Reklama

čtvrtek 20. října 2016

Porošenkova samolibost utrpěla na jednání v Berlíně těžkou ránu

20. 10. 2016   zdroj
"Samolibost Petra Porošenka utrpěla těžkou ránu" na jednání normandské čtyřky v Berlíně - německá kancléřka Angela Merkelová odmítla posloupnost plnění Minských dohod, na níž trval Kyjev.
Internetové stránce PolitNavigator to sdělil ruský analytik a rozhlasový moderátor Armen Gasparjan.
"Paní Merkelová, jako člověk, který četl text Minských dohod, znovu konstatovala to, co již řekli mnozí. Bod o předání kontroly hranice je bod č. 9. 


Před jeho plněním musí být realizováno prvních osm bodů. Pan Porošenko byl postaven před skutečnost, že musí plnit minský formát, žádná jiná možnost neexistuje.

Garanty Minských dohod zjevně nejsou ti lidé, které je možno ignorovat. Porošenkova samolibost utrpěla těžkou ránu a ne náhodou ukrajinský tisk několik hodin mlčel, nijak nekomentoval jednání a zjevně nechápal, co je teď třeba říkat.

Prohlášení o vstupu ozbrojené mise OBSE je další PR kampaň Porošenka. Od začátku tam jel se dvěma úkoly: první - (zpochybnit) samotnou skutečnost Minských dohod, druhý - vstup mírových sil na Donbas.Ve výsledku mu nic nevyšlo," konstatoval Gasparjan.

Ani Evropská unie, ani Rusko nepřistoupily v Berlíně na žádné ústupky a změny v Minských dohodách, na nichž opakovaně trval Porošenko, říká vojenský expert Igor Korotčenko, redaktor časopisu Národní obrana.
"Minské dohody vyčerpávajícím způsobem popisují způsob plnění a posloupnost bodů, proto nic nového nebylo na setkání "normandské čtyřky" řečeno. Co bylo na začátku minského procesu, bylo také potvrzeno, protože titíž Merkelová a Hollande jsou účastníky procesu. V Minských dohodách je jasně uvedeno, co a za čím následuje, ať se to Kyjev snaží vykládat jakkoliv", shrnul Korotčenko.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

77 komentářů :

 1. EU nechce udělat stejnou chybu jako Rusko v Sýrii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. EU urobila tolko chýb že sa jej prílev uprchlikov vymkol z kontroly. EU ,USA, NATO urobili chyby že začali šírit demon kraciu na Blízkom východe,Lybii ,Srbsku s milionmi obetí a uprchlíkov.. NATO i USA je výkonný stoj na zabijanie,vraždenie,rozvrat štátov. To sa im ešte v buducnost spočíta i tým našim domacim prisluhovačom a presstitutkám.

   Smazat
  2. Nekrmte trolla - jen chce zavést diskusi jiným směrem.

   Smazat
  3. Anonyme 0:02, můžeš laskavě sdělit, jakou chybu udělalo Rusko v Sýrii? Snad nemáš na mysli, že Rusko vojensky zasáhlo ve prospěch legálně zvolené vlády proti Daeš. Vítězslav Bilko

   Smazat
  4. Anonyme 0:02, můžeš laskavě sdělit, jakou chybu udělalo Rusko v Sýrii? Snad nemáš na mysli, že Rusko vojensky zasáhlo ve prospěch legálně zvolené vlády proti Daeš. Vítězslav Bilko

   Smazat
  5. Všechno má svoji příčinu, neboli jak se říká v matematice, svůj jmenovatel. Tou příčinou všeho zla na světě je zisk. Zisk z výroby zbraní. Ty se budou vyrábět tehdy, když budou existovat válečné konflikty a tedy logicky, nebýt válečných konfliktů a válek, nebyla by výroba zbraní a zisk z této výroby. Je to takové perpetumobile využívající rozpory jednotlivých států, národností, státních režimů, ideologii. Není bez zajímavosti, že v USA existují soukromé společnosti, financované zbrojním průmyslem, které projektují války. Zkoumají nálady obyvatelstva v jednotlivých zemích, jejich mentalitu, jejich vztahy se sousedním zeměmi a národy s cílem, využít rozpory k vytvoření podmínek rozpoutání války mezi nimi. Výsledky práce těchto společnosti, pak využívá zbrojní průmyslu USA přes své lidi v kongresu a vládě USA. Jeden praktický důkaz: Události na Ukrajině, není nic jiného, než využití odvěkých rozporů části ukrajinských nacionalistů proti Moskvě. K tomu se využívá v historii se odehrávající rozpory mezi Polskem a Ruskem. Z dnešního hlediska by všichni obyvatelé těchto státu, se mohli prakticky "vykašlat" na to co se dělo před sto lety. Všichni přeci chtějí se mít dobře a kdyby zasedli ke kulatému stolu a řekli si, jak budou mezi sebou spolupracovat, aby to bylo výhodné pro všechny, mohli by naplnit cíl, jak se mít lépe. Nesměl by tady být, ale někdo jako USA se svými projekty zbrojního průmyslu, jak rozeštvávat národy proti sobě, který investoval pět miliard na rozeštvání konfliktu pod názvem Majdan 2014 a následné všechny události odehrávající se v tomto regionu. Pokud by někdo vymyslel, jak zpeněžit mír a jak mít z míru zisky, které by šly do kapes těch, kteří ovládají zbrojní průmysl v USA, byl by ve světě klid a vynálezce by měl dostat světové ocenění za záchranu lidstva. Pozor! Nemyslím tím Nobelovou cenu míru, kterou dostal válečný zločinec Obama a další ocenění touto cenou, kteří naopak přispěli k zabíjení lidí po celém světě.

