Reklama

.

.

neděle 2. října 2016

Poslední události v Sýrii a Robertsova mýlka

Croix
2. 10. 2016   Eurasia 24
V českém překladu vyšel článek P. C. Robertse, nazvaný Ten, kdo váhá, je ztracen. A Rusko zaváhalo. I u nás jsme  článek uvedli. Robetrsovy články vždy čtu a považuji je za přínosné a poměrně dobře informované i promyšlené. V tomto případě mi to však nedalo a považoval jsem za potřebné s některými jeho myšlenkami v tomto článku polemizovat.
Myslím, že se ve výše uvedeném textu P. C. Roberts v míře svého nechápání globální politiky mýlí a v důsledku toho se zbytečně poplašně vyjadřuje. Rusové velmi dobře vědí, s kým jednají. Už od 2. světové války se obě strany důkladně znají na všech úrovních svých vztahů. Rusko nebude vystupovat v Sýrii ve stylu, že se s nikým nebude o ničem bavit a nebude jednat o ničem s nikým ze Západu. To nebyla jejich diplomacie ani za studené války, ani za karibské krize.

Nebavit se s někým nepřináší vlastně žádnou výhodu, jen nepříznivou vlastní pozici. Proč tedy nedohodnout podmínky spolupráce a příměří? Pokud se druhá strana opakovaně dopustí podrazu, celý svět to vidí a bere si ponaučení. Američané mohli příměřím něčeho dosáhnout pro „svou“ stranu konfliktu v Sýrii, místo toho se jen shodili.

Jejich postupná (sebe)diskreditace na mezinárodní scéně pokračuje. Je také dobré uvědomit si, že taková dvojakost v jednání znamená pro všechny, že USA mají obrovský vnitřní problém – rozkol elit a z toho pocházející stále větší ochromování jejich jednání. Jestliže skupina, do níž patří Kerry (a třeba Biden, ale taky Trump, tj. globalisté, ale ve smyslu odpůrců výhradně amerického modelu globalizace), něco s Moskvou domluví a druhá skupina zastupovaná jmény jako je Clinton, Bush, Nulland (tj. „národní“ „elity“ USA, které se s první skupinou perou už otevřeně o budoucí moc v USA) to takhle tvrdě shodí, znamená to zásadní politickou krizi v USA. Tohle Roberts nevidí?

Poslední události v Sýrii proto podle mě nejsou až tak velkým problémem pro Rusko, jako spíše znamením velkých problémů uvnitř USA. Putin s Lavrovem dohodou s Kerrym dali najevo, že mají zájem spolupracovat s příslušnou částí globálních elit sídlících v USA na přetváření dosavadního světa jednopólové dominance USA na svět multipolární s více samostatnými ekonomickými a valutovými zónami. To je důležitější než následná sabotáž dohod o Sýrii. Sabotéři tohoto procesu v USA mohou napáchat ještě spoustu /válečných/ škod, ale čas pracuje proti nim.


16 komentářů :

 1. Biden, nepatri do stejne skupiny jako Trump a Trump neni Globalista, ale Separatista.
  Zatim nemel moznost s Ruskem neco domluvit.
  Az neco domluvi, tak mu to ponici Hillary a Nulandova.
  Bush a Kerry uz neponici nic. Nemaji vliv.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro nezasvěcené je to takhle. Globalizace je nevyhnutelný historický proces (sjednocení). Můžeme, ale ovlivnit jeho formu, teď je ve hře americky model (svět jeden velký koncentrák - vize vidíte v mnoha amerických sci-fi filmech) a nebo legitimní spolupráce svébytných států (globalizace formou spolupracujících státu bez válek) za tuto formu globalizace kope Trump a tak zdánlivě vypadá jako separatista. Ti kdo si globalizaci uvědomují a přejí si všechny zotročit tak vyvolávají představu, že je potřeba proti globalizaci bojovat, protože tím část populace bude bojovat za nesmysl a nepřekážet špatné formě globalizace, protože globalizace je objektivní nezastavitelný jev a tím se sami odpůrci odstaví na vedlejší kolej, protože budou všemu jenom překážet místo, aby sami budovali lepší svět, nechají to zločincích.

   Vymazat
  2. Taky me hned "prastilo", ze je "Donicek" razen mezi globalisty ...pisatel clanku nedaval pozor, pri jeho nejvyznamnejsim projevu.

   2anonym - "spoluprace svebytnych statu" !NENI! globalizace. Globalizace znamena sjednoceni sveta, pod jeden menovy system a nakonec pod jednu vladu ...zatimco obchodni spoluprace je zde uz stovky let!!!

