Reklama

středa 19. října 2016

Proč nepřijala Dalajlámu Alžběta II. a proč s ním Obama mluvil jen soukromě, přičemž ale prohlásil stejně jako prezident Zeman a papež František, že USA, Česko či Vatikán nemění svou politiku vůči Tibetu, který považují za součást Číny.

Břetislav Olšer
19.10 2016   Rukojmí
A tak máme v Praze alespoň Havlovo Forum 2000, na němž se vykecávají za horentní sumy politické mrtvoly z propadliště dějin. Kdo tu šarádu platil? Hlavně Economic and Cultural Office, neoficiální tchajwanská ambasáda, jejíž činnost Čína toleruje, jen když se drží stranou politiky. V očích Pekingu je Tchaj-wan součástí pevninské Číny. Něco přidaly i americký National Endowment for Democracy (NED) - tzv. Nadační fond demokracie se sídlem ve Washingtonu a Open Society, kterou řídí kapitalistický miliardář a spekulant George Soros.

Zkrátka ti správní sponzoři,; tyto fondy totiž též podporují čínské Ujgury s údajným právem na sebeurčení. Za sto milionů dolarů s podporou Kongresu USA jim říkají disidenti, byť po mnoha atentátech a stovkách při nich zabitých Číňanů se projevují jako islámští teroristé. Kdypak Spojené státy uznají právo na sebeurčení též Islámskému státu IS-DAEŠ...?
Americký prezident Barack Obama při soukromém setkání s dalajlámou sice na oko podpořil uchování jedinečných tibetských duchovních tradic, nic ho to nestojí, ale hned zdůraznil, že USA nemění svou politiku vůči Tibetu, který považuje za součást Číny. Peking soukromou schůzku prezidenta s exilovým duchovním vůdcem ostře kritizoval.

Prezident Miloš Zeman na oplátku zase odmítl tvrzení, že někteří představitelé čínských firem jsou napojeni na čínskou rozvědku. „Představa, že by nějaký sinolog věděl, kdo v Číně spolupracuje s rozvědkou, je přinejmenším přeceněním práce sinologů,“ prohlásil. Dalajláma ho nezajímá. „Sešel bych se s dalajlámou tehdy, kdy bych já byl duchovní vůdce. Nebo kdyby dalajláma byl velký investor,“ uvedl Zeman.
Na lavičce Václava Havla...

Tibetského vůdce dalajlámu tak přijme v Česku jen ministr kultury Daniel Herman. Vysvětlil to tak, že to spadá pod agendu jeho ministerstva, protože dalajláma je představitel církve. Proti návštěvě tibetského duchovního vůdce na konferenci Forum 2000 formálně protestovalo čínské velvyslanectví. Návštěva a oficiální přijetí vyvolávají nelibost rovněž formálně u prezidenta Miloše Zemana, který se snaží prosadit politické a ekonomické sblížení s Pekingem. Dalajlámu o víkendu přijal slovenský prezident Andrej Kiska.

Když byl Herman dotázán, co říká na kritiku čínského velvyslanectví v Praze za jeho setkání s Dalajlámou, odvětil: „Vazalství jsme si užili dost“. Kdoví, jestli si vzpomněl, když se stejně objímal s Posseltem, bossem Sudetoněmeckého zemského spolku Landsmašaftu, jaké vazalství si čeští občané užili v Sudedech ze strany Henleinovců…? A zda jak mu šlo z úst při jeho projevu oslovení potomků Sudeťáků “milí krajané“… http://www.rukojmi.cz/clanky/2438-herman-nazyva-landsmansaft-ceskymi-rodaky-pisalek-vondracek-dostal-sudetonemeckou-cenu-za-film-o-zabijeni-po-cesku-panek-jeste-dnes-tvrdi-ze-ma-sve-spolupracovniky-v-ceskych-sudetech

Jak je vidět na následujících snímcích, ministr kultury ČR Herman je schopný se setkat s kýmkoliv, hlavně že mu to přinese alespoň anální efekt...


