedné straně a lidmi, kteří šli do ilegality podzemního protinacistického hnutí odporu - vojenského i civilního na straně druhé!

A tito domácí i zahraniční dobrovolníci z dob války platili za své záslužné aktivity často cenu nejvyšší. Pokud neskončili v mučírnách Gestapa a na popravištích Třetí říše, pokud nebyli zabiti v bojích nad Evropou, Atlantikem, v severní Africe nebo v Tichomoří - prakticky na všech tehdejších bojištích světové války - pak často končili v mučírnách Reicinovy zpravodajské služby, v hradčanském "domečku", na stalinistických popravištích, v lágrech a v uranových dolech. Chrabří lidé pokrytí slávou bitev, prachem bojišť z celého světa, ti, kteří vybojovali obnovení Československé republiky a riskovali zcela dobrovolně a bez nároků na odměny, výsady, metály nebo žold úplně vše !

Proti nim jsou dnešní zahraniční mise České armády trapnou ubohostí. Nebývají ale pouhou formalitou. Po dlouhou dobu byla v Afghánistánu nasazena s minimální publicitou naše speciální jednotka pro zvláštní operace, zahrnující průzkum, likvidaci protivníků, tvrdé výslechy zajatců a podobně. Všechny prasárny protipartyzánského boje! Důvodně se o tom prakticky nepsalo a nemluvilo! A když, tak plaché a nekonrétní zmínky. Naši placení profesionálové pomáhali pacifikovat nevybíravými metodami cizí svobodymilovný národ, který nás nijak neohrožoval a na kterém si v průběhu dvou-tří staletí právem vylámaly zuby všechny koloniální a postkoloniální mocnosti (Angličané, Sověti, Amíci + jejich poslušná čeládka z NATO), jež udělaly tu chybu, že se rozhodly svobodomyslné afghánské horské kmeny ovládnout a podrobit svému panství!

Přitom již na obraně Luhanské a Donbaské lidové republiky (jež vznikly na základě jednoznačného výsledku širokého lidového hlasování a tedy naprosto legálně a legitimně zjara 2014 odtržením od fašisty a NATO ovládané Ukrajiny) se účastnili i dobrovolníci z Čech a Slovenska, Vzpomínám si, že jeden mladý Čech dokonce tehdy mluvil do médií a následně v boji padl.

Nyní máme prvé informace, že Interbrigády o síle 500 – 600 bojovníků z celého světa včetně střední Evropy bojují za svobodný a nezávislý Kurdistán v Sýrii, že tam bojují vedle kurdských mužů a dívek i dívky a mladé ženy z celého světa ! Hle, to jsou ti, kdo by měli být dekorováni a jimž by měla být vzdávána povinná úcta nejen veřejností, ale i oficiálními místy a médii, pokud za něco stojí. Ale oni nestojí zjevně za nic. A jak to v Bartolomějských elegiích už dávno vyzpíval Jaroslav Hutka: „… že lež se platí řády a pravda špínou stok, to znáš, jenomže tady, už za hovno je rok …“. To je přesné i dneska.

Naši hrdinové nám zůstanou, oficiálové se ani nepokusí nám je ukrást – leda tak kriminalizovat! Samozřejmě, až nazraje čas – až Amíci dosáhnou v Sýrii svých pochybných cílů, tak se pokusí dosavadní spojence dehonestovat, potlačit, kriminalizovat, uvěznit nebo povraždit. Pak bude správná chvíle, aby státy NATO i Britského commonwealthu začaly naostro s protikurdskou i proti-interbrigadistickou akcí.

