Reklama

.

.

středa 5. října 2016

Putin chce dostat Ameriku na kolena!

5.10. 2016   První zprávy
Opětovné obnovení dohody o zpracování přebytečného plutonia mezi Ruskem a Spojenými státy závisí na Washingtonem splněných podmínkách.
Moskva chce recipročně, aby Washington zrušil sankce vůči Rusku a rezignoval na posílení sil NATO ve střední Evropě.„Rusko zastavuje plnění dohody uzavřené s USA z roku 2000 o likvidaci plutonia,“ stojí ve vyhlášce podepsané ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

V důvodové zprávě je uvedeno, že plnění dohody se přerušuje "v souvislosti se zásadní změnou okolností, vzniku ohrožení strategické stability v důsledku nepřátelských akcí Spojených států amerických ve vztahu k Ruské federaci, neschopnosti Spojených států dostát svým závazkům, pokud jde o likvidaci přebytečných zásob plutonia a také proto, že je třeba neprodleně podniknout kroky na ochranu bezpečnosti Ruské federace ".

Na základě této dohody, Spojené státy a Rusko odstranily už 34 tun obohaceného plutonia, ze kterých může být vyrobeno 17 tis. jaderných hlavic. Dohoda byla uzavřena v roce 2000, na konci prezidentského mandátu Billa Clintona .

Dohodu naplnila smlouva z roku 2010, kterou podepsal ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a tehdejší šéfka americké diplomacie Hillary Clintonová, která nyní kandiduje na post amerického prezidenta.

Rusko „kvůli nepřátelství USA“ zmrazuje dohodu o plutoniu!


Návrh zákona o podmínkách k obnovení jaderné dohody se Spojenými státy, poslal Putin před prvním zasedáním dumy, do dolní komory ruského parlamentu, zvolené v září na další funkční období.

Přijetí tohoto zákona bude prioritou nově složené Dumy, kde dominují členové proputinovské strany Jednotné Rusko.

Rusko k obnovení dohody požaduje od USA odzbrojení pobaltských států. Konkrétně jde o stažení amerických vojsk z území členských států NATO, které vstoupily do aliance po 1. září 2000. Jedná se o Pobaltí (Litva, Lotyšsko, Estonsko), stejně tak jde o Albánii, Bulharsko, Chorvatsko, Slovinsko, Slovensko, Rumunsko. Rusko také chce, aby v Polsku nebyly umístěny jednotky NATO.

Kromě toho se USA musí vzdát nepřátelské politiky vůči Rusku. Konkrétně, Washington musí zrušit všechny sankce uvalené na Rusy a ruské společnosti, stejně tak musí kompenzovat ruské ztráty v důsledku sankcí - včetně ztrát, které utrpělo Rusko, uvalením embarga na západní potraviny jako odplatu za západní sankce.
Pro opětovné spuštění likvidace arzenálu přebytečných zásob plutonia, Kreml také požaduje aby Spojené státy zrušily některé zákony ze strany USA, které byly přijaty v roce 2014. Zákon o podpoře svobodné Ukrajiny a zrušení tzv. Magnitského zákona.

Jiří Kouda,První zprávy

39 komentářů :

 1. Ano, je třeba přitvrdit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Putin dobre vie že na tieto požiadavky nepristúpia. To ale neznamená že jeho konanie nie je správne,teda aspon čo sa týka Ruských záujmov.Ak by USA pristúpili len na čast podmienok,napr: s tým odchodom vosk USA a NATO z európy atd. pomohli by tým Európe mierou vrchovatou....a aj sebe.

   Vymazat
 2. Škoda, že Češi nemají svého prezidenta Putina.

  OdpovědětVymazat
 3. Buďte radi, že máte Zemana a nie Kisku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zeman se nechal ve Zlínském kraji slyšet, že rozhodnutí o radaru v Brdech máme nechat na politicích a vojácích. Vzhledem k tomu, jaká je to úplatná sebranka, Zeman jako Kiska, nic lepšího.

   Vymazat
 4. Kdo druhému jámu kope,sám do ní padá.
  USA chtěli Rusko finančně zrujnovat,ale to postihlo i USA.Nevím jestli to Rusko dokáže,vyvolat soudní vymáhání ztrát ze sankcí.USA,jak slyšíme tak vůči DB určitě.USA dostali nůž na krk i ohledně vyzbrojování mnoha států v Evropě,vlastně porušily dohodu,co nesvědčí nic dobrého o charakteru politických špiček USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas.
   Celý svět si může udělat obrázek, jak USA jednají. Putinovi pravděpodobně došla trpělivost stále jednat s nespolehlivým protějškem, který porušuje vše, co se porušit dá. Jakmile začal používat stejnou minci, okamžitě se objeví, právě od nespolehlivého partnera ničím nepodložené řeči o agresivitě RF. Nejde jen o to plutonium, ale o celkové jednání USA.

   Ještě jedna noticka ohledně vojsk umístěných v nových (po roce 2000) členských státech NATO. V dokumentu byla řeč o SNÍŽENÍ POČTU VOJSK, a ne o jejich celkovém stažení! I když toto by bylo pro klid v Evropě to nejlepší. Jen se divím, že takové rozhodnutí Putina přišlo tak pozdě

   Vymazat
 5. Puťka dělá správně....
  To zas bude jekotu,jak je agresivní a jak se to chystá obsadit celou tu dokurvenou zplundrovanou Evropu,přeplněnou přestárlých,neduživých důchodců a totálně zdebilněné,líné, a zkažené mládeže + nevypočitatelných mohamedánských primitivů....

  OdpovědětVymazat
 6. super dokud je rusko cina tak mame nadeji proti NWO fandim putinovi a ruskemu lidu

  OdpovědětVymazat
 7. Chtěli bychom panu Putinovi popřát k jeho zítřejším narozeninám vše nejlepší a hlavně mnoho úspěchů v boji za mír ve světě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. omluva- k jeho 64. narozeninám dne 7.10.2016

   Vymazat
  2. Fandím Putinovi na rozdíl od těch našich zrádců.

   Vymazat
  3. Anonymní 14:24
   Připojuji se také a blahopřeji Putinovi k narozeninám.
   Muži narození ve znamení Váhy,mají štěstí u žen a platí to i obráceně.

   Vymazat
 8. No, dokud se budou Rusové držet dostatčně daleko od našich hranic, tak dobrý...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni se snad někam cpou? Ale jestli ti šmejdi pindosi společně s našimi lízoprdelkami udělají z lidí blbce a budou tu otravovat natrvalo, při prvním konfliktu jsme vymazaní z mapy a bude nám už všechno jedno.

   Vymazat
  2. Oni rusové posunují hranice? To je mi novina.

   Vymazat
  3. Bij Chazařína, spas Rus! U nás dvojnásob! - http://www.imagebam.com/image/e164b6507902691

   Vymazat
  4. Tohle na Chazaříny jako ten ze 14:28 platí! :))) - http://suslikova.klanweb.cz/rubriky/ceskoslovensky-politicky-system/kramarova-ustava-slovanske-rise

   Vymazat
  5. Ty jsi snad posleních pětadvacet let chrápal, nebo co.

   Vymazat
 9. USA - to je spolek amorálních a bezskrupulózních sráčů největšího kalibru.Všechno zlo na světě pochází od těhle šmejdů....

  OdpovědětVymazat
 10. Drahý pane Putine boj ještě bude dlouhý, ale Vy to dokážete.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 3x sláva vám, velký Vladimíre Vladimíroviči. Pro nás už navždy zůstanete nesmrtelným.

   Vymazat
 11. USA se do velkého problému dostanou samy. K tomu jim nikdo nemusí pomáhat. Putin by s nimi jenom ztrácel čas. Všimněte si, že on již přestává reagovat na jejich nesmysly.

  OdpovědětVymazat
 12. Nedomnivam se ze Putin "chce dostat uSSa na kolena". Spis je jenom informoval ze na ne kasle at plkaji co chteji. A ze na pripadnou agresi uSSa na strane uSSackej teroristu v Syrii bude Rusko reagovat jako na agresi - bude se branit. Nic vic a nic min. Je bohuzel docela dobre mozne ze nejake uSSacke sproste prase to bude povazovat za urazku jeho "nadrazenosti", "vyjimecnosti" a "nenahraditelnosti" (abych jmenoval jenom nektere, ale podstatne uSSacke nacisticke tendence) a na Rusko/Syrii zautoci. Coz bude konec s nami vsemi, s nasimi detmi a taky s uSSackymi trolly. Neco takoveho nepreji dokonce ani jim.

  OdpovědětVymazat
 13. Někde jsem se dočetl, že Američané sice dokáží vyrobit (ve skutečnosti Foxcon v Číně) nejmodernější iPhone, ale nedokázali za mnoho let od podpisu smlouvy totéž, co dokázalo zcela zaostalé a chudé Rusko - vystavět a uvést do provozu závod na zpracování plutonia z jaderných zbraní. Takže jedna strana dohodu plnila a druhá se na to vyfláknula. To bylo pouhé připomenutí, že USA neplní žádnou smlouvu. Ale také to může znamenat oznámení Ruska na připravenost uskutečnit odvetu v případě války. A tou válkou mohou být i teroristické útoky v Rusku, které omylem roztroubil do světa Kirby.

  OdpovědětVymazat
 14. V USA teď vstoupil v platnost zákon, který se Obamovi nelíbil, že by prý mohl poškodit USA, a že by mohlo dojít k žalobám na samotné USA. První občanka USA již podala žalobu na Saudskou Arábii kvůli újmě v souvislosti s "teroristickým útokem" 11.září 2001. Teď má Rusko možnost žalovat USA u jejich vlastního federálního soudu o škody způsobené neoprávněně uvalenými sankcemi, ...atd, atd. To by mohla být docela prdel, kdyby federální soud USA musel soudit samotné USA a jejich představitele (Obamu a další krvelačné darebáky USA a zbrojního půmyslu).

  OdpovědětVymazat
 15. Juesej si myslili,ze maji RF na lopate a tak se i chovali,nebylo im konce..a ejhle,ojebala kocka-ptacka !!

  OdpovědětVymazat
 16. tak ako magor 19:15 nepochopi , ze tu zbytocne smrdi, tak uss zmrdi nepochopia, ze to co robia je svinstvo...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. ospravedlnujem sa 19:15 jedna sa o zmrda 18:41...

   Vymazat
 17. "Zlatý orel" se nekoná (což byla směšná propaganda klubu přátel Ruska - místo rubliku jde do koše rezervních měn čínský juan, přičemž váha dolaru prakticky zůstala stejná), tak kremelští vládci straší jiným kovem - plutoniem. Bohužel několik kritiků tím svinstvem již otrávili. Takže tady je již třeba přinejměnším obezřetnost. Jinak sankce měly přece Rusko "posílit". Takže copak to, že by je měla Amerika najendou zrušit? V Kremlu už nechtějí, aby Rusko "posilovalo"?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ono je to trochu jinak. Já jsem z toho textu spíše vyrozuměl, že Putinovi jde o sankce uvalené na soukromé osoby RF (některé politiky, ale také oligarchy), kde by se mu zrušení sankcí hodilo. Pokud jdee o stav a posilování dolaru, z Vašeho textu vyplývá, že jste spíše pravicově orientován, tak Vám doporučuji článek na webu Pravý prostor - http://pravyprostor.cz/dluhopisova-bublina-na-hranici-kolapsu-bankovni-elita-potrebuje-urychlene-valku/ . Určitě to nepsal řžádný proputinovec, nebo proruský autor. Je to zajímavý článek, ale předpokládá u čtenáře alespoň částečné znalosti ekonomiky.

   Vymazat
 18. " ztrát, které utrpělo Rusko, uvalením embarga na západní potraviny jako odplatu za západní sankce."
  To jsou mi věci. Trpět měl přece Západ :-)

  OdpovědětVymazat
 19. Ropný bumerang
  V roce 2014 USA změnili koeficient výpočtu stavu ropných zásob, čímž vznikl velký ropný přebytek.Pak pozvaly na US ambasády poslušné zástupce vlád EU a nařídili jim aby snížili svoje strategické ropné rezervy na polovinu. Byl vržen vražedný bumerang proti prezidentu Putinovi a ropa klesla ze 120 na 25 dolarů za barel.Putin ale uhnul a bumerang se poslušně vrací. Česká republika má dnes strategické ropné rezevy na 68 dnů(minimální doba podle směrnic EU je 90 dnů)a tři čtvrtiny zemí EU vč Německa jsou na tom obdobně. Bude teď zajímavé sledovat jak budou státy EU postupovat. V případě že přestanou poslouchat USA a vdnešním nebezpečně rozhádaném světě doplní strategické ropné rezervy, vyženou cenu ropy na 150 dolarů za barel. V případě že to řešit nebudou, může se stát že přijde nějaká krize a armáda,hasiči a záchranáři dostanou poviné příděli nafty a benzínu a mi nemáme za 14 dnů na co jezdit.

  OdpovědětVymazat
 20. Když to zvážíme v klidu a bez emocí, tak si nejprve položme tyto otázky:
  1/ jaké má Putin páky na USA, aby tyto uvažovaly o jeho podmínkách.Víme někdo, jak moc Američany
  "pálí" zmrazení smlouvy o likvidaci plutonia?
  Zvláště pak za situace, kdy mají zatím Rusové údajně jadernou převahu?
  2/ Dále má být zmrazena smlouva na dodávky motorů ke kosmickým raketám, jakož i vesmírná spolupráce?
  3/ Bude to stačit nebo nevíme o všem? Pouze to vyjmenované se nezdá být dostatečné.
  4/ To, že si dává Putin hodně podmínek, je správné, jde fakticky o vykolíkování budoucího hřiště. A při případném společném jednání v celé věci je třeba mít vytvořen předem i prostor ke kompromisům;

  Zdají se mi to být velmi slabé karty do takové hry, pokud nemá Putin jiné, o nichž nic nevíme. Považoval bych proto za rozumnější pokusit se vyjasnit nejprve tuto otázku, než se někdy až nejapně navzájem ostřelovat. A krom toho, ekonomika má své zákonitosti, důležitým faktorem je i čas. Není tedy důvodu přeceňovat skutečnost, že dosud nikdo "nepoložil" dolar, když v něm i rivalové USA mají stále ještě uloženo hodně peněz. Je to věc času a ten náraz přijde odjinud. Ne tedy z Ruska ani z Číny. To jen tak pro úplnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0.13 Ano,ten náraz přijde opravdu odjinud-a to z vlastních řad.Protože ti dementi z poza "velkej mláky",jak říkají bratři Slováci se vystřílí sami!!!!

   Vymazat
 21. Titulek neni presny. Je to USA a uz delsi dobu , ktera se snazi na ty kolena za kazdou cenu dopracovat...

  OdpovědětVymazat