   Smazat
  6. prosím obšírněji .. jakou chybu udělala RF v Syrii.? Pokud nevysvětlíte, je to jen trollí plácnutí do vody.
   S.

   Smazat
  7. Prosíte a podmíněně mne nazýváte trolem? ... To není prosba, kterou bych vyslyšel.

   Smazat
  8. Petro Porošenko má jeden úkol, nalézt, vytvořit a připravit podmínky pro úplně nenásilné vyřešení situace na Ukrajině.

   Smazat
  9. Je všeobecně známo, že existuje skutečný a nevyvratitelný dokument o tom, že USA už více jak 200 let terorizují a masakrují svět (Kvůli zisku jak uvádí anonym v předchozím příspěvku) a k tomu si vytvořil zločinnou organizaci jakou je NATO do které zapojil celou Evropu a prostřednictvím svých pacholků v Anglii, Francii,....ale i ČR a tak kvůli vlastnímu prospěchu vyvolávají ve světě válečné a vražedmé konflikty. Pokud nebude zničeno NATO a USA klid ve světě nebude!!!!

   Smazat
  10. slovo prosím směrem k tobě trolle bylo jen řečnickým obratem, srozumitelněji pro tebe, vysmahni ubohý.

   Smazat
  11. úplná Harapesova pirueta

   Smazat
  12. Pro 0 02
   Jako fór je to moc dobrý. Co tam máš dalšího, nebo tu pitomost fakt myslíš vážně ?

   Smazat
  13. Ano, naprosto vážně, do písmenka. Je hloupé ptát se na něco, co víš.

   Smazat
 2. Pod dohledem modrých přileb Kyjevští zmasakrují rebely. Tak nějak si to asi Porošenko představoval.

  OdpovědětSmazat
 3. Lid Luhanska a Doněcka je třeba chránit před ukrajinskou nacistickou lůzou a pod dohledem EU a Ruska je z nich třeba vybudovat dva nezávislé samostatné státy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezávislost Východu Ukrajiny je v současnosti neprůchodná. Konec konců, ani dnešní separatisté na začátku nepožadovali odtržení od Ukrajiny. Chtěli pouze více samostatnosti v rámci zachování integrity Ukrajiny. Jenomže tím by se narušily plány jak ukrajinských zlodějů, tak amerických stratégů. Prvním by to zhatilo jejich kšefty, druhým jejich plány s destabilizací Ruska. Američané potřebují rozhádanou společnost. Rozděl a panuj. Vzájemná řevnivost jim posloužila ke splnění jejich plánů podobně, jako na Balkáně.

   Smazat
  2. Suverenita Donbasu není účel, naopak jako autonomní součást Ukrajiny to Kyjevu pěkně "osladí":-)

   Smazat
  3. 0600
   mýlíš se. separatisté na začátku povzbuzeni Ruskou intervencí a podporou se snažili vytvořit Novorusko. Když zjistili, že svět se velmi ohradil proti intervenci Ruska do ciuzího státu a že asi nezískají ani podporu svých domácích obyvatel, tak s ostudou celý slavný projekt Novorosie odpískali.
   Bandité a teroristé na východě skončí špatně - za nějakou dobu se to tam zklidní a půjdou před soud - pokud neutečou do Ruska.

   Smazat
  4. 9:27 naopak k soudu půjdou banderovští teroristé z Kyjeva za bombardování a ostřelování civilních obyvatel.

   Smazat
  5. 9:27 naopak k soudu půjdou banderovští teroristé z Kyjeva za bombardování a ostřelování civilních obyvatel.

   Smazat
  6. To by zachovalo nacistickou líheň na západě Ukrajiny. Naopak je nutno rozšířit státní zřízení z DLR a LLR nejprve rozšířením na celé původní oblasti, následně při současném sloučení v ULR (Ukrajinskou Lidovou Republiku přenést jurisdikci na celou Ukrajinu. Jedině tak bude ukrajinská nacistická líheň vykořeněna bez schopnosti revitalizace.

   Smazat
  7. 9:27
   Mýlíte se vy. Když začaliv Kyjevě přetřásat kontroverzní jazykový zákon (uzákonění jediného jazyka - ukrajinštiny), začaly se ozývat hlasy z ruskojazyčného východu Ukrajiny o vyjmutí jejich území a ustanovení autonomie se zachováním ruského jazyka. Teprve když na východě začaly operovat různé fašistické bojůvky, páchající na rusky mluvících násilí, zvedla se vlna odporu proti Kyjevu s požadavkem o odtržení. Jeden příklad za všechny - Oděsa. Kyjev si to posral sám, když pustil z opratí nácky. Dneska je situace taková, že bude trvat celé generace, než z lidí vyčichne vzájemná nenávist. A jestli západní mocnosti měly s východem nějaké zlodějské plány, mají tam nyní sloveno až na bahno.