Přitom v Rojavě probíhá praktický experiment ve smyslu, že „jiný svět je možný“. Tedy že lepší svět se dá vybojovat i uhájit proti všem darebáckým mocnostem tohoto světa. A navíc tu probíhá neuvěřitelná akce ve prospěch radikální ženské emancipace - na Blízkém východě nemající obdoby (bojují tam sekulární dívčí kurdské milice YPJ), leda tak v jednotkách Hagannah ve druhé polovině 40. let v Palestině. Tehdy šlo o sionistvícké úsilí o vytvoření sociálně spravedlivého Izraele, navzdory Arabům i britské svěřenecké správě. Tam šlo tehdy rovněž o svobodu, sebeurčení i socialismus a bojovaly tam i ženy a dívky.

Nevím, co ten důchodce z Kanady hraje za hru, spíše je s ním špinavá hra hrána. Přijel si sem nalákán kdo ví kým pro náhradní medaile, když mu kdosi volal (a musel to být nutně Hrad?? Tomu pánovi je 88 let a pokud vím, v diplomacii ČR ani ČSR nikdy nepracoval, odkud má znát oficiální protokol a rozeznávat, s kým to zrovna telefonuje?) a jeho povedený synoveček mu jistě vysvětlil, co by se hodilo, aby udělal.

Lidí, kteří přežili Osvětim jsem znal víc, včetně neuvěřitelného Władysława Bartoszewského, postkomunistického ministra zahraničí, historika okupace Varšavy, politického vězně 40.-50 let, předtím přeživšího Osvětim a poté iternovaného Jaruzelským v rámci „stannu wojennego“, ale i řadu dalších. Někteří se vyznamenali v odboji, jako třeba nedávno zesnulý francouzský Žid a odbojář Stéphane Hessel (pamatujete jeho manifest „Rozhořčete se!“?).

A ostatně: jako obdivovatel židovského národa dobře vím, že ti nejlepší Židé ať v Izraeli nebo v diaspoře, tvrdě vystupují proti vnitřní i zahraniční politice dnešního Izraele. Kde tehdy i od té doby byl Hermanův strýček? Že přednášel o holocaustu? Takových byla a je celá řada. On sám je ročník mého otce, za okupace byl ve věku školáka a středoškoláka a do likvidačního soukolí se podle všeho dostal tak pozdě, že ho již zlikvidovat nestačili. Naštěstí. Žádné tvrzení, že by se účastnil povstání v ghettech či vyhlazovacích táborech, nic neobvyklého, žádná účast v hnutí odporu. Byl to prostě židovský mladík, který měl štěstí  - na rozdíl od mnoha jiných. Proč mu nedat metál? Ale proč ho nedat jiným?

Celá ta protizemanovská intrika má neuvěřitelné vlastnosti. Herman se vydělal (chtěně a v hrubém rozporu s vládní politikou – to je na odvolání z funkce!), tu svou sračku dobře rozmazal, pak z ní uformoval bič a teď jím práská kde kdo. Včetně mefistofelského Halíka, včetně Dany Němcové, mladého Dienstbiera, včetně všech těch ódeesáků, topáků a dalších, co by se měli plazit kanalizací a vůbec raději nevylézat na denní světlo. Dokonce i Drábová, dokonce se hledají noví ochotní kandidáti na Zemanovu funkci – rektor UK Drahoš a další. Zase se objevují ti, kdo jsou přesvědčeni, že právě jim stromy do nebe porostou, jako pan Horáček. Hanba je všechny fackuje a jim je to jedno! Dobře si nyní zapamatujme, kdo a co. Kdo práská Hermanovým bičem, kdo je posera a bojí se jasně vymezit, kdo raději mlčí jak zařezaný. Příští volební rok se to zúročí!
40 komentářů :

 1. První. Rutina,pro mne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. První bez názoru, ale zato stíhač. Bravo!

   Smazat
  2. Trvám na celé ceremonii vyhlašování vítězů.

   Smazat
  3. Herman se dozvěděl. že Brady vyznamenán nebude - parodie Pád Třetí říše
   https://www.youtube.com/watch?v=snZ5dyJySc0&feature=youtu.be

   Smazat
  4. Bravo výborně a pravdivě napsáno
   Václav

   Smazat
 2. Pane Kužvarte, doufám, že tím poserou nemáte snad na mysli neohroženého bojovníka za pravdu a lásku. Veleváženého premiéra Sobotku. Toho Sobotku, co vždy pevně stojí za svými názory a pevně dodržuje všechny sliby.

