Reklama

neděle 9. října 2016

Proč chtějí občané na Táborsku mít v senátu horlivého zastánce korporací ?


Václav Marek
9. 10. 2016
Senátní volby jsou specifické a často slýcháme, že se volí osobnosti, ale nejsem si vůbec jistý, že je to tak. Jinak by nebylo možné to, co ve volebním obvodě na Táborsku, že do druhého kola postoupil Jan Mládek, horlivý zastánce korporací. Ano je to ten samý Jan Mládek, který je zastáncem smlouvy TTIP, proti které protestují informovaní občané po celé Evropě. Ano pan Mládek, ministr průmyslu a obchodu České republiky, který v loňském roce donesl do vlády a následně do parlamentu návrhy novel energetického zákona, kde jednou ze změn bylo přesunutí plateb za činnost Energetického regulačního úřadu z korporací na občany a zákona na podporu obnovitelných zdrojů energie, kde navrhl korporacím snížit poplatky na polovinu a občanům zvýšit v závislosti na velikosti jističe v průměru patnáctkrát. Díky poslancům byly schváleny pouze první návrh jako celek a z druhého návrhu pouze snížení plateb korporacím. Návrh na razantní zvýšení u občanů poslanci neschválili.

Ano byl to znovu Jan Mládek, který trval na zavedení nové tarifní soustavy pro maloodběratele i přes odpor předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové a zastavil ho až odpor veřejnosti. Může mi někdo vysvětlit logiku, proč občané na Táborsku volí proti svým zájmům?

54 komentářů :

 1. Protože mainstreamová media jsou v ČR ovládána US poskoky a vymývání mozků je u 70% lidí úspěšné. Nevyčítám jim to, je to prostě fakt.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní9. října 2016 0:53

   Čeští voliči opět ukázali,že jsou jen mimořádně tupá hovádka....

   ....v tomhle je problém a proto se orientují podle prolhané televize....je to až neskutečné....
   Odpovědět

   Vymazat
  2. 23:39
   A ty jsi stejný debílek jako ti paňáci v Bruselu. Ti by taky nejraději vyměnili "tupé" voliče když nevolí podle jejich představ. Krásně jsme to viděli například v případě Brexitu.

   Vymazat
  3. Já se na ty "tupé" voliče zde můžu vysrat,já v tom bordelu tady žít nebudu,ale oni jo,ale přesto mi tu na tom záleží a přál bych si,aby to nešlo k čertu a tak se starám,abych měl hodnotné informace a podle toho se mohl rozhodovat a ne se nechat postrkovat,jako kulečníková koule tágem...ty nejspíš jsi kulečníková koule a když na ta,tak koule kominická,to seš ve vyšší funkci,nejspíš,že....

   Vymazat
  4. Berte to jako důkaz toho, že volby jsou jedním z nejefektivnějších antidemokratických opatření.

   Vymazat
 2. Nehledejte chyby v Táborských,ale v područí TV a všech médiích prestitutů,které řídí neziskové organizace řízenými a placenými ksidly nadnárodních skupin USA.MLÁDEK patří k těm zasraným globalistům!Kdo to vysvětli obyčejným lidem?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby ti "obyčejní lidé",ti čuráci vyhodili televize z okna a nekupovali Blesk a Super,nebo jak si ty tiskoviny na vytření prdele říkají a pídili se po informacích a ne po drbech,byli by na tom určitě líp mentálně a ve věcech by měli alespoň základní přehled,vždyť se chovají jako idioti a chyba je jen na nich a pokud ještě na někom jiném,tak na jejich rodičích,že je málo mlátili,nebo že byli stejně blbí a ničemu je nenaučili.