   Smazat
 4. O situaci si udělám názor až si o průběhu schůzky přečtu zprávu od někoho kompetentního, což nějaký ruský pisálek rozhodně není.Jsou to mistři v překrucování, když ne přímo ve lži.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Veľa zdaru onAnymní7:44! Neboj, nebudeme na Teba naliehať, aby si na stránkach N.R. s nami zostával. Naopak budeme veľmi radi, ak nám "klamárom a prekrucovateľom", dáš navždy svoje "sbohom" a zveríš sa do opatery ošetrovateľom, ku ktorým prechovávaš svoju tek veľkú a hlbokú dôveru. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. 7:44 A ty kokote si nemáš možnost udělat názor vůbec, protože nemáš čím.

   Smazat
  3. Ty žádný vlastní názor nemáš, protože toho nejsi schopen, debile !

   Smazat
  4. Včera naše lživá ČT přinesla pár vět Merkelové, která se vyjádřila v tom smyslu, že Minské dohody se musí plnit postupně s ozbrojená mise OBSE nepřichází v úvahu. Olande k tomu neřekl. nic - jen opět obvinil Rusko a Sýrii z válečných zločinů v Alepu. Ukrajina už ho asi nezajímá a nebo to ČT nepovažovala za nutné. Tedy mi vychází rovnice ČT=nějaký ruský pisálek, A nebo se mýlím?

   Smazat
  5. Přesně jsi to napsal 8:05 i 8:14, nevím proč ten blb to tady vnucuje, jeho havloidní názor nikoho nezajímá. Běž se přesvědčit k burešo-bakalovinám nebo havlovize, tam bude řečena 1000% pravda, evropská hovnoto a můžeš klidně u toho mlátit doma i do zdi nářků.

   Smazat
  6. šašku (7:44), to se načekáš, protože Frau Merkel i Hollandemu je už z Poprošenka na blití, počkej si na nějaké moudro z amerického banderostánu

   Smazat
  7. Ono stačí umět anglicky, francouzsky a německy a jiných než ruských reportů k oné schůzce si v klidu přečíst, válí se jich na netu dost. Všechny tvrdí prakticky totéž co tyto ruské zdroje, v diplomatických kruzích pak je debata ještě deailnější a Kyjev je v ní již odepisován jako neschopný racionálního a realistického dialogu s kýmkoli. Čekáte snad, že vám to zde potvrdí proponenti Pax Americana?

   Smazat
  8. Pro: 21. října 2016 8:27

   Víte, ono je to vlastně velice smutné. Je to vlastně něco jako kotě, nebo štěně, které udělá loužičku jen proto, že si jej třeba pán nevšimne, nebo že jej nechá doma samotné. S takovými individui jako je výše uvedený, je to stejné. Plácá se ve svém morálním a intelektuálním bahýnku, přesvědčen o své výjimečnosti. Má k tomu důvod, je tam jen velmi málo jemu podobných. A tak si vyžaduje pozornost. V daném okamžiku již ani nevadí, že je to pozornost negativní, zkrátka ji má a je spokojený. Samozřejmě na reakcích a na emocích roste, takže stále je nejlepší na někoho takového zkrátka neplýtvat ani emocemi, ani časem a již rozhodně ne jakýmikoli myšlenkami. Jeho „víru“ stejně nezměníte. A pokud patří k těm, kteří za to dostanou i nějaký ten „jidášův groš“, tak to mají vlastně v rámci práce. Vlastně by mě zajímalo, jestli jsou placeni od účasti, nebo od příspěvku ;-).

   Smazat
 5. Donětští a Luhanští bojují statečně za svoji nezávislost, o které se dříve nebo později bude rozhodovat. Coby budoucí samostatné státní útvary pro mezinárodní uznání nevyšláply šťastnou nohou, protože v počátku své samostatné historie mají zapíraný sestřel civilního letadla, což je dosti hořká pilulka pro každý stát, který by se měl jednoznačně vyjádřit zda-li samostatnost Donětských a Luhanských uznává nebo ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. za nezávislost na kyjevských amerických loutkách bojují i další oblasti, jenom se o tom v EU musí taktně mlčet, vyjímkou je leda Zakarpatská Rus (!), která se vylidňuje nejrychleji ze všech oblastí a která se stěhuje do zahraničí (Rusko nevyjímaje !)

   Smazat
  2. 0825 je zajímavé,. že Rusové podporují různé bandity na východě Ukrajiny, kteří se postavili proti své vládě a v Syrii Rusové naopak bojují spolu s vládou proti bandám, kteří se proti svému vládci postavily.
   Je to divný svět - Rusové mají dvojí měřítko.. a rozlišují to pouze podle toho, jakým jazykem kdo mluví.

   Ha ha. Argumentačně velmi složité vyjasnit. Ale ruská propaganda si s tím poradí.

   A prosím nezačínejte něco o nelegálnosti vlády v Kijevě: i samotné Rusko uznává vládku v Kijevě a prezidenta Porošenka jako legální představitele Ukrajiny (viz Putinův rozhovor s francouzskými novináři minulý měsíc).

   Smazat
  3. 9:31

   Ruská argumentace, politika a strategie je plavba na kře k rovníku.

