Reklama

.

.

středa 5. října 2016

Projevy Václava Havla: Tohle je třeba mít stále na paměti a porovnat s aktuálním stavem v naší zemi!

5. 10. 2016  přišlo mailem
Projevy Havla:
Havel Listopad 1989 - Letenská pláň: "Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte".Havel v prosinci 1989 před volbou prezidenta:

"Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků... Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím".

Havel z balkonu Melantrichu 1989:
"Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, že pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce."

Havel 17. 12. 1989 v Čs. televizi:
"V budoucnu se, podle mého mínění, musí prezidentský úřad vymezit. Prezident nemůže mít tak velké pravomoci, jako má dnes."

Havel Prosinec 1989 :
"Pro mne není rozhodující, s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismem."

Havel 1.1.1990 v novoročním projevu:
"Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovím vám: o republice lidské, která slouží člověku, a proto má naději, že i člověk poslouží jí. Za svůj třetí úkol považuji podporu všeho, co vede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, nemocných, těžce pracujících, příslušníků národnostních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní. Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují. Připravujeme koncepci důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme nejen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by mohlo oslabit naši povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat.."
 

Havel 23. 1. 1990 při projevu ve Federálním shromáždění:
"Všichni chceme republiku sociálně spravedlivou, v níž nikdo nebude trpět existenční nejistotou, v níž nebudou strádat lidé ponížení, staří, děti, či lidé jakkoli hendikepování. Chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice více než kdo jiný"

Havel v dubnu 1990 ve veřejném projevu:
"Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoliv jiného. Musíme sice od jiných mnoho brát a mnohému se učit, ale musíme to po dlouhé době dělat zase jako jejich rovnoprávní partneři, kteří mají také co nabídnout... Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor!"

Havel na tiskové konferenci po přijetí zákona o volbách na dotaz novinářů:
"Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení včetně dalších dokumentů, a ministři na svých tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od NEekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizí nebo podobně. Jestli se sem tam pohne cena cigaret, nebo něčeho, to v této chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme."

(Poznámka redakce: za rok dělala inflace a zdražení 56 %.)

Havel v roce 1990:
"Již nikdy do žádného vojenského paktu nepůjdeme."

Havel 29. 6. 1990 ve Federálním shromáždění:
"Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury... Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci nebo dokonce ke ztrátě základních sociálních jistot, musí naši ekonomové přijmout prostě jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné „Nejde to!“

29 komentářů :

 1. Lhář,ochlasta a zrádce...!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ....samolibej a navíc notorickej....

   Vymazat
  2. Od nepaměti platí a platit bude, že zakázané ovoce nejlíp chutná. Proto nějakým hloupým strašením Ruska se docílí pravý opak, totéž platí o nesmrtelné dramatikovi, jež vykukuje pomalu i zpod záchodového prkýnka. Docílíte tím pouze toho, že ho lidé budou čím dál víc právem nesnášet. Myslím tím lidé, né překabátění umělci. Ta svoloč vleze do prdele komukoliv, jenom když z toho kápe.

   Vymazat
  3. Krvavá Madla povedala, ze to bol jej velký priatel. Aj bystu mu spravili v zednárských USA.

   Vymazat
 2. Za Havla se stydím od jeho zvolení prezidentem. Divím se,že si nevzal místo těch krátkých kalhot raději kratasy ty by mu více slušely. Jinak pro mě je křivák a prospěchář. A to jsem ho znal už za doby komunistů!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těmi krátkými kalhoty chtěl upozornit na jeho členství v loži zednářské.....

   Vymazat

 3. Jeden z nejslavnějších filmů, které genius sám režíroval a ke kterému sám napsal scénář a na kterém byly davy lidí se jmenuje: "Odcházení".

  OdpovědětVymazat
 4. Šílená adorace V.H. se stupňuje, český občan to jako vždy bere s humorem Švejka.

  Dobrý den. Jak se dostanu ke škole Václava Havla?"

  "Jděte touto ulicí Václava Havla, až přijdete na náměstí Václava Havla, pak projdete parkem Václava Havla, až na nábřeží Václava Havla a přes most Václava Havla.
  Tam projdete kolem kavárny Václava Havla a hospody "U Vaška". Naproti hospodě je obchůdek Václava Havla, kde si můžete zakoupit mimo jiné i medaile Václava Havla.
  Škola Václava Havla je ten dům, hned u sochy Václava Havla.
  A když se Vám tady nebude líbit, zajeďte si na letiště Václava Havla, zde si můžete dát guláš Václava Havla a potom můžete odletět do (_!_)Václava Havla...

  A možná lepší:
  Zastaví Audi s exprezidentem Havlem na kraji vesnice před starším domkem. Z auta vystoupí řidič a babce, která sedí na zápraží, říká: Babičko, tam v autě sedí bývalý prezident Havel a má zažívací problémy, pusťte ho k Vám na záchod. Tak to opravdu nepustím, ať si jde srát do kopřiv, odpoví nahněvaně babka. Ale babi, zkouší znovu řidič, vždyť je to sám Havel, proč byste ho nepustila? Proto, já ho pustím, dozví se to starosta, ten mi z hajzlu udělá pamětní síň tradic a do kopřiv budu chodit srát já.

  Lidi neblbněte, byl to chudák, cigaretový narkoman, který tak hulil, že mu museli uříznout 3/4 plic, pil takové množství alkoholu, že by to nezpracovala ani játra slona. Když se v Rakouských Alpách s Veškrnovou snažil o potomka, skončil na klinice s perforací střeva. Buďte rádi, že jste zdraví.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo. Já k tomu jen dodám, že grandiózně nechutná adorace tohoto nímanda svědčí hodně o našich současných "elitách".
   Je to typické navoněné ho*no. Tak jako mnoho věcí dnes.

   Vymazat
 5. Podoba Václava Havla na bystě Václava Havla je přímo úděsná. Pokud to není z dílny autora sochaře náhoda a je to záměr, určitě se jedná již o probíhající ČTVRTÝ ODBOJ...

  OdpovědětVymazat
 6. Busta je podobná jedné vývojové fázi člověka.

  OdpovědětVymazat
 7. Havel byl idealista a velký naiva a má toho na svědomí dost, ale že si většina lidí dobrovolně zvolila mafiánský kapitalismus reprezentovaný Klausem a jeho ODS a "uvědoměle" a "zodpovědně" tuto mafiánskou partu pravidelně volila, za to Havel opravdu nemůže.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je holt truchlivý úděl symbolů.
   Ale abychom ho kvůli tomu litovali, za to nestojí.

   Vymazat
 8. Pravda a láska podporované miliardářem Bakalou
  http://filipzacharias.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=557132

  OdpovědětVymazat
 9. VÁCLAVOVA AMNESTIE
  Máte blbou náladu?
  Zdá se, že jde od Hradu!
  Bandu lumpů Václav kryje.
  Nová finta… amnestie.
  To nevypadá na plichtu,
  když nám se smějou do ksichtu.
  V tváři úsměv bezelstný,
  proč ne, když jsou beztrestní?!
  Slušný člověk facku dostal,
  to´s to Vašku pěkně posral!!!
  Nezbývá než jít se pást,
  či jak oni začít krást!!!

  HUMANITÁRNÍ BOMBARDÉR HAVEL
  Pravda a láska v Havlově podání -
  humanitární toť bombardování.
  Když bomba kol ucha zasviští
  je to vítězství nad lží a nenávistí.
  Pokud je na boku stíhaček hvězda, pruh
  všechno je OK - mír střeží amícky druh!
  Kdyby však azbukou na bombě textura
  protest song v OSN: „ruská diktatura“!
  Takto se tedy má ta Havla Václava
  lež ba i nenávist - bezbřehá záplava.
  Takto teď vypadá Václava Havla
  pravda i láska - křivá jak šabla.

  HAVEL NA LAFETĚ
  Za okny nám snížek taje, rádio nám hymnu hraje.
  Opustil nás prezident, dramatik a disident.
  Nechybělo vskutku moc a byli by jsme bez Vánoc.
  Dáša dorty napekla na tu cestu do pekla!
  Povídala teta tetě, že ho vezli na lafetě.
  Ukázala TV Nova za rakví jak kráčí vdova.
  Za vdovou šlo v pevném šiku celé stádo politiků.
  Vyznamenat šaška Vaška?
  To je fraška - a k ní flaška!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bravo ! lépe bych to neuměl.S Vaším dovolením zkusím tímto zvednout náladu i některým svým přátelům.
   Děkuji

   Vymazat
  2. Souhlas! A ještě na přilepšenou přidávám toto:

   VPÁD HORDY VETŘELCŮ
   Už se valí horda tmavá, zvěř se takto nechová,
   pozvala je sem ta kráva, co si říká Merkelová.
   Jedou lodí, vlakem, pěšky, derou se přes zátaras,
   v zimě snad nasadí běžky, nesmí sejít ze svých tras.
   To, že vpadly cizí rasy, Evropě se prodraží,
   zbydou jen prázdné kasy a posraná nádraží.
   Při té cestě za svou vizi, stelou si, kde se dá,
   úcta k mrtvým je jim cizí, hřbitov nikdo nehlídá.
   Mrtví dědci, také babky, jste v tom až po kotníky,
   serou na vás cizí zadky, ochcávají pomníky.
   Merkelové to jedno je, vidí co tam mužů je,
   těší se na znásilnění, konečně si užije.
   Až se smísí tato chasa s tou německou árijskou,
   vznikne zcela nová rasa s granátem a propiskou.
   Změna znaku také láká, měl by tam být někdo tmavý,
   co v jedné ruce drží ptáka a tou druhou bombou zdraví.
   Před tím, než se všechno zhatí v zájmu práva šaría,
   ochraňuj nás všichni svatí, Bůh i Svatá Maria.
   Václave, ty krále český, chceme jít k Tobě ve stopě,
   vždyť nám tady bylo hezky, než jsme byli v Evropě.
   Lide český, vzbuď se! Více! Chraň sebe i tento stát!
   Zlatý svrab a neštovice, chceš se takto zahrabat?
   Chceme se mít opět skvěle, nelze takto v tichu hnít,
   ať Unie jde do prdele, řiť nám může políbit.

   Vymazat
  3. S takým horákom opaľujem svine keď robím zabíjačku.

   Vymazat
 10. Snad se smaží v pekle, parchant zkurvenej !!!

  OdpovědětVymazat
 11. Na té Letné rovněž vykřikoval, že nechce navracet Barandov ani Lucernu .
  Byl to lhář a nakonec se stal i vlastizrádcem v souladu s tehdejšími zákony a v nich uvedenou definicí vlastizrady.

  OdpovědětVymazat
 12. Václav Havel se zapsal do dějin, ale jinak než si dnes přisluhovači a korytáři tohoto křiváckého režimu myslí. Pokud v budoucnu nějaké České školy budou učit české dějiny bude tam mít místo jako lhář, podvodník, vlastizrádce, ochlasta, tlučhuba, línej lempl a sprostý kurevník, který si hrál na humanistu, demokrata a umělce. Nic z toho tam nebude. Byl to jen korunovanej zločinec. Dnes se již většina lidí, kteří nepatří do vyžírkovské kavárny obdobných lumpů na tomhle schodne. Klidně mu dnes mohou stavět bisty, pomníky, lavičky, nazývat ulice, náměstí, školy, letiště. Jednou je budou velice rychle přejmenovávat jako už mnohokrát v našich dějinách. On totiž skrček zůstane skrčkem i kdyby vylezl na Materhorn a řval odtamtud, že je obr.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. chtěl bych popřát k 80.nám,člověku který obohatil kulturní svět,přeji Robertu Redfordovi.

   Vymazat
 13. Jak vypadá novodobý kult "osobnosti":

  Zapnu rádio..., Havel.
  Zapnu televizi..., Havel.
  Otevřu internet..., Havel.
  Koupím noviny..., Havel.
  Teď už mám dokonce i strach otevřít poklopec a vychcat se...

  OdpovědětVymazat
 14. Jestliže existuje peklo, tak nemůže tam nebýt Havel.Toto je jediná spravedlnost. Pokud neexistuje peklo? Co s ním? Buď bude sloužit jako odstrašující příklad narcistického darebáka, anebo zapomenutí. Věřím tomu, že
  byzantinismus pražské kavárny & tkzv. veřejnoprávních médií zpívá svou labutí píseň.
  Přátelé, nastane změna. Morave

  OdpovědětVymazat
 15. NEJSME KOLONIE ICIKŮ?
  Hosty čtvrtečního Rozstřelu budou politologové Pehe a Tomský
  http://zpravy.idnes.cz/diskuze-rozstrel-duel-pehe-tomsky-d5x-/domaci.aspx?c=A161005_130843_domaci_jkk#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main
  NEBUDEME UŽ KOLONIÍ ICIKŮ!!!

  OdpovědětVymazat
 16. A čo ste bratia Ćeskí očakávali od podvodníka.My sme Havla nevychovali na Slovensku.Vypiplali ste ho v Ćechách a navrhli za prezidenta.Určite takýto blud by nebol nastal,keby bol zvolený za prez.Dubček.Máme na Slovensku veľkých podvodníkov,ale na HAVLA HAVLOVSKEHO nemajú+++++

  OdpovědětVymazat
 17. Krom OKD, si Bakala pořídil i Václava Havla
  http://josefhavranek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=556127

  OdpovědětVymazat
 18. Pravda a láska podporované miliardářem Bakalou
  http://filipzacharias.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=557132

  OdpovědětVymazat