   Vymazat
  2. Chyba je jedině v Táborských.Je vidět,že vů-
   bec nesledují,co se děje a co kdo chce pro-
   sadit.Za normálních okolností by Mládek ne-
   mohl být zvolen už z toho důvodu,že je to
   socan,který podporuje Sobotku.
   Petr Majevský

   Vymazat
  3. ....„Aby byli zabaveni lidé, kteří by mohli dělat potíže… dále je rozptýlíme povyraženími, hrami, zábavami, zálibami, paláci lidu… brzy začneme v tisku vyzývat k soutěžím v umění, ve sportech všeho druhu: tyto zájmy nakonec odvedou jejich pozornost od otázek, u nichž bychom jim museli oponovat. Lidé si postupně odvyknou přemýšlet a utvářet si vlastní názor; začnou hovořit tou samou řečí jako my, protože jen my jim budeme nabízet nové směry, kudy se budou moci ubírat jejich myšlenky… samozřejmě prostřednictvím takových osob, jež nebudou podezírány ze solidarity s námi.“ (Protokol č. 13)

   úryvek z "Protokolů sionských mudrců"

   ..a proto,přístup voličů na Táborsku je výsledek cíleného působení a dokládá pokročilý stupeň všeobecné debilizace obyvatelstva od r.89.....
   další komentáře jsou zbytečné....

   Vymazat
 3. hodne lidi nevi o co jde bohuzel

  OdpovědětVymazat
 4. Co v tom hledáte za vědu, proboha?
  1) Mládek je z těch kandidátů jediná všeobecně známá osoba
  2) Výsledky byly velmi těsné. Prošel s odřenýma ušima, dostal pouhých 17.6% a od vypadnutí ho dělilo pouhých 1.2%

  OdpovědětVymazat
 5. Tak jsem mluvil právě s kamarádem a řekl mně, že ANO, které jsme volili, nepůjde do koalice s Okamurou, jako extrémistickou stranou. Dotazem na internetu mně to bylo potvrzeno. Polil mne studený pot, protože jsem volil ANO. Tyto volby byly příprava na parlamentní volby a je dobré, že se vybarvilo ANO včas. Ve druhém kole voleb do senátu se bude u nás rozhodovat mezi kandidátem za ANO a pro mne nepřijatelným protikandidátem. Hodím ANO lístek, ale předtím ho přetrhnu. Já jsem jim tu komedii sežral i s navijákem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A proč jste nevolil toho Okamuru rovnou? Zajímalo by mě, z jakého důvodu ANO vyhrálo tak drtivě volby..

   Vymazat
  2. Anonymní9. října 2016 23:00 tyhle volby normalni obcany nezajimaly prachaci k volbam chodej vzdy a volily ano okamura je extremista protoze chce primou demokracii a referendum volil jsem ho a budu ho volit v hlavnich volbach co chce nejvetsi prijemce dotaci z eu babis je jasne

   Vymazat
  3. Jak tak sleduju tyhle Okamurovce a jejich názory tak shledávám, že jsou to většinou komouši pro které je KSČM málo radikální.
   Jak to myslí Okamura vážně s demokracií a referendem jsme se mohli přesvědčit na tom jak hystericky reagoval když byl zcela demokraticky odstaven z vedení Úsvitu.

   Vymazat
  4. pro 23:30 víte o tom velký prd, tak raději mlčte

   Vymazat
  5. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej Babiš.10. října 2016 3:01

   I díky Vám.

   Vymazat
  6. 22:45 A vy nevíte,že globalisté dávno rozhodli o novém šéfovy vlády v příštích volbách?Toto byl jen test na ovcíCH!Podívejte se na Jourovou v EP.POKUD SE LIDÉ NEVZBUDÍ,JE S NÁMI KONEC,VÁŽENÍ!

   Vymazat
  7. Házet přetrženej lístek je magořina ...výsledek je stejnej, jako bys tam vůbec nešel...

   Vymazat
  8. Anonymní9. října 2016 23:30 vsichni co nehrajou za vas jsou komuniste komunismus nikdy nebyl a nebude je neuskutecnitelnej ale socialismus v kterem jsem zil byl skvelej volim okamuru kvuli referendu za vystoupeni z eu

   Vymazat
  9. 23:30, meleš totální nesmysly a ty jsi klasická oběť středního proudu, havloidní potrat. O tom odstavení z kolaborantského úsvitu víš přesně to co nám sdělovala tvoje havlovize, takže houno. Klasicky jsi se zebe udělal totálního hňupa a vsadil bych se, že tvůj debilní fotr byl velmi aktivní a kovaný bolšán, který tě zplodil na jednom opileckém večírku MDŽ. Vytáhnul si sirku, když soudružka matka hledala pak otce po grupáči a byla ráda, že jsi po zachráněném potratu neštěkal, ty dementokrate. Vy idioti se bojíte přímé demokracije stejně jako tvé modly-mrdky chemik-alkáč, zubatá pleš nebo Bureš.