   Smazat
  4. Důkazy bez prefabrikátů zcela jasně ukazují ohledně sestřelu malajského lineru na Kyjev. Kdo tvrdí opak, pouze papouškuje nepodložená tvrzení těch, kteří mají předem prefabrikovaný názor a cíle. Ostatně jde o týž prefabrikát jako ten s údajnými ruskými vojsky v Donbassu. Hůl psího bijce se našla, ale je shnilá a plná mikroorganismů bijcovi smrtelně nebezpečných.

   Smazat
  5. 1057
   vy jste asi vůbec nezaregistroval mezinárodní vyšetřovací komisi, která podala ve svém závěrečném reportu jasné důkazy, že MH17 sestřelil ruský BUK z místa ovládaném separatisty. Ve zprávě je řada nepopiratelných důkazů, včetně chemického rozboru půdy z místa, kde BUK stál, fotky , náčrtky atd. Za měsíc možná budou známé i jména vojáků.
   Vám nestačí jako důkaz nic, věřte tedy potom jenom Sputniku a ruské propagandě, která nás mezitím zahltila řadou nesmyslných variant - od padajících zmrzlých těl, přes dvoukilometrovou stíhačku na jakémsi satelitním snímku až po přiznání,m že tedy BUK ano - ale ukrajinský.

   Smazat
  6. 11:06

   Případ je vyřešen, vyšetřovací komise ukázala Rusku jen tolik karet, aby si umělo spočítat, že ty ostatní by zahnaly Rusko do rohu, ve kterém už je, a hraje se o čas. Je to odložená hra, která nemá pro Rusko vítěznou variantu. A čas má působit jako lék.

   Smazat
  7. Ruská letadlová loď je bezhlavý kohout.

   Smazat
  8. pro 11:24 přesně , velký souhlas. Rusko v koutě není pro nikoho velká výhra, proto se to řeší takto opatrně a diplomaticky.

   Smazat
  9. Rusko si zakládá na "čistém štítu", a pevně věří, že si takový uchovalo, jenže podléhá sebeklamu. Kdyby skutečně chtělo nalézt pevnou půdu pod nohama, slyšeli bychom z Ruska něco zcela jiného, než co se nyní ozývá.

   Smazat
  10. 9:31 Nedávno jsem vám na vaše tvrzení, že Rusko neplní Minské dohody o uzavření hranice s Ukrajinou, odpověděl totéž, co nyní řekla Merkelová. Vy jste tomu nevěřil. Může vám ale lichotit, že váš intelekt je na úrovni Porošenka. Sice mu všichni řekli, že je nechápavý blb. Ale nic si z toho nedělejte. Jak je vidět, i takový nechápavý blb se může stát prezidentem země, jako je Ukrajina.

   Smazat
  11. 9:31 - Rusové maj dvojí metr! A už ho měli mít dávno!! A ne jak pitomci čekat a nechat se 200 let tahat Anglosionisty za frňák! Ti ho ještě delší dobu používaj naprosto bezskrupulózně což dokazují i slova napsaná J. Botmym v Petrohradu během probíhající z Londýna řízené "revolty" v Rusku v zimě 1906! Cituju: "V nynější době rovněž zorganizovalo se několik spolků se „Svazem Přátel Ruské Svobody“ v čele, jichž hlavním cílem je všemožné napomáhání a účastenství na revolučním hnutí v Rusku, což ovšem neobejde se rovněž bez anglických deputací a vůdců, kteří k nám přijíždějí s nejlepšími doporučeními anglické vlády.
   Konservativní vláda Anglie podporuje revoluční hnutí v Rusku. Není žádného divu, uvážíme-li licoměrnost anglických ctností — patriotismu, nábožnosti, úcty k zákonům — jež jsou pro Angličana závaznými jen v hranicích Anglie a jen vůči sourodákům. V jiných zemích jsou Angličanům tytéž ctnosti jenom k smíchu, anglický tisk jim posměšně říká „chauvinismus“, „fanatismus“ a „zotročení“. Dnes anglický tisk, vedoucí krutý boj proti monarchům celého světa usilovně agituje ve prospěch zesílení monarchistické vlády v Anglii.Jak dlouho ještě bude lidstvo do té míry naivním, aby přijímalo licoměrné úsudky, vycházející z Anglie, za bernou minci a aby sklánělo se před jejich autoritou? — To nevíme. Prozatím vidíme, jak díky tomuto lstivému systému, Anglie bez válek s velkými državami a skoro bez riskování během století z malého státu stala se vládkyní nad mořem, a strůjcem osudů veškerého světa.
   Anglie a Spojené státy Severo-americké stávají se pány Atlantského oceánu, jenž je jaksi změněn v anglosaské středozemní moře. Když Francie ustoupila v soupeření o Egypt, tu Anglie, už dříve ovládající Gibraltar, stala se vládkyní Středozemního moře, majíc v rukou jeho mořské brány; tím, že podnik panamského průplavu přešel z francouzských rukou do rukou Američanů, i tato mořská dráha, posud neotevřená, stala se majetkem Anglosasů. Věrolomné podmanění si — za každou cenu! — jihoafrických republik, bylo vyvoláno ne tak touhou po zlatě, jako plánem míti v rukou mořské dráhy kolem celé Afriky. K úplnému ovládnutí moří zbývalo jen změniti i Tichý oceán v středozemní anglosaské moře, což se podařilo chytře inscenovanou válkou rusko-japonskou, jež na dlouho zeslabila Rusko, a jež podrobila Japonsko anglickému kapitálu. Všech těchto úspěchů bylo dosaženo anglickou diplomacií téměř bez prolití anglické krve a bez značných válečných výdajů. Za Anglii bojují a finančně se ruinují druzí národové, ona však žne plody jí uměle rozsetého sváru: získává vhodné přístavy a soustřeďuje ve svých rukách dlužní povinnosti druhých národů. Výsledkem všeho jest to, že národy veškerého světa platí Anglii jako procenta ze státních dlužních úpisů, z obligací a akcií různých podniků k a ž d o r o č n í d o b r o v o l n o u k o n t r i b u c i p ě t i m i l i a r d franků. ..."