Když prezident Miloš Zeman řekl v Hovorech z Lán dvě vulgarity, do pár minut už toho byly plné noviny, bulvár i televize včetně besed, komentářů a rozborů nemorálnosti hlavy státu. K tomu šly ruku v ruce výtky k jeho slovům o tom, že uznává celistvost Číny včetně Tibetu a Tchaj-wanu. Nikdo ale ani necekl, že Norové vyměnili Dalajlámu za slanečky a že ho ani papež František pro svůj klid na duši nepřijal… Všichni můžou cokoli, jenom Zeman ani omylem…
Přímo bombou však bylo nekonečné loňské dotazování Takáče v ČT, který se snažil získat od lidí potvrzení svého schizofrenního dojmu, že uvítání a celá návštěva Si Ťin- pchinga byla nepřirozeně pompézní, patolízalské a servilní. Na tuto zhovadilost se nedá reagovat jinak, než ukázkou, jak prezident Zeman musel z pekingského letiště do hlavního města Číny pěšky… (Uvítání Zemana v Číně…https://www.youtube.com/watch?v=dZCm8dR-vBU)

A v Londýně se královna Alžběta II.rovněž ztrapnila tím, že čínského prezidenta vezla k sobě pouze na žebřiňáku taženým chladnokrevnými valachy…http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/383993-britanie-hosti-cinskeho-prezidenta-s-kralovnou-alzbetou-ii-jel-v-pozlacenem-kocare.html
Dalajláma už byl v ČR bezpočtukrát a anální žurnalisté se mohou potrhat, jak píší o české sebeúctě Zemanovců, kterou špiní, když nechají šéfa tibetského buddhismu jen před hradní branou vést monolog pro pár stovek jeho věrných, prý jich byla tisícovka. A někteří byli obzvláště submisivní, třeba Mikoláš Kroupa z jistě neziskoví organizace Post Bellum, co si vypadá na starou "belu", ale je to odnož Ústavu pro studium totalitních režimů, která od roku 2001 vyhledává a nahrává vzpomínky pamětníků klíčových momentů 20. století.

A tak tento věrný ovčan hrdě vzkázal hlavě českého státu: "Pane Zemane. jestli budete upřednostňovat ekonomické zájmy před svobodou, přijdeme o ni..." Jistě tato slova vzápětí zaslal jako otevřený dopis do Bílého domu, do Buckinghamského paláce, nezapomněl doufám ani na Svatý stolec v Římě či JAR a jinde. K němu se připojil i kněz Ladislav Heryán, ostravský průmyslovák, od září 2002 působící v Praze jako ředitel a kaplan salesiánské komunity v Kobylisích. Řekl:"Nelze měnit lidská práva za ekonomický profit, jako se to děje v naší zemi..."
Nikdo přitom ani nepípne, včetně Kroupy a Heryána, že se tomu neděje jenom v naší zemi, že Dalajláma je dnes "personou non gráta" celosvětovou. V září 2013 Český ho nepřijal nejen prezident Miloš Zeman, ale též jeho předchůdce Václav Klaus. Sám Dalajlama si z toho ale velkou hlavu nedělá. Setkání s politickými představiteli prý pro něj nebylo v tomto případě důležité... Ke zděšení „pokrokového“ světa však odmítnutí Dalajlámy přibývá. JAR navštívil v roce 1996, kdy ho pozval tehdejší prezident Nelson Mandela, a později v letech 1999 a 2004.
Sun City v noci...Jihoafrická republika... Snímek Břetislav Olšer

Od nástupu Jacoba Zumy do prezidentského úřadu se však do země nepodíval ani předloni, neboť mu JAR odmítla vydat vízum v obavě z reakce Číny, která je důležitým obchodním a diplomatickým partnerem Jihoafrické republiky. Pretorie však popírá, že by víza tibetskému duchovnímu vůdci nevydala pod tlakem Číny. Pravda bude asi v tom, že umělý mýtus kolem Dalajlámy není tak významný, aby se kvůli němu připravila JAR o přízeň nejvíc ekonomicky zajištěné Číny.