   Vymazat
  10. No, jářku, fakt hodnotnej příspěvek do diskuse, to se musí nechat.

   Vymazat
 6. W. Churchill - nejlepší argument proti parlamentní demokracii je pětiminutový rozhovor s průměrným voličem.

  OdpovědětVymazat
 7. Podle mne je mnohem horší a nebezpečnější černoprdelník než socan. Volit černoprdelníky znamená koledovat si o válku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Členové církevních sekt volby nevynechávají, kde jinde by nalezli plat s plnou penzí a k tomu nádavkem miliardy z církevní zlodějiny.

   Vymazat
  2. 23:45 Podle mě jsou mnohem horší všechny tři vládní.
   Jen to jinak zdůvodňují a maskují.
   Cíl je stejný a ten SPOLEČNĚ PLNÍ. Děda.

   Vymazat
 8. Proč občané volí proti svým zájmům? Protože 90% z nich nepřemýšlí. Nejméně 90% změní názor až když jim negativní dopady zaklepou na dveře. A to už bývá většinou pozdě.

  OdpovědětVymazat
 9. Okamura je skvělý rétor, řekla bych, až moc skvělý. Někdy mám pocit, že na každou otázku odpovídá stejně: referendum, přímá demokracie. To je výborný cíl,to mu zaručuje volitelnost v době, kdy mají lidé pocit, že na nic nemají vliv. Jak dobrý je ekonom, to se ukáže, protože on asi bude získávat. Ale ekonomický program jsem od něj neslyšela. Povím vám, proč Babiš zvítězil: rozpočet státu je přebytkový, tečka. To nebylo už bůhvíjak dlouho. Samozřejmě, za cenu nižších investic. Velké projekty se nepřipravují, nebo je jich málo, protože je nikdo nedokáže prosadit. Každá silnice se zpozdí o desítky let díky spekulantům, kteří - dobře informovaní z nejvyšších míst - nakoupili pár metrů pozemků na místech plánovaných staveb, a teď to chtějí dobře zpeněžit. Jak nikdo nemá většinu, nedaří se realizovat ani tyto velké projekty, navíc je málo lidí, kteří jsou velké projekty ochotni dělat v době, kdy to znamená většinou marnou práci. To stát musí říci: bude se dělat to a to, a napřít všechny síly. A musí mít na to sílu. A podporu obyvatel. A musí si pohlídat výdaje a dát stopku lidem, kteří chtějí ze společné kasy navyšovat náklady staveb donekonečna. Proč ztroskotávají projekty jako Opencard nebo registr vozidel? Protože autorství softwarů zůstává soukromým firmám, které je vymyslely, a ne státu. A ty vydírají a vydírají, protože jim kdysi nějaký hejhula z radnice posvětil nevypověditelnou smlouvu jistě za nemalý bakšiš. Piráti ostatně na to upozorňují, že takový program dokáže schopný ajťák vymyslet za chvíli, a že oni by to uměli ošetřit. Proč takové nemá stát a proč se obrací na soukromé firmy? A tak pořád dokola. A že Babiš má rozpočet přebytkový protože je konjunktura? Ta byla i sem tam předtím, a přece se zadluženost státu nesnižovala a rozpočty byly mínusové. Z toho vidíme, kolik se toho rozkradlo předtím. Teď se jistě krade taky, ale Babiš to prostě trochu víc pohlídal. A to rozhodlo. Nedala jsem mu svůj hlas, a asi ani v budoucnu nedám, ale chápu lidi, kteří ho volili. Zdravím Pavla

  OdpovědětVymazat
 10. No uznejte, přečtěte si třeba jen poslední příspěvek - přede mnou. Čili nynější stav věci je fakt takovým pokrokem ve srovnání s komunistickou dobou? Přece to může říct jen hlupák.