   Smazat
  12. Disponování tak ohromnými peněžními prostředky poskytuje anglické vládě — jež zcela správně je nazývána vládou bankéřů — ohromný vliv na vnější i vnitřní záležitosti druhých států, pokud nejen vnější vojny a vnitřní převraty, ale i mírný směr sociální myšlenky pomocí tisku potřebuje peněz a zabezpečuje převážný vliv tomu, kdo dovede dáti peníze za určitých podmínek a k vůli dosažení cíle, jenž se hodí rozpočtu věřitelovu. Tímto vlivem peněz objasňuje se drzé chování anglické diplomacie a bezohledný tón anglického tisku, jenž dobře ví, že síla není v právu, ale v argumentech. Tím se objasňuje pokorné podrobení diplomacie a tisku druhých zemí v pravdě nejnepodobnějším požadavkům a výkladům anglických autorit. Veškerá vnější politika Anglie představuje řadu do nebe volajících porušení mezinárodního práva, což nevadí Anglii, aby ve většině případů byla autoritativní vykladačkou téhož mezinárodního práva. Anglie vede výlučně věrolomné vojny proti slabým a bezochranným; při tom je vede s neslýchanou krutostí a s porušením všech konvencí. Proto přece však hlas Anglie bývá ve většině případů autoritativním rozhodčím v otázkách humanity. Anglie vnáší vojnu a zmatky do všech zemí, s nimiž má styk; ale angličtí rádcové bývají vysoce ceněni na cizích dvorech a monarchové jich vlivem svržení odcházejí, aby zakončili svůj
   neslavný zbytek života v téže Anglii, které oni sloužili a která je zahubila.
   Dějiny nám ukazují, že kazily stát, jenž vstoupil v Svaz s Anglií, nevyhnutelně tím nastoupil dráhu k své záhubě; ale vzdor zdravému instinktu národů, jejich diplomati a vůdci periodického tisku nepřestávají snažiti se po záhubném spojenectví s těmito moderními Kartaginci. K myšlence, že právě Anglie vede (svými agenty) vnější i vnitřní politiku Ruska, opravňuje nás celá řada zjevů, těžko vysvětlitelných pouhou stupidností, neboť je v nich systém:
   Vmíšení se Ruska do boxerského povstání směrem zcela opačným zájmům Ruska v Asii a zájmům až posud přátelské Číny; nepoužití práva stavění drah v Persii; nepoužití tísně anglické v čas burské války; vyhýbavé chování se k úspěchům strany Německa; podporování anglického kontrabandu vojenského za války s Japonci; tolerantnost k anglickému špehounství při ruském dvoře. To je ve vnější politice.
   Ve vnitřní politice: podporování organizace židovské politické armády, jejíž údělem je vládnouti v Rusku pod protektorátem Anglie; pronásledování censurou konservativních antisemitských orgánů tiskových, v téže době, kdy židovsky tisk je naprosto nevázaný. Nečinnost vlády vůči židovským demonstracím, politickým vraždám a otevřeným vzpourám a při tom drsné udušování každého pokusu loajálně smýšlejícího obyvatelstva zkrotiti i tyto samozvané reformátory organizace ruského národního života. Připuštění Židů, beze vší potřeby, do státní dumy, odmítnutí rozumného požadavku voleb dle povolání atd.
   Na Kavkaze, kde ani Tataři, ani Lezginci, ani Čečenci, ani Osetinci, ba ani v poslední turecké vojně zradivší nás Abchazci, nemyslí na to, zbudovati nový, samotný stát a jenom prosí,aby jim velel Rus, poněvadž Rus si je podmanil a ne Armén, ani Gruzín; na Kavkaze Rusové s pohanou jsou vyháněni, a vládní přízeň kolísá mezi Armény a Gruzinci, snícími o Velké Arménii, o samostatném Gruzínsku a přednost si získávají konečně Arménové, nepřátelštější Rusku a silněji organizovaní — podporovaní však Anglií. Ruská vláda jako by si sama přála vytvořiti pod protektorátem Anglie arménský stát na Kavkaze."

