Reklama

sobota 1. října 2016

P.C.Roberts: Vraťte nám Studenou válku!


1. 10. 2016     PaulCraigRoberts
Vědátoři nám dali vědět, že Studená válka se vrátila. Kéž by tomu tak bylo! Protože Studená válka byla obdobím, v němž se vůdci Světa snažili omezovat napětí mezi nukleárními velmocemi. To, co máme dnes, je stokrát nebezpečnější. Je to bezohledná a nezodpovědná agrese Washingtonu proti dvěma velkým nukleárním mocnostem – Rusku a Číně.


Zažil jsem americké prezidenty, kteří se snažili rozptýlit napětí s Ruskem. John Kennedy společně s Chruščovem vyřešili raketovou krizi na Kubě. Nixon vyjednal dohodu o omezení strategických zbraní (SALT 1), i dohodu o omezení systémů antibalistických raket, a navázal kontakt s komunistickou Čínou. Carter vyjednal dalekosáhlejší SALT 2 a Reagan společně s Chruščovem Studenou válku ukončili.

Berlínská zeď padla a Gorbačov, za souhlas Sovětského svazu se sjednocením Německa, obdržel od Západu slib, že NATO se už ani o píď dál na východ nepohne.

Mír byl na dosah ruky. A tehdy neokonzervatisté, kteří se díky izraelskému vlivu vrátili zpět do amerických tištěných médií, začali onen mír na dosah ruky likvidovat. Ukázal se být totiž příliš nákladný pro profit vojensko-bezpečnostního komplexu, a gigantické vojenské a bezpečnostní zájmy se zas prokázaly být mnohem mocnější, než lobby usilující o mír. A od doby kriminálního režimu Clintona každý americký prezident dřel i v přesčasech na tom, aby napětí s Ruskem zvýšil.

V pátek hlas Izraele v USA, list New York Times (NYT), přidal k dehonestaci Ruska, šířené Hillary Clintonovou, úvodník opatřený titulkem: „Gangsterský stát Vladimíra Putina“. Že byl sepsán neokonzervativci dokazuje též ten fakt, že za všechny trable na Ukrajině a v Sýrii činí odpovědným jedině a pouze ruského prezidenta.

Presstituti v NYT samozřejm vědí, že je to nesmysl, takže aby to měli z čisté vody nanečisto už všechno, vtáhli do svého úvodníku i holandskou zprávu o letu MH-17.

Ta zpráva je tak absurdní, že vzbuzuje nejvážnější pochybnosti o tom, že by na kdesi západě přece jen ještě doutnala aspoň jiskřička zdravého rozumu. Rusko a nyní nezávislé ruské provincie na východě Ukrajiny přece nemohly mít zájem na sestřelení malasisjkého letounu! Bez ohledu na absenci tohoto motivu však holandská zpráva tvrdí, že to Rusko poslalo povstalcům na Ukrajině svůj raketový systém země-vzduch, využitelný výhradně jen proti cílům, pohybujícím se v extrémně velkých výškách, když to, co tito povstalci potřebovali, byla jedině zbraň proti nízkolétajícím ukrajinským bombardérům, které na ně shazovaly pumy. A vrchol této absurdity?

Když povstalci malasijské letadlo sestřelili, poslali celý raketový systém zpět Rusům!

Jak tupý asi musí být člověk, aby tak průhledné propagandě deníku NYT uvěřil?

Píše tak NYT své nesmysly proto, že má finanční problémy a žije tak de fakto jedině z podpory CIA? Je přece naprosto jasné, že malasijské letadlo bylo sestřeleno proto, aby se z incidentu obvinilo Rusko, čehož Washington obratem ruky využil k tomu, aby s ním Evropa spolupracovala při uvalení sankcí na Rusko. S cílem Rusko destabilizovat. A též proto,že v tuto chvíli bylo Rusko jediným činitelem na mezinárodní scéně, schopným zabránit americké snaze svrhnout legální syrskou vládu, čímž by byla Sýrie - pochopittelně a také naprogramovaně - uvržena do totálního chaosu. Jako tomu je v Iráku, Libyi a Afghánistánu.

Toto je současná preferenční cesta washingtonského korupčního kapitalizmu, vládnoucího dnes Americe. Nemá zájem na životě, má zájem o zisk. Jedině na něm záleží. Jestliže celé kontinenty propadnou zániku, tím lépe pro americký zbrojařský průmysl.