  OdpovědětVymazat
 11. V Moci a nemoci mediciny J.Hořejšího je citován (údajně)úryvek z projevu C.Höschla: "Třetina obyvatelstva ČR je slabá duchem, každý sedmý občan je debilní nebo dementní či alkoholik a cca polovina lidí má podprůměrný intelekt."
  ----------------
  Lze se divit po nekonečných čistkách v tomto prostoru? Jen ve 20. st.: 1938-1945, padesátá léta, 1968, školství po r.1989...
  Bernášek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Bernášku, nějak se mi nechce věřit tomu, že by právě tuto větu pronesl pan profesor Höschl. Nemáte odkaz? Díky Petr

   Vymazat
  2. 1938 - 1945,to byla taková čistka a důkladně po německu provedená,že z toho se tato zem bude vzpamatovát velmi těžko,když němci s českými práskači to čistili do pátého kolena.

   Vymazat
  3. Pro Petra: přesný odkaz nemám, uvedená kniha Vám nestačí? "Gůglová" generace je již zcela ztracená?
   Bernášek

   Vymazat
 12. Ušišlaný korporátni Socan, po kterém a samozřejmě po všech Socanech. za 12 měsíců, neštěkne ani pes!Bohuš už teď může vyprávět.

  OdpovědětVymazat
 13. Smutné je, že existuje skupina ještě hloupějších voličů a to jsou ti, co k volbám nešli vůbec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sám jsi hloupý. Vztekáš se když se v mainstreamu očerňovali voliči pro Brexit za nevzdělané staré hlupáky z venkova a pak tu sám plodíš takové sračky.
   Nauč se demokracii, nauč se respektu k vůli jiných.

   Vymazat
  2. Jestli-že se po volbách vytváří koalice,ve kterých se často vyskytuje ta strana,kterou volilo nejméně voličů,když hned po volbách se všichni zvolení snaží jen domluvit jak si ty čtyři roky užít........není spíše naivní hlupák ten, co k volbám chodí?

   Vymazat
  3. Podle mě je v tomto případě hlupákem vítěz voleb. A ukazuje to jeho neschopnost. Ale chápu, že jednodušší je obviňovat z toho voliče.

   Vymazat
 14. To mohu vysvětlit úplně jednoduše, na Táborsku jsou ještě větší kokoti, než ve zbytku republiky!!...

  OdpovědětVymazat
 15. protože jsou líní,hloupí a k životu jim stačí kobliha od souseda Hau!

  OdpovědětVymazat
 16. Autor článku je buďto demagog, anebo naprosto neinformovaný diletant! Mládek na adresu TTIP řekl, že "jakákoliv jiná obchodní smlouva než ta stávající je pro náš stát přínosná, poněvadž ta současná je naprosto katastrofální a absolutně nevýhodná pro ČR"!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sám jste naprosto neinformovaný, nebo demagog.
   Mládek to řekl ohledně dohody o ochraně investic, tj. arbitráží firem proti státu např. kvůli budoucímu ušlému zisku. Tuto smlouvu už mohl Mládek přede dvěma lety vypovědět a zbývalo by už jen 8 let do ukončení platnosti. Místo toho balamutí lidi a kvůli lasičce tahá do domu tygra. TTIP totiž zdlaka není jen o arbitrážích, je to útok na evropské normy hygienické, potravinářské, ekologické, na zaměstnanecká práva, na demokracii. Předmětem jednání o smlouve TTIP je povolení GMO potravin v Evropě. Víte, že v USA je zakázano v kosmetice jen asi 20 látek, zatímco v Evropě si na tělo nesmíte naplácat přes 1300 látek. Mnohé z toho, co lidé v řadě zemí světa zamítli v dohodě ACTA, by nyní vlezlo zpět v rámci TTIP. Největší nebezpečí ale hrozí z tzv. regulatorní spolupráce, kdy by byl institucionalizován proces, že záměry o přijímaných zákonech a norem nejprve budou projednány se zástupci korporací. Co by asi potom zbylo z potřeb a zájmů občanů, spotřebitelů, zaměstnanců, obyvatel?
   To už nejde o Železného či Štávu, to už jde o kvalitu života každého z nás, o naše zdraví, důstojnost, demokracii, o životní prostředí.
   Proberte se a něco si načtěte i TTIP.
   KR

   Vymazat
 17. V politice jsou všichni hajzlové a my máme jen možnost volit mezi těmito hajzly.