   Smazat
  13. Za slovo Anglie si pouze dosaď USA a jsme doma v 21. stoletní! NIC se nezměnilo! Stále odporní brutální nosáči z Londýna a Washingtonu spalující svět napalmem a jiným svinstvem, zabíjejím ženy a děti bez skrupulí na dálku drony bez soudu a obezliček na jiné poukazují a prstíčky jim cpou do očí, aby jim vyndali údajné třísky, na vlastní kládu tamtéž serouce!! A tak zatímco zločiny izraelský soldatesky proti arabskému lidu jsou jimi přehlíženy a tolerovány, je zásah proti muslimských teroristům v Srebrenici nafukován jako málem větší zločin než Hirošima s Nagasaki a Drážďanama dohromady!! Zatímco Miloševič jako legální prezident země neměl právo použít armádu na udržení státní celistvosti, tak nezvolený dočasný pučem dosazený jakýsi Turčynov moh v ropzoru s ústavou poslat armádu vraždit vlastní občany, kteří se odmítli podřídit vládě ve volbách poražené opozice, dosazené k moci ze zahraničí! To ano, to je dvojí metr jak prase! Pokud by měl Putin - a já ho za to kritizuju - být otevřený a používal by politiku kopírující "demokratický" Zápd, musel by se v tomto případě zachovat stejně jako vlády v Paříži a Londýně, když Kaddáfí poslal armádu na povstalé obyvatele Kyrejenky! Tedy vyhlásit bezletovou zónu a pokusit se nálety na Kyjev Turčynova jinej pučistickej dobytek zabít! Měl na to plný právo! Větší než ti žabožrouti v Libyii, kde nehájili ani své vlastní etnikum a bylo jim po tom co Kaddáfí dělá de facto hovno a kulový! Pokud by to Putin udělal, k sestřelu MH17 by nedošlo, páč lety nad celou Ukrajinou by byly zastaveny!

   Smazat
  14. Ale Putler bohužel Novorusko zradil! Na snímku s kámošem Prassolinim-Waltzmanem na přehlídce společného vítězství nad blbým navzájem se vraždícím ruským lidem - https://pp.vk.me/c638823/v638823068/6e6b/-Vnc10oW1Wc.jpg

   Smazat
 6. 7.44 - ty debile bez mozku,ty si tgěžko uděláš názor na cokoliv...

  OdpovědětSmazat
 7. Představa Ruska spočívá v tom, že cílem není samostatnost obou republik na východě Ukrajiny. Předpokládá totiž, že zbytková Ukrajina se dříve či později rozsype a že východoukrajinské republiky se stanou legitimním nástupcem ukrajinského státu na jeho celém území. Současnou vládu na Ukrajině za legální nepovažují. Otázkou je, zda a kdy je tento záměr v praxi proveditelný (s ohledem na masové zhloupnutí lidí na Ukrajině)a co to bude ještě stát. Mezitím dojde na Ukrajině k rozprodeji či rozkradení zbytku toho, co má nějakou cenu. A vzniknou tam zpátky Divoká pole (viz román Ohněm a mečen od H.Sienkiewicze). Alternativní variantou je pak rozpad Ukrajiny a její rozdělení mezi Polsko, Maďarsko a Rumunsko. Pro Rusko by bylo zřejmě i pak výhodnější udržovat obě východoukrajinské republiky jako samostatné a zachovat si tak určité "nárazníkové
  pásmo".

  OdpovědětSmazat
 8. Amerika na Ukrajině vyzobala rozinky a nyní by se ráda ukrajinské ekonomické zátěže (= hladového obyvatelstva) co nejrychleji zbavila a pověsila ji někomu na krk, s největší pravděpodobností do dostane za domácí úkol babka Merkelová, ale aní jí se do toho nechce.

  OdpovědětSmazat
 9. Osobně nechápu, proč všude cpou Hollandeho. Vždyť je to zcela trapná a nesamostatná loutka. Řídí ho USA, ale udělali z něho před světem úplnou onuci. Zakázali mu prodej vrtulníkových lodí Rusku s tím, že mu ztrátu vykompenzují prodejem francouzské vojenské techniky jinam (do Polska) a teď na něho všude udělali dlouhý nos.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo by také nakupoval válečný materiál u tak nespolehlivého dodavatele jako je Francie...

   Smazat
 10. Nezbývá než doufat, že tyto další oblasti případně oznámí správcům civilního letového provozu, že disponují střelami země-vzduch a chystají se jimi bez identifikace cíle střílet.

  OdpovědětSmazat
 11. Ruský analytik to pochopitelně maluje tak, aby ponižoval Porošenka.
  Skutečnost je ale jiná - zcela logicky Kijev nemůže připravovat nějaké volby na území, kde nemá kontrolu a není schopen hlídat hranice. Za výsledky voleb potom ponese zodpovědnost, takže musí být splněny nějaké podmínky.
  Merkelová sice nepodpořila Porošenka ohledně převzetí kontroly na hranici (protože Putin byl silně proti = hádejte proč), ale ještě před konáním případných voleb tam pravděpodobně vyšlou ozbrojené složky OBSE.
  Což je věc, kterou naopak vždy prosazoval Kijev a Putoin byl vždy proti.
  Takže prostřednistvím OBSE a jeho ozbrojených složek bude Kijev nepřímo kontrolovat volby. Po nich plně převezme kontrolu hranic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. co to tady melete, blbečku ? volby už mohly v Luhansku a Doněcku proběhnout dávno, na to přece vůbec nepotřebují Kyjev, který by se zmohl na vyslání nějakýchtrestných výprav svých hrdlořezů ! nadto samotná Merkelová po setkání zcela jasně zdůraznila, že Kyjev obdrží kontrolu hranice až na samotném konci, tj. po realizaci všech předchozích bodů z Minska - pouze banderovci by rádi dodatečně změnili pořadí bodů, aby nemuseli nic plnit, jenom svoje chřtány

