Reklama

úterý 18. října 2016

Pořád ještě nevidíte žádné nacisty?


18.10.2016   Zvědavec
Ukrajinští neonacističtí „nacionalisté“ zorganizovali v Kyjevě masivní pochod
Několik tisícovek ukrajinských ultranacionalistů se v pátek vydalo do ulic Kyjeva, připomenout si den Ukrajinské povstalecké armády (UPA) k 74. výročí založení této organizace, kolaborující za 2. světové války s německým nacismem.Dle ukrajinských médií se akce zúčastnilo až 5000 radikálů z různých organizací, včetně Azovského regimentu, Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN), Pravého sektoru a Strany svobodných, kteří se shromáždili k oslavě události, která se kryje s oslavami Dne ukrajinských kozáků a se dnem Obránce Ukrajiny, který byl zaveden v r. 2014, jako náhrada za Den obránce vlasti, který se slavil v postsovětských republikách 23. února.

Nacionalisté procházeli ulicemi s pochodněmi a světlicemi, házeli dýmovnice a provolávali nacionalistické slogany. Nesli ultranacionalistické a neonacistické vlajky a doprovázeli to vše bubnováním.

Pronacistická Ukrajinská povstalecká armáda byla zformována na podzim 1942. Bojovala proti Rudé armádě při (i po) jejím osvobozování sovětské Ukrajiny od nacistické okupace. UPA, OUN a další nacionalistické skupinky se během války snažily o etnicky „čistou“ Ukrajinu, přičemž vyhladily desetitisíce Poláků a asistovaly nacistům při vraždění Židů, Cikánů, sovětských válečných zajatců a ukrajinských antifašistů.

V r. 2015, navzdory faktu, že více jak šest milionů Ukrajinců sloužilo za války v Rudé armádě, zatímco v UPA jich bojovalo asi sto tisíc, vláda propůjčila této gerilové organizaci status „bojovníků za ukrajinskou nezávislost“ a prohlásila jejího zakladatele, Stepana Banderu, za „hrdinu Ukrajiny“.

Azovský regiment, dobrovolnická bojová jednotka, zformovaná po majdanském převratu v únoru 2014, a která se stala součástí Národní gardy Ukrajiny, byl již několikrát obviněn ze sympatií k neonacismu. Spolu s dalšími ultranacionalistickými dobrovolnickými bojůvkami byl obviněn ze spáchání válečných zločinů na civilistech ve východní Ukrajině. Od r. 2014 Rusko několikrát obvinilo postmajdanský Kyjev z kolaborace a úzké spolupráce s radikálními nacionalisty, kteří jsou používáni k politickým a vojenským účelům, včetně občanské války na východě Ukrajiny.

Bohužel, mnoho západních vlád, které podporují Ukrajinu, se snaží bagatelizovat roli těchto skupin, nebo jejich existenci prostě ignorují.

17 komentářů :

 1. Těžko pochopit, proč lidi v tom Banderistánu tak upřednostňují militantní chování a (sebe)destrukci.
  Dnešnímu Západu je v podstatě jedno, co tam všichni ti bezmozci vyznávají či co tam po ulicích vykřikují.
  Pro něj důležitá jiná záležitost.
  A sice to, že vyvolávají a živí protiruské emoce, eskalují napětí a že jsou kdykoliv použitelní jako kanonenfutr pro otevřený konflikt s Ruskem.
  Zbytkové bohatství toho Banderistánu se spolu s jeho zvyšujícím se zadlužováním přesouvá do zahraničních rukou. Již dnes jsou další tranše půjček MMF podmiňovány zrušením zákonného omezení rozprodeje půdy do rukou zahraničních majitelů ... Aby i to, co od věřitelů získají, šlo především na válku proti Východu.
  A až se tam jednou probudí ze svého nacionalistického rauše, zůstane jim jediné. V zemi, která patří jiným, budou makat na ty jiné nebo jako levná prac. síla odpochodují do zahraničí (což již po dvacetiletí i dělají).
  A to byla Ukrajina kdysi považována za výkladní skříň.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas s dodatkem, že USA investovalo pět miliard dolarů na podporu fašismu a nacismu na Ukrajině a jistě ani teď nešetří dalšími miardami v podobě dodávek zbraní aby rozdmýchali válku proti Rusku. USA přímo do války proti Rusku nechce jít, chce tam poslat někoho blbějšího a nyní se ukazuje že Ukrajina dost blbá na to je. Polsko to samé. Za vše může Rusko i za každou díru v silnici. Že to bude stát milionů životů až se rozjede válka o kterou USA usiluje a USA bude pěkně v pozadí sklízet zisky za zbraně, za rabování států které uvěřili ideologií lidských práv, demokracie v režií USA.

   Smazat
 2. Je zajímavé počkat, než to dojde Polákům, kteří byli prvními masovými obětmi ukrajinských nacionalistů a fašistů. A kdy to dojde třeba našemu Zaorálkovi, fanatikovi protiruských sankcí.

  OdpovědětSmazat
 3. Pro 17:37 Zaorálkovi nedojde nic.On je tak blbý,že
  ani neví,co to sankce jsou.Musí vždy dostat povel
  z ambasády USA.Nakonec pochází ze Vsetínska.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re: Petře!
   Na Vsetínsku jsou i bystří a inteligentní lidi.
   Stejně jako jsou i jinde, třeba v té H. Dolní.
   Neposuzoval bych je tedy podle jednoho, který nám již docela přesvědčivě dokázal, že se "vyzná". Není u nás ani zdaleka jediným "vykutáleným" z těch jejich politických bratrstev. ...