Dalajláma – buddhistický disident, byl loni v Římě na setkání laureátů Nobelovy ceny za mír a vznesl dotaz, zda by jej papež přijal. František to odmítl kvůli „delikátní situaci“, která nyní panuje ve vztazích s Čínou. Sám Dalajláma sdělil, že mu zástupci Vatikánu vysvětlili, že jeho schůzka s papežem by mohla způsobit problémy; papež odmítl setkání s Dalajlámou nikoli ze strachu, ale z obav o osud čínských katolíků, o vražděných buddhistech v Barmě ani nemluvě...
Řím - Vatikán... Snímek Břetislav Olšer

Vatikán přerušil oficiální diplomatické kontakty s Čínou v roce 1949, vztahy se ale v poslední době snaží zlepšit i kvůli katolické komunitě, která v Číně žije. Během své cesty do Jižní Koree vyzval papež Peking k dialogu a vyslal do Číny poselství dobré vůle, když prezidentu Si Ťin-pchingovi vzkázal, že čínskému lidu přeje mír a blahobyt. Jeho letadlo také smělo využít čínský vzdušný prostor, i když dříve se mu musely církevní delegace při cestách do Asie vyhýbat.Buddhisté v Pekingu… Snímek Břetislav Olšer

Papež František přiznal, že jako papež pocházející z Argentiny nejednal ve svém životě vždy správně a že jeho autoritářský způsob přijímání rozhodnutí ve funkci jezuitského předáka v Buenos Aires vyvolával problémy. Hovořil také o nutnosti zkoumat roli žen v církvi. Tak mluví a jedná papež, jehož stát není jako jediný stát světa členem OSN a nepodepsal ani „Všeobecnou deklaraci lidských práv“ či “Konvenci o právech handicapovaných osob”. Není ani v EU.

A to nemluvím o tom, že uznal teorie, podle nichž vesmír vznikl velkým třeskem a že člověk jako druh je výsledkem evoluce, jsou správné, ale nijak nevylučují existenci boha. Církev podle papeže Františka nikdy netvrdila, že „bůh je nějaký kouzelník s hůlkou“. Ale na rozdíl od svých předchůdců nikdy nezdůrazňoval, že přijetí moderních vědeckých teorií není neslučitelné s představou boha jako stvořitele.

Nyní sklidila vlnu kritiky norská vláda za svůj výrok, že hodlá intenzivně zlepšovat vztahy s Čínou. Hrůza, když chce někdo navazovat přátelství s jinými zeměmi, místo toho, aby jak Ukrajina harašil zbraněmi a vyhrožoval válkou; na třídenní návštěvu Osla přijel dalajláma nedávno. A norská vláda nic. Moc dobře ví, že měla průšvih, když udělila Dalajlámovi v roce 1989 Nobelovu cenu za mír, a v roce 2010 si z Oslo vyslechl zvěst o tom, že má obdržet stejný metál vězněný čínský disident Liou Siao-po.
Na rybolovu u Oslo. Jedna z rybek, kvůli kterým odmítlo Norsko setkání s Dalajlámou... Snímek Břetislav Olšer

Téměř čtyři roky poté nebyly mezi Norskem a Čínou žádné kontakty na politické úrovni, proto se nyní neuskutečnilo žádné setkání Dalajlámy s nikým z vlády. Zmíněné ceny stály Norsko už tak dost; Peking přerušil rozhovory s Norskem o uzavření dohody o volném obchodu a zavedl restrikce na dovoz norských lososů.

V roce 2012 navíc vynechala Čína Norsko na seznamu evropských zemí, jimž nabídl bezvízové cesty do Země středu. Nic nepomohl ani fakt, že je Norsko bohaté na ropu a údajně si může dovolit Číně vzdorovat. Proč neodjel Bursík se svojí Jau Jau biomasou do Norska vyvěšovat plachty s Dalajlámou, když je takový velký hrdina? A při té příležitosti by mohl orodovat za dvě české děti, co je norské úřady odebraly jejich české matce…?

Inu, jsme prý malý stát, ale se svojí sebeúctou bychom přesto neměli hazardovat. ovšem co sebeúcta Velké Británie, Norska, Vatikánu či Jihoafrické republiky a dalších zemí, pro které je 14. Dalajláma "personou non gráta"...?