   Smazat
  2. 923 pokud se tam pohybují v těch regionech cizí ruská vojska bez souhlasu vlády, tak žádné volby nemohou být platné a nemůžou být ani označené jako platné.
   v 2014/2015 proběhly regionální volby na Ukrajině s vyjímkou východní Ukrajiny, kde právě z tohoto důvodu nemohly být ani vyhlášené. Tehdy to uznal i Putin.
   Merkelová přesvědčila Putina na souhlas s ozbrojenou jednotkou OBSE a přemluvila Porošenka, aby připravil volby i bez kontroly hranic.
   Porošenko prostřednictvím OBSE alespon trochu bude moci volby kontrolovat a Putin alespon trochu bude v manipulacích s volbami omezen.

   Smazat
  3. Ach jo, toto tvrdit znamená vystavit se oprávněné kritice za totální neinformovanost a opakování čísi dezinformace. Faktem je, že Minský protokol II obsahuje kontrolu hranic kyjevskou nevládou jako poslední krok po splnění všech ostatních předchozích, zejména toho o ukončení všech bojových operací a stažení všech zbraní daleko od čáry dotyku, což je dle satelitních snímků trvale Kyjevem porušováno.

   Smazat
  4. A co si konkrétně vy od voleb na východě slibujete? Že tamní lidé budou hlasovat pro zkorumpovanou, fašistickou vládu v Kyjevě? Po tom, co na ně poslala své nácky, kteří rozstříleli jejich města a pozabíjeli tisíce lidí? S flintou v ruce se nejlépe utužuje přátelství. To je jenom naivní představa prozápadních dobroserů. Viz Afghánistán, nebo Irák. Tam po americkém defilé také američany zbožňují.

   Smazat
  5. 1104 ale místní volby do místní samosprávy přece vůbec neřeší celostátní vládu !!
   Jde o to, aby v místní samosprávě byli politici, kteří se budoou starat o region.
   A nebo vy jste minulý týden volil nějakého předsedu vlády v ČR ?? To totiž byly také regionální volby...

   Smazat
  6. Ukrajinský Banderovec cosi sesmolil,Češi ve slově Kyjev píší tvrdé y,tak se fašounku polepši!

   Smazat
  7. 11:08
   A co se tím vyřeší? A mimochodem, na Donbasu už své volby měli. Kyjev operuje s volbami z jediného důvodu. Zdržovat. Ať už to na východě dopadne jakkoliv, už nikdy to nebude, jako dřív. A jenom naprostý tupec si může myslet něco jiného. Aby místní mohli složit zbraně, museli by kyjevští odtáhnout i se svými kanony od jejich měst a vesnic. Kdyby Porošenko skutečně toužil po vyřešení problému, zavelel by k ústupu a vyzval vzbouřence k jednání o budoucnosti.

   Smazat
 12. Ukrajina je nefungující státní paskvil ovládaný fašistickými pohrobky, který prokázal, že nemá existenční představu a právo vůbec existovat. Nejčistším a nejpoctivějším řešením by bylo její rozparcelování a vrácení historických území historickým státům, zj. Polsku, Rusku, Maďarsku, Rumunsku. To, že si dnes hrají většinou etničtí rusové na něco jiného a jaksi lepšího než jsou Rusové je debilita a zlý úmysl západu za účelem územního zisku a rozkradení oblasti jako u nás v 90. letech. Nakonec i fašistické hrátky v Pobaltí jsou stejného rázu, protože celé Pobaltí řádně odkoupila a Švédsku zaplatila carevna Kateřina Veliká. Je to naprosto stejné jako kdyby dnes Rusové zpochybňovali náležitost Aljašky USA, kterou prodal USA hodně pod cenou ruský car. Měli by platit stejné metry a ne aby byl metr jednou 100 cm a podruhé jen 50 cm.

  OdpovědětSmazat
 13. Trolové kvičí už třetím rokem - a prostinká fakta pořád ne a ne překvičet :D.. drtivé vítězství "provždyvítězného US,GB,EU západu, které čiší z každé jejich věty, se prostě stále.. nekoná. Že si to neuvědomují, jaké ze sebe dělají blbce..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:41 Víte, trotlové to mají těžké, protože lhát proti evidentním faktům vlastně nejde. Proto se toho tady chopí vždycky jen paranoici, kteří svou duševní pleš zakrývají parukou arogance (J.Werich). Často ze sebe ani blbce nedělají. Prostě opravdu tak blbí jsou. Umí jen fanaticky věřit "autoritám", analyzovat fakta a dávat věci do souvislostí nedokáží.

   Smazat
 14. I to ubohé čuně si před porážkou přeje zakvičet. Dopřejme mu to přátelé. Je to přece stejný druh.

