Reklama

pondělí 17. října 2016

P.C.Roberts: Opravdovou humanitární krizí není Aleppo


17. 10. 2016    zdroj
Proč nám denodenně buší do očí i uší výraz „humanitární krize“ jen ve spojení s Aleppem a nikoliv s jakýmikoli jinými místy v Sýrii, kde ďábel, ovládající Washington, pustil z řetězu žoldáky Islamského státu (IS), masakrující syrský lid? Proč jediné slovo nepadne o humanitární krizi v Jemenu, kde Washingtonem vedení saudští Arabové zabíjejí jemenské ženy a děti? Proč neslyšíme nic o humanitární krizi v Libyi, kterou Washington rozbombardoval do sutě a zanechal ji v chaosu?


Proč neslyšíme o humanitární krizi v Iráku, která trvá už 13 let? A též nic o humanitární krizi v Afghánistánu, trvající už dokonce 15 let?

A proč tedy slyšíme jen o humanitární krizi v Aleppu?

Odpověď je nasnadě: Krize v Aleppu je krizí, charakterizovanou porážkou, kterou zde syrská armáda a ruské letectvo hrozí Washingtonem podporovaným žoldákům IS. A Obamův režim a západní presstitutky se svým křikem o Aleppu snaží džihádisty před touto porážkou zachránit tím, že ji balí do ambaláže „humanitární krize“

To pokrytectví je pro Washington už tak zaběhnuté, že už je za pokrytectví nikdo ani moc nepovažuje. Jsme uprostřed prezidentské kampaně a nikdo se během ní ještě nezeptal, proč jsou USA tak skálopevně rozhodnuty svrhnout demokraticky zvolenou syrskou vládu, kterou syrský lid podporuje? Nikdo se nezeptal, z jakého důvodu je blázen v Bílém domě zmocněn svrhnout syrského prezidenta tím, že ozbrojuje džihádisty a poté je coby“umírněné rebely“ vysílá na syrské území, aby zde Syřany vraždili?

Ne, nikdo tyhle otázky neklade. A víte proč? Protože by na ně nikdo neodpověděl. A kdo by kladl otázky, na které se neodpovídá?

Vybral a přeložil Lubomír Man

13 komentářů :

 1. Krom Ludwiga von Wittgensteina už asi nikdo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty otázky si již dávno položil každý zajímající se soudný člověk - a dávno si odpověděl...

   Vymazat
  2. nemluv a jen ukazuj obrazky ZARATHUSTRA

   Vymazat
 2. Já bych panu spisovateli doporučil si zjistit počty obětí v jednotlivých konfliktech. A potom by velmi rychle našel odpověď na otázku položenou v první části článku. Humanitární katastrofou je určitě několik set obětí v Syrii - a v Jemenu se jedná o několik tisíc, v Lybii je počet obětí spojeneckých náletů nezjistitelný, odhady hovoří o 5-8tisíc. Jemen a Lybie jsou sice smutné případy - ale počet obětí naprpsto sńesrovnatelný s občanskou válkou v Syrii.

  OdpovědětVymazat
 3. 19:16: Pane Chytrej: Ptá se neiinformovaný, ale používající mozek: Opravdu v Lybii od svržení Kadafiho je počet obětí 8 tisíc. To si snad děláte srandu. To Vás zajímá jen stejný počet obětí jako v Srbsku - 2000 tis. Dále již to nejde na vrub USSA a spol? To snad nemyslíte vážně. Běžte navštivit psychiatra a nemluvte k věcem, kde se se jedná o lidi. Naprosto nevhodné pro Vás povolání je učitel a podobně. Vhodné by naopak bylo třídění muzejních sbírek anebo jiné podobné mechanicky pojaté práce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:57 v článku je otázka, proč pojem "humanitární katastrofa" je ze strany Západu platný pouze v Syrii.
   Ten v 19:16 píše, že je to kvůli diametrálně rozdílnému počtu obětí v Syrii a třeba v Jemenu.
   Co je na tom nelogického ?
   Souhlasím s ním, stovky tisíc mrtvých je už skutečně mimo všechno chápání.