Ano, vraťte nám Studenou válku! Jako konflikt odpovědně řízený – namísto toho, co máme dnes. Bezohledný a šílený tah za světovládou, prosazovaný ďábelskými kriminálníky Washingtonu, ženoucími Svět do Armageddonu.

Vybral a přeložil Lubomír Man

12 komentářů :

 1. Cílem života v kapitalismu jsou peníze a zisk. Jak devastující učinek to má na lidskou psychiku se dozvíte z díla Ericha Fromma /1900-1980/. Napsal takové knihy jak Lidské srdce, Útěk od svobody a další. Než psát trolloviny - doporučuji přečíst.

  OdpovědětSmazat
 2. ZLOČINECKÉ USA
  USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváč a mezinárodní terorista v dějinách lidstva. Jejich účast v syrské válce je nezákonná a v rozporu s mezinárodním právem. Vláda USA je nejzločinnější institucí, která kdy na Zemi byla. Zavřete dveře! Zima a mráz přicházejí z Bílé chatrče ve Washingtonu! USA po zásluze končí na smetišti dějin a ve věčném zatracení. Ani vzteklý pes po nich neštěkne!
  • 200 let terorismu USA:
  www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
  www.olser.cz/9947/200-let
  • agresia USA:
  www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
  • http://svobodnenoviny.eu/tajne-dokumenty-odhaluji-krvavou-historii-cia
  • dalajláma:
  www.instory.cz/2105-sokujici-odhaleni-na-vyplatnici-cia-byl-dlouha-leta-clovek-u-ktereho-byste-to-nikdy-necekali.html
  • IS popravuje - řeže hlavy (video):
  http://videos.videopress.com/2bvZPwin/syrian-soldiers-beheaded_hd.mp4
  • Merkelová - dcera Hitlera:
  www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7177-konspiracni-teorie-se-siri-internetem-nemecka-kanclerka-angela-merkelova-je-udajne-dcera-hitlera
  • seriál o 11. září:
  www.casopis-sifra.cz/clanky/serial-11-zari
  • stop imigraci (video):
  www.facebook.com/stopimigraci/videos/916121041810668
  • státní dluh USA je 65 biliónů dolarů:
  • http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ohromujici-statni-dluh-usa-je-65-bilionu-dolaru-a-ne-18-bilionu
  • www.eurasia24.cz/nazory/781-dojmy-z-vyletu-do-usa-prilis-mnoho-spiny-a-rozkladu

  OdpovědětSmazat
 3. Dobrý članek,jen nechápu jak mohl Chruščov a Regan ukončit st.válku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechci být nepříjemný, ale snad stačí použít mozek a říct si "chybička se vloudila...", místo Gorbačeva je tam Chruščev.
   Pavel p

   Smazat
  2. skoda ze se tam dostal gorbacov jak mohlo bejt skvele v ceskoslovensku a nemusely jsme mit takove sracky

   Smazat
  3. 21.47 Toto za chybičku nepovažuji,jen mě to utvrzuje v tom čemu tento web slouží a články se přeloží a ani před vložením nepřečtou.

   Smazat
  4. 22:45 a čemu tento web slouží?

   Smazat
 4. Jednoduše. v r. 1983 západ pořádal voj. cvičení, nedal vědet druhé straně a málem z toho byla jaderná valka.
  Samozřejmě od západu to bylo normální, dělal provokace nonstop. Hrozila jim krize a potřebovali nové odbytiště, nové trhy, nové otevřené peněženky.
  Nebyl to jediný důvod, pouze z mého pohledu podstatný a zlomový. Teda z toho, co vím.

  Pak si sedli a pro bezpečí všech domluvili otevření se.
  V ZSSR umíral jeden prezident za druhým, až ten s flekem dal tomu název perestrojka.
  Původně nemělo jít o rozparcelování ZSSR, dokonce i železná lady byla proti, ale Rusko to zřejmě tak chtělo. Zajisté byly problémy udržet ty svazové republiky a pokud ne, určitě by přišly. Bez toho by to nešlo. Stejně jako by nebylo možné udržet Československo. Škoda, ale nakonec i dobře. Myšlení je hodně odlišné, i když se nezdá.

  No a západ dostal vše. Nám zrušil Havel strojírenství a zbrojní průmysl (och jaký to pacifista, vzpomeňte na Jugoslávii), zdevastovali zemědělství, aby mohli dovážet vše a prodávat.
  A kdysi tvůrčí národ se stal montéry pro západ.

  Kruci, toto vzpomínání na negativa moc dobře nedělají... Pozitiva nevidím, žádná.
  Lidé zblbli, což bude mít také své dopady. Jednoduše změna hodnot, jako když indiánům přivezli zrcadélka.

  Myslím, že by to stejně jednou padlo. Generace studentů rodičů neměla o kapitalismu ani páru, my jsme byly ovlivnění západní kulturou, hudbou.
  Nikdo se, kromě party v Praze (jak jinak), moc o politiku nezajímal. Ostatně, pokud vše šlape, není důvod každěho tahat do politiky a nonstop strašit, že kapitalističtí soudruzi...
  Člověk potřebuje klid na práci, na rodinu, volný čas. Ne, to ne. Západ (tedy i my) má opět krizi (pomalu častěji, než ženská perioda) a všichni musí být v pozoru. Hovada imperialistická.

  Jediný kdo varoval a měl pravdu, byli ti, co zažili 2. světovou. Do posledního bodu (který možná příjde) se nepletli.

  OdpovědětSmazat
 5. P.C.Roberts - internetový pendant amerických televizních kazatelů, jimž se hodně podobá svým zápalem i výrazivem - má jasno: až do Reagana to bylo v zásadě prima (to přece ještě nešlo o světovládu, ale o zachování míru!), teprve ti, kdo přišli po něm to zkazili. Zkazili nám ten starý poctivý konservativní kapitalismus, darebáci hnusní!

  srv. také http://www.paulcraigroberts.org/2015/02/10/lithuania-media-interview-pcr/

  OdpovědětSmazat
 6. 23:35: Opravdu starý poctivý konservativní kapitalismus? A co druhá světová válka Hitler podporovaný emerickými bankéři? A co burská válka a dobyvačné koloniální války včetně vyhlazení Indiánu v USA /kapitalismus začíná v roce 1492 objevením Ameriky/. Co otroci v USA /jaké to byly fantastické prachy a o ty se přece v kapitalismu jedná/. Přece to mluví o všem, to jest o podstatě kapitalismu - o závislosti na penězích. Pokud člověk nevymyslí něco jiného než ty prachy, tak se dočká jaderného holokaustu. Náboženství s Ježíšem Kristem nezafungovalo. Lidé se ním v životě při řešení svých problému neřídí. Zkuste se řidit Kristovým doporučením Když Ti někdo vezme sukni, dej mu i druhou, nebo když Tě někdo udeři v tvář nastav mu i druhou. Lidé nejsou schopni ani dodržet: nepokradeš a přikázání nelži už vůbec v dekalogu není. Kdyby někdo věděl o nějakém řešení, dejte mi prosím vědět. Uvítal bych nějakou knihu, která by mě osvětila. Mě nic jiného nenapadá než NEP - zestátnit majetek velkých kapitalistů - počínaje korporacemi, ponechat v soukromých rukou živnosti i malý kapital a jiná výchova ve školách - ano ta výchova, která za komunistů byla na daleko vyšší úrovní než dnes - protože byla více etická. Když ponechate majetek korporacím - nečekejte nic jiného než 3. světovou válku nebo NWO - kdy budete jen velmi sofistikovanými roboty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. (Anonymní 2.října 2016 10:16)

   Pochopil jste to správně. Žijeme v epoše nového přepisování dějin. Má nás vrátit zpátky pokud možno před Francouzskou revoluci.

   Knih jsou jich spousty (ty filosofické záměrně vynechávám):
   - Blaise Pascal, Myšlenky;
   - Karel Marx, Komunistický manifest /nesmějte se, stojí pořád za přečtení/;
   - Lev Tolstoj, Vojna a mír;
   - Aldous Huxley, Konec civilizace;
   - Sigmund Freud, Budoucnost jedné iluze;
   - Eric Hoffer, The True Believer: Thoughts On The Nature Of Mass Movements;
   - Robert Kurz, Das Schwarzbuch Kapitalismus. Ein Abgesang auf die Marktwirtschaft;
   - Domenico Losurdo, Freiheit als Privileg. Eine Gegengeschichte des Liberalismus - také italský originál nebo angl.překlad;
   - Jan Keller, Posvícení bezdomovců;
   - Ilona Švihlíková, Jak jsme se stali kolonií ...... atd.

   Smazat
 7. 11:O4: Díky za osvícení. Zcela určitě Váš seznam využiji.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.