  OdpovědětSmazat
 15. Předně, Kyjevem organizované volby vykazovaly všechny znaky voleb falšovaných a tedy neplatných. Naproti tomu volby v DLR a LLR vykazovaly všechny znaky voleb právoplatných a nefalšovaných. Nebavím se tu o nepodstatných drobných renonsech doložených nezávislými pozorovateli u voleb v DLR a LLR, jež celkový výsledek nijak nemohou ovlivnit. Zato pozorovatelé u Kyjevem organiozovaných voleb konstatovali závažná porušení základních principů i volebního zákona, na což Kyjev a jeho pasáci z vysoka hodili bobek.

  OdpovědětSmazat
 16. Akorát že prase má vyšší IQ.

  OdpovědětSmazat
 17. Všechno má svoji příčinu, neboli jak se říká v matematice, svůj jmenovatel. Tou příčinou všeho zla na světě je zisk. Zisk z výroby zbraní. Ty se budou vyrábět tehdy, když budou existovat válečné konflikty a tedy logicky, nebýt válečných konfliktů a válek, nebyla by výroba zbraní a zisk z této výroby. Je to takové perpetumobile využívající rozpory jednotlivých států, národností, státních režimů, ideologii. Není bez zajímavosti, že v USA existují soukromé společnosti, financované zbrojním průmyslem, které projektují války. Zkoumají nálady obyvatelstva v jednotlivých zemích, jejich mentalitu, jejich vztahy se sousedním zeměmi a národy s cílem, využít rozpory k vytvoření podmínek rozpoutání války mezi nimi. Výsledky práce těchto společnosti, pak využívá zbrojní průmyslu USA přes své lidi v kongresu a vládě USA. Jeden praktický důkaz: Události na Ukrajině, není nic jiného, než využití odvěkých rozporů části ukrajinských nacionalistů proti Moskvě. K tomu se využívá v historii se odehrávající rozpory mezi Polskem a Ruskem. Z dnešního hlediska by všichni obyvatelé těchto státu, se mohli prakticky "vykašlat" na to co se dělo před sto lety. Všichni přeci chtějí se mít dobře a kdyby zasedli ke kulatému stolu a řekli si, jak budou mezi sebou spolupracovat, aby to bylo výhodné pro všechny, mohli by naplnit cíl, jak se mít lépe. Nesměl by tady být, ale někdo jako USA se svými projekty zbrojního průmyslu, jak rozeštvávat národy proti sobě, který investoval pět miliard na rozeštvání konfliktu pod názvem Majdan 2014 a následné všechny události odehrávající se v tomto regionu. Pokud by někdo vymyslel, jak zpeněžit mír a jak mít z míru zisky, které by šly do kapes těch, kteří ovládají zbrojní průmysl v USA, byl by ve světě klid a vynálezce by měl dostat světové ocenění za záchranu lidstva. Pozor! Nemyslím tím Nobelovou cenu míru, kterou dostal válečný zločinec Obama a další ocenění touto cenou, kteří naopak přispěli k zabíjení lidí po celém světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aby bylo v Americe blaze a aby mohla udržet stávající celosvětovou dluhovou (dolarovou) pyramidu, tak musí být ve zbytku světa velmi neblaze, jinak by to nefungovalo. Proto není příklad země, která by si spoluprací s Říší dobra pomohla.

   Smazat
 18. Poprošenko po jednání v Berlíně prohlásil, že přestane na východ posílat důchody. Toto je přece jasný signál, že se začíná Ukrajina dělit a rozpadat a že to iniciuje sám Porošenko.

  OdpovědětSmazat
 19. Všechny nepokoje dnešního světa mají kořeny v Pařížských jednáních a Versailleské smlouvě. Potom, co se USA rozhodly přidat na stranu VB a "rozcupovat" Rakousko-Uhersko a Německo, rozcupovaly Turecko a všude vedly hranice tak, aby vzniklo co nejvíce přeshraničních konfliktů. Jediná zajištěná hranice byla východní hranice Francie.
  Od okamžiku podpisu dohod lpí krev prolitá v následujících válkách na rukou USA,VB a Francie, a to včetně krve Židovské.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S.: a to je tragédie kosmopolitních Židů, jejichž jediným skutečným náboženstvím je mamon a prašule, pro které židovská elita vyvolává a podporuje války a konflikty všeho druhu, na která pak další část Židů dopláci nejenom majetkem, ale i svými životy.

   Smazat
 20. Prasenko to mmá velmi těžké. Na jedné straně musí předstírat, že poslouchá a spolupracuje s Merkelovou, ale hlavní rozkazy dostává od Bidena. Jedinou kliku má pouze v tom, že svůj byznys má v bezpečí u trpělivého Putina, kterého prý neposlouchá :-)

  OdpovědětSmazat
 21. Porošenko si představuje pouze jediný scénář. Já budu poroučet a vy (východoukrajinci) budete poslouchat. Zítra vám zakážu ruštinu a pozítří vám zrekvíruju půdu a majetek, kterým jsem zastavil úvěry, které jsem spolu se svými kumpány rozkradl.

  OdpovědětSmazat
 22. Porošenko je pseudonym,jeho jméno je Walzmann....židovský čokoládový oligarcha který nenávidí Slovany stejně jako jeho siopáníčci za velkou louží

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:30 Další nacistiské zombie. Jako by nestačil Bronstein. Ze které Goebelsovské díry to pořád lezete?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.