   Vymazat
  3. Pro 1:28 spolupráce svébytných státu je forma globalizace, ale je potřeba si ten termín definovat a shodnou se na něm. Podle mne globalizace znamená jednotné řízení celého obyvatelstva země. Jeden způsob řízení je, že jednotlivé menší celky (stát,kraj,okres,obec,rodina,člen rodiny) mají svobodu rozhodování a samostatnost při řešení svých životních úkolů (podle slavného výroku: co si může zařídit občan sám do toho ať se stát neplete, ale zařizuje to co si občan sám zařídit nemůže (třeba infrastrukturu). Druhý způsob je otrokářský, že rozhodovat (udělovat rozkazy ostatním) bude nepatrná část populace - zločinci a byrokrati, ale tento způsob vede do zkázy. Historie je plná válek a hrůznosti způsobeného bojem mezi otrokáři a postavení hlavního otrokáře a mezi otroky a otrokáři. Nikdo nechce být otrokem i když se otrokářům daří na vědomé úrovni nás klamat, poznáme to podle toho, že nejsme šťastní.

   Vymazat
 2. Pán Croix, potešili ste ma...dúfam, že ešte nie je všetko stratené...MK

  OdpovědětVymazat
 3. 22:17 - Jenze, dejiny nas uci o rimske globalizaci. Napoleonove globalizaci. Bolsevicke globalizaci (Leon Trotsky), dale mame Hitlerove globalizaci a zapomel jsem CK globalizaci.

  Vsechny globalizace B.C. at uz Perska, ci Egypska zkoncily nezdarem...
  Usetrime si tapani v globalizacich a budeme bojovat o NASI "zahradku". Postveme globalizatory jeden proti druhemu a budeme jazyckem na stredu vahy.

  O ukrizovani globalizatoru napisi az nekdy jindy - ale v pripade, ze globalizace bude opravdu nezbytna, tak ji povladne nase rasa, a ne ta rasa druhych.
  nick honolulu - "zahradkar" !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu

   snad "trávnikář", ne?

   Zdraví Vandal

   Vymazat
 4. Odmítnout globalizaci znamená jediné. Vrátit se v čase možná o sto let zpět. Odmítnout všechno to, co nám na jedné straně dost podstatně zpříjemňuje náš současný pobyt na tomto světě, ale na straně druhé z nás dělá otroky systému. Museli by jsme odmítnout všechny civilizační výdobytky, které nám dnes vyrábějí nadnárodní průmyslové koncerny a na které si velmi často půjčujeme peníze u nadnárodních fin. společností a bank. 99% plebsu toho už není schopno, resp. pouze hubou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odmítnout globalizace nejde. Museli jsme se vrátit až před 12. říjen 1492, kdy Kolumbus doplul do Ameriky. Tehdy začala dnešní kapitola dějin, které teď dáváme jméno "globalizace." CROIX

   Vymazat
 5. globalisté vsadili na špatného koně(USA),chamtivou elitu USA.Proto rozklad RF je nutno pozdržet a vypořádat se s elitami USA ,kteří vše zbrklostí zničilia a dnes nevědí kudy kam.USA má velký problém a protože jsme pitomci tak ty problémy padnou i na naši hlavu.Je neuvěřitelné jak jsou naši politici pitomí a nic nechápou,nebo žeby chápali ,ale.....?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím že chápou. Alespoň někteří. Ale spoléhají, že rozklad nebude tak rychlý, aby si stačili nakrást a užít na tomto světě. I největšímu hňupovi je jasné, že to tady jednou všechno nechá. Ani do pekla si sebou nemůžou vzít vily s bazény, limuzíny a děvky. A protože žijeme jenom jednou, drží se zásady "Urvi co můžeš".

   Vymazat
  2. Ale oni chápou. Vlastně-koho chleba jíš ,toho písen zpívej. Na obyčejný lid oni serou. Hlavně,že mají plná koryta. Ve volbách se musí odstavit, jinak bude špatně. Stačí si porovnat kupní sílu před 25 lety a dnes. Je to 10 krát. A to už nemluvím o intervencích naší banky. Za dobu intervencí vložili do oběhu tři čtvrtě miliardy korun. To je sedm set miliard korun. Pěkná devalvace naší měny co!

   Vymazat
 6. Nevěřte nikomu vše je klam v zájmu mamonu.Články jen mají za ukol rozložit mínění ve prospěch SS.

  OdpovědětVymazat
 7. Má pravdu. Silou se nedá zjednat pořádek, který má trvalejší ráz.
  A to, že si duhový pták jen dál řeže věte, na které sedí, je fakt.

  http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/22864-par-poznamek-k-propagand-o-aleppu-a-syrske-valce

  OdpovědětVymazat
 8. Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 26.09.2016 Titulky CZ

  https://www.youtube.com/watch?v=9wzeVh9MMYE

  OdpovědětVymazat
 9. Želal by som si aspoň nejakú priaznivú správu o súčasnom vývoji vo svete; to ale skôr pristane nejaké UFO?

  OdpovědětVymazat