24 komentářů :

 1. Včera si naši žumpalisté vesele zakopali do pana prezidenta kvůli jeho opožděnému příletu do Bratislavy, dneska se předhánějí, kdo si kopne silou největší do pana prezidenta kvůli takové nezajímavé Nule, jakou je dalajláma. Jsou to prostě moc šikovní a hlavně odvážní kluci. Ze zeměpisu ale všichni jasně propadali. Jinak by se určitě podívali na mapu, aby s hrůzou zjistili, jak ta Čína je obrovská země a šli si vyměnit spodní prádlo. Třeba by potom už konečně spontánně drželi hubu, aby je to nepotkalo znovu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Národ si už zvykl, že část médií a pražká smetánka se snaží prezidenta urážet. Po prvotním překvapení, kdy prezidentova popularita poklesla, protože jsme nebyli zvyklí, že je možné lít kýble sprostot na první osobu českého státu, se národ vzpamatoval. Oblíbenost prezidenta opět narostla a s ní pravděpodobnost, že bude zvolen prezidentem i pro druhé období. Osobně jsem přesvědčen, že nebude třeba ani druhé kolo volby. TnT

   Smazat
  2. Betyna z Londýna má v prdel Dalíka i lamu!:)

   Smazat
 2. A kde zůstali Kalous se Štětináčem a knížepánem? Kde byli zelení? Jak to, že ho neběželi vítat, zahalení do vlajek Tibetu? A kde zůstali všichni ti uvědomělí bojovníci za svobodný Tibet? Nejspíš je nebaví manifestovat, když to není provokace a proto jim v tom nikdo nebrání. Jak ušlechtilé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když oni pros.ali volby, tak se léčí z kocoviny.
   Tohle je jejich Tibet:
   http://novysmer.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1043:tibet-a-pokrytectvi-pravdy-a-lasky&catid=37:zahranicnipolitika&Itemid=48

   Smazat
  2. Tentokrát nebyli na výplatní pásce Sorose, tak proč by se halili do tibetské vlajky, ehm, že ? I boj za svobodu je dnes byznys.

   Smazat
 3. Až jednou Dalajláma přijde na to, kým a čím, pro co je zneužíván(ale on to asi ví) tak se snad malinko zastydí. Tento člověk, který je představitelem otrokářského( k feudalismu ani nedošel) režimu v Tibetu ještě v padesátých letech minulého století je prezentován jako symbol lidských práv a hodnot?. Jakou to máme akademickou garnituru, která bude vyvěšovat tibetské vlajky na podporu Dalajlámy(nikoli Tibetu)na universitách? Oni nevědi jaké hrůzy se tam páchaly při jejich vládnutí? Já vím, se současným terorem v Tibetu co tam provádí dnes Čína se to nedá porovnat. Alespoň ČT to povídala...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. myslím že tě zklame on na to nikdy nemůže přijít protože je blbej něco jako byl náš chrchel člověk bez vzdělání bez rozhledu bez sebeúcty prostě blbec co si myslel že je někdo a snaží se kolem sebe trousit moudra která nikdo nechápe

   Smazat
 4. Pan Olšer se po 20-ti letech ptá "Kdo tu šarádu platil?"
  - To je nejspíš řečnická otázka. Nebo snad ještě neslyšel jméno Yōhei Sasakawa? Ten má filantropii v rodině: Jeho otec Ryōichi Sasakawa, otec předchozího, válečný zločinec, byl spoluzakladatelem World Anti-Communist League (od r.1991 World League for Freedom and Democracy).

  - Soros je "kapitalistický" miliardář - to je upřesnění pro jistotu, aby si ho čtenář náhodou nepletl s jinými miliardáři?!

  OdpovědětSmazat
 5. Zajímalo by mě, co z toho lezení Číňanům do prdele zdejší rudohnědí idioti mají nebo co si od toho slibují?

  A proč tady zcela nekriticky a bez rozmyslu opakují čínskou propagandu?
  http://svobodneforum.cz/81103-2/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už jsi s tou propagandou únavnej hnědomodrej idiote. V.J.Horák

   Smazat
  2. blbe 19:23

   Smazat
  3. 19:52 a 20:06

   Ptal jsem se vy dva pitomečci co z toho máte? Asi se už nemůžete dočkat až budete hákovat v čínské fabrice. Pro Číňany jste míň jak rohožka a ještě budete rádi vzpomínat na Helmuta a Joea ale to už bude pozdě.