   Vymazat
  2. Trvá-li občanská válka tak dlouho, jako v Sýrii, pak oběti jdou do statisíců. Jde o to, kdo začal střílet, zda ozbrojený zásah státních orgánů byl oprávněný atd. atd. V době propagandy si žádným údajem nemůžete být jistý. Ani počtem obětí, ani tím, kdo začal. Protože ale známe charakter a tendetnci pramenů, které nás infomrují, dal bych přece jen přednost ruským a syrským pramenům. Američané a Daeš tak často a opakovaně lhali, stejně jako lžou ukrajinské oficiální prameny, že se sami vylučují z pozice spolehlivého zdroje. Nejhorší a nejzákeřnější na ruské propagandě je, že mluví pravdu.

   Vymazat
  3. 20:15 Chtělo by to pozorněji číst. V článku je otázka na Aleppo, nikoliv na celou Sýrii. Protože ani USA nemůžou tvrdit, že ty udávané statitisíce mrtvých má na svědomí Rusko. Stačí se jen podívat na statistiky OSN o mrtvých a uprchlých Syřanech před zářím 2015 (před zapojením RF) a nyní. A kdopak podporoval a vyzbrojoval "umírněnou opozici" v té době? O tom je také tento článek, že tehdejších 11 miliónů Syřanů (polovina obyvatelstva), kteří museli opustit své domovy, nikdo za humanitární katastrofu neoznačuje.

   Vymazat
 4. rusove nemaj zajem mluvit nepravdu to jen pravdolaskari lzou

  OdpovědětVymazat
 5. Obávám se, že Ruské federaci v případě syrské krize pravdivost informací nadmíru vyhovuje. Ať už se mi to líbí nebo ne. Především mám nerad být komukoli za blbce.

  OdpovědětVymazat
 6. 1. Boje v Aleppu trvají od roku 2012 a je celkem snadné najít obrázky z listopadu a prosince 2012, kde toto město vypadá jak Stalingrad.

  2. Války v Iráku, Afganistánu, Libyi a Sýrii to jsou dle mého názoru tak 2 miliony primárních i sekundárních obětí na triku USA. Pokud budeme počítat i první válku v Zálivu a embargo proti Iráku, tak snad rozhodně víc.

  3. Západní svět řeší Aleppo (soudný člověk chápe důvody), ale kdo slyšel o Fallůdži v roce 2004?
  Při pokusu dobýt město utrpěli Američané citelné ztráty a byli odraženi. Město bylo izolováno a po pár měsících bylo srovnáno se zemí i za použití bomb s bílým fosforem a ochuzeným uranem. Kolik tam tehdy muselo zařvat civilistů asi dnes už nikdo nespočítá. Dnes je zde například dětská leukémie 38 krát častější než jinde.

  Profesor Busby a jeho tým zjistili, že ve srovnání s Hirošimou a Nagasaki je Fallúdža horší. Cituji profesora Busbyho: „Situace ve Fallúdže je hrůzná a děsivá, nebezpečnější a vážnější, než v Hirošimě ...“.

  OdpovědětVymazat
 7. je to opravdu neuvěřitelné pokrytectví a falešná hra amerických loutek. Nikdo jim nepřipomíná 5 let nelidského vraždění a mučení páchaného americkou proxyarmádou. Její výsledek 250 000 mrtvých už s nikým z nich ani neotřese. Pojem stud tyhle politické primadony slovníku nemají. Zato lží plnou h... (ústa).

  OdpovědětVymazat
 8. Nejsem přívržencem žádné strany a informace si ověřuji - studie pana Busbyho
  http://www.unep.org/Documents.Multilingual/Default.asp?DocumentID=485&ArticleID=5416&l=en
  netvrdí, co tady někdo prezentoval jako skutečnost. Viz "Conclusions".

  Naopak, vyšetřování shledalo tvrzení neprtavdivými: "These statements, used in an article by Robert Fisk [59] have been proven completely wrong after UNEP analysis"
  https://en.wikipedia.org/wiki/Christopher_Busby#cite_note-60


  Těžko důvěřovat dalším tvrzením - víra je zrádná, vše si třeba ověřovat, protože nakonec každý jsme zodpovědný za své názory. A tady to vy vypadá, že kdo chce psa bít, klacek si vždycky najde.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.