  OdpovědětSmazat
 3. Třeba nejde o to najít silnou Zemanovo náhradu, která by přesvědčila nadpoloviční většinu. Třeba jde pouze o to, vzbudit pocit síly. Ten postupně živit a postavit na něm povolební podvod. Když se do těchto účelových manipulací začíná zapojovat justice a policie (o st. zastupitelství ani nemluvím), jak mám ještě věřit volební komisi, potažmo celému systému? Opravdu jsem stále pevněji přesvědčený, že hra na demokracii končí. Další vývoj těžko odhadnu, ale vyloučit nelze téměř nic. Za komunistů se občas stávalo, že nepohodlného uklidili do kriminálu za hospodářský delikt. Lidem se nic nevysvětlovalo. A když, tak jenom že kradl, a tak ho zavřeli. Nečekají nás hezké časy. A můžeme si za to sami svojí benevolencí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Vladimíre, co to je v tomto případě benevolence. Co by se mělo dít, jak by měli lidé postupovat ? Víte to ?

   Smazat
  2. 18,52
   Pane, mluvil jste někdy s obyčejnými lidmi o politice? Se zedníky, traktoristy, řidiči náklaďáků,...? Pokud vůbec chodí volit, volí podle takových kritérií, že vám jde hlava kolem. Např., "Já budu volit Schwarzenberga. On je takovej normální. Mluví jak mu zobák narost". Nebo: " Kalousek říkal, že je potřeba šetřit". A do třetice: " Sobotka ty migranty ale nechce. Zrovna včera říkal, že kvóty odmítá". Tihle lidé nemají čas, chuť a často, bohužel, ani inteligenci na to, aby si našli relevantní informace a porovnali je s realitou. Když jim odpovím, že Kalousek šetří, aby mohl více rozkrást a Sobotka sice říká, že kvóty odmítá, ale už pro migranty vyčleňuje peníze a zakládá uprchlické tábory, často o tom ani nevědí. Oni neznají kauzu Kalousek - Omnipol - Háva. Oni nic nevědí o penězovodech pro pána z Orlíku a často ani o záhadné privatizaci OKD a Sobotkovo role v ní. Jak z této situace nevím. Možná se vrátit k monarchii a doufat v osvícenost krále. Ale ta bezmocnost, že o mě rozhodují hlasy hlupáků a flegmatiků je alespoň pro mne hrozná. Nikdy jsem nechtěl parazitovat na nikom druhém, ale nechat se ovládat gaunery díky hlouposti jiných se mi krajně nelíbí.

   PS
   Stále častěji se setkávám s tím, že lidé vyhazují televize. Mají dost lhaní, konzumu a systematického vymývání mozků. Ale dělají to v drtivé většině inteligentní lidé. Drtivá většina těch jednoduchých televizi hltá a řídí se tím, co tam slyší.

   Smazat
  3. Pane Vladimíre, děkuji za odpověď, jen jsem se ujistil, že jsme na tom myšlenkově naprosto stejně.