   Smazat
  4. 19:23 - nastoupil do služby a poštívá. Přitom je obklopen "totalitním rudým" čínským zbožím, chodí v čínském prádle, klepe nesmysly na čínskou klávesnici, mluví blbosti do čínského totalitního a rudého mobilu. Máme to tady v diskusi pěkného exempláře .-D)

   Smazat
  5. 20:08
   Čínskýho z toho čím jsem obklopen a co používám není vůbec nic. Přinejlepším "vyrobeno v číně".
   Ale pochybuju, že dement jako ty ten rozdíl a jeho význam má kapacitu pochopit.

   Smazat
  6. Raději místo škorpení se pořádně podívej na cedulky, ty jeden Antičíňane.

   Smazat
  7. 20:39

   Ty jsi ale hodně opožděný, viď? Např. iPhone od Apple se vyvine v USA, vyrobí v Číně a zisk jde zpět do USA. Čína z toho nemá nic a v tomto procesu slouží pouze jako levná pracovní síla. Až bude drahá tak se výroba přesune třeba do Indie.
   Už to chápeš nebo potřebuješ obrázek, ty cedulko?

   Smazat
  8. 19 23:
   Ty nikdy nezklameš. Tebe musí ale platit, ty snad ani nespíš. V čem jedeš, že ten nápor dokážeš vydržet ? Bacha, je to ale návykový a končívá to na detoxu u Nešpora. A ten se nedá oblomit, ani ukecat.

   Smazat
  9. Hovado, ten canc nic nerozporuje, jen pár faktů tají! Cituju: "Dalším paradoxem čínské politiky je, že po přičlenění Tibetu v květnu 1951, kdy byla podepsána tzv. sedmnáctibodová dohoda, byla všechny privilegia tradičních vládnoucích elit zachována a postavení ‚otroků‘ v Tibetu se nijak nezlepšilo. Zlom nastal až po sérii protičínských povstání v letech 1958-1959, kdy nakonec 14. dalajlama v březnu 1959 uprchl do exilu v Indii, kam ho následovaly tisíce jeho rodáků ze všech společenských vrstev.“ - pročpá asi ty debilní havlidní kreténe? Byl sice součást Číny historicky a Britové jí ho museli předat - to oni ho okupovali, kreténe! Což ti slintáci v tom tvým odkaze jaxi pozapoměli!! Ale v roce 1951 ta měli ještě svoje feudální zákony! Právě hrozba jejich zrušení, protože na území ČLR nebylo možný takový středověký svinstva trpět, vedlo k povstání feudálních mnichů, kterým dodali odvahu a kvéry agenti CIA! Jenže prostí rolníci se na to zvysoka vysrali a vítali vojáky ČLOA! Takže ty parchantský lamy musely vzít hnáty na hrby a zmizet za kopečky do Indie ke svým chlebodárcům!

   Smazat
 6. http://www.casopis-sifra.cz/kruta-pravda-o-svobodnem-tibetu-muceni-otroctvi-dolary-a-cia/

  OdpovědětSmazat
 7. Jsou to vschno buzeranti -dopredu a dozadu kyv musi bejt kosher jinak bych jak neznaboh gojim posel

  OdpovědětSmazat
 8. Aktivitou kolem dalamánka hýřili především Kateřina Biomasa Jaujau a věčně poslední Bursík, jeden z nejpodlejších českých politiků. S bílými šálami na krku byli neustále v předklonu se servilním tupým úsměvem na lících. To jsou oni!

  OdpovědětSmazat
 9. ten flandak je strasna s...e at se s dalajamou a jeho pratelama havlistama chytnou za ruce a odcestujou ocat do p....e

  OdpovědětSmazat
 10. Když se Herrmann vodil s dalamánkem za ruce, připomnělo mi to tradiční Leonidovo pusinkování s Gustávem:-)
  Jestli on ten Herrmann nebude součástí x% menšiny:-D
  Jako soudruh farář určitě bude. Ale takovou kreaturu jako je on, aby jeden pohledal.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.