  OdpovědětVymazat
 18. Věřím, že psychiatr Mudr.David tu otázku myslel řečnicky, protože odpověď jistě zná.
  Dala by se položit v desítkách podobných případů.

  Například proč lidé na Zlínsku houfně volili učebnicový příklad postsametového mafiána v osobě pana Valenty, zapleteného do hazardu, urbanistických zvěrstev, prostituce, atd... Což se o něm všeobecně vědělo, takže už pouhá jeho kandidatura byla skutečné chucpe.

  A vida - to neznáte Hadimršku ( českého voliče...).

  OdpovědětVymazat
 19. Kdo může volit toho magora Mládka, tak by zasloužil odebrat voličské právo. Je ministrem, poslancem a nyní chce žrát ještě v senátu. Přitom nadělal tolik bordelu, že by měl skončit někde úplně jinde. nevím, proč je tento národ skoro nesvéprávný až na výjimky.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ze zákona může být buď poslancem nebo senátorem, nikoli ale obojím.
   Na více židlích mj. seděl i dosavadní hejtman Vysočiny. Byla z toho po poslaneckých volbách v rámci ČSSD i menší přestřelka, ale o víkendu to voličům - nevadilo...
   KR

   Vymazat
 20. Ano.
  A je to ten samý pan Mládek, který svého času osobám samostatně výdělečně činným nasazoval psí hlavu a téměř z nich udělal viníky ekonomického marasmu ČR.
  A je to ten samý pan Mládek, který horoval pro sedmisetmilionovou půjčku (nebo spíše dar?) na záchranu dolu, který "vytěžil" a potopil geniální dámský krejčí Bakala.
  Děda 2

  OdpovědětVymazat
 21. Volební zákony u nás je pěkný guláš, Slouží to jenom k podvodům na voličích,
  1. Kandidáti by měli kandidovat za politické strany a ne za různá hnutí bez politického programu.
  2, Politické strany by měli mít naprosto jednoznačně postavený pol. program.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bože, do čeho si tu duši zase dal?
   Jak donutíte stranu (a vůbec kohokoli), aby plnila volební program?
   Jak budete řešit nové problémy, na něž není v programu návod?
   Na to, že žijete už 27 let ve svobodném politickém prostoru, v němž proběhla už řada základních i méně významných politických aktů a procesů a byly politologicky detailně rozebrány, tak jsou (nejen) Vaše názory a nápady urážkou i jen průměrné inteligence a zkušenosti puberťáka.
   Příště, než něco napíšete, nenechte vztek cloumat svým majestátem, povzpomínejte nad minulostí, svými zkušenostmi a zamyslete se.
   KR

   Vymazat
 22. 3,Aby se předešlo kumulací funkcí, tak si musí zvolit co chce ten kandidát dělat. A ne aby byl poslancem v parlamentu a ještě k tomu hejtmanem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by šlo a mělo se uzákonit, že občan může v zastupitelských orgánech veřejné správy zastávat jen jednu funkci. A k tomu, že zastupuje-li (poslanec, senátor, ministr, zastupitel, radní) v nějaké firmě veřejnou správu (ve státním, krajském či obecním podniku, fondu atd.), že mu za to přímo nenáleží žádný plat, náhrada či odměna a tyto prostředky jdou na účet zastupovaného orgánu a teprve ten rozhodne, co s nimi.
   KR

   Vymazat
 23. jeden takovej přišti ser -nator seděl na čete a koktal že kandiduje s podporou topiči černoprdelniku a zelenych ty ostatni nechtěl prozradit takovy srački prohlasi veřejně ani se blb nezačervenal i soudruch radoby redakturek ani nemuk jakoby to bylo normalka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když teď přestaneš pít, tak se z toho do rána vyspíš.

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.