   Smazat
 4. Děkuji panu Kužvartovi za přesné definování důvodů a důsledků protizemanovským a tím i protiobčanských štvanic. Podobně byl hanoben i prezident Masaryk a Beneš - lidmi stejného bezcharakteru, lidmi žijícími pro lež a nenávist, kterou překonávají snad vše, co jsme my starší prožili a přežili za nacismu a tzv. socialismu. Lidmi bažícími po strádání druhých, tančícími s radostí na hromadách mrtvých. Euroatlantický nacismus ale nebude tím vítězným, jak doufají. Duchovní síla, odhodlání k odporu všemu zlému, lžím i masovému státnímu teroru a podpora humanity uprchly z euroatlantického prostoru na Východ, i hodné dálný. Tam hledejme oporu v boji proti zločincům, kteří nám vládnou.
  Žel mnozí z nás - podobně jako za nacismu a komunismu - jsou ve stadiu, kdy nechtějí pravdu slyšet, zacpávají si uši, stávají se letargičtí, aby pak po pádu teroru se mohli, jako kdysi Němci či soudruzi vymlouvat, že o ničem nevěděli, nic neviděli, vše přece vypadalo OK!
  Pamatujme si jména těchto rozvracečů národní jednoty a občanské společnosti, možná, že nám dají ještě šanci dožít se jejich dalších voleb. Ale kdoví, když 3. světová válka je jejich touhou!

  OdpovědětSmazat
 5. Od začátku jde o pražský Majdan spojený s diskreditací protiuprchlického a mírového hnutí. Červené karty a cedule Thank you Regan z amerického velvyslanectví, estébácký koncert v Thunově ulici až po poslední útoky havloidních fašistů na českou státnost a samostatnou hospodářskou politiku České republiky. Zítra uvidíme, zda-li budou studenti Šmídové sametoví nebo začnou upalovat řadové policisty a občany stojící za svým prezidentem a polští snipeři ostrou střelbou dráždit obě strany.

  OdpovědětSmazat
 6. Až příliš okatá cenzura na Primě aneb Jak vrtěti pražskými osobnostmi. Na vše ostatní pozor, jedná se o Šafroviny. http://svobodneforum.cz/az-prilis-okata-cenzura-na-prime-aneb-jak-vrteti-prazskymi-osobnostmi/

  OdpovědětSmazat
 7. Cílem kampaně bylo upozornit na poměry Tibetského exilu, což se podařilo nad očekávání. Čínu zasvrbělo kuří očko, a Česká republika je znovu o něco argumentačně zdatnější. Pro každý příští souboj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby tibetští exulanti místo politikaření začali v místech exilu poctivě pracovat, jako to museli udělat čeští emigranti, kromě těch, kteří nastoupili do služeb cizích tajných služeb v Radiích Svobodná Evropa, Hlad Ameriky (po cizích zdrojích), či např. Deutsche welle...

   Smazat
  2. To je ten nevychovaný spratek, který tady vztekle plival po lidech /mstil se jim za nezvolení poserplíny/, když nebylo po jeho a neuviděl nacistického předvoje majdanského Kchárla Schwarzenberga na Pražském hradě a z hloubi své zatracené duše bezradně opakoval "Sežer hovno" po prohraném boji v diskuzní aréně. Asi stejně protekční jako Hermanovo tlačenka, která se uchází o medaili a vydírá prezidenta půl roku po uzavření nominací. Takže až se budete zúčastňovat výběrového řízení, tak nezapomeňte, že děláte křoví papalášům a jejich falešným strýčkům, kteří nerespektují žádná pravidla /termíny/ a nechávají se zapsat dodatečně.

   Smazat
 8. Skládám si jednotlivé střípky událostí do mozaiky a jsem přesvědčen, že tady se děje něco, co hodně smrdí. Už při prvním článku o protestu odvolaných členů ochrany pana prezidenta a následné výměně za poloprofesionály mě napadlo, že to nebude z důvodu šetření hradního rozpočtu, ale že to bude mít mnohem hlubší kořeny. Od té doby sleduji jak se situace postupně vyvíjí a jako občan jsem opravdu znepokojen.

  OdpovědětSmazat
 9. Ostuda není v tom, že méněcenní šašci dělají vzdoro oslavu kousek od Španělské synagogy, na Staromáku, ale v tom, že jsme je zvolili na místa s větší zodpovědností, než je práce toaletářky/toaletáře. I když já mám v tomhle ohledu čisté svědomí.

  OdpovědětSmazat
 10. Už se bojím otevřít televizi, pustit rádio, vykouknout z okna.Všude jen Herman a na provázku jako cvičenou opici vede Bradyho.V 88 letech buď dědkovatí, nebo ješitností neví co víc.Již jsem našla několik medailí od vnuků za rychlý běh-1.místo,za cvičení psů-2.místo a další a mám chuť je poslat také panu Bradovi, ať vidí, že češi nejsou lakomí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano,udělejme sbírku medailí pro dědu Bradu.

   Smazat
 11. Počkejte prosím, až vaši vnuci dostanou od státu Izrael za své výkony Izraelská a Kanadská státní vyznamenání... aby měli alespoň něco. Zásluhy o uvedené státy a jejich národy mají přesně stejné, jako ďed Brady o ČR a o Český národ.

  OdpovědětSmazat
 12. 19:05.. já mu taky pošlu medajli : 1. místo v běhu před cvičeným dobrmanem : )

  OdpovědětSmazat
 13. Pořád všichni mluví o příštích volbách. To je sice pěkné, ale měla by se rozvinout hlasitá debata o tom koho volit. Vždyť lidi když nebudou mít koho volit, tak k volbám opět nepůjdou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jestli chcete suvereni cr tak SPD zbavit se eu nata byt neuralni jako ve svycarsku ostatni kopou za eu a casem ty prizivniky z afriky by tu protlacily vsichni ti kocabove a spol

   Smazat
  2. ano všichni mluvi o volbach a nikdo nemluvi otom k čemu na soudruch prasedident je když v te kanadě stokrat větši a tisikrat bohatši maji jen premiera a jak je dale znamo historicky prasdienti pokažde stahli vocas a kolaborovali ale o tom je ticho po pěšině aby se to vovčani proboha nedozvěděli

   Smazat
 14. Souhlasím s krásným článkem. Už ti křiváci neví jak by pana prezidenta Zemana zlikvidovali. Rošapi se to snaží se svými patolízaly pořádně rozfofrovat.Za chvíli na Primě ty křiváky uvidíme.

  OdpovědětSmazat
 15. Brady za nic nemůže.Za vše může (G)Herman a jeho
  kamarádi od sudeťáků.Chtějí zlikvidovat náš stát
  připojením k Německu.Je to pokračování Hitlerova
  plánu na podmanění okolních států.Jenom si myslí,
  že už nastal čas vystoupit veřejně proti Zemanovi.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plně souhlasím z 19:34.. Už asi umělci rozhodli skoncovat s demokraticky zvoleným prezidentem...
   Jen se zeptám. P. Bradymu bylo v roce 1945 kdy končila válka bylo 17 let, a vroce 1949 už bydlel v Kanadě. Jak prokázal svoje zásluhy o naší vlast. Tím že přežil koncetrační tábor? Tím že tu má vlivného příbuzného? Musí to být žid? Vím že židi mají privilegia, ovládají svým kapitálem celý svět a nemusí dodržovat žádná pravidla... Je to opravdu on? Není to třeba také jen herec? V dnešní době je všechno možné.... A vše proti Zemanovi se hodí. Ve vyspělých státech se umělci o politiku moc nezajímají a jsou často neutrální, jen u nás od nepaměti jsou umělci součástí politického dění a to v jakémkoliv režimu..
   Viz třeba : https://www.youtube.com/watch?v=alVS_MvekJo
   Ale stejně jsou naši umělci a ostatní sluníčkáři slušní.... Ve Spojených státech by ho třeba už zavraždil nějaký pomatený policajt který by ho střelil ze sedmi míst najednou...
   Nějakej tuctovej.. A pak by to osvětlili za prvně 50 let a když to už uteklo, tak za 70 let... Takové mají citlivé cítění s lidmi,aby je to třeba nepovalilo...
   PS.: O Bredym jsem nikdy neslyšel, ale Daniela Hůlku znám docela dobře...
   Mia

   Smazat
  2. Může mi někdo vysvětlit jak se Hermanovo tlačenka dostala na seznam kandidátů čtvrt roku po uzávěrce nominací pro běžné smrtelníky, kteří museli projít schválením Poslaneckou sněmovnou, Senátem a Vládou ČR?
   Pro vyvolené rodinné příslušníky Hermanovo sudetoněmecké sekty platí jiná nadstandardní pravidla a připadá Vám to vůči ostatním košer? http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1741348-nominace-na-vyznamenani-uzavreny-je-mezi-nimi-i-vaclav-klaus

   Smazat
  3. Může mi někdo vysvětlit jak se Hermanovo tlačenka dostala na seznam kandidátů čtvrt roku po uzávěrce nominací pro běžné smrtelníky, kteří museli projít schválením Poslaneckou sněmovnou, Senátem a Vládou ČR?
   http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaci/_zprava/statni-vyznamenani-nelze-vynucovat-natlakovou-kampani-rekl-ovcacek-o-kauze-brady-forejt-otazky-smetl--1663044

   Smazat
 16. Tom je nástup fašismu v Čechách pod vlajkou církve, bohužel

  OdpovědětSmazat
 17. Na zítřek se připravuje na USA ambasádě pro Čechy Staromácký Majdan jak destabilizovat naši zem za přispění Českých zrádců u Krause na Primě,kteří jim pomáhají!Neuznávají demokratické volby a jejích výsledky!!!

  OdpovědětSmazat
 18. Mediální poskoci a jejich vodiči asi netuší, že až poslouží svému účelu, budou odstraněni stejně jako ti, proti kterým nyní bojují. Jejich horizont je pravděpodobně jen příští výplata a slib přespříští.

  OdpovědětSmazat
 19. Mě mrzí zejména paní Drábová, o té jsem si myslela, že je to inteligentní dáma a přála jsem jí vítězství ve volbách. Jak vidno, mýlila jsem se. Ostatní kreatury mě opravdu nepřekvapují a ministr Herman měl být už dávno odvolán. Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Své práci jistě rozumí, ale zajisté to není jediný odborník v republice pro tuto funkci. A v dnešní době- na někoho se křivě podíváte nebo jste málo vstřícní a může být po kariéře.
   Ten Temelín je určitě také ve hře, o radaru ani nemluvě,otázku migrantů je též potřeba pořešit a na to vše je tu (v ČR) zbytečně velký klid a pořádek. Proto musí Bratr trochu zatopit.

   Smazat
  2. Petře Kužvarte, vše odpuštěno! Jak to vidím, nezbývá, než abychom všichni znechucení produkcí Sluníčkářů a dalších se stejným cílem, ve svém dosahu co nejvíc přispěli popularitě a pokud bude znovu současný prezident ČR kandidovat, tak k jeho vítězství. Bohužel, nikdo jiný s nadějí postavit se úspěšně té „kavárenské“ klace není při ruce. Je to legální cesta jak tu, až směšnou, ale nebezpečnou asi účelovou partu odrazit. Jinak napáchá škody, které nepůjde napravit. Není nevýhodou, že se právě u celkem nechutného Jana Krause jádro té kliky jmenovitě i tvářemi předvedlo. Dá se soudit, že za jejich aktivitami stojí dost sil a prostředků i kvalifikovaná logistika. Celý ten scénář, když se vlivný politik komusi nehodí, není nic nového. Do toho! Zdravím

   Smazat
  3. Jsem zvědavý jestli veřejnoprávní TV budou vysílat udílení cen na Hradě, nebo budou vysílat tu alternativu.....tohle nedopadne dobře- pokud se hlasitě neozvou zastánci demokracie i zastánci našeho prezidenta, nebude to s dělným lidem českým vypadat vůbec dobře

   Smazat
  4. to množstvi atomu se na něčem musi projevit a u malych postav je extra extremni vzhledem k časově extremni delce od začatku normalizace přes perestrojku až po rozvinuti kapitalismus

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.