   Smazat
 4. V tom článku chybí velmi důležitá věc a to,kdo tuto doktrínu celá léta na Uk ideologicky živí a kdo je financuje?Ví to někdo?

  OdpovědětSmazat
 5. Pravý sektor otvoril synagógu pre židobanderovcov: Voľné miesto pre „smelého rabína“.

  Podľa slov veliteľa židovskej roty je v synagóge voľné pracovné miesto pre rabína, no musí to byť naozajstný židobanderovec, pretože i synagóga je „výlučne banderovská“. „Priateľ Maxim“, náčelník židovskej roty, sa takto zveril s tajomstvom jej vzniku: „Bojujeme od mája 2014, no idea vytvoriť židovskú rotu sa zrodila doslova pred rokom. Zhromaždili sme všetkých židov, ktorí bojovali na všetkých frontoch, zjednotili sme sa. Teraz sme spolu, v sektore „M“. Máme malý sviatok – otvorili sme synagógu. K našim bratom – vojakom prichádzajú duchovní rôznych kresťanských konfesií, no pokiaľ ide o židovských kaplánov – to je veľký problém. Mimochodom, máme voľné pracovné miesto – ak sa nájde nejaký smelý rabín, ktorý má záujem o službu, pozývame ho. Synagógu sme mu pripravili. No my máme výlučne židobanderovskú synagógu. Židobanderovská synagóga je pripravená prijať židobanderovského rabína,“ vyhlásil „priateľ Maxim“, náčelník roty, ktorá spolu s inými súčasťami slávnej ukrajinskej armády pomáha terorizovať a likvidovať ľudí na Donbase, ktorý odmietol uznať a prijať nadvládu krvavej chunty.

  http://www.hlavnespravy.sk/pravy-sektor-otvoril-synagogu-pre-zidobanderovcov-volne-miesto-pre-smeleho-rabina/834682

  OdpovědětSmazat
 6. Vážený editore,není třeba jezdit na Ukrajinu, aby jsme viděli nacisty.
  V naší české kotlině můžeme vidět různých nácků a protofašistů taky hodně.
  Stačí si otevřít takový web Nová republika. Články na NR silně připomínají deníky Druhé republiky ČSR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No Ty (19:52) jsi tady opravdu chyběl!
   V.J.Horák

   Smazat
  2. Který článek máte na mysli, anonyme? Asi nic takového nenajdete, ale jedovatou slinu uplivnout musíte, že?! Pomlouvat a škodit ze šera anonymity, to vám jde. Argumenty a fakta nikde.

   Smazat
  3. Pro hlupáka, každý hloupý. Pro fašounka, každý fašistou. Objojí na vás sedí 19:52

   Smazat
  4. Anonymní18. října 2016 19:52 kdo nesouhlasi s demokratickym svinstvem tak je fasista nebo komunista ze

   Smazat
 7. zajeďme třeba i do Bruselu....
  tam úřaduje náš europoslanec Štětina, který zdravil "majdan" na přelomu 2012 a 13 pozdravem " Sláva Ukrajině", což je analogie pozdtavu " Heil Hitler" a jeho voliči v Praze..... vůbec nijak neprotestovali

  OdpovědětSmazat
 8. Vidím to černěj. Byly ve hře vstup Ukrajiny do EU, vstup do NATO, bezvízový styk a další spolupráce všeho druhu. Bez ohledu na formálnosti toto sbližování fakticky pokračuje. V rukách to mají politici (nejméně Ukrajinští). Na Ukrajině budou fašisti považovaní za vlastence úměrně tomu, jak jsou evropští vlastenci považováni za fašisty.
  Tedy Ukrajina je nám vzorem ke kterému směřujeme co se týká fašizace, podobně jako Francie Německo Švédsko atd. jsou nám vzorem co se týká islamizace a ředění tradiční kultury.
  Když si uvědomíme stav v každém roce z předchozích deseti, a odhadneme extrapolací jak to bude, když se nic převratného nestane, v každém z příštích deseti, tak ..............
  Vše pokračuje podle plánu:
  " Evropská unie zahájila postupnou imigraci 56 milionů muslimů ze Středozemí v onom slavném „společném řízení migračních toků a tlaků“ nastoleném Lisabonskou smlouvou. Projekt se jmenuje „Euro-Mediterranean Partnership“ (nebo také takzvaný barcelonský proces a posléze Unie pro Středomoří) a v byrokratických útrobách EU se s vyloučením veřejnosti připravuje už patnáct let."
  To je starý článek, býval zde:
  http://euro.e15.cz/jak-zabit-civilizaci-821461
  Teď se tam objeví ?? Blesk.
  Něco ještě zde:
  http://www.euro.cz/byznys/jak-zabit-civilizaci-821461
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 9. Myslím, že ta jejich Ukrajina se jim začíná sypat pod rukama. Začalo to východní Ukrajinou, kde Rusové nechtěli být otroky a nyní se to nějak " šmodrchá" na Zakarpatí. Zakarpatsko požaduje od Ukrajiny naprostou ekonomickou nezávislost. Důvod? Podle Zakarpatí Kyjev myslí jen a jen na sebe a vůbec nebere ohled na jiné regiony. Jsem zvědavá, čeho se ještě dočkáme. To hop, hop, hop, sláva Ukrajině a kdo neskáče je Moskal jim nějak nevychází - jo, holt lidi chtějí jíst a mít se slušně!!!! Dagmar

  OdpovědětSmazat
 10. Logika věci spočívá v tom: Kdo podporuje fašisty, je sám fašista. Jaká je naše vláda